LT5226B - Gręžimo inkarų sąnara - Google Patents

Gręžimo inkarų sąnara Download PDF

Info

Publication number
LT5226B
LT5226B LT2005003A LT2005003A LT5226B LT 5226 B LT5226 B LT 5226B LT 2005003 A LT2005003 A LT 2005003A LT 2005003 A LT2005003 A LT 2005003A LT 5226 B LT5226 B LT 5226B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
anchor
annular rib
sleeve
annular
assembly according
Prior art date
Application number
LT2005003A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2005003A (lt
Inventor
Herbert Papousek
Original Assignee
Atlas Copco Mai Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Atlas Copco Mai Gmbh filed Critical Atlas Copco Mai Gmbh
Priority to LT2005003A priority Critical patent/LT5226B/lt
Publication of LT2005003A publication Critical patent/LT2005003A/lt
Publication of LT5226B publication Critical patent/LT5226B/lt

Links

Landscapes

  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Abstract

Išradimas susijęs su gręžimo inkarų sąnara, turinčia movą (1) su vidiniu sriegiu (5) ir turinčiais išorinį sriegį (3) dviem inkaro vamzdžiais (2), kurių galai (8) yra įsukti į movą (1). Minėta mova (1) išilgai jos vidurio turi žiedinę briauną (4) sucilindriniu vidiniu galiniu paviršiumi (10). Inkaro vamzdžių (2) galai (8) sandariai įstatyti į minėtą žiedinę briauną (4), tam tikslui minėti galai turi cilindrines, neturinčias sriegio, zonas (12). Kad pagerinti sąnaros sandarumą ir sumažinti smūgio energijos perdavimo iš inkaro vamzdžio (2) į inkaro vamzdį (2) nuostolius, inkaro vamzdžių (2) žiediniai priekiniai paviršiai (6) sandariai liečiasi vienas su kitu žiedinės briaunos (4) srityje. Tokiu būdu gaunama sandari gręžimo inkarų sąnara, kurioje išvengiama prapūtimo bei praplovimo terpės ir/arba rišamosios medžiagos nutekėjimo. ą

Description

Išradimas susijęs su gręžimo inkarų sąnara su įvore su vidiniu sriegiu ir dviem inkaro vamzdžiais, kurie turi išorinį sriegį ir kurie yra įsukti į įvorę iš priešingų pusių, su išradimo apibrėžties nepriklausomo 1 punkto bendrosios dalies požymiais.
Inkaro vamzdžių sąnarose problemiška yra tai, kad žinomų sąnarų srityje gręžimo metu gali prasiskverbti per inkaro vamzdžių ertmę tekanti prapūtimo arba praplovimo terpė (oras arba vanduo) ir, užbaigus gręžinį, per inkaro vamzdžių ertmę jų priekinio galo, kuris laikomas gręžinyje, kryptimi slegiama masė (pavyzdžiui, cemento skiedinys). Tokiu būdu susidaro nuostoliai dėl prapūtimo arba praplovimo terpės nutekėjimo ir rišamosios masės atveju dėl nutekėjimo pro nesandarius sąnarų kamščius iš rišamosios masės, kuri neleidžia pilnai užpildyti gręžinį aplink gręžimo inkarą.
Pradžioje minėto tipo sąnara yra žinoma iš DE-A-42 20 636. DE-A-42 20 636 parodyta ir aprašyta gręžimo inkarų sąnara su mova su vidiniu sriegiu ir r*.
dviem inkaro vamzdžiais, kurie turi išorinį sriegį ir kurie yra įsukti į movą iš priešingų pusių, be to, iš esmės išilgai movos vidurio yra į vidų išsikišanti žiedinė briauna, inkaro vamzdžių galų, laikomų movoje, priekiniai paviršiai yra žiedinės briaunos srityje ir tiesiogiai liečiasi vienas su kitu, ir inkaro vamzdžių galų išoriniai paviršiai liečiasi su žiedinės briaunos vidiniu galiniu paviršiumi, suformuodami sandariklį. Sąnaroje pagal DE-A-42 20 636 šalia žiedinės briaunos išdėstyti žiediniai sandarikliai.
Išradimo uždavinys - patobulinti pradžioje minėto tipo sąnarą, kuri netgi esant apkrovoms, kurios pasitaiko gręžimo metu (sukamasis - smūginis gręžimo inkaro judėjimas) būtų ir išliktų patikimai sandari.
Šis uždavinys pagal išradimą išsprendžiamas su sąnara, kuri turi išradimo apibrėžties 1 punkto požymius.
Sąnaros pagal išradimą tinkamiausi įgyvendinimo variantai yra priklausomų apibrėžties punktų objektai.
Kadangi sąnaroje pagal išradimą į movą įsuktų inkaro vamzdžių galai sandariai liečiasi su esančia įvorėje žiedine briauna, suformuodami sandariklį, ir dėl pagal išradimą numatyto žiedinio sandariklio ant žiedinės briaunos, sąnaros srityje užtveriamas kelias prapūtimo arba praplovimo terpės ir/arba rišamosios masės prasiskverbimui.
Jeigu pagal vieną iš tinkamiausių sąnaros pagal išradimą įgyvendinimo variantų yra numatyta, kad įvorėje laikomi inkaro vamzdžių galai, kurie savo priekiniais paviršiais tiesiogiai liečiasi vienas su kitu, savo išoriniais priekiniais paviršiais tiesiogiai liečiasi vienas su kitu, suformuodami sandariklį, užtikrinamas papildomas sandarinimas sąnaros srityje, kadangi tarp sąnaroje esančių inkaro vamzdžių galų negalimas joks prapūtimo arba praplovimo terpės ir/arba rišamosios masės prasiskverbimas. Papildomas šios išradimo priemonės privalumas yra tai, kad sukamoji-smūginė jėga, kuri iškreipia gręžimo inkarą darant gręžinį uolienose, nesukelia problemų, kadangi ji perduodama nuo inkaro vamzdžio į inkaro vamzdį betarpiškai.
Kitos sąnaros pagal išradimą dalys, požymiai ir privalumai paaiškinami toliau pateiktame aprašyme brėžiniuose parodytų įgyvendinimo pavyzdžių pagrindu.
Fig. 1 parodytas sąnaros dalinis pjūvis,
Fig. 2 - besiliečiantys inkaro vamzdžių galai (be movos) padidintu masteliu ir su daline išpjova,
Fig. 3 - movos išilginis pjūvis ,
Fig. 4-dalis IV iš Fig. 3,
Fig. 5 - inkaro vamzdžio dalinis pjūvis,
Fig. 6-dalis VI iš Fig. 5,
Fig. 7 - sąnaros dalis movos žiedinės briaunos srityje padidintu masteliu ir
Fig. 8 - sąnara pagal išradimą su mova.
Kaip parodyta Fig. 1, sąnara susideda iš movos 1 ir dviejų inkaro vamzdžių 2, kurie savo galais yra laikomi movoje 1.
Mova 2 turi dvi zonas 5 su vidiniais vienos krypties sriegiais, kurias viena nuo kitos atskiria išsikišanti į vidų žiedinė briauna 4. Inkaro vamzdžių 2 išoriniame paviršiuje yra išorinis sriegis 3, kuris atitinka movos 1 vidinį sriegį 5.
Inkaro vamzdžiai 2 turi, geriau abiejuose galuose 8, neturinčią sriegio zoną, kuri tęsiasi nuo inkaro vamzdžio 2 priekinių paviršių 6. Ši be vidinio sriegio zona turi cilindrinį išorinį paviršių 12. Inkaro vamzdžių 2 priekiniai paviršiai 6, kurie yra žiedo formos, turi nuožulą20 išorėje ir, esant reikalui, nuožulą22 viduje (Fig. 6).
Išilgai movos 1 vidurio įstatyta žiedinė briauna 4 turi cilindrinį vidinį galinį paviršių 10 ir du į movos 1 ašį 7 iš esmės statmenus šoninius paviršius 16, kurie iš abiejų žiedinės briaunos 4 pusių su išlinkiu pereina įmovos 2 neturinčią sriegio vidinio paviršiaus zoną 14.
Sąnara surinktoje padėtyje parodyta Fig. 7. Akivaizdu, kad inkaro vamzdžiai 2 su savo neturinčiais sriegių galais 8 yra įstatyti žiedinės briaunos 4 viduje, cilindriniai paviršiai 12 ant inkaro vamzdžių 2 galų 8 liečiasi su žiedinės briaunos 4 vidiniu galiniu paviršiumi 10, suformuodami sandariklį (Fig. 7 pavaizduoto tarpo tarp paviršių 10 ir 12 praktiškai nebūna ir jis parodytas tik vaizdumo dėlei).
Fig.7 taip pat parodyta, kad inkaro vamzdžių 2 galų 8 žiediniai priekiniai paviršiai 6 tiesiogiai liečiasi vienas su kitu, suformuodami sandariklį.
Žiedinės briaunos 4 plotis B, taigi movos 1 ašies 7 kryptimi išmatuotas žiedinės briaunos 4 cilindrinio vidinio galinio paviršiaus 10 ilgis, yra apytikriai lygus ašies kryptimi, t.y. inkaro vamzdžių 2 išilgine kryptimi neturinčių sriegių zonų 12 išmatuotų ilgių A sumai inkaro vamzdžių 2 galuose 8. Tuo pasiekiama, kad mova 1 į inkaro vamzdį 2 negali būti įsukama per toli, kadangi petys inkaro vamzdžio 2 cilindrinių paviršių 12 galuose atsiremia į žiedinės briaunos 4 šoninius paviršius 16, kai šio inkaro vamzdžio 2 priekiniai paviršiai 6 yra apytikriai viduryje išilgai žiedinės briaunos 4. Taip užtikrinama, kad gaunama iš esmės simetrinė sąnaros pagal šį išradimą konstrukcija, susidedanti iš movos 1 ir dviejų joje laikomų (įsuktų) inkaro vamzdžių 2.
Fig. 8 parodytoje pagal šį išradimą sąnaroje į vidų nukreiptame žiedinės briaunos 4 cilindriniame paviršiuje yra numatytas žiedinis griovelis 20, į kurį įstatytas žiedinis sandariklis 21 (O-formis žiedas) iš tamprios medžiagos.
Į movą 1 įsukti inkaro vamzdžiai 2 savo nuožulomis 20 ant išorinės briaunos priekinių paviršių 6, kurie taip pat ir šiame įgyvendinimo variante liečiasi vienas su kitu, liečiasi su žiediniu sandarikliu 21, tuo dar labiau pagerindami sandarinimą sąnaros srityje tarp abiejų inkaro vamzdžių 2.
Pažymėtina, kad Fig. 8 žiedinis sandariklis 21 pavaizduotas „idealizuotu“, todėl jis yra pirminės, apvalaus skerspjūvio formos. Iš tikrųjų, surinktos sąnaros būsenoje jo dalis, kuri išsikiša virš žiedinės briaunos 4 vidinio paviršiaus, deformuojama į trikampio skerspjūvio formą pagal išorines nuožulas 20 ant inkaro vamzdžių 2 priekinių paviršių 6.
Žiedinio sandariklio 21 skerspjūvio forma nebūtinai turi būti apvali. Pavyzdžiui, žiedinis sandariklis gali turėti daugiakampę (stačiakampio arba kvadrato) skerspjūvio formą. Taip pat yra įmanoma, kad virš žiedinės briaunos 4 vidinio paviršiaus išsikišusi žiedinio sandariklio 21 dalis gali turėti pleišto, radialiai siaurėjančio į vidų, skerspjūvio formą.
Apibendrinant galima aprašyti tinkamiausią išradimo įgyvendinimo pavyzdį šitaip:
Gręžimo inkarų sąnara turi movą 1 su vidiniu sriegiu 5 ir du inkaro vamzdžius 2, kurie turi išorinį sriegį 3 ir kurių galai 8 yra įsukti į movą 1. Išilgai movos 1 vidurio yra žiedinė briauna 4 su cilindriniu vidiniu galiniu paviršiumi 10. Inkaro vamzdžių 2 galai 8 sandariai įstatyti į šią žiedinę briauną 4, suformuodami tarpiklį, tam tikslui jie turi cilindrinius, neturinčius sriegių išorinius paviršius 12. Kad pagerinti sąnaros sandarumą ir sumažinti smūgio energijos perdavimo iš inkaro vamzdžio 2 į inkaro vamzdį 2 nuostolius, inkaro vamzdžių 2 žiediniai priekiniai paviršiai 6 liečiasi vienas su kitu žiedinės briaunos srityje, suformuodami sandariklį. Tokiu būdu gaunama sandari gręžimo inkarų sąnara, kurioje užkertamas kelias prapūtimo bei praplovimo terpės ir/arba rišamosios medžiagos prasiskverbimui.

Claims (9)

Išradimo apibrėžtis
1. Gręžimo inkarų sąnara su mova (1) su vidiniu sriegiu (5) ir dviem inkaro vamzdžiais (2), kurie turi išorinį sriegį (3) ir kurie yra įsukti į movą (1) iš priešingų pusių, be to, iš esmės išilgai movos (1) vidurio yra į vidų išsikišanti žiedinė briauna (4), inkaro vamzdžių (2) galų (8), laikomų movoje (1), priekiniai paviršiai (6) yra žiedinės briaunos (4) srityje ir tiesiogiai liečiasi vienas su kitu, ir inkaro vamzdžių (2) galų išoriniai paviršiai (12) liečiasi su žiedinės briaunos (4) vidiniu galiniu paviršiumi (10), suformuodami sandariklį, besiskirianti tuo, kad žiedinė briauna (4) turi cilindro formos vidinį galinį paviršių (10), kad inkaro vamzdžių (2) cilindro formos (12), neturinčių sriegio galų (8) išoriniai paviršiai (12) liečiasi su žiedinės briaunos (4) vidiniu galiniu paviršiumi (10), suformuodami sandariklį, kad inkaro vamzdžių (2) priekiniai paviršiai (6) viduje ir/arba išorėje turi nuožulą (20,22), kad ant žiedinės briaunos (4) yra mažiausiai vienas žiedinis sandariklis (21), ir kad inkaro vamzdžiai (2) su nuožulomis (20) ant jų priekinių paviršių (6) liečiasi su žiediniu sandarikliu (21).
2. Sąnara pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad inkaro vamzdžių (2) priekiniai paviršiai (6) liečiasi vienas su kitu, suformuodami sandariklį.
3. Sąnara pagal 1 arba 2 punktą, besiskirianti tuo, kad movoje (1) iš abiejų žiedinės briaunos (4) pusių yra neturintys vidinio sriegio sektoriai (14).
4. Sąnara pagal 1 vieną iš 1 - 3 punktų .besiskirianti tuo, kad žiedinės briaunos (4) šoniniai paviršiai (16) yra išdėstyti pagal vieną liniją statmenai į movos (1) ašį (7).
5. Sąnara pagal 1 vieną iš 1 - 4 punktų .besiskirianti tuo, kad žiedinės briaunos (1) šoniniai paviršiai (16) radialiai pereina įmovos (1) vidinį paviršių, ypač į neturinčius sriegių sektorius (14).
6. Sąnara pagal vieną iš 1 - 5 punktų .besiskirianti tuo, kad inkaro vamzdžių (1) priekiniai paviršiai (6) viduje turi nuožulą (22).
7. Sąnara pagal vieną iš 1 - 6 punktų .besiskirianti tuo, kad movos (1) ašies (7) kryptimi išmatuotas žiedinės briaunos (4) plotis (B) iš esmės yra lygus išilgai inkaro vamzdžių (2) išmatuotų cilindro formos, neturinčių sriegio inkaro vamzdžių (2) galų (8) ilgių (A) sumai.
8. Sąnara pagal vieną iš 1 - 7 punktų, besiskirianti tuo, kad žiedinis sandariklis (21) yra įstatytas į žiedinį griovelį, kuris yra atviras į žiedinės briaunos (4) cilindrinio vidinio galinio paviršiaus (10) vidinę pusę.
9. Sąnara pagal 8 punktą, besiskirianti tuo, kad žiedinio sandariklio (21) dalis, kuri išsikiša virš žiedinės briaunos (4) vidinio galinio paviršiaus (10), yra deformuota inkaro vamzdžių (2) priekinių paviršių (6) nuožulų (20).
LT2005003A 2005-01-14 2005-01-14 Gręžimo inkarų sąnara LT5226B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2005003A LT5226B (lt) 2005-01-14 2005-01-14 Gręžimo inkarų sąnara

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2005003A LT5226B (lt) 2005-01-14 2005-01-14 Gręžimo inkarų sąnara

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2005003A LT2005003A (lt) 2005-03-25
LT5226B true LT5226B (lt) 2005-05-25

Family

ID=34309590

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2005003A LT5226B (lt) 2005-01-14 2005-01-14 Gręžimo inkarų sąnara

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5226B (lt)

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4220636A1 (de) 1992-06-24 1994-01-05 Ischebeck Friedrich Gmbh Verbindungselement

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4220636A1 (de) 1992-06-24 1994-01-05 Ischebeck Friedrich Gmbh Verbindungselement

Also Published As

Publication number Publication date
LT2005003A (lt) 2005-03-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2452888C2 (ru) Резьбовое соединение с уплотнением, выдерживающим повышенное давление
US3428338A (en) Mechanical joint and method of making same
KR100260498B1 (ko) 송출관 조인트용의 개량된 구속요소
RU2153121C2 (ru) Резьбовое соединение для труб
LV13292B (en) Coupling for anchor bolts
LT3293B (en) Sealing element for sealing block-joint
NO309392B1 (no) Rörskjöteanordning
JPS59190592A (ja) 緊締管継手
JP2018532106A (ja) 改善された管状ねじ部材の圧力試験プラグ
LT5226B (lt) Gręžimo inkarų sąnara
CN107524874B (zh) Hdpe塑钢缠绕管的连接口防渗施工方法
RU2161687C2 (ru) Соединение обсадных труб
KR970028028A (ko) 관 죠인트
KR200318955Y1 (ko) 관 조인트의 구조
KR101758564B1 (ko) 유정관용 조인트
RU2248494C2 (ru) Трубное резьбовое соединение повышенной герметичности
KR200277305Y1 (ko) 파이프와 플렌지의 연결 구조
KR200206360Y1 (ko) 관 조인트의 구조
RU56932U1 (ru) Соединение профильных труб перекрывателей скважин
KR102319272B1 (ko) 신축 이음관
KR101806374B1 (ko) 내진 기능을 갖는 파이프 연결 장치
EP0518677A2 (en) Pipe joint
KR200372741Y1 (ko) 합성수지 하수관의 연결구조
KR200202003Y1 (ko) 이음장치
KR200376616Y1 (ko) 니플과 니플 연결부

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20130728