PL165165B1 - Odbiornik telewizji kolorowe] z przetwarzaniem typu PIP(So) Pierwszenstwo: PL PL PL PL - Google Patents

Odbiornik telewizji kolorowe] z przetwarzaniem typu PIP(So) Pierwszenstwo: PL PL PL PL

Info

Publication number
PL165165B1
PL165165B1 PL91290059A PL29005991A PL165165B1 PL 165165 B1 PL165165 B1 PL 165165B1 PL 91290059 A PL91290059 A PL 91290059A PL 29005991 A PL29005991 A PL 29005991A PL 165165 B1 PL165165 B1 PL 165165B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
input
switch
picture
signal
chrominance
Prior art date
Application number
PL91290059A
Other languages
English (en)
Inventor
Gene K Sendelweck
Bradley A Sparks
Original Assignee
Thomson Consumer Electronics
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Consumer Electronics filed Critical Thomson Consumer Electronics
Publication of PL165165B1 publication Critical patent/PL165165B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/64Circuits for processing colour signals
    • H04N9/641Multi-purpose receivers, e.g. for auxiliary information
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N5/00Details of television systems
    • H04N5/44Receiver circuitry for the reception of television signals according to analogue transmission standards
    • H04N5/445Receiver circuitry for the reception of television signals according to analogue transmission standards for displaying additional information
    • H04N5/45Picture in picture, e.g. displaying simultaneously another television channel in a region of the screen

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Processing Of Color Television Signals (AREA)
  • Studio Circuits (AREA)

Abstract

1. Odbiornik telewizji kolorowej z przetwarza- niem typu PIP. zawierajacy procesor obrazu duzego, który ma wejscie sygnalu zlozonego dolaczone do prze- lacznika wejsciowego, wyjscie sygnalu luminancji dola- czone poprzez przelacznik wielokrotny do ukladu przetwarzania i wyjscie sygnalu chrominancji dolaczone poprzez przelacznik wielokrotny do ukladu przetwarza- nia, ponadto do przelacznika wejsciowego jest takze dolaczony poprzez wejscie sygnalu zlozonego procesor obrazu malego, który ma wejscie sygnalu luminancji i wyjscie sygnalu chrominancji dolaczone poprzez przela- cznik wielokrotny naprzemiennie z procesorem obrazu duzego do ukladu przetwarzania, którego wyjscia sa dolaczone do wejscia sygnalu luminancji i wejscia syg- naly chrominancji procesora wyswietlania dolaczonego do ukladu wyswietlania, przy czym do wejsc przelaczni- ka wejsciowego sa dolaczone selektywnie glówne zródlo sygnalów wizyjnych, zawierajace korzystnie uklad stro- jenia dolaczony do ukladu przetwarzania czestotliwosci posrednich, i pomocnicze zródlo sygnalów wizyjnych, znamienny tym, ze do przelacznika wielokrotnego (16) jest dolaczone selektywnie, poprzez przelacznik (70) sterowany przez detektor (72) poziomu, wejscie pierw- szego filtru (66) sygnalu chrominancji o charaktery- styce srodkowo-przepustowej, którego wyjscie jest dolaczone do wejscia sygnalu chrominancji procesora (20) wyswietlania oraz do przelacznika wielokrotnego (16) jest dolaczone selektywnie, przez przelacznik (70), wejscie drugiego filtru (68) sygnalu chrominancji o charakterystyce nachylonej, którego wyjscie Jest dola- czone do wyjscia pierwszego filtru (66) PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest odbiornik telewizji kolorowej z przetwarzaniem typu PIP, czyli z przetwarzaniem obrazu w obrazie, z możliwością odtwarzania równocześnie obrazu głównego i mniejszego obrazu wstawionego w obraz główny.
Znany jest na przykład z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 890 162, odbiornik telewizyjny typu PIP zawierający procesor obrazu w obrazie, posiadający wejście strojenia dostarczające główny sygnał wizyjny i wejście pomocnicze dostarczające inny sygnał wizyjny dla obrazu wstawionego. Na wejściu procesora jest włączony przełącznik zamiany obrazu umożliwiający zamianę odtwarzanych obrazów głównego i małego.
W znanych odbiornikach telewizji kolorowej z przetwarzaniem obrazu w obrazie występuje problem dotyczący zakłócenia koloru w pewnych warunkach wyboru sygnału wejściowego. Mianowicie przy wyświetlaniu sygnału wizyjnego, dostarczanego przez układ strojenia i związany z nim wzmacniacz częstotliwości pośrednich, wraz z sygnałem wizyjnym dostarczanym przez źródło zewnętrzne, np. magnetowid kasetowy, zwykle występują różne wymagania co do przetwarzania pewnych częstotliwości sygnału chrominancji dla tych dwóch sygnałów. Sygnał dostarczany przez układ strojenia wymaga zwykle przetwarzania częstotliwości sygnału chrominancji typu nachylonego, aby kompensować odpowiedź filtru częstotliwości pośrednich. Znany układ częstotliwości pośrednich wykazuje tendencję do tłumienia górnego pasma bocznego sygnału chrominancji względem dolnego pasma bocznego.
W celu korekcji zakłócenia pasma bocznego, sygnał chrominancji, dostarczany z układu strojenia, jest zwykle dostarczany do filtru korekcji pasma bocznego, nazywanego filtrem nachylenia, który tłumi dolne pasmo boczne sygnału chrominancji względem górnego pasma
165 165 bocznego w celu dostarczania przetworzonego częstotliwościowo wyjściowego sygnału chrominancji, w którym pasma boczne mają zrównoważoną amplitudę. Natomiast sygnał wizyjny, dostarczany przez pomocnicze źródło sygnałów wizyjnych pasma podstawowego, jest zwykle dobrze zrównoważony i wymaga jedynie filtrowania środkowo-przepustowego lub płaskiej, niefiltrowanej charakterystyki odpowiedzi, aby uzyskać optymalną wierność kolorów.
Dwa omawiane, różnego typu wejściowe sygnały wizyjne mają więc różne wymagania co do przetwarzania pewnych częstotliwości, co stanowi problem w odbiornikach z przetwarzaniem obrazu w obrazie. Znane są układy przetwarzania pewnych częstotliwości sygnałów chrominancji, mające przełączalne charakterystyki, jednak te układy nie są wystarczająco szybkie w przypadku zmian przetwarzania częstotliwości sygnału chrominancji, przy wyborze różnych odpowiedzi uwydatniania częstotliwości sygnału chrominancji dla obrazu głównego i obrazu wstawionego.
W wymienionym opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 890 162 procesor obrazu w obrazie, przeznaczony na przykład dla odbiornika telewizyjnego, jest wyposażony jest w główne źródło sygnałów wizyjnych i pomocnicze źródło sygnałów wizyjnych, które są układami częstotliwości pośredniej, dostarczającymi sygnały wizyjne pasma podstawowego. Oba źródła są dołączone do przełącznika ustawianego przez użytkownika przy pomocy układu sterującego. Jedno wyjście przełącznika jest dołączone do głównego procesora i dalej do następnego przełącznika przyłączonego do końcowego układu przetwarzania związanego na przykład z kineskopem. Drugie wyjście pierwszego przełącznika jest dołączone przez przetwornik cyfrowo-analogowy do filtru reagującego na sygnały z układu sterującego użytkownika i dołączonego do pamięci sygnału binarnego o formacie sterowanym przez układ sterujący pamięcią dołączony do układu sterującego użytkownika. Sygnał cyfrowy z pamięci jest przetwarzany w przetworniku cyfrowo-analogowym dołączonym do procesora pomocniczego dołączonego do drugiego wejścia przełącznika przyłączonego do końcowego układu przetwarzania związanego z kineskopem.
Europejski opis patentowy nr EP 0 196 826 przedstawia odbiornik telewizyjny typu PIP, w którym główne źródło sygnałów wizyjnych jest dołączone jednymi wyjściami do pierwszego zespołu końcówek wejściowych multipleksera i drugimi wyjściami do układu synchronizacji, do którego jest także dołączone pomocnicze źródło sygnałów. Pomocnicze sygnały luminancji i chrominancji z układu synchronizacji są dostarczane do przetwornika cyfrowo-analogowego i układu macierzowego dołączonego do multipleksera. Multiplekser w odpowiedzi na sygnał układu synchronizacji dostarcza sygnały selektywnie, naprzemiennie z głównego źródła lub pomocniczego źródła do kineskopu. Źródło pomocnicze i układ przetwarzania częstotliwości sterowany przez użytkownika są dołączone do procesorów sygnałów, kodera i dekodera danych, dołączonych do pamięci.
W odbiorniku według wynalazku do przełącznika wielokrotnego jest dołączone selektywnie, poprzez przełącznik sterowany przez detektor poziomu, wejście pierwszego filtru sygnału chrominancji o charakterystyce środkowo-przepustowej, którego wyjście jest dołączone do wejścia sygnału chrominancji procesora wyświetlania oraz do przełącznika wielokrotnego jest dołączone selektywnie, przez ten przełącznik, wejście drugiego filtru sygnału chrominancji o charakterystyce nachylonej, którego wyjście jest dołączone do wyjścia pierwszego filtru.
Przełącznik dołączony selektywnie do filtrów jest dołączony selektywnie do wejść sygnałów chrominancji procesora obrazu dużego i procesora obrazu małego, poprzez układ sumujący, dołączony do układu sterującego, dołączonego także do procesora obrazu małego poprzez dekoder.
Zaletą wynalazku jest zapewnienie w odbiorniku telewizji kolorowej z przetwarzaniem typu PIP skutecznego zmniejszania widoczności błędów przetwarzania częstotliwości sygnału chrominancji przy odtwarzaniu obrazu w obrazie. Odbiornik zawiera procesor obrazu w obrazie i obwód regulacji przetwarzania częstotliwości tworzący pierwszą charakterystykę częstotliwościową sygnału chrominancji, gdy obraz główny jest wyświetlany z podstawowego źródła sygnałów wizyjnych oraz tworzący drugą charakterystykę częstotliwościową sygnałów chrominancji, gdy obraz główny jest wyświetlany ' z pomocniczego źródła sygnałów wizyjnych. Zapew4 nia się więc skuteczne zmniejszenie widoczności błędów przy wyświetlaniu obrazów z różnych źródeł.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym figura przedstawia odbiornik telewizji kolorowej z przetwarzaniem typu PIP.
Figura przedstawia odbiornik telewizji kolorowej z przetwarzaniem typu PIP zawierający procesor 10 obrazu w obrazie (oznaczony przerywaną linią), posiadający procesor 12 obrazu dużego, na przykład filtr grzebieniowy, procesor 14 obrazu małego, na przykład pamięć z dostępem swobodnym i obwód sterujący, oraz przełącznik wielokrotny 16 dołączony do procesorów 12, 14 obrazów dużego i małego. Dostarczane z procesora 10 obrazu w obrazie multipleksowane sygnały wyjściowe luminancji i chrominancji są doprowadzane do procesora 20 wyświetlania w celu odtwarzania obrazu w kineskopie 22, w którym obszar obrazu małego jest przetwarzany przez procesor 14 obrazu małego, to jest obrazu wstawionego do obszaru obrazu większego przetwarzanego przez procesor 12 obrazu dużego. Przełącznik wejściowy 30 w procesorze 10 obrazu w obrazie dostarcza sygnał wejściowy zmieniający się w celu zamiany obrazów dużego i małego, które są odtwarzane w kineskopie 22. Przełącznik wejściowy 30 jest typu dwubiegunowego, dwupołożeniowego i ma wyjścia dołączone do wejść sygnałów wizyjnych poszczególnych procesorów 12, 14 obrazów dużego i małego. W pokazanym położeniu przełącznika wejściowego 30 górna część przełącznika doprowadza sygnał wizyjny dostarczany, przez przełącznik 40, na wejściu do procesora 12 obrazu dużego, a dolna część przełącznika wejściowego 30 doprowadza sygnał wizyjny, dostarczany przez układ strojenia 50 i układ przetwarzania 52 częstotliwości pośrednich, do procesora 14 obrazu małego. Zmiana położenia przełącznika wejściowego 30 powoduje wzajemną zamianę doprowadzanych sygnałów, w wyniku czego duży i mały obraz odtwarzane w kineskopie 22 wymieniają się wzajemnie. Przełącznik 40 wybiera pomiędzy dwoma pomocniczymi sygnałami wejściowymi na końcówkach wejściowych 42 i 44 i sygnałem wizyjnym pasma podstawowego dostarczanym przez układ strojenia 50. Sygnał wyjściowy przełącznika 40 jest dołączony do przełącznika 30. Sterowanie przełącznikami 30, 16 i procesorem 14 obrazu małego jest zapewnione przez dekoder 18 reagujący na sygnały sterujące doprowadzane przez główny układ sterujący 54, na przykład mikroprocesor, reagujący na sygnały z układu zdalnego sterowania 55 użytkownika.
Odbiornik telewizji kolorowej z przetwarzaniem typu PIP zawiera układ przetwarzania 60 sygnałów luminancji i chrominancji, który zawiera układ przetwarzania 62 sygnałów luminancji i układ przetwarzania 62 sygnałów chrominancji. Układy przetwarzania 62, 64 odbierają na wejściach multipleksowane sygnały luminancji i chrominancji z przełącznika wielokrotnego 16 i przetworzone sygnały dostarczają do wejść procesora 20 wyświetlania, który spełnia funkcje takie, jak na przykład przetwarzanie cyfrowe, wybieranie i podobne. Układ przetwarzania 60 sygnałów luminancji i chrominancji zawiera parę filtrów 66, 68 sygnałów chrominancji, z których pierwszy ma charakterystykę środkowo-przepustową a drugi ma charakterystykę nachyloną. Przełącznik 70, sterowany przez detektor 72 poziomu, doprowadza multipleksowany sygnał chrominancji z końcówki wejściowej 74 selektywnie do dwóch filtrów 66,68 sygnałów chrominancji, reagujących na zmianę poziomu sygnału doprowadzanego do końcówki wejściowej 74. Układ scalony zawierający powyższe elementy układu przetwarzania 60 jest typu układu scalonego TA8680 firmy Toshiba. Pozostałe procesory zawierają elementy do zmiany przetwarzania częstotliwości sygnału chrominancji.
Sterowanie przetwarzaniem częstotliwości, zapewnione przez układ przetwarzania 60, jest realizowane przez układ sterujący 54 dostarczający napięcie stałe o danym poziomie na końcówkę wejściową 74 poprzez układ sumujący 76 dołączony do wyjścia przełącznika wielokrotnego
16. Dzięki takiemu sposobowi sterowania przetwarzaniem częstotliwości zostaje zmniejszona liczba końcówek układu scalonego, przy czym zamiast scalonego układu przetwarzania częstotliwości można użyć dyskretne elementy układowe. Przetwarzaniem częstotliwości można wówczas sterować bezpośrednio, bez konieczności dodawania do sygnału chrominancji poziomów stałoprądowych i wykrywania tych poziomów.
Skutkiem ciągłego dopasowania przetwarzania częstotliwości do źródła dostarczającego obraz duży jest to, że w pewnych przypadkach przetwarzanie częstotliwości będzie prawidłowe dla obu obrazów i gdy przetwarzanie częstotliwości nie jest optymalne dla wstawionego obrazu
165 165 małego, większy wymiar prawidłowo przetwarzanego obrazu dużego dąży do maskowania wad obrazu mniejszego, które są spowodowane różnicą wymiarów obrazów. W celu wybrania sygnału wizyjnego z układu strojenia 50 poprzez przełącznik 40, użytkownik uruchamia układ sterujący 54 poprzez układ zdalnego sterowania 55. W tym przypadku, bez względu na położenie przełącznika wejściowego 30, zarówno obraz duży jak i obraz mały odtwarzają sygnał dostarczany przez układ strojenia 50 i sterowanie przetwarzaniem częstotliwości powoduje wybranie filtru 68 o charakterystyce nachylonej. W tym przypadku nie występuje błąd przetwarzania częstotliwości sygnałów chrominancji dla żadnego obrazu. W przypadku, gdy przełącznik wejściowy 30 wybiera sygnał wizyjny strojenia dla procesora 12 obrazu dużego i przełącznik 40 wybiera pomocniczy sygnał wizyjny z końcówki 42 dla procesora 14 obrazu małego przez przełącznik wejściowy 30, układ sterujący 54 powoduje wybranie filtru 68 o charakterystyce nachylonego i sygnał strojenia przetwarzany przez procesor 12 obrazu dużego jest prawidłowy. Natomiast pomocniczy sygnał wizyjny, przetwarzany przez procesor 12 obrazu małego jest przetwarzany przez filtr typu 68 typu nachylonego zamiast filtru 66 o charakterystyce środkowo-przepustowej. W tym przypadku dla największego obszaru obrazu występuje prawidłowe przetwarzanie częstotliwości, dzięki czemu niedokładności dla obrazu małego są niezauważalne. Ten sam wynik jest uzyskiwany, jeżeli przełącznik wejściowy 30 jest przełączany przy dostarczaniu pomocniczego sygnału wizyjnego do procesora 12 obrazu i przy dostarczaniu sygnału wizyjnego strojenia do procesora 14 obrazu małego. Układ sterujący 54 przełącza równocześnie przełącznik 70 wyboru częstotliwości. Dzięki temu zapewnione jest normalne przetwarzanie częstotliwości pomocniczego sygnału wizyjnego, przetwarzanego przez procesor 12 obrazu dużego i błędy przetwarzania, związane z użyciem filtru 66 o charakterystyce środkowo-przepustowej przetwarzanego przez procesor 14 obrazu małego, są niezauważalne.
165 165
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 10 000 zł

Claims (2)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Odbiornik telewizji kolorowej z przetwarzaniem typu PIP, zawierający procesor obrazu dużego, który ma wejście sygnału złożonego dołączone do przełącznika wejściowego, wyjście sygnału luminancji dołączone poprzez przełącznik wielokrotny do układu przetwarzania i wyjście sygnału chrominancji dołączone poprzez przełącznik wielokrotny do układu przetwarzania, ponadto do przełącznika wejściowego jest także dołączony poprzez wejście sygnału złożonego procesor obrazu małego, który ma wejście sygnału luminancji i wyjście sygnału chrominancji dołączone poprzez przełącznik wielokrotny naprzemiennie z procesorem obrazu dużego do układu przetwarzania, którego wyjścia są dołączone do wejścia sygnału luminancji i wejścia sygnały chrominancji procesora wyświetlania dołączonego do układu wyświetlania, przy czym do wejść przełącznika wejściowego są dołączone selektywnie główne źródło sygnałów wizyjnych, zawierające korzystnie układ strojenia dołączony do układu przetwarzania częstotliwości pośrednich, i pomocnicze źródło sygnałów wizyjnych, znamienny tym, że do przełącznika wielokrotnego (16) jest dołączone selektywnie, poprzez przełącznik (70) sterowany przez detektor (72) poziomu, wejście pierwszego filtru (66) sygnału chrominancji o charakterystyce środkowo-przepustowej, którego wyjście jest dołączone do wejścia sygnału chrominancji procesora (20) wyświetlania oraz do przełącznika wielokrotnego (16) jest dołączone selektywnie, przez przełącznik (70), wejście drugiego filtru (68) sygnału chrominancji o charakterystyce nachylonej, którego wyjście jest dołączone do wyjścia pierwszego filtru (66).
  2. 2. Odbiornik według zastrz. 1, znamienny tym, że przełącznik (70) dołączony selektywnie do filtrów (66,68) jest dołączony selektywnie do wejść sygnałów chrominancji procesora (12) obrazu dużego i procesora (14) obrazu małego, poprzez układ sumujący (76), dołączony do układu sterującego (54), dołączonego także do procesora (14) obrazu małego poprzez dekoder (18).
PL91290059A 1990-04-30 1991-04-26 Odbiornik telewizji kolorowe] z przetwarzaniem typu PIP(So) Pierwszenstwo: PL PL PL PL PL165165B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/515,493 US5107341A (en) 1990-04-30 1990-04-30 Color television apparatus with picture-in-picture processing and with variable chrominance signal filtering

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL165165B1 true PL165165B1 (pl) 1994-11-30

Family

ID=24051596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91290059A PL165165B1 (pl) 1990-04-30 1991-04-26 Odbiornik telewizji kolorowe] z przetwarzaniem typu PIP(So) Pierwszenstwo: PL PL PL PL

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5107341A (pl)
EP (1) EP0455138B1 (pl)
JP (1) JP2510436B2 (pl)
KR (1) KR100209172B1 (pl)
CN (1) CN1024311C (pl)
CA (1) CA2038212C (pl)
CS (1) CS277542B6 (pl)
DE (1) DE69107666T2 (pl)
FI (1) FI105632B (pl)
HU (1) HU207629B (pl)
MY (1) MY105963A (pl)
PL (1) PL165165B1 (pl)
RU (1) RU2107405C1 (pl)
TR (1) TR26312A (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5298982A (en) * 1992-09-16 1994-03-29 Lagoni William A Television receiver with switchable chrominance signal filter
US5339115A (en) * 1992-09-16 1994-08-16 Thomson Consumer Electronics, Inc. Variable bandwidth luminance filter with commonly tuned delay and amplitude controlling filters providing frequency independent and bandwidth independent delay characteristic
CN1043398C (zh) * 1993-11-08 1999-05-12 厦门达真磁记录有限公司 卫星接收、双高频电视、画中画的遥控和数字调谐系统
CN1046072C (zh) * 1993-11-08 1999-10-27 厦门达真磁记录有限公司 多套频率合成数字调谐和画中画的控制系统
US5473390A (en) * 1995-01-31 1995-12-05 Thomson Consumer Electronics, Inc. Component to composite video signal converter circuit
US5907369A (en) * 1996-09-10 1999-05-25 Thomson Consumer Electronics, Inc. Television system for displaying main and auxiliary images with color error correction provisions
TW511374B (en) * 2000-06-23 2002-11-21 Thomson Licensing Sa Dynamic control of image enhancement
US7206029B2 (en) * 2000-12-15 2007-04-17 Koninklijke Philips Electronics N.V. Picture-in-picture repositioning and/or resizing based on video content analysis
GB2396506B (en) * 2002-12-20 2006-03-08 Snell & Wilcox Ltd Improved composite decoding
KR100598223B1 (ko) 2003-12-12 2006-07-07 엘지전자 주식회사 화질개선 기능을 갖는 영상표시기기 및 그 제어방법
WO2007108183A1 (ja) * 2006-03-22 2007-09-27 Sharp Kabushiki Kaisha 液晶表示装置およびテレビジョン受信機
CN101682710B (zh) * 2007-05-30 2011-09-28 索尼株式会社 广播接收装置和再现处理方法
JP5263161B2 (ja) * 2007-08-20 2013-08-14 ソニー株式会社 ガマット・エラーの通知装置

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4384306A (en) * 1981-06-22 1983-05-17 Rca Corporation Variable peaking control circuit
US4573075A (en) * 1983-06-24 1986-02-25 Rca Corporation Digital signal coring apparatus with controllable coring threshold level
US4616252A (en) * 1984-07-16 1986-10-07 Rca Corporation Sampled color difference signal processing system having a quadrature distortion reduction differentiator
US4652908A (en) * 1985-03-25 1987-03-24 Rca Corporation Filtering system for processing a reduced-resolution video image
US4717951A (en) * 1985-10-31 1988-01-05 Rca Corporation Adaptive digital filter
US4855812A (en) * 1986-12-18 1989-08-08 Hitachi, Ltd. Picture synthesizing apparatus with gain control system
US4890162A (en) * 1989-01-26 1989-12-26 Rca Licensing Corporation Adjustable antialias filters

Also Published As

Publication number Publication date
JPH04229793A (ja) 1992-08-19
HUT61147A (en) 1992-11-30
EP0455138B1 (en) 1995-03-01
EP0455138A3 (en) 1992-02-19
JP2510436B2 (ja) 1996-06-26
KR100209172B1 (ko) 1999-07-15
DE69107666D1 (de) 1995-04-06
HU911390D0 (en) 1991-10-28
EP0455138A2 (en) 1991-11-06
FI912057A0 (fi) 1991-04-29
FI105632B (fi) 2000-09-15
CN1024311C (zh) 1994-04-20
CA2038212C (en) 1997-04-01
HU207629B (en) 1993-04-28
CS9101234A2 (en) 1991-11-12
MY105963A (en) 1995-02-28
CA2038212A1 (en) 1991-10-31
US5107341A (en) 1992-04-21
DE69107666T2 (de) 1995-10-12
CS277542B6 (en) 1993-03-17
TR26312A (tr) 1995-03-15
CN1056207A (zh) 1991-11-13
RU2107405C1 (ru) 1998-03-20
KR910019421A (ko) 1991-11-30
FI912057A (fi) 1991-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100342332B1 (ko) Hdtv주화상신호처리기 및 ntsc화상 내 화상신호처리기를 갖는 텔레비젼 수상기용 신호변경장치
CA2012241C (en) Audio switching for an audio/video system having s-video capability
PL165165B1 (pl) Odbiornik telewizji kolorowe] z przetwarzaniem typu PIP(So) Pierwszenstwo: PL PL PL PL
JPH1198422A (ja) 映像信号判別回路
EP0603535A1 (en) Tuner signal switching apparatus
US6483550B1 (en) Video signal level converting device and video signal analog-to-digital converter
JPH05207493A (ja) クロミナンス雑音低減装置
JPS62264789A (ja) 画像合成装置
PL167131B1 (pl) Odbiornik telewizyjny z przetwarzaniem typu obraz w obrazie PL
JPH036072Y2 (pl)
JPH01236783A (ja) テレビジョン受像機
KR910003271Y1 (ko) Vtr용 주, 보조 화면 절환회로
JPS612477A (ja) 多画面表示テレビジヨン受信機
JPH0748835B2 (ja) テレビ受像機
JPS60178782A (ja) モニタ受像機
JP2507710Y2 (ja) Pipテレビジヨン受像機
JPS60160272A (ja) ス−パ−インポ−ザ
JP2597294Y2 (ja) 二画面機能付映像回路
JPH09326974A (ja) デジタル画像復調装置及びデジタル画像復調方法
JPH02149071A (ja) 画像信号表示における高周波解像度改善用画像信号処理回路
JPH0352489A (ja) 磁気記録再生装置
JPH01174079A (ja) 画像処理回路
JPH0846926A (ja) 映像信号処理装置
JPH0544874B2 (pl)
JPH057920B2 (pl)

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100426