PL158512B1 - Urzadzenie do sortowania dlugich przedmiotów wedlug ich dlugosci PL - Google Patents

Urzadzenie do sortowania dlugich przedmiotów wedlug ich dlugosci PL

Info

Publication number
PL158512B1
PL158512B1 PL27782089A PL27782089A PL158512B1 PL 158512 B1 PL158512 B1 PL 158512B1 PL 27782089 A PL27782089 A PL 27782089A PL 27782089 A PL27782089 A PL 27782089A PL 158512 B1 PL158512 B1 PL 158512B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
conveyor
bars
length
longitudinal
rods
Prior art date
Application number
PL27782089A
Other languages
English (en)
Other versions
PL277820A1 (en
Original Assignee
Hoogovens Groep Bv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from NL8800425A external-priority patent/NL8800425A/nl
Application filed by Hoogovens Groep Bv filed Critical Hoogovens Groep Bv
Publication of PL277820A1 publication Critical patent/PL277820A1/xx
Publication of PL158512B1 publication Critical patent/PL158512B1/pl

Links

Landscapes

  • Sorting Of Articles (AREA)
  • Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)
  • Attitude Control For Articles On Conveyors (AREA)
  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)

Abstract

wania pretów metalowych, zawierajace przenosnik o kierunku podluznym, na którym ulozone sa prety i wyposazony w srodki do przenoszenia pretów w kierunku podluznym i poprzecznym, które to srodki obejmuja napedzane walki, z którymi sty- kaja sie prety oraz srodki przenoszace do podno- szenia i przenoszenia poprzecznego, w stosunku do przenosnika, konców pretów, majacych zalozona dlugosc, z uniemozliwieniem ruchu wzdluznego tych pretów na przenosniku, natomiast prety o nie- odpowiedniej dlugosci przenoszone sa przez ten przenosnik w kierunku podluznym co najmniej czesciowo poza te srodki podnoszace, znamienne tym, ze zawiera szereg ukosnych walków (5), któ- rych osie obrotu (9) ustawione sa pod katem (a) róznym od zera w stosunku do kierunku poprze- cznego (10) przenosnika (4), przy czym ukosne walki (5), wzdluz co najmniej czesci swych dlugosci osiowych, maja ksztalt kolowy cylindryczny. F ig .1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do sortowania długich przedmiotów według długości zwłaszcza prętów metalowych.
Urządzenie do sortowania według długości znane jest w przemyśle metalurgicznym, gdzie używane jest na przykład do sortowania według długości prętów zbrojeniowych lub prętów do żelazobetonu.
Poniżej opisane zostanie jedno takie urządzenie, produkcji firmy Morgardshammer. W produkcji prętów zbrojeniowych do betonu kęs stali walcowany jest na pręt, z którego przez cięcie otrzymuje się pewną ilość prętów zbrojenźowych o żądanej długości. Zwykle długość prętu powstałego z kęsa stall nie jest pełną wielokrotnością żądanej długości prętów, zostaje więc krótszy odpad. Po wyjściu z urządzenia tnącego, pręty o żądanej długości 1 krótsze odpady przechodzą do urządzenia sortującego i układane są na poprzecznym urządzeniu przenoszącym, z tylnymi końcami ułożonymi obok siebie, opartymi o ogranicznik. Wśród prętów o żądanej długości drugie, przednie końce także znajdują się obok siebie. Przedni koniec krótszego odpadu leży wzdłużnie między dwoma końcami prętu o pożądanej długości. Pręty leżące obok siebie przesuwane są poprzecznie w kierunku urządzenia podnoszącego orez przenośnika mogącego przenosić pręty zarówno wzdłuż jak 1 w poprzek. Przedni koniec każdego pręta o żądanej długości wystaje oo taką długość, by mógł zostać podniesiony podbleraczem. Podbieracz powinien być
158 512 zaopatrzony m łańcuch biegnący w poprzek mostu rozpiętego poprzecznie nad przenośnikiem. Płyta nośna przymocowana do łańcucha podnosi przedni koniec pręta i przenosi go poprzecznie w poprzek przenośnika. Oznacza to, te płyta nośna blokuje ruch wzdłużny prętu. Sam przenośnik przenosi poprzecznie resztę pręta. U ten sposób urządzenie przenosi pręt o żądanej długości poprzecznie przez przenośnik. Pręty wybrane w ten sposób są następnie pakowane w wrązki i zabierane. Przedni koniec krótszego odpadu nie dochodzi do urządzenia podnoszącego, nie jest więc podniesiony przez płytę nośną łańcucha i jego ruch w kierunku wzdłużnym po dotarciu do przenośnika nie jest zablokowany. Przenośnik przenosi odpad wzdłuż, do przodu pod mostem rozpiętym nad przenośnikiem. Jednocześnie przenośnik przesuwa odpad poprzecznie. W wyniku tych dwóch ruchów odpad przemieszczany jest skośnie przez przenośnik i leży obok przenośnika lecz oddzielnie od prętów o żądanej długości. Odpady są następnie odprowadzane do dalszego przetwarzania. U tym znanym urządzeniu przenośnik ma wałki z rowkami biegnącymi spiralnie jeden obok drugiego. Oś obrotu każdego rowkowanego wałka przebiega poprzecznie do przenośnika. Szerokość rowka jest tu równa jego skokowi. Pręt o żądanej długości, którego końcówka jest podniesiona przez podpieracz a jego część spoczywa na rowkowanych wałkach, jest zablokowany wżdłużnie przez podbieracz i jest przenoszony poprzecznie przez powierzchnię boczną rowka, w którym leży. Cała długość odpadu spoczywa na przenośniku i jego ruch podłużny nie jest blokowany. Rowkowane wałki przenoszą odpad wzdłużnie z prędkością odpowiadającą z grubsza prędkości obwodowej rowkowanego wałka i poprzecznie z prędkością odpowiadającą skokowi spiralnych rowków.
' Wadą tego urządzenia jest fakt, że wydajność sortownicza urządzenia 1 co za tym idzie wydajność przetwórcza całej walcowni uzależniona jest od wielkości przekrojów poprzecznych prętów zbrojeniowych, i dla mniejszych przekrojów, jest mniejsza.
Jak opisano powyżej, produkcja prętów zbrojeniowych rozpoczyna się od kęsa, który z zasady ma określony przekrój i długość, niezależnie od przekroju prętów, które mają z niego powstać. Gdy kęsy o takiej samej wadze zostają rozwalcowane na pręty o przekroju, łączna długość wytworzonego pręta jest większa. Po pocięciu rozwalcowanego kęsa na pręty o pożądanej stałej długości, następny rozwalcowany kęs dostarczy więcej prętów o tej długości. Jednakże, każdy z rowków w wałku może przyjęć tylko jeden pręt, tak więc, przy mniejs^^i^m przekroju pręta, elmo przesortowania równej łącznej długości w jednostce czasu, łączna waga prętów przesortowanych w tej jednostce czesu jest mnc^JIsza. W wyniku tego walcować można tylko mniejszą łączną wagę kęsów. Każdy z rowków w wałku przyjmuje tylko jeden pręt ponieważ jeśli w rowku znajdzie się więcej niż jeden pręt, tarcie mędzy prętami zbrojeniwwymi przesz kadza we wzdłużnym przeniesieniu odpadu na odpowiednią odległość, gdy odpad leży obok pręta o żądanej długości, blokowanego przed wzdłużnym przesuwaniem się przez podbieracz. Zwwaszcza przy żebrowanych prętach zbrojeniowych tarcie może być bardzo duże. Wymiana rowkowanych wałków przenośnika w zależności od przekroju prętów nie jest praktycznym rozwiązaniem. Przenośnik konwencjonalny ma w sumie około 40 rowkowanych wałków. Wygnana i ustawianie tak dużej ilości wałków zajmuje zbyt dużo czasu.
Mierząc według przesortowanej wagi, wydajność urządzenia do sortowania według długości, wyposażonego w rowkowane wałki wynosi 16¾ dla prętów o średnicy 16 mm i około 10¾ dla prętów o średnicy 12 ram, gdy dla prętów o średnicy 40 mm wydajność wynosi 100¾.
Wadą urządzenia z przenośnikiem wyposażonym w rowkowane wałki jest wysoki stopień zużywania rowków. Poprzeczny ruch prętów na przenośniku wywołany jest przez siłę boczną wywweraną na pręt przez wiodącą powierzchnię boczną rowka. Siła boczna wywierana Jest zawsze przez tę samą wiodącą powierzchnię boczną rowka. Tylko położenie na tej powierzchni bocznej uzależnione Jest od parametrów sposobu i średnicy pręta. M wyniku tego następuje miejscowe duże zużycie tej wiodącej powierzchni bocznej rowka. Druga prowadząca powierzchnia boczna rowka i jego podstawo odgrywają wtórną rolę w przenoszeniu poprzecznym i podłużnym 1 rzadko się zużywają. Małek rowkowany, którego powierzchnia boczna ulegnie zużyciu musi być wypełniony, ponownie żłobiony lub wyceniony. Dodatkową wadą z tya związaną Jest fakt, że urządzenie z
158 512 przenośnikiem wyposażonym w rowkowane wałki jest kosztowne przy zakupie 1 w utrzymaniu. Kolejną wadą urządzenia z przenośnikiem z wałkami rowkowanymi jest to, że skok ustala zależność między prędkością poprzeczną i wzdłużną przenoszonego pręta. Prędkość obwodowa rowkowanego wałka jest ograniczona przez praktyczne maksimum. Iloczyn skoku i prędkości obwodowej określa wydajność sortowania instalacji. Olatego też określony związek między skokiem a prędkością obwodową stanowi praktyczny ogranicznik wydajności sortowania. Jednocześnie, po ustaleniu skoku nie można już potem wpłynąć na położenie, w którym zostanie umieszczony odpad. Oodatkowe tarcie połączone z dodatkowym zużyciem występuje także u przypadkach, gdy rowkowane wałki nie są ułożone idealnie w Jednej linii względem siebie.
W opisie patentowym nr NL-A-B800425 (GB-A-117364) ujawniono sortownik do prętów metalowych, w którym pręty przenoszone są poprzecznie za pomocą przenośnika. Pręty o ustalonej wcześniej minimalnej długości podnoszone są za końce i unoszone ślimakiem na drugi przenośnik poprzeczny. Pręty o mniejszej długości nie są podnoszone i nie przechodzą na drugi przenośnik, lecz opadają i są odtransportowywane.
Celem wynalazku Jest opracowanie urządzenia do sortowania długich przedmiotów według ich długości, które wyeliminuje opisane wyżej wady.
Urządzenie do sortowania długich przedmiotów według ich długości zwłaszcza do sortowania prętów metalowych, zawierające przenośnik o kierunku podłużnym, na którym ułożone są pręty wyposażone w środki do przenoszenia prętów w kierunku podłużnym i poprzecznym, które to środki obejmują napędzane wałki, z którymi stykają się pręty oraz środki przenoszące do podnoszenia i przenoszenia poprzecznego, w stosunku do przenośnika końców prętów mających założoną długość, z uniemożliwieniem ruchu wzdłużnego tych prętów na przenośniku, natomiast pręty o nieodpowiedniej długości przenoszone są przez ten przenośnik w kierunku podłużnym co najmniej częścoowo poza te środki podnoszące, charakteryzuje się tym, według wynalazku, że zawiera szereg ukośnych wałków, których osie obrotu ustawiane są pod kątem różnym od zera w stosunku do kierunku poprzecznego przenośnika, przy czym ukośne wałki wzdłuż co najmniej części swych długości osiowych, mają kształt kołowy cylindryczny.
Korzystnie kąt różny od zera wynosi w granicach 2-5’. Korystnie kąt różny od zera wynosi około 3.4*. Koozystnie wartość kąta jest regulowana. Korzystnie co najmniej Jeden wałek posiada środki hamujące do hamowania ruchu prętów w poprzek przenośnika. Korzystnie każdy wałek-przemienny posiada w kierunku podłużnym środki hamuuęce. Korzystnie środkiem hamującym Jest żebro śrubowe umieszczone na cylindrycznej powwerzchni wałka. Koozystnie skok żebra śrubowego wynosi około 5 cm, a wysokość żebra około 0,5 cm. «Dozystnie prędkość obwodowa co najmniej jednego wałka jest indywidualnie dostosowywana. Korzystnie prędkość obwodowa wałka wynosi około 2,5 m/sek.
Przy zastosowaniu urządzenia, według wynalazku, mooliwe jest załadowanie wałka przenośnika-, a tym samym i sam przenośnik, na całej jego szerokości w kierunku poprzecznym, i należy zwracać uwagę, aby poszczególne pręty zbrojeniowe nie stykały się lub stykały zaledwie w ograniczonych odcinkach swych długości. Daje to tę korzyść, że przy średnicy prętów 16 mm wydajność sortownicza wzrasta z około 16¾ w urządzeniach znanych do około 40% w urządzeniu według wynalazku, przy wydajności dla średnicy prętów 40 mm 100% w obydwu urządzeniach. Ola średnicy prętów 12 mm wzrost wydaaności wynosi z około 10% do około 30%.
Inną zaletą urządzenia, według wynalazku, jest to, że wałki są praktycznie niezużywalne Ponadto, kołowe cylindryczne wałki zużywają się równot!ieeπie, gdyż pracuje cała powierzchnia wałka. To także oznacza, że zużycie ma jedynie niewielki wpływ na zdolność rozdzielczą wałka Kolejną zaletą jest fakt, że kołowe cyinndryczne wałki są tanie 1 niekosztowne w eksploatacji. Kołowe cylindryczne wałki Jako takie są znane i dostępne w handlu jako artykuł typowy w wielu wielkościach. Regenerac ja zużytych wałków kołowych cyHnórycznych jest procesem prosty o i znanym.
Praktyczne testy wykaaały, że przy kącie zawartym w zastrzeganych granicach uzyskuje się zadowalający stopień oddzielania prętów o żądanej długości od odpadów. Korzystnie, kąt
158 512 ten moina regulować, co oznacza, ie możliwe jest dostosowanie kąta do warunków roboczych poszczególnych wałków lub całego przenośnika. Pozwala to na osiągnięcie optymalnej wydajności sortowania dla du2ego zakresu średnic prętów.
jak już opisano powyżej, w praktyce pręty jeszcze nie posortowane są często przemieszczane w kierunku urządzenia podnoszącego i przenośnika przy użyciu poprzecznego urządzenia przenoszącego. Przez zastosowanie takich środków hamujących, możliwe jest zapobieżenie niekontrolowanemu przemieszczeniu pręta na przenośnik w kierunku poprzecznym.
Prostym i skutecznym środkiem hamującym jest żebro spiralne na walcowanej powierzchni wałka. W praktyce stwierdzono, że dobre wyniki osiąga się, gdy skok 2ebra wynosi około 6 cm, zaś wysokość 2ebra wynosi około 0,5 cm. Korzystnie Zebro to wystaje spiralnie wzdłuż wałka tylko na początkowym odcinku wałka patrząc w kierunku przemieszczania bocznego, tzn. przy końcu, który pierwszy przyjmuje pręty.
Korzystne Jest, gdy prędkość obwodową, co najmniej jednego wałka można regulować Indywidualnie. Odppwwednio, prędkość obwodowa wałka sterującego daje się nastawić na około 2,5 misek.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 pokazuje schematyczny rzut części urządzenia do sortowania według wynalazku; fig. 2 - wykres wektorowy prędkości odpadu w urządzeniu fig. 1, fig. 3 - schematyczny rzut izometryczny części urządzenia z fig. 1.
Na fig. 1 przenośniki łańcuchowe 1 tworzą łącznie pierwsze urządzenie do przenoszenia poprzecznego prętów zbrojeniowych 11, 12, 13, 14, 15 leżących na nich, w kierunku pokazanym strzałką 2. Odpoowednlo końce 21 do 25 prętów 11 do 15 ułożone są przy ograniczniku 3 przy pomocy urządzenia nie pokazanego na rysunku. Przeciwległe końce 26 do 30 prętów zbrojeniowych 11 do 15 nie są oparte o ogranicznik 3. Pręty 11 do 15 są przemieszczane za pomocą pierwszego poprzecznego urządzenia do przenoszenia poprzecznego w kierunku drugiego urządzenia do przenoszenia poprzecznego, obejmującego przenośniki łańcuchowe 4. Poza pierwszym, każdy przenośnik łańcuchowy 1 wchodzi między dwa przenośniki łańcuchowe 4 drugiego urządzenia do przenoszenia poprzecznego. W części , gdzie przenośniki 1, 4 zachodzą na siebie, to pracują one na tej samej wysokości tak, by pręty 11 do 15 przechodziły gładko z pierwszego urządzenia do przenoszenia poprzecznego na drugie. Pomiędzy przenośnikami łańcuchowymi 4 1 z przodu najbardziej do przodu wysuniętego przenośnika łańcuchowego 4 umieszczone są kołowe cylindryczne wałki 5 tworzące przenośnik, który może przesuwać pręty 11 do 15 zarówno wzdłuż jak i w poprzek. Oś obrotu 9 każdego wałka 5 tworzy kąt a różny od zera z kierunkiem poprzecznym, pokazanym strzałką 10, drugiego urządzenia do przenoszenia poprzecznego. Oś każdego z wałków 5 leży w płaszczyźnie poziomej. Przenośniki łańcuchowe 4 biegną poziomo w części i na tej samej wysokooci, co przenośniki łańcuchowe 1 i górne powierzchnie wałków 5. Część przenośników łańcuchowych 4 przebiega poniżej dolnej powierzchni wałków 5. Część 8 przenośników łańcuchowych 4 biegnie znów w poziomie na wysokości górnych powierzchni wałków 5. Wałki 5 napędzane są tradycyjnymi środkami napędowymi (nie pokazanymi na rysunku), w kierunku wskazanym strzałką 16.
Urządzenie podnoszące 31 usytuowane jest z przodu pierwszego wałka 5. Urządzenie 31 nie jest pokazane bardziej szczegółowo, ale może być takie samo jak w urządzeniu sortującym opisanym powyżej i może się składać z łańcucha podbierającego biegnącego lukiem w poprzek pomostu rozpiętego nad przenośnikiem. Łańcuch posiada elementy podbierające do podnoszenia i przenoszenia w kierunku poprzecznym końcowych odcinków prętów 11 do 15. Ponadto, łańcuch posiada blokady do zablokowania ruchu wzdłużnego pokazanego strzałką 40, końcówki pręta podniesionego urządzeniem podnoszącym.
Ola przejrzystości rysunku pręty zbrojeniowe 11 do 15 narysowane są oddzielnie. W praktyce pręty mogą leżeć stykając się ze sobą. Nadając przenośnikom łańcuchi^ym 4 prędkość nieznacznie większą od prędkości przenośników łańcuchowych 1 można nieznacznie oddzzelić pręty od siebie na odcinku, gdzie oba przenośniki 1, 4 zachodzą na siebie.
158 512
Pręty, obecnie Już od siebie nieco oddalone, przesuwają się w kierunku wałków 5, przy pomocy odcinków 6 przenośników łańcuchowych 4. W wyniku nachylenia wałków 5 pod pewnym kątem, pręty 11 do 15 poddawane są na skutek obrotu działaniu zarówno siły bocznej, pokazanej strzałką 10 jak i siły wzdłużnej pokazanej strzałką 40.
Na wykresie wektorowym na fig. 2 wektor prędkości swobodnie poruszającego się pręta ukazany Jest strzałką 41. Wktor ten ma składową w kierunku wzdłużnym 42 i składową w kierunku bocznym 43. Przez odpowiednie dobranie układu przenośnika 1, prędkości obrotowej wałków 5 oraz prędkości przenośników łańcuchowych 4, prędkość poprzeczna pręta 11 do 15 na przenośniku 1 może być zrównana z prędkością poprzeczną przenośnika 4 drugiego urządzenia do przenozenia poprzecznego.
Pręty 11 do 15 doprowadzane przenośnikami łańcuchowymi 1 przenoszone są odcinkami 6 drugiego urządzenia do przenoszenia poprzecznego w kierunku przenośnika z wałkami 5. Pręty o żądanej długości, jak pręty 50 i 52 podniesione zostają za pomocą elementów podnoszących urządzenia podnoszącego 31 i blokowane Jego blokadami w kierunku podłużnym 40. Oznacza to, że pręty 50, 52 wykonują tylko ruch poprzeczny i wchodzą na odcinek 8 drugiego urządzenia do przenoszenia poprzecznego, przzz który przenoszone są dalej w kierunku towarzyszących urządzeń przetwórczych (nie pokazanych na rysunku).
Krótsze odpady, jak np. pręty 51 i 53 nie są podnoszone przez urządzenie podnoszące 31. Wałki 5 nadają im prędkość poprzeczną i wzdłużną. W wyniku tego pręty 51, 53 wędrują w kierunku pokazanym strzałką 41 (fig.2). Odpady przechodzą następnie pod pomostem urządzenia podnoszącego 31.
Na fig. 1 pręt 51 jako odpad już częściowo przeszedł poza urządzenie przenoszące, pręt 53 jako odpad leży nadal w swoim pierwotnym położeniu wzdłużnym. Odpady w całości przechodzą pod pomostem, lecz ponieważ mają też prędkość poprzeczną oddzielane są od prętów o żądanej długości i zrzucane po tej samej stronie przenośnika. Na fig. 1 pokazana dwa osobne odpady 54, 55. Są one odprowadzane do dalszego przetwarzania w urządzeniu (nie pokazanym na rysunku).
Fig. 3 przedstawia izometryczny rzut części urządzenia z fig. 1. Oznacznlki liczbowe oznaczają te same elementy. Fig. 3 pokazuje, że urządzenie przenoszące 31 uniosło pręty 50 i 52 za ich przednie końce 56 i 57, lecz pręty te leżą jeszcze częścoowo na przenośniku 4. Urządzenie przenosi przednią część prętów 50, 52 poprzecznie. Pręt 51 jako odpad już częściowo przeszedł pod pomostem urządzenia przenoszącego 31, zaś pręt 53 nadal leży w swym pierwotnym położeniu w kierunku podłużnym.
W tym przykładzie wykonania wynalazku zastosowano wałki 5 o średnicy 310 mm, odległość między osiami wałków 5 1500 mm, zaś prędkość poprzeczna prętów w czasie pracy wynosi 0,15 mf /Bek, a prędkość wzdłużna 2,55 misek. Jak nadmieniono powyżej, kąt a Jest równy 3,4*.
Figura 4 przedstawia wałek 5 z korzystnym według wynalazku żebrem spiralnym 60, o skoku 5 cm i wysokości 0,5 cm na jego powierzchni cylindrycznej. Żebro 60 działa jako środek hamujący do powstrzymywania prętów przed toczeniem się wzdłuż wałków 5, i korzystnie występuje tylko na końcu wałka 5 w pobliżu drugiego urządzenia do przenoszenia poprzecznego 6.
158 $12
Zakład Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 5000 zł.

Claims (1)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    I. do sortowania długich przedmiotów według ich długości, zwłaszcza do sorto wania prętów metalowych, zawierające przenośnik o kierunku podłużnym, na którym ułożone są pręty i wyposażony w środki do przenoszenia prętów w kierunku podłużnym 1 poprzecznym, które to środki obejmują napędzane wałki, z którymi stykają się pręty oraz środki przenoszące do podnoszenia i przenoszenia poprzecznego, w stosunku do przenośnika, końców prętów mających założoną długość, z uniaoZżiwieniem ruchu wzdłużnego tych prętów na przenośniku, natomiast pręty o nieodpowiedniej długości przenoszone są przez ten przenośnik w kierunku podłużnym co najmniej częścoowo poza te środki podnoszące, znamienne tym, że zawiera szereg ukośnych wałków (5), których O9ie obrotu (9) ustawione są pod kątem (a) różnym od zera w stosunku do kierunku poprzecznego (10) przenośnika (4), przy czym ukośne wałki (5),
    wzdłuż co najmniej części swych długości osiowych, ma, 2. Urządzenie według zastrz. 1 , 2 nar 1 e o 1 wynosi w granicach 2-9*. 3. Urządzenie według zastrz. 2 , z n a d i e o i wynosi około 3,4*. 4. Urządzenie według zastrz. 1 , z o a ro 1 e n i regulowana. 5. Urządzenie według zastrz. 1, , z nam i e η n (5) posiada środki hamujące do ruchu prętów 6. Urządzenie według zastrz. 5 . z nam i e η i posiada w kierunku podłużnym środki hamujące. 7. Urządzenie według zastrz. 6, . z nam i e η n
    tym, że kąt (a) różny od zera tym, że kąt (a) różny od zera tym, że wartość kąta (a) jest tym, że co najmniej jeden wałek oprzek przenośnika.
    tym, że każdy wałek przemienny tym, że środkiem hamującym jest żebro śrubowe (60) umieszczone na cylindrycznej powierzchni wałka (5).
    8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że skok śrubowego (60) wynosi około 5 cm, a wysokość żebra około 0,5 cm.
    9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne t m m, ie prędkość obwodowa co najmniej jednego wałka (9) jest indywidualnie dostosowywana.
    10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że prędkość obwodowa wałka (9) wynosi około 2,9 m/sek.
    ♦ **
PL27782089A 1988-02-19 1989-02-20 Urzadzenie do sortowania dlugich przedmiotów wedlug ich dlugosci PL PL158512B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL8800425A NL8800425A (nl) 1988-02-19 1988-02-19 Lengtesorteerinrichting en rol geschikt voor gebruik daarbij.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL277820A1 PL277820A1 (en) 1989-11-13
PL158512B1 true PL158512B1 (pl) 1992-09-30

Family

ID=19851822

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL27782089A PL158512B1 (pl) 1988-02-19 1989-02-20 Urzadzenie do sortowania dlugich przedmiotów wedlug ich dlugosci PL

Country Status (4)

Country Link
HU (1) HU203208B (pl)
MX (1) MX171253B (pl)
PL (1) PL158512B1 (pl)
TR (1) TR24509A (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
MX171253B (es) 1993-10-14
PL277820A1 (en) 1989-11-13
HUT53310A (en) 1990-10-28
HU203208B (en) 1991-06-28
TR24509A (tr) 1991-11-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3718062A (en) Product handling system for cooling beds
MXPA02010541A (es) Transportador de separacion de articulos.
CA1302952C (en) Single log feeder
US7303059B2 (en) Conveyor apparatus for placing articles in a single file
JP2009120395A (ja) 物品を搬送するための装置
DE112005000890T5 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Zwischenspeichern von Artikeln
US4919273A (en) Apparatus for sorting metal bars by length
PL158512B1 (pl) Urzadzenie do sortowania dlugich przedmiotów wedlug ich dlugosci PL
DE60225858T2 (de) Vorrichtung zur verteilenden zuführung
US6244424B1 (en) System for transporting piece goods
AT525072B1 (de) Förderanlage zum Längstransport von länglichem Stückgut
WO2012013532A1 (de) Kontrollstation, vereinzelungsvorrichtung und verfahren zum vereinzeln von stückgütern
JP3032770B2 (ja) 長尺物の長さ選別装置
EP2625122B1 (de) Bandförderer mit längenveränderbarer bandunterstützung
RU2416471C2 (ru) Устройство и способ сортировки досок
CA2372716C (en) Device for handling rod-like articles, such as rebar and the like
SE428460B (sv) Transportanleggning for transport av foretredesvis grovstyckigt gods
DE2525477C3 (de) Vorrichtung zum Transportieren von rollendem Gut
JPS61155115A (ja) 給材装置
JP2816685B2 (ja) 長尺物の長さ選別装置
JPH08174037A (ja) 棒鋼用冷却床
WO2023066781A1 (de) Förderanlage zum längstransport von länglichem stückgut
BE897002A (nl) Lengte vorm en kromsorteermachine
JP3154548B2 (ja) 冷却床前の棒塊−搬送ロールテーブル
JP3071036B2 (ja) 鉄筋網状体の鉄筋配列装置