PL165965B1 - C i a g n i k z e l a s t y c z n y m d a c h e m s k l a d a n y m PL PL PL - Google Patents

C i a g n i k z e l a s t y c z n y m d a c h e m s k l a d a n y m PL PL PL

Info

Publication number
PL165965B1
PL165965B1 PL91289675A PL28967591A PL165965B1 PL 165965 B1 PL165965 B1 PL 165965B1 PL 91289675 A PL91289675 A PL 91289675A PL 28967591 A PL28967591 A PL 28967591A PL 165965 B1 PL165965 B1 PL 165965B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
levers
roof
driver
wall
tractor
Prior art date
Application number
PL91289675A
Other languages
English (en)
Other versions
PL289675A1 (en
Inventor
Vittorio Vicentini
Original Assignee
Same Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Same Spa filed Critical Same Spa
Publication of PL289675A1 publication Critical patent/PL289675A1/xx
Publication of PL165965B1 publication Critical patent/PL165965B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60JWINDOWS, WINDSCREENS, NON-FIXED ROOFS, DOORS, OR SIMILAR DEVICES FOR VEHICLES; REMOVABLE EXTERNAL PROTECTIVE COVERINGS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES
    • B60J7/00Non-fixed roofs; Roofs with movable panels, e.g. rotary sunroofs
    • B60J7/08Non-fixed roofs; Roofs with movable panels, e.g. rotary sunroofs of non-sliding type, i.e. movable or removable roofs or panels, e.g. let-down tops or roofs capable of being easily detached or of assuming a collapsed or inoperative position
    • B60J7/12Non-fixed roofs; Roofs with movable panels, e.g. rotary sunroofs of non-sliding type, i.e. movable or removable roofs or panels, e.g. let-down tops or roofs capable of being easily detached or of assuming a collapsed or inoperative position foldable; Tensioning mechanisms therefor, e.g. struts
    • B60J7/1226Soft tops for convertible vehicles
    • B60J7/1265Soft tops for convertible vehicles characterised by kinematic movements, e.g. using parallelogram linkages

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)
  • High-Pressure Fuel Injection Pump Control (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Greenhouses (AREA)
  • Handling Of Sheets (AREA)

Abstract

1. Ciagnik z elastycznym dachem sklada-- nym, zawierajacy ramowa konstrukcje podpo- rowa polaczona z nadwoziem oraz tkaninowe pokrycie majace pionowa scianke przymoco- wana dolna krawedzia do nadwozia i stano- wiaca tylna sciane stanowiska kierowcy i pozioma scianke stanowiaca dach stanowiska kierowcy, znamienny tym, ze ramowa kons- trukcja podporowa zawiera tylny palak (12), zamocowany przegubowo do nadwozia i ruchomy pomiedzy pionowym polozeniem, w którym jest na nim oparta pozioma scianka (6), i polozeniem opuszczonym w którym jest on odchylony do tylu oraz przedni palak (13), zamocowany do nadwozia, a z ramowa kons- trukcja podporowa jest polaczony zespól laczacych elementów do mocowania tkanino- wego pokrycia (4) na przednim palaku (13). F IG 1 PL PL PL

Description

Prceemiotem wyezlzcUr jest ciąąeiU c elzasyccenm dachem aUłzdznnm. WnnalareU odnosi się w accreąólnośyi do yiąąniUz ogrodeiyceąo, posizeająyeąo otwarte stanowisUo Uierowyy, to ceaycy tzUie, Utóre me jest czmUnięte Uzbiną.
Znane są pojzcey poUryte sUłaezenm dachem, na pocnUłzd c polsUieąo opisu pateesoweąo nr 73 786. Prcedstawioen w tym opisie dach sWadmy wykonany jest c dwóch scSnweycC elementów crasrn ąórnej i płatu tyleeąo, połącconych ce sobą obrotowo orac c dwóch boUów brerenSowyyC pocnmocowanncC na stałe do elementów s^wnych. Dach jest podtrcnmnwzny na UoestrrUyai ramowej czmoyowaeej do ^dwocia poja^u.
165 965
Tego typu konstrukcja jest dosyć ciężka i nieprzydatna do małych i lekkich ciągników, zwłaszcza ogrodniczych. W położeniu złożonym dach utrudnia widoczność do tyłu, a zatem uniemożliwia precyzyjne manewrowanie.
Znany jest ciągnik z polskiego opisu patentowego nr 60 072, który ma tropikalny dachnad stanowiskiem kierowcy zamocowany na ramowej konstrukcji podporowej. Dach z konstrukcją ramową jest zamocowany na stałe do nadwozia ciągnika. Nie ma więc możliwości szybkiego demontażu dachu, co w niektórych zastosowaniach jest wskazane.
Według wynalazku, ciągnik z elastycznym dachem składanym, zawierający ramową konstrukcję podporową połączoną z nadwoziem oraz tkaninowe pokrycie mające pionową ściankę przymocowaną dolną krawędzią do nadwozia i stanowiącą tylną ścianę stanowiska kierowcy i poziomą ściankę stanowiącą dach stanowiska kierowcy, charakteryzuje się tym, że ramowa konstrukcja podporowa zawiera tylny pałąk, zamocowany przegubowo do nadwozia i ruchomy pomiędzy pionowym położeniem, w którym jest na nim oparta pozioma ścianka, i położeniem opuszczonym, w którym jest on odchylony do tyłu oraz przedni pałąk, zamocowany do nadwozia, a z ramową konstrukcją podporową jest połączony zespół łączących elementów do mocowania tkaninowego pokrycia na przednim pałąku.
Korzystnie przedni pałąk jest zamocowany obrotowo pomiędzy położeniem podniesionym i położeniem opuszczonym do przodu.
Korzystnie pionowa ścianka i pozioma ścianka tkaninowego pokrycia mają przedłużenia, stanowiące odpowiednio częściowe ścianki boczne.
Korzystnie tylny pałąk zawiera górny element w kształcie litery U przymocowany do wewnętrznej powierzchni tkaninowego pokrycia, do którego ramion są dołączone na końcach łączniki, a do nich jest zamocowana para pierwszych dźwigni, których drugi koniec jest połączony przegubowo z przeciwległymi bocznymi podporami ciągnika, przy czym przegubowo do podpory ciągnika i do dolnych końców łączników jest dołączona para drugich dźwigni, które są przymocowane odpowiednio na zewnątrz pierwszych dźwigni i powyżej nich i tworzą z nimi dwa przegubowe mechanizmy ^czworoboczne, zaś łączniki i pierwsze dźwignie są wyposażone w parę elementów sprzęgających do blokowania przegubów pomiędzy pierwszymi dźwigniami a ramionami elementu w kształcie litery U, w podniesiony położeniu tylnego pałąka.
Korzystnie zespół elementów łączących do mocowania tkaninowego pokrycia do przedniego pałąka zawiera zestaw kołków, które są usytuowane na sztywnej części końcowej poziomej ścianki pokrycia z tkaniny i wchodzą od góry w odpowiednie otwory w jarzmie przedniego pałąka oraz cięgno, które jest przymocowane trwale do sztywnej części końcowej, jest ułożone pod jarzmem przedniego pałąka i przymocowane z pomocą sprzączki usytuowanej na poziomej ściance w pobliżu tylnego pałąka.
Korzystnie cięgno stanowi element mocujący tkaninowe pokrycie złożone w pakiet za stanowiskiem kierowcy w opuszczonym położeniu tylnego pałąka.
Dzięki takiej konstrukcji dach może być podnoszony i opuszczany ręcznie (lub ewentualnie za pomocą siłowników) bardzo wygodnie i łatwo. W położeniu podniesionym pokrycie skutecznie chroni stanowisko kierowcy przed deszczem i promieniowaniem słonecznym, ale pozostawia stanowisko kierowcy otwarte po bokach ciągnika dla dogodnego dostępu i lepszej widoczności dla kierowcy.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia ciągnik z elastycznym dachem składanym w schematycznym widoku perspektywicznym, fig. 2 - ciągnik w przekroju wzdłuż linii II-II z fig. 1 w powiększeniu, fig. 3 - ciągnik w przekroju podobnym jak' na fig. 2 z pokazaniem dachu w pośredniej fazie opuszczania, fig. 4 -ciągnik w przekroju podobnym jak na fig. 2 i 3 z dachem w stanie opuszczonym, fig. 5 - szczegół pokazany strzałką V na fig. 2 w powiększeniu, fig. 6 - szczegół dachu w rozłożeniu,w widoku perspektywicznym, fig. 7 - tylne zamocowanie dachu w widoku perspektywicznym z częściowym przekrojem, a fig. 8 - to zamocowanie w przekroju wzdłuż linii VIII-VIII z fig. 7 w powiększeniu.
Ciągnik 1 według wynalazku ma stanowisko kierowcy 2, które jest zwykle otwarte, a jeżeli trzeba, może być częściowo zamknięte elastycznym składanym dachem 3.
165 965
Dach 3 zawiera pokrycie 4 z tkaniny wodoszczelnej, które w roboczym położeniu pokazanym na fig. 1 i 2 tworzy pionową ściankę 5 usytuowaną za stanowiskiem 2 kierowcy oraz poziomą ściankę 6 rozciągającą się nad stanowiskiem 2 kierowcy. Pionowa ścianka 5 ma dwa przezroczyste okienka 7 umożliwiające patrzenie do tyłu. Obie ścianki pionowa 5 i pozioma 6 mają również krótkie przedłużenia zagięte odpowiednio do dołu i na boki tworząc częściowe ścianki boczne 5a, 6a.
Dolna krawędź pionowej ścianki 5 jest zakotwiona trwale w nadwoziu ciągnika 1 w sposób pokazany szczegółowo na fig. 7 i 8. Tylny koniec stanowiska 2 kierowcy, otoczony jest elementem 8 w kształcie litery C przymocowanym do nadwozia ciągnika 1 i posiadającym dwa wewnętrzne uchwyty 9. U góry element 8 ma ceownik 10, pod który zawinięta jest dolna krawędź 5b pionowej ścianki 5 przymocowana z tyłu elementu 10 za pomocą zestawu nitów 11 lub podobnych elementów mocujących.
Tkaninowe pokrycie 4 rozciągnięte jest pomiędzy tylnym pałąkiem 12 z przegubami służącymi do składania, a przednim pałąkiem 13 służącym do jego mocowania.
Jak pokazano bardziej szczegółowo na fig. 6 tylny pałąk 12 posiada górny element 14 w kształcie litery U. Jego boczne ramiona 15 przy swych dolnych końcach mają dwa łączniki 16, z których każdy ma odpowiedni pierwszy poprzeczny kołek 17 zapewniający przegubowy ruch końca pierwszej dźwigni 18. Dolny koniec każdej pierwszej dźwigni 18 jest przymocowany przegubowo za pomocą drugiego poprzecznego kołka 19 do podpory 20 przymocowanej z kolei do bocznej części nadwozia ciągnika 1 to z tyłu, poza stanowiskiem kierowcy 2.
Nad pierwszym kołkiem 17 każdy łącznik 16 ma drugi poprzeczny kołek 21, który służy do przegubowego zamocowania końca drugiej dźwigni 22. Dolny koniec drugiej dźwigni 22 jest przymocowany przegubowo do podpory 20 za pomocą poprzecznego trzeciego kołka 23 umieszczonego za kołkiem 19, powyżej niego.
Para drugich dźwigni 22 jest nieco wyrobiona. Każda pierwsza dźwignia 18 i druga dźwignia 22 tworzy wraz z odpowiednim łącznikiem 16 i odpowiednią podporą 20 czworoboczny mechanizm przegubowy, za pomocą którego tylny pałąk 12 jest opuszczony, przemieszczając się z położenia pionowego pokazanego na fig. ii 2 do położenia całkowicie opuszczonego pokazanego na fig. 4 z przejściem przez położenie pośrednie pokazane na fig. 3. Takie opuszczenie pałąka 14 uzyskuje się przez przechylenie do przodu dźwigni pierwszej 18 i dźwigni drugiej 22 oraz odpowiednie przechylenie do tyłu górnego elementu 14 w kształcie litery U.
Tylny pałąk 12 jest blokowany w położeniu pionowym za pomocą dwóch haczyków 24 umieszczonych przy górnych końcach pierwszej dźwigni 18 i dwóch przechylnych dźwigni 25 umieszczonych przy dolnych końcach łączników 16 i przeznaczonych do sprzężenia z haczykami 24.
Element 14 w kształcie litery U stanowiący część tylnego pałąka 12 jest przymocowany trwale do tkaninowego pokrycia 4 za pomocą bocznych i górnych pętli 26, 27 umieszczonych po wewnętrznej stronie pokrycia 4. Przy takiej konstrukcji, gdy tylny pałąk 12 zajmuje położenie pionowe, to pionowa ścianka 5 pokrycia 4 jest naprężona i podparta jest w miejscu swego połączenia z górną ścianką 6.
Przedni pałąk 13 ma również kształt zbliżony do litery U i jest przymocowany do bocznego nadwozia ciągnika 1 przed stanowiskiem kierowcy 2. Działa zarówno jako element mocujący poziomą ściankę 6 pokrycia 4 co zostanie opisane poniżej jak również jako człon zabezpieczający kierowcę w przypadku przewrócenia ciągnika 1. Może być on sztywno połączony z konstrukcją ciągnika 1, albo też może być połączony przegubowo, wówczas może być opuszczany ku przodowi ciągnika 1, kiedy pokrycie 4 jest składane.
Jak pokazano szczegółowo na fig. 5 jarzmo 28 przedniego pałąka 13 posiada na górze zestaw otworów 29 o osiach pionowych. W otwory 29 wchodzą kołki 30 sztywnej końcowej części 31 przymocownej do przedniego końca ścianki 6 pokrycia 4. Sztywna część 31 ma taki kształt, że jest częściowo owijana wokół jarzma 28. Ponadto jest do niej na stałe przymocowane cięgno 32, które jest łączone, jak na fig. 1, ze sprzączką 33 przymocowaną do tylnej powierzchni ścianki 6 w miejscu 34, w pobliżu połączenia poziomej ścianki 6 z pionową ścianką 5.
165 965
Kiedy dach 3 jest rozłożony, co jak stwierdzono odpowiada położeniu, w którym tylny pałąk 12 jest podniesiony, to kołki 30 wchodzą w otwory 29 w przednim pałąku 13, a cięgno 32 przechodzi pod jarzmem 28 i zostaje przymocowane pod naprężeniem przez sprzączkę 33.
W celu opuszczenia dachu 3 trzeba odłączyć cięgno 32 od sprzączki 33 i podnieść przednią krawędź poziomej ścianki 6, tak aby kołki 30 wyszły z otworów 29. Następnie poziomą ściankę 6 składa się lub zwija aż do połączenia z pionową ścianką 5. Po rozłączeniu przechylnych dźwigni 25 i haczyków 24 tylny pałąk 12 można złożyć w sposób opisany powyżej (fig. 3), aż do stanu całkowitego opuszczenia pokazanego na fig. 4. Podczas opuszczania tylnego pałąka 12 pionowa ścianka 5 pokrycia 4 jest składana jak harmonijka pomiędzy elementem 14 w kształcie litery U tylnego pałąka 12 a elementem 8.
Jak pokazano na fig. 4 w położeniu tym pakiet utworzony przez złożone pokrycie 4 i opuszczony pałąk tylny 12 jest mocowany za pomocą tego samego cięgna 32 do członu ustalającego 35 umieszczonego przykładowo na tylnej powierzchni elementu 8. Oczywiście, w celu rozłożenia pokrycia 4 z powrotem do położenia roboczego opisane powyżej czynności należy przeprowadzić w odwrotnej kolejności.
Chociaż w przedstawionym przykładzie wykonania czynności podnoszenia i opuszczania dachu 3 mają być wykonywane ręcznie, to można zastosować siłowniki napędzane silnikiem, na przykład do opuszczania i podnoszenia tylnego pałąka 12 i ewentualnie do zwijania i rozwijania pokrycia 4. W tym celu można zastosować odpowiednie, nie przedstawione, napędzane silnikiem konstrukcje nożycowe, przystosowne również do automatycznego łączenia przedniego końca ścianki 6 z przednim pałąkiem 13.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Ciągnik z elastycnnym dachem składnnym, aawierający ramową konstrukcję podporową połączoną c nadwoziem rtac tUamnowe prUtnaie mające pirnrwą śaianUj ptccmraowaną dolną Uoawędcią do nadwozia i stanowiącą tylną ścianę stanowisUa kierowcy i poziomą ścianUj stanowiącą dach stanowisUa kierowcy, cnamienny tym, ce tamowa konstrukcja podporowa cawieta tylny pałąU (12), umocowany ptceąubowo do nadwocia i ruchomy pomiędcy pionowym położeniem, w Utótym jest na nim oparta podoma ścianUa (6), i położeniem oprsccconym w Utóoym jest on odchylony do tyłu otac ptcedni pałąU (13), camocowany do nadwocia, a c tamową UonstorUcją podporową jest połąccony cespół łąccących elementów do mocowania tUaninoweąo poUtycia (4) na prcednim pałąUu (13).
  2. 2. Cń^j^nUz wedUig zatUz . 1 , znamienny tym , ez preedni 113 jjet z zamocowany obrotowo pomiędcy położeniem podniesionym i położeniem opusccconym do prcodu.
  3. 3. Ogn^y wedUuy zat^z. , , enymienny ymn , ee pioowwy ycianka (5) i p^ooma yclanky (6 ) tUamnoweąo poUryciz (4) mają prcedłużema, stanowiące odpowiednio cręściowe ścianU. boycne (5a, 6a).
  4. 4. Cu^^nUz wedUug zatU/. 1 , znamienny tym , ez yylny paąąk 112 ą zawiera gónny eiemenz 114 ą w Uscszłcie litery U prcnmoyowaey do wewnętrreea powieocyCei tUaninoweąo poUrnyia (4), do Utóreąo ramion (15) są dołąccone na UońcacC łąccniUi (16), a do nich jest camocowana para pierwacyyC dźwiąni (18), Utórych drrąi Uoniey jest połąccony poreąubowo c poceyiwleąłnmi boccnymi podporami (20) ciąąeiUa (1), prcy ccym prceąubowo do podpory (20) yiąąniUa (1) i do dolnych Uońców łąccniUów (16) jest dołąccona para d^ich dźwigni (22), Utóre są porymocowzee odpowiednio na cewnątrc pierws^ch dźwiąni (18) i powyżej nich i tworcą c nimi dwa prceąubowe mechanicmy ycworoboycne, caś łąccniUi (16) i pierwsce dźwiąeie (18) są wyposażone w parę elementów sprcęąąjących (24, 25) do bloUowania prceąubów pomiędcy pieowsrnmi dźwiąniami (18)atzmίonami(1()elementu(14)wUartałyieliternU,wpodnieaionnmpołożeniuSylneąopałąUz(12).
  5. 5. Ciąnnik wedtog zastrz. , , eaymieeny ym , ee esspół eiementOw jyczynych oo myrowenia tUaninoweąo poUrycia (4) do prceeeieąo pzłąUa (13) cawiera cest^w UołUów (30), Utóre są usytuowane na srtywnea ccęści Uońcowej (31) pociomej śyizeUi (6) poUrnyia (4) c tUrniny i wchody od ąóry w odpowiednie otwory (29) w jarcmie (28) prcednieąo pałąUa (13) orac yięąeo (32), Utóre jest prrymoyowane trwale do sctywnej ^ęści Uońcowea (31), jest ułożone pod jarcmem (28) prceeniego pałąUa (13) i prcymocowane ca pomocą spocącrUi (33) usytuowanej na pociomej ściance (6) w pobliżu Snleeąo pzłąUa (12).
  6. 6. CiąąniU wedłuą castrc. 4, ceamieeey tym, że yięąno (32) stanowi element mocujący tUminowe poUrycie (4) cłożone w paUiet ca stanowisUiem (2) Uierowcy w opuaccconnm położeniu tylneąo pzłąUa (12).
PL91289675A 1990-05-22 1991-03-29 C i a g n i k z e l a s t y c z n y m d a c h e m s k l a d a n y m PL PL PL PL165965B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT53047U IT220393Z2 (it) 1990-05-22 1990-05-22 Trattore, particolarmente trattore da giardino, con copertura flessibile abbattibile

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL289675A1 PL289675A1 (en) 1991-12-02
PL165965B1 true PL165965B1 (pl) 1995-03-31

Family

ID=11279538

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91289675A PL165965B1 (pl) 1990-05-22 1991-03-29 C i a g n i k z e l a s t y c z n y m d a c h e m s k l a d a n y m PL PL PL

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0458763B1 (pl)
AT (1) ATE100026T1 (pl)
BG (1) BG60573B1 (pl)
CZ (1) CZ279118B6 (pl)
DE (1) DE69100971T2 (pl)
ES (1) ES2048577T3 (pl)
HU (1) HU210121B (pl)
IT (1) IT220393Z2 (pl)
PL (1) PL165965B1 (pl)
RU (1) RU2048355C1 (pl)
YU (1) YU48142B (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN110228770B (zh) * 2018-03-06 2022-06-14 比亚迪股份有限公司 一种可调节车辆护顶架装置及车辆
CN114506467B (zh) * 2021-12-27 2022-12-30 江苏靖江叉车有限公司 一种具有隐藏式防护装置的机场用电动牵引车

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1426912A (en) * 1922-03-21 1922-08-22 Virgil D Ross Connecting device for automobile tops
CH112135A (de) * 1925-02-02 1925-10-01 K Winet Verdeck an Traktoren.
FR721329A (fr) * 1930-09-22 1932-03-02 Briggs Mfg Co Capote pliante de voiture
US1952252A (en) * 1933-05-24 1934-03-27 Derham Custom Body Company Collapsible top for vehicles
GB741644A (en) * 1953-11-11 1955-12-07 Morris Motors Ltd Windscreens for motor vehicles
DE3127524C2 (de) * 1981-07-11 1983-04-28 Dr.Ing.H.C. F. Porsche Ag, 7000 Stuttgart "Klappverdeck für Personenwagen"

Also Published As

Publication number Publication date
RU2048355C1 (ru) 1995-11-20
HU210121B (en) 1995-02-28
ATE100026T1 (de) 1994-01-15
DE69100971T2 (de) 1994-07-21
DE69100971D1 (de) 1994-02-24
EP0458763A1 (en) 1991-11-27
YU88291A (sh) 1995-01-31
CZ279118B6 (cs) 1995-01-18
YU48142B (sh) 1997-05-28
BG60573B1 (bg) 1995-09-29
HUT65722A (en) 1994-07-28
HU911694D0 (en) 1991-11-28
IT9053047U1 (it) 1991-11-23
BG94473A (bg) 1993-12-24
EP0458763B1 (en) 1994-01-12
PL289675A1 (en) 1991-12-02
ES2048577T3 (es) 1994-03-16
IT9053047V0 (it) 1990-05-22
CS151891A3 (en) 1992-01-15
IT220393Z2 (it) 1993-09-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6983716B1 (en) Automatic bimini top
US5299850A (en) Automobile with canvas
US20080265611A1 (en) Foldable Top Assembly for a Golf Cart
US5009184A (en) Boat covers
US10953734B2 (en) Method of enhancing rain and sun protection using a rain and sun shield for golf carts
CA2968895A1 (en) Passenger transport carriers
FR2679496A1 (fr) Capote pliante pour voiture.
US11584208B2 (en) Method of enhancing rain and sun protection using a rain and sun shield for golf carts
US1650111A (en) Tent
CN111058679B (zh) 包括两个伞式结构的可折叠帐篷
US10450036B2 (en) Portable canopy cover for fishing boats
US4930433A (en) Arrangement for jointing two surfboards as a whole
PL165965B1 (pl) C i a g n i k z e l a s t y c z n y m d a c h e m s k l a d a n y m PL PL PL
US5088563A (en) Hydraulic folding system for farm implements
US3170724A (en) Camping trailer
GB2259283A (en) A folding hood for vehicles
US3285258A (en) Folding soft top
FR2891235A1 (fr) Construction legere pour un capot de recouvrement d'un espace arriere de rangement d'un vehicule transformable
CA1242613A (en) Cover assembly for a boat
EP0081483A1 (en) Portable lodging space
US4289347A (en) Vehicle folding top
FR2672925A1 (fr) Abri leger repliable.
CA3044754A1 (en) A collapsible backrest
FR2557040A1 (fr) Dispositif pour le bachage et le debachage de vehicules
GB2451257A (en) A folding chair with a collapsible canopy