CS277542B6 - Circuit arrangement for image-in-image precessing with variable signal pointing - Google Patents

Circuit arrangement for image-in-image precessing with variable signal pointing Download PDF

Info

Publication number
CS277542B6
CS277542B6 CS911234A CS123491A CS277542B6 CS 277542 B6 CS277542 B6 CS 277542B6 CS 911234 A CS911234 A CS 911234A CS 123491 A CS123491 A CS 123491A CS 277542 B6 CS277542 B6 CS 277542B6
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
input
image
circuit
switch
chrominance
Prior art date
Application number
CS911234A
Other languages
English (en)
Other versions
CS9101234A2 (en
Inventor
Gene Karl Sendelweck
Bradley Alan Sparks
Original Assignee
Thomson Consumer Electronics
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Consumer Electronics filed Critical Thomson Consumer Electronics
Publication of CS9101234A2 publication Critical patent/CS9101234A2/cs
Publication of CS277542B6 publication Critical patent/CS277542B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/64Circuits for processing colour signals
    • H04N9/641Multi-purpose receivers, e.g. for auxiliary information
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N5/00Details of television systems
    • H04N5/44Receiver circuitry for the reception of television signals according to analogue transmission standards
    • H04N5/445Receiver circuitry for the reception of television signals according to analogue transmission standards for displaying additional information
    • H04N5/45Picture in picture, e.g. displaying simultaneously another television channel in a region of the screen

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Processing Of Color Television Signals (AREA)
  • Studio Circuits (AREA)

Description

Oblast techniky
Zapojení pro zpracování obrazu v obraze s proměnným zahrocením signálu, obsahujícího jednak procesor hlavního obrazu a jednak procesor přídavného obrazu, jejichž vstupy jsou přes řízený přepínač volby zdroje vstupního obrazového signálu připojeny jednak ke svorce hlavního obrazového signálu a jednak ke svorce přídavného obrazového signálu, zatímco jasové výstupy procesoru hlavního a přídavného obrazu jsou přes řízený první multiplexorový přepínač a jasový obvod připojeny k jasovému vstupu obrazového procesoru.
Dosavadní stav techniky
Jsou známy televizní přijímače, mající pracovní režim tak zvaného obrazu v obraze, při němž je hlavní obraz zobrazován současně s menším obrázkem, překrývajícím část hlavního obrazu. Příkladné provedení takového televizního přijímače, majícího výše popsané vlastnosti, je popsáno v US patentu ó. 4 890 162, vydaném Mc Nealymu a spol. 26. prosince 1989. Jedním z rysů přijímače, popsaného McNealym a spol. je, že jimi popisovaný procesor obrazu v obraze zahrnuje vstup tuneru pro zajištění hlavního obrazového signálu, přídavný vstup pro zajištění dalšího zdroje obrazového signálu pro vložený obrázek a přepínač obrazu ve vstupu procesoru. Tímto uspořádáním je možné reversovat nebo vzájemně zaměňovat zobrazované hlavní obraz s menším obrázkem.
Bylo zjištěno, že u barevných televizních přijímačů typu zahrnujícího zpracování obrazu v obraze může za určitých podmínek podmínek volby vstupního signálu vzniknout problém, týkající se zkreslení barev. Přesněji, je-li zobrazován obrazový signál dodávaný tunerem a přidruženým mezifrekvenčním zesilovačem spolu s obrazovým signálem dodávaným z vnějšího zdroje, například videomagnetofonu, požadují se typicky pro tyto dva signály dvě různá zahrocování chrominančního signálu. Signál, přiváděný z tuneru, normálně vyžaduje zahrocování chrominančního signálu strmostního typu pro kompenzaci odezvy mezifrekvenčního filtru. Běžný mezifrekvenční obvod má totiž tendenci zeslabit horní postranní pásmo chrominančního signálu vůči dolnímu postrannímu pásmu. Pro korekci tohoto zkreslení postranního pásma se chrominanční signál z tuneru běžně přivádí ke korekčnímu filtru postranního pásma, známému jako strmostní filtr, který zeslabuje dolní postranní pásmo chrominančního signálu vůči hornímu postrannímu pásmu pro zajištění zahroceného chrominančního výstupního signálu, v němž mají obě postranní pásma vyváženou amplitudu. Na druhé straně jsou obrazové signály dodávané obrazovým zdrojem s přídavnými postranními pásmy typicky v rozumné míře vyvážené a vyžadují pouze filtraci pásmovou propustí nebo plochou, nefiltrovanou charakteristiku odezvy pro optimální barevnou věrnost.
Z výše uvedeného je zřejmé, že pro dva různé typy obrazových vstupních signálů jsou na zahrocování kladeny různé požadavky. Toto běžně není problémem pro přijímače, které nemají zpracování obrazu v obraze, nebot u nich lze prostě zvolit vhodné zahrocování pro právě zobrazovaný vstupní signál. Pro přijímače se zpracováním obrazu v obraze však různé požadavky na dva současně zobrazované obrazy mohou mít značné následky. Jsou sice známé obvody »í pro zahrocování chrominančního signálu s přepínatelnými charakteristikami, tyto obvody však nejsou typicky dostatečně rychlé pro zajištění změn zahrocování chrominančního signálu při rychlosti rozmítání obrazového signálu, což znemožňuje volbu různé odezvy zahrocování různých chrominančních signálů pro hlavní obraz a vložený obrázek.
Vynález je určen k uspokojení potřeby účinného snížení viditelnosti chyb zahrocování barvonosného signálu v barevném televizním přijímači majícím schopnost zpracovávat obrázek vložený do hlavního obrazu.
Podstata vynálezu
Popsané nevýhody dosavadního stavu do značné míry odstraňuje zapojení pro zpracování obrazu v obraze obsahující jednak procesor hlavního obrazu a jednak procesor přídavného obrazu, jejichž vstupy jsou přes řízený přepínač volby zdroje vstupního obrazového signálu připojeny jednak ke svorce hlavního obrazového signálu a jednak ke svorce přídavného obrazového signálu, zatímco jasové výstupy procesoru hlavního a přídavného obrazu jsou přes řízený první multiplexorový přepínač a jasový obvod připojeny k jasovému vstupu obrazového procesoru, kde podstatou vynálezu je, že chrominanční výstupy procesorů hlavního a přídavného obrazu jsou přes řízený druhý multiplexorový přepínač připojeny k vstupu obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu, jehož výstup je přes chrominanční obvod připojen na chrominanční vstup obrazového procesoru, přičemž výstup řídicího obvodu přepínačů je připojen k řídicímu vstupu obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a k řídicímu vstupu přepínače volby zdroje vstupního obrazového signálu.
Ve výhodném příkladném provedení je obvod proměnného zahrocování chrominančního signálu tvořen jednak pásmovým filtrem s plochou charakteristikou a jednak strmostním filtrem s danou strmostí charakteristiky, jejichž výstupy společně tvoří výstup obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a jejichž vstupy jsou jednotlivě připojeny ke dvěma výstupům přepínače zahrocování, jehož vstup je připojen jednak přes detektor volby zahrocování k řídicímu vstupu přepínače zahrocování a jednak k výstupu součtového obvodu, jehož první vstup je vstupem obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a jehož druhý vstup je řídicím vstupem obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a je připojen k výstupu ovladače.
Přehled obrázků na výkrese
Jediný výkres je blokové schéma barevného televizního přijímače, znázorňujícího příkladné provedení obvodu podle vynálezu. Příklady provedení vynálezu
Obvod podle vynálezu, znázorněný na jediném obrázku je opatřen procesorem obrazu v obraze a proměnným zahrocovacím obvodem pro udělení první zahrocovací charakteristiky chrominanční složce zobrazených signálů, když je obrazovým zdrojem zobrazovaného hlavního obrazu tuner, a pro udělení druhé zahrocovací charakteCS 277542 B6 ř>
ristiky chrominanční složce zobrazených signálů, když je obrazovým zdrojem zobrazovaného hlavního obrazu vnější obrazový zdroj, čímž se zajistí účinné snížení viditelnosti zahročovacích chyb chrominančního signálu, když se současně zobrazují obrazy z různých typů zdrojů.
Přijímač, znázorněný na obrázku, obsahuje procesor 10 obrazu v obraze, který je ohraničen čárkovaně a který zahrnuje procesor 12 hlavního obrazu, což je například hřebenový filtr, procesor 14 přídavného obrazu, což je například pamět s libovolným výběrem a řídicí obvod, a multiplexorový spínač 16a, b, připojený k procesorům 12, 14 hlavního a přídavného obrazu proto zajištění multiplexovaných jasových a chrominančních výstupních signálů pro zobrazovací procesor 20 pro zajištění obrazu na obrazovce 22 nebo jiném vhodném zobrazovacím zařízení, které má oblast malého obrázku, zpracovávanou procesorem 14 přídavného obrazu, vloženu do oblasti hlavního obrazu, zpracovávané procesorem 12 hlavního obrazu. Spínač 30 přepínání obrazů v procesoru 10 zajištuje přepínání vstupního signálu pro vzájemnou výměnu hlavního obrazu a přídavného obrazu, které jsou zobrazeny na obrazovce 22. Spínač 30 přepínání obrazů je dvoupólového dvoucestného typu, v němž jsou výstupy spínače připojeny k obrazovým vstupům příslušného procesoru 12 hlavního obrazu nebo procesoru 14 přídavného obrazu.' Ve znázorněné poloze spínače 30 přepínání obrazů přivádí horní sekce spínače 30 přepínání obrazů obrazový signál zajištěný vstupním spínačem 40 k procesoru 12 hlavního obrazu a dolní sekce spínače přivádí obrazový výstupní signál zajišťovaný tunerem 50 a mezifrekvenční procesní jednotkou 52 k procesoru 14 přídavného obrazu. Po reversaci polohy spínač 30 přepínání obrazů vzájemně zamění přiváděné signály a tím vzájemně zamění obsah hlavního obrazu a přídavného obrazu, zobrazených na obrazovce 22. Vstupní spínač 40 volí mezi dvěma přídavnými vstupními signály zajištěnými vstupními svorkami 42 a 44 a tunerem zajištěným obrazovým signálem v základním pásmu pro přivedení ke spínači 30 přepínání obrazů. Řízení spínače 30 přepínání obrazů, multiplexorového spínače 16a, b a procesoru 14 přídavného obrazu je zajištěno dekodérem 18, reagujícím na řídicí signály z ovladače 54, což je například mikroprocesor, reagující na uživatelské vstupy z jednotky 55 dálkového řízení.
Prvky procesoru obrazu v obraze jsou všechny běžné konstrukce a podrobnější popis procesoru je podán ve výše zmíněném US patentu č. 4 890 162 McNealyho a spol., vydaném 26. prosince 1989, který je zde tímto zahrnut jako reference.
Přijímač, znázorněný na obrázku, dále zahrnuje jednotku procesoru 60 jasu a barvy, která zajištuje běžné zpracování jasu a barvy v jednotkách 62 a 64 zpracování jasového a chrominančního signálu, které přivádějí multiplexované jasové a chrominanční signály, přes multiplexorový spínač 16a, b k odpovídajícím vstupům zobrazovací procesní jednotky 20., která zajištuje běžné funkce jako matricování, rozmítání a podobně. Procesor 60 jasu a barvy dále zahrnuje dvojici chrominančních zahrocovacích filtrů 66 a 68 s charakteristikou pásmové propusti, případně strmostní. Přepínač zahrocování 70, řízený detektorem 72 úrovně, selektivně připojuje multiplexovaný chrominanční signál na vstupní svorce 74 ke dvěma zahrocovacím filtrům, reagujícím na změnu stejnosměrCS 277542 B6 né úrovně signálu přivedeného ke svorce 74.. Integrovaný obvod, obsahující výše popsané prvky procesoru 60 jasu a barvy, je integrovaný obvod typu TA 8680. Vhodné jsou i jiné procesory za předpokladu, že zahrnují prostředky pro změnu zahrocování chrominančního signálu.
Řízení zahrocování zajišťovaného procesorem 60 jasu a barvy je řízeno ovladačem 54., který přivádí úroveň stejnosměrného napětí ke svorce 74 prostřednictvím sčítacího obvodu 76,, připojeného k výstupu multiplexovaného chrominančního signálu druhého multiplexorového spínače 16b. Tento způsob řízení zahrocování používá výrobce .výše zmíněného integrovaného obvodu pro snížení počtu kolíků integrovaného obvodu. Používání této formy řízení zahrocování změnami stejnosměrné úrovně však není podsatné. V dané aplikaci může být obvod proměnného zahrocování vytvořen diskrétními obvodovými prvky namísto integrovaným obvodem, a v tomto případě může být zahrocování řízeno přímo spíše než připočítáváním stejnosměrných úrovní k barevnému signálu a detekováním úrovní tak, jak bylo ukázáno.
Účinkem toho, že se zahrocování vždy přizpůsobí zdroji zajišťujícímu hlavní obraz je, že v některých případech bude zahrocování správné pro obraz i vložený obrázek a v případech, kdy zahrocování nebude optimální pro vložený malý obrázek, bude mít větší rozměr správně zahrocovaného velkého obrazu tendenci maskovat chyby v menším obrázku v důsledku právě rozdílu ve velikosti hlavního a přídavného obrazu. Jako první příklad je možno uvážit případ, kdy uživatel aktivuje prostřednictvím dálkového ovládání 55 ovladač 54 pro volbu obrazového signálu z tuneru, přiváděného ke vstupnímu spínači 40.. V tomto případě, bez ohledu na stav spínače 30 přepínání obrazů, budou jak hlavní, tak i přídavný obraz zobrazovat signál z tuneru 50 a proměnný zahrocovací obvod zvolí chrominanční zahrocovací filtr 68 strmostního typu. Takto není v tomto případě žádná chyba zahrocení barvonosného signálu ani pro hlavní ani pro vedlejší obraz. V jiném případě spínač 30 přepínání obrazů volí obrazový signál tuneru 50 pro procesor 12 velkého obrazu a vstupní spínač 40 volí přídavný obrazový signál ze svorky 42 a přivádí ho přes spínač 30 přepínání obrazů k procesoru 14 přídavného obrazu. Pro tento případ bude ovladač 54 aktivovat chrominanční zahrocovací filtr 68 strmostního typu a signál tuneru 50, zpracovávaný procesorem 12 hlavního obrazu, bude správně zahrocen, avšak přídavný obrazový signál zpracovávaný procesorem 14 přídavného obrazu bude zahrocován chrominančním zahrocovacím filtrem 68 strmostního typu, vhodným pro signály z tuneru 50, místo co by byl zpracováván správným filtrem 66 typu pásmové propusti, tedy s plochou odezvou. Pro tento případ bude největší část obrazu správně zahrocena, cóž činí nedostatky v zahrocování malého obrázku relativně neznatelnými. Téhož výsledku se dosáhne, je-li spínač 30 volby obrazu přepnut pro přivedené přídavného obrazu na procesor 12 hlavního obrazu a přivedení obrazu z tuneru k procesoru 14 přídavného obrazu. K tomu dochází proto, poněvadž současně ovladač 54 rovněž přepne přepínač 70 zahrocování a tím zajistí normální zahrocování pro přídavný obrazový signál zpracovávaný procesorem 12 hlavního obrazu a chyby zahrocování, způsobené používáním chrominančního zahrocovacího filtru 66 typu pásmové propusti, tedy s plochou odezvou, pro obrazový signál z tuneru 50, zpracovávaný procesorem 14 přídavného obrazu, budou relativně neznatelné.
Takto bylo na příkladech ukázáno, že optimální zpracovávání signálů velkého a malého obrazu není možné tam, kde jsou signály z různých zdrojů. To je důsledkem toho, jak bylo rovněž popsáno, že spínač 70 volby zahrocování nemůže pracovat na četnosti přepínání obrazového signálu a i kdyby mohl, jednotlivé filtry by mohly zakmitávat, pokud by se učinil pokus o vysokorychlostní spínání. Takto v důsledku omezení spínací rychlosti lze získat nej lepší visuální kompromis volbou typu filtru založenou na zdroji velkého obrazu. Tímto způsobem bude ten obraz, který zaujímá největší plochu, správně zpracován a chyby barvy malého obrazu, zaujímající mnohem menší oblast, nebudou tak viditelné.

Claims (2)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zapojení pro zpracování obrazu v obraze s proměnným zahrocením signálu, obsahující jednak procesor hlavního obrazu a jednak procesor přídavného obrazu, jejichž vstupy jsou přes řízený přepínač volby zdroje vstupního obrazového signálu připojeny jednak ke svorce hlavního obrazového signálu a jednak ke svorce přídavného obrazového signálu, zatímco jasové výstupy procesoru hlavního a přídavného obrazu jsou přes řízený první multiplexorový přepínač a jasový obvod připojeny k jasovému vstupu obrazového procesoru, vyznačující se tím, že chrominanční výstupy procesorů (12, 14) hlavního a přídavného obrazu jsou přes řízený druhý multiplexorový přepínač (16b) připojeny k vstupu obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu, jehož výstup je přes chrominanční obvod (64) připojen na chrominanční vstup obrazového procesoru (20), přičemž výstup řídicího obvodu (54) přepínačů je připojen jednak k řídicímu vstupu obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a jednak k řídicímu vstupu přepínače (30, 40) volby zdroje vstupního obrazového signálu.
  2. 2. Zapojení podle bodu 1, vyznačující se tím, že obvod proměnného zahrocování chrominančního signálu je tvořen jednak pásmovým filtrem (66) s plochou charakteristikou a jednak strmostním filtrem (68) s danou strmostí charakteristiky, jejichž výstupy společně tvoří výstup obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a jejichž vstupy jsou jednotlivě připojeny ke dvěma výstupům přepínače (70) zahrocování, jehož vstup je připojen jednak přes detektor (72) volby zahrocování k řídicímu vstupu přepínače (70) zahrocování a jednak k výstupu součtového obvodu (76), jehož první vstup je vstupem obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a jehož druhý vstup je jednak řídicím vstupem obvodu proměnného zahrocování chrominančního signálu a jednak je připojen k výstupu ovladače (54).
CS911234A 1990-04-30 1991-04-30 Circuit arrangement for image-in-image precessing with variable signal pointing CS277542B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/515,493 US5107341A (en) 1990-04-30 1990-04-30 Color television apparatus with picture-in-picture processing and with variable chrominance signal filtering

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS9101234A2 CS9101234A2 (en) 1991-11-12
CS277542B6 true CS277542B6 (en) 1993-03-17

Family

ID=24051596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS911234A CS277542B6 (en) 1990-04-30 1991-04-30 Circuit arrangement for image-in-image precessing with variable signal pointing

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5107341A (cs)
EP (1) EP0455138B1 (cs)
JP (1) JP2510436B2 (cs)
KR (1) KR100209172B1 (cs)
CN (1) CN1024311C (cs)
CA (1) CA2038212C (cs)
CS (1) CS277542B6 (cs)
DE (1) DE69107666T2 (cs)
FI (1) FI105632B (cs)
HU (1) HU207629B (cs)
MY (1) MY105963A (cs)
PL (1) PL165165B1 (cs)
RU (1) RU2107405C1 (cs)
TR (1) TR26312A (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5339115A (en) * 1992-09-16 1994-08-16 Thomson Consumer Electronics, Inc. Variable bandwidth luminance filter with commonly tuned delay and amplitude controlling filters providing frequency independent and bandwidth independent delay characteristic
US5298982A (en) * 1992-09-16 1994-03-29 Lagoni William A Television receiver with switchable chrominance signal filter
CN1046072C (zh) * 1993-11-08 1999-10-27 厦门达真磁记录有限公司 多套频率合成数字调谐和画中画的控制系统
CN1043398C (zh) * 1993-11-08 1999-05-12 厦门达真磁记录有限公司 卫星接收、双高频电视、画中画的遥控和数字调谐系统
US5473390A (en) * 1995-01-31 1995-12-05 Thomson Consumer Electronics, Inc. Component to composite video signal converter circuit
US5907369A (en) * 1996-09-10 1999-05-25 Thomson Consumer Electronics, Inc. Television system for displaying main and auxiliary images with color error correction provisions
TW511374B (en) * 2000-06-23 2002-11-21 Thomson Licensing Sa Dynamic control of image enhancement
US7206029B2 (en) * 2000-12-15 2007-04-17 Koninklijke Philips Electronics N.V. Picture-in-picture repositioning and/or resizing based on video content analysis
GB2396506B (en) * 2002-12-20 2006-03-08 Snell & Wilcox Ltd Improved composite decoding
KR100598223B1 (ko) 2003-12-12 2006-07-07 엘지전자 주식회사 화질개선 기능을 갖는 영상표시기기 및 그 제어방법
US20090109351A1 (en) * 2006-03-22 2009-04-30 Makoto Shiomi Liquid Crystal Display Device And Television Receiver
ATE543336T1 (de) * 2007-05-30 2012-02-15 Sony Corp Rundfunkempfänger und wiedergabeverfahren
CN101548552B (zh) * 2007-08-20 2011-02-02 索尼株式会社 色域误差通知设备

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4384306A (en) * 1981-06-22 1983-05-17 Rca Corporation Variable peaking control circuit
US4573075A (en) * 1983-06-24 1986-02-25 Rca Corporation Digital signal coring apparatus with controllable coring threshold level
US4616252A (en) * 1984-07-16 1986-10-07 Rca Corporation Sampled color difference signal processing system having a quadrature distortion reduction differentiator
US4652908A (en) * 1985-03-25 1987-03-24 Rca Corporation Filtering system for processing a reduced-resolution video image
US4717951A (en) * 1985-10-31 1988-01-05 Rca Corporation Adaptive digital filter
US4855812A (en) * 1986-12-18 1989-08-08 Hitachi, Ltd. Picture synthesizing apparatus with gain control system
US4890162A (en) * 1989-01-26 1989-12-26 Rca Licensing Corporation Adjustable antialias filters

Also Published As

Publication number Publication date
HU207629B (en) 1993-04-28
EP0455138A2 (en) 1991-11-06
JP2510436B2 (ja) 1996-06-26
MY105963A (en) 1995-02-28
TR26312A (tr) 1995-03-15
DE69107666D1 (de) 1995-04-06
CA2038212C (en) 1997-04-01
PL165165B1 (pl) 1994-11-30
FI105632B (fi) 2000-09-15
EP0455138B1 (en) 1995-03-01
JPH04229793A (ja) 1992-08-19
HUT61147A (en) 1992-11-30
US5107341A (en) 1992-04-21
DE69107666T2 (de) 1995-10-12
KR910019421A (ko) 1991-11-30
CA2038212A1 (en) 1991-10-31
RU2107405C1 (ru) 1998-03-20
FI912057A0 (fi) 1991-04-29
HU911390D0 (en) 1991-10-28
CN1024311C (zh) 1994-04-20
CS9101234A2 (en) 1991-11-12
EP0455138A3 (en) 1992-02-19
FI912057A (fi) 1991-10-31
CN1056207A (zh) 1991-11-13
KR100209172B1 (ko) 1999-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS277542B6 (en) Circuit arrangement for image-in-image precessing with variable signal pointing
CA2083312A1 (en) Beam current limiting arrangement for a televison system with picture-in-picture provisions
US7324161B2 (en) Display apparatus and control method thereof
EP0178923A2 (en) Television receivers
EP0603535A1 (en) Tuner signal switching apparatus
JP2679050B2 (ja) 映像信号処理装置
JPH077648A (ja) テレビジョンカメラ装置
KR0116004Y1 (ko) 텔레비젼의 외부 입출력 절환장치
KR910003271Y1 (ko) Vtr용 주, 보조 화면 절환회로
JPS6369398A (ja) テレビジヨン受像機の自己診断装置
JP2597294Y2 (ja) 二画面機能付映像回路
KR0181897B1 (ko) 게임기 작동시 복합영상기기의 콘트라스트 제어회로 및 그 방법
JPH01236783A (ja) テレビジョン受像機
KR920008103Y1 (ko) 액정 프로젝터의 비데오 신호처리 및 출력회로
KR930003449Y1 (ko) 다중화면의 칼라 보상회로
JPH067637Y2 (ja) テレビジヨン受像機
KR960008072Y1 (ko) Pip기능을 이용한 영상 페이드인/아웃회로
JPH0514809A (ja) テレビカメラ装置
KR970006944Y1 (ko) 색부반송파 디스플레이 회로
KR960015835B1 (ko) 티브이의 온스크린 영상 표시 회로 및 그 방법
JPH04362881A (ja) 多画面表示機能付テレビジョン受像機
JPH0535233A (ja) 表示画面切替方式
JPH05207494A (ja) カラーテレビジョン受像機
JPH10233972A (ja) 受信装置
KR20030090862A (ko) 화면 자동 조정 장치

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100430