LT6935B - Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas - Google Patents

Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas Download PDF

Info

Publication number
LT6935B
LT6935B LT2022503A LT2022503A LT6935B LT 6935 B LT6935 B LT 6935B LT 2022503 A LT2022503 A LT 2022503A LT 2022503 A LT2022503 A LT 2022503A LT 6935 B LT6935 B LT 6935B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
surimi
fish
shrimp
treatment
balls
Prior art date
Application number
LT2022503A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2022503A (lt
Inventor
Shucheng LIU
Liu Shucheng
Qinxiu SUN
Sun Qinxiu
Shuai WEI
Wei Shuai
Qiuyu XIA
Xia Qiuyu
Hongwu JI
Ji Hongwu
Zongyuan HAN
Han Zongyuan
Zefu WANG
Wang Zefu
Original Assignee
Guangdong Ocean University
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Guangdong Ocean University filed Critical Guangdong Ocean University
Priority to LT2022503A priority Critical patent/LT6935B/lt
Publication of LT2022503A publication Critical patent/LT2022503A/lt
Publication of LT6935B publication Critical patent/LT6935B/lt

Links

Landscapes

  • Fish Paste Products (AREA)
  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)

Abstract

Šis išradimas pateikia būdą ir jo pritaikymą didelio želė tvirtumo surimio produkto paruošimui iš žuvies ir krevečių. Ruošiant žuvies sūrimo arba krevečių surimio želė produktus, dabartinis išradimas gali veiksmingai blokuoti katepsiną L, kuris sukelia surimio želė gedimą, taikant specifinį aukšto slėgio CO2 terminio apdorojimo būdą, taip pagerinant žuvies surimio arba krevečių surimio produktų želė tvirtumą ir pagerinant produkto laikymo stabilumą. Šio išradimo metu vykstantis procesas yra paprastas, gamybos technologija taupo energiją ir yra ekologiška, ir jo metu galima gaminti didelio želė tvirtumo žuvies surimio arba krevečių surimio gaminius, išlaikant unikalų žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio gaminių skonį ir maistines medžiagas.

Description

TECHNIKOS SRITIS
Išradimas priklauso jūrų gėrybių perdirbimo techninei sričiai, o konkrečiai, yra susijęs su žuvų ir krevečių didelio želė tvirtumo surimio gaminio paruošimo būdu ir taikymu.
TECHNIKOS LYGIS
Surimio gaminiai plačiai naudojami maisto pramonėje ne tik kaip žaliavos ir pagalbinės medžiagos maisto gamybos pramonėje, bet ir kaip maisto žaliavos tiesioginiam perdirbimui maitinimo pramonėje. Pastaraisiais metais, plėtojant Kinijos žuvininkystės ir perdirbimo technologiją, Kinijos surimio gaminių pramonė padarė didelę pažangą: nuo kalmarų rutuliukų, krevečių rutuliukų ir kitų atskirų rūšių gamybos praeityje iki mechanizuotos naujų aukštos kokybės surimio gaminių ir šaldytų paruoštų maisto produktų gamybos. Surimio gaminių želė tvirtumas yra svarbus rodiklis vertinant surimio gaminių kokybę. Šiuo metu pagrindinis surimio gaminių želatinizacijos būdas yra terminis apdorojimas. Tradiciniai surimio kaitinami 50-70 °C temperatūroje, tačiau po terminio apdorojimo surimio gaminių želė savybės pablogėja. Želė pablogėjimas, tai reiškinys, kai kaitinant surimio, želė tvirtumas smarkiai sumažėja, ir tai tampa problema, ribojančia surimio gaminių gamybą ir gerinimą.
Siekiant pagerinti surimio gaminių želė tvirtumą, patentas CN201410039609. X suteikia Nemipterus hexodon, surimio gaminių paruošimo būdą, naudojant Nemipterus hexodon surimio kaip žaliavas, taikant itin aukšto slėgio ir terminio apdorojimo derinimo būdą, kad būtų paruoštas ir gautas surimio gaminys su dideliu kietumu ir elastingumu. Tačiau būdas kai pirmiausia yra apdoroti surimio 10 min paprastame aukštame slėgyje 200 MPa, tada palikti stovėti ramiai 30 min 40 °C temperatūroje, o po to 20 min. šildyti 90 °C temperatūroje. Apdorojimas paprastu aukštu slėgiu 200 MPa 10 min turi ganėtinai silpna pasyvumo poveikį katepsinui surimio, o tada atliekamas terminis apdorojimas, surimio vis tiek bus 50-70 °C temperatūros diapazone, kuris pablogins surimio želė konsistenciją ir sumažins jo želė tvirtumą. Surimio gaminio želė tvirtumas, galutinai išgautas šiuo būdu, yra tik 566,705 g/cm2, kuris yra mažesnis nei aukščiausio standarto TA lygis > 900 g/cm2 „GB/T 36187-2018 Frozen Sūrimi“. Todėl būtina skubiai naudoti neterminio apdorojimo technologiją, kad būtų galima apdoroti vandens aplinkos produktų, žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio produktus siekiant pagerinti jų želė tvirtumą.
IŠRADIMO ESMĖ
Atsižvelgiant j dabartinį surimio gaminių želė pablogėjimą, po terminio apdorojimo, šiuo išradimu siekiama sukurti būdą, naudojant aukšto slėgio CO2 neterminio apdorojimo technologiją tam tikriems surimio arba krevečių surimio produktams apdoroti, siekiant pagerinti žuvies surimio arba krevečių surimio produktų želė tvirtumą.
Pagrindinis šio išradimo tikslas yra pateikti vandens aplinkos produkto didelio želė tvirtumo žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio gaminio paruošimo būdą; žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio gaminį, paruoštą pirmiau minėtu būdu; pritaikyti pirmiau minėtą būdą gerinant žuvies ir/arba krevečių surimio gaminio želė tvirtumą; taikyti apdorojimą aukšto slėgio CO2 blokuojant katepsiną L.
Pirmiau minėti šio išradimo tikslai pasiekiami šiais techniniais sprendimais:
Išradimas pateikia vandens aplinkos produkto mėsos surimio gaminio didelio želė tvirtumo paruošimo būdą, kurį apima toliau nurodyti žingsniai:
S1. Žuvies ar krevečių smulkinimas į surimį arba krevečių surimį;
S2. 2-3% druskos įpilimas pagal žuvies surimio ar krevečių surimio svorį, vakuuminis smulkinimas 15-30 min. ir tada formavimas; ir
S3. Suformuotų žuvies surimio arba krevečių surimio patalpinimas į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, apdorojimas 5-60 min 30-60 °C ir 10-30 MPa sąlygomis, kad būtų paruoštas didelio želė tvirtumo žuvies surimio arba krevečių surimio gaminys.
Katepsinas L atlieka svarbų vaidmenį bloginant žuvies surimio želė ar krevečių surimiui, jis skaido ne tik miozino sunkiąją grandinę, bet ir aktiną, a-aktiną, troponiną T ir troponiną I ir kt. Ruošiant žuvies surimio arba krevečių surimio želė produktus, šis išradimas gali veiksmingai slopinti katepsiną L, dėl kurio surimio želė konsistencija blogėja taikant specifinį aukšto slėgio CO2 neterminio apdorojimo būdą, taip pagerinant žuvies surimio arba krevečių surimio gaminių želė tvirtumą ir stabilizuojant produkto laikymo sąlygas. Šio išradimo metu vykstantis procesas yra paprastas, gamybos, technologija taupo energiją ir yra ekologiška, ir jo metu galima gaminti didelio želė tvirtumo žuvies surimio arba krevečių surimio gaminius, išlaikant unikalų žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio gaminių skonį ir maistines medžiagas, šis išradimas - labai gera rinkos perspektyva.
Pageidautina, kad CO2 tankis būtų nuo 0,2900 g/ml iki 0,9480 g/ml.
Pageidautina, kad smulkinimas būtų pjaustymas 15-30 min esant 3-5°C, 60100 kPa ir 1500-3500 r/min sąlygoms, naudojant vakuuminę smulkinimo mašiną.
Pageidautina, kad tai būtų gėlavandenės žuvys, pvz., kaip Oreochromis niloticus, Ctenopharyngodon, idellus, Hypophthalmichthys, molitrixir kt.; arba jūros vandens žuvys, tokios kaip Decapterus maruadsi, Saurida elongata, Nemipterus virgatus, Trachinotus ovatus, ir kt.
Pageidautina, kad tai būtų gėlųjų vandenų krevetės, pvz., Macrobrachium rosenbergii, Procambarus clarkii, ir kt.; arba jūrų krevetes, tokios kaip Litopenaeus vannamei, Penaeus japonicus, Penaeus chinensis, Penaeus monodonas, Euphausia superba ir kt.
Pageidautina, kad formavimas būti sutelktas į 10-30 mm skersmens žuvies rutuliuko arba krevečių rutuliuko formavimą, naudojant žuvies rutuliuko formavimo mašiną; arba į cilindro formos žuvies dešros arba krevečių dešros, formavimą, kurios skerspjūvio skersmuo yra 10-30 mm, o dešros ilgis - 50-200 mm, kai kolageno apvalkalo užpildymui naudoja prietaisą skirtą dešrai kimšti.
Kitas šio išradimo pranašumas - žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio produkto paruošimas anksčiau nurodytu būdu ir jo taikymas gerina žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio gaminio želė tvirtumą.
Dabartinio išradimo tyrimų metu iš pradžių išsiaiškinta, kad žuvies surimio arba krevečių surimio gaminių apdorojimo proceso, naudojant aukšto slėgio CO2 technologiją, metu siekiama užblokuoti katepsiną L, tokiu būdu gerinamas žuvies surimio arba krevečių surimio gaminių želė tvirtumas. Todėl šiame išradime taip pat patvirtinama aukšto slėgio CO2 apdorojimo taikymo nauda, blokuojant katepsiną L.
Anksčiau minėtas apdorojimas aukštame slėgyje CO2 blokuoja katepsiną L, įdėjus katepsiną L į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 5-60 min. 30-60 °C ir 10-30 MPa sąlygomis, kad būtų visiškai užblokuotas katepsinas L.
Lyginant su prototipais, toliau pateikiami šio išradimo privalumai.
. Šio išradimo tyrimų metu pirmiausia išsiaiškinta, kad apdorojimas aukšto slėgio CO2 gali veiksmingai užblokuoti katepsiną L, o tai skaido žuvies surimio arba krevečių surimio želė, taip gerinant surimio produktų želė tvirtumą ir suvienodinant produktų laikymo sąlygas.
. šiuo išradimu, apdorojant aukštu slėgiu CO2, gaunamas geresnis žuvies surimio arba krevečių surimio želė gaminys, nei želė, paruošta taikant tradicinį terminį apdorojimą, maistinių medžiagų išlaikymo, spalvos, vandens išlaikymo, mikrostruktūros, želė tvirtumo ir kt. savybių atžvilgiu. Būdas yra saugus ir veiksmingas, puikiai sprendžia tradicinių surimio gaminių želė tvirtumo mažėjimo problemą, išlaiko aukštą surimio produktų kokybę, o procesą lengva valdyti, taupo energiją ir yra ekologiškas. Tai leidžia taikyti naują techninį požiūrį į surimio gaminių gamybą.
TRUMPAS BRĖŽINIŲ APRAŠYMAS pav. - Nemipterus virgatus žuvies rutuliukų, paruoštų taikant tradicinį terminį apdorojimą ir apdorojimą aukšto slėgio CO2, mikrostruktūros elektroninio mikroskopo vaizdas.
pav.- Litopenaeus vannamei krevečių rutuliukų, paruoštų taikant tradicinį terminį apdorojimą ir apdorojimą aukšto slėgio CO2, mikrostruktūros elektroninio mikroskopo vaizdas.
IŠSAMUS APRAŠYMAS
Šis išradimas toliau aprašomas atsižvelgiant į pridedamus brėžinius ir specifinius įgyvendinimo būdus, tačiau įgyvendinimo būdai jokia forma neriboja šio išradimo. Jei nenurodyta kitaip, šiame išradime naudojami reagentai, būdai ir įranga yra reagentai, būdai ir įranga, įprastai naudojama technikos srityje.
Jei nenurodyta kitaip, reagentai ir medžiagos, naudojamos tolesniuose įgyvendinimo būduose, yra komerciškai prieinami.
1-as įgyvendinimo variantas: Nemipterus virgatus raumenų katepsino L blokavimo būdas
1. Eksperimentinis būdas
S1. Buvo paimta Nemipterus virgatus mėsa , išgautas katepsino L tirpalas ir laikomas vėlesniam naudojimui 4°C temperatūroje;
S2. Katepsino L tirpalas buvo įleistas į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,8107 g/ml, o tirpalas buvo laikomas 55 min. esant 55 °C ir 25 MPa sąlygoms.
2. Eksperimento rezultatai
Po apdorojimo pagal šį įgyvendinimo būdą katepsinas L buvo užblokuotas 95 %.
2-as įgyvendinimo variantas: Nemipterus virgatus raumenų katepsino L blokavimo būdas
1. Eksperimentinis būdas
S1. Buvo paimta Nemipterus virgatus mėsa, išgautas katepsino L tirpalas ir laikomas vėlesniam naudojimui 4°C temperatūroje;
S2. Katepsino L tirpalas buvo įleistas į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,9480 g/ml, o tirpalas buvo laikomas 60 min. esant 30 °C ir 30 MPa sąlygoms.
2. Eksperimento rezultatai
Po apdorojimo naudojant šį būdą, katepsinas L buvo užblokuotas 96 %.
3-as įgyvendinimo variantas: Litopenaeus vannamei raumenų katepsino L pasyvavimo būdas
1. Eksperimentinis būdas
S1. Buvo paimti Litopenaeus vannamei raumenys ir išgaunamas katepsino L tirpalas, vėlesniam naudojimui laikomas 4°C temperatūroje;
S2. Katepsino L tirpalas buvo įleistas į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,2900 g/ml, o tirpalas buvo laikomas 60 min. esant 60 °C ir 10 MPa sąlygoms.
2. Eksperimento rezultatai
Po apdorojimo pagal šį įgyvendinimo būdą katepsinas L buvo užblokuotas 100%.
4-as įgyvendinimo variantas: Litopenaeus vannamei raumenų katepsino L pasyvavimo būdas
1. Eksperimentinis būdas
S1. Buvo paimti Litopenaeus vannamei raumenys ir išgaunamas katepsino L tirpalas, laikomas vėlesniam naudojimui 4°C temperatūroje;
S2. Katepsino L tirpalas buvo įleistas į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,8107 g/ml, o tirpalas buvo laikomas 50 min. esant 55 °C ir 25 MPa sąlygoms.
2. Eksperimento rezultatai
Po apdorojimo pagal šį įgyvendinimo būdą katepsinas L buvo užblokuotas 92 %.
5-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo surimio produktų paruošimas iš Nemipterus virgatus
S1. Surimiai iš Nemipterus virgatus buvo smulkinami, įberiama 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, po to buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai buvo sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 55 min. 55°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,8107 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 1187 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
6-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo surimio produktų paruošimas iš Nemipterus virgatus
S1. Surimiai iš Nemipterus virgatus buvo smulkinami, įberiama 3% druskos, 20 min. pjaustoma 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti rutuliai iš žuvies buvo sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 60 min. 35°C ir 30 MPa (CO2 tankis yra 0,9291 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 1093 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
7-as įgyvendinimo variantas: Oreochromis niloticus didelio želė tvirtumo surimio produktų paruošimas
S1. Surimiai iš Oreochromis niloticus buvo smulkinami, įberiama 3% druskos, 30 min. supjaustyta 3°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti rutuliai iš žuvies buvo sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 55 min. 55°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,8107 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 978 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
8-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo surimio produktų iš Ctenopharyngodon idellus paruošimas
S1. Surimiai iš Ctenopharyngodon idellus yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 60 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 30 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti rutuliai iš žuvies yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 55 min. 55°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,8107 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 952 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
9-as įgyvendinimo variantas: Hypophthalmichthys molitrix didelioželė tvirtumo surimio produktų paruošimas
S1. Surimiai iš Hypophthalmichthys molitrix yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 5°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 10 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti rutuliai iš žuvies yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 5 min. 30°C ir 30 MPa (CO2 tankis yra 0,9480 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 937 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
10- as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo surimio produktų paruošimas iš Decapterus maruadsi
S1. Surimiai iš Decapterus maruadsi yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 100 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o po to paruošiama į cilindro formos žuvies dešreles, kurių skerspjūvio skersmuo yra 20 mm, o dešros ilgis 100 mm, užpildant kolageno apvalkalą naudoja prietaisą skirtą dešrai kimšti;
S2. Suformuotos žuvies dešros yra sudėtos į aukšto slėgio CO2 apdorojimo , 55 min. 55°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,8107 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 1052 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį £ 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
11-as įgyvendinimo variantas: Trachinotus ovatus didelio želė tvirtumo surimio produktų paruošimas
S1. Surimiai iš Trachinotus ovatus yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 15 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti rutuliai iš žuvies yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, 60 min. 60°C ir 10 MPa (CO2 tankis yra 0,2900 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 992 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi”.
12-as įgyvendinimo variantas: Saurida elongata didelio želė tvirtumo surimio produktų paruošimas
S1. Surimiai iš Saurida elongata yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 15 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 3500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o po to paruošiama į cilindro formos žuvies dešreles, kurių skerspjūvio skersmuo yra 10 mm, o dešros ilgis 200 mm, užpildant kolageno apvalkalą naudoja prietaisą skirtą dešrai kimšti;
S2. Suformuotos dešros iš žuvies yra sudėtos į aukšto slėgio CO2 apdorojimo, 55 min. 55°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,8107 g/ml), rutulių iš žuvies želė tvirtumas gali siekti 1028 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
lyginamasis pavyzdys: Nemipterus virgatus surimio produktų paruošimas tradiciniu šildymo būdu
1. Paruošimo būdas
SI. Surimis iš Nemipterus virgatus yra smulkinamas, 20 min. kapotas 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferiniams rutuliams iš žuvies paruošti buvo naudojama žuvies rutuliukų formavimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai, virti tradiciniu dviejų pakopų kaitinimo būdu, t. y. kaitinami 30 min. 45°C temperatūroje, o po to 20 min. 90°C temperatūroje. Žuvies rutulių želė tvirtumas buvo tik 696 g/cm2.
2. Eksperimento rezultatai
1. 1 lentelėje parodytas 5-12 įgyvendinimo variantuose paruoštų žuvies rutulių želė tvirtumas. Iš lyginamųjų lentelės duomenų matyti, kad žuvies rutulių, paruoštų šio lyginamojo pavyzdžio būdu, želė tvirtumas yra daug mažesnis nei žuvies rutulių, paruoštų aukšto slėgio CO2 apdorojimo būdu. Taip yra daugiausia dėl to, kad tradiciniu dviejų etapų kaitinimo būdu, katepsino L žuvies mėsa yra 50-70 °C temperatūros intervale, šiame temperatūros diapazone katepsino L fermentų aktyvumas yra palyginti didelis, dėl to žuvies rutuliukai suyra, sumažindami miofibriliarinius baltymus ir taip sumažina želė tvirtumą; kadangi katepsinas L yra pasyvus žuvies mėsoje, apdorojant aukšto slėgio CO2, dėl molekulinio CO2, poveikio, žuvies rutuliukų želė tvirtumas labai padidėja.
lentelė
Mėginys Želė tvirtumas (g/cm2)
5-as įgyvendinimo būdas 1187±36A
6-as įgyvendinimo būdas 1093±28 AB
7-as įgyvendinimo būdas 978±32 BC
8-as įgyvendinimo būdas 952±27 C
9-as įgyvendinimo būdas 937±22 C
10-as įgyvendinimo būdas 1052±23B
11-as įgyvendinimo būdas 992±32 B
12-as įgyvendinimo būdas 1028±31 B
1 lyginamasis pavyzdys 696±31 D
Pastaba: pažymėta ta pačia raide nerodo didelio skirtumo (P>0,05), pažymėtas skirtingomis raidėmis, rodo didelį skirtumą (P<0,05)
Želė tvirtumas yra svarbus rodiklis vertinant žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio produktų kokybę. Apskritai, kuo didesnis želė tvirtumas, tuo geresnis produkto elastingumas ir tuo jis skanesnis vartotojams. GB/T 36187-2018 Frozen Surimi nurodomas aukščiausias standartinis TA lygis > 900 g/cm2 surimio želė tvirtumo. Šio išradimo technologija paruoštų surimio produktų želė tvirtumas viršija GB/T 36187-2018 Frozen Surimi nurodytą standartą, nurodantį, kad produktai atitinka aukštos kokybės reikalavimus.
2. 2 lentelė - tai 5-ajame įgyvendinimo būdu paruoštų žuvies mėsos rutuliukų kokybės indeksų (apdorojant aukšto slėgio CO2 apdorojimu) ir 1 lyginamajame pavyzdyje (termiškai apdorojant) paruoštų žuvies mėsos rutuliukų kokybės indeksai. Kaip matyti iš 2 lentelės, palyginti su tradicinio terminio apdorojimo paruoštų žuvies mėsos rutuliukų kokybe, aukšto slėgio CO2 apdorojimo metu, paruoštų žuvies mėsos rutuliukų kokybė gali išlaikyti daugiau maistinių medžiagų, mažiau kokybės nuostolių, daugiau drėgmės, baltesnės spalvos ir didesnio želė tvirtumo; aukšto slėgio CO2 apdorojimo metu paruošti žuvies mėsos rutuliukų kokybė taip pat parodė aukštesnę kokybę vėlesniame saugojimo procese.
lentelė
Žuvies mėsos rutuliukų kokybės indeksai 1 lyginamasis pavyzdys: (termiškai apdorojant) 5-as įgyvendinimo būdas: (aukšto slėgio CO2 apdorojimas)
Drėgmė (%) 71.12±1.08 B 75.23±0.97 A
Žalias baltymas (%) 1 5.26±0.56 B 18.35±0.62A
Pelenai (%) 2.08±0.07 B 3.57±0.12A
Kokybės praradimas 15.36±1.25A 4.18+0.19 B
Vandens sulaikymas 59.35±2.12B 72.42±1.45 A
Spalvų skirtumas L reikšmė 62.38±1.29 B 72.36+1.38 A
Želė tvirtumas 696+31 B 1187±36A
Pastaba: pažymėtas skirtingomis raidėmis duomenims toje pačioje eilutėje rodo didelį skirtumą (P>0,05)
Pav. 1A yra elektronų mikroskopo vaizdas apie žuvies mėsos rutuliukų mikrostruktūrą, paruoštą tradiciniu termiškai apdorojant lyginamajame pavyzdyje 1 ir Pav. 1B yra elektronų mikroskopo vaizdas apie žuvies mėsos rutuliukų mikrostruktūrą, paruoštą aukšto slėgio CO2 apdorojimo 5-u įgyvendinimo variantu. Palyginus 1A ir 1B pav., Galima nustatyti, kad aukšto slėgio CO2 apdorotų žuvies mėsos rutuliukų mikrostruktūrą yra tankesnė, todėl ji turi didesnį želė tvirtumą.
13-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo krevečių surimio produktų iš Litopenaeus vannamei paruošimas
S1. Surimiai iš Litopenaeus vannamei yra smulkinami, įberiama 3% druskos, 20 min. pjaustoma 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo , 60 min. 60°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,7866 g/ml), žuvies rutulių želė tvirtumas gali siekti 1156 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 361872018 Frozen Surimi.
14-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo krevečių surimio produktų iš Litopenaeus vannamei paruošimas
S1. Surimiai iš Litopenaeus vannamei buvo smulkinama, įberiama 3% druskos, 20 min. pjaustoma 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo, 50 min. 55°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,8107 g/ml), žuvies rutulių želė tvirtumas gali siekti 987 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-
2018 Frozen Surimi.
15-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo krevečių surimio produktų iš Penaeus monodon paruošimas
S1. Surimiai iš Penaeus monodoni buvo smulkinami, įberiama 3% druskos, 20 min. pjaustoma 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš žuvies paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių mėsos rutuliukai buvo sudedami į aukšto slėgio CO2 apdorojimo puodą, 60 min. 60°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,7866 g/ml), žuvies rutulių želė tvirtumas gali siekti 1083 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
16- as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo krevečių surimio produktų iš Macrobrachium rosenbergii paruošimas
S1. Surimiai iš Macrobrachium rosenbergii yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš krevečių paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių rutuliai yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo , 60 min. 60°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,7866 g/ml), krevečių rutulių želė tvirtumas gali siekti 1069 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
17- as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo krevečių surimio produktų iš Procambarus clarkii paruošimas
S1. Surimiai iš Procambarus clarkii yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada buvo naudojama 15 mm skersmens sferinių rutulių iš krevečių paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių rutuliai yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo , 60 min. 60°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,7866 g/ml), krevečių rutulių želė tvirtumas gali siekti 928 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
18-as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo, krevečių surimio produktų iš Penaeus japonicus paruošimas
S1. Surimiai iš Penaeus japonicus yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferinių rutulių iš krevečių gamybai buvo naudojama žuvies rutulių paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių rutuliai yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo , 60 min. 60°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,7866 g/ml), krevečių rutulių želė tvirtumas gali siekti 1105 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
19- as įgyvendinimo variantas: Didelio želė tvirtumo krevečių surimio produktų iš Penaeus chinensis paruošimas
S1. Surimiai iš Penaeus chinensis yra smulkinami, pridėta 3% druskos, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferinių rutulių iš krevečių gamybai buvo naudojama žuvies rutulių paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių rutuliai yra sudėti į aukšto slėgio CO2 apdorojimo , 60 min. 60°C ir 25 MPa (CO2 tankis yra 0,7866 g/ml), krevečių rutulių želė tvirtumas gali siekti 1109 g/cm2, viršijant aukščiausią standartinį TA lygį > 900 g/cm2 GB/T 36187-2018 Frozen Surimi.
lyginamasis pavyzdys: Litopenaeus vannamei krevečių surimio produktų paruošimas tradiciniu kaitinimo būdu
1. Paruošimo būdas
S1. Surimiai iš Litopenaeus vannamei yra smulkinami 20 min. supjaustyti 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferinių rutulių iš krevečių gamybai buvo naudojama žuvies rutulių paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių rutuliai virti tradiciniu dviejų pakopų kaitinimo būdu, t. y. kaitinami 30 min. 45°C temperatūroje, o po to 20 min. 90°C temperatūroje. Krevečių rutulių želė tvirtumas buvo tik 461 g/cm2.
2. Eksperimento rezultatai
1, 3 lentelėje parodytas 13-19 įgyvendinimo variantuose paruoštų krevečių rutulių želė tvirtumas. Galima pastebėti, kad krevečių mėsos rutulių, paruoštų šio lyginamojo pavyzdžio būdu, želė tvirtumas yra daug mažesnis nei krevečių mėsos rutuliukams, paruoštiems aukšto slėgio CO2 apdorojimo būdu. Taip yra daugiausia dėl to, kad tradiciniu dviejų etapų kaitinimo būdu katepsino L krevečių mėsoje yra 5070 °C temperatūros intervale, šiame temperatūros diapazone katepsino L fermentų aktyvumas yra palyginti didelis, dėl to krevečių rutuliukai suyra, sumažindami miofibriliarinius baltymus ir taip sumažina želė tvirtumą; apdorojant aukšto slėgio CO2 nes katepsinas L yra pasyvus krevečių mėsoje dėl molekulinio CO2, poveikio, krevečių rutuliukų želė tvirtumas labai padidėja.
lentelė
Mėginys Želė tvirtumas (g/cm2)
13-as įgyvendinimo būdas: 1156±32A
14-as įgyvendinimo būdas: 987±29 A
15-as įgyvendinimo būdas: 1083±27A
16-as įgyvendinimo būdas: 1069±34A
17-as įgyvendinimo būdas: 928±25 B
18-as įgyvendinimo būdas: 1105±29A
19-as įgyvendinimo būdas: 1109+31 A
2 lyginamasis pavyzdys: 461+26 C
Pastaba: pažymėta ta pačia raide nerodo didelio skirtumo (P>0,05), pažymėtas skirtingomis raidėmis, rodo didelį skirtumą (P<0,05)
Apibendrinant, rezultatai rodo, kad aukšto slėgio CO2 naudojimas šiame išradime gali veiksmingai pasyvinti krevečių katepsiną L ir pagerinti krevečių surimio produktų želė tvirtumą.
Želė tvirtumas yra svarbus rodiklis vertinant krevečių mėsos surimio produktų kokybę. Apskritai, kuo didesnis želė tvirtumas, tuo geresnis produkto elastingumas ir tuo jis skanesnis vartotojams. GB/T 36187-2018 Frozen Surimi nurodomas aukščiausias standartinis TA lygis > 900 g/cm2 surimio želė tvirtumo. Šio išradimo technologija paruoštų krevečių surimio produktų želė tvirtumas viršija GB/T 361872018 Frozen Sūrimi nurodytą standartą, nurodantį, kad produktai atitinka aukštos kokybės reikalavimus.
2. 4 lentelė - tai 13-ajame pavyzdyje paruoštų krevečių mėsos rutuliukų kokybės indeksų (apdorojant aukšto slėgio CO2 apdorojimu) ir 2 lyginamajame pavyzdyje (termiškai apdorojant) paruoštų krevečių mėsos rutuliukų kokybės indeksai. Kaip matyti iš 4 lentelės, palyginti su tradicinio terminio apdorojimo paruoštų krevečių mėsos rutuliukų kokybe, aukšto slėgio CO2 apdorojimo metu paruoštų krevečių mėsos rutuliukų kokybė geresnė, gali išlaikyti daugiau maistinių medžiagų, mažiau kokybės nuostolių, daugiau drėgmės, baltesnės spalvos ir didesnio želė tvirtumo; aukšto slėgio CO2 apdorojimo metu paruoštų krevečių mėsos rutuliukų kokybė taip pat buvo aukštesnė vėlesniame saugojimo procese.
lentelė
Krevečių mėsos rutuliuko kokybės indeksai 2 lyginamasis pavyzdys: (termiškai apdorojant) 13-as įgyvendinimo būdas: (aukšto slėgio CO2 apdorojimas)
Drėgmė (%) 74.05+1.23 B 77.31 ±0.93 A
Žalias baltymas (%) 13.35±0.98B 17.81±0.58A
Pelenai (%) 2.10±0.06B 3.69±0.19A
Kokybės praradimas 18.78±1.37 A 4.43±0.22 B
Vandens sulaikymas 65.33±2.12B 75.50±1.37 A
Spalvų skirtumas L reikšmė 58.11 ±1.57 B 62.96±0.77 A
Želė tvirtumas 461±26 B 1156±32A
Pastaba: pažymėtas skirtingomis raidėmis duomenims toje pačioje eilutėje rodo didelį skirtumą (P>0,05)
Pav. 2A yra elektronų mikroskopo vaizdas, rodantis krevečių mėsos rutuliukų mikrostruktūrą, paruoštą tradiciniu termiškai apdorojant lyginamajame pavyzdyje 2 ir Pav. 2B yra elektronų mikroskopo vaizdas, rodantis krevečių mėsos rutuliukų mikrostruktūrą, paruoštą aukšto slėgio CO2 apdorojimo 13 -u įgyvendinimo būdu.
Palyginus 2A ir 2B pav., galima nustatyti, kad aukšto slėgio CO2 apdorotų krevečių mėsos rutuliukų mikrostruktūra yra tankesnė, todėl ji turi didesnį želė tvirtumą.
lyginamasis pavyzdys; Nemipterus virgatus surimio produktų paruošimas
S1. Surimis iš Nemipterus virgatus yra smulkinamas, 20 min. kapotas 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferiniams rutuliams iš žuvies paruošti buvo naudojama rutuliukų iš žuvies formavimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai yra dedami į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, kurių CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,8107 g/ml, 55 min. 55°C ir 25 MPa sąlygomis, o žuvies rutulių želė tvirtumas buvo 835 g/cm2.
lyginamasis pavyzdys: Nemipterus virgatus surimio produktų paruošimas
S1. Surimis iš Nemipterus virgatus yra smulkinamas, 20 min. kapotas 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferiniams rutuliams iš žuvies paruošti buvo naudojama žuvies rutuliukų formavimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai buvo dedami į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, kur CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,8563 g/ml, 55 min. 20°C ir 10 MPa sąlygomis, o žuvie rutulių želė tvirtumas buvo 238 g/cm2.
lyginamasis pavyzdys: Nemipterus virgatus surimio produktų paruošimas
S1. Surimis iš Nemipterus virgatus yra smulkinamas, 20 min. kapotas 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferiniams rutuliams iš žuvies paruošti buvo naudojama rutuliukų iš žuvies formavimo mašina;
S2. Suformuoti žuvies rutuliai buvo dedami į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, kur CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,0018 g/ml, 4 min. 30°C ir 0.1 MPa sąlygomis, o žuvies rutulių želė tvirtumas buvo 243 g/cm2.
lyginamasis pavyzdys: Litopenaeus vannamei surimio produktų paruošimas
S1. Surimioai iš Litopenaeus vannamei buvo smulkinami, 20 min. supjaustyta 4°C temperatūroje, 80 kPa, 1500 r/min vakuuminiu smulkinimo aparatu, o tada 15 mm skersmens sferinių rutulių iš krevečių gamybai buvo naudojama žuvies rutulių paruošimo mašina;
S2. Suformuoti krevečių mėsos rutuliai yra dedami į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, kur CO2 tankis apdorojimo katile buvo 0,8297 g/ml, 3 min. 60°C ir 30 MPa sąlygomis, o žuvies rutulių želė tvirtumas buvo 328 g/cm2.
Galima pastebėti, kad šis išradimas atlieka tam tikrą žuvies surimio arba krevečių surimio produkto apdorojimą pagal tam tikrą CO2 tankį, temperatūrą ir slėgį, o gautas surimio produktas turi palyginti didelį želė tvirtumą.
Paminėti šio išradimo įgyvendinimo būdai yra tik pageidaujami, bet šio išradimo apsaugos apimtis jais neapsiriboja. Bet koks lygiavertis pakeitimas, atliktas bet kokio kvalifikuoto asmens pagal techninius reikalavimus ir šio išradimo koncepciją turi būti įtrauktas į šio išradimo apsaugos sritį.

Claims (10)

  1. Surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas, kai žaliavai, taiko itin aukštą slėgį ir terminį apdorojimą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad žuvį ar krevetes smulkina į surimį arba krevečių surimį; įpila 23% druskos pagal žuvies surimio ar krevečių surimio svorį, smulkina vakuume 15-30 min. ir tada formuoja; ir suformuotą žuvies surimio arba krevečių surimio patalpina į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą, apdoroja 5-60 min 30-60 °C ir 10-30 MPa sąlygomis, kad būtų paruoštas didelio želė tvirtumo žuvies surimio arba krevečių surimio gaminys.
  2. Būdas pagal 1 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad CO2 tankis apdorojimo katile yra nuo 0,2900 g/ml iki 0,9480 g/ml.
  3. Būdas pagal 1 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, vakuuminio smulkinimo metu, pjausto, 15-30 min. 35 °C, 60-100 kPa ir 1500-3500 r/min. vakuumine smulkinimo mašina.
  4. Būdas pagal 1 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad žuvies surimį apima Oreochromis niloticus, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys molitrix, Decapterus maruadsi, Saurida elongata, Nemipterus virgatus, ir Trachinotus ovatus.
  5. Būdas pagal 1 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad krevečių surimį apima Macrobrachium rosenbergii, Procambarus clarkii, Penaeus japonicus, Litopenaeus vannamei, Penaeus chinensis, Penaeus monodon, ir Euphausia superba.
  6. Būdas pagal 1 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad formuoja sferinį 10-30 mm skersmens rutuliuką iš žuvies arba krevečių, naudoja žuvies rutulių formavimo įrenginį; arba cilindro formos žuvies arba krevečių dešrą, kurios skersmuo yra 10-30 mm, o ilgis - 50-200 mm, dešros kimšimo prietaisu užpildo kolageno apvalkalą.
  7. Žuvies ir/arba krevečių mėsos surimi produktas, paruoštas pagal bet kurį iš būdo 1 – 6 punktų.
  8. Būdo pagal 1 – 6 punktus, taikymas, žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio produktui, siekiant padidinti žuvies ir/arba krevečių mėsos surimio produkto želė tvirtumą.
  9. Būdo pagal 1 - 6 arba 8 punktus, taikymas aukštu slėgiu CO2 katepsino L blokavimui.
  10. Taikymas pagal 9 punktą, b e s i s k i r i a n t i s tuo, kad katepsiną L deda į aukšto slėgio CO2 apdorojimo katilą ir apdoroja 5-60 min 30-60 °C ir 10-30 MPa sąlygomis.
LT2022503A 2022-01-28 2022-01-28 Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas LT6935B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2022503A LT6935B (lt) 2022-01-28 2022-01-28 Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2022503A LT6935B (lt) 2022-01-28 2022-01-28 Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2022503A LT2022503A (lt) 2022-08-10
LT6935B true LT6935B (lt) 2022-09-12

Family

ID=82701999

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2022503A LT6935B (lt) 2022-01-28 2022-01-28 Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6935B (lt)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN115736207A (zh) * 2022-11-04 2023-03-07 淮阴工学院 一种发酵型鱼糜的制备方法

Also Published As

Publication number Publication date
LT2022503A (lt) 2022-08-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10292410B2 (en) Injectable protein product
Yi et al. Shucking of bay scallop (Argopecten irradians) using high hydrostatic pressure and its effect on microbiological and physical quality of adductor muscle
Zhu et al. Effect of thermal treatment on the texture and microstructure of abalone muscle (Haliotis discus)
Lin et al. Different changes in mastication between crisp grass carp (Ctenopharyngodon idellus C. et V) and grass carp (Ctenopharyngodon idellus) after heating: The relationship between texture and ultrastructure in muscle tissue
CN102429242B (zh) 一种牛肉嫩化的方法
JP5643917B2 (ja) 軟化食品の製造法
EP2461706B1 (en) Protein product and process for making injectable protein product
CN104970403B (zh) 一种凝胶型鱼汤产品及其生产工艺
Park et al. New developments in manufacturing of surimi and surimi seafood
WO2018201783A1 (zh) 一种提高鱼糜制品凝胶强度的微波组合加热方法
LT6935B (lt) Didelio tvirtumo surimio gaminio iš žuvies ir krevečių paruošimo būdas ir taikymas
CN107751349B (zh) 一种保持淡水鱼品质的冷冻方法
Lin et al. Effect of ultrastructure on changes of textural characteristics between crisp grass carp (Ctenopharyngodon idellus C. Et V) and grass carp (Ctenopharyngodon idellus) inducing heating treatment
CN111955674A (zh) 一种胶原蛋白皮冻及其制作方法
CN114052198A (zh) 一种脆骨纯肉香肠的制作工艺
CN110663897A (zh) 一种超高压黑鱼鱼肠的生产方法
TWI528905B (zh) 熟成肉品之方法
JP2006034263A (ja) 軟体動物加工品の製造方法
US12041952B2 (en) Microwave and conduction combined heating method for improving gel strength of surimi products
JP2006020527A (ja) 甲殻類加工品の製造方法
Gao et al. Gel and texture properties of fish-meat gel prepared with pagrus major in comparison to different grades of alaska pollock
CN114158701A (zh) 一种鲨鱼肉休闲食品的制备方法
Huang et al. Effect of NaCl on the quality of aquatic products and research progress on salt reduction technologies.
US20150017314A1 (en) Cold batter mincing of meat through hot-boned and crust-freezing processes
CN117223831A (zh) 一种具有纤维质感片层结构的冻裹重组鱼排制品及其加工方法

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20220810

FG9A Patent granted

Effective date: 20220912