NO133115B - - Google Patents

Download PDF

Info

Publication number
NO133115B
NO133115B NO206970A NO206970A NO133115B NO 133115 B NO133115 B NO 133115B NO 206970 A NO206970 A NO 206970A NO 206970 A NO206970 A NO 206970A NO 133115 B NO133115 B NO 133115B
Authority
NO
Norway
Prior art keywords
developing
developer
magnetic
development
transport
Prior art date
Application number
NO206970A
Other languages
English (en)
Other versions
NO133115C (no
Inventor
J R Davidson
W B Nielander
F W Hudson
Original Assignee
Xerox Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Xerox Corp filed Critical Xerox Corp
Publication of NO133115B publication Critical patent/NO133115B/no
Publication of NO133115C publication Critical patent/NO133115C/no

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G03PHOTOGRAPHY; CINEMATOGRAPHY; ANALOGOUS TECHNIQUES USING WAVES OTHER THAN OPTICAL WAVES; ELECTROGRAPHY; HOLOGRAPHY
    • G03GELECTROGRAPHY; ELECTROPHOTOGRAPHY; MAGNETOGRAPHY
    • G03G15/00Apparatus for electrographic processes using a charge pattern
    • G03G15/06Apparatus for electrographic processes using a charge pattern for developing
    • G03G15/08Apparatus for electrographic processes using a charge pattern for developing using a solid developer, e.g. powder developer
    • G03G15/09Apparatus for electrographic processes using a charge pattern for developing using a solid developer, e.g. powder developer using magnetic brush

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Dry Development In Electrophotography (AREA)
  • Magnetic Brush Developing In Electrophotography (AREA)

Description

Den foreliggende oppfinnelse vedrører et apparat for fremkalling av et bilde på en bæreflate som bærer latente, elektriske ladninger selektivt fordelt i et billedmønster, omfattende minst én magnetisk-feltdannende fremkallingsanordning som fører et magnetiserbart fremkallermateriale i form av et teppe av partikler i bustform i berøring med de latente, elektriske ladninger for å bevirke fremkalling av disse, samt en fremkallerbinge hvori det er anbrakt en blandeanordning hvorfra det magnetiserbare fremkallermateriale tilføres.
Ved fremkalling av elektrostatisk latente bilder ved be-nyttelse av elektroskopisk tonerpulver (for eksempel av den art som er beskrevet i US-patentskrift 2.940.934) ved bruk av et magnetiserbart bæremateriale, av fagfolk kalt "magnetisk børste-fremkalling", benyttes det vanligvis en enkelt magnetisk børste som er anbrakt tett opptil en flate som bærer det elektrostatisk latente bilde. Etter hvert som den elektrostatografiske teknikk har utviklet seg, har tiden som det latente bilde har vært i berøring med fremkallingssystemet avtatt fordi man har øket den billedbærende flates linjære hastighet. Det er derfor blitt gjort mange forsøk på å øke lengden av denne fremkallingssone. På grunn av plassbegrensninger har imidlertid ikke tilføyelsen av et antall fremkallingsenheter kunnet løse dette problem effektivt. Problemet med å forlange fremkallingssonen innenfor de prak-tiske apparatbegrensninger blir enda mer akutt når det benyttes et fargekopieringssystem, idet et antall fremkallingsenheter må anbringes i berøring med en latent billedbærende fotoreseptor for å bevirke den ønskete fargereproduksjon. I tillegg må hver av disse fremkallingsenheter inneholde en styring for å bevirke fremkallingen av det elektrostatiske bilde som reaksjon på fargen som ønskes kopiert. Når et antall slike enheter benyttes i et elektrostatografisk reproduksjonsapparat må derfor enhetene være kompakte og likevel ha en tilstrekkelig fremkallingssone til å bevirke fremkalling av det latente bilde. I tillegg må styringen av dannelsen av fremkallingssystemet med magnetisk børste opprettholdes for å avslutte fremkallingen av systemet i overens-stemmelse med den ønskete fargekopi som skal gjengis. Dessuten må, fordi et flertall fremkallingsenheter benyttes i et farge-reproduksjonssystem og fremkallingen i de enkelte enheter er innbyrdes uavhengig av fremkallingen som gjennomføres av de andre enheter, fremkallerblandingen hindres i å samles opp i enhetene som ikke benyttes for å bevirke fremkalling av det latente bilde. Det er nødvendig å opprettholde en effektiv tverrblanding av fremkallerblandingen for å eliminere fremkallingsfeil og for å sikre at det riktige triboelektriske forhold opprettholdes mellom det magnetiske bærermateriale og det elektroskopiske tonerpulver.
Ifølge oppfinnelsen er det frembrakt et apparat som kjenne-tegnes ved en transportanordning for overføring av fremkallermateriale fra blandeanordningen og transport av fremkallermaterialet til fremkallingsanordningen, og en portanordning mellom transportanordningen og fremkallingsanordningen for kontroll av avgivelse av fremkallermateriale fra transportanordningen til fremkallingsanordningen, hvor portanordningen er bevegbar mellom et første sted hvor den berører transportanordningen for å fjerne fremkallermateriale fra denne og tilføre dette til fremkallingsanordningen og et andre sted hvor den ikke er i berøring med transportanordningen og hvor den bevirker tilbakeføring av fremkallermateriale til fremkallerbingen.
Et eksempel på oppfinnelsen vil i det følgende bli beskrevet under henvisning til de medfølgende tegninger, hvori: Fig. 1 viser skjematisk et snitt gjennom et automatisk elektrofotografisk reproduksjonsapparat ifølge oppfinnelsen. Fig. 2 viser et forstørret enderiss av en av fremkallings-enhetene til reproduksjonsapparatet i fig. 1. Fig. 3 viser et forstørret enderiss av fremkallingsapparatet i fig. 2 med enkelte deler fjernet for å illustrere enkelte trekk bedre. Fig. 4 viser et perspektivriss fra forsiden av fremkallingsapparatet, som bedre illustrerer fremkallingsvalsene og portanordningen som styrer fremkallingen av det latente bilde og resirkulasjonen av fremkallermaterialet i fremkallerhuset. Fig. 5 viser et forstørret utsnitt av en del av fremkallingsvalsene, som illustrerer opplagringen av disse. Fig. 6 viser et perspektivriss fra baksiden av fremkallingsapparatet som bedre illustrerer mekanismen for blanding av fremkallermaterialet og løfting av det til fremkallingsvalsene. Fig. 7 viser et skjematisk perspektivriss fra forsiden av dreiebevegelsen til fremkallingsvalsene og driften av styreport-anordningen.
I fig. 1 er det vist et tverrsnitt gjennom et automatisk elektrofotografisk reproduksjonsapparat som er utformet ifølge oppfinnelsen. Som i alle elektrostatografiske systemer blir et lysbilde av en original som skal reproduseres projisert ved 3 mot 1 fotofølsom flate 1 slik at det dannes et elektrostatisk latent bilde på denne. Deretter fremkalles det latente bilde ved 4 slik at det dannes et elektroskopisk pulverbilde med samme møn-ster som det latente bilde på fotoreseptorflaten. Pulverbildet kan deretter overføres ved 5 til et bæremateriale som det kan for-bindes permanent til, såsom ved påsir.elting med varme, eller tonerpulveret kan festes permanent til den fotoopptakende flate, avhengig av den fremgangsmåte som benyttes for den elektrostato-graf iske avbildning.
Det henvises nå til fig. 2-4, hvor et fremkallingsapparat 50 strekker seg over fotoreseptorens 1 bredde og er stort sett lukket unntatt for en åpning opptil fotoreseptoren, hvor fremkalling av det latente, elektrostatiske bilde skjer og en åpning 11 over hvilken en avgiver 10 for tonerpulver er plassert for å erstatte den toner som trekkes ut av fremkallerblandingen 'under fremkalling av de elektrostatiske bilder. I huset for fremkallingsapparatet befinner det seg i den laveste del et oppsam-lingssted 51 som inneholder fremkallermateriale med magnetiserbart bærermateriale og fargete, elektroskopiske tonerpartikler. Bærermaterialet består av bærerpartikler som er mange ganger større enn tonerpartiklene og er stort sett jevnt dekket av disse på grunn av det triboelektriske forhold mellom dem.
Fremkallingsapparatet 50 er plassert i reproduksjonsapparatet opptil fotoreseptoren 1 ved hjelp av hensiktsmessige bra-ketter 45 som er passende festet til fremkallingsapparatet og reproduksjonsapparatets ramme. Et egnet bæreorgan 12 er anbrakt på oversiden av fremkallingsapparatet mellom dekkplater 52 og 53 for å holde i stilling og på plass avgiveren 10 for tonerpulver.
Fremkalling av det latente, elektrostatiske bilde bevirkes ved at et teppe av fremkallermateriale dannes mellom et par sam-menstøtende magnetiske valser 70 og 80 som er plassert slik at deres magnetiske felter samvirker til dannelse av et teppe av fremkallermateriale på valsene 70 og 80, og i rommet mellom disse opptil fotoreseptoren 1. De magnetiske valser 70 og 80 omfatter utvendige sylindre henholdsvis 71 og 81, av et umagnetisk materiale, såsom aluminium, som strekker seg over bredden av fremkallingshuset med langstrakte stavmagneter, henholdsvis 72 og 82 over hele lengden av hver sylinder. Stavmagnetene 72 og 82 bæres hver, for eksempel på en ferromagnetisk stav 73 med en stang 74 festet til hver ende, såsom ved sveising, og er fast festet i monteringsblokker 75 som på hensiktsmessig måte er festet til fremkallingshusets sideplater 54. De utvendige sylindre 71 og 81 av umagnetisk materiale er hver montert for dreining i fremkallerhuset ved hjelp av egnete opplagringer 76 som bæres av fremkallingshusets sideplater 54 (fig. 5). En ende av sylinderen er lukket ved hjelp av et deksel 77 med en sentral åpning, hvorigjennom stangen 74 er ført, og den er dreibart båret om denne av rammeplaten 54 ved hjelp av lageret 76..Den,drevne ende er lukket ved hjelp av en endekapsel 78 som er dreibart båret i en egnet opplagring i sideplaten 54, og den er påsatt et drivhjul 89 som bevirker dreining av hver sylinder. Drivkraften for alle andre dreiende komponenter i fremkallingsapparatet 50 avledes fra drivhjulet 89 ved hjelp av et egnet registerbånd (ikke vist) som griper inn med egnete drivforbindelser på hver komponent.
På denne måte kan de ytre sylindre dreies om de stasjonære, langstrakte stavmagneter 72 og 82. Den polare orientering til de langstrakte stavmagneter er angitt i fig. 3, og den er slik an-ordnet at de magnetiske kraftfelt strekker seg gjennom veggene til de umagnetiske sylindre 71 og 81 og tildanner det magnetiserbare bærermateriale i en børsteliknende konfigurasjon på'i og for seg kjent måte.
Som det best fremgår av fig. 3 og 4 er sideveggene til sylindrene 71 og 81 plassert nær opptil hverandre. Under en frem-kallingssyklus med begge sylindre dreiende synkront om de respek-tive stasjonære stavmagneter 72 og 82, vil den børstebust som dannes ved virkningen av det magnetiske felt som går ut fra magnetene og virker på det magnetiserbare bærermateriale, opp-stå på den øverste dei av sylinderen 71 I det magnetiske felt som går ut fra magnetene 72 og under flaten til den elektrostatisk billedbærende fotoreseptor. Disse buster dannes under fremkall-ingsforløpetT og de frembringes av det magnetiske felt fra stavmagnetene 72. Når bustene av sylinderen 71 føres ut av magnetens 72 innvirkning utenfor den minste avstand mellom fotoreseptoren
1 og sylinderen 71, tiltrekkes de av det større magnetiske felt som magneten 82, som er sterkere på dette punkt enn den avtakende styrke til det magnetiske felt fra magneten 72. Fremkallermaterialet føres langs sylinderen 81 ved denne dreining inntil det når et punkt utenfor fremkallingssonen, hvor magnetfeltet avtar og bærermaterialet og tonerpartiklene faller av sylinderen 81 og ned i oppsamlingsdelen 51 i fremkallingsapparatet. En egnet avstrykingsanordning, -såsom et umagnetiserbart skraperblad 96
kan benyttes for å sikre at det magnetiserbare fremkallermateriale fjernes fra sylinderen 81.
Under bevegelsen av fremkallermaterialet gjennom fremkallingssonen mellom de to sylindre 71 og 81, befinner det magnetiserbare fremkallermateriale seg i formen av et teppe som strekker seg over hele strekningen (fig. 3) mellom de to sylindre og berører fotoreseptoren 1. Bredden av fremkallingssonen er derfor større enn summen av de enkelte fremkallingssoner for hver av de magnetiske valser 71 eller 81.
Etter at fremkallermaterialet har bevirket fremkalling av det latente bilde på fotoreseptorflaten, fjernes materialet fra sylinderen 81 og føres til oppsamlingsstedet 51 i fremkallingsapparatet. En vingebærende kvern 20 (fig. 3 og 6) er dreibart opplagret mellom sideplatene 54 til fremkallingsapparatet ved 'hjelp av hensiktsmessige lager, og den bevirker en blanding av fremkallermaterialet for å fjerne fremkallingsfeil forårsaket av dårlig blanding av dette. Kvernen omfatter et antall vinger 21 plassert i avstand fra hverandre i et fiskebensmønster og båret av distanseholdere 22 som er festet til vingene på hensiktsmessig måte, såsom ved sveising og festet til en aksel 23. Akselen 23 er dreibart opplagret i sideplatene 54 og drives ved hjelp av et ikke vist drivhjul som er festet på hensiktsmessig måte til den ene ende av akselen 23 og griper inn med et egnet drivsystem. Vingene 21 oppstilt i fiskebensmønster transporterer fremkallermaterialet fra ytterkantene av oppsamlingsstedet 51 til de sentrale partier for å bevirke blanding av fremkallermateriale og derved fjerne problemet med lokal tonerfortynnelse på bærermaterialet. I tillegg er vingene 21 plassert i avstand fra hverandre på distanseholderen 22, noe som tillater fremkallermaterialet å falle gjennom mellomrommene mellom de enkelte vinger når det løftes under dreiningen av kvernen 20.
Når materialet er blandet for å eliminere fremkallingsfeil på grunn av forholdet mellom bærermaterialet og tonerpulveret, og for å opprettholde riktig triboelektrisk forhold mellom disse, løftes det av vingene inn i det magnetiske felt til av-taker- eller transportvalsen (fig. 3,4 og 7) som er dreibart opplagret mellom sideplatene 54 til fremkallingshuset som beskrevet foran for de magnetiske valser 70 og 80. Denne valse er utformet på samme måte som de forannevnte, med en stasjonær stavmagnet 61 festet på hensiktsmessig måte til sideplatene 54, og med en ytre sylinder av umagnetisk materiale 61 dreibart båret omkring denne. Fremkallermaterialet tiltrekkes fra løftevingene 21 av magnetene 62 til sylinderens 61 flate, hvoretter det føres opp til fremkallingsvalsene (70 og 80) eller føres tilbake til oppsamlingsdelen, avhengig av virkningen av en fremkallerport 30.
Porten 30 (fig. 3,4 og 7) omfatter en generelt L-formet avledningsplate 31 av umagnetisk materiale, som er festet til en aksel 32 som er dreibart opplagret i sideplatene 54 ved hjelp av egnete lager. En ende av akselen 32 strekker seg gjennom sideplaten og griper inn med et åk 33 som er festet til akselen med den ene ende og til ankeret 34 for en solenoid SOL-1 som er båret på sideplaten 54 ved hjelp av en egnet folder. Solenoiden er plassert slik at ankeret ved dens aktivering dreier porten i urviserretningen som vist i fig. 3, og hever portens berørings-kant 31a fra sylinderens 60 flate, slik at det magnetiserbare fremkallermateriale kan transporteres under portens kant ut av innvirkningen til det magnetiske felt fra magneten 62 og tilbake til oppsamlingsdelen 51 i fremkallingsenheten. Når solenoiden kobles ut, vil ankeret dreie porten mot urviserretningen som vist i fig. 3, slik at portens kant 31a støter an mot sylinderens 61 flate og derved danner en bro mellom flaten til sylinderen 61 og flaten til sylinderen 71 på fremkallingsvalsen 70. Fremkallermaterialet vil tiltrekkes fra vingene 21 av avtrekkingssylinderen 60 etter at det er fjernet fra sylinderen 61 ved skrapevirkningen til portens 30 kant 31a og vil strømme over porten inn i innvirkningen til den magnetiske fremkallingsenhet 70 hvor fremkallermaterialet vil bli transportert inn i fremkallingssonen. På denne måte kan vingene 21 drives kontinuerlig for å blande fremkallermateriale og heve det inn i påvirknings-feltet til avtrekkingssylinderen 60, selv om fremkaliingsenheten 50 ikke benyttes for fremkalling av det latente elektrostatiske bilde som føres forbi fremkallingssonen til valsene 70 og 80.
Et slikt system for styring av strømmen av fremkallermateriale til fremkaliingsenheten blir særlig viktig i et farge-fremkallingssystem fordi det ønskes å bevirke innbyrdes uavhengig fremkalling av det latente elektrostatiske bilde ved hjelp av et flertall fremkallingsenheter, idet hver fremkallingsenhet inneholder et elektroskopisk tonerpulver med en egen farge. Ved anvendelse av en styreanordning på denne måte kan fremkallerblandingen bli blandet kontinuerlig slik at det opprettholdes et riktig triboelektrisk forhold mellom bærermaterialet og tonerpulveret og slik at fremkallingsfeil elimineres, selv om enheten ikke benyttes for å bevirke fremkalling av det latente elektrostatiske bilde som føres forbi enheten.

Claims (2)

1. Apparat for fremkalling av et bilde på en bæreflate (1) som bærer latente, elektriske ladninger selektivt fordelt i et billedmønster, omfattende minst én magnetisk-feltdannende fremkallingsanordning (70) som fører et magnetiserbart fremkallermateriale i form av et teppe av partikler i bustform i berøring med de latente, elektriske ladninger for å bevirke fremkalling av disse, samt en fremkallerbinge (51) hvori det er anbrakt en blandeanordning (20) hvorfra det magnetiserbare fremkallermateriale tilføres, karakterisert ved en transportanordning (60) for overføring av fremkallermateriale fra blandeanordningen (20) og transport av fremkallermaterialet til fremkallingsanordningen (70) , og en portanordning (31) mellom transportanordningen (60) og fremkallingsanordningen (70) for kontroll av avgivelse av fremkallermateriale fra transportanordningen (60) til fremkallingsanordningen (70), hvor portanordningen (31) er bevegbar mellom et første sted hvor den berører transportanordningen (60) for å fjerne fremkallermateriale fra denne og tilføre dette til fremkallings-
anordningen (70) og et andre sted hvor den ikke er i berøring med transportanordningen (60) og hvor den bevirker tilbake-føring av fremkallermateriale til fremkallerbingen.
2. Apparat i samsvar med krav 1, karakterisert ved at transportanordningen (60) er en magnetisk-feltavgiv-ende anordning som omfatter et umagnetisk, sylindrisk organ (61) som er dreibart lagret om en stasjonær magnet (62).
NO206970A 1969-06-04 1970-05-29 NO133115C (no)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US83023869A 1969-06-04 1969-06-04
US83027969A 1969-06-04 1969-06-04
US83024969A 1969-06-04 1969-06-04

Publications (2)

Publication Number Publication Date
NO133115B true NO133115B (no) 1975-12-01
NO133115C NO133115C (no) 1976-03-10

Family

ID=27420217

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NO206970A NO133115C (no) 1969-06-04 1970-05-29

Country Status (14)

Country Link
JP (1) JPS4825944B1 (no)
AT (1) AT325948B (no)
BE (1) BE751485A (no)
CH (1) CH516182A (no)
CS (1) CS175412B2 (no)
DE (1) DE2027552A1 (no)
DK (1) DK130372B (no)
FR (1) FR2049890A5 (no)
GB (1) GB1295758A (no)
HU (1) HU170691B (no)
NL (1) NL7008006A (no)
NO (1) NO133115C (no)
SE (1) SE360188B (no)
SU (1) SU401061A3 (no)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5843739B2 (ja) * 1974-10-10 1983-09-28 キヤノン株式会社 現像装置
JP2938904B2 (ja) * 1988-12-19 1999-08-25 株式会社リコー 現像装置
KR101042641B1 (ko) * 2007-07-18 2011-06-20 삼성전자주식회사 현상장치, 이를 구비한 화상형성장치, 및 현상장치조립방법

Also Published As

Publication number Publication date
CH516182A (de) 1971-11-30
DE2027552A1 (no) 1970-12-10
SE360188B (no) 1973-09-17
NO133115C (no) 1976-03-10
NL7008006A (no) 1970-12-08
GB1295758A (no) 1972-11-08
DK130372B (da) 1975-02-10
JPS4825944B1 (no) 1973-08-02
BE751485A (fr) 1970-12-04
DK130372C (no) 1975-07-07
FR2049890A5 (no) 1971-03-26
SU401061A3 (no) 1973-10-01
AT325948B (de) 1975-11-10
HU170691B (no) 1977-08-28
CS175412B2 (no) 1977-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2857290A (en) Electroferrographic printing process and apparatus therefor
US3914043A (en) Color accenting copying machine
US3578859A (en) Mechanical stripping apparatus
US3572288A (en) Development apparatus
EP0311359B1 (en) Sheet transport
US3642370A (en) Document presentation device
JPS6213663B2 (no)
US3641980A (en) Development apparatus
US3872826A (en) Development system seal
US3608522A (en) Xerographic development control apparatus
GB1574198A (en) Electrophotographic developing device
US4086006A (en) Purging system for a development apparatus
US3575139A (en) Electrostatic magnetic developer unit gating apparatus
US3301551A (en) Sheet feed mechanism
US3580671A (en) Exposure apparatus
US3570453A (en) Development apparatus
US4868607A (en) Electrophotographic device with a bead pickoff arrangement
NO133115B (no)
US3678895A (en) Magnetic cascade development device for dry process electrophotography
US3655281A (en) Billing apparatus
US3967892A (en) Development system
US3926516A (en) Development apparatus for an electrostatographic printing machine
US3370844A (en) Card handling-scanning device
US3991713A (en) Development apparatus for an electrostatographic printing machine
CA1049772A (en) Segmented gate developer flow controller