PL171946B1 - Maszyna do ukladania rurociagu PL PL PL PL PL PL PL - Google Patents

Maszyna do ukladania rurociagu PL PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL171946B1
PL171946B1 PL93307561A PL30756193A PL171946B1 PL 171946 B1 PL171946 B1 PL 171946B1 PL 93307561 A PL93307561 A PL 93307561A PL 30756193 A PL30756193 A PL 30756193A PL 171946 B1 PL171946 B1 PL 171946B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pipe
box
section
laying
holding
Prior art date
Application number
PL93307561A
Other languages
English (en)
Other versions
PL307561A1 (en
Inventor
Jack Geelhoed
Original Assignee
Mastenbroek & Co Ltd J
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mastenbroek & Co Ltd J filed Critical Mastenbroek & Co Ltd J
Publication of PL307561A1 publication Critical patent/PL307561A1/xx
Publication of PL171946B1 publication Critical patent/PL171946B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02FDREDGING; SOIL-SHIFTING
    • E02F5/00Dredgers or soil-shifting machines for special purposes
    • E02F5/02Dredgers or soil-shifting machines for special purposes for digging trenches or ditches
    • E02F5/06Dredgers or soil-shifting machines for special purposes for digging trenches or ditches with digging elements mounted on an endless chain
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L1/00Laying or reclaiming pipes; Repairing or joining pipes on or under water
    • F16L1/024Laying or reclaiming pipes on land, e.g. above the ground
    • F16L1/028Laying or reclaiming pipes on land, e.g. above the ground in the ground
    • F16L1/036Laying or reclaiming pipes on land, e.g. above the ground in the ground the pipes being composed of sections of short length

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)
  • Sewage (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)
  • Rigid Pipes And Flexible Pipes (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)

Abstract

1. Maszyna do ukladania rurociagu do polaczenia z pojazdem przewozacym srodek kopiacy do kopania rowów zawie- rajaca skrzynie ukladajaca rurociag usy- tuowana podczas uzytkowania w rowie, znamienna tym, ze w skrzyni (10) ukla- dajacej rurociag (4) jest umieszczony ze- spól (6) wpychajacy odcinek (36) rury usytuowany na dnie skrzyni (10) dla polaczenia z odcinkiem rury ulozonym bezposrednio przed nim i zespól (40) trzymajacy zapas odcinków (36) rury i uwalniajacy odcinki (36) rury jeden po drugim na dno skrzyni (10) polaczony z urzadzeniem uruchamiajacym (56). FIG .2 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest maszyna do układania rurociągu stosowana zwłaszcza w połączeniu z pojazdem.
Z niemieckiego opisu patentowego nr 3 914 736 znana jest maszyna do układania rurociągu, w której indywidualne odcinki rur są opuszczane za pomocą żurawia do rowu przez skrzynię na rury przewożoną przez pojazd i umieszczoną bezpośrednio za zespołem kopiącym. Skrzynia dla rur rozciąga się w dół do dna rowu i zapewnia obudowę, wewnątrz której są układane odcinki rury, bez-ryzyka zawalenia się ścian rowu w tej strefie. Jeden lub większa ilość siłowników hydraulicznych działających poprzez liny używanych jest do wpy171 946 chania ostatniego położonego odcinka rury do otworu wylotowego poprzedniej rury, a odcinki rury wychodzą ze skrzyni na rury przez otwór znajdujący się na dole z tyłu skrzyni.
Chociaż maszyna tego typu jest w stanie układać odcinki rur z większą szybkością w porównaniu z systemami poprzednimi, to operacja opuszczania indywidualnych odcinków rur przez skrzynię dla rur na dno rowu w celu ich ułożenia wymaga zatrzymania maszyny kopiącej w celu załadowania każdego indywidualnego odcinka rury. Także opuszczanie każdego odcinka rury do dołu na całą głębokość skrzyni dla rur pociąga za sobą ryzyko uszkodzenia odcinka rury na skutek kolizji pomiędzy odcinkiem rury i ściankami skrzyni dla rur.
Celem mniejszego wynalazku jest opracowanie maszyny do układania rurociągu umożliwiającej wykonywanie tych czynności w sposób szybszy i łatwiejszy.
Maszyna układająca rurociąg do połączenia z pojazdem przewożącym środek kopiący do kopania rowów zawierająca skrzynię układającą rurociąg usytuowaną podczas użytkowania w rowie, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w skrzyni układającej rurociąg jest umieszczony zespół wpychający odcinek rury usytuowany na dnie skrzyni dla połączenia z odcinkiem rury ułożonym bezpośrednio przed nim i zespół trzymający zapas odcinków rury i uwalniający odcinki rury jeden po drugim na dno skrzyni, połączony z urządzeniem uruchamiającym.
Korzystnie zespół trzymający i uwalniający zawiera elementy określające położenie przygotowania do wy.sunięcia dla najniższego odcinka rury w zapasie odcinków rury, przy czym elementy określające położenie gotowości do wysunięcia są umieszczone ruchomo pomiędzy pierwszym położeniem, w którym najniższy odcinek rury jest przyjmowany w położenie przygotowania do wysunięcia i drugim położeniem, w którym odcinek rury w położeniu przygotowania do wysunięcia, jest uwalniany a następny odcinek rury w zapasie jest powstrzymywany przed przemieszczeniem w położenie przygotowania do wysunięcia.
Korzystnie zespół trzymający i uwalniający zawiera co najmniej po jednej stronie drogi przejścia odcinków rury co najmniej jedną parę elementów podpierających odcinki rury, z których drugi element umocowany jest ruchomo pomiędzy pierwszym położeniem, w którym wystaje on do drogi przejścia, zatrzymując najniższy odcinek rury w położeniu przygotowania do wysunięcia i drugim położeniem, w którym jest on wycofany z drogi przejścia, a pierwszy element jest umocowany ruchomo synchronicznie z drugim elementem pomiędzy pierwszym położeniem, w którym jest on wycofany z drogi przejścia i drugim położeniem, w którym wystaje on w kierunku drogi przejścia ponad położeniem przygotowania do wysunięcia zatrzymując następny odcinek rury w zapasie.
Korzystnie para elementów podpierających rury jest umocowana obrotowo wokół osi obrotu, która to oś obrotu jest usytuowana co najmniej po jednej stronie drogi przejścia.
Korzystnie każdy element podpierający rury jest usytuowany na jednym końcu odpowiadającego mu ramienia rozciągającego się pomiędzy elementem podpierającym i jego osią obrotu.
Korzystnie w skrzyni układającej rurociąg jest umieszczony zasobnik zapasu odcinków rury połączony z zespołem trzymającym i uwalniającym.
W ten sposób, zgodnie z wynalazkiem, skrzynia układająca rury zawiera pewną ilość odcinków rury gotowych do układania, które są spuszczane jeden po drugim na dno skrzyni układającej rury w położeniu, w którym są już przygotowane do układania rurociągu. Ponieważ odcinki rur mogą być dokładane na wierzchu skrzyni układającej rury tak, że są podpierane przez odcinki rury znajdujące się poniżej, więc nie muszą one już dłużej być opuszczane bezpośrednio na dno skrzyni układającej rury co ułatwia i przyspiesza ładowanie odcinków rury, które może być przeprowadzane podczas przemieszczania i pracy pojazdu. Ryzyko uszkodzenia odcinków rury jest dużo mniejsze. Ponadto, jeśli stosowane są odcinki rur z tworzyw sztucznych, mogą one być ładowane na górze skrzyni ręcznie bez konieczności użycia żurawia, co nie byłoby możliwe, gdyby musiały one być opuszczane na dno skrzyni i odpowiednio układane jeden po drugim. Odcinki rur mogą być również układane za pomocą układu przenośnikowego.
171 946
Dzięki zastosowaniu zespołu trzymającego i zwalniającego kolejno układany odcinek rury jest łatwo umieszczany na dnie skrzyni i równocześnie jest zabezpieczony przed przedwczesnym wysunięciem się z niej.
Zespół trzymający i zwalniający rury może być uruchamiany hydraulicznie, pneumatycznie lub uruchamiany za pomocą elektrycznych serwomechanizmów.
Zespół ten, korzystnie jest wyposażony w układ automatycznego zatrzymywania pojazdu na krótko podczas, gdy następny odcinek rury jest przemieszczany na dno skrzyni układającej rury. Zespół taki może być uruchamiany za pomocą sensorów określających, kiedy poprzedni odcinek osiągnął wymagane położenie w kierunku tyłu skrzyni układającej rury i kiedy powinien zostać ułożony na dnie następny odcinek rury. Sensory takie mogą na przykład być sensorami optycznymi lub mikroprzełącznikami. Maszyna może być także zaopatrzona w automatyczny zespół do jej ponownego uruchamiania natychmiast po ułożeniu następnego odcinka rury w położeniu układania.
Jednak, korzystniejsze jest przy normalnej pracy maszyn jej ciągłe przesuwanie do przodu. Sensor może być używany do określania, kiedy koniec ostatniego ułożonego odcinka rury przeszedł dostatecznie daleko przez skrzynię układającą rury, że następny odcinek rury powinien zostać przemieszczony w położenie układania. Sensor może być używany do sprawdzania, czy następny odcinek rury został rzeczywiście dostarczony, czy też maszyna musi zostać zatrzymana, gdyż ten następny odcinek rury nie osiągnął położenia wymaganego do układania rurociągu w przeciągu określonego czasu lub zanim dalszy sensor wyczuje, ze ostatni ułożony odcinek rury osiągnął z góry określone położenie względem wyjścia ze skrzyni układającej rury.
Na każdy odcinek rury, podczas jego układania, może być wywierany nacisk, np. o z góry ustalonym poziomie przykładowo za pomocą cylindra hydraulicznego, którego działanie może być zsynchronizowane z prędkością przesuwu do przodu, aż do przemieszczania się odcinka rury o z góry określoną odległość przez skrzynię układającą rury.
Chociaż zespół trzymający i uwalniający rury może być po prostu przewidziany bezpośrednio w skrzyni układającej rury, to jako alternatywa może być także przewidziany osobny zasobnik z otwartym dnem oznaczony do umieszczania w skrzyni układającej rury, przy czym zasobnik ten jest wyposażony w zespół trzymający i uwalniający rury. Taki oddzielny zasobnik może być albo zamontowany w skrzyni, przy czym zasobnik pozostaje na miejscu po zamontowaniu i jest ładowany na miejscu albo też zasobnik może być ładowany poza skrzynią układającą rury, w której ma on być montowany i może potem być montowany na swoim miejscu. Po opróżnieniu zasobnik może zostać wyjęty i zastąpiony pełnym zasobnikiem.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia maszynę do układania rurociągu przyłączoną do pojazdu schematycznie w rzucie bocznym, fig. 2 przedstawia skrzynię maszyny w przekroju wzdłużnym, fig. 3 przedstawia skrzynię w przekroju wzdłuż linii III-III z fig. 2, fig. 4 przedstawia skrzynię z fig. 2 w rzucie poziomym.
Maszyna 3 układająca rurociąg 4 pokazana na fig. 1 jest połączona z pojazdem gąsienicowym 1 zaopatrzonym w ciągły przenośnik kopiący 2 mający łyżki kopiące rów umieszczone na ciągłym łańcuchu. Bezpośrednio za przenośnikiem kopiącym 2 usytuowana jest w kopanym rowie maszyna 3 układająca rurociąg 4. Rurociąg 4 składający się z wcześniej ułożonych odcinków rury rozciąga się od tyłu maszyny i odcinek rury 5 aktualnie układany jest ułożony na dnie skrzyni 10 układającej rurociąg i jest wpychany do otworu wyjściowego rurociągu 4 za pomocą siłownika 6 schematycznie pokazanego na fig. 2.
Skrzynia 10 układająca rurociąg 4 zawiera usytuowaną pionowo przednią ściankę 12, usytuowaną pionowo tylną ściankę 14 i przeciwległe usytuowane pionowo boczne ścianki 16,18 (fig. 3) i ma ściankę denną 20. U podstawy tylnej ścianki 14 jest usytuowany otwór 22 umożliwiający usytuowanie odcinków rury, podczas ich układania. Przednia część skrzyni 10 układającej rurociąg 4 zaopatrzona jest w przegrodę 24 oddzielającą pionowo usytuowaną przednią komorę 26, która rozciąga się w dół do dna skrzyni 10
171 946 układającej rurociąg 4 i jest uformowana w parę kształtowych rurowych wnęk, przez które jest prowadzona co najmniej jedna elastyczna rura odwadniających przeznaczonych do układania w sposób ciągły w dnie kopanego rowu. Rury odwadniające wychodzą ze skrzyni układającej rurociąg przez otwory 59, 60 (fig. 3). Rura odwadniająca tego rodzaju jest używana do wypompowywania wody z rowu i utrzymywania go suchym tak długo, jak to jest pożądane podczas instalowania głównego rurociągu 4. Tylna część skrzyni 10 układającej rurociąg jest oddzielona przez przegrodę 28 wydzielającą ze skrzyni 3 pojemnik na żwir z otwartym dnem, którym dostarczane jest kruszywo, takie jak żwir do tworzenia podłoża dla układanego rurociągu 4.
Główna część skrzyni 10 układającej rurociąg znajduje się pomiędzy przegrodami 24 i 281 zawiera prostokątny zasobnik 30 mający otwarte dno i otwartą górę oraz wyposażony w lej 32. Prowadnice 34 umieszczone przy dnie skrzyni 10 tworzą zwężającą się gardziel umożliwiającą przejście jednorazowo tylko jednego odcinka rury 36. Szerokość gardzieli określona przez prowadnice 34 jest regulowana w celu dostosowania do różnych średnic rur. Ponad gardzielą utworzoną przez prowadnicę 34 skrzynia 10 jest dostatecznie szeroka, aby mieścić w sobie dwie zachodzące na siebie kolumny odcinków rur 36. Poniżej prowadnic 34 zespół 40 trzymający i zwalniający wyznacza położenie, w którym odcinek rury 36 jest przygotowany do wysunięcia skrzyni 10 (fig. 3). Zespół 40 trzymający i zwalniający odcinki rury 36 zawiera przednią i tylną parę wystających do wewnątrz wsporników 42, z których każdy ma zamocowane obrotowo pierwsze ramię 44 i drugie ramię 46 rozciągające się pod stałym kątem względem pierwszego ramienia 44. Para pierwszych ramion 44 z każdej strony drogi przejścia odcinków rur 36 jest połączona ze sobą wzajemnie za pomocą pierwszego pręta 48 łączącego zewnętrzne końce pierwszych ramion 44 i każda para drugich ramion 46 jest połączona ze sobą wzajemnie za pomocą podobnego drugiego pręta 50 łączącego ich zewnętrzne końce. Ruch obrotowy ramion 44, 46 jest kontrolowany przez układ ramion dźwigniowych 52 na przednim końcu 30 z przodu przedniej ścianki 30, które są połączone z rozciągającymi się wzdłużnie drążkami łączącymi 54, które na tylnych końcach są z kolei połączone z wewnętrznymi końcami ramion 44, 46 i stanowią dla nich oś obrotu. Ramiona dźwigniowe 52 są napędzane przez hydrauliczne urządzenie uruchamiające 56 zamocowane do zewnętrznej strony przedniej ścianki zasobnika. Podnoszenie ramion dźwigniowych 52 doprowadza pręty pierwszy 48, drugi 50 do położenia pokazanego na fig. 3, które jest ich pierwszym położeniem. W położeniu tym najniższy odcinek rury 36 w stosie jest przygotowany do usunięcia. Opuszczanie ramion dźwigniowych 52 powoduje obracanie się ramion 44, 46 i przemieszczenie drążków 48 do wewnątrz. Umożliwia to odcinkowi rury 36 przygotowanemu do wysunięcia opadnięcia na dno skrzyni 10 podczas, gdy drążki 48 zatrzymują następny odcinek rury 36 w stosie we wlocie pomiędzy prowadnicami 34. Jest to drugie położenie zespołu 40 trzymającego i uwalniającego rury. Powrót zespołu 40 trzymającego i uwalniającego rury do jego pierwszego położenia umożliwia następnej rurze w stosie opaść w położenie przygotowania do wysunięcia.
Optyczny sensor 58 przedstawiony schematycznie jest zastosowany do określania, kiedy koniec wejściowy ostatniego położonego odcinka rury zbliża się do tyłu skrzyni 10. Uruchomienie sensora 58 może być używane do zatrzymywania maszyny kopiącej i do uruchamiania zespołu 40 trzymającego i uwalniającego, aby uwolnić i umożliwić przemieszczenie odcinka rury 36 na dno skrzyni 10, tam jest on zaczepiony przez znanego typu siłownik hydrauliczny 6 wypchnięty ze skrzyni 10 i wepchnięty w ostatnio położony odcinek rurociągu 4, z którym to odcinkiem jest połączony szczelnie. Następnie maszyna kopiąca zostaje uruchomiona ponownie i przesunięta do przodu. Gdy sensor 58 wyśle sygnał wskazujący na usunięcie odcinka rury 36 ze skrzyni 10 wówczas siłownik 6, który wypychał ten odcinek rury 36 jest wycofany i nowy odcinek rury 36 jest opuszczany na dno skrzyni 10 układającej rurociąg 4. Następnie siłownik 6 powraca do pierwotnego położenia i wpycha nowy odcinek rury 36 w otwór wylotowy ostatniego ułożonego odcinka rury 36 i następnie utrzymuje nacisk wywierany na niego podczas, gdy maszyna przesuwa się do przodu bez przerywania jej ruchu. Opuszczenie następnego odcinka rury 36 na dno skrzyni 10 jest
171 946 wykrywane przez drugi sensor 53, który uruchamia siłownik 6 tak, aby pchał ten następny odcinek rury 36.
Sensorem 58 jest ustawiony regulator czasowy, zatrzymujący maszynę w przypadku gdy następny odcinek rury 36 nie opadnie na dno skrzyni 10 zanim ostatnio ułożony odcinek rury 36 opuści skrzynię 10, np. z powodu opróżnienia zasobnika 30. Do sygnalizowania braku odcinka rury 36 przygotowanego do połączenia z ostatnio ułożonym odcinkiem rury w rurociągu 4 może być również zastosowany następny sensor 55.
Jeśli przy rurze określonego typu nie istnieje potrzeba utrzymywania nacisku przez siłownik 6 podczas całego przejścia odcinka rury 36 wzdłuż dna skrzyni 10 układającej rurociąg 4, wówczas odległość pokonywana przez siłownik 6 może być zmniejszona. Sensor 53 jest też stosowany do wykrywania położenia końca wejściowego aktualnie układanego odcinka rury 36 i do powodowania cofania się siłownika 6 do przedniej części skrzyni 10 układającej rurociąg 4. Kontynuowanie ruchu do przodu maszyny powoduje wysuwanie się ostatnio układanego odcinka rury 36 ze skrzyni 10 układającej rurociąg 4, po czym dostarczany jest kolejny odcinek rury 36 i ponownie jest uruchamiany siłownik 6. Sensor 53 może być montowany nastawnie wzdłuż skrzyni układającej rurociąg, aby umożliwić użytkownikowi ustawienie odległości przesunięcia siłownika 6. Gdy maszyna przesuwa się do przodu lub podczas, gdy jest nieruchoma odcinki rury 36 mogą być ładowane do leja 32 zasobnika.
Odcinki rur mogą być wykonane z dowolnego materiału włączając ceramiczkę i tworzywa sztuczne.
W znany sposób może być stosowane optyczne urządzenie, np. laserowe urządzenie śledzące, do utrzymywania maszyny kopiącej w linii i do regulowania głębokości rowu.
171 946
171 946
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Maszyna do układania rurociągu do połączenia z pojazdem przewożącym środek kopiący do kopania rowów zawierająca skrzynię układającą rurociąg usytuowaną podczas użytkowania w rowie, znamienna tym, że w skrzyni (10) układającej rurociąg (4) jest umieszczony zespół (6) wpychający odcinek (36) rury usytuowany na dnie skrzyni (10) dla połączenia z odcinkiem rury ułożonym bezpośrednio przed nim i zespół (40) trzymający zapas odcinków (36) rury i uwalniający odcinki (36) rury jeden po drugim na dno skrzyni (10) połączony z urządzeniem uruchamiającym (56).
  2. 2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że zespół (40) trzymający i uwalniający zawiera elementy (44, 46) określające położenie przygotowania do wysunięcia dla najniższego odcinka (36) rury w zapasie odcinków (36) rury, przy czym elementy (44, 46) określające położenie gotowości do wysunięcia są umieszczone ruchomo pomiędzy pierwszym położeniem, w którym najniższy odcinek (36) rury jest przyjmowany w położenie przygotowania do wysunięcia i drugim położeniem, w którym odcinek (36) rury w położeniu przygotowania do wysunięcia jest uwalniany a następny odcinek (36) rury w zapasie jest powstrzymywany przed przemieszczeniem w położenie przygotowania do wysunięcia.
  3. 3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że zespół (40) trzymający i uwalniający zawiera co najmniej po jednej stronie drogi przejścia odcinków (36) rury co najmniej jedną parę elementów podpierających odcinki (36) rury, z których drugi element (50) umocowany jest ruchomo pomiędzy pierwszym położeniem, w którym wystaje on do drogi przejścia, zatrzymując najniższy odcinek (36) rury w położeniu przygotowania do wysunięcia i drugim położeniem, w którym jest on wycofany z drogi przejścia, a pierwszy element (48) jest umocowany ruchomo synchronicznie z drugim elementem (50) pomiędzy pierwszym położeniem, w którym jest on wycofany z drogi przejścia i drugim położeniem, w którym wystaje on w kierunku drogi przejścia ponad położeniem przygotowania do wysunięcia zatrzymując następny odcinek (36) rury w zapasie.
  4. 4. Maszyna według zastrz. 3, znamienna tym, że para elementów (48, 50) podpierających rury jest umocowana obrotowo wokół osi obrotu, która to oś obrotu jest usytuowana co najmniej po jednej stronie drogi przejścia.
  5. 5. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że każdy element (48,50) podpierający rury jest usytuowany na jednym końcu odpowiadającego mu ramienia (44, 46) rozciągającego się pomiędzy elementem (48,50) podpierającym i jego osią obrotu.
  6. 6. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że w skrzyni (10) układającej rurociąg (4) jest umieszczony zasobnik (30) zapasu odcinków (36) rury korzystnie połączony z zespołem (40) trzymającym i uwalniającym.
PL93307561A 1992-08-27 1993-08-25 Maszyna do ukladania rurociagu PL PL PL PL PL PL PL PL171946B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB929218237A GB9218237D0 (en) 1992-08-27 1992-08-27 Excavating and pipe laying machines
PCT/GB1993/001811 WO1994005864A1 (en) 1992-08-27 1993-08-25 Excavating and pipe laying machines

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL307561A1 PL307561A1 (en) 1995-05-29
PL171946B1 true PL171946B1 (pl) 1997-07-31

Family

ID=10721050

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93307561A PL171946B1 (pl) 1992-08-27 1993-08-25 Maszyna do ukladania rurociagu PL PL PL PL PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5707175A (pl)
EP (1) EP0656976B1 (pl)
JP (1) JPH08500653A (pl)
AU (1) AU673853B2 (pl)
BR (1) BR9306972A (pl)
CA (1) CA2143109C (pl)
DE (1) DE69323495T2 (pl)
ES (1) ES2127383T3 (pl)
GB (1) GB9218237D0 (pl)
GE (1) GEP19981309B (pl)
PL (1) PL171946B1 (pl)
UA (1) UA27925C2 (pl)
WO (1) WO1994005864A1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6085852A (en) 1995-02-22 2000-07-11 The Charles Machine Works, Inc. Pipe handling device
US6533529B2 (en) 1999-03-26 2003-03-18 Morrow & Waggoner, Inc. Adjustable connector for excavator tool attachment
US6318952B1 (en) * 1999-03-26 2001-11-20 M&W Hook Enterprises Pipe laying tool
WO2002012640A1 (es) * 2000-08-01 2002-02-14 Aplicaciones Especiales De Ingenieria Civil, S.A. (Aples) Dispositivo para apertura de zanjas estrechas y colocacion de elementos prefabricados machihembrados
ES2167261B2 (es) * 2000-08-01 2003-07-01 Aplicaciones Especiales De Ing Dispositivo para apertura de zanjas estrechas y colocacion de elementos prefabricados machihembrados.
GB2368358B (en) 2000-10-23 2004-10-13 Mastenbroek Ltd Trenching method and apparatus
US6511260B2 (en) * 2001-02-01 2003-01-28 Vermeer Manufacturing Company Plow for installing utility lines
US6830412B2 (en) 2003-01-29 2004-12-14 Perez Eduardo Gomez Device for digging narrow trenches and laying prefabricated tongued and grooved components
US7037042B2 (en) * 2003-12-08 2006-05-02 Trenchcraft, Inc. Device and method for laying and joining pipe
US7261493B2 (en) * 2003-12-08 2007-08-28 Trenchcraft, Inc. Device and method for laying and joining pipe
US20060171782A1 (en) * 2005-01-20 2006-08-03 Neiwert Nathan R Pipe bedding system
US7607863B2 (en) * 2006-02-02 2009-10-27 Philip Paull Automated pipe-laying method and apparatus
US20080056827A1 (en) * 2006-05-19 2008-03-06 Enns Henry J Apparatus and method for installing underground utility piping
US9562343B2 (en) 2013-10-16 2017-02-07 Philip Paull Cable-laying plow attachment for a backhoe and method for using the same
US9512937B2 (en) * 2015-01-05 2016-12-06 Philip Paull Method and apparatus for digging and installing curved sewers
CN106759593A (zh) * 2017-01-18 2017-05-31 王燏斌 一种用于地下建筑的切槽装置及其施工法

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1463561A (en) * 1920-06-21 1923-07-31 Sommer John Tile-placing attachment for ditching machines
US3421609A (en) * 1966-09-19 1969-01-14 Hancock Brick & Tile Co Drain tile laying apparatus
US3831388A (en) * 1968-05-09 1974-08-27 Terteling J & Sons Inc Method for laying pipe
US3514962A (en) * 1968-10-08 1970-06-02 Norman M Poole Submersible pipe laying barges
GB1301405A (pl) * 1971-01-14 1972-12-29
US4111374A (en) * 1975-02-05 1978-09-05 Mackaness James B Commodity conveying means
US4363594A (en) * 1980-06-24 1982-12-14 Perini Corporation Pipe section positioning apparatus
SU1076544A2 (ru) * 1980-11-10 1984-02-29 Министерство Мелиорации И Водного Хозяйства Мсср Агрегат дл укладки дренажных трубок
US4714381A (en) * 1985-05-02 1987-12-22 G. Brent Hatch Machine for laying conduit and methods for use thereof
SU1461831A1 (ru) * 1987-07-13 1989-02-28 Республиканский Проектно-Технологический Институт "Укроргтехстрой" Машина дл бестраншейной прокладки коммуникаций
SU1735506A1 (ru) * 1989-01-06 1992-05-23 Московский Институт Инженеров Железнодорожного Транспорта Устройство дл укладки продольных дренажей
DE3914736A1 (de) * 1989-05-05 1990-11-22 Suilmann Kg Verfahren und vorrichtung zum automatischen verlegen von rohren

Also Published As

Publication number Publication date
GB9218237D0 (en) 1992-10-14
CA2143109C (en) 1998-09-22
AU4970093A (en) 1994-03-29
ES2127383T3 (es) 1999-04-16
DE69323495D1 (de) 1999-03-25
PL307561A1 (en) 1995-05-29
AU673853B2 (en) 1996-11-28
CA2143109A1 (en) 1994-03-17
WO1994005864A1 (en) 1994-03-17
GEP19981309B (en) 1998-05-01
DE69323495T2 (de) 1999-09-23
EP0656976A1 (en) 1995-06-14
JPH08500653A (ja) 1996-01-23
UA27925C2 (uk) 2000-10-16
US5707175A (en) 1998-01-13
BR9306972A (pt) 1999-01-12
EP0656976B1 (en) 1999-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL171946B1 (pl) Maszyna do ukladania rurociagu PL PL PL PL PL PL PL
US5174685A (en) Flexible pipe laying and covering apparatus
US7261493B2 (en) Device and method for laying and joining pipe
IL167203A (en) Buffer storage unit for tubes, especially cardboard tubes for the production of logs
US6863094B2 (en) Bag filling apparatus for bagging particulate matter
US4589580A (en) Web handling and accumulation system
US4143921A (en) Slurry input for a multiple feed sump
EP1702171A2 (en) Device and method for laying and joining pipe
US5145290A (en) Pipe-laying apparatus
US3938597A (en) Portable earth boring machine
RU2100530C1 (ru) Трубоукладчик, короб и накопительное устройство трубоукладчика
US3354661A (en) Pipe laying apparatus
RU2122076C1 (ru) Способ обкладки канализационного трубопровода и устройство для его осуществления
US3774286A (en) Liner inserting machine for pipelines
NL1009998C2 (nl) Werkwijze en inrichting voor het in de grond aanbrengen van onderling verbonden verticale leidingen.
GB1586259A (en) Method and apparatus for forming underground pipelines
SU977612A1 (ru) Установка дл бестраншейной прокладки трубопроводов
NL192929C (nl) Bekledingsmat voor dijktaluds, bodem- en/of wandbescherming voor waterlopen of dergelijke; alsmede werkwijze voor het vullen van een dergelijke bekledingsmat.
GB2249774A (en) Pipe clamping device, and use thereof
US4842445A (en) Covering structure intended especially to be placed on a conduit or the like laid on the ocean floor
SU1099015A1 (ru) Навесной бестраншейный укладчик гибких поливных трубопроводов с отводными питател ми
US4324539A (en) Concrete pressure monitoring device for monolithic concrete structure forming apparatus
EP0257191B1 (en) Method for installing highway drainage mat
CN116658680B (zh) 一种地源热泵安装用地埋管自动下管装置
NL8800644A (nl) Werkwijze voor het vullen en op hun plaats aanbrengen van met stortgoed gevulde slangvormige lichamen.