LT5066B - Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas - Google Patents

Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas Download PDF

Info

Publication number
LT5066B
LT5066B LT2002014A LT2002014A LT5066B LT 5066 B LT5066 B LT 5066B LT 2002014 A LT2002014 A LT 2002014A LT 2002014 A LT2002014 A LT 2002014A LT 5066 B LT5066 B LT 5066B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
article
mounting
product
machine tool
positioning
Prior art date
Application number
LT2002014A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2002014A (lt
Inventor
Basil Obrist
Original Assignee
Erowa Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Erowa Ag filed Critical Erowa Ag
Priority to LT2002014A priority Critical patent/LT5066B/lt
Publication of LT2002014A publication Critical patent/LT2002014A/lt
Publication of LT5066B publication Critical patent/LT5066B/lt

Links

Landscapes

  • Automatic Control Of Machine Tools (AREA)

Abstract

Išradimas aprašo būdą, skirtą įtaiso gaminiui tvirtinti (1) pozicionavimui apdirbimo staklėse. Numatyta, kad įtaisas gaminiui tvirtinti (1) yra patalpintas ir užfiksuotas maždaug užduotą poziciją atitinkančioje padėtyje, ir tuoj po to, remiantis mažiausiai dviem ant įtaiso gaminiui tvirtinti (1) išdėstytomis bazinėmis atžymomis (22, 23), yra nustatoma jo faktinė pozicija. Įtaise gaminiui tvirtinti (1) įtvirtintų gaminių (50, 51, 52, 53, 54) išmatavimas vykdomas specialiame tam skirtame matavimoplote. Čia nustatyti matavimo duomenys yra perduodami į apdirbimo stakles. Efektyvi gaminių (50, 51, 52, 53, 54) padėtis apdirbimo staklėse gali būti apskaičiuojama remiantis bazinių atžymų (22, 23) pozicija. Taip pat yra pasiūlytas įtaisas gaminiuitvirtinti (1), kuris turi, mažiausiai, dvi horizontaliame plote viena prieš kitą išdėstytas bazines atžymas (22, 23), skirtas jo padėties nustatymui X ir Y kryptimis, taip pat jo kampinės padėties Z ašies kryptimi. Dėka pasiūlyto būdo ir pagal šį išradimą pagaminto įtaiso gaminiui tvirtinti (1) galima pastarojo poziciją užtvirtintame stovyje nustatyti daug tiksliau negu iki šiol. Tam tarnauja paprastas, be įprastinių centravimo elementų, iš esmės pigesnis įtaisas gaminiui tvirtinti (1).ą

Description

Kad apdirbimo staklės galėtų veikti jų ilgam nestabdant, apdirbami gaminiai 5 jau ant apdirbimo staklių yra įtvirtinami įtaise gaminiui tvirtinti ir šio gaminio pozicija yra nustatoma ir užfiksuojama viduje įtaiso gaminiui tvirtinti, geriausiai, specialioje tam įrengtoje vietoje. Ant įtaiso gaminiui tvirtinti dažniausiai tam rekomenduojama numatyti tvirtinimo įveržimo priemonę, kuri tarnauja įtaisui gaminiui tvirtinti užspaudimu ant apdirbimo staklių darbo stalo papildomai
K) apibrėžtai orientuoti, tai yra, mažiausiai viena tvirtinimo įveržimo priemonė apibrėžia pozicijos nuorodą.
Si tvirtinimo įveržimo priemonė dažniausiai turi centruojančius kaklelius, kurie iškyla prieš įtaisą gaminiui tvirtinti, ir užspaudžiant ant darbo stalo įtaisą gaminiui tvirtinti įsikiša į atitinkančias ant darbo stalo išdėstytas kiaurymes ir dėl to ne tik įtaisas gaminiui tvirtinti, bet ir jame įtvirtintas gaminys yra orientuojamas apibrėžtoje padėtyje apdirbimo staklėse. Centruojančios kiaurymės, savaime aišku, gali būti išdėstytos taip pat ant įtaiso gaminiui tvirtinti ir centruojantys kakleliai išdėstyti ant darbo stalo.
Kiekvieno gaminio įtaise gaminiui tvirtinti tiksli pozicija yra bendru atveju apibrėžiama dviem viena kitai statmenomis ašių X - ir Y - kryptimis, taip pat kampine padėtimi Z ašies atžvilgiu. Gaminio pozicija Z - kryptimi yra taip pat glaudžiai susieta su šio gaminio apdirbimu ir jo pozicijos nustatymu, tačiau nėra lemiama.
Yra žinoma daugybė variantų įtaiso gaminiui tvirtinti su vienu arba daugiau jame įtvirtintų ir apdirbamų gaminių pozicionavimo būdų. Reikalavimai, kurie keliami šiems būdams, sunkiai suderinami su norimu gaminių apdirbimo tikslumu.
5u Jeigu gaminį reikia apdirbti daugybe technologinių žingsnių, naudojant dažniausiai skirtingas apdirbimo stakles, tuomet įtaisą gaminiui tvirtinti tenka daugybę kartų išimti ir vėl jį Įtvirtinti. Tuo pačiu šalia absoliutaus pozicionavimo tikslumo taip pat yra labai svarbus atitinkamo įtaiso gaminiui tvirtinti įvcržimo padėties atkūrimas pavyzdžiui, ant apdirbimo staklių darbo stalo.
Toliau nagrinėjant būdą įtaiso gaminiui tvirtinti pozicionavimui taip pat ir 5 įtaiso gaminiui tvirtinti įgyvendinimo formas galima daryti išvadą, kad gaminių, įtvirtintų įtaise gaminiui tvirtinti, reikalaujamas apdirbimo tikslumas turi būti pasiekiamas nuo tūkstantųjų iki šimtųjų milimetrų dalių.
Iš Vokietijos patento 31 15 586 yra, pavyzdžiui, žinomas dviejų dalių įrenginys K) įdėti mažiems gaminiams, kuris turi tvirtinimo patroną ant kurio gali būti užtvirtintas įtaisas gaminiui tvirtinti. Tvirtinimo patronas turi iškylančius, skirtus pozicionavimui centruojančius kaklelius, kurie atitinkamai įsikiša į centruojančias angas, išdėstytas ant įtaiso gaminiui tvirtinti. Dviem tokiomis viena su kita sąveikaujančių centruojančių kaklelių/kiaurymių poromis yra užtikrinamas įtaiso gaminiui tvirtinti pozicijos nustatymas ir tuo pačiu ten įtvirtinto gaminio pozicionavimas. Vienos centruojančių kaklelių/kiaurymių poros pagalba galima gauti nustatymą X- ir Y- kryptimis, tuo tarpu kita pora nustato kampinę poziciją Zašies kryptimi.
Norint tokiais įrenginiais pasiekti aukštą tvirtinimo tikslumą yra būtina, kad tiek centruojantys kakleliai, tiek ir centruojančios kiaurymės priklausomai nuo jų santykinės padėties būtų vieni prieš kitą išdėstyti labai preciziškai. Tam turi būti užtikrinta nepriekaištinga sąveika tarp centruojančių kaklelių ir kiaurymių jų sukibimo momentu. Tai sudaro dideles gamybos sąnaudas ir atitinkamai dideles išlaidas.
Tolesnė tokių įrenginių problema atsiranda dažniausiai dėl kūginių centruojančių kaklelių panaudojimo. Čia abi centruojančių kaklelių/kiaurymių poros padėtys X- ir Y- kryptimis yra apibrėžtos priklausomai viena nuo kitos.
rezultate gali būti pažeidžiamas geometrinis išdėstymas.
Problemos iškyla esant dideliems įrenginiams ir rėmams ir kuomet atsiranda poreikis gauti stabilią ir tikslią poziciją, kurią sudarytų atskiros centruojančių kaklelių/kiaurymių poros, išdėstytos vienos ant kitų. Esant lokiam centruojančių kaklclių/kiaurymių porų išdėstymui atsiranda toks trūkumas, kad. pavyzdžiui, dėl šiluminio įrenginio plėtimosi, pasiekiamas tikslumas yra išlaikomas taip. kad įrenginys, turintis 50 cm ilgį, gali keisti įtaiso gaminiui tvirtinti tvirtinimo padėties tikslumą ir, atitinkamai, padėties atstatymą daugiausiai šimtųjų milimetro dalių srityje.
Iti Šiai problemai minimalizuoti, iš Europos patento 0 403 428 yra žinomas įrenginys, kurio pagalba, kaip pamatysime, gali būti išspręsti ankščiau pateikti trūkumai. Šis įrenginys turi įtaisą gaminiui tvirtinti, kuris apibrėžiamas kaip gaminį suspaudžiantis įtaisas, ir kuriame numatytos centruojančios kiaurymės. Šio< centruojančios kiaurymės sąveikauja su atitinkamais išdėstytais ant apdirbimo stalo centruojančiais kakleliais. Tam yra numatyta pirma grupė iš centruojančių kiaurymių ir centruojančių kaklelių, kuri suspaudžiančio įtaiso padėtį nustato X- ir Y- kryptimis ir tuo apibrėžia tikrą nulinį tašką. Suspaudžiančio gaminį įtaiso nustatymui kampine padėtimi Z- ašies kryptimi yra numatyta antroji centruojančių kiaurymių ir centruojančių kaklelių grupė, išdėstyta X- kryptimi atstumu pirmajai grupei. Kampinės padėties nustatymui Z- ašies atžvilgiu ir dar papildomai Ykryptimi, galima išdėstyti atstumu pirmajai ir antrajai grupėms papildomą trečiąją grupę, sudarytą iš centruojančių kiaurymių ir centruojančių kaklelių. Tokiu įrenginiu yra pasiekiamas iki šiol negautas preciziškumas kartu su suspaudžiančio gaminį įtaiso pozicionavimo tikslumu. Čia, pavyzdžiui, suspaudžiančio gaminį įtaiso termiškai įtakotas ilgio pokytis nulinio taško neapibrėžtame poslinkyje nėra pastebimas.
Aukščiau aprašytos įgyvendinimo formos remiasi centruojančių elementu preciziška, apibrėžta sąveika Įtvirtinant įrenginį ir. atitinkamai. įtaisą gaminiui
3u tvirtinti. Iš to seka, kad centruojančių elementų apibrėžtos sąveikos dėka tvirtinant įrenginį ir, atitinkamai, įtaisą gaminiui tvirtinti, automatiškai yra pasiekiamas atitinkamas tikslus įtaiso gaminiui tvirtinti taip pat ir jame įtvirtinto gaminiu pozicionavimas.
Galima pažymėti, kad esant stabiliam, apibrėžtam įtaiso gaminiui tvirtinti 5 nuliniam taškui, ir esant žinomoms aplinkybėms, pozicija, kai tokiuose Įtaisuose įtvirtinti gaminiai yra sąryšyje su centruojančiais elementais, atitinkamai, per centruojančius elementus apibrėžtu nuliniu tašku, gali keistis milimetro šimtųjų dalių srityje.
Tam pirmiausiai reikia nustatyti termiškai sąlygojamus įtaiso gaminiui tvirtinti ir/arba apdirbimo staklių dimensijų kitimus. Per įtaiso gaminiui tvirtinti ilgio pakitimus persistumia prieš jo nulinį tašką į jį įtvirtinti gaminiai. Kuo didesnis atstumas tarp nulinio taško ir įtaise gaminiui tvirtinti įtvirtinto gaminio, tuo, aišku, didesnė absoliuti paklaida. Be to, dėl įtaiso gaminiui įtvirtinti ilgio pasikeitimo taip pat keičiasi atstumas tarp atskirų įtaise gaminiui tvirtinti išdėstytų centruojančių elementų. Apdirbimo stalo dimensijų pakeitimas pasireiškia ant darbo stalo atsirandančių centruojančių kaklelių arba centruojančių kiaurymių atstumu pakeitimu. Taip pat per centruojančius elementus, išdėstytus ant apdirbimo stalo, nustatytas mechaninis staklių nulinis taškas gali persistumti teorinio staklių nulinio taško atžvilgiu.
Visa tai labiau pasireiškia nustatytoje tvirtinimo sistemoje, kaip pavyzdžiui, tai yra aprašyta Vokietijos patente 31 15 586. Netikslumas, atsirandantis dėl skirtingų apdirbimo stalo ir įtaiso gaminiui tvirtinti temperatūrinių plėtimosi koeficientų, toliau gali atsiliepti kaip papildomas netikslumas. Atsiranda ir kiti faktoriai, kaip pavyzdžiui įveržimo masė ir/arba įveržimo jėga, prie kurių medžiaga, iš kurios pagamintas įtaisas gaminiui tvirtinti, turi tam tikrą elastingumą (galimybe keistis laike dėl elastingumo) ir dėl to dar sunkiau pasiekti galimo pozicionavimo tikslumą. Savaime aišku, į tai labiau reaguoja dideli įrenginiai ir, atitinkamai, dideli įtaisai gaminiui tvirtinti, negu maži.
Toliau yra pastebima, kad tokie, bendru atveju iš daugybės dalių sudaryti
Įtaisai gaminiams tvirtinti, turėtų būti pagaminti iš absoliučiai identiško plieno, nes plienas iš įvairių gamybos serijų gali turėti skirtingas savybes, kaip temperatūrini plėtimosi koeficientą arba elastinio keitimosi galimybes.
Dėl pakankamai žinomų ir esant nepalankiems atvejams besisumuojančių 5 pozicionavimo tikslumo paklaidų galima tolimesnė negatyvi Įtaka tiek Įtaisams gaminiams tvirtinti, tiek ir juose įtvirtintiems gaminiams. Tam yra galimos priežastys:
centruojančių kaklelių gamybos tolerancijos; centruojančių kiaurymių gamybos tolerancijos;
tiek centruojančių kaklelių tvirtinimo įtaise gaminiui tvirtinti tolerancijos, tiek ir centruojančių kiaurymių tvirtinimo ant apdirbimo staklių darbo stalo tolerancijos.
Siekiant sumažinti šias paklaidas, reikalingos didesnės apdirbimo sąnaudos, ir tai natūraliai atspindi aukštesnes kainas centruojantiems elementams (centruojantys kakleliai-kiaurymės-poros) taip pat ir surinktiems įtaisams gaminiui tvirtinti pagaminti.
Kad išvengti aukščiau išvardytų trūkumų, būtų tikslinga, jeigu įtaiso gaminiui tvirtinti pozicionavimas būtų nepriklausomas nuo, atitinkamai, tvirtinimo priemonių įtvirtinimo. Kitais žodžiais tariant, yra neišvengiamas netikslumas, atsirandantis tvirtinant įtaisą gaminiui tvirtinti, taip pat nukrypimas tarp teorinio ir mechaninio staklių nulinio taško; per ccntravimo elementų sąveiką nustatytas įtaiso gaminiui tvirtinti nulinis taškas neturėtų jokios įtakos įtaise gaminiui tvirtinti įtvirtinto gaminio pozicionavimo tikslumui ir, atitinkamai, apdirbimo tikslumui. Taip pat pageidautina brangių centruojančių elementų gamybą pakeisti paprastesniais, brangius visai pašalinant. Pabaigoje būtų dar vienas pageidavimas, įtraukti visų atvejų įtaiso gaminiui tvirtinti dimensijų pokyčius ir, atitinkamai, visų atvejų, įtvirtinto
3() gaminio postūmius, priklausomus nuo teorinio staklių nulinio taško, ir koreguoti įtvirtinto gaminio koordinates priklausomai nuo šių dimensijų pokyčių, arba postūmių, juos apskaičiuojant.
Šio išradimo tikslas yra pasiūlyti įtaiso gaminiui tvirtinti apdirbimo staklėse pozicionavimo s būdą, kuriame būtų išspręstos visos aukščiau paminėtos problemos ir dar tiksliau negu iki šiol nustatyti apdirbimo staklėse įtaiso gaminiui tvirtinti ir tuo pačiu ten įtvirtinto gaminio poziciją.
Tolesnis šio išradimo tikslas yra toliau tobulinti įtaisą gaminiui tvirtinti, kuris aprašytas pirmoje (bendroje) 17 apibrėžties punkto dalyje, kad apdirbimo staklėse paprastu būdu būtų matoma jo tiksli pozicija.
v
Šių užduočių išsprendimui, pirmo apibrėžties punkto ir taip pat 17-!·.. apibrėžties punkto skiriamosiose dalyse yra išdėstyti tam skirti požymiai.
Aprašyto 1-ame apibrėžties punkte būdo dėka yra pasiekiama, kad 15 pirmą kartą įtaiso gaminiui tvirtinti pozicija yra apibrėžta ir gali būti nustatyta nepriklausomai nuo tvirtinimo ir centruojančių elementų tolerancijų
Toliau tobulinant aprašytą būdą, yra numatyta, kad papildomai, užfiksavus įtaisą gaminiui tvirtinti apdirbimo vietoje ir prieš pirminį gaminio apdirbimą, yra nustatomas (-mi) atstumas (-ai) tarp bazinių atžymų, ir per šio nuotolio apibrėžtą pokytį, gautą išmatavus matavimo plokštumoje, įtvirtinto gaminio pozicija (pozicijos), ją apskaičiuojant santykyje su šiuo pokyčiu, yra koreguojama ant apdirbimo staklių X- ir/arba Y- kryptimis.
Taip galima kompensuoti, pavyzdžiui, įrenginio gaminiui tvirtinti šilumos sukeltus ilgio pokyčius.
Esant dviem horizontalioje atkarpoje viena prieš kitą išdėstytoms bazinėms atžymoms, įtaise gaminiui tvirtinti galima labai tiksliai fiksuoti jų faktinę poziciją kaip X- ir Y- kryptimis, taip ir kampinę padėtį Z - ašies kryptimi. Dėl to centruojančius elementus galima pagaminti daug paprasčiau ir tuo pačiu įtaisą gaminiui tvirtinti galima padaryti daug pigiau.
neprarandant dėl to tvirtinimo tikslumo.
Ankstesniame įtaiso gaminiui tvirtinti pavyzdyje yra numatyta, kad pirminiai tvirtinimo rėmai yra pagaminti vientisi. Toks apipavidalinimas turi privalumą, kadangi visas rėmas gali būti pagamintas iš tos pačios medžiagos.
Tada nenaudojamos skirtingos medžiagos, turinčios skirtingas savybes, ir montuojant rėmus neatsiranda jokių paklaidų.
Toliau yra aprašomas siūlomas būdas ir įtaiso gaminiui tvirtinti pagal ši
K) išradimą pagamintas pavyzdys, remiantis brėžiniais. Brėžiniuose yra pavaizduota:
Fig. 1 pavaizduotas matavimo ir derinimo elementų su įtvirtintu įtaisu gaminiui tvirtinti ir kompiuteriu scheminis vaizdas.
Fig. la įtaiso gaminiui tvirtinti scheminis vaizdas iš viršaus.
Fig. 2 spyruoklinių elektroerozinių staklių su įtvirtintu įtaisu gaminiui tvirtinti ir kompiuteriu scheminis vaizdas.
Fig. 3 detalizuotas išradimo įgyvendinimo pavyzdžio įtaiso gaminiui tvirtinti vaizdas iš viršaus,
Fig. 4 įtaiso gaminiui tvirtinti pagal fig. 3 šoninis vaizdas pagal išilginį 25 pjūvį išilgai linijos A-A fig.3, be įtvirtintos detalės, ir
Fig. 5 įtaiso gaminiui tvirtinti pagal fig. 3 šoninis vaizdas pagal skersinį pjūvį išilgai linijos B-B fig.3, be įtvirtintos detalės.
3i) Iš fig.1 ir fig.la scheminio vaizdo matyti matavimo plotas, turintis matavimo ir derinimo elementą (30), įtaiso gaminiui tvirtinti (I) supaprastintas vaizdas iš viršaus ir skaičiavimo mašina (kompiuteris) (45).
Matavimo ir derinimo elementas (30) tarnauja įtaiso gaminiui tvirtinti (1) aprūpinimui ir pozicijos, kurioje detalė 5X yra įtvirtinta įtaise gaminiui tvirtinti (1), nustatymui. Tokie matavimo ir derinimo elementai (30), kaip ir atitinkamas būdas gaminio pozicijos nustatymui, yra žinomi ir netiesiogiai susiję su išradimu, todėl apsiribojama svarbiausių dalykų atskleidimu.
Pateiktas matavimo ir derinimo elementas (30) iš esmės turi matavimo stalą (31), taip pat rėmą (32), remiantį matavimo svirtį (33) su gale įtaisytu matavimo liestuvu (34). Tokių matavimo ir derinimo elementų (30)
K) eksploatacijai reikalinga skaičiavimo mašina (kompiuteris) (45) yra per simboliškai pavaizduotą duomenų liniją (35) sujungta su matavimo ir derinimo elementais (30). Matavimo svirtis (33) yra perstumiama X-, Y-, ir Z- kryptimis, be to, matavimo svirties (33) nukrypimas X- ir Y- kryptimis gali būti labai tiksliai išmatuotas įmontuota matavimo priemone ir įvertintas.
Siekiant tikslaus, apibrėžto įtaiso gaminiui tvirtinti (1) pozicionavimo X- ir Ykryptimis, matavimo stalas (31), tvirtinimo įrenginio, skirto įtaiso gaminiui tvirtinti (1) įtvirtinimui, srityje yra išdėstytas ne arčiau pateiktos išdėstymo plokštumos. Ant šios išdėstymo plokštumos yra patalpintas tvirtinimo rėmas, užtvirtintas jo plokščia apatine plokštuma. Svarbu, kad nebūtų matavimo svirties (33) nukrypimo Z - kryptimi. Matavimo svirties (33) nukrypimas X- ir
Y- kryptimis kompiuterio (45) pagalba pateikiamas skaitmenine reikšme, apdorojamas, paruošiamas ir išsaugomas.
Pageidautina, kad matuojant tikras detalių pozicijas, kurios schematiškai pavaizduotos kaip detalės 5X, įtaise gaminiui tvirtinti (1) būtų nustatomos bazinių gręžtinių kiaurymių (22, 23) pozicijos. Tam matavimo liestuvas (34) yra įvedamas į atitinkamas išgręžtas kiaurymes (22), ir. atitinkamai, (23), kurių gręžtinė sienelė apima mažiausiai tris, geriausiai nuo 90° iki 150°, jos perkirstus taškus. Kai tik matavimo liestuvas (34) paliečia gręžtinę sienelę, matavimo svirtis (33) užima atitinkamą poziciją prieš matavimo skyrelio nulinį tašką (bazę) X- ir Y- kryptimi, kuri yra užfiksuojama ir išsaugoma. Nustačius tris taškus galima aiškiai nustatyti atitinkamą gręžimo centrą. Pabaigoje apskaičiuojant abiejų gręžtinių kiaurymių (22, 23) padėtį, atitinkamai, koordinačių sistemos centrai išdėstomi ant Įtaiso gaminiui tvirtinti (I). Taip galima nustatyti pozicijas ir. atitinkamai, įtaise gaminiui tvirtinti (1) Įtvirtintų detalių 5X koordinates sąryšyje su virtualiomis koordinačių sistemomis. Tam matavimo licsluvas (34) perstatomas, mažiausiai, iš dviejų pusių, atitinkamai 90°. Privedimas prie įtvirtintų detalių 5x ir atitinkama matavimo svirties (33) pozicija per gaminių 5X sąlytį X- ir Y- kryptimis fiksuojama ir išsaugoma. Tuo būdu nustatomos visos įtvirtintų detalių 5X pozicijų koordinatės ir, sąryšyje su abiejų gręžtinių l<) kiaurymių padėtimi, apimamos apibrėžtos virtualios koordinačių sistemos. Ši visa matavimo pabaiga yra tuo pačiu, geriausiu atveju valdoma kompiuterio (45) pagalba ir taip išsaugomi matavimo duomenys.
Šiame išradimo pavyzdyje kaip apdirbimo staklės yra naudojamos fig.2 15 schematiškai pavaizduotos vielinės clektroerozinės staklės (40). Esminės šių elektroerozinių staklių (40) pagal pateiktą išradimą sudėtinės dalys yra apdirbimo stalas (41), galinti judėti X- ir Y- kryptimis vielos nukreipimo galvutė (42), taip pat pirminė elektroerozinė viela (43). Kaip matyti iš fig.2. įtaisas gaminiui tvirtinti (1), priklausomai nuo jo padėties prieš išmatuotas
2() . detales 5X, įtvirtinamas ant vielinių elektroerozinių staklių (40) apdirbimo stalo (41). Vielinės elektroerozinės staklės (40) per duomenų perdavimo įtaisą (46) yra sujungtos su kompiuteriu (45).
Fig. 3 yra pavaizduotas pateiktame pavyzdyje įtaiso gaminiui tvirtinti (1) vaizdas iš viršaus. įtaisas gaminiui tvirtinti (1) iš esmės sudarytas iš vientiso.
stačiakampio tvirtinimo rėmo (2) su dviem išilginiais šonais (3, 4) ir dviem galiniais šonais (5, 6), taip pat su keliomis tvirtinimo juostomis (7, 8, 9). Tarp pirmosios tvirtinimo juostos (7) ir antrosios tvirtinimo juostos (8) via patalpinti du kvadratiniai gaminiai (50. 51). ir tarp antrosios tvirtinimo juostos (8) ir trečiosios tvirtinimo juostos (9) yra patalpinti trys (52. 53, 54) cilindrinės formos gaminiai. Abu išilginiai šonai (3, 4) turi išilgai jų vidinės pusės laiptuotą įdubą (11) su įleistomis srieginėmis kiaurymėmis (12).
Fiksuojant tris pažymėtas tvirtinimo juostas (7, 8, 9), abiejose pusėse jos turi turėti konsoles (14) su jose suformuotais išilginiais grioveliais (15). Ivirtinimo juostos (7, 8, 9.) su šiomis konsolėmis (14) guli išilginių šonų (3. 4) įdubose (11) ir yra ten užfiksuotos j išilginių šonų (3, 4) sriegincs kiaurymes 5 (12) įsuktais varžtais (16). Dvi iš trijų tvirtinimo juostų (7, 8) savo apatinėje pusėje turi atramą (18), ant kurios pasideda gaminiai (50, 51), juos tvirtinant. Trečioji tvirtinimo juosta (9) turi V - formos išėmas (19). kuriose galime fiksuoti apvalius kūnus (52, 53, 54). Šių trijų tvirtinimo juostų (7, 8, pavyzdys neapriboja išradimo.
Pagal šį pateiktą išradimo pavyzdį, įtaisas gaminiui tvirtinti (1) savo apatinėje pusėje turi keturis punktyrine linija pažymėtus įtaiso gaminiui tvirtinti (1) tvirtinimo elementus (21) fiksavimui matavimo ir paruošimo mazge, taip pat apdirbimo staklėse. Atstumas tarp abiejų ant kairiojo galinio šono (6) išdėstytų tvirtinimo elementų (21) yra mažesnis už atstumą tarp abiejų ant dešinio galinio šono (5) išdėstytų tvirtinimo elementų (21). Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) tvirtinant yra apytiksliai centruojamas šių tvirtinimo elementų (21) pagalba ir išlyginant asimetrinį išdėstymą. Iš principo, yru žinomi tokiu būdu pagaminti įtaisai gaminiui tvirtinti (1), ir dėl to šiuo atveju jie nėra detaliau nagrinėjami. Tik čia pateiktų tvirtinimo elementų (21) išdėstymas ir principas sudaro išradimo pavyzdžio prielaidą. Yra natūralu numatyti dar daugybę kitų variantų. Pavyzdžiui, yra galima visiškai atsisakyti prie įtaiso gaminiui tvirtinti išdėstytų tvirtinimo ir/arba centruojančių elementų ir juos numatyti staklių pusėje.
Iš esmės čia pateiktas įtaisas gaminiui tvirtinti (1) yra visgi toks. kad abu tvirtinimo rėmo (2) galiniai šonai (5, 6) turi bazinę atžymą, kuri yra ištisinių gręžtinių kiaurymių formos (22, 23). Šios abi gręžtinės kiaurymės (22, 23) >ia išdėstytos įstrižai viena prieš kitą ir yra išgręžtos tvirtinimo rėmo (2) dviejų
3() kampų srityje. Gręžtinės kiaurymės tarnauja kaip bazinės atžymos ir nustato įtaiso gaminiui tvirtinti (1) padėtį X- ir Y- kryptimis, taip pat jo kampinę padėtį Z- ašies atžvilgiu. Toliau tvirtinimo rėmo (2) kiti du kampai, kaip pažymėta apskritimais, išryškina dar dvi papildomas gręžtines kiaurymes (24, 25). Galima sudaryti galimybę, kad tvirtinimo rėmas (2) turėtų tris, keturias arba dar daugiau gręžtinių kiaurymių.
Abiejų gręžtinių kiaurymių (22, 23) pagalba nustatyta koordinačių sistema (26) yra išryškinama schematiškai nubrėžia abseise (27), taip pat atitinkama ordinate (28). Įtvirtintų gaminių (50, 51, 52, 53, 54) pozicijų, atitinkamai nubrėžtos koordinačių sistemos (26) iliustravimui tarnauja visų pirma kvadrato formos gaminys (51), kuris pažymi x- ordinatės (28) paženklintą liniją ir y - abscisės (27) paženklintą liniją. Logiška, kad yra ekvivalentinės linijos, skirtos viršutinio, cilindro formos gaminio (52) pažymėjimui.
Fig. 4 yra pavaizduotas įtaiso gaminiui tvirtinti (1) šoninis vaizdas per fig. 3 išilginį pjūvį, pažymėtą A-A linija. Šiame pjūvyje yra pašalinti fig. 3 pažymėti gaminiai taip pat uždengtos įvairios linijos, kad būtų geriau matomas pateiktas vaizdas. Yra matomi du iš keturių apačioje įstatytų tvirtinimo elementų (21). Šie tvirtinimo elementai (21) tarnauja įtaiso gaminiui tvirtinti (1) tvirtinimui ir fiksavimui, be to įvyksta pirminis , mechaninis tvirtinimas, geriausia dėl spyruoklės jėgos, ir pneumatinis atpalaidavimas. Užtikrinama, kad atsiradus kiaurymei pneumatinėje sistemoje, ar srovės nutraukimui, įtaisas gaminiui tvirtinti lieka užfiksuotas. Tvirtinimo įrenginys yra išdėstytas taip stabiliai, kad įtaisas gaminiui tvirtinti (1), gavęs smūgio postūmį, tikrai tvirtai lieka savo pozicijoje.
Fig. 5 dar yra pateiktas įtaiso gaminiui tvirtinti (1) antras pjūvis išilgai fig. 3 linijos B-B. Šiame vaizde tvirtinimo juosta (7) yra matoma profiliu.
Toliau aprašomas būdas įtaiso gaminiui tvirtinti (1) pozicionavimui apdirbimo staklėse (40) papildomai remiasi fig. 1 ir fig. 2, taip pat fig. 3.
Savaime aišku, kad gali būti panaudoti atitinkami ekvivalentiniai būdai pagal pateiktą išradimą, taip pat pagal pageidavimą kitos apdirbimo staklės kaip ir ankščiau pasirinktos vielinės elektroerozinės staklės (40).
Po to kai matavimo.ir nustatymo elementas (30) nustato įtaise gaminiui tvirtinti (I) įtvirtintų gaminių (50, 51, 52, 53, 54) padėtį sąryšyje mi abiem bazinėmis gręžtinėmis kiaurymėmis (22, 23), gaminių koordinatės, virtualioje koordinačių sistemoje; yra išsaugomos ir, pavyzdžiui, per tinklo ryšį. per duomenų perdavimo įtaisą (46) yra perduodamos apdirbimo staklėms (40). Tuoj po to įtaisas gaminiui tvirtinti (1) yra išlaisvinamas (išimamas), transportuojamas į apdirbimo vietą ir fiksuojamas, užtvirtinant nejudamoje padėtyje ant vielinių elektroerozinių staklių (40) apdirbimo stalo (41). Tikslus įtaiso gaminiui tvirtinti (1) pozicionavimas Z- ašies kryptimi yra užtikrinamas sąveika išdėstytos ant apdirbimo stalo (41) atraminės plokštumos (neparodyta) su plokščia tvirtinimo rėmo apatine puse. Ant įtaiso gaminiui tvirtinti (1) išdėstytų tvirtinimo elementų (21) pagalba: įtaisas gaminiui tvirtinti (1) yra apytikriai pozicionuojamas X- ir Y- kryptimis, ir tiksliai orientuojamas dešimtosiomis milimetro dalimis. Jei reikia, įtaisas gaminiui tvirtinti (1) yra orientuojamas tiksliau, tam išdėstant papildomus centruojančius elementus. Šiuo atveju bazinių gręžtinių kiaurymių (22. 23) padėtis ryšyje su tvirtinimo elementais (21) jau yra žinoma, tuomet tvirtinimo
2» tikslumo užtenka kelių dešimtųjų milimetrų ribose, dėl to pajuda vielinių elektroerozinių staklių (40) bazinės gręžtinės kiaurymės (22,23) ir elektroerozinė viela (43) žinomu būdu, pavyzdžiui, vandens srovės dėka, per bazines gręžtines kiaurymes (22, 23) patenka į vidų ir jų apatinėje pusėje yra sugriebiama ir užtvirtinama žinomomis priemonėmis.
Po elektroerozinės vielos (43) įvedimo ir užtvirtinimo gręžtinės kiaurymės sienelė vėl užslenka ant trijų atitinkamai nuo 90° iki 150° išdėstytų taškų. Per pasipriešinimo tarp elektroerozinės vielos (43) ir įtaiso gaminiui tvirtinti (1) matavimą galima labai tiksliai nustatyti, kokiame atitinkamame
3u taške, esant kokiam vielos nukreipimo galvutės nukrypimui, elektroerozinė viela (43) liečia gręžtinės kiaurymės sienelę. Šio būdo dėka galima labai tiksliai nustatyti arba apskaičiuoti gręžtinės kiaurymės centrinį tašką. Šie metodai turi tokį pranašumą, kad baziniai taškai išmatuojami tiesiogiai su “apdirbimo įrankiu” ir kad sumažinama klaidų galimybė, taip pat yra išvengiama mechaninių tolerancijų. Po antrojo ir visais atvejais trečiojo arba ketvirtojo bazinio gręžtinės kiaurymės centro nustatymo, yra nustatoma
-s virtuali įtaiso gaminiui tvirtinti (1) koordinačių sistema (26) apdirbimo staklių atžvilgiu. Prieš pradedant pirminį apdirbimo procesą šią virtualią koordinačių sistemą (26) kartu su ant matavimo ploto nustatytomis gaminio koordinatėmis galima išdėstyti ant apdirbimo staklių koordinačių sistemos, taip sužinomos vielinių elektroerozinių staklių (40) įtvirtintų gaminių (50. 51. m 52, 53, 54) tikslios pozicijos, priklausomai nuo jų X- ir Y- bazinių ašių, taip pat kampinė padėtis Z- ašies kryptimi. Tam kad toks būdas būtų įgyvendintas, aišku yra būtina, kad apdirbimo staklės (40) disponuotų atitinkama programine įranga. Laikant, kad tokia programa yra žinoma, šiame aprašyme ji smulkiai neaprašoma. Duomenų pasikeitimas tarp matavimo ir nustatymo elemento (30) ir apdirbimo staklių (40), savaime aišku, vyksta duomenų perdavėjo, pavyzdžiui kompiuterinės laikmenos dėka, jeigu apdirbimo staklės (40) veikia su atitinkama skaitymo įtaiso eigos sistema.
2() Būdas pagal pateiktą išradimą užtikrina, kad nepriklausomai nuo neišvengiamų tolerancijų, atsirandančių vykstant įtaiso gaminiui tvirtinti (1) gamybai, bus nustatyta tvirtinimo ir orientavimo pozicija nuo apdirbimo proceso pradžios, ypač atskirų gaminių (50, 51, 52, 53, 54), turinčių maksimalią masę, neįtakojančią tikslumo.
Toliau gali būti pateikti kiti jokiu būdu neatskleidžiantys visų galimybių, panašūs arba jam giminingi išplėsti būdai.
Esant trims bazinėms gręžtinėms kiaurymėms, trečią gręžtinę kiaurymę
3u galima laikyti kontroline ir nustatyti virtualios koordinačių sistemos suradimui.
Jeigu įtaisas gaminiui tvirtinti (1) turi keturias bazines gręžtines kiaurymes, tai visais atvejais galima nustatyti įtaiso gaminiui tvirtinti (1) netiesinius ilgio pokyčius ir atitinkamai koreguoti gaminio koordinates.
-s Bazinių gręžtinių skylių išdėstymas, aišku, yra laisvai pasirenkamas.
Taip, pavyzdžiui, yra galima gręžtines kiaurymes užnešti ant tvirtinimo juostų. Tai yra privalumas, kadangi gręžtinės kiaurymės yra išdėstytos arčiau gaminių.
Pagal vieną svarbų būdo variantą yra numatyta, kad įtaiso gaminiui tvirtinti (1) viduryje yra virtualios koordinačių sistemos nulinis taškas. Tokiu būdu pasiekiama, kad visokeriopi įtaiso gaminiui tvirtinti (1) ilgio pokyčiai, išdėstyti ant šio nulinio taško, maksimaliai tik 50% gali įtakoti visų ilgio pokyčių tikslumą.
Pagerintame būdo patobulinime yra numatyta, kad po įtaiso gaminiui tvirtinti (1) fiksavimo apdirbimo staklėse (40) yra nustatomas atstumas (-ai) tarp bazinių atžymų (22, 23) ir sulyginamas (-mi) su matavimo plokštumoje nustatytu atstumu, ir kad prie nustatyto šio atstumo pokyčio apskaičiuojant koreguojama (-os) ant apdirbimo staklių įtvirtintų gaminių (50, 51, 52. 53. 54) pozicija (-os). Tuo pačiu toliau galima kompensuoti, pavyzdžiui, įtaiso gaminiui tvirtinti (1) termiškai sąlygotus ilgio pokyčius ir X- ir/arba Ykryptimis.
Tolimesni būdo variantai numato, matavimo plokštumoje nustatytas koordinates perkelti į elektroninį atminties elementą, sukonstruotą ant įtaiso gaminiui tvirtinti (1). Kaip šios rūšies atminties elementai tinka puslaidininkiniai elementai arba magnetinės juostos, kurios gali laisvai įsiminti informaciją. Duomenų pernešimas iš puslaidininkinių elementų arba
3u iš magnetinės juostos į atitinkamą skaitymo įrenginį vyksta geriausiai bc prisilietimo, pavyzdžiui, per aukštų dažnių sistemą. Tuo tarpu energijos pernešimui yra numatytas kintamas laukas. Tokių atminties elementų
ΈΤ 5066 B pagalba yra galima tikra, laisvai besikeičianti duomenų koordinacija įtvirtinto gaminio atžvilgiu.
Reziumuojant galima pažymėti, kad per kiekvieno gaminio pozicijos 5 palaikymą ryšium su dviem bazinėmis atžymomis įtaise gaminiui tvirtinti, galima palaikyti tikslumą fiksuojant įtaisą gaminiui tvirtinti X- ir Ykryptimis. Kitais žodžiais tariant, tai reiškia, kad įtaisas gaminiui tvirtinti fiksavimo netikslumas gali būti kompensuotas dėka abiejų bazinių gręžtinių kiaurymių. Tuo būdu, aišku, galima panaudoti daug paprastesnius tvirtinimo įrenginius, kurių gamyba yra daug pigesnė.
Tokiame būde programinė įranga yra svarbus elementas ir turi sprendžiamąją įtaką koregavimo galimybei ir tikslumui. Atitinkamai naudojant programinę įrangą galima nustatyti galimos koordinačių sistemos padėtį ir tuo pačiu gaminio, įtvirtinto įtaise gaminiui tvirtinti padėtį, gaunant pageidaujamą tikslumą.
Pabaigai galima pažymėti, kad vietoj bazinių atžymų, turinčių gręžtinių kiaurymių formą, sėkmingai galima naudoti kitas bazines atžymas, pavyzdžiui.
iškilimų, [gilinimų, išdrožų formos, optinį markiravimą ir panašiai.

Claims (25)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. Įtaiso gaminiui tvirtinti ir jame įtvirtinto gaminio apdirbimo staklėse pozicionavimo būdas, besiskiriantis tuo, kad
    a) pirmiausia matavimo plokštumoje (30) išmatuoja ir užregistruoja kiekvieno Įtvirtinto įtaise gaminiui tvirtinti (1) gaminio (50, 51, 52. 53, 54. ) koordinates pagal ant įtaiso gaminiui tvirtinti mažiausiai dvi, horizontaliu atstumu viena prieš kitą ant įtaiso gaminiui tvirtinti (1) pažymėtas bazines atžymas (22, 23) l() apibrėžtoje virtualioje koordinačių sistemoje (26).
    b) po to įtaisą gaminiui tvirtinti (1) talpina ant apdirbimo staklių apdirbimo stalo ir fiksuoja mažiausiai maždaug užduotą padėtį atitinkančioje pozicijoje ir pabaigoje šią faktinę poziciją pagal bazinių atžymų (22, 23) išdėstymą nustato
    15 sąryšyje su mažiausiai viena apdirbimo staklių (40) bazine ašimi ir išsaugoja, ir
    c) pagal bazines atžymas (22, 23) apibrėžtą virtualią koordinačių sistemą (26) išdėsto kartu su įtaise gaminiui tvirtinti (1) įtvirtintų gaminių (50, 51, 52, 53, 54) koordinatėmis, apskaičiuojant apdirbimo staklių (40) koordinačių sistemą.
  2. 2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo. kad matavimo plote papildomai nustato ir užregistruoja atstumą (-us) tarp bazinių atžymų (22,23).
  3. 3. Būdas pagal 1 punktą, be si skiriantis tuo, kad mechaniškai nustato 25 Įtaiso gaminiui tvirtinti (1) poziciją Z- kryptimi.
  4. 4. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad įtaiso gaminiui tvirtinti (1) poziciją Z- kryptimi nustato dėka mažiausiai dviejų vertikaliame plote išdėstytų bazinių atžymų.
  5. 5. Būdas pagal vieną iš aukščiau išdėstytų punktų; besiskiriantis tuo. kad matavimo plote (30) mechaniškai arba optiškai nuskaito bazinių atžymų tT 5066 B (22, 23) pozicijas.
  6. 6. Būdas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad gaminių, atitinkamai, gaminių (50, 51, 52, 53, 54) poziciją (as) išmatuoja matavimo liestuvu, kuris
    5 kontaktuoja su mažiausiai dviem išdėstytais ant gaminio/gaminių (50,51,52,53, 54) 90° kampu taškais.
  7. 7. Būdas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad optiškai vykdo gaminių, atitinkamai, gaminių (50, 51, 52, 53, 54) pozicijos (-jų) matavimą,
    10 pavyzdžiui, naudojant lazerio spindulius, be to, kiekvieno gaminio (50, 51, 52, 53, 54) pozicija yra nuskaitoma mažiausiai dviejuose 90° kampu išdėstytuose taškuose.
  8. 8. Būdas pagal vieną aukščiau išdėstytą punktą, kuriame apdirbimo staklės yra
    15 elektroerozinės apdirbimo staklės (40), besiskirantis tuo, kad geriausiai per gręžtines kiaurymes suformuotų bazinių atžymų (22, 23) pozicijas išmatuoja, naudojant elektroerozinę vielą (43).
  9. 9. Būdas pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad gręžtinių kiaurymių
    20 vidurinio taško padėties nustatymui, gręžtinės kiaurymės sienelės kontaktuoja per elektroerozinę vielą (43) mažiausiai trijuose, geriausiai, nuo 90° iki 150° išdėstytuose taškuose, be to, per šį kontaktą su gręžtinės kiaurymės sienele užregistruoja elektroerozinės vielos (43) poziciją ir po to apskaičiuoja vidurinio taško padėtį.
  10. 10. Būdas pagal vieną aukščiau išdėstytą punktą, besiskiriantis tuo, kad po įtaiso gaminiui tvirtinti (1) fiksavimo apdirbimo staklėse (40) papildomai nustato atstumą (-us) tarp bazinių atžymų (22, 23) ir palygina su matavimo plote (30) išmatuotu atstumu (-ais), ir kad ankščiau nustatytais šios vertės
    30 nukrypimais koreguoja kiekvieno įtvirtinto gaminio (50, 51, 52, 53, 54) koordinates sąryšyje su galimu koordinačių pradžios tašku, santykyje su išmatuotu bazinės atžymos (22, 23) nukrypimu, koreguoja apskaičiuojant X18
    LT 5066Έ ir/arba Y- kryptimis ant apdirbimo staklių (40).
  11. 11. Būdas pagal vieną aukščiau išdėstytą punktą, besiskiriantis tuo, kad galimų koordinačių sistemos pradžios tašką išdėsto maždaug tiesės.
    5 sujungiančios abi bazines atžymas (22, 23) viduryje.
  12. 12. Būdas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad matavimo plote (30) užregistruotą vertę, panaudojant pavyzdžiui tinklą (46), perkelia į apdirbimo stakles (40).
    l()
  13. 13. Būdas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad matavimo plote (30) užregistruotą matavimo vertę perkelia j saugojimo aplinką ir ją perskaito apdirbimo staklėse (40) įrengtu nuskaitymo prietaisu.
  14. 15 14. Būdas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad matavimo plote (30) užregistruotą vertę perkelia į įtaise gaminiui tvirtinti (1) įtaisytą saugojimo aplinką.
    15. Būdas pagal 14 punktą, besiskiriantis tuo, kad matavimo vertę
    2ii iššaukia per ant apdirbimo staklių (40) išdėstyto nuskaitymo įrenginio laisvą prisilietimą prie saugojimo aplinkos ir ją apskaičiuoja apdirbimo staklėse (40).
  15. 16. Būdas pagal vieną aukščiau išdėstytą punktą, besiskiriantis tuo, kad įtaisą gaminiui tvirtinti (1) mechaniškai, geriausia dėka spyruoklės jėgos.
    25 fiksuoja matavimo plote (30) ir/arba apdirbimo staklėse (40) ir išlaisvina pneumatiškai.
  16. 17. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) vieno arba daugiau gaminių (50, 51, 52. 53, 54) įtvirtinimui, kuris gali būti užfiksuotas ant apdirbimo staklių (40) apdirbimo
    30 stalo (41) gaminio (-ių) (50, 51, 52, 53, 54) apdirbimui, besiskiriantis tuo, kad įtaisas gaminiui tvirtinti (1) turi mažiausiai dvi horizontaliame nuotolyje viena prieš kitą išdėstytas bazines atžymas (22, 23). skirtas įtaiso gaminiui tvirtinti koordinačių sistemos apibrėžimui ir jo padėties nustatymui tick X- ir Y- kryptimis, tiek ir sąryšyje su jo kampine padėtimi Z- kryptimi, be to, įtaise gaminiui tvirtinti (Į) dvi bazinės atžymos (22, 23) yra išdėstytos įstrižai viena kitos atžvilgiu, ir be to, įtaisas gaminiui tvirtinti turi mažiausiai apytikrę
    5 stačiakampio formą ir mažiausiai dvi kampų srityje išdėstytas bazines atžymas (22,23).
  17. 18. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal 17 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis turi mažiausiai tris jo kampų srityse išdėstytas bazines atžymas (22, 23,24).
  18. 19. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal 17 arba 18 punktą, besiskiriantis tuo, kad bazinės atžymos yra suformuotos per gręžtines kiaurymes (22, 23, 24).
  19. 20. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal vieną iš 17-19 punktų, besiskirianti
    15 s tuo, kad šis tvirtinimo rėmas (2) turi mažiausiai vieną atramą įtaiso gaminiui tvirtinti (1) pozicionavimui Z - ašies kryptimi.
  20. 21. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal vieną iš 17-20 punktų, besiskirianti s tuo, kad jo apatinė pusė, būtent, tvirtinimo rėmo (2) apatinė pusė, skirta
    20 pozicionavimui Z-ašimi, turi mažiausiai vieną nustatytą susilietimo plokštumą, kuri atitinka ant apdirbimo staklių (40), būtent, ant jų apdirbimo stalo (41) egzistuojančią atraminę plokštumą, būdama sąveikoje su pastarąja.
  21. 22. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal 20 arba 21 punktą, besiskiriantis
    25 tuo, kad tvirtinimo rėmas (2) yra pagamintas vientisas.
  22. 23. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal vieną iš 17-22 punktų, besiskirianti s tuo. kad jis turi duomenų perdavimo įtaisą, skirtą gaminių pozicijos (-jų), būtent, koordinačių ir reikalui esant kitokių duomenų, perdavimui jų
    30 išsaugojimui.
  23. 24. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal vieną iš 17-23 punktų, besiskirianti s tuo, kad turi tvirtinimo elementus (21), skirtus fiksavimui matavimo plote (30) atitinkamai apdirbimo staklėse (40).
  24. 25. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal 24 punktą, besiskiriantis tuo, kad 5 tvirtinimo elementai (21) yra suformuoti taip. kad tuo pačiu metu tarnauja centravimo elementais mažiausiai apytikriam įtaiso gaminiui tvirtinti (1) ant apdirbimo staklių (40) centravimui ir jo aiškiam orientavimui.
  25. 26. Įtaisas gaminiui tvirtinti (1) pagal vieną iš 17-25 punktų, besiskirianti K) s tuo, kad papildomai turi, mažiausiai, dvi horizontaliame plote viena prieš kitą išdėstytas bazines atžymas, skirtas jo padėties nustatymui Z- kryptimi.
LT2002014A 2002-02-07 2002-02-07 Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas LT5066B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2002014A LT5066B (lt) 2002-02-07 2002-02-07 Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2002014A LT5066B (lt) 2002-02-07 2002-02-07 Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2002014A LT2002014A (lt) 2003-08-25
LT5066B true LT5066B (lt) 2003-11-25

Family

ID=27730937

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2002014A LT5066B (lt) 2002-02-07 2002-02-07 Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5066B (lt)

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3115586A1 (de) 1980-08-18 1982-03-18 Cincinnati Milacron Inc., 45209 Cincinnati, Ohio Palettenarretiervorrichtung in einer werkzeugmaschine

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3115586A1 (de) 1980-08-18 1982-03-18 Cincinnati Milacron Inc., 45209 Cincinnati, Ohio Palettenarretiervorrichtung in einer werkzeugmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
LT2002014A (lt) 2003-08-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4593476A (en) Computer aided adjustable tube checking fixture system
US6513253B2 (en) Method for evaluating measurement error in coordinate measuring machine and gauge for coordinate measuring machine
US7467449B1 (en) Thin plate drilling and milling machine
US7908756B2 (en) Integrated calibration sphere and calibration step fixture for improved coordinate measurement machine calibration
US7768250B2 (en) Magnetic indexer for high accuracy hole drilling
CA2129413C (en) Method for positioning a work piece carrier member in a machining appar atus and a work piece carrier member adapted to be positioned in a machining apparatus
US5046262A (en) Spherical edge locator for machining
CN109373871A (zh) 一种用于斜孔倾斜角度及其深度检测的装置
US5036596A (en) Machine tool pre-setting tool
ATE111590T1 (de) Mehrkoordinaten-tastkopf.
US7073239B2 (en) Fiducial calibration method and system for assembling parts
CN110738897A (zh) 机械零件定位与几何精度测量实训台
LT5066B (lt) Gaminio tvirtinimo įtaisas ir jo pozicionavimo apdirbimo staklėse būdas
JP2858926B2 (ja) 機械の静的精度計測用のマスター計測装置
US20140075770A1 (en) Vision system
US20210381816A1 (en) Machine Tool Inspection
EP0146541B1 (en) Tooling for fabricating master models
US6449867B1 (en) Apparatus and method for measuring a dimension of a workpiece
WO1997012197A1 (en) Universal measurement fixture
WO1997012197A9 (en) Universal measurement fixture
KR20160023401A (ko) 직각도 측정장치를 이용한 직각도 측정방법
US20230384076A1 (en) Calibration master installing jig and measuring method for calibration master in machine tool
JP2813908B2 (ja) 治具の製作方法
CN221087958U (zh) 一种数控机床床身调平装置
KR200147904Y1 (ko) 피스톤 링 마모 측정지그

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20060207