PL177536B1 - Urządzenie blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego - Google Patents

Urządzenie blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego

Info

Publication number
PL177536B1
PL177536B1 PL95310770A PL31077095A PL177536B1 PL 177536 B1 PL177536 B1 PL 177536B1 PL 95310770 A PL95310770 A PL 95310770A PL 31077095 A PL31077095 A PL 31077095A PL 177536 B1 PL177536 B1 PL 177536B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
locking
stop lever
loading platform
levers
stop
Prior art date
Application number
PL95310770A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310770A1 (en
Inventor
Jens Kasper
Norbert Bengs
Klaus Lubosch
Wolfgang Dierlam
Rainer Zechendorf
Original Assignee
Dwa Werk Niesky
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dwa Werk Niesky filed Critical Dwa Werk Niesky
Publication of PL310770A1 publication Critical patent/PL310770A1/xx
Publication of PL177536B1 publication Critical patent/PL177536B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/02Wagons or vans with multiple deck arrangements
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/16Wagons or vans adapted for carrying special loads
    • B61D3/18Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie blokujace i zabezpieczajace górnej plat- formy zaladunkowej dwupoziomowego wagonu towaro- wego do transportu zwlaszcza samochodów, w którym to wagonie górna platforma zaladunkowa jest przy pomocy podnosnika przemieszczana pionowo i ustawiana ukos- nie miedzy kolumnami nosnymi i w celu odciazenia pod- nosnika, blokowana na kolumnach nosnych, przy czym zamocowana przegubowo na górnej platformie zaladunko- wej dzwignia oporowa wspólpracuje ze znajdujacym sie na przypisanej jej kolumnie nosnej hakiem blokujacym, znamienne tym, ze z boku poza jedna dzwignia oporowa (4) ma przynajmniej jedna nastepna przesunieta w pionie dzwignie oporowa (5), która po zablokowaniu pierwszej dzwigni oporowej (4) jest utrzymywana w odstepie wzgledem przynajmniej jednego, znajdujacego sie pod nia haka blokujacego (9), przy czym dzwignie oporowe (4, 5) sa sprzezone ze soba przy pomocy liny (10) i utrzymywa- ne stale przez sprezyny (8) w polozeniu blokujacym, przy czym do wychylania dzwigni oporowych (4, 5) z obszaru przylegania do haków blokujacych (9) przeciwnie do sily dzialania sprezyn (8) w kierunku platformy zaladunko- wej (2) posiada wspólne urzadzenie uruchamiajace (7), a dla kazdej dzwigni oporowej (4, 5) istnieje kilka haków blokujacych (9). Fig. 3 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest uruądzżeiż blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego do transportu zwłaszcza samochodów, w którym to wagonie górna platforma załadunkowa jest przy pomocy podnośnika przemiższczaea pionowo i ustawiana ukośnie między kolumnami nośnymi i w celu odciążenia podnośników blokowana na kolumnach nośnych, przy czym zamocowana przegubowo na górnej platformie
ΠΊ 536 załadunkowej dźwignia oporowa współpracuje ze znajdującym się na przypisanej jej kolumnie nośnej hakiem blokującym.
Z niemieckiego opisu DE 42 06 334 C1 znane jest tego typu urządzenie blokujące, w którym górne, przechylane w pionie ucho służy do blokowania platformy załadunkowej, a dolne do zabezpieczania przed pęknięciem górnego ucha lub podstawy haka, w której zablokowane jest górne ucho uchylne. Z uwagi na dość dużo miejsca, jakie zajmuje to urządzenie blokujące, uniemożliwione jest blokowanie górnej platformy załadunkowej wagonu towarowego w wielu, rozmieszczonych ciasno obok siebie pozycjach, a zatem również elastyczne i efektywne dostosowanie wagonu towarowego do zróżnicowanych przepisów załadunkowych poszczególnych władz kolejowych.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie urządzenia blokującego dla górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego, które umożliwiałoby blokowanie górnej platformy załadunkowej wagonu towarowego w wielu, rozmieszczonych ciasno obok siebie pozycjach przy jednoczesnym spełnieniu wymogów w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.
Urządzenie blokujące i zabezpieczające według wynalazku charakteryzuje się tym, że z boku pozajedną dźwignią oporową ma umieszczonąprzynajmniej jedną następnąprzesuniętą w pionie dźwignię oporową, która po zablokowaniu pierwszej dźwigni oporowej jest utrzymywana w odstępie względem przynajmniej jednego, znajdującego się pod nią haka blokującego, przy czym dźwignie oporowe są sprzężone ze sobąprzy pomocy liny i utrzymywane stale przez sprężyny w położeniu blokującym. Do wychylania dźwigni oporowych z obszaru przylegania da haków blokujących przeciwnie do siły działania sprężyn w kierunku platformy załadunkowej przewidziane jest wspólne urządzenie uruchamiające, a dla każdej dźwigni oporowej istnieje kilka haków blokujących.
Korzystnie w pozycji zablokowania drugiej dźwigni oporowej pierwsza dźwignia oporowa jest utrzymywana w odstępie względem znajdującego się pod nią haka blokującego.
Korzystnie w pozycji zablokowania jednej dźwigni oporowej, druga dźwignia oporowa jest utrzymywana pod pierwszą dźwignią oporową jako zaczep w postaci haka blokującego.
Korzystnie powierzchnie oporowe haków blokujących są odchylone na zewnątrz wagonu.
Korzystnie urządzenie uruchamiające dla dźwigni oporowych ma postać cięgna linowego, przy czym dźwignie oporowe są połączone ze sobą liną poprzez krążek.
Korzystnie urządzenie uruchamiające jest wyposażone we wskaźnik mechaniczny, składający się z systemu dźwigni i wskazówki, do oznakowania schowanego i wychylonego położenia dźwigni oporowych.
Korzystnie dla wskazania zablokowania dźwigni oporowej w haku blokującym urządzenie ma mechaniczny wskaźnik obciążenia.
Korzystnie haki blokujące listew zaczepowych sąprzesunięte w pionie, a dźwignie oporowe są umieszczone w jednej płaszczyźnie lub w odwrotnej kolejności.
Zgodne z wynalazkiem urządzenie wymaga niewielu części, niewielkich operacji nastawczych, a ogólnie rzecz biorąc, zaproponowane urządzeniejest prostsze niż wspomniane na wstępie, znane urządzenie blokujące. Wynalazek uwzględnia także możliwość umieszczenia znanych urządzeń blokujących parami obok siebie z nieznacznym wzajemnym przesunięciem, co pozwala uzyskać mniejsze skoki przesuwu części współpracujących.
W zgodnym z wynalazkiem rozwiązaniu zachowano zalety znanych urządzeń, polegające między innymi na możliwości swobodnego przemieszczania górnej platformy załadunkowej do góry, bez konieczności używania urządzenia uruchamiającego. Kolejna zaleta wynalazku zawiera się w tym, że nawet w razie pęknięcia sprężyny urządzenia wskaźnikowe zachowują zdolność działania.
Przedmiot wynalazku zostanie bliżej przedstawiony w przykładzie wykonania uwidocznionym na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia dwupoziomowy wagon towarowy z poziomą górną platformą załadunkową, fig. 2 - wagon towarowy według fig. 1 z opuszczoną z jednej strony platformą, załadunkową, fig. 3 - przekrój A-A według fig. 1 z zatrzaśniętą dźwignią oporową 5,
177 536 fig. 4 - widok B według fig. 3 z dodatkowym wskaźnikiem, fig. 5 - przekrój A-A według fig. 1 z zatrzaśniętą dźwignią oporową 4, fig. 6 przekrój A-A według fig. 1 z uniesioną platformą załadunkową, fig. 7 - przekrój A-A według fig. 1 z odchyloną dźwignią oporową 4, 5.
Jednostka transportowa składa się według fig. 1 z dwóch połączonych krótkim sprzęgiem, jednakowych wagonów towarowych, z których na każdym umieszczone są po cztery kolumny nośne 1, ustawione parami na przeciwległych końcach wagonu ewentualnie nad zestawami kół końcowych. Wynalazek uwzględnia możliwość umieszczenia takich kolumn nośnych 1 również w wagonach pojedynczych.Wysokość górnej platformy 2 jest regulowana przy pomocypodnośnika w sposób, umożliwiający opuszczanie górnej platformy załadunkowej 2 zgodnie z fig. 2 lub całkowitejej opuszczanie nadolnąplatformę załadunkową3, lubjej równoległe ewentualnie jednostronne podnoszenie lub opuszczanie w celu osiągnięcia różnych pozycji przeładunkowych i transportowych. Według fig. 3 i 5 urządzenie blokujące zawiera dwie, zamocowane na górnej platformie załadunkowej 2, przesunięte względem siebie pionowo dźwignie oporowe 4 i 5 o osiach ustawionych wzdłuż wagonu, z których to dźwigni jedna współpracuje z umieszczonym na kolumnie nośnej 1 hakiem blokującym 9, podczas gdy druga, leżąca poza hakiem blokującym 9 przypisanej jej listwy zaczepowej, spełnia funkcję zabezpieczającą (w razie pęknięcia drugiej dźwigni oporowej 4,5 lub przypisanego jej haka blokującego 9). Dźwignie oporowe 4, 5 są napięte przez sprężyny 8 w taki sposób, że w wyniku działania sił sprężyn 8 przylegająone do kolumny nośnej 1 ewentualnie do ogranicznika 6. Dźwignie oporowe 4, 5 są ponadto sprzężone z urządzeniem uruchamiającym 7, które umożliwia przechylanie dźwigni oporowych 4, 5 przeciwnie do działania sił sprężyn 8 w kierunku górnej platformy załadunkowej 2 i zgodnie z siłami sprężyn w kierunku przeciwnym. Urządzenie uruchamiające 7 jest wykonane w postaci cięgna linowego 11. Dźwignie oporowe 4,5 sąpołączone ze sobą liną 10 poprzez krążek 17, co zapewnia naprężenie liny 10 podczas uruchamiania w zależności od położenia dźwigni oporowych 4, 5 i utrzymanie stałego kierunku przyłożenia siły przez cięgno linowe 11. Z umieszczoną na górze dźwigniąoporową 5 połączony jest przedstawiony na fig. 4 system dźwigni 12, który przypomocy wskazówki 13 pokazuje prawidłowe przechylenie dźwigni oporowych 4,5 w kierunku górnej platformy załadunkowej 2. Na dźwigni oporowej 4 zamocowany jest trzpień 15, który przy przechylaniu dźwigni oporowych 4,5 odchyla wskazówkę 13 zgodnie z fig. 6 i 7 poza system dźwigni 12.
Urządzenie blokujące zawiera ponadto dla każdego haka blokującego 9 kolumn nośnych 1 wskaźnik obciążenia 14. Składa się on z obciążanej siłą sprężyny wskazówki 13, przy czym w trakcie blokowania każda z dźwigni oporowych 4,5 wypycha wskazówkę wskaźnika obciążenia 14 przeciwnie do działania siły sprężyny z kolumny nośnej 1. Dzięki temu widać z zewnątrz, w którym haku blokującym 9 znajduje się platforma załadunkowa 2 i czy platforma załadunkowa 2 jest prawidłowo zablokowana.
W celu przestawienia górnej platformy załadunkowej 2 z położenia zablokowanego, górna platforma załadunkowa 2 jest podnoszona przy pomocy podnośnika na tyle, by dźwignie oporowe 4,5 wysunęły się z gardzieli haka blokującego 9. Niezbędna do tego celu wysokość podnoszenia jest wskazywana przez umieszczoną na stałe na górnej platformie załadunkowej 2, nie przedstawionąbliżej na rysunku wskazówkę, której położenie musi zgadzać się ze znajdującymi się na kolumnie nośnej 1 oznakowaniami. Dźwignie oporowe 4,5 sąprzy pomocy cięgna linowego 11 urządzenia uruchamiającego 7 przechylane z kolumny nośnej 1 do górnej platformy załadunkowej 2. Górna platforma załadunkowa 2 jest przestawiana przy pomocy podnośnika w żądane położenie, ponieważ dźwignie oporowe 4, 5 znajdują się poza obszarem działania haka blokującego 9. W celu zablokowania platformy załadunkowej 2 urządzenie uruchamiające 7jest, po ustawieniu wskazówki na górnej platformie załadunkowej 2 zgodnie z oznakowaniami na kolumnie nośnej 1, zwalniane przy pomocy cięgna linowego 11. W wyniku tego dźwignie oporowe 4, 5 cofająsię ponownie pod działaniem siły sprężyn 8 do kolumny nośnej 1. Następnie górna platforma załadunkowa 2 jest opuszczana na tyle, by żądana dźwignia oporowa 4,5 została zablokowana na wybranym haku blokuj ącym 9, a wskaźnik obciążenia 14 wysunął się z kolumny nośnej 1. Druga dźwignia oporowa 4 lub 5 spełnia poza hakiem blokującym 9 przypisanej jej listwy zaczepowej funkcję zabezpieczającą w razie pęknięcia blokowanej dźwigni oporowej 4
177 536 lub 5, lub haka blokującego 9. Jeżeli górna platforma załadunkowa 2 ma byćjedynie przechylona do góry, nie jest konieczne przechylanie dźwigni oporowych 4, 5 przy pomocy urządzenia uruchamiającego 7, ponieważ dźwignie oporowe 4, 5 mogą pod działaniem sprężyn 8 ślizgać się po obrysie haków blokujących 9. Zależnie od wykonania obu listew zaczepowych każdego z urządzeń blokujących górną platformę załadunkową 2 można ustawiać w kilku płaszczyznach odpowiednio do wysokości konstrukcji i wymaganej wysokości przejazdu samochodów oraz w celu wykorzystania wymiarów załadunkowych, wyznaczonych przez dane władze kolejowe. Urządzenia uruchamiające dla dźwigni oporowych 4, 5 są połączone ze sobą za pośrednictwem wałka, w związku z czym uruchomienie dźwigni oporowych 4,5 może następować jednocześnie po obu stronach wagonu i może być dokonywane z każdej ze stron. Wynalazek przewiduje ponadto, że listwy zaczepowe sąwraz z ich hakami blokującymi przesunięte w pionie, a dźwignie oporowe 4, 5 umieszczone są w jednej płaszczyźnie. Opisany, zgodny z wynalazkiem, układ dźwigni oporowych 4,5 można rozbudować w ten sposób, że poza opisanymi dźwigniami oporowymi 4,5 zastosuje się rozmieszczone w dowolnie logiczny sposób inne, nie pokazane na rysunku, przestawione względem siebie pionowo dźwignie ewentualnie inne, przestawione względem siebie haki blokujące listew zaczepowych. W ten sposób można uzyskać dowolnie małe przesunięcia. Wynalazek uwzględnia również możliwość takiej odmiany stopniowania regulacji, że tym podziałom przypisane zostaną zadane na wstępie odległości. Niewielkie odchylenie powierzchni oporowych 16 haków nośnych 9 na zewnątrz wagonu powoduje powstanie poziomej siły składowej, która przyciąga kolumny nośne 1 do górnej platformy załadunkowej 2. Dzięki temu górna platforma załadunkowa 2 tworzy wraz z kolumnami nośnymi 1 względnie stabilny układ, co zmniejsza drgania platformy załadunkowej 2 i obniża poziom hałasu. Cięgno linowe 11 urządzenia uruchamiającego 7 jest blokowane przy pomocy, nie przedstawionego bliżej na rysunku, urządzenia napinającego.
177 536
177 536
Fig.6 m 536
177 536
Fig. 4
177 536
Fig.3
177 536
3 1
Fig.1
Fig.2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 4,00 zł.

Claims (8)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego do transportu zwłaszcza samochodów, w którym to wagonie górna platforma załadunkowa jest przy pomocy podnośnika przemieszczana pionowo i ustawiana ukośnie między kolumnami nośnymi i w celu odciążenia podnośnika, blokowana na kolumnach nośnych, przy czym zamocowana przegubowo na górnej platformie załadunkowej dźwignia oporowa współpracuje ze znajdującym się na przypisanej jej kolumnie nośnej hakiem blokującym, znamienne tym, że z boku poza jedną dźwignią oporową (4) ma przynajmniej jedną następną przesuniętą w pionie dźwignię oporową (5), która po zablokowaniu pierwszej dźwigni oporowej (4) jest utrzymywana w odstępie względem przynajmniej jednego, znajdującego się pod nią haka blokującego (9), przy czym dźwignie oporowe (4,5) są sprzężone ze sobąprzy pomocy liny (10) i utrzymywane stale przez sprężyny (8) w położeniu blokującym, przy czym do wychylania dźwigni oporowych(4,5) z obszaru przylegania do haków blokujących (9) przeciwnie do siły działania sprężyn (8) w kierunku platformy załadunkowej (2) posiada wspólne urządzenie uruchamiające (7), a dla każdej dźwigni oporowej (4, 5) istnieje kilka haków blokujących (9).
2. Urządzenie według zastrz. ł, znamienne tym, że w potycji rablokywania cbugiej dźwigni oporowej (5) pierwsza dźwignia oporowa (4) jest utrzymywana w odstępie względem znajdującego się pod nią haka blokującego (9).
3. Urządzenie według zastm. 1 albo 2, znamienne tym, że w pozycji zablokowania jednej dźwigni oporowej (4 lub 5), druga dźwignia oporowa (5 lub 4) jest utrzymywana pod pierwszą dźwignią oporową (4 lub 5) jako zaczep w postaci haka blokującego (9).
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że powierzchnie oporowe (16) haków blokujących (8) są odchylone na zewnątrz wagonu.
5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie uruchamiające (7) dla dźwigni oporowych (4 i 5) ma postać cięgna linowego (11), przy czym dźwignie oporowe (4,5) są połączone ze sobą liną (10) poprzez krążek (17).
6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ureądzżeie uruchamiające (7) jest wyposażone we wskaźnik mechaniczny, składający się z systemu dźwigni (12) i wskazówki (13), do oznakowania schowanego i wychylonego położenia dźwigni oporowych (4, 5).
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że dla wskazania zablokowania dźwigni oporowej (4 lub 5) w haku blokującym (9) ma mechaniczny wskaźnik obciążenia (14).
8. Urządzenie według zastm. 1, znamienne tym, że haki blokujące (9) listew zaczepowych sąprzżsueięte w pionie, a dźwignie oporowe (4 lub 5) są umieszczone w jednej płaszczyźnie lub w odwrotnej kolejności.
PL95310770A 1994-10-12 1995-10-04 Urządzenie blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego PL177536B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4437802A DE4437802C2 (de) 1994-10-12 1994-10-12 Arretier- und Sicherungseinrichtung für die obere Ladeplattform doppelstöckiger Eisenbahngüterwagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310770A1 PL310770A1 (en) 1996-04-15
PL177536B1 true PL177536B1 (pl) 1999-12-31

Family

ID=6531451

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95310770A PL177536B1 (pl) 1994-10-12 1995-10-04 Urządzenie blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego

Country Status (6)

Country Link
CZ (1) CZ285907B6 (pl)
DE (1) DE4437802C2 (pl)
FI (1) FI112342B (pl)
FR (1) FR2725679B1 (pl)
IT (1) IT1275795B1 (pl)
PL (1) PL177536B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2852642B1 (fr) * 2003-03-18 2005-05-20 Lohr Ind Verrou semi-automatique pour le verrouillage en position d'un plateau porte-charge mobile le long d'un poteau porteur
FR3021604B1 (fr) * 2014-05-27 2017-11-03 Lohr Electromecanique Ensemble de verrouillage pour le verrouillage et le deverrouillage d'une palette sur une structure support

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2355050C2 (de) * 1973-11-03 1975-10-09 Graaff Kg, 3210 Elze Vorrichtung zur Sicherung gegen Seilriß einer über Seiltriebe heb- und absenkbaren, mit Längsträgerpaaren verbundenen Ladefläche eines Autotransportfahrzeuges, insbesondere schienengebundenen Autotransporters
FR2253657B1 (pl) * 1973-12-07 1976-04-30 Lormafer
US4059055A (en) * 1976-09-13 1977-11-22 Portec, Inc. Railway car hinge-deck lock
DE3042739A1 (de) * 1980-11-13 1982-08-19 Graaff Kg, 3210 Elze Eisenbahngueterwagen fuer den doppel-stoeckigen transport von strassenfahrzeugen
FR2650547B1 (fr) * 1989-08-01 1991-10-11 Lohr Ind Pont superieur mobile pour wagon polyvalent porte-vehicules
DE4206334C1 (pl) * 1992-02-29 1993-06-24 Linke-Hofmann-Busch Waggon-Fahrzeug-Maschinen Gmbh, 3320 Salzgitter, De

Also Published As

Publication number Publication date
DE4437802A1 (de) 1996-04-18
ITMI952067A1 (it) 1997-04-11
FI954830A0 (fi) 1995-10-11
ITMI952067A0 (pl) 1995-10-11
CZ258895A3 (en) 1996-05-15
FI954830A (fi) 1996-04-13
DE4437802C2 (de) 2000-01-05
FI112342B (fi) 2003-11-28
FR2725679B1 (fr) 1999-10-22
PL310770A1 (en) 1996-04-15
IT1275795B1 (it) 1997-10-17
FR2725679A1 (fr) 1996-04-19
CZ285907B6 (cs) 1999-11-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3680492A (en) Gondola bulkhead
US4715762A (en) Grappler system for lifting apparatus
US4546891A (en) Grappler system for lifting apparatus
US5106247A (en) Automatic locking system
US3653521A (en) System and apparatus for holding freight containers of vehicles and the like
US3715993A (en) Cable reel car
US5001990A (en) Well car apparatus
PL180255B1 (pl) Platforma kolejowa PL PL PL
PL177536B1 (pl) Urządzenie blokujące i zabezpieczające górnej platformy załadunkowej dwupoziomowego wagonu towarowego
US6749380B2 (en) Mechanism to facilitate raising and lowering hinged end section of deck
US3601349A (en) Tiedown lug
US4784548A (en) Double-stacked freight car
US3528569A (en) Unit load hold-down and releasing lift
BR112021007176A2 (pt) sistema de trilhos guia suspenso e carro de suporte
RU2143358C1 (ru) Устройство горизонтального перемещения тяжелых грузов
GB2147266A (en) Grappler system for lifting apparatus
EP0344661B1 (en) A wheel chock
US6595731B1 (en) Device for a loading deck
CA1122481A (en) Device for attachment of load carrier on railway wagon
US3752085A (en) Vehicle transporter
KR102635601B1 (ko) Boom 중앙 설치형 캐트너리 트롤리 추락방지장치
US3820475A (en) Side sway brace for gondola bulkhead
RU2772762C9 (ru) Средство крепления многооборотное для перевозки автомобильных полуприцепов на вагонах-платформах
RU2772762C1 (ru) Средство крепления многооборотное для перевозки автомобильных полуприцепов на вагонах-платформах
CN217076898U (zh) 钢轨吊运装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051004