PL171247B1 - Miarka tasmowa zwijana PL - Google Patents

Miarka tasmowa zwijana PL

Info

Publication number
PL171247B1
PL171247B1 PL93299967A PL29996793A PL171247B1 PL 171247 B1 PL171247 B1 PL 171247B1 PL 93299967 A PL93299967 A PL 93299967A PL 29996793 A PL29996793 A PL 29996793A PL 171247 B1 PL171247 B1 PL 171247B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
button
release button
tongue
bearing
Prior art date
Application number
PL93299967A
Other languages
English (en)
Other versions
PL299967A1 (en
Inventor
Klaus Krebs
Original Assignee
Hoechstmass Balzer Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechstmass Balzer Gmbh & Co filed Critical Hoechstmass Balzer Gmbh & Co
Publication of PL299967A1 publication Critical patent/PL299967A1/xx
Publication of PL171247B1 publication Critical patent/PL171247B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01BMEASURING LENGTH, THICKNESS OR SIMILAR LINEAR DIMENSIONS; MEASURING ANGLES; MEASURING AREAS; MEASURING IRREGULARITIES OF SURFACES OR CONTOURS
    • G01B3/00Measuring instruments characterised by the use of mechanical techniques
    • G01B3/10Measuring tapes
    • G01B3/1041Measuring tapes characterised by casings
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01BMEASURING LENGTH, THICKNESS OR SIMILAR LINEAR DIMENSIONS; MEASURING ANGLES; MEASURING AREAS; MEASURING IRREGULARITIES OF SURFACES OR CONTOURS
    • G01B3/00Measuring instruments characterised by the use of mechanical techniques
    • G01B3/10Measuring tapes
    • G01B3/1041Measuring tapes characterised by casings
    • G01B3/1043Details of internal structure thereof, e.g. means for coupling separately moulded casing halves
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01BMEASURING LENGTH, THICKNESS OR SIMILAR LINEAR DIMENSIONS; MEASURING ANGLES; MEASURING AREAS; MEASURING IRREGULARITIES OF SURFACES OR CONTOURS
    • G01B3/00Measuring instruments characterised by the use of mechanical techniques
    • G01B3/10Measuring tapes
    • G01B3/1041Measuring tapes characterised by casings
    • G01B3/1046Details of external structure thereof, e.g. shapes for ensuring firmer hold

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Tape Measures (AREA)

Abstract

1. Miarka tasmowa zwijana, skladajaca sie z czesci górnej i dolnej obudowy wypo- sazona w czesci górnej w otwór przycisku wyzwalajacego, umieszczonego w obudowie bebna ze sprezyna naciagowa, której koniec jest polaczony z czescia dolna obudowy, a poza tym obejmujaca zapadke zwrotna spre- zyny naciagowej, elastyczna miarke tasmo- wa, nawinieta na beben i przytrzymywacz zwalniajacy, uruchamiany przez przycisk wyzwalajacy, znamienna tym, ze otwór (9), przycisku zwalniajacego (4), w czesci górnej (1) obudowy, umieszczony jest mimosrodo- wo wzgledem obudowy, a przycisk wyzwa- l ajacy (4) polaczony jest z uchwytem w postaci litery "U" (16), w którym usytuowany jest elastyczny jezyk (15), który na jednym koncu jest polaczony z koncami obu ramion (17, 18) uchwytu w postaci litery "U" (16) i z przyciskiem wyzwalajacym (4), a na jego drugim koncu umieszczony jest przytrzymy- wacz wyzwalajacy (19). F ig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest miarka taśmowa zwijana.
Miarka taśmowa zwijana znana jest na przykład z opisu wzoru użytkowego DE nr 6 925 460. Przycisk wyzwalający połączony jest z kołkiem uruchamiającym, który swoim końcem, znajdującym się w obudowie, oddziaływuje za pomocą zapadki na organ wyzwalający. Przycisk wyzwalający musi posiadać gładką powierzchnię roboczą, przez co jest on prowadzony swobodnie osiowo w kierunku wzdłużnym. Aby to osiągnąć przycisk wyzwalający posiada jedno171 247 częściowe skrzydło zatrzaskowe, służące jako grzybkowy nastawnik. Przycisk wyzwalający wystaje ponad powierzchnię obudowy, co może powodować zakłócenia w jego działaniu.
Z opisu patentowego DE nr 25 45 203 znana jest miarka taśmowa zwijana, w której nie tylko część górna ale i część dolna obudowy ma elementy powierzchniowe, wycięte z powierzchni obudowy i poprzez żebra połączone z każdą częścią obudowy. Elementy powierzchniowe są między sobą połączone za pomocą kołka umieszczonego w osi obudowy tak, że siły cofające oddziaływują na żebra. Element powierzchniowy umieszczony przyśrodkowo, wykrojony z części górnej obudowy, ukształtowany jest jako przycisk wyzwalający, podczas gdy powierzchnia, wykrojona z części dolnej obudowy, działa jako uchwyt wyzwalający, który od zewnątrz przykryty jest płytką. W przeciwieństwie do znanych konstrukcji miarki taśmowej zwijanej, przycisk wyzwalający nie wystaje z powierzchni obudowy, lecz tworzy względnie płaską powierzchnię. Ilość zastosowanych części pojedynczych jest wprawdzie nieznaczna, jednakże wymagane jest zaopatrzenie obu części obudowy w nacięcia i elastyczne ukształtowanie żeber łączących. Aby osiągnąć elastyczność żeber łączących, które stanowią integralną część obudowy, wymagany jest szczególny dobór zastosowanego tworzywa sztucznego tak, że w odniesieniu do używanego materiału tworzywa sztucznego, uzyskuje się tylko względnie wąski zakres luzu. Poza tym wycięte części płaskie mają względnie długą szczelinę, przez którą może wnikać do wnętrza obudowy kurz i brud. W praktyce okazało się, że użytkownik takiej miarki taśmowej zwijanej, nie zauważa centralnego układu przycisku wyzwalającego jako takiego, i szuka go błędnie na osi układu.
Przedmiotem wynalazku jest miarka taśmowa zwijana składająca się z górnej i dolnej obudowy, wyposażona w otwór w części górnej, przeznaczony dla przycisku wyzwalającego umieszczonego w obudowie bębna. Miarka wyposażona jest poza tym w sprężynę naciągową, której koniec połączony jest z częścią dolną obudowy, i zapadkę zwrotną sprężyny oraz elastyczną miarkę taśmową nawiniętą na bęben, połączoną z przytrzymywaczem zwalniającym uruchamianym przez przycisk wyzwalający.
Istota wynalazku polega na tym, że otwór przycisku zwalniającego, w części górnej obudowy umieszczony jest mimośrodowo wobec obudowy. Przycisk wyzwalający połączony jest z uchwytem w postaci litery U, w którym usytuowany jest elastyczny język, połączony na jednym końcu z końcami obu ramion uchwytu w postaci litery U i z przyciskiem wyzwalającym, przy czym na jego drugim końcu umieszczony jest przytrzymywacz wyzwalający.
. Zgodnie z wynalazkiem uchwyt w postaci litery U z elastycznym językiem obejmuje oś symetrii obudowy. Kołek oporowy umieszczony jest we wnętrzu części dolnej obudowy i w jej centrum.
Według wynalazku uchwyt w postaci litery U na obu zewnętrznych ścianach ramion posiada podpory łożyskowe, których oś jest prostopadła do osi symetrii obudowy, która jednocześnie stanowi oś wychylnąjęzyka połączonego z przyciskiem wyzwalającym, przy czym podpory łożyskowe podparte są w łożyskach usytuowanych na wewnętrznej ścianie części górnej obudowy. Przy tym każde łożysko stanowi kozioł łożyskowy, którego podstawa jest dostosowana do kształtu podpory łożyskowej.
Zgodnie z dalszym ukształtowaniem wynalazku język połączony z uchwytem w postaci litery U tworzy z płaszczyzną tego uchwytu taki kąt, że przytrzymywacz wyzwalający, znajdujący się na końcu języka posiada naprężenie wstępne względem zacisku jednokierunkowego sprężyny naciągowej.
Korzystnie, we wnętrzu części dolnej obudowy i w jej centrum umieszczony jest kołek, którego zakończenie stanowi oparcie dla sprężyny cofającej, a jednocześnie w stanie zamkniętym obudowy oddzialywuje na oś wychylną języka i tworzy dla niej podporę.
Część górna obudowy jest według wynalazku połączona z częścią dolną obudowy za pomocą zintegrowanego łącznika. Na krawędzi części obudowy, która leży naprzeciwko łącznika są umieszczone dwa kołki, a na krawędzi drugiej części obudowy dwa otwory odpowiadające tym kołkom. Na powierzchni wewnętrznej ściany części górnej, na krawędzi otworu odpowiadającego przyciskom wyzwalającym znajdują się zderzaki, ograniczające ruch skokowy przycisku wyzwalającego we wnętrzu obudowy.
171 247
Na wewnętrznej powierzchni przycisku wyzwalającego, na jego zewnętrznej krawędzi w osi wzdłużnej, umieszczony jest zderzak, ograniczający od zewnątrz ruch skokowy przycisku wyzwalającego.
Taka konstrukcja miarki taśmowej pozwala na wykonanie jej z mocnego tworzywa sztucznego różnorodnego rodzaju. Na powierzchni obudowy zostały wykonane tylko minimalne wycięcia przeznaczone dla przycisku wyzwalającego, co ogranicza wnikanie kurzu. Zaletą rozwiązania według wynalazku jest również to, że przycisk wyzwalający leży poza osią obudowy, co ułatwia użytkowanie miarki.
Przedmiot wynalazku jest bliżej wyjaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z góry na ścianę zewnętrzną górnej i dolnej obudowy, fig. 2 przekrój wzdłużny według fig. 1, fig. 3 - widok z góry na ścianę wewnętrzną górnej i dolnej obudowy, fig. 4 - w powiększeniu przycisk wyzwalający z elastycznym językiem i uchwytem w postaci litery U, w widoku od dołu, fig. 5 - widok elementu z fig. 4 od przodu, fig. 6 - przekrój wzdłużny elementu z fig. 4, fig. 7 - element z fig. 4 w widoku od góry, a fig. 8 - widok z boku elementu z fig 4.
Figura 1 pokazuje widok z góry na ścianę zewnętrzną części górnej 1 i części dolnej 2 obudowy w stanie zamknięcia. Część górna 1 połączona jest z częścią dolną 2 za pomocą zintegrowanego łącznika 3, który w stanie zamknięcia części obudowy zamyka całkowicie obszar wycięty dla łącznika 3 w częściach 1, 2 obudowy. Przycisk wyzwalający 4 znajduje się w wybraniu części górnej 1 i tworzy razem z nią tylko wąską szczelinę.
Figura 2 pokazuje części 1 i 2 obudowy w przekroju wzdłużnym. W celu połączenia obu części 1 i 2 obudowy, w części górnej 1 znajdują się kołki przytrzymujące 5, 5', które wchodzą w odpowiednie otwory 6,6' w części dolnej 2 obudowy i zamykają obie części obudowy między sobą na stałe tak, że nie są potrzebne żadne połączenia śrubowe. W dnie części dolnej 2 obudowy znajduje się w środku kołek 14, którego działanie będzie opisane przy omawianiu fig. 3.
W części górnej 1 obudowy na krawędzi otworu 9 przewidziane są zderzaki 7 i 8, ograniczające od dołu skok przycisku wyzwalającego 4, które umieszczone są w określonym odstępie, który określa skok przycisku wyzwalającego 4, ponad krawędzią otworu 9. Górne ograniczenie skoku przycisku wyzwalającego 4 zrealizowane jest za pomocą zderzaka, który umieszczony jest na przycisku wyzwalającym 4 i wchodzi w wybranie na wewnętrznej ścianie części górnej 1 obudowy.
Kozły łożyskowe 10 i 11 stanowią oparcie dla podpór łożyskowych 12 i 13 elementu przedstawionego na fig. 4 do 8. Kołek 14 posiada szczelinę wzdłużną, na której zamocowany jest bliżej nie przedstawiony koniec sprężyny naciągowej. Drugi koniec sprężyny naciągowej połączony jest z bębnem, obracanym na kołku. Jakjest to widoczne na fig. 2, kołek 14jest dłuższy od wysokości połówek obudowy tak, że wystaje on w stanie zmontowanym z górnej części 1 obudowy, styka się z językiem 15, i służy dla niego jako podpora.
Figury 4 i 8 pokazują w powiększeniu element wyzwalający 20. Przycisk wyzwalający 4 połączony jest z uchwytem w postaci litery U 16, w którym usytuowany jest elastyczny język 15, który na jednym końcu jest połączony z końcami obu ramion 17,18 uchwytu 16 i z przyciskiem wyzwalającym 4, a na jego drugim końcu znajduje się przytrzymywacz wyzwalający 19. Uchwyt 16 z elastycznym językiem 15 obejmuje oś symetrii 21 obudowy. Na uchwycie 16, i obu ścianach zewnętrznych jego ramion 17 i 18, znajdują się podpory łożyskowe 22 i 23, których wspólna oś 24 jest prostopadła do osi symetrii 21 obudowy, która jednocześnie stanowi oś wychylną języka 15 połączonego z przyciskiem wyzwalającym 4. Podpory łożyskowe 22, 23 oparte są w łożyskach 10, 11 na ścianie wewnętrznej części górnej 1 obudowy.
Język 15, połączony z przyciskiem wyzwalającym 4, na płaszczyźnie uchwytu 16, tworzy z ramionami 17 i 18 taki kąt, że przytrzymywacz wyzwalający znajdujący się na końcu języka 15 posiada naprężenie wstępne względem zacisku jednokierunkowego, bliżej nie przedstawionej sprężyny naciągowej. Dzięki temu przytrzymywacz wyzwalający 19 wchodzi w odpowiednio ukształtowane klinowe elementy współpracujące, które znajdują się na pokrywie bliżej nie przedstawionego bębna. Na bębnie nawinięta jest sprężyna taśmowa, której koniec jest połączony z kołkiem 14, a jej drugi koniec połączony jest z bębnem. Na ścianie zewnętrznej bębna nawinięta jest taśma pomiarowa 26 i wyprowadzona na zewnątrz przez szczelinę 25 w obudowie
171 247
1,2. Jak jest widoczne z fig. 4, 6 i 8 linia łącząca podpory łożyskowe 22-23 tworzy linię dolną dla wychylenia języka 15. Do środka tej linii dolnej, w stanie zmontowanym obudowy dochodzi kołek 14 i oddzialywuje lam jako podpora, gdy przycisk wyzwalający 4 jest uruchamiany.
Element wyzwalający wytwarzany jest z wysokowartościowego tworzywa sztucznego, które także może posiadać inny kolor od tworzywa sztucznego obudowy.
Cała miarka taśmowa zwijana składa się z minimalnej ilości części pojedynczych, przy czym na każdą część może być stosowane takie tworzywo sztuczne, które jest odpowiednie dla tej części, i związane z jej obciążeniem lub innymi wymaganiami.
Fig. 4
171 247
Fig. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Miarka taśmowa zwijana, składająca się z części górnej i dolnej obudowy wyposażona w części górnej w otwór przycisku wyzwalającego, umieszczonego w obudowie bębna ze sprężyną naciągową, której koniec jest połączony z częścią dolną obudowy, a poza tym obejmująca zapadkę zwrotną sprężyny naciągowej, elastyczną miarkę taśmową, nawiniętą na bęben i przytrzymywacz zwalniający, uruchamiany przez przycisk wyzwalający, znamienna tym, że otwór (9), przycisku zwalniającego (4), w części górnej (1) obudowy, umieszczony jest mimośrodowo względem obudowy, a przycisk wyzwalający (4) połączony jest z uchwytem w postaci litery U (16), w którym usytuowany jest elastyczny język (15), który na jednym końcu jest połączony z końcami obu ramion (17,18) uchwytu w postaci litery U (16) i z przyciskiem wyzwalającym (4), a najego drugim końcu umieszczony jest przytrzymywacz wyzwalający (19).
  2. 2. Miarka według zastrz. 1, znamienna tym, że uchwyt w postaci litery U (16) z elastycznym językiem (15) obejmuje oś symetrii (21) obudowy.
  3. 3. Miarka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że uchwyt w postaci litery U (16) na obu zewnętrznych ścianach ramion (17,18) posiada podpory łożyskowe (22, 23), których oś (24) jest prostopadła do osi symetrii (21) obudowy, która jednocześnie jest osią wychylną (25) języka (15) połączonego z przyciskiem wyzwalającym (4) i, że podpory łożyskowe (22, 23) podparte są w łożysku (10,11) po wewnętrznej stronie części górnej (1) obudowy.
  4. 4. Miarka według zastrz. 3, znamienna tym, że każde łożysko stanowi kozioł łożyskowy (10,11), którego podstawa jest dostosowana do kształtu podpór łożyskowych (22 lub 23).
  5. 5. Miarka według zastrz. 3, znamienna tym, że język (15), połączony z uchwytem w postaci litery U (16), tworzy z płaszczyzną tego uchwytu (16) taki kąt, że przytrzymywacz wyzwalający (19), znajdujący się na końcu języka (15) posiada naprężenie wstępne względem zacisku jednokierunkowego sprężyny naciągowej.
  6. 6. Miarka według zastrz. 1, znamienna tym, że we wnętrzu części dolnej (2) obudowy i w jej centrum, umieszczony jest kołek (14), którego zakończenie stanowi oparcie dla sprężyny cofającej, a jednocześnie w stanie zamkniętym obudowy oddziaływuje na oś wychylną języka (15) i tworzy dla niej podporę.
  7. 7. Miarka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że część dolna (2) jest połączona z częścią górną (1) za pomocą zintegrowanego i elastycznego łącznika (3) i, że na krawędzi części górnej (1), która leży naprzeciwko łącznika (3), są umieszczone dwa kołki przytrzymujące (5, 5') a na krawędzi części dolnej (2) dwa otwory (6,6') odpowiadające tym kołkom przytrzymującym (5,5').
  8. 8. Miarka według zastrz. 1, znamienna tym, że na wewnętrznej ścianie części górnej (1), na krawędzi otworu (9) odpowiadającego przyciskowi wyzwalającego (4) znajdują się zderzaki (7, 8) ograniczające ruch skokowy przycisku wyzwalającego (4).
  9. 9. Miarka według zastrz. 1 albo 8, znamienna tym, że na wewnętrznej powierzchni przycisku wyzwalającego (4), na jego zewnętrznej krawędzi w osi wzdłużnej, umieszczony jest zderzak, ograniczający od zewnątrz ruch skokowy przycisku wyzwalającego (4).
PL93299967A 1992-08-08 1993-08-06 Miarka tasmowa zwijana PL PL171247B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4226273A DE4226273C2 (de) 1992-08-08 1992-08-08 Rollbandmaß

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL299967A1 PL299967A1 (en) 1994-02-21
PL171247B1 true PL171247B1 (pl) 1997-03-28

Family

ID=6465138

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93299967A PL171247B1 (pl) 1992-08-08 1993-08-06 Miarka tasmowa zwijana PL

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5367784A (pl)
EP (1) EP0582956B1 (pl)
JP (1) JP3352168B2 (pl)
DE (2) DE4226273C2 (pl)
PL (1) PL171247B1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10000722B4 (de) * 2000-01-12 2010-02-25 Hoechstmass Balzer Gmbh Rollbandmaß
US7377050B2 (en) * 2006-04-03 2008-05-27 Irwin Industrial Tool Company Tape measure
US7360320B2 (en) * 2006-04-26 2008-04-22 Kelley Timothy J Measuring device having flexible tape coiled around a plurality of reels
US10167030B1 (en) 2016-04-20 2019-01-01 Cindy Smith Mountable magnetic retractable tethered puck for two wheeled vehicles

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE8317132U1 (de) * 1983-10-20 Karl Kuntze (GmbH & Co), 5650 Solingen Rollbandmaß
US959750A (en) * 1910-01-19 1910-05-31 Louis L Joseph Tape-measure.
US978426A (en) * 1910-05-14 1910-12-13 Charles Francis Balch Tape-measure.
US1120341A (en) * 1914-04-03 1914-12-08 Waterbury Button Company Self-winding device for eyeglass-cords and the like.
GB294411A (en) * 1928-02-15 1928-07-26 Aubrey Gerald Hardy Improvements in or relating to dog leads
US1880705A (en) * 1930-04-17 1932-10-04 Bitner Mary Picture tape
US2172043A (en) * 1938-12-19 1939-09-05 Bastian Brothers Company Spring reel tape measure
US3114515A (en) * 1962-09-28 1963-12-17 Porter Co H K Flexible tape rule
FR1516082A (fr) * 1967-01-06 1968-03-08 Quenot & Cie Sarl Procédé de freinage d'un ruban métallique d'instrument de mesures linéaires et instrument de mesures linéaires comportant application de ce procédé
US3450367A (en) * 1967-12-08 1969-06-17 Porter Co Inc H K Tape rule pushbutton lock
FR1578872A (pl) * 1968-04-22 1969-08-22
DE1773679B1 (de) * 1968-06-21 1971-07-08 Keller Bayer Mass Ind Bandmass
DE6925460U (de) * 1969-06-26 1969-12-11 Ernst Grueber & Co Taschen-rollbandmass mit einem glatten ausloeseknopf
GB1336553A (en) * 1971-04-19 1973-11-07 Newey Goodman Ltd Tape measures and the like articles
AU460303B2 (en) * 1971-10-14 1975-04-24 Louis Johan Swaab Hendrik Improved measuring device
US4068383A (en) * 1975-10-09 1978-01-17 Hoechstmass Balzer Gmbh & Co. Tape measure reel
FR2344811A1 (fr) * 1976-03-18 1977-10-14 Stanley Mabo Instrument de mesure lineaire
EP0074007A3 (en) * 1981-08-27 1984-01-18 Howard Wall Limited A spring-retracted tape measure

Also Published As

Publication number Publication date
EP0582956B1 (de) 1997-01-08
PL299967A1 (en) 1994-02-21
JP3352168B2 (ja) 2002-12-03
EP0582956A1 (de) 1994-02-16
US5367784A (en) 1994-11-29
DE59305033D1 (de) 1997-02-20
DE4226273C2 (de) 1996-04-18
JPH06258002A (ja) 1994-09-16
DE4226273A1 (de) 1994-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4766654A (en) Push button buckle assembly for a seat belt
US4258349A (en) Double-pole rocker switch with thermal protection
EP0115826A2 (en) Spring mount hinge for eyeglasses bows
US6378466B1 (en) Side release buckle
US4394553A (en) Snap action switch
PL111839B1 (en) Coupler for coupling together containers
GB2029498A (en) Safety belt buckle
US3991505A (en) Fishing spreader connector and combination thereof
JP2547398B2 (ja) 安全ベルト留金
PL171247B1 (pl) Miarka tasmowa zwijana PL
KR910005800A (ko) 시-트벨트용 버클
US3790994A (en) Push button buckle
US3952175A (en) Pushbutton switch mechanism having block out members with common mounting and discrete latch bar
US4956529A (en) Compact switch device
US4392280A (en) Clevis safety belt buckle
JPH01170919U (pl)
US4232892A (en) Outside door handle assembly for vehicles
US4385424A (en) Safety belt buckle
US4221940A (en) Sensor
US5875887A (en) Contact switch assembly having a conductor that holds a movable contact plate
US4413385A (en) Inverse clevis safety belt buckle
KR920005204A (ko) 과부하릴레이
CA1130355A (en) Actuating pivotally mounted lever for a button-actuated switch
EP1263008A2 (en) Switch device
GB2108324A (en) Miniature electrical switch