NL2011071C2 - Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer. - Google Patents
Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer. Download PDFInfo
- Publication number
- NL2011071C2 NL2011071C2 NL2011071A NL2011071A NL2011071C2 NL 2011071 C2 NL2011071 C2 NL 2011071C2 NL 2011071 A NL2011071 A NL 2011071A NL 2011071 A NL2011071 A NL 2011071A NL 2011071 C2 NL2011071 C2 NL 2011071C2
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- pins
- auxiliary discs
- discs
- auxiliary
- center
- Prior art date
Links
- 235000013325 dietary fiber Nutrition 0.000 claims description 14
- 238000006073 displacement reaction Methods 0.000 claims description 4
- 230000007423 decrease Effects 0.000 claims description 2
- 239000004459 forage Substances 0.000 claims 1
- 230000005540 biological transmission Effects 0.000 description 4
- 239000010902 straw Substances 0.000 description 3
- 241000219823 Medicago Species 0.000 description 1
- 235000017587 Medicago sativa ssp. sativa Nutrition 0.000 description 1
- 241001465754 Metazoa Species 0.000 description 1
- 241000282849 Ruminantia Species 0.000 description 1
- 230000003247 decreasing effect Effects 0.000 description 1
- 230000002349 favourable effect Effects 0.000 description 1
- 230000035611 feeding Effects 0.000 description 1
- 238000000034 method Methods 0.000 description 1
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01F—PROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
- A01F29/00—Cutting apparatus specially adapted for cutting hay, straw or the like
- A01F29/005—Cutting apparatus specially adapted for cutting hay, straw or the like for disintegrating and cutting up bales of hay, straw or fodder
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Storage Of Harvested Produce (AREA)
Description
Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer BESCHRIJVING:
Gebied van de uitvinding
De uitvinding heeft betrekking op een inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer omvattende ten minste twee om hun hartlijnen roteerbare hulpschijven voorzien van pennen die op een vlak van de schijven zijn bevestigd, alsmede aandrijfmiddelen voor het om hun hartlijnen roteren van de hulpschijven, zodanig dat ten minste één van de hulpschijven wordt geroteerd in een rotatierichting tegengesteld aan die van de andere hulpschijven, waarbij tijdens bedrijf de pennen over en/of langs een baal bewegen zodanig dat de pennen in de baal steken en ruwvoer lostrekken uit de baal.
Onder balen van ruwvoer kan hier met name hooi-, stro- en luzemebalen verstaan worden. In het hiernavolgende wordt enkel gesproken over hooibalen, maar in plaats daarvan kan ook strobalen of luzemebalen gelezen worden.
Voor het verdelen van ruwvoer en het in een stal strooien ervan is een nauwkeurige en regelmatige dosering van het ruwvoer gewenst. Om herkauwers te stimuleren vaak ruwvoer te gaan eten, zijn inrichtingen ontwikkeld die vaak wel 20 tot 40 voerbeurten per dag kunnen verzorgen. De dosering van het hooi/stro/luzerne dient in dat geval nauwkeurig te gebeuren. Ook is een regelmatige uitstroom van het ruwvoer belangrijk om onevenredige verdeling van het ruwvoer tussen de dieren te voorkomen. Het voer dient hiervoor goed uit de balen los gemaakt te worden, met behoud van structuur.
Stand van de techniek
Een inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer is bekend uit EP0791289A. Deze bekende inrichting dient ervoor om het hooi over het land te verspreiden nadat het van de hooibaal is losgetrokken. Deze bekende inrichting heeft twee in tegengestelde richtingen draaiende schijven met daarop pennen.
Samenvatting van de uitvinding
Een doel van de uitvinding is het verschaffen van een inrichting van de in de aanhef omschreven soort waarbij het ruwvoer beter en gelijkmatiger wordt losgetrokken uit de baal dan bij de bekende inrichting. Hiertoe is de inrichting volgens de uitvinding gekenmerkt, doordat de verplaatsingsmiddelen voorts een om zijn hartlijn roteerbare hoofdschijf omvatten, waarop de hulpschijven draaibaar naast elkaar aanwezig zijn, waarbij de pennen op de van de hoofdschijf afgekeerde zijden van de hulpschijven aanwezig zijn, welke verplaatsingsmiddelen voorts verdere aandrijfmiddelen omvatten voor het om zijn hartlijn roteren van de hoofdschijf. Door pennen in aan elkaar tegengestelde richtingen langs een hooibaal te draaien wordt het hooi op effectieve wijze uit een hooibaal losgetrokken. Door niet enkel de pennen in aan elkaar tegengestelde richtingen langs een hooibaal te draaien, maar ook de positie van de baan van de pennen ten opzichte van de hooibaal te verplaatsen, wordt het hooi beter losgetrokken uit de hooibaal dan met het apparaat volgens de stand van de techniek.
Bij voorkeur worden de pennen langs een kopse kant van de hooibaal verplaatst. De hooibaal kan hierbij langs de draaiende hulpschijven verplaatst worden of de draaiende hulpschijven kunnen langs de hooibaal verplaatst worden.
Opgemerkt wordt dat uit US4227654A een inrichting bekend is voor het losmaken van balen ruwvoer waarbij twee hulpschijven draaien op een draaibare hoofdschijf aanwezig zijn, waarbij de beide hulpschijven in dezelfde richting roteren. Op de hulpschijven bevinden zich bij deze bekende inrichting geen pennen maar messen. Hierbij wordt het losmaken van balen ruwvoer dus op een volledig andere wijze opgelost.
Bij voorkeur zijn er ten minste drie hulpschijven aanwezig waarvan de middelpunten op een denkbeeldige cirkel liggen. Hierdoor kan ook reeds zonder de draaiende hulpschijven te verplaatsen een groot oppervlak bestreken worden door de pennen, waardoor de hooibaal sneller losgetrokken wordt.
Om ook de hooibaal in het gebied midden tussen de draaiende schijven los te trekken, in het geval het midden van de denkbeeldige cirkel samenvalt met het midden van de hoofdschijf, is in een verdere uitvoeringsvorm van de inrichting aan ten minste één van de hulpschijven een radiaal uitstekende arm aanwezig is met op het vrije uiteinde een pen die tijdens bedrijf een cirkelbeweging maakt die gaat door het gebied midden tussen de hulpschijven.
Een andere gunstige uitvoeringsvorm waarbij ook het middelste deel van een hooibaal los getrokken wordt, is gekenmerkt, doordat het midden van de denkbeeldige cirkel uit het midden van de hoofdschijf ligt. Door het geheel van de hulpschijven excentrisch op de hoofdschijf te plaatsen, bestrijken de banen van de pennen, bij verdraaiing van de hoofdschijf, de hele kopse kant van de hooibaal.
Omdat de pennen nabij de omtrek sneller bewegen dan nabij het midden van de hulpschijven, zijn de pennen bij voorkeur verdeeld langs ten minste één denkbeeldige spiraallijn op de hulpschijven aanwezig zijn, waarbij de afstand gemeten langs de spiraallijn tussen twee opeenvolgende pennen naar het midden toe afneemt. Bij voorkeur zijn de pennen op een hulpschijf verdeeld langs twee spiraallijnen aanwezig die in elkaar aanwezig zijn.
Beknopte omschrijving van de tekeningen
Hieronder zal de uitvinding nader worden toegelicht aan de hand van een in de tekeningen weergegeven uitvoeringsvoorbeeld van de inrichting volgens de uitvinding. Hierbij toont:
Figuur 1 een uitvoeringsvorm van de inrichting volgens de uitvinding in vooraanzicht; en
Figuur 2 de in figuur 1 weergegeven inrichting in zijaanzicht. Gedetailleerde omschrijving van de tekeningen
In de figuren 1 en 2 is een uitvoeringsvorm van de inrichting voor het losmaken van hooibalen volgens de uitvinding weergegeven in respectievelijk vooraanzicht en zijaanzicht. De inrichting 1 heeft een frame 3 dat is voorzien van een rooster 4 voor het dragen van een hooibaal, alsmede een hoofdschijf 5 die draaibaar met het frame is verbonden. De as 7 van de hoofdschijf is verbonden met aandrijfmiddelen die gevormd zijn door een overbrenging 9 (bijvoorbeeld een tandwielreductie, zie figuur 2) en een elektromotor 11. In de hoofdschijf zijn drie hulpschijven 13a, 13b en 13c met hun assen 15 gelagerd. Deze hulpschijven zijn met verdere aandrijfmiddelen verbonden. Deze aandrijfmiddelen zijn gevormd door verdere overbrengingen 17 (bijvoorbeeld een ketting- of riemoverbrengingen) en een verdere elektromotor 19. Deze verdere overbrengingen zijn zodanig dat één van de hulpschijven 13a in een richting Ri geroteerd wordt die tegengesteld is aan de richting R2 waarin de beide andere hulpschijven 13b-c geroteerd worden.
Op de van de hoofdschijf afgekeerde zijden 14 zijn de hulpschijven 13a-c voorzien van pennen 21 voor het lostrekken van hooi uit een hooibaal 23 (met onderbroken lijnen aangegeven in figuur 2). De hooibaal wordt hierbij met zijn kopse kant 23b tegen de hulpschijven 13a-c aangedrukt. Deze pennen zijn bijvoorbeeld rechte pennen die bijvoorbeeld haaks staan op de hulpschijven, maar kunnen ook een andere vorm hebben, bijvoorbeeld haakvormig, en kunnen ook schuin op de hulpschijven staan.
De middelpunten (midden van de assen 15) van de drie hulpschijven bevinden zich op een denkbeeldige cirkel 25 (en op hoekpunten van een denkbeeldige gelijkzijdige driehoek). Het midden van deze denkbeeldige cirkel valt samen met het midden van de hoofdschijf (midden van as 7). Aan elke hulpschijf is een radiaal uitstekende arm 27 aanwezig met op het vrije uiteinde een pen 29 die tijdens bedrijf een cirkelbeweging maakt die gaat door het gebied 31 (gearceerd aangegeven) midden tussen de hulpschijven.
Op elke hulpschijf 13a-c zijn de pennen 21 verdeeld langs twee denkbeeldige spiraallijnen 33 aanwezig zijn. Hierbij neemt de afstand gemeten langs de spiraallijn tussen twee opeenvolgende pennen naar het midden toe af.
Hoewel in het voorgaande de uitvinding is toegelicht aan de hand van de tekeningen, dient te worden vastgesteld dat de uitvinding geenszins tot de in de tekeningen getoonde uitvoeringsvorm is beperkt. De uitvinding strekt zich mede uit tot alle van de in de tekeningen getoonde uitvoeringsvorm afwijkende uitvoeringsvormen binnen het door de conclusies gedefinieerde kader. Zo kan in plaatst van de radiaal uitstekende armen met pennen het midden van de denkbeeldige cirkel uit het midden van de hoofdschijf liggen om ook het gebied tussen de hulpschijven met de pennen te bestrijken.
Claims (5)
1. Inrichting (1) voor het losmaken van balen (23) ruwvoer omvattende ten minste twee om hun hartlijnen roteerbare hulpschijven (13a,13b,13c) voorzien van pennen (21) die op een vlak van de schijven zijn bevestigd, alsmede aandrijfmiddelen (9,11) voor het om hun hartlijnen roteren van de hulpschijven, zodanig dat ten minste één van de hulpschijven (13a) wordt geroteerd in een rotatierichting tegengesteld aan die van de andere hulpschijven (13b, 13c), waarbij tijdens bedrijf de pennen over en/of langs een baal bewegen zodanig dat de pennen in de baal steken en ruwvoer lostrekken uit de baal, met het kenmerk, dat de verplaatsingsmiddelen voorts een om zijn hartlijn roteerbare hoofdschijf (5) omvatten, waarop de hulpschijven (13a,13b,13c) draaibaar naast elkaar aanwezig zijn, waarbij de pennen (21) op de van de hoofdschijf afgekeerde zijden van de hulpschijven aanwezig zijn, welke verplaatsingsmiddelen voorts verdere aandrijfmiddelen (17,19) omvatten voor het om zijn hartlijn roteren van de hoofdschijf.
2. Inrichting (1) volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat er ten minste drie hulpschijven (13a,13b,13c) aanwezig zijn waarvan de middelpunten op een denkbeeldige cirkel (25) liggen.
3. Inrichting (1) volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat het midden van de denkbeeldige cirkel (25) samenvalt met het midden van de hoofdschijf (5) en dat aan ten minste één van de hulpschijven (13a,13b,13c) een radiaal uitstekende arm (27) aanwezig is met op het vrije uiteinde een pen (29) die tijdens bedrijf een cirkelbeweging maakt die gaat door het gebied (31) midden tussen de hulpschijven.
4. Inrichting (1) volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat het midden van de denkbeeldige cirkel (25) uit het midden van de hoofdschijf (5) ligt.
5. Inrichting (1) volgens één der voorgaande conclusies, met het kenmerk, dat de pennen (21) verdeeld langs ten minste één denkbeeldige spiraallijn (33) op de hulpschijven (13a,13b,13c) aanwezig zijn, waarbij de afstand gemeten langs de spiraallijn tussen twee opeenvolgende pennen naar het midden toe afneemt.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2011071A NL2011071C2 (nl) | 2013-06-29 | 2013-06-29 | Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer. |
Applications Claiming Priority (2)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2011071A NL2011071C2 (nl) | 2013-06-29 | 2013-06-29 | Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer. |
| NL2011071 | 2013-06-29 |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| NL2011071C2 true NL2011071C2 (nl) | 2015-01-05 |
Family
ID=52629774
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| NL2011071A NL2011071C2 (nl) | 2013-06-29 | 2013-06-29 | Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer. |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| NL (1) | NL2011071C2 (nl) |
-
2013
- 2013-06-29 NL NL2011071A patent/NL2011071C2/nl not_active IP Right Cessation
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US4367848A (en) | Spreader | |
| FR2568091A1 (fr) | Appareil de recolte pour fauchage, conditionnement et andainage | |
| US3048132A (en) | Seed pellet dispenser and planter | |
| EP3315009B1 (en) | Mower-conditioner assembly, agricultural machine with such an assembly | |
| US4833869A (en) | Grain deflector for combine harvester | |
| NL2011071C2 (nl) | Inrichting voor het losmaken van balen ruwvoer. | |
| US9485913B2 (en) | Converging drum and stripper arrangement | |
| US2080717A (en) | Corn husker | |
| HU191668B (en) | Harvesting machine for sown in line hay-plants e.g. maiz | |
| CN101726350A (zh) | 组合计量装置 | |
| US3648826A (en) | Conveyor-cleaner | |
| CN205884064U (zh) | 一种圆盘割台 | |
| US20190261570A1 (en) | Impeller with auger for an agricultural machine | |
| NL8502803A (nl) | Inrichting en werkwijze voor het maaien van te velde staand gewas. | |
| US3282404A (en) | Feed apron construction | |
| JP2788214B2 (ja) | 食材供給装置 | |
| US3720053A (en) | Agricultural implement for working crop lying on the field | |
| US4059943A (en) | Harvester apparatus | |
| EP1894460B1 (fr) | Equipement mobile de coupe de vegetaux et carter correspondant | |
| US3543914A (en) | Feed rolls | |
| US3403863A (en) | Vine spreading apparatus | |
| NL8501837A (nl) | Maaiinrichting. | |
| CN110679295A (zh) | 一种捡拾打捆机 | |
| FR2559344A1 (fr) | Machine a recolter le fourrage avec transport lateral | |
| NL2005585C2 (nl) | Machine voor hooiwinning. |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MM | Lapsed because of non-payment of the annual fee |
Effective date: 20170701 |