PL175612B1 - Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych - Google Patents

Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych

Info

Publication number
PL175612B1
PL175612B1 PL93300578A PL30057893A PL175612B1 PL 175612 B1 PL175612 B1 PL 175612B1 PL 93300578 A PL93300578 A PL 93300578A PL 30057893 A PL30057893 A PL 30057893A PL 175612 B1 PL175612 B1 PL 175612B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
acetone
ether
acetone oxime
substituted
acid
Prior art date
Application number
PL93300578A
Other languages
English (en)
Inventor
Ulrich Klein
Ernst Buschmann
Michael Keil
Norbert Goetz
Horst Hartmann
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of PL175612B1 publication Critical patent/PL175612B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C239/00Compounds containing nitrogen-to-halogen bonds; Hydroxylamino compounds or ethers or esters thereof
    • C07C239/08Hydroxylamino compounds or their ethers or esters
    • C07C239/20Hydroxylamino compounds or their ethers or esters having oxygen atoms of hydroxylamino groups etherified

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza grupe C1 -C5 -alkilowa, a X oznacza atom chlorowca albo grupe wodorosiarczanu, przez reakcje odpowiednich acetonooksymoeterów o wzorze ogól- nym 2 z woda i kwasem nieorganicznym HX, zna- mienny tym, ze do zwiazków wyjsciowych dodaje sie obojetna substancje wybrana z grupy zwiazków we- glowodory alifatyczne-C5-C1 2 , weglowodory cykloalifa tyczne-C5-C1 2, niepodstawione albo podstawione weg- lowodory aromatyczne, takie jak alkilobenzeny, chlo rowcobenzeny i alkoksybenzeny, eter naftowy, ligroi na i powstajacy w wyniku reakcji aceton oddestylowuje sie w temperaturze 0°C-100°C nie oddestylowujac ra- zem z acetonem acetonooksymoeteru. WZÓR 1 WZÓR 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest nowy sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza grupę alkilową o 1-5 atomach węgla, zwłaszcza grupę metylową, etylową, propylową, 1-metyloetylową, butylową, 1-metvlopropylową, 1,1-dimetylopropylową,pentylową, 1-metylobutylową, 2-metylobutylową, 3-metylobutylową, 1-etylopropylową, 2-etylopropylową.
O-podstawione hydroksyloaminy są znane. Są one ważnymi półproduktami dla wytwarzania środków ochrony roślin, środków leczniczych albo wysokowartościowych chemikaliów.
Metody syntezy O-podstawionych hydroksyloamin znane są z literatury. W Houben Weyl, Methoden der organischen Chemie, tom 10,1, strona 1186 znajduje się przegląd tych metod.
O-podstawione hydroksyloaminy można wytwarzać przez hydrolizę nieorganicznym kwasem O-podstawionych oksymów benzaldehydu (Petraczek i współpracownicy, Ber. dtsch. Chem. Ges. 16, 823 (1883)), estrów alkilowych O-podstawionych kwasów hydroksyamowych (Werner i współpracownicy, Ber. dtsch. Chem. Ges. 26, 1567 (1893), Ber. dtsch. Chem. Ges. 27,3350 (1894), opis patentowy Stanów Zjednoczonych Ameryki 4 965 390), O-podstawionych oksymów benzofenonu (Semper i współpracownicy, Ber. dtsch. Chem. Ges. 51, 928 (1918)), O-podstawionych kwasów hydroksyamowych (europejski opis patentowy EP nr 306 936, opis patentowy Stanów Zjednoczonych Ameryki 5 008 455) i O-podstawionych N-hydroksyuretanów (Winternitz i współpracownicy, Bull, Soc. chem. Fr. (5), 1958, 664, niemiecki opis patentowy DE nr 32 45 503).
Dalszą metodę stanowi reakcja kwasu hydroksyloamino-O-sulfonowego z alkoholami (europejski opis patentowy EP nr 341 693).
175 612
Te wszystkie metody nie nadają się do wielkoprzemysłowego zastosowania, ponieważ wydajności ich są niskie, a reakcje hydrolizy muszą być przeprowadzane w wysokich temperaturach, co w przypadku użytych albo powstających związków budzi obawy z punktu widzenia bezpieczeństwa technicznego, gdyż zawierają one nietrwałe i bogate w energię wiązania N-O, które mogą ulec gwałtownemu rozkładowi.
Uzyskiwanie produktów wstępnych potrzebnych dla wytwarzania według opisanych sposobów jest niejednokrotnie nakładochłonne i produkty wstępne są często zanieczyszczone N-podstawionymi produktami. To przy hydrolizie prowadzi do mieszanin N- i O-monopodstawionych oraz N-O-dipodstawionych hydroksyloamin.
Ekonomicznym i pod względem bezpieczeństwa technicznego nieco lepszym do opanowania sposobem dla wielkoprzemysłowego wytwarzania O-podstawionych hydroksyloamin jest dlatego znana hydroliza O-podstawionych acetonooksymów.
Potrzebne jako produkty wstępne acetonooksymoetery można wytwarzać z dobrymi wydajnościami bez zanieczyszczenia przez N-alkilowane produkty. Pochodne acetonooksymu są dosyć trwałe.
Acetonooksymoetery można hydrolizować kwasem solnym przez ogrzewanie przy orosieniu. Tak, Bernhard i współpracownicy (Liebigs Am. Chem. 257, 203 (1890)) wytwarzają chlorowodorek benzyloksyaminy z wydajnością wynoszącą 50%. Borek i współpracownicy (J. Am. Chem. Soc. 58, 2020 (1936)) syntetyzują chlorowodorek karboksymetylenoksyaminy z wydajnością wynoszącą 50%, a Holland i współpracownicy (J. Chem. Soc. 1948,182) otrzymują tą metodą dietyloaminoetylenoksyaminę. Wydajność wyodrębnionego produktu nie jest podana. Brossi i współpracownicy (Heterocycles 20, 839 (1983)) wytwarzają z wydajnością 47% chlorowodorek 3'-(2,4,5-trichlorofenoksy)-propyloksyaminy przez hydrolizę w etanolowym roztworze chlorowodoru. W przypadku znanych sposobów nie otrzymuje się produktów końcowych w czystym stanie i trzeba je oczyszczać przez przekrystalizowanie. Dla zastosowania przemysłowego wydajności są za małe.
Hydroliza acetonooksymoeterów do O-podstawionych hydroksyloamin i acetonu stanowi reakcję odwracalną, której równowaga znajduje się po stronie oksymoeteru.
Przesunięcia równowagi do pożądanych O-podstawionych hydroksyloamin można dokonać w zwykły sposób przez usunięcie z mieszaniny jednego z produktów obecnych w mieszaninie w równowadze. Pod względem ekonomicznym korzystne jest oddestylowanie z mieszaniny acetonu.
Tak na przykład w Org. Synth., Coll. Vol. 3, strona 172 opisana jest hydroliza acetonooksymo-O-(karboksymetyleno)eteru wodnym roztworem kwasu solnego przy jednoczesnym oddestylowaniu acetonu. Sposobem tym uzyskuje się wydajności wynoszące tylko 66-72% i nie można przenieść tego sposobu na otrzymywanie związków wytwarzanych sposobem według wynalazku.
Jeżeli mianowicie hydrolizuje się wodnymi roztworami kwasów nieorganicznych acetonooksymoetery, które zawierają podstawniki o niskiej masie cząsteczkowej, i przesuwa się równowagę przez oddestylowanie acetonu, wówczas jednocześnie z acetonem przedestylowuje się również acetonooksymoeter. Dlatego do reakcji należy stosować duży nadmiar acetonooksymoeteru.
Jeżeli podczas destylacji następuje rozkład soli hydroksyloaminy, wówczas w pozostałości destylacyjnej znajduje się sól amonowa, np. chlorek amonu.
W niemieckim opisie patentowym DE nr 36 31 071 podany jest sposób hydrolizy acetonooksymoeterów kwasem solnym, który to sposób nadaje się również dla acetonooksymoeterów zawierających podstawniki o niskiej masie cząsteczkowej. Do tego wymagana jest jednak skomplikowana aparatura specjalna. Temperatura reakcji wynosząca 70-140°C budzi obawy odnośnie technicznego bezpieczeństwa, ponieważ znajduje się ona w pobliżu temperatury rozkładu O-podstawionych hydroksyloamin, która wynosi około 140°C.
Z tego względu istnieje zapotrzebowanie na periodyczny sposób, który można przeprowadzić w standardowej aparaturze · i który odpowiedni jest dla acetonooksymoeterów zawierających podstawniki o niskiej masie cząsteczkowej.
175 612
Obecnie stwierdzono niespodziewanie, że przez dodanie substancji obojętnych w warunkach reakcji udaje się oddestylować z mieszaniny reakcyjnej powstający w reakcji aceton, nie oddestylowując razem z acetonem także acetonooksymoeteru.
Takimi obojętnymi substancjami dodatkowymi są na przykład węglowodory alifatyczne C 5-C u, jak pentan, heksan, heptan, izopentan, izoheksan, izoheptan, węglowodory cykloalifatyczne C5-C12, jak cyklopentan, cykloheksan, cykloheptan, niepodstawione albo podstawione węglowodory aromatyczne takie jak benzen, jak alkilobenzeny np. toluen, o-, m- i p-ksylen, chlorowcobenzeny jak chlorobenzen, o-, m- i p-dichlorobenzen, i alkoksybenzeny, eter naftowy, ligroina. W sposobie według wynalazku acetonooksymoetery, które mają podstawniki o niskiej masie cząsteczkowej, nie oddestylowują z mieszaniny reakcyjnej, lecz oddestylowują z mieszaniny acetonu, substancji dodatkowej, ewentualnie kwasu i wody.
Z tego względu możliwe jest przeprowadzenie hydrolizy acetonooksymoeteru bez jego straty. To przynosi znacznie wyższą wydajność i czystość produktów końcowych.
Sposób według wynalazku wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza grupę Ci-Cs-alkilową, a X oznacza atom chlorowca albo grupę wodorosiarczanu, przez reakcję odpowiednich acetonooksymoeterów o wzorze ogólnym 2 z wodą i kwasem nieorganicznym HX, polegający na tym, że do związków wyjściowych dodaje się obojętną substancję wybraną z grupy związków: węglowodory alifatyczne C5-C12, węglowodory cykloalifatyczne C 5-C 12 niepodstawione albo podstawione węglowodory aromatyczne takie jak alkilobenzeny, chlorowcobenzeny i alkoksybenzeny, eter naftowy i ligroina i powstający w wyniku reakcji aceton oddestylowuje się w temperaturze 0-100°C, ewentualnie pod zmniejszonym ciśnieniem nie oddestylowując razem z acetonem acetonooksymoeteru. Mieszaninę składającą się z acetonu, obojętnej substancji dodatkowej, ewentualnie kwasu i wody oddestylowuje się tak długo, aż już nie przedestylowuje więcej aceton i wyodrębnia się O-podstawioną hydroksyloaminę jako sól albo ewentualnie jako wolną zasadę. Nie jest już potrzebne oczyszczanie, np. przez przekrystalizowanie.
Temperatura reakcji wynosi na ogół 0-100°C, korzystnie 40-80°C. Sposób według wynalazku odnośnie bezpieczeństwa technicznego nie budzi zastrzeżeń, ponieważ przestrzegany jest wystarczający odstęp temperatury od temperatury rozkładu O-podstawionych hydroksyloamin.
Nieorganiczne kwasy, np. kwas solny, kwas bromowodorowy, kwas jodowodorowy, kwas siarkowy stosuje się na ogół w molowych co najmniej ilościach. Zazwyczaj stosuje się je w nadmiarze wynoszącym 10-500%, korzystnie w nadmiarze 30-100%, w odniesieniu do acetonooksymoeteru.
Wodę jako składnik reakcji stosuje się na ogół w aż do 100-krotnym nadmiarze molowym, w odniesieniu do acetonooksymoeteru, ponieważjest ona tu również rozpuszczalnikiem. Zwykle stosuje się wodę w 5-100-krotnym nadmiarze molowym, odnośnie acetonooksymoeteru, korzystnie w 5-10-krotnym nadmiarze molowym.
O-podstawione hydroksyloaminy można wyodrębniać w postaci ich soli albo po dodaniu wodorotlenków metali alkalicznych jako wolne zasady.
W celu wyodrębnienia soli usuwa się na przykład nadmiar wody przez azeotropowe oddestylowanie za pomocą obojętnej substancji dodatkowej. Wówczas otrzymuje się zawiesinę soli w obojętnej substancji dodatkowej i można oddzielić sól od zawiesiny przez filtrację.
W celu wyodrębnienia O-podstawionych hydroksyloamin w postaci wolnej zasady postępuje się w ten sposób, że po zakończonej reakcji doprowadza się pH do około 10 i przez destylację wyodrębnia się lotne O-podstawione hydroksyloaminy. Trudno lotne O-podstawione hydroksyloaminy wyodrębnia się przez ekstrakcję i następne zatężenie ekstraktu pod zmniejszonym ciśnieniem.
Z technicznych punktów widzenia, np. w celu zwiększenia wydajności przestrzenno-czasowej, może być korzystne przerwanie reakcji przed osiągnięciem całkowitego przereagowania. W tym przypadku zaleca się przeprowadzenie wariantu sposobu z wyodrębnieniem O-podstawionej soli hydroksyloamoniowej zamiast hydroksyloaminy, ponieważ wtedy nieprzereagowany acetonooksymoeter po oddzieleniu soli hydroksyloamoniowej znajduje się w przesączu razem z obojętną substancją dodatkową. Przesącz można stosować ponownie do następnej reakcji.
175 612
Przykład I - porównawczy.
Chlorowodorek O-metylohydroksyloaminy, hydroliza bez substancji dodatkowej.
174 g (2 mole) acetonooksymo-O-metyloeteru i 296 g (3 mole) stężonego kwasu solnego ogrzewa się w kolbie szklanej w temperaturze 100°C. Przez kolumnę o długości 30 cm i średnicy 2,5 cm, wypełnioną 5 mm pierścionkami szklanymi, destyluje się przy stosunku flegma-odciek 6:1 tak długo, aż już nie oddestylowuje aceton.
Temperatura wewnątrz kolby wynosi 100-110°C. Łącznie oddestylowuje 132 g mieszaniny złożonej z 66,4% acetonu, 14%o wody i 14,8% acetonooksymo-O-metyloeteru. 15% użytego acetonooksymo-O-metyloeteru przechodzi do destylatu. Następnie zawartość kolby zatęża się pod zmniejszonym ciśnieniem do sucha.
Wydajność 112 g 85% produktu, 57%.
Według widma Ή-NMR produkt zawiera 15% chlorku amonu.
Temperatura topnienia: 116-120°C.
Przykład Π porównawczy.
Chlorowodorek O-metylohydroksyloaminy; hydroliza substancji dodatkowej.
Syntezę przeprowadza się w sposób opisany w przykładzie I, jednak destyluje się pod zmniejszonym ciśnieniem wynoszącym 25-15 kPa, tak że temperatura wewnątrz kolby wynosi 75°C. Z destylatem przechodzi 30% użytego acetonooksymo-O-metyloeteru.
Wydajność: 119 g, czyli 70%.
Według widma 1 H-NMR produkt nie zawiera chlorku amonu.
Temperatura topnienia: 149-151°C.
Przykład III. Wytwarzanie chlorowodorku O-metylohydroksyloaminy; hydroliza z substancją dodatkową (według wynalazku).
750 ml cykloheksanu, 174 g (2 mole) acetonooksymo-O-metyloeteru, 296 g (3 mole) stężonego kwasu solnego ogrzewa się w temperaturze 75°C. W warunkach destylacji opisanych w przykładzie I przy temperaturze wewnątrz kolby wynoszącej 75-78°C i temperaturze przejścia wynoszącej 52-72°C oddestylowuje się dwufazowy destylat:
górna faza: 750 g, składająca się z 11,0% acetonu i 89,0% cykloheksanu, dolna faza: 119 g, składająca się z 31,3% acetonu, 8,1% cykloheksanu, 53,0% wody i 7,7% chlorowodoru.
Podczas destylacji dodaje się dalsze 900 ml cykloheksanu. Następnie oddestylowuje się wodę z cykloheksanem azeotropowo i otrzymuje się wodny destylat w ilości 100 g, składający się z 3,6% cykloheksanu, 77,4% wody i 17,6% chlorowodoru. Z pozostałości podestylacyjnej odsącza się pod zmniejszonym ciśnieniem wytrącony chlorowodorek O-metylohydroksyloaminy od cykloheksanu i suszy go.
Wydajność produktu: 150 g, 90%.
Temperatura topnienia: 148-150°C.
Analiza elementarna:
obliczono: C 14,38, H7,24, O 19,16, N 16,77, Cl 42,45% znaleziono: 111,4, 1,3 , 19,2, 17,, , 42,31%%
Przykład IV. Wytwarzanie chlorowodorku O-etylohydroksyloaminy (według wynalazku).
202 g (2 mole) acetonooksymo-O-etyloeteru poddaje się reakcji i przerabia w sposób opisany w przykładzie I dla acetonooksymo-O-metyloeteru.
Wydajność produktu: 173 g, 89%.
Temperatura topnienia: 110-113°C.
Przykład V. Wytwarzanie chlorowodorku O-metylohydroksyloaminy: hydroliza z substancją dodatkową (według wynalazku).
174 g (2 mole) acetonooksymo-O-metyloeteru, 296 g (3 mole) stężonego kwasu solnego i 593 g heksanu ogrzewa się do temperatury 65°C. W warunkach destylacji opisanych w przykładzie I przy temperaturze wewnątrz kolby wynoszącej 64-65°C i temperaturze przejścia wynoszącej 48-58°C oddestylowuje się mieszaninę acetonu, heksanu i wody tak długo aż już nie przechodzi aceton. Następnie za pomocą heksanu oddestylowuje się azeotropowo resztę wody.
175 612
Wytrącony w pozostałości podestylacyjnej chlorowodorek O-metylohydroksyloaminy odsącza się pod zmniejszonym ciśnieniem od heksanu i suszy.
Wydajność produktu: 113 g, czyli 80%.
T emperatura topnienia: 148-151 °C.
r-o-nh2hx
C=N-O-R
WZÓR 2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych o wzorze ogólnym 1, w którym R oznacza grupę Ct-Cs-alkilową, a X oznacza atom chlorowca albo grupę wodorosiarczanu, przez reakcję odpowiednich acetonooksymoeterów o wzorze ogólnym 2 z wodą i kwasem nieorganicznym HX, znamienny tym, że do związków wyjściowych dodaje się obojętną substancję wybraną z grupy związków węglowodory alifatyczne-Cb-Cn, węglowodory cykloalifatyczne-C5-Ci2, niepodstawione albo podstawione węglowodory aromatyczne, takie jak alkilobenzeny, chlorowcobenzeny i alkoksybenzeny, eter naftowy, ligroina i powstający w wyniku reakcji aceton oddestylowuje się w temperaturze 0°C-100°C nie oddestylowując razem z acetonem acetonooksymoeteru.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że reakcję przeprowadza się w zakresie temperatur 40-80°C i aceton oddestylowuje się ewentualnie pod zmniejszonym ciśnieniem.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wodę stosuje się w ilości wynoszącej 5-100-krotny nadmiar molowy, w odniesieniu do acetonooksymoeteru.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że nieorganiczny kwas HX stosuje się w ilości 30-100% molowego nadmiaru, w odniesieniu do acetonooksymoeteru.
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że po zakończeniu oddzielania acetonu oddestylowuje się azeotropowo kwas HX i wodę razem z substancją obojętną, a pozostającą O-podstawioną hydroksyloaminę otrzymuje się jako sól kwasu HX.
  6. 6. Sposób wytwarzania soli O-metylo- albo O-etylo-hydroksyloamoniowych według zastrz. 5, znamienny tym, że jako acetonooksymoeter o wzorze ogólnym 2 stosuje się acetonooksymo-O-metyloeter albo acetonooksymo-O-etyloeter.
PL93300578A 1992-10-05 1993-10-04 Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych PL175612B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4233333A DE4233333A1 (de) 1992-10-05 1992-10-05 Verfahren zur Herstellung von O-substituierten Hydroxylammoniumsalzen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL175612B1 true PL175612B1 (pl) 1999-01-29

Family

ID=6469592

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93300578A PL175612B1 (pl) 1992-10-05 1993-10-04 Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5382685A (pl)
EP (1) EP0591798B1 (pl)
JP (1) JPH06199760A (pl)
KR (1) KR100292133B1 (pl)
AT (1) ATE141911T1 (pl)
BR (1) BR9303975A (pl)
DE (2) DE4233333A1 (pl)
DK (1) DK0591798T3 (pl)
ES (1) ES2090807T3 (pl)
GR (1) GR3021061T3 (pl)
HU (1) HU211452B (pl)
IL (1) IL107097A (pl)
PL (1) PL175612B1 (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1995004032A1 (de) * 1993-07-31 1995-02-09 Basf Aktiengesellschaft Verfahren zur herstellung von o-substituierten hydroxylammoniumsalzen
DE69517548T2 (de) * 1994-04-22 2001-01-18 Mitsui Chemicals, Inc. Verfahren zur Herstellung von substituierten Aminen und Verfahren zur Reinigung von ihren Zwischenprodukten
DE4415887A1 (de) * 1994-05-05 1995-06-01 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von O-Phenoxyalkyloximen und O-Phenoxyalkylhydroxylaminen
DE4437905A1 (de) * 1994-10-22 1996-04-25 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von O-substituierten Hydroxylammoniumsalzen
US7214230B2 (en) 1998-02-24 2007-05-08 Hansen Medical, Inc. Flexible instrument
US6235162B1 (en) 1998-05-28 2001-05-22 Sachem, Inc. Ultrapure hydroxylamine compound solutions and process of making same
DE19911234A1 (de) * 1999-03-15 2000-09-28 Basf Ag Verfahren zur kontinuierlichen Herstellung von Methoxyamin-Hydrochlorid
US8414505B1 (en) 2001-02-15 2013-04-09 Hansen Medical, Inc. Catheter driver system
US7766894B2 (en) * 2001-02-15 2010-08-03 Hansen Medical, Inc. Coaxial catheter system
US20030135204A1 (en) * 2001-02-15 2003-07-17 Endo Via Medical, Inc. Robotically controlled medical instrument with a flexible section
US7699835B2 (en) * 2001-02-15 2010-04-20 Hansen Medical, Inc. Robotically controlled surgical instruments
CN101037401B (zh) * 2006-03-17 2012-01-25 烟台奥东化学材料有限公司 高纯度甲氧基胺甲磺酸盐及其制备方法
US20090209888A1 (en) * 2008-02-18 2009-08-20 Seyed Hessam Khatami Spine Wheel
CN113083189B (zh) * 2021-03-02 2023-01-13 北京化工大学 超重力耦合微波和超声的甲氧胺盐酸盐制备系统

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3631071A1 (de) * 1986-09-12 1988-03-24 Basf Ag Verfahren zur herstellung von o-substituierten hydroxylamin-hydrochloriden

Also Published As

Publication number Publication date
IL107097A0 (en) 1993-12-28
IL107097A (en) 1998-01-04
BR9303975A (pt) 1994-06-07
JPH06199760A (ja) 1994-07-19
DE59303562D1 (de) 1996-10-02
HU211452B (en) 1995-11-28
HU9302798D0 (en) 1994-01-28
US5382685A (en) 1995-01-17
DK0591798T3 (da) 1996-09-16
DE4233333A1 (de) 1994-04-07
EP0591798B1 (de) 1996-08-28
ES2090807T3 (es) 1996-10-16
GR3021061T3 (en) 1996-12-31
HUT68824A (en) 1995-08-28
EP0591798A1 (de) 1994-04-13
KR100292133B1 (ko) 2001-06-01
ATE141911T1 (de) 1996-09-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL175612B1 (pl) Sposób wytwarzania O-podstawionych soli hydroksyloamoniowych
EP1856024B2 (de) Verfahren zur herstellung substituierter biphenyle
JP5322564B2 (ja) モノメチルヒドラジンの製造方法
US4791210A (en) Process for the production of 5-methyltetrazole
US4247479A (en) Process for the manufacture of aromatic amines from α, β-unsaturated cycloaliphatic ketoximes
US3941783A (en) Process for the production of N,N-disubstituted carboxylic amides
KR20170108080A (ko) 메데토미딘의 합성에서 유용한 3-아릴부탄알과 같은 화합물의 제조 방법
US5557013A (en) Preparation of O-substituted hydroxylammonium salts
US5405998A (en) Process for the manufacture of cycloalkyl and haloalkyl o-aminophenyl ketones
US5233082A (en) Method of making 3-hydroxy-2,4,5-trifluorobenzoic acid
US3450709A (en) Process for the preparation of ring-substituted 2-aminoimidazoles
US3914242A (en) 3-Imino-1,2-benzisothiazolines
US4010160A (en) Process for the manufacture of 1,3-bis-(β-ethylhexyl)-5-amino-5-methyl-hexahydropyrimidine
US4550167A (en) Preparation of 1-alkyl-1,4-dihydro-4-oxo-7-(4-pyridyl)-3-quinoline carboxylic acid
EP0090203B1 (en) Process for preparing p.chlorophenoxyacetyl-piperonylpiperazine
US4012467A (en) Process for preparing an ester of the N-methyl-N-hydroxyethylguanidine
US3249611A (en) Novel method for the preparation of phthalazines
US5744616A (en) Process for the production of 1,4,7,10-tetraazacyclododecane and its derivatives
US4588837A (en) Process for the preparation of fluorocarboxylic acids
CZ289916B6 (cs) Způsob výroby o-aminofenylketonů
US5616723A (en) Process for the preparation of 3-amino-5-methylpyrazole
GB1589334A (en) Process for the preparation of aromatic amines from a, -unsaturated cycloaliphatic ketoximes
AU680989B2 (en) Method of preparing 6-aryloxymethyl-1-hydroxy-4-methyl-2-pyridones
EP0023358A1 (en) Process for the preparation of pyridazine derivatives
US4048169A (en) 1,3-Bis-(β-ethylhexyl)-5-nitro-5-methyl-hexahydropyrimidine-naphthalene-1,5-disulphonate