LT6087B - Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas - Google Patents

Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas Download PDF

Info

Publication number
LT6087B
LT6087B LT2012124A LT2012124A LT6087B LT 6087 B LT6087 B LT 6087B LT 2012124 A LT2012124 A LT 2012124A LT 2012124 A LT2012124 A LT 2012124A LT 6087 B LT6087 B LT 6087B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
cuff
acoustic
toroidal
human
biological tissues
Prior art date
Application number
LT2012124A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2012124A (lt
Inventor
Algimantas Bubulis
KIS Saulius GRIGIÅ
Vincentas VEIKUTIS
Igor ADZERICHO
Rustam Asimov
Vladimir Minchenya
Original Assignee
Kauno technologijos universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kauno technologijos universitetas filed Critical Kauno technologijos universitetas
Priority to LT2012124A priority Critical patent/LT6087B/lt
Publication of LT2012124A publication Critical patent/LT2012124A/lt
Publication of LT6087B publication Critical patent/LT6087B/lt

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)
  • Thermotherapy And Cooling Therapy Devices (AREA)

Abstract

Išradimas priskirtas medicininei technikai, konkrečiai įrenginiams, turintiems kompleksinį terapinį poveikį į biologinius audinius ar jų fragmentines struktūras. Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius, susidedantis iš akustinio spinduliavimo šaltinio, esančio ant strypų, kurie tvirtai sujungti su strypų padėties fiksatoriumi ir po juo įtvirtintu balkiu su kontaktiniais strypais, atsiremiančiais į žmogaus kūną ir akustinio šaltinio valdymo bloko, kuriame toroidinės formos žiedo pavidalo manžetės, kurios išorinėje dalyje sumontuotas antgalis prijungtas per vamzdelį su vandens padavimo siurbliu, o išorinėje toroidinės manžetės pusėje statmenai toroidinės manžetės ašiai pritvirtinti ne mažiau du akustiniai šaltiniai, iš išorės prijungti prie programuojamo ultragarsinio generatoriaus, o vidinė toroidinės manžetės dalis kontaktuoja su žmogaus odos paviršiumi paduodant į jos vidų skystį po spaudimu. Ultragarso perdavimo į žmogaus biologinius audinius būdas, panaudojant ultragarsinį poveikį, kai atliekama žmogaus angiografiją.

Description

Išradimas priskirtas medicininei technikai, konkrečiai įrenginiams, turintiems kompleksinį terapinį poveikį į biologinius audinius ar jų fragmentines struktūras, veikiant temperatūra, magnetiniu lauku, virpesiais, kas gali būti panaudota kai kurių sisteminių kraujagyslių patologijų ar patologinių būklių korekcijai: šviežių ir senų trombų ližei, trombembolinių bei įvairios kilmės ir struktūros aterosklerotinių darinių destrukcijai ir kraujagyslių rekanalizacijai, vaistinių gydomųjų preparatų lokalios penetracijos į audinius padidinimą, siekiant gauti maksimaliai geresnį terapinį efektą ir išvengti pašalinio (toksinio) vaistų poveikio.
Yra žinomas ultragarsinio poveikio į žmogų būdas (žiūr. RU patentą Nr.2110247, A 61 H 23/02), tačiau jį naudojant nėra galimybės paveikti ultragarsu į konkrečiai pasirinktą žmogaus organo vietą, siekiant padidinti ultragarso poveikio efektyvumą, destrukuojant ir kartu pašalinant įvairios kilmės ir struktūros aterosklerotinius darinius visose kraujagyslės sienelės, proliferuotos lipidokalcifikatais sluoksniuose: intimoje, medijoje, adventicijoje, tuo pačiu atstatant kraujagyslės sienelės elastingumą.
Yra žinomas ultragarso poveikio į žmogų būdas panaudojant kontaktinius mechaninius elementus, kurie tiesiogiai veikia į tam tikrus žmogaus audinius (žiūr. DE paraišką patentui Nr.2713438, A 61 H 23/02 ir DE paraišką patentui Nr.3719331, A 61 H 23/02) tačiau jį naudojant nėra galimybės efektyviai atlikti šviežių ir senų trombų ližę, trombembolinių bei įvairios kilmės ir struktūros aterosklerotinių darinių destrukciją, siekiant gauti greitą, saugią ir efektyvią kraujagyslių rekanalizaciją, o taip pat norimu laipsniu (kontroliuojamai) padidinti vaistinių gydomųjų preparatų lokalią penetraciją į pasirinktus audinius iki efektyvios terapinės koncentracijos gavimo, tokiu būdu išvengiant sisteminio toksinio poveikio.
Yra žinomas ir akustinės terapijos būdas (žiūr. RU patentą Nr.2145206, A 61 H 23/02, 2000.02.10), kurio veikimas j žmogaus organizmą pagrįstas jam esant skystyje, pvz. vonioje, kurioje per skystį, kaip vektorių sužadinami akustiniai virpesiai dažnio intervale tarp 1000-6000 Hz. Nurodyto metodo trūkumas tas, kad jj naudojant gaunamas poveikis yra sisteminis, t.y. j visą organizmą, kas dažnai nėra saugu ir optimalu, nėra galimybės paveikti į konkrečiai pasirinktą žmogaus organo vietą.
Yra žinomas įrenginys (žiūr. JAV patentą Nr.4779615, A 61 H 23/00) kuriuo, kurio veikimas į žmogų pagrįstas tiesioginiu kontakto būdu veikiant tik į žmogaus kūno paviršių t.y. odą. Šiuo atveju nėra galimybės daryti poveikį j vidines žmogaus organizmo struktūras bei organus, t.y. labai ribotos terapinės šio metodo galimybės. Juo labiau, šis metodas visiškai netinkamas mūsų tikslų įgyvendinimui ir techniniam sprendimui, t.y. efektyviai atlikti šviežių ir senų trombų ližę, trombembolinių bei įvairios kilmės ir struktūros aterosklerotinių darinių destrukciją, siekiant gauti greitą, saugią ir efektyvią kraujagyslių rekanalizaciją, o taip pat norimu laipsniu (kontroliuojamai) padidinti vaistinių gydomųjų preparatų lokalią penetraciją j pasirinktus audinius iki efektyvios terapinės koncentracijos gavimo, tokiu būdu išvengiant sisteminio toksinio poveikio. Pastarasis įrenginys gali būti priimamas kaip prototipas.
Išradimo tikslas - padidinti kraujagyslių valymo efektyvumą ultragarsiniu poveikiu į konkrečiai pasirinktas žmogaus organizmo audinių sritis, konkrečiu atveju kraujagyslių sienelės struktūras.
Išradimo tikslas ultragarso perdavimui į biologinius audinius pasiekiamas tokiu būdu, kad sukurtas įrenginys, susidedantis iš akustinio spinduliavimo šaltinio, esančio ant strypų, kurie tvirtai sujungti su strypų padėties fiksatoriumi ir po juo įtvirtintu balkiu su kontaktiniais strypais, atsiremiančiais j žmogaus kūną, Akustinio šaltinio valdymo blokas sudarytas ne mažiau kaip iš dviejų, vienas prieš kitą esančių akustinių šaltinių, įtvirtintų ant viršutinės dalies toroidinės formos manžetės, pagamintos iš medžiagos su geromis akustinėmis savybėmis (pvz. latekso) ir per jungiamąjį vamzdelį prijungtas prie vandens siurblio tam, kad manžetės viduje būtų sudarytas spaudimas, ne viršijantis 50% viršutinės paciento kraujo spaudimo reikšmės ribos, o vidinė manžetės dalis kontaktuotų su žmogaus kūno paviršiumi (pvz. žmogaus rankos oda) per visą perimetrą ir per tepalo sluoksnį su geromis akustinėmis savybėmis (pvz. vazelinu, ar specialiai gaminamais geliais, naudojamais echoskopijoms atlikti).
Įgyvendinant įrenginį naudojamas sekantis ultragarso padavimo į žmogaus vidinius organus būdas: naudojant žmogaus patologiškai pakitusių kraujagyslių autopsinius fragmentus (Langendorfo metodika) trombais okliuduotos ar ženkliai sklerozuotos ( > 80-90 %) vietos, įvedamas trombolizinis vaistinis preparatas ir iš programuojamo ultragarsinio generatoriaus paduodama 18-100 kHz dažnio įtampa ir tokiu būdu optimizuojamas vaisto trombolizinis poveikis. Antrame etape analogiškai pirmajam etapui, tik in vivo nustatomos žmogaus periferinių kraujagyslių patogeniškai pakitusios sritys, į jas įvedamas vaistinis trombolizinis preparatas ir iš programuojamo ultragarsinio generatoriaus paduodama 18-100 kHz dažnio įtampa bei vykdomas trmbolizuotų fragmentų atsiurbimas.
Išradimo esmė paaiškinta figūroje, kurioje pavaizduota įrenginio ultragarso perdavimui j biologinius audinius konstrukcijos bendras vaizdas.
Įrenginys ultragarso perdavimui Į biologinius audinius, susideda iš toroidinės formos žiedo pavidalo manžetes 1, kurios išorinėje dalyje 2 sumontuotas antgalis 3 sujungtas per vamzdelį 4 su vandens padavimo siurbliu 5. Išorinėje toroidinės manžetės 1 pusėje 2 statmenai toroidinės manžetės ašiai pritvirtinti akustiniai šaltiniai 6, kurių ultragarsą skleidžiantys paviršiai 7 yra toroidinės manžetės 1 viduje, o akustiniai šaltiniai 6 iš išorės prijungti prie programuojamo ultragarsinio generatoriaus 8.
Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius veikia taip:
Atlikus žmogaus kraujagyslių angiografiją (vienas iš būdų diagnozuoti kraujagyslių sistemos ir kraujotakos būklę) yra nustatomos kraujagyslių vietos, kuriose reikalinga atlikti trobolizę ultragarsu. Po to, j šias trombolizuotas kraujagysles įvedami specialūs vaistiniai preparatai ir toje vietoje ant odos paviršiaus, patepus jj tepalu, uždedama toroidinė manžetė 1, kuri per antgalį 3, esantį ant vidinės toroidinės manžetės pusės 2 per vamzdelį 4 vandens siurbliu 5 paduodamas skystis, kurio spaudimas neviršija 50% viršutinės paciento kraujo spaudimo reikšmės, tam kad susidarytų pakankamas kontaktas tarp odos paviršiaus ir toroidinės manžetės vidinės dalies. Į akustinius šaltinius 6, esančius vienas priešais kitą iš programuojamo ultragarsinio generatoriaus 8 paduodama kintama 18-100kHz dažnio įtampa ir vidinių akustinių šaltinių paviršiai 7, esantys toroidinės manžetės viduje pradeda skleisti ultragarsines bangas, kurios per skystį persiduoda j reikiamo organo pažeistas kraujagysles ir kartu su įvestais vaistiniais preparatais vykdo aktyvią determinuotą trombolizę bei tokiu būdu pašalina tromboembolus ir trombolizės produktus.
Palyginus su prototipu, nauja konstrukcinių elementų visuma, dėka to, kad sukurtas akustinis - ultragarsinis procesas sudaro sąlygas kartu su įvestais vaistiniais preparatais lengviau ir efektyviau pašalinti vidinėse kraujagyslių sienelėse susiformavusius tromboembolus.

Claims (5)

1. Įrenginys ultragarso perdavimui j biologinius audinius, susidedantis iš akustinio spinduliavimo šaltinio, esančio ant strypų, kurie tvirtai sujungti su strypų padėties fiksatoriumi ir po juo įtvirtintu balkiu su kontaktiniais strypais, atsiremiančiais į žmogaus kūną ir akustinio šaltinio valdymo bloko besiskiriantis tuo, kad toroidinės formos žiedo pavidalo manžetės, kurios išorinėje dalyje sumontuotas antgalis prijungtas per vamzdelį su vandens padavimo siurbliu, o išorinėje toroidinės manžetės pusėje statmenai toroidinės manžetės ašiai pritvirtinti ne mažiau du akustiniai šaltiniai, iš išorės prijungti prie programuojamo ultragarsinio generatoriaus, o vidinė toroidinės manžetės dalis kontaktuoja su žmogaus odos paviršiumi paduodant į jos vidų skystį po spaudimu.
2. Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius pagal 1 punktą, bes i s k i r i a n t i s tuo, kad ultragarsą skleidžiantys akustinio spinduliavimo šaltinių paviršiai yra toroidinės manžetės užpildytos skysčiu viduje.
3. Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius pagal 1 punktą, bes i s k i r i a n t i s tuo, kad užpildytos skysčiu toroidinės manžetės vidinė dalis skerspjūvyje turi segmento formos pavidalą.
4. Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius pagal 1-3 punktus, b esiskiriantis tuo, kad į akustinius šaltinius paduodama kintama 18-100kHz įtampa iš programuojamo ultragarsinio generatoriaus pagal užduotą algoritmą.
5. Ultragarso perdavimo į žmogaus biologinius audinius būdas, panaudojant ultragarsinį poveikį, besiskiriantis tuo, kad atlieka žmogaus angiografiją, nustato žmogaus organų vietas, kuriose kraujagyslėms būtina atlikti ližę, ar kraujagyslių sienelių terapiją, veikiant ultragarsu, po to į pažeistas kraujagysles įveda specialius vaistinius preparatus ir toje vietoje ant odos paviršiaus, patepus jį tepalu, uždeda toroidinę manžetę, kuri per antgalį , esantį ant vidinės toroidinės manžetės pusės per vamzdelį vandens siurbliu paduoda skystį, kurio spaudimas neviršija 50% viršutinės paciento kraujo spaudimo reikšmės, tam, kad susidarytų pakankamas kontaktas tarp odos paviršiaus ir toroidinės manžetės vidinės dalies ir po to sužadina ultragarsinius akustinius virpesius pagal algoritmą, leidžiantį palaikyti maksimalų akustinį spaudimą į determinuotą žmogaus organų ar audinių sritį.
LT2012124A 2012-12-31 2012-12-31 Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas LT6087B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2012124A LT6087B (lt) 2012-12-31 2012-12-31 Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2012124A LT6087B (lt) 2012-12-31 2012-12-31 Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2012124A LT2012124A (lt) 2014-07-25
LT6087B true LT6087B (lt) 2014-10-27

Family

ID=51213095

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2012124A LT6087B (lt) 2012-12-31 2012-12-31 Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6087B (lt)

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2713438A1 (de) 1977-03-26 1978-09-28 Walter Schake Bandscheibeneinrenkungs- und reflexzonenbehandlungs-einrichtung
US4779615A (en) 1987-05-13 1988-10-25 Frazier Richard K Tactile stimulator
DE3719331A1 (de) 1987-06-10 1988-12-29 Adalbert Hayduk Geraet zur therapeutischen schallwellen-behandlung
RU2110247C1 (ru) 1994-05-13 1998-05-10 Елена Леонидовна Виниченко Способ лечения заболеваний слюнных желез и устройство для его осуществления
RU2145206C1 (ru) 1996-11-12 2000-02-10 Биленко Борис Самуилович Способ акустотерапии

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2713438A1 (de) 1977-03-26 1978-09-28 Walter Schake Bandscheibeneinrenkungs- und reflexzonenbehandlungs-einrichtung
US4779615A (en) 1987-05-13 1988-10-25 Frazier Richard K Tactile stimulator
DE3719331A1 (de) 1987-06-10 1988-12-29 Adalbert Hayduk Geraet zur therapeutischen schallwellen-behandlung
RU2110247C1 (ru) 1994-05-13 1998-05-10 Елена Леонидовна Виниченко Способ лечения заболеваний слюнных желез и устройство для его осуществления
RU2145206C1 (ru) 1996-11-12 2000-02-10 Биленко Борис Самуилович Способ акустотерапии

Also Published As

Publication number Publication date
LT2012124A (lt) 2014-07-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Ahmadi et al. Bio-effects and safety of low-intensity, low-frequency ultrasonic exposure
EP1711109B1 (en) Localized production of microbubbles and control of cavitational and heating effects by use of enhanced ultrasound
Baker et al. A review of therapeutic ultrasound: biophysical effects
Datta et al. Correlation of cavitation with ultrasound enhancement of thrombolysis
JP6568057B2 (ja) 虚血性発作の超音波治療のための装置及び方法
US6432067B1 (en) Method and apparatus for medical procedures using high-intensity focused ultrasound
JP4921795B2 (ja) 超音波薬剤導入装置及び医用画像診断装置
JPS62120846A (ja) 超音波による結石の位置決め・治療方法及び装置
HU216217B (hu) Eljárás és berendezés emberi testnek zsírszövetek eltávolításával történő kezelésére
Zafar et al. MRI‐Guided High‐Intensity Focused Ultrasound as an Emerging Therapy for Stroke: A Review
LT6087B (lt) Įrenginys ultragarso perdavimui į biologinius audinius ir jo įgyvendinimo būdas
US20150157383A1 (en) Ultrasonic medical device
US20190240472A1 (en) Enhanced pleural thrombolysis
JPH07213622A (ja) 薬剤投与装置
WO2012176567A1 (ja) 超音波照射装置及び超音波の照射方法
Hoffmann et al. Externally applied vibration at 50 Hz facilitates dissolution of blood clots in-vitro.
Izadifar et al. Applications and safety of therapeutic ultrasound: current trends and future potential
Yohannes et al. Non-invasive low frequency vibration as a potential emergency adjunctive treatment for heart attack and stroke. An in vitro flow model
KR100408331B1 (ko) 초음파 치료기
Rybyanets et al. Theoretical modeling and experimental study of HIFU transducers and acoustic fields
Salman-Kesner et al. In-vitro assessment of the thrombolytic efficacy of therapeutic ultrasound
RU2613431C2 (ru) Устройство для энергетического воздействия на анатомические структуры
LT6934B (lt) Ultragarsinis kraujagyslių rekanalizacijos įrenginys
JP6474941B2 (ja) 物質を骨内に送達する装置
RU2248226C2 (ru) Устройство для лечения острого деструктивного панкреатита

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20140725

FG9A Patent granted

Effective date: 20141027

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20171231