LT5891B - Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas - Google Patents

Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas Download PDF

Info

Publication number
LT5891B
LT5891B LT2010115A LT2010115A LT5891B LT 5891 B LT5891 B LT 5891B LT 2010115 A LT2010115 A LT 2010115A LT 2010115 A LT2010115 A LT 2010115A LT 5891 B LT5891 B LT 5891B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
pollution
suction
pump
aerosol
flow
Prior art date
Application number
LT2010115A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2010115A (lt
Inventor
Vladas Vekteris
Ina TETSMAN
Vytautas Striška
Artūras KILIKEVIČIUS
Original Assignee
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vilniaus Gedimino technikos universitetas filed Critical Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority to LT2010115A priority Critical patent/LT5891B/lt
Publication of LT2010115A publication Critical patent/LT2010115A/lt
Publication of LT5891B publication Critical patent/LT5891B/lt

Links

Landscapes

  • Separation Of Particles Using Liquids (AREA)

Abstract

Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas skirtas aerozoliams nusiurbti nuo skysčių paviršių bei mažinti jų kiekį nusiurbtame ore. Išradimas gali būti naudojamas aerozoliams surinkti nuo skirtingų temperatūrų skysčių paviršių. Skysčiai gali būti laikomi riboto dydžio talpose ir skirti įvairiems technologiniams procesams ir operacijoms atlikti. Suspaustas oro srautas tiekiamas į kolektorių ir iš jo per skyles su užsuktuvais formuojamas sūkurinis srautas. Dėl skirtingų užsukimo krypčių tarp gretimų užsuktuvų formuojasi padidintos turbulencijos srautas. Užsuktas srautas per atvamzdžius patenka į sferinius atspindėtuvus, kurie tarnauja kaip turbulencijos stiprintuvai, ir nukreipia šį srautą virš taršos šaltinio. Padidintos turbulencijos srautas, patekęs virš taršos šaltinio, suaktyvina skystų dalelių aerozolyje koleasencinį efektą ir dalį aerozolinės taršos gražina atgal į skystį. Oro srautas nusiurbiamas su likusia tarša nuo skysčio paviršiaus cilindrines formos nusiurbtuvu.

Description

Išradimas skirtas aerozoliams nusiurbti nuo skysčių paviršių ir jų kiekio mažinimui nusiurbtame ore. Jis gali būti naudojamas aerozoliams surinkti nuo skirtingų temperatūrų skysčio paviršiaus. Skystis gali būti laikomas riboto dydžio talpose, skirtose įvairiems technologiniams procesams ir operacijoms atlikti.
Žinomi įvairių konstrukcijų nusiurbtuvai susidariusiems aerozoliams nuo skysčio paviršių surinkti. Jie klasifikuojami į aktyvinamus ir pasyvius. Pasyvūs nusiurbtuvai tik nusiurbia skysčio paviršiuje susidariusią taršą, aktyvinami - papildomai nupučia susidariusią taršą link siurbtuvų įsiurbimo angos. Jų pagrindinė paskirtis - kuo efektyviau surinkti virš įvairių paviršių susidariusius aerozolius.
Visų šių žinomų įrenginių konstrukcijos neužtikrina susiformavusių aerozolių kiekio sumažinimo nusiurbtame ore. Nusiurbto aerozolio kiekis oro sraute daro įtaką išvalymo kokybei bei išvalymo sąnaudoms, vertinant pagal surinktos taršos kiekį nuo paviršiaus, kurį reikia išvalyti. Tokio tipo nusiurbtuvai nėra efektyvūs.
Žinomas metodas, kuris naudojamas įrenginyje, susidedančiame iš dviejų išdėstytų vienas šalia kito siurbtuvų. Vienas iš jų - vamzdynas, su įmontuotu jame ventiliatoriumi, sujungtas su nupūtimo kolektoriumi. Nupūtimo kolektorius išdėstytas prieš siurbtuvus, o tarp jų patalpintas taršos šaltinis (žiūr. patentą DE 3501469 TIK F 24 F9/00, publ. 1986-07-24 ).
Šis išradimas yra geras ir taikytinas tuo atveju, kai reikia sumažinti šilumos nuostolius dėl garavimo, o taip pat leidžia sumažinti energijos sąnaudas, mažinant išsiurbiamo oro debitą nuo įkaitintų paviršių. Šis metodas tampa mažai efektyvus nusiurbiant susidariusią taršą nuo vonios skysčio paviršiaus, kurio temperatūra yra lygi aplinkos temperatūrai. Jis neleidžia sumažinti nusiurbiamų aerozolių kiekio, kuris formuojasi virš įkaitinto skysčio paviršiaus. Daugumoje atvejų nusiurbiamas aerozolis yra ir korozijos požiūriu agresyvus, todėl sistema tiekianti oro srautą nupūtimui turi būti pagaminta iš chemiškai atsparių medžiagų. Visa tai šį metodą daro mažiau efektyvų ir sudėtingą.
Taip pat žinomas įrenginys, kuris užtikrina oro užuolaidos sudarymą virš atviros vonios - taršos šaltinio (patentas JP4-169730, TIK F 24 F 9/00, publ. 1990-11-01). Įrenginį sudaro nupūtimo kolektorius su atvamzdžiais, kuris susiformavusį aerozolį virš taršos šaltinio nupučia link siurbtuvo su kreipiančiąją plokštuma ir pašalina jį vamzdynais. Šio įrenginio efektyvumą mažina tai, kad nusiurbiamas papildomas oro kiekis ir padidėja oro judėjimo greitis virš taršos šaltinio, tai labiau skatina taršos išsiskyrimą ir didina nusiurbiamo oro kiekį.
Siūlomo įrenginio tikslas - padidinti jo efektyvumą, sumažinti nusiurbiamo aerozolio kiekį, nusodinant jį atgal į skystį, virš kurio paviršiaus jis formuojasi.
Šiame išradime siūlomo įrenginio konstrukcijos pranašumas yra tas, kad lyginant su kitų nusiurbtuvų konstrukcijomis leidžia sumažinti ne tik nusiurbiamo oro kiekį, bet ir sumažinti nusiurbiamų aerozolių koncentraciją nusiurbtame ore, nusodinant susidariusius aerozolius tiesiogiai virš jų susidarymo zonos. Tikslas pasiekiamas dėl nupūtimo įtaiso konstrukcijos, kuriame patalpintas kolektorius su skylėmis ir ant kurio pritvirtinti atvamzdžiai, sutampantys su skylėmis, ir juose sumontuoti srauto užsuktuvai, formuojantys priešingų krypčių srautus, nei gretimame atvamzdyje. Prieš visus atvamzdžius išdėstyti sferiniai srauto atspindėtuvai, nukreipiantys srautą link oro ištekėjimo plyšio. Plyšio plotis b yra lygus kartotinam poriniam dydžiui 1, čia 1 - atstumas nuo atvamzdžio iki srauto atspindėtuvo sferos dugno, kuris savo ruoštu yra lygus 4 h, čia h - tarpelis tarp kolektoriaus ir nupūtimo įtaiso vieno krašto vidinės korpuso sienelės. Savo ruožtu siurbtuvo oro nusiurbimo plyšys suformuotas pagal cilindrinės siurbtuvo korpuso dalies liestinę, o oro pašalinimo vamzdis prijungtas prie siurbtuvo korpuso tangentiškai, vienoda kryptimi, bet priešingoje siurbtuvo cilindro pusėje nei suformuotas oro nusiurbimo plyšys.
Išradimas iliustruojamas brėžiniais, parodytais fig. 1-4.
Fig. 1 - įrenginio vaizdas iš šono. Šiame brėžinyje pavaizduota siurbtuvo ir nupūtimo įtaiso išdėstymo schema taršos šaltinio atžvilgiu.
Fig. 2 - nupūtimo įtaiso pjūvis, kuriame matosi kolektoriuje esančių skylių išdėstymas, atvamzdžių prijungimas ir srauto užsuktuvų patalpinimo vieta jose bei sferinių atspindėtuvų išdėstymas.
Fig. 3. - užsukėtuvų išdėstymas atvamzdyje pagal srauto užsukimo kryptį
Fig. 4 - nupūtimo įtaiso padidintas vaizdas pjūvyje.
Aktyvinamą aerozolinės taršos nusiurbtuvą sudaro: nupūtimo įtaiso korpusas 1, kurio viduje patalpintas kolektorius 2. Kolektoriuje 2 suformuotos skylės 3 ir jų vietose prie kolektoriaus sandariai prijungti atvamzdžiai 4, kurie nukreipti į sferinės formos atspindėtuvus 5, o jie savo ruožtu nukreipti į plyšį 6, kuris suformuotas nupūtimo įtaiso korpuse 1. Plyšio 6 plotis b, yra kartotinas dydis poriniam skaičiui atstumų 1, čia 1 - atstumas nuo atvamzdžio 4 iki atspindėtuvo 5.
Savo ruožtu atstumas 1 lygus 4 h, čia h - tarpelis tarp kolektoriaus 2 ir vidinės nupūtimo įtaiso 1 vienos pusės korpuso sienelės. Atvamzdžiuose 4 sumontuoti srauto užsuktuvai 7 ir 8, kurių užsukamo srauto kryptis yra priešinga ir jie išdėstyti, taip kad gretimose atvamzdžiuose 4, užsukto srauto kryptis būtų priešinga. Nupūstuvas 1 išdėstytas ant taršos šaltinio 9 krašto. Priešingoje taršos šaltinio 9 pusėje išdėstytas cilindrinės formos siurbtuvas 10, kuriame pagal liestinę - tangentiškai, per visą jo ilgį suformuotas aerozolių įsiurbimo plyšys 11 ir jis nukreiptas į taršos šaltinį 9. Oro išsiurbimo atvamzdis 12 prie siurbtuvo 10 yra pajungtas jo gale, tangentiškai kaip ir suformuotas įsiurbimo plyšys 11 vienoda kryptimi, bet priešingoje cilindrinės formos siurbtuvo 10 pusėje.
Aktyvinamo aerozolinės taršos nusiurbtuvo veikimas
Suspaustas oro srautas tiekiamas į kolektorių 2. Iš kolektoriaus 2 per skyles 3 oro srautas patenka į užsukimo įtaisus 7 ir 8 . Užsuktas oro srautas per atvamzdžius 4 patenka ant sferinės formos atspindėtuvų 5, kurie nukreipia jį pro plyšį 6 virš taršos šaltinio. Dėl priešingų užsukimo krypčių pratekant oro srautui pro užsuktuvus 7 ir 8, ištekant pro atvamzdžius 4, formuojasi padidintos turbulencijos srautas, kuris nukreipiamas į atspindėtuvus 5. Atspindėtuvai 5 tarnauja kaip turbulencijos stiprintuvai (besikeičiant statiniam ir dinaminiam slėgiui atspindėtuvo 5 ertmėje) - generuodami tam tikro dažnio pulsacijas, kurios priklauso nuo atstumo 1. Padidintos turbulencijos oro srautas, patekęs pro plyšį 6 virš taršos šaltinio 9 suaktyvina skystų dalelių aerozolyje koleasencinį efektą. Dėka šio efekto, dalis skystų dalelių susijungia, stambėja ir nukrenta atgal į skystį, virš kurio paviršiaus jis susiformavo.
Nusiurbiamas oro srautas nuo taršos paviršiaus 9 per plyšį 11 ir cilindrinės formos nusiurbtuvą 10 pašalinamas pro atvamzdį 12.

Claims (2)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas, susidedantis iš siurbtuvo (10), išdėstyto prie taršos šaltinio krašto (9), ir nupūtimo įtaiso korpuso (1), išdėstyto prieš siurbtuvą (10), tarp kurių patalpintas taršos šaltinis (9), besiskiriantis tuo, kad nupūtimo įtaiso korpuse (1) patalpintas kolektorius (2) su skylėmis (3), išdėstytomis priešinga taršos šaltinio (9) išdėstymo kryptimi, prie kurių sandariai pritvirtinti atvamzdžiai (4), sutampantis su skylėmis (3) kolektoriuje (2), kuriuose sumontuoti srauto užsuktuvai (7, 8), kiekviename atvamzdyje (4) formuojantys užsukamą srautą priešingos krypties negu gretimame atvamzdyje, o prieš visus atvamzdžius (4) išdėstyti sferiniai srauto atspindėtuvai (5) nukreipti link oro ištekėjimo plyšio (6), kurio plotis b yra lygus kartotinam poriniam dydžiui 1, čia 1 - atstumas nuo atvamzdžio (4) iki sferinio atspindėtuvo (5) sferos dugno, kuris savo ruožtu lygus 4 h, čia h - tarpelis tarp kolektoriaus (2) ir vidinės nupūtimo įtaiso vienos pusės korpuso (1) sienelės.
  2. 2. Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas pagal p.l beskiriantis tuo, kad siurbtuve (10) oro nusiurbimo plyšys (11) suformuotas pagal siurbtuvo (10) cilindrinės korpuso dalies liestinę - tangentiškai, o nusiurbto oro pašalinimo vamzdis (12), prijungtas prie siurbtuvo (10) cilindrinės korpuso dalies irgi tangentiškai, vienoda kryptimi, bet priešingoje cilindro pusėje nei suformuotas nusiurbimo plyšys (11).
LT2010115A 2010-12-30 2010-12-30 Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas LT5891B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2010115A LT5891B (lt) 2010-12-30 2010-12-30 Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2010115A LT5891B (lt) 2010-12-30 2010-12-30 Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2010115A LT2010115A (lt) 2012-07-25
LT5891B true LT5891B (lt) 2012-12-27

Family

ID=46640910

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2010115A LT5891B (lt) 2010-12-30 2010-12-30 Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5891B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3501469A1 (de) 1985-01-18 1986-07-24 Richard Tscherwitschke GmbH Kunststoff-Apparatebau und Ablufttechnik, 7022 Leinfelden Verfahren zur luftabschirmung von offenen baedern
JPH04169730A (ja) 1990-11-01 1992-06-17 Toyo Tire & Rubber Co Ltd 開放槽上エアーカーテン

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3501469A1 (de) 1985-01-18 1986-07-24 Richard Tscherwitschke GmbH Kunststoff-Apparatebau und Ablufttechnik, 7022 Leinfelden Verfahren zur luftabschirmung von offenen baedern
JPH04169730A (ja) 1990-11-01 1992-06-17 Toyo Tire & Rubber Co Ltd 開放槽上エアーカーテン

Also Published As

Publication number Publication date
LT2010115A (lt) 2012-07-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN203725433U (zh) 一种玻璃生产线吹吸清扫装置
CN210543970U (zh) 除尘系统
CN203495212U (zh) 一种实型铸造用散砂清理装置
CN214639430U (zh) 一种数控冲管机用废料吹除装置
LT5891B (lt) Aktyvinamas aerozolinės taršos nusiurbtuvas
CN107278041A (zh) 一种高效电路板生产系统
CN116163998A (zh) 一种自清洁式工业风机及其使用方法
CN201378952Y (zh) 气吸采棉机
CN105944461A (zh) 一种用于粮食仓储输送设备除尘过滤的卧式扁布筒除尘器
CN210568684U (zh) 一种集成灶排风烟管
CN107998791A (zh) 陶瓷生产车间专用除尘装置
CN207042162U (zh) 一种零件拧紧装配房用除尘装置
CN208695902U (zh) 一种纺织印染用吸尘装置
JP6549811B1 (ja) レンジフードやファンの汚染防止技術
CN208194757U (zh) 一种汽车涂装电泳喷淋室及其出风装置
JP2010000477A (ja) 油ミスト処理装置の油回収構造及びそれを用いたプレス機
CN201488576U (zh) 水蒸汽冷凝处理机
JP2005028200A (ja) 圧送方式の集塵装置
CN221310036U (zh) 一种含铅烟气粉尘除尘净化系统
JP2013248586A (ja) 塗料ミスト回収装置
CN208927920U (zh) 一种用于低倍酸洗实验室的酸雾处理装置
CN213142739U (zh) 铣刨机除尘系统和铣刨机
CN203999314U (zh) 玻璃窑炉设备孔隙气体引出构造
CN218221701U (zh) 一种干式预搅拌装置水膜除尘装置
CN209944679U (zh) 一种机械射流风屏装置

Legal Events

Date Code Title Description
FG9A Patent granted

Effective date: 20121227

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20151230