PL171506B1 - Uklad kotwiacy PL - Google Patents

Uklad kotwiacy PL

Info

Publication number
PL171506B1
PL171506B1 PL92303773A PL30377392A PL171506B1 PL 171506 B1 PL171506 B1 PL 171506B1 PL 92303773 A PL92303773 A PL 92303773A PL 30377392 A PL30377392 A PL 30377392A PL 171506 B1 PL171506 B1 PL 171506B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bolt
socket
anchor bolt
screw
anchor
Prior art date
Application number
PL92303773A
Other languages
English (en)
Inventor
Mikael Rosenberg
Original Assignee
Mikael Rosenberg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mikael Rosenberg filed Critical Mikael Rosenberg
Publication of PL171506B1 publication Critical patent/PL171506B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25BTOOLS OR BENCH DEVICES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, FOR FASTENING, CONNECTING, DISENGAGING OR HOLDING
    • B25B13/00Spanners; Wrenches
    • B25B13/48Spanners; Wrenches for special purposes
    • B25B13/50Spanners; Wrenches for special purposes for operating on work of special profile, e.g. pipes
    • B25B13/5091Spanners; Wrenches for special purposes for operating on work of special profile, e.g. pipes for operating on wing nuts, hooks, eye hooks or the like
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G5/00Component parts or accessories for scaffolds
    • E04G5/04Means for fastening, supporting, or bracing scaffolds on or against building constructions
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G5/00Component parts or accessories for scaffolds
    • E04G5/04Means for fastening, supporting, or bracing scaffolds on or against building constructions
    • E04G5/046Means for fastening, supporting, or bracing scaffolds on or against building constructions for fastening scaffoldings on walls
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B23/00Specially shaped nuts or heads of bolts or screws for rotations by a tool

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Dowels (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Reinforcement Elements For Buildings (AREA)

Abstract

1. Uklad kotwiacy, zwlaszcza ruszto- wania w scianach zawierajacy kotwiaca sru- be w spólpracujaca z gniazdem , wypo- sazonym w mocujacy trzpien laczacy je z urzadzeniem wiertarskim lub podobnym, znamienny tym, ze gniazdo (1) posiada krzyzowo uksztaltowane wewnetrzne wybra- nie (3), majace na kazdym wewnetrznym na- rozu sfazowanie (4) zwezajace sie do wnetrza gniazda (1), przy czym w sfazowaniach (4) jest umieszczony wydluzony s t o z k o w y ele- ment stanowiacy przedluzenie (7) i usytuo- wany na kotwiacej srubie (5). F I G . 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest układ kotwiący przeznaczony zwłaszcza do kotwienia rusztowań w ścianach lub temu podobnych.
Przy ustawianiu rusztowania powinno ono być kotwione w bezpieczny sposób. Znane jest mocowanie rusztowania w wielu punktach za pomocą śrub kotwiących wkręcanych w ścianę, przy której rusztowanie jest ustawiane. Wykonuje się to zazwyczaj wiercąc najpierw otwór w ścianie, a następnie wbijając w otwór kołek za pomocą młotka, po czym wkręca się ręcznie w ścianę śrubę kotwiącą w celu zakotwienia rusztowania. Ręczne wkręcanie śrub jest pracą zarówno męczącą jak i czasochłonną, dlatego jak się okazało w praktyce, monterzy z uwagi na pośpiech, często wykonują niedbale istotne kotwienia, ponieważ wkręcanie zalecanej ilości śrub kotwiących jest czasochłonne i męczące. Oczywiście, jest to niedopuszczalne z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Celem wynalazku jest opracowanie układu kotwiącego ułatwiającego wkręcanie śrub kotwiących poprzez umożliwienie zastosowania do ich wkręcania wiertarki.
Układ kotwiący, zwłaszcza rusztowania w ścianach zawierający kotwiącą śrubę współpracującą z gniazdem, wyposażonym w mocujący trzpień łączący je z urządzeniem wiertarskim lub podobnym według wynalazku charakteryzuje się tym, że gniazdo posiada krzyżowo ukształtowane wewnętrzne wybranie, mające na każdym wewnętrznym narożu sfazowanie zwężające się do wnętrza gniazda, przy czym w sfazowaniach jest umieszczony wydłużony stożkowy element stanowiący przedłużenie i usytuowany na kotwiącej śrubie.
171 506
Korzystnie kotwiąca śruba posiada ucho i gwint.
Korzystnie stożkowe przedłużenie stanowi integralną część kotwiącej śruby.
Korzystnie kotwiąca śruba jest nagwintowana na całej swojej długości aż do ucha, a stożkowe przedłużenie stanowi oddzielny element, nakręcany na śrubę i ustawiany w żądanym miejscu na śrubie.
Korzystnie wymiary i kąty sfazowań wybrania gniazda odpowiadają wymiarowi i kątowi stożkowego przedłużenia kotwiącej śruby.
Korzystnie nawiercająca końcówka usytuowana jest na końcu kotwiącej śruby tworząc śrubę samonawiercającą.
Korzystnie kotwiąca śruba jest wyposażona w kołek rozprężny.
Korzystnie gniazdo jest wyposażone w zintegrowane magnetyczne pręty.
Korzystnie wybrania gniazda są powleczone gumą.
Korzystnie stożkowe przedłużenie jest wykonane z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego.
Układ kotwiący według wynalazku może być zastosowany nie tylko do kotwienia rusztowań, ale również wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zastosowania jakiegoś rodzaju układu kotwiącego. Przykładami innych zastosowań jest mocowanie poręczy, ogrodzeń, podpór dla drutu, drabin pożarowych i śrub nośnych z uchem, przykładowo do podnoszenia kamieni.
Stosując układ według wynalazku umieszcza się gniazdo w normalny sposób w uchwycie wiertła. Gniazdo posiada wewnętrzne krzyżowe wybranie, przez które przechodzi ucho śruby kotwiącej. Ponadto śruba kotwiąca jest wyposażona w stożek, którego kształt jest dopasowany do sfazowań w wybraniu gniazda. Stożek i sfazowania częściowo spełniają funkcję prowadzącą przy nakładaniu gniazda na śrubę kotwiącą, a częściowo osłaniają trzpień śruby kotwiącej przed uderzeniami o wewnętrzną powierzchnię gniazda podczas czynności wkręcania.
Podczas montażu rusztowania, normalna odległość od deski pomostu, na której można stanąć w celu zainstalowania śrub kotwiących, do otworu w który należy wkręcić śrubę kotwiącą, wynosi około 2 m, co przy obecnie stosowanych ręcznych sposobach wkręcania śrub kotwiących, prowadzi w efekcie do bardzo męczącej, zwłaszcza dla ramion, niewygodnej pozycji roboczej. Wynalazek, dzięki któremu można zastosować dowolne urządzenia do wiercenia otworów zarówno do wkręcania śrub kotwiących jak i do wiercenia otworów w ścianie, w którą śruby kotwiące są wkręcane, ułatwia wykonanie tej czynności. Zastosowanie wiertarki sprawia, ze śruby wkręcane są z większą siłą, która powoduje lepsze rozszerzenie kołków w ścianie, co daje w efekcie mocniejsze kotwienie. Dzięki krzyżowemu wybraniu gniazda ze sfazowaniem i stożkowi śruby kotwiącej, wkręcanie śrub przebiega szybko i sprawnie, przy czym trzpień śruby nie zderza się z gniazdem. Nabiera to większego znaczenia jeżeli rusztowanie, jak często zdarza się przykładowo, przy wykonywaniu dodatkowych izolacji, jest ustawiane w stosunkowo dużej odległości od ścian, przez co zachodzi konieczność stosowania dłuższych śrub kotwiących. Brak sfazowań i stożka utrudniałby w znacznym stopniu wkręcanie śrub kotwiących tak, aby me zderzały się one z gniazdem. Ponadto silne uderzenia śrub kotwiących niosą za sobą ryzyko deformacji otworu.
Przy kryciu rusztowania, to znaczy okrywaniu go arkuszami tworzywa sztucznego, z uwagi na dużą powierzchnię wystawioną na działanie wiatru, zachodzi konieczność stosowania prawie dwukrotnie większej ilości śrub kotwiących.
Przedmiotem wynalazku w przykładach wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok gniazda w przekroju wzdłuż linii I-I z fig. 2, fig. 2 przedstawia widok wnętrza gniazda od jego czoła, fig. 3 przedstawia widok boczny jednej śruby kotwiącej, fig. 4a-4H przedstawiają widoki boczne różnych śrub kotwiących, fig. 5 i 6 przedstawiają widoki w przekroju gniazda wyposażonego, odpowiednio, w namagnesowane pręty i gumowe powłoki, fig. 7 przedstawia widok w przekroju gniazda wyposażonego w gumowe powłoki z fig. 6, fig. 8 przedstawia widok w przekroju szczegółu jednego rodzaju rozprężacza, fig. 9 przedstawia rzut gniazda przeznaczonego dla śruby kotwiącej z fig. 4e.
Wynalazek dotyczy układu gniazda i śruby kotwiącej przeznaczonego do kotwienia rusztowań w ścianach lub im podobnych.
171 506
Układ składa się z gniazda 1 z trzpieniem 2 do osadzenia w uchwycie wiertarskim oraz kotwiącej śruby 5. Wewnętrzna część gniazda 1 posiada krzyżowe wybranie 3 ze sfazowaniami 4. Kotwiąca śruba 5 posiada ucho ó oraz przedłużenie 7 w kształcie stożka usytuowane między uchem 6 i trzpieniem 8 śruby 5. Ponadto śruba 5 posiada gwint 9 umożliwiający wkręcenie jej w ścianę.
Wykorzystując wynalazek można konwencjonalnym sposobem wywiercić w ścianie szereg otworów , w których następne instaluje się kołki. Następnie mocuje się gniazdo 1 przykładowo w uchwycie wiertarskim (nie pokazanym) wykorzystując w tym celu wlotowy trzpień2. Kiedy następnie dochodzi do wkręcania kotwiących śrub 5 w wywiercone w ścianie budynku otwory z umieszczonymi w nich kołkami, ucho 6 śruby 5 jest wprowadzane do wybrania 3, w wyniku czego stożek 7 współpracuje ze sfazowaniami 4 wybrania 3 zapewniając szybki, niezawodny i stabilny kontakt kotwiącej śruby 5 z gniazdem 1.
Istnieje możliwość wykorzystania samonawiercających śrub 5 z kołkiem rozprężnym 11 lub bez niego do drewna, betonu lub betonu lekkiego itp. W takim przypadku wstępne wiercenie otworów jest niezbędne. Przykłady różnych kotwiących śrub 5 z różnymi gwintami 9 przedstawione są na fig. 4a do 4h.
Sfazowania 4 są najszersze na krawędzi gniazda 1 i zwężają się do wnętrza gniazda 1 oraz mają taki sam kąt nachylenia jak stożka 7 kotwiącej śruby 5. W teń sposób między gniazdem 1 i śrubą 5 uzyskuje się dużą powierzchnię styku, która, oprócz stabilizowania operacji wkręcania śruby 5 spełnia funkcję prowadnicy przy wkładaniu śruby 5 w gniazdo 1
Poza tym że stożek 7 funkcjonuje jako prowadnik gniazda 1 przy wkręcaniu śruby 5, usztywnia on dodatkowo samą śrubę 5. Ponadto stożek 7. opierając się o ścianę, może wspomagać usztywnienie mocowania śruby 5 kotwiącej w ścianie. W przypadku kotwiących śrub 5, w których stożek 7 nie stanowi ich integralnej części, jest możliwość wytworzenia naprężeń wstępnych poprzez dociśnięcie stożka 7 do ściany w celu dodatkowego wzmocnienia kotwienia, przez co kołek osadzony w ścianie ulega lepszemu rozprężeniu; dając przez to mocniejsze kotwienie. Można ponadto, w razie potrzeby, zwiększyć wymiary stożka 7, np. konstruując stożek 7 posiadający przedłużenie w postaci prostego odcinka 14. W celu ułatwienia wywożenia naprężeń wstępnych stożek 7 oraz sfazowania 4 mogą mieć kształt sześciokątny lub ośmiokątny lub też prosty, a wspomniany powyżej prosty odcinek 14 może mieć kształt nakrętki. Stożek 7 spełnia istotną rolę w przypadku rusztowania wiszącego przy przesunięciach bocznych lub nacisku wywieranym z góry.
Korzystne jest zapewnienie jakiegoś mocowania w gnieździe, tzn. środków, które utrzymują śrubę 5 w stałym położeniu nawet wtedy, gdy gniazdo 1 jest pochylone w dół. Istnieje wiele możliwych sposobów realizacji takiego mocowania, jak wprowadzenie do gniazda namagnesowanych prętów 10, jak pokazano na fig. 5, które utrzymują śrubę 5 w gnieździe 1.
Zamiast namagnesowanych prętów 10, można pokryć wybrania 3 gniazda 1 warstwą gumową 12 (fig. 6 i 7 ), przez co tarcie między uchem 6 i kołkiem rozprężnym 11 utrzymuje śrubę 5 na swoim miejscu. W celu umożliwienia wymiany zużytych warstw gumowych 12 gniazdo 1 może składać się z dwóch części, które są połączone za pomocą gwintu (me pokazanego). Oddzielenie gniazda wykonane jest po dowolnej stronie warstw gumowych 12. Gdy zachodzi potrzeba wymiany waistw gumowych 12, rozdziela się gniazdo poprzez wykręcenie jednej części z drugiej, wyjmuje zużyte warstwy gumowe 12, a na ich miejsce instaluję się nowe, po czym skręca się gniazdo 1 i jest ono wówczas gotowe do ponownego użytku.
Innym rozwiązaniem mocowania śruby 5 w gnieździe 1 jest zastosowanie w gnieździe 1 ukośnych zacisków sprężynowych.
Śruby 5a i 5b odpowiednio z fig. 4a i 4b są odpowiednio samonawiercającą śrubą do stali i śrubą do drewna mające ucho 6a, 6b połączone z przedłużeniem 7a, 7b przechodzącym w prosty odcinek 14a, 14b zakończone gwintem 9a, 9b z samonawiercającą końcówką 13a, 13b.
Śruba przedstawiona na fig. 4c, przeznaczona do betonu posiada samonawiercającą końcówkę 13c i kołek rozprężny 11c. Przy wkręcaniu śruby 5c przy użyciu gniazda 1 wytworzone zostają wstępne naprężenia za pomocą stożkowego przedłużenia 7c, którego wkręcanie powoduje rozprężenie się kołka rozprężnego 11 c na skutek wciskania go na stożkowo rozszerzającą się część 15c usytuowaną za samonawiercającą końcówką 13c. Śruba 5c tego typu
171 506 zapewnia niezawodne kotwienie, a jej wytrzymałość jest efektem kilku takich jednocześnie oddziaływujących czynników jak nacisk kołka rozprężnego 11c wywierany na ścianki wywierconego otworu i czołowy docisk stożkowego przedłużenia 7c do ściany, w którą śruba 5c została wkręcona. Istnieje możliwość powrotnego wykorzystania śruby 5c z kołkiem rozprężnym 11c. W celu poluzowania śruby 5c, najpierw poluzowuje się stożkowe przedłużenie 7 c, następnie śrubę 5c wbija się do wewnątrz na głębokość odpowiadającą rozszerzeniu kołka rozprężnego 11 c, na skutek czego kołek rozprężny 11c zostaje ściśnięty przez sprężyny umieszczone w kołku rozprężnym 11c. W celu ułatwienia tego ruchu można zainstalować kołek, który będzie wspomagał sprężyny. Zewnętrzna powierzchnia kołka rozprężnego 11c może ponadto mieć kształt wiertła w celu usuwania materiału z wierconego otworu przy wkręcaniu śruby 5c. Również dzięki takiemu kształtowi powierzchni kołek rozprężny 11c przylega ściślej do wierconego otworu. Kołek rozprężny 11c wykonuje się z wielu różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, tworzywa sztuczne lub guma. W przypadku gumy korzystnie jest umieścić małe zadziory na zewnętrznej powierzchni w celu usuwania materiału z wierconego otworu.
Śruba 5d z fig. 4d jest śrubą z samonawiercającą końcówką' 13d przeznaczoną do betonu lekkiego i wyposażoną w kołek rozprężny 11d, gwint 9d, prosty odcinek Md. ze stożkowym przedłużeniem 7d oraz uchem 6d.
Śruba 5e z fig. 4e jest śrubą przeznaczoną do drewna z otwartym uchem 6e. Z uwagi na specjalny kształt ucha 6e jest zastosowane specjalne gniazdo 1’, które jest podobne do gniazda 1 z tym, że zamiast krzyżowego wewnętrznego wybrania 3, gniazdo 1 posiada wybranie 3’ przystosowane do kształtu ucha 6e. W pokazanym przykładzie gniazdo 1 ’ jest ponadto wyposażone w namagnesowane pręty 10 Śruba 5e posiada również przedłużenie 7e z prostym odcinkiem Me zakończonym gwintem 9e z samonawiercającą końcówką 13e.
Na fig. 4f pokazana jest śruba 5f z samonawiercającą końcówką 3f przeznaczona do betonu lekkiego.
Śruba 5g z fig. 4g z samonawiercającą końcówką 13g mająca rozszerzającą się część 15h i kołkiem rozprężnym 11g przeznaczona jest do betonu. Kształt zewnętrznej powierzchni kołka rozprężnego 11g jest dopasowany do wiertła w celu usuwania materiału z wierconego otworu w trakcie wkręcania śruby 5g. Śruba 5g jest wyposażona w ucho 6g, przedłużenie 7g zakończone prostym odcinkiem Mg z gwintem 9g.
Na fig 4h pokazana jest śruba 5h z samonawiercającą końcówką 13h mającą rozszerzającą się część 15h i podzielnym kołkiem rozprężnym 11 h, którego zewnętrzna powierzchnia ma kształt wiertła. Śruba 5h ma również ucho 6h i przedłużenie 7h zakończone prostym odcinkiem Mh.
Inny kształt kołka rozprężnego 11, który może być zastosowany wraz ze śrubą 5h z fig. 4h pokazany jest w przekroju na fig. 8. Jak widać na rysunku wewnętrzna powierzchnia kołka rozprężnego 11 posiada klinowo uksztaltowany,gwint 15 przystosowany do gwintu śruby 5. Kołek rozprężny 11 wykorzystywany jest w sposóbnastępujący. Po wwierceniu śruby do końca tak, że stożkowe przedłużenie 7, lub jego prosty odcinek 14, opiera się o ścianę, przytrzymuje się stożkowe przedłużenie 7 kluczem i następnie wykręca się śrubę 5 np. za pomocą śrubokręta wprowadzonego w ucho 6, powodując w ten sposób rozszerzenie kołka rozprężnego w wyniku klinowego kształtu gwintu 15. Irn bardziej wykręca się śrubę, tym bardziej kołek rozprężny 11 się zaciska. Gdy następnie wkręci się śrubę 5 z powrotem, kołek rozprężny 11 cofa się dzięki gwintowi 15. Umożliwia to wówczas wyjęcie śruby 5.
Figury przedstawiają różne śruby 5a-h jako przykłady możliwości wykorzystania wynalazku w rozmaity sposób w praktyce i fachowcy w tej dziedzinie zdają sobie sprawę, że istnieje wiele różnych możliwości zmian, jeżeli chodzi o wymiar, dobór materiału, rodzaj gwintu itp.
171 506 /Z1////?//z1 /7//77Ż'/ ///2? ///2//
7ΖΖΖΖΖΖ2ΖΖΖΖΖΖΣΖΖ2ΖΖΖΖΖ2ΖΪΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ.
FIG. 7
FIG. 9
171 506
FIG. 4h
FIG. 5
FIG. 6
171 506
FIG. 4g
171 506
FIG. 4b
FIG. 4d
FIG. 4c
171 506
FIG. 7 FIG. 2
FIG. 4 a
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Układ kotwiący, zwłaszcza rusztowania w ścianach zawierający kotwiącą śrubę współpracującą z gniazdem, wyposażonym w mocujący trzpień łączący je z urządzeniem wiertarskim lub podobnym, znamienny tym, że gniazdo (1) posiada krzyżowo ukształtowane wewnętrzne wybranie (3), mające na każdym wewnętrznym narożu sfazowanie (4) zwężające się do wnętrza gniazda (1), przy czym w sfazowaniach (4) jest umieszczony wydłużony stożkowy element stanowiący przedłużenie (7) i usytuowany na kotwiącej śrubie (5).
  2. 2. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, ze kotwiąca śruba (5) posiada ucho (6) i gwint (9).
  3. 3. Układ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że stożkowe przedłużenie (7) stanowi integralną część kotwiącej śruby (5).
  4. 4. Układ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że kotwiąca śruba (5) jest nagwintowana na całej swojej długości aż do ucha (6), a stożkowe przedłużenie (7) stanowi oddzielny element, nakręcany na śrubę (5) i ustawiany w żądanym miejscu na śrubie (5).
  5. 5. Układ według zastrz. 2, znamienny tym, że wymiary i kąty sfazowań (4) wybrania (3) gniazda (1) odpowiadają wymiarowi i kątowi stożkowego przedłużenia kotwiącej śruby (5).
  6. 6. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że nawiercająca końcówka (13) usytuowana jest na końcu kotwiącej śruby (5) tworząc śrubę (5) samonawiercającą.
  7. 7. Układ według zastrz. 6, znamienny tym, że kotwiąca śruba (S) jest wyposażona w kołek rozprężny (11).
  8. 8. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że gniazdo (1) jest wyposażone w zintegrowane magnetyczne pręty (10).
  9. 9. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania (3) gniazda (1) są powleczone gumą (12).
  10. 10. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że stożkowe przedłużenie (7) jest z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego.
PL92303773A 1991-11-13 1992-11-11 Uklad kotwiacy PL PL171506B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9103335A SE469397B (sv) 1991-11-13 1991-11-13 Foerankringsarrangemang foer foerankring av staellningar i vaeggar
PCT/SE1992/000775 WO1993010363A1 (en) 1991-11-13 1992-11-11 Anchorage

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL171506B1 true PL171506B1 (pl) 1997-05-30

Family

ID=20384303

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92303773A PL171506B1 (pl) 1991-11-13 1992-11-11 Uklad kotwiacy PL

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5439338A (pl)
EP (1) EP0613529B1 (pl)
JP (1) JPH07501135A (pl)
AU (1) AU671961B2 (pl)
CA (1) CA2123422C (pl)
DE (1) DE69219355T2 (pl)
DK (1) DK0613529T3 (pl)
ES (1) ES2103980T3 (pl)
FI (1) FI106815B (pl)
GR (1) GR3024174T3 (pl)
NO (1) NO302197B1 (pl)
PL (1) PL171506B1 (pl)
SE (1) SE469397B (pl)
WO (1) WO1993010363A1 (pl)

Families Citing this family (43)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9402886U1 (de) * 1994-02-22 1994-04-14 Wolfcraft Gmbh Schrauber für Hakenschrauben u.dgl.
US5507209A (en) * 1995-06-19 1996-04-16 Allen; Ronnie K. Sleeve-type screw holder and driver
GB9525474D0 (en) 1995-12-13 1996-02-14 Zeneca Ltd Antifungal proteins
US5702218A (en) * 1995-12-13 1997-12-30 Onofrio; Daniel Fastener
US5896785A (en) * 1995-12-20 1999-04-27 Shaw; Richard J. Automobile gas cap removal tool
US5809851A (en) * 1997-06-05 1998-09-22 Headfirst Products Threaded fastener driver
GB2350855B (en) * 1999-06-09 2003-07-23 George Nicolaou Scaffold anchoring devices and systems
US6374707B1 (en) * 1999-10-29 2002-04-23 Steven F. Browning Eye bolt wrench
US6861237B2 (en) 2000-11-30 2005-03-01 Novo Nordisk A/S Production of heterologous polypeptides in yeast
US20020069715A1 (en) * 2000-12-12 2002-06-13 Genco Samuel A. Wire nut driver
US6786116B2 (en) 2001-01-09 2004-09-07 Forrest Dockery Pole apparatus having interchangeable tool heads
US6490773B1 (en) 2001-06-29 2002-12-10 Matrix Tool, Inc. Setting tool for nail-in anchors
US20050117996A1 (en) * 2003-12-02 2005-06-02 Lemire Robert J. Self-drilling fastener
WO2006039412A2 (en) * 2004-09-29 2006-04-13 Trufast Corporation Fastener having a removable drill tip and method
US20060144007A1 (en) * 2005-01-06 2006-07-06 Michael Azarin Coil bar anchor
US20060169108A1 (en) * 2005-01-31 2006-08-03 Boone Nick L Barbed wire fastener and method for fastening the same
US7686359B1 (en) 2006-04-03 2010-03-30 Line Walker, LLC Extraction tool
US20070231106A1 (en) * 2006-04-03 2007-10-04 Christopher J. Grant Unknown
US20080008553A1 (en) * 2006-07-10 2008-01-10 Robert Andrew Gillis Self-drilling anchor screw and method of using the same
US8037653B2 (en) * 2006-12-14 2011-10-18 Mitek Holdings, Inc. Dual seal anchoring systems for insulated cavity walls
US20090003970A1 (en) * 2007-06-29 2009-01-01 Illinois Tool Works Inc. Threaded anchor having a head portion comprising a hexagonally configured drive section, and an integral projection having a transverse bore formed therein
US7959391B2 (en) * 2008-10-22 2011-06-14 Chin-Hsiung Lien Dry wall hand tool
US20110047919A1 (en) * 2009-09-03 2011-03-03 Mitek Holdings, Inc. Thermally isolated anchoring system
US8413548B2 (en) * 2010-03-04 2013-04-09 Debbie Redmond Grasping device for drill
US8671805B2 (en) * 2011-05-03 2014-03-18 Illinois Tool Works, Inc. Ceiling support installation system
US8596010B2 (en) 2011-05-20 2013-12-03 Mitek Holdings, Inc. Anchor with angular adjustment
US8555596B2 (en) 2011-05-31 2013-10-15 Mitek Holdings, Inc. Dual seal tubular anchor for cavity walls
US8800241B2 (en) 2012-03-21 2014-08-12 Mitek Holdings, Inc. Backup wall reinforcement with T-type anchor
US8661766B2 (en) 2012-06-22 2014-03-04 Mitek Holdings, Inc. Anchor with angular adjustment
USD702544S1 (en) 2012-07-26 2014-04-15 Mitek Holdings, Inc. Thermal wing nut anchor having continuous threads
USD706127S1 (en) 2012-07-26 2014-06-03 Mitek Holdings, Inc. Wing nut anchor having discontinuous threads
DE102012216887A1 (de) * 2012-09-20 2014-03-20 Harsco Infrastructure Services Gmbh Befestigungsvorrichtung zur Gerüstverankerung
CA2906664C (en) 2013-03-14 2021-03-02 Fred KALAKAY Positive penetration wood handling apparatus
USD742724S1 (en) * 2013-07-30 2015-11-10 Rud Ketten Rieger & Dietz Gmbh U. Co. Kg Eye bolt
US9676070B2 (en) 2014-07-17 2017-06-13 Doc's Marketing Corp Method and apparatus for installing a hanger clip
USD744304S1 (en) 2014-07-17 2015-12-01 Doc's Marketing Corp Hanger clip installation tool
USD846973S1 (en) 2015-09-17 2019-04-30 Columbia Insurance Company High-strength partition top anchor
US10407892B2 (en) 2015-09-17 2019-09-10 Columbia Insurance Company High-strength partition top anchor and anchoring system utilizing the same
US20170159285A1 (en) 2015-12-04 2017-06-08 Columbia Insurance Company Thermal wall anchor
CN109219416B (zh) * 2016-06-03 2022-02-08 赖纳·甘斯 用于移除牙齿碎片的医疗工具
USD803668S1 (en) 2016-09-01 2017-11-28 Mjt Holdings, Llc Load-mountable lifting eye
US10207902B2 (en) 2016-09-01 2019-02-19 Mjt Holdings, Llc Load-mountable lift eye assembly
USD840794S1 (en) * 2017-11-27 2019-02-19 Mjt Holdings, Llc Load-mountable lift eye

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US316650A (en) * 1885-04-28 William
US842933A (en) * 1902-01-02 1907-02-05 Wire Goods Company Hook.
US1188305A (en) * 1914-08-17 1916-06-20 St Louis Lantern Slide Company Stage-screw.
US2231323A (en) * 1939-03-14 1941-02-11 Mary V Cawood Fastener holder and operating tool
GB818530A (en) * 1956-08-29 1959-08-19 Alick Vansittart Bowater Improvements relating to spanners
US3151512A (en) * 1960-10-21 1964-10-06 Charczenko Walter Driver for wing-head fasteners
US3354756A (en) * 1966-04-18 1967-11-28 Gerald R Rusk Wrench having a plurality of work engaging means
DE2721870C2 (de) * 1977-05-14 1983-03-24 Eberhard 7129 Güglingen Layher Vorrichtung zum Befestigen eines Metallrohrgerüstes mit vertikalen Rahmen an einem in einer Gebäudewand festgelegten Anker
US4275621A (en) * 1979-10-05 1981-06-30 Mallott Sr Louis J Implement for attaching hangers
US4689881A (en) * 1986-07-08 1987-09-01 Fall James C Head and magazine loader assembly
US4764069A (en) * 1987-03-16 1988-08-16 Elco Industries, Inc. Anchor for masonry veneer walls
JPH01199774A (ja) * 1988-01-29 1989-08-11 Matsushita Electric Ind Co Ltd ナットボックスおよびドライバー装置

Also Published As

Publication number Publication date
AU2959392A (en) 1993-06-15
EP0613529A1 (en) 1994-09-07
FI106815B (fi) 2001-04-12
NO302197B1 (no) 1998-02-02
CA2123422C (en) 2004-07-27
EP0613529B1 (en) 1997-04-23
CA2123422A1 (en) 1993-05-27
DE69219355T2 (de) 1997-11-13
SE9103335L (sv) 1993-05-14
DE69219355D1 (de) 1997-05-28
ES2103980T3 (es) 1997-10-01
FI942206A0 (fi) 1994-05-11
SE9103335D0 (sv) 1991-11-13
DK0613529T3 (da) 1997-11-03
US5439338A (en) 1995-08-08
AU671961B2 (en) 1996-09-19
JPH07501135A (ja) 1995-02-02
NO941790L (no) 1994-07-11
FI942206A (fi) 1994-06-15
SE469397B (sv) 1993-06-28
WO1993010363A1 (en) 1993-05-27
NO941790D0 (no) 1994-05-11
GR3024174T3 (en) 1997-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL171506B1 (pl) Uklad kotwiacy PL
US4708552A (en) Expansible mounting assembly
US5417050A (en) Tile mounting system
US5154558A (en) Blind anchor for use with unthreaded rod
AU2001217881A1 (en) Threaded anchor for poured concrete metal deck floors and wood frame floors
EP1357302B1 (en) Removable deep set drop-in anchor
US20110318134A1 (en) Anchor
US4411570A (en) Tamper-proof fastener
MXPA06011698A (es) Metodo de sujecion de un riel protector por medio de un perno del riel protector, el perno del riel protector y la herramienta para fijar el perno del riel protector.
US3613221A (en) Method for connecting an anchoring device to the rear of a frontal plate or the like
US20170058932A1 (en) Expansion Anchor
CA2453374C (en) Striking plug
PL199109B1 (pl) Kotwa
KR100581981B1 (ko) 콘크리트보 강선 보강구조물
US20050214095A1 (en) Wall and ceiling fastening system and methods therefor
US4043247A (en) Wall fastener
EP0343342B1 (de) Befestigungselement mit Spreizhülse
KR200426760Y1 (ko) 압착력과 밀착력을 높인 다기능 스트롱 앵커
KR102232854B1 (ko) 다수의 확장슬리브를 포함하는 앵커
KR102037167B1 (ko) 지반고정용 앵커
EP0730099A1 (en) Wall dowell
KR200440931Y1 (ko) 셋트 앵커볼트
DE2138300A1 (de) Dubelanker
JPS60215947A (ja) 拡張栓
KR200227292Y1 (ko) 앵커페그

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091111