NL2033552B1 - Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly - Google Patents

Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly Download PDF

Info

Publication number
NL2033552B1
NL2033552B1 NL2033552A NL2033552A NL2033552B1 NL 2033552 B1 NL2033552 B1 NL 2033552B1 NL 2033552 A NL2033552 A NL 2033552A NL 2033552 A NL2033552 A NL 2033552A NL 2033552 B1 NL2033552 B1 NL 2033552B1
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
construction
projections
panels
shape
sub
Prior art date
Application number
NL2033552A
Other languages
English (en)
Inventor
Johannes De Lange Albertus
Original Assignee
B De Lange Holding B V
J Van Klinken Holding B V
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by B De Lange Holding B V, J Van Klinken Holding B V filed Critical B De Lange Holding B V
Priority to NL2033552A priority Critical patent/NL2033552B1/en
Priority to JP2025528636A priority patent/JP2025536685A/ja
Priority to EP23809199.5A priority patent/EP4619593A1/en
Priority to PCT/EP2023/082257 priority patent/WO2024105253A1/en
Application granted granted Critical
Publication of NL2033552B1 publication Critical patent/NL2033552B1/en

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B1/00Constructions in general; Structures which are not restricted either to walls, e.g. partitions, or floors or ceilings or roofs
    • E04B1/02Structures consisting primarily of load-supporting, block-shaped, or slab-shaped elements
    • E04B1/10Structures consisting primarily of load-supporting, block-shaped, or slab-shaped elements the elements consisting of wood
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B1/00Constructions in general; Structures which are not restricted either to walls, e.g. partitions, or floors or ceilings or roofs
    • E04B1/38Connections for building structures in general
    • E04B1/61Connections for building structures in general of slab-shaped building elements with each other
    • E04B1/6108Connections for building structures in general of slab-shaped building elements with each other the frontal surfaces of the slabs connected together
    • E04B1/612Connections for building structures in general of slab-shaped building elements with each other the frontal surfaces of the slabs connected together by means between frontal surfaces
    • E04B1/6179Connections for building structures in general of slab-shaped building elements with each other the frontal surfaces of the slabs connected together by means between frontal surfaces with protrusions and recesses on each frontal surface

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Load-Bearing And Curtain Walls (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Claims (22)

CONCLUSIES
1. Werkwijze voor het construeren van een gebouw, de werkwijze omvattende: - het verschaffen van een aantal aaneenkoppelbare constructiepanelen, waarbij elk constructiepaneel een aantal zijranden omvat en waarbij ten minste één van het aantal zijranden één of meer uitsparingen en/of projecties omvat die zijn ingericht voor het verschaffen van een passende en aaneengekoppelde verbinding met respectievelijk projecties en/of uitsparingen van een tweede of verder constructiepaneel; - het vormen van een box-vormige structuur omvattende een vloer, een plafond en ten minste twee wanden door: ~ het aan elkaar verbinden van een vloersubreeks van aaneenkoppelbare constructiepanelen voor het vormen van een vloer die zich in een eerste en een tweede richting uitstrekt; ~ het verschaffen van ten minste twee muursubreeksen van aaneenkoppelbare constructiepanelen; ~ het aan elkaar en met de vloersubreeks verbinden van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van elke muursubreeks voor het vormen van een muur; en ~ het verbinden van een plafondsubreeks van aaneenkoppelbare constructiepanelen aan elkaar en ten minste gedeeltelijk aan de aaneenkoppelbare constructiepanelen van de muren voor het vormen van een plafond.
2. Werkwijze volgens conclusie 1, verder omvattende de stap van: - het verbinden van ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van elke muursubreeks met ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van ten minste één andere muursubreeks.
3. Werkwijze volgens conclusie 1 of 2, waarbij de vorm van de projecties en uitsparingen die een verbinding vormen tussen de aaneenkoppelbare constructiepanelen van verschillende subreeksen verschilt van de vorm van de projecties en uitsparingen die een verbinding vormen tussen aaneenkoppelbare constructiepanelen binnen een subreeks.
4. Werkwijze volgens conclusie 1, 2 of 3, omvattende één of meer van de stappen van: - het verbinden van ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van ten minste één muursubreeks met ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van de vloersubreeks en/of de plafondsubreeks onder een hoek a met een vlak dat wordt gevormd door de eerste en de tweede richting; - het verbinden van ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van een eerste muursubreeks met ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van een tweede muursubreeks onder een hoek B.
5. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, wanneer afhankelijk van conclusie 4, waarbij de vorm van de projecties en uitsparingen voor het onder een hoek a en/of B vormen van de verbinding tussen aaneenkoppelbare constructiepanelen verschilt van de vorm van de projecties en/of uitsparingen voor het vormen van een verbinding van aaneenkoppelbare constructiepanelen die in-vlak met elkaar zijn.
6. Werkwijze volgens conclusie 4 of 5, waarbij hoek a in het bereik van 60° — 120° ligt, bij voorkeur in het bereik van 70° — 110° ligt, en bij meer voorkeur in het bereik van 80° — 100° ligt en bij de meeste voorkeur ongeveer 90° bedraagt, en/of waarbij de hoek B in het bereik van 59 — 175° ligt, bij meer voorkeur in het bereik van 459 — 135° ligt, bij meer voorkeur in het bereik van 70° — 110° ligt, en bij nog meer voorkeur in het bereik van 80° — 100° ligt en bij de meeste voorkeur ongeveer 90° bedraagt.
7. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, verder omvattende de stappen van: - het verschaffen van één of meer steunen, waarbij de één of meer steunen bij voorkeur een steunframe, en bij meer voorkeur een houtskeletframe zijn; en - het verbinden van ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van elk van de ten minste twee muursubreeksen met ten minste één van de één of meer steunen.
8. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, verder omvattende één of meer van de stappen van: - het verschaffen van een deur en/of ramen aan de box-vormige structuur, waarbij de stap optioneel voorafgegaan wordt door het verschaffen van een deuropening en/of raamopeningen in één of meer muren van de box-vormige structuur; - het isoleren van één of meer van de muren, het plafond en/of de vloer van de box- vormige structuur; en/of - het aanbrengen van een verdieping op het plafond van de box-vormige structuur, waarbij de verdieping bij voorkeur een tweede box-vormige structuur omvat.
9. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, waarbij elke zijrand van elk constructiepaneel is voorzien van uitsparingen en/of projecties.
10. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, waarbij de één of meer projecties, vanaf de zijrand in uitwaarise richting gezien, een T-vorm, een rechthoekige vorm, een trapeziumvorm, bij voorkeur een gelijkbenige trapeziumvorm, en/of een vierkante vorm hebben, en/of waarbij de één of meer uitsparingen, vanaf de zijrand in inwaartse richting gezien, een T-vorm, een rechthoekige vorm, een trapeziumvorm, bij voorkeur een gelijkbenige trapeziumvorm en/of een vierkante vorm hebben.
11. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, wanneer afhankelijk van conclusie 5, waarbij de één of meer verbindingen die een hoek a of B hebben trapeziumvormige, bij voorkeur een gelijkbenige trapeziumvormige, projecties en uitsparingen omvatten.
12. Werkwijze volgens één der voorgaande conclusies, wanneer afhankelijk van conclusie 2, waarbij de één of meer verbindingen van aaneenkoppelbare constructiepanelen tussen verschillende subreeksen T-vormige, trapeziumvormige, bij voorkeur gelijkbenige trapeziumvormige, of een vierkant-vormige projecties en uitsparingen omvatten, en waarbij de één of meer verbindingen van aaneenkoppelbare constructiepanelen binnen subreeksen trapeziumvormige projecties en uitsparingen omvatten.
13. Een constructiesamenstel voor het vervaardigen van een gebouw, het samenstel omvattende: - een aantal aaneenkoppelbare constructiepanelen, waarbij elk constructiepaneel een aantal zijranden omvat, en waarbij ten minste één van het aantal zijranden één of meer uitsparingen en/of projecties omvat die zijn ingericht voor het verschaffen van een passende en aaneengekoppelde verbinding met respectievelijk projecties en/of uitsparingen van een tweede of verder constructiepaneel; waarbij het aantal aaneenkoppelbare constructiepanelen een vloersubreeks, een plafondsubreeks en ten minste twee muursubreeksen omvat, en waarbij: - de vloersubreeks één of meer aaneenkoppelbare constructiepanelen omvat die verbindbaar zijn met elkaar voor het vormen van een vloer; - ten minste twee muur-subreeksen die elk één of meer aaneenkoppelbare constructiepanelen omvatten, waarbij de aaneenkoppelbare constructiepanelen van elke muur-subreeks verbindbaar zijn met elkaar en met de vloer-subreeks voor het vormen van een muur; en
- de plafond-subreeks één of meer aaneenkoppelbare constructiepanelen omvat die verbindbaar zijn met elkaar en met ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van de ten minste twee muur-subreeksen voor het vormen van een plafond; waarbij de vloer-subreeks, de ten minste twee muur-subreeksen en de plafond- subreeks, als deze met elkaar verbonden zijn, zijn ingericht voor het vormen van een in hoofdzaak box-vormige structuur.
14. Constructiesamenstel volgens conclusie 13, waarbij ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van elke muur-subreeks verbindbaar is met één of meer aaneenkoppelbare constructiepanelen van ten minste één andere muur-subreeks.
15. Constructiesamenstel volgens conclusie 13 of 14, waarbij de vorm van de projecties en uitsparingen die zijn ingericht voor het vormen van een verbinding tussen aaneenkoppelbare constructiepanelen van verschillende subreeksen verschilt van de vorm van de projecties en uitsparingen die zijn ingericht voor het verbinden van aaneenkoppelbare constructiepanelen binnen een subset.
16. Constructiesamenstel volgens één der conclusies 13 — 15, waarbij de éen of meer projecties, vanaf de zijrand in uitwaartse richting gezien, één van een T-vorm, een rechthoekige vorm, een trapeziumvorm, bij voorkeur een gelijkbenige trapeziumvorm, en/of een vierkante vorm hebben, en/of waarbij de één of meer uitsparingen, vanaf de zijrand in inwaartse richting gezien, één van een T-vorm, een rechthoekige vorm, een trapeziumvorm, bij voorkeur een gelijkbenige trapeziumvorm en/of een vierkante vorm hebben.
17. Constructiesamenstel volgens één der conclusies 13 — 16, verder omvattende één of meer steunen, waarbij de één of meer steunen bij voorkeur een steunframe, en bij meer voorkeur een houtskeletframe zijn, en bij voorkeur waarbij één of meer van de steunen is ingericht om verbonden te worden met ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van de ten minste twee muur-subreeksen.
18. Constructiesamenstel volgens één der conclusies 13 — 17, waarbij elke zijrand van elk aaneenkoppelbaar constructiepaneel projecties en/of uitsparingen omvat, en bij voorkeur waarbij de projecties en/of uitsparingen in een afwisselend patroon van uitsparingen en projecties wordt verschaft.
19. Constructiesamenstel volgens één der conclusies 13 — 18, waarbij de aaneenkoppelbare constructiepanelen van de vloer-subreeks zijn ingericht voor om zich, in gebruik, uit te strekken in een vlak dat wordt gedefinieerd door een eerste en een tweede richting, waarbij de aaneenkoppelbare constructiepanelen van ten minste twee muur- subreeksen zijn ingericht om onder een hoek a verbonden worden met de vloer-subreeks en met ten minste een deel van de plafond-subreeks; en/of waarbij ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van een eerste muur-subreeks is ingericht om onder een hoek B verbonden te worden met ten minste een deel van de aaneenkoppelbare constructiepanelen van een tweede muur-subreeks.
20. Gebouw omvattende ten minste één constructiesamenstel volgens één der conclusies 13 — 19.
21. Gebruik van een aaneenkoppelbaar constructiepaneel in de werkwijze volgens conclusie 1 — 12, een constructiesamenstel volgens één der conclusies 13 — 19, of een gebouw volgens conclusie 20, waarbij het constructiepaneel meerdere zijranden omvat, waarbij ten minste twee zijranden, en bij voorkeur alle zijranden, zijn voorzien van één of meer uitsparingen en/of projecties die zijn ingericht voor het verschaffen van een passende en aaneenkoppelbare verbinding met respectievelijk projecties en/of uitsparingen van een tweede of verder constructiepaneel, en waarbij de uitsparingen en/of projecties van een eerste van de ten minste twee zijranden een vorm hebben die verschil van de vorm van de uitsparingen en/of projecties van een tweede van de ten minste twee zijranden.
22. Gebruik van een aaneenkoppelbaar constructiepaneel volgens conclusie 21, waarbij de vorm van de eerste zijrand van de ten minste twee zijranden een T-vorm heeft, en waarbij de vorm van de tweede zijrand van de ten minste twee zijranden een trapezium of een zwaluwstaartvorm heeft.
NL2033552A 2022-11-17 2022-11-17 Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly NL2033552B1 (en)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2033552A NL2033552B1 (en) 2022-11-17 2022-11-17 Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly
JP2025528636A JP2025536685A (ja) 2022-11-17 2023-11-17 建物を建設するための方法、建設用アセンブリ、及びそのような建設用アセンブリを備える建物
EP23809199.5A EP4619593A1 (en) 2022-11-17 2023-11-17 Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly
PCT/EP2023/082257 WO2024105253A1 (en) 2022-11-17 2023-11-17 Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2033552A NL2033552B1 (en) 2022-11-17 2022-11-17 Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly

Publications (1)

Publication Number Publication Date
NL2033552B1 true NL2033552B1 (en) 2024-05-28

Family

ID=84887413

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL2033552A NL2033552B1 (en) 2022-11-17 2022-11-17 Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP4619593A1 (nl)
JP (1) JP2025536685A (nl)
NL (1) NL2033552B1 (nl)
WO (1) WO2024105253A1 (nl)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20021050U1 (de) * 2000-12-12 2001-03-29 Lendle, Paul G., 79400 Kandern Bauplatten und -Formteile mit besonderer Verbindungstechnik
WO2007077448A1 (en) * 2006-01-04 2007-07-12 Acermetric Limited Building panel
EP3929368A1 (en) * 2020-06-23 2021-12-29 Woodbe Engineering AB A self-supporting wood panel system

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20021050U1 (de) * 2000-12-12 2001-03-29 Lendle, Paul G., 79400 Kandern Bauplatten und -Formteile mit besonderer Verbindungstechnik
WO2007077448A1 (en) * 2006-01-04 2007-07-12 Acermetric Limited Building panel
EP3929368A1 (en) * 2020-06-23 2021-12-29 Woodbe Engineering AB A self-supporting wood panel system

Also Published As

Publication number Publication date
EP4619593A1 (en) 2025-09-24
WO2024105253A1 (en) 2024-05-23
JP2025536685A (ja) 2025-11-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8151533B2 (en) Wall panel system
US20080078140A1 (en) Wall fastener
AU2015201461B2 (en) Construction System
US20090165401A1 (en) Method and system for a modular building structure
WO2006017582A3 (en) Roof and wall covering with improved corner construction
US20190390452A1 (en) Modular walls and related technology
US20070131308A1 (en) Method of manufacturing a timber frame structural panel assembly, and timber frame structural panel assembly
NL2033552B1 (en) Method for constructing a building, construction assembly and building comprising such construction assembly
NL1027062C1 (nl) Bouwsysteem voor het bouwen van vlakke structuren.
AU2020224564B2 (en) Building stud, wall structure comprising such a building stud and a method for forming a wall structure
US7010895B2 (en) Drop ceiling made of wood
US20110185669A1 (en) Outdoor Structure Construction Kits, Such as Pavilion Construction Kits
KR20150133063A (ko) 다용도 조립식 패널
EP3219865A1 (en) Structural modular panel in building component system and its construction method
US5865126A (en) Adjustable expansible interlocking modular structural system and method
WO2022245213A1 (en) Interlockable wall reinforcement panel, wall reinforcement assembly and method for wall reinforcement
US8371087B2 (en) Folding support or frame structure
JP2021099029A (ja) 木製壁材及びそれを用いた木造建築物
JP6134949B2 (ja) 板張り壁構造及びこれを備えた建物外部構築物
JP6748751B1 (ja) ユニット家具
JP2006233638A (ja) 木質床材及びその敷設方法
JP6877954B2 (ja) 間仕切りパネルにおける天井レール遊端の塞ぎ構造および塞ぎ方法
JP6284101B2 (ja) 熨斗瓦設置構造
JP6533683B2 (ja) スタータ金具及びそれを用いた建築物の建築方法
US20040182035A1 (en) Interlocking partition and panel system