LT3631B - Switching scheme for diapasons in the adjusting block - Google Patents

Switching scheme for diapasons in the adjusting block Download PDF

Info

Publication number
LT3631B
LT3631B LTIP1566A LTIP1566A LT3631B LT 3631 B LT3631 B LT 3631B LT IP1566 A LTIP1566 A LT IP1566A LT IP1566 A LTIP1566 A LT IP1566A LT 3631 B LT3631 B LT 3631B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
switching
contact
mop
tetrode
diode
Prior art date
Application number
LTIP1566A
Other languages
English (en)
Inventor
Hohmann Henning
Original Assignee
Siemens Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Ag filed Critical Siemens Ag
Publication of LTIP1566A publication Critical patent/LTIP1566A/xx
Publication of LT3631B publication Critical patent/LT3631B/lt

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03JTUNING RESONANT CIRCUITS; SELECTING RESONANT CIRCUITS
    • H03J5/00Discontinuous tuning; Selecting predetermined frequencies; Selecting frequency bands with or without continuous tuning in one or more of the bands, e.g. push-button tuning, turret tuner
    • H03J5/24Discontinuous tuning; Selecting predetermined frequencies; Selecting frequency bands with or without continuous tuning in one or more of the bands, e.g. push-button tuning, turret tuner with a number of separate pretuned tuning circuits or separate tuning elements selectively brought into circuit, e.g. for waveband selection or for television channel selection
    • H03J5/242Discontinuous tuning; Selecting predetermined frequencies; Selecting frequency bands with or without continuous tuning in one or more of the bands, e.g. push-button tuning, turret tuner with a number of separate pretuned tuning circuits or separate tuning elements selectively brought into circuit, e.g. for waveband selection or for television channel selection used exclusively for band selection
    • H03J5/244Discontinuous tuning; Selecting predetermined frequencies; Selecting frequency bands with or without continuous tuning in one or more of the bands, e.g. push-button tuning, turret tuner with a number of separate pretuned tuning circuits or separate tuning elements selectively brought into circuit, e.g. for waveband selection or for television channel selection used exclusively for band selection using electronic means

Landscapes

  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Channel Selection Circuits, Automatic Tuning Circuits (AREA)
  • Oscillators With Electromechanical Resonators (AREA)
  • Amplifiers (AREA)
  • Circuits Of Receivers In General (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Apparatus For Radiation Diagnosis (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Circuit For Audible Band Transducer (AREA)
  • Networks Using Active Elements (AREA)

Description

Išradimas nagrinėja derinimo blokų diapazonų (tiunerių) perjungimo schemą, turinčią išradimo apibrėžties 1 punkte aprašytų savybių.
Televizorių derinimo blokuose paprastai būna du arba trys praktiškai nepriklausomai veikiantys atskiri derinimo blokai, kurie uždengia televizijos metrinius (VHF labai aukštų dažnių) ir decimetrinius (UHF - superaukštų dažnių) dažnių diapazonus.
Įprasti derinimo blokai dviem arba trim metriniams (VHF) diapazonams naudoja virpamuosius kontūrus, kurių induktyvumai diapazonams perjungti yra komutuojami komutaciniais diodais, valdomais nuolatine įtampa.
Perjungimą iš metrinio (VHF) į decimetrinį (UHF) diapazoną ir atvirkščiai atlieka p-n-p tipo tranzistoriai, kurių emiteriai yra prijungti prie maitinimo įtampos kontakto, o jų kolektorių grandinės yra prijungtos prie atskirų derinimo blokų maitinimo kontaktų. Tranzistorių bazės yra sujungtos su integrinės grandinės, kuri taip pat yra naudojama automatiniam dažnio paderinimui (PLL grandinė - fazinio dažnio derinimo kontūro grandinė), komutaciniais išvadais.
Šie komutaciniai išvadai - tai srovę ribojantys išėjimai, kurie yra tranzistorių atviri kolektoriai, kurių varža sumažėja, kai televizoriaus valdymo elementais renkami diapazonai, ir kurie per atitinkamą komutacinį tranzistorių paduoda įtampą į derinimo bloką. Integrinės grandinės vidinės srovės ribojimas trukdo atsirasti didelei komutacinio tranzistoriaus bazės srovei. Metrinis (VHF) diapazonas perjungiamas dėl to, kad integrine grandine valdomas komutacinis tranzistorius duoda srovę, reikalingą komutavimo diodams valdyti.
Hiperdiapazonų derinimo blokai - tai derinimo blokai, kurie uždengia kabelinėje televizijoje naudojamą hiperdiapazoną nuo 300 iki 470 MHz, ir paprastai yra sudaryti iš trijų atskirų derinimo blokų. Dėl plataus dažnių diapazono, kurį reikia uždengti, kanalų ir diapazonų derinamieji virpamieji kontūrai paprastai yra perjungiami komutaciniais diodaiis . Komutaciniai diodai yra tiesiogiai įrengiami antenos įėjime, ir jie tik pasirinktą diapazoną jungia su televizoriaus antenos įėjimu. Atskiri derinimo blokai ir komutaciniai diodai perjungiami, kaip aukščiau pasakyta, komutaciniais tranzistoriais.
Dabartiniu metu daugelyje hiperdiapazonų derinimo blokų yra naudojama integrinė grandinė, kuri kiekvienam dažni© diapazonui turi maišiklį ir heterodiną. Šioje integrinėje grandinėje yra numatytas perjungimo įrenginys, kuris, atėjus atitinkamam valdymo signalui, pavyzdžiui, atsiradus atitinkamam įtampos lygiui, įjungia reikalingą maišiklį ir heterodiną. Valdymo signalas gali būti, pavyzdžiui, gautas iš atitinkamų maitinimo grandinių, kurios perjungia atskirų derinimo blokų maitinimo įtampas. Šiuo atveju komutaciniai tranzistoriai komutuoja tik komutacinių diodų srovę ir derinimo blokų pirminių paKopų maitinimą, kuriose paprastai yra naudojami MOP-tetrodai aukšto dažnio signalui stiprinti.
Dvi schemos diapazonams perjungti televizorių derinimo blokuose, kuriuose yra naudojami MOP-tetrodai ir integrinės grandinės metriniam ir decimetriniam (VHF/UHF) diapazonams perjungti, yra aprašytos, pavyzdžiui, Simens firmos 1986/87 žinyno (Simens Latenbuch) les fūr die Unterhaltung - elektronik (Buitinės elektroninės aparatūros integrinės schemos) 767 ir 768 puslapiuose.
Be to, yra žinomas Philips firmos hiperdiapazonų derinimo blokas, kuris yra žymimas UV816, ir kuriame nenaudojami komutaciniai tranzistoriai. Tai pasiekiama naudojant integrinę grandinę, kurioje nėra srovės ribojimo komutaciniuose išvaduose, jungiančiuose pirmąsias neįjungtų MOP-tetrodų užtūras su mase. Todėl MOP tetrodai yra uždaromi ir jie nebestiprina. Tik tas darbinio diapazono MCP-tetrodas lieka neišjungtas, kuriame atitinkamas komutacinis integrinės grandinės išvadas turi didelę varžą ir kuris nepaveikia MOPtetrodo.
Šio principo trūkumai yra tokie.
Tokiam derinimo blokui valdyti reikia specialaus valdymo įrenginio, pavyzdžiui, televizijos imtuvo mikroprocesoriaus, turinčio kitą programinę įrangą, lyginant su iki šiol naudojamais ir aukščiau aprašytais derinimo blokais, kadangi, viena vertus, yra reikalingi kitokie komutacinės integrinės grandinės- komutaciniai išėjimai, o kita vertus, turi būti taikoma priešingo poliarumo kombinacinė logika. Tokiu būdu toks derinimo blokas nesuderinamas iki šio laiko žinomais derinimo blokais.
Priešingai dabar naudojamam standartui, šiame tiuneryje esantys integrinės grandinės komutaciniai išvadai negali būti papildomai naudojami komutacijos tikslams ne tiuneryje.
Todėl ši žinoma komutavimo schema be papildomų išlaidų gali būti naudojama tik tuose derinimo blokuose, kuriuose yra trys atskiri derinimo blokai ir taip pat trys įėjimo pakopos.
Todėl išradimo tikslas yra pateikti derinimo blokų diapazonų perjungimo schemą, kuri būtų suderinama su iki šiol žinomais derinimo blokais scheminiu ir prog4 raminęs Įrangos požiūriais, o reali.žavimo išlaidos ir reikalavimai vietai būtų sumažinti, lyginant su iki šiol žinomomis schemomis.
Šis tikslas yra pasiekiamas naudojantis skiriamaisiais požymiais, aprašytais išradimo apibrėžties 1 punkte.
Tolesnis išradimo vystymas yra susietas su tuo, kas yra išdėstyta kituose išradimo apibrėžties punktuose.
Išradimas yra smulkiai išaiškintas toliau, naudojantis trimis, pavyzdžiui, nuo pirmojo metrinio (VHF) iki kitų decimetrinių (UHF) televizijos diapazonų, perjungimo schemomis.
Brėžiniuose parodyta:
fig. 1 - žinoma dviejų diapazonų derinimo blokų diapazoni} perjungimo schema, fig. 2 - pagal išradimą siūloma derinimo blokų su dviem diapazonais perjungimo schema, kurioje diapazonų įėjimo pakopos yra sujungtos pagal ARBA loginę funkciją ir Įjungiamos per komutavimo įrenginį, fig. 3 - dar vienas fig. 2 parodyto diapazonų perjungimo iš vieno diapazono i kitą schemos variantas, komutuojantis aukšto dažnio kontūrą iš žemojo dažnio diapazono į aukštojo dažnio diapazoną ir atvirkščiai, naudojant kitą komutavimo įrenginio išvadą.
Fig. 1 yra parodytas televizoriaus žinomo derinimo bloko įėjimo laipsnis. Įėjimo laipsnis turi dvi pirmines pakopas 1, 1' su MOP-tetrodais 4, skirtais antenos signalui, esančiam kontakte 2G, stiprinti. Kiekviena pakopa yra atitinkamai priderinta iš anksto numatytam diapazonui. Per ryšio elementą 21, pavyzdžiui, kondenLT 3631 B satorių, šis antenos signalas patenka i dviejų komutacinių diodų 37, 37' katodus, šių diodų anodai yra sujungti atitinkamai su pirminių pakopų 1, 1' įėjimo kontaktais 7, 7'. Kiekvieno diapazono atitinkamų įėjimo pakopų 1, 1' išėjimo gnybtuose 8, 8' yra gaunamas sustiprintas aukšto dažnio signalas. Kad būtų aiškiau, tik viena pirminės pakopos schema 1, pavyzdžiui, metrinio (VHF) diapazono, yra parodyta plačiau su visais elementais taip, kaip ji pateikta minėtame Simens Datenbuch - 1986/87 žinyne. Toliau apie tą schemą bus kalbama tik tiek, kiek reikia, norint suprasti išradimą .
MOP-tetrodo 4 ištakas S yra sujungtas su pirmuoju įtampos dalikliu 15, o pirmoji užtūra GI sujungta su antruoju įtampos dalikliu 16.
Abu įtampos dalikliai 15 ir 16 vienu galu yra sujungti su bendrojo potencialo kontaktu 6 (mase) ir su kontaktu 43, kuris per komutacinį p-n-p tranzistorių 40 gali būti sujungtas su teigiamuoju maitinimo įtampos kontaktu 5. Dėl to p-n-p tipo komutacinio tranzistoriaus 40 kolektorius yra sujungtas su kontaktu 43, o jo bazė per bazės rezistorių 42 yra sujungta su komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadų 14. Komutacinio tranzistoriaus 40 emiteris per emiterio rezistorių 41 yra sujungtas su komutacinio tranzistoriaus 40 baze ir su maitinimo įtampos kontaktu 5. Komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadas 14 yra valdomas per vieną ar keletą išvadų 11 vienu ar keliais valdymo signalais. Be to, pirminio stiprinimo pakopos kontaktas 43 per rezistorių 39 yra sujungtas su komutacinio diodo 37 anodu.
Jei vieno ar kelių signalų, kurie patenka į komutavimo įrenginio 9 valdymo išvadus 11, komutavimo išvado 14 varža, veikiant televizoriaus valdymo įrenginiams, pasidaro maža, tai komutavimo išvado 14 potencialas paLT 3631 sidaro artimas bendrojo laido potencialui, ir komutacinis tranzistorius 40 pasidaro laidus. Teigiama maitinimo šaltinio įtampa, kuri yra kontakte 5, paduodama į kontaktą 43, o pirminio stiprinimo pakopa gauna maitinimą ir todėl pradeda stiprinti. Tuo pat metu komutacinis diodas 37 tampa laidus todėl, kad diodo katodas yra neigiamesnis negu anodas. Komutacinio diodo 37 atidarymo srove duoda komutacinis tranzistorius 40. Taigi kontakte 20 esantis antenos signalas, kurį reikia stiprinti, yra stiprinamas pirminėje stiprinimo pakopoje 1 ir paduodamas į išėjimo kontaktą 8.
Analogiškai yra atliekamas kito diapazono, t.y. decimetrinio (UHF) diapazono pirminės stiprinimo pakopos 1', komutavimas, kuris yra atliekamas komutacinio įrenginio 9 komutaciniu išvadų 14', taip pat elementais, kurių pozicijų numeriai 7', 37’, 40', 41', 42' ir 43'. Vienodi pozicinių numerių skaičiai atitinka analogiškus grandinės elementus. Kai komutacinis išvadas 14' turi mažą varžą, per komutacinį p-n-p tranzistorių 40' gauna maitinimą iš maitinimo kontakto 5 pirminio stiprinimo pakopa 1' , ir pakopa atitinkamai stiprina antenos signalą .
Komutacinio įrenginio 9 komutaciniai išvadai 14 ir 34' yra srovę ribojantys išėjimai su atviru kolektoriumi. Ši komutacinio įrenginio 9 srovės ribojimo savybė saugo komutacinius tranzistorius 40 ir 40' nuo per didelės bazės srovės.
Fig. 2 parodytas išradime siūlomos dviejų diapazonų derinimo blokų perjungimo schemos realizavimo variantas. Tie patys pozicijų žymėjimai kaip ir fig. 1 rodo tuos pačius grandinės elementus. Kiekvienam diapazonui yra numatyta pirminio stiprinimo pakopa 1, 1', su MOPtetrodu 4, 4', kuris stiprina aukštojo dažnio virpeLT 3631 B sius. Pirminio stiprinimo pakopos 1, 1’ iš esmės yra tokios pačios, kaip parodytos fig. 1.
Abi pirminio stiprinimo pakopos 1, 1' yra sujungtos tarpusavyje komutavimo požiūriu pagal loginę funkciją ARBA. Todėl pirmoje stiprinimo pakopoje yra įjungtas pirmasis daliklis, kuris sudarytas iš rezistorių 14 ir 16 ir savo viduriniu tašku yra prijungtas prie pirmos MOP-tetrodo 4 užtūros Gi. Rezistorius 14 yra prijungtas prie bendrojo potencialo, o rezistorius 16 yra sujungtas su komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadų 12. Daliklis 15 yra prijungtas vienu galu prie maitinimo įtampos kontakto 5, kitu galu prie bendrojo potencialo kontakto 6, o savo viduriniu tašku yra prijungtas prie MOP-tetrodo ištako S, panašiai kaip yra parodyta fig. 1.
Antroji pirminio stiprinimo pakopa 1' yra tokia pati, kaip parodyta fig. 1, ir daliklis 15' vienu galu yra prijungtas prie maitinimo įtampos kontakto 5, kitu galu prie bendrojo potencialo kontakto 6, o savo viduriniu tašku yra prijungtas prie MOP-tetrodo ištako S, antrasis daliklis, kuris sudarytas iš rezistorių 14' ir 16' savo viduriniu tašku yra prijungtas prie pirmos MOP-tetrodo 4' užtūros GI. Šioje pirminio stiprinimo pakopoje 1' MOP-tetrodo 4' ištakas S’ per rezistorių 10 yra sujungtas su komutacinio įrenginio 9 komutavimo išvadų 12. Šis rezistorius yra lygiagrečiai prijungtas prie pirmojo daliklio 15'. Rezistorių 10 reikia parinkti tokį, kad MOP-tetrodo 4' darbo taškas būtų optimalus stiprinimo požiūriu.
Antroje pirminio stiprinimo pakopoje 1' pirmasis daliklis 15' ir antrasis daliklis, kuris sudarytas iš rezistorių 14' ir .16', parinkti taip, kad MOP-tetrodo 4' ištake S' yra gaunama neigiama įtampa, kuri, viena vertus, yra pakankamai didelė, kad uždarytų MOP-tetrode 4' susidariusį kanalą, o kita vertus, ji lieka žemiau apsauginių diodų, kurie yra prijungti prie MOP-tetrodo 4' pirmosios užtūros GI' ir prie antrosios užtūros G2' veikimo slenksčio.
Esant tokiai, kaip išradime pasiūlyta ir fig. 2 parodyta, schemai gali būti sudarytos sąlygos, kad, kai komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadas 12 yra neaktyvus, t.y. jo varža yra didelė, antrosios stiprinimo pakopos 1' MOP-tetrodas 4’ per pirmąjį daliklį 15', kuris yra prijungtas prie ištako S' ir per antrąjį daliklį, kuris yra sudarytas iš rezistorių 14' ir 16' ir prijungtas prie pirmosios užtūros GI', daliklių viduriniuose taškuose būtų iš anksto sudaromi potencialai, dėl kurių MOP-tetrodas 4' būtų atjungtas ir per jį netekėtų srovė.
Priešingai, pirmosios stiprinimo pakopos 1 MOP-tetrodas 4 per antrąjį daliklį, kuris yra sudarytas iš rezistorių 14 ir 16, yra prijungtas prie pirmosios užtūros GI', o per pirmąjį daliklį 15 yra prijungtas prie ištako S', daliklių viduriniuose taškuose iš anksto sudaromi potencialai, kad MOP-tetrodas 4' būtų įjungtas, per jį tekėtų srovė, ir jis stiprintų.
Jei, priešingai, komutavimo įrenginio 9, kuris yra valdomas signalu, paduodamu į išvadą 11, komutavimo išvadas 12 bus žemos varžos, tai antrosios įėjimo pakopos 1' rezistorius 10 bus sujungtas su bendrojo laido potencialu. Todėl MOP-tetrodo 4' darbo taškas nusistovės toks, kad antroji įėjimo pakopa 1' stiprintų. Tuo pat metu į pirmosios stiprinimo pakopos 1 daliklio, kuris sudarytas iš rezistorių 14 ir 16, ir kurio vidurinis taškas yra sujungtas su pirmąja MOP-tetrodo 4 užtūra GI, rezistorių 16 yra paduodamas bendrasis potencialas. Todėl dėl susidariusio pirmosios MOP-tetrodo 4 užtūros GI potencialo per šio MOP-tetrodo 4 ištaką srovė nutrūksta. Abiejų MOP-teurodų 4 ir 4' perjungimas yra atliekamas tik vienu komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadų 12 be jokių papildomu, komutavimo tranzistorių.
Pirminio stiprinimo pakopų 1 ir 1' įėjimuose gali būti 5 įjungti, nors tai ir nebūtina, komutaciniai diodai 87 ir 17, kurie atitinkamai yra prijungti prie pirminio stiprinimo pakopų 1 ir 1’ kontaktų 7 ir 7'. Komutacinio diodo 17 katodas yra sujungtas su antrosios pirminio stiprinimo pakopos 1' įėjimo kontaktu 7 ir per didelės varžos, palyginti su pakopos įėjimo varža, rezistorių 18 yra sujungtas su komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadų 12, be to, yra numatytas trečiasis daliklis 19, kuris įjungtas tarp maitinimo įtampos kontakto 5 ir bendrojo potencialo kontakto 6, ir kuris savo viduriniu tašku yra sujungtas su komutaciniu diodu 1 7 .
Priešingai, komutacinio diodo 87 anodas yra prijungtas prie pirmosios pirminio stiprinimo pakopos 1 įėjimo kontakto 7, o katodas yra sujungtas su komutacinio diodo 17 anodu. Prie komutacinio diodo 87 anodo papildomai yra prijungtas rezistorius 89, kuris kitu savo galu yra prijungtas prie komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvado 12. Šis rezistorius 89 yra didelės varžos, palyginti su pirminio stiprinimo pakopos 1 įėjimo varža.
Tai yra numatyta tam, kad, kol komutavimo išvadas 12 yra nesujungtas su bendruoju potencialu, tol komu30 tacinis diodas 17 būtų uždaras, ir pirminio stiprinimo pakopos 1' įėjimo kontakte.7' nebūtų antenos signalo. Komutacinis diodas 17 uždaro pirminio stiprinimo pakopą 1', kadangi komutacinio diodo 17 anodas dėl trečiojo įtampos daliklio. 19 tampa labiau neigiamas negu ka35 todas. Priešingai, komutavimo diodas 87 yra laidus.
io
Priešingai, jei antroji pirminio stiprinimo pakopa 1' turi būti įjungta, o pirmoji pirminio stiprinimo pakopa 1 turi būti išjungta, tai- turi būti įjungtas pirminio stiprinimo pakopos 1' MOP-tetrobas 4', tada komutavimo įrenginio 9 komutavimo išėjimas 12 bus sujungtas su bendruoju potencialu. Komutacinis diodas 17 yra laidus, kadangi jo anodo potencialas bus teigiamesnis negu katodo potencialas. Priešingai, komutacinis diodas 87 yra uždaras, todėl jis grandinę nutraukia.
Abiejų komutacinių diodų sujungimo taškas per ryšio elementą - kondensatorių 21, taip pat kaip parodyta fig. 1, yra sujungtas su įėjimo signalo padavimo įėjimo kontaktu 20.
Komutaciniu įrenginiu gali būti integrinė grandinė, kurioje išvadas 12 neturi srovės ribojimo. Ypatingas privalumas yra tas, kad komutavimo išvadų 12 veikimas yra suderinamas su ankstyvesnių derinimo blokų programiniu aprūpinimu. Be to, šis komutavimo įrenginys 9 gali būti, pavyzdžiui, automatinio dažnio derinimo (PLL grandinė) integrinėje grandinėje, kurioje yra visi dažniams derinti ir diapazonams perjungti reikalingi elementai.
Pasirodė, kad komutavimo tranzistoriai komutavimo įrenginyje 9 valdantys komutavimo išvadus 12 gali išlaikyti 12 V įtampą ir komutuoti srovę apie 25 mA.
Kitas išradimo variantas yra parodytas fig. 3. Papildomai prie komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvado 12, skirto komutuoti abiem pirminio stiprinimo pakopoms 1 ir 1', turi papildomą komutavimo išvadą 13 tam, kad aukštojo dažnio virpamasis kontūras 70, pavyzdžiui, VHF-virpamasis kontūras, kuris yra prijungtas prie išėjimo kontakto 8' antrosios pirminio stiprinimo paLT 3631 B kopos 1', būtų perjungtas iš žemesniojo dažnio į aukštesniojo dažnio diapazoną ir atvirkščiai.
Tam aukštojo dažnio virpamasis kontūras turi:
diodą su elektriškai valdoma talpa 44, kurio anodas yra prijungtas prie bendrojo potencialo kontakto 6, diodą su elektriškai valdoma talpa 44, kurio katodas yra prijungtas prie kondensatoriaus 45, pirmosios ritės 42, antrosios ritės 43 ir antrojo kondensatoriaus 54, kuris prijungtas prie bendrojo potencialo kontakto 6, nuoseklaus jungimo, rezistorių 46, įjungtą tarp kontakto 62 ir diodo su elektriškai valdoma talpa 44 katodo, derinimo įtampai U paduoti, ketvirtąjį daliklį 49, 50, kuris yra įjungtas tarp bendrojo potencialo kontakto 6, ir maitinimo įtampos kontakte 5, o daliklio vidurinis taškas yra sujungtas su antrojo kondensatoriaus 54 ir antrosios ritės 43 sujungimo tašku, papildomą komutacinį diodą 47, kurio anodas yra prijungtas prie pirmosios ritės 42 ir antrosios ritės 43 sujungimo taško, o katodas iš vienos pusės yra prijungtas prie kondensatoriaus 48, prijungto prie bendrojo potencialo kontakto 6, o iš kitos pusės yra su30 jungtas su dalikliu 51, 52, prijungtu prie maitinimo įtampos kontakto 5, vidurinį daliklio 51, 52 tašką yra prijungtą prie komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvado 13.
Antrosios pirminio stiprinimo pakopos 1' išėjimo kontaktas 8' yra prijungtas prie ritės 42 ir kondensatoriaus 45 sujungimo taško.
Žemesniojo ir aukštesniojo dažnių diapazonų komutavimas šiame aukštojo dažnio virpamajame kontūre yra atliekamas tokiu būdu. Kai komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadas 13 yra neaktyvioje būsenoje, t.y. jis yra didelės varžos, tai komutacinis diodas 47 yra uždarytas todėl, kad dėl rezistorių 51 ir 52 nuoseklaus jungimo, prijungto prie maitinime Įtampos kontakto, komutacinio diodo 47 katode yra aukštesnis potencialas negu anode, nes yra prijungtas prie daliklio, sudaryto iš rezistorių 49 ir 50. Kadangi ritės 42 ir 43 yra sujungtos nuosekliai, tai yra įjungiamas žemesniojo dažnio diapazonas .
Kai komutavimo Įrenginio 9 komutavimo, išvadas 13 yra aktyvios būsenos, t.y. jis yra mažos varžos, nes per komutavimo išvadą jis yra sujungtas su bendruoju potencialu, tai komutacinis diodas 47 yra atidarytas, ir per jį teka srovė, todėl jo varža pasidaro maža. Tada ritė 43 užtrumpinama ir virpamasis kontūras įjungiamas į aukštesniojo dažnio diapazoną.
Taigi, tokia schema gali perjungti du diapazonus, komutuodama aukštojo dažnio kontūrą 70 cik vienu komutavimo įrenginio 9 komutavime išvadų 13 be papildomo išorinio komutacinio tranzistoriaus.
Be to, komutavimo įrenginio 9 komutavimo išvadai 12 arba 13 gali būti sujungti su maišiklio arba generatoriaus 60 grandinės diapazonų perjungimo įėjimu 61, kad būtų galima jį valdyti.

Claims (10)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Derinimo bloko diapazonų perjungimo schema, kurioje yra mažiausiai du diapazonai ir kiekviename iš jų yra numatyta pirminio stiprinimo pakopa (1, 1') su MOPtetrodu (4), įjungtu tarp maitinimo potencialo kontakto (5) ir bendrojo potencialo kontakto (6), ir kuri turi įėjimo kontaktą (7) ir išėjimo kontaktą (8), be to, kiekvienas MOP-tetrodas (4) gali būti įjungtas į darbo režimą komutavimo įrenginiu (9), besiskirianti tuo, kad abi pirminės stiprinimo pakopos (1, 1’) yra sujungtos su komutavimo įrenginio (9) komutavimo išvadų (12), kuris susijungia su bendrojo potencialo kontaktu (6), ir abi pirminės stiprinimo pakopos (1, 1') taip pat yra sujungtos tarpusavyje taip, kad priklausomai nuo komutavimo išvado 12 būsenos, būtų įjungiama viena ar kita pakopa.
  2. 2. Schema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad pirmosios pirminės stiprinimo stiprinimo pakopos (1) MOP-tetrodo (4) pirmoji užtura GI per pirmąjį rezistorių (16) yra prijungta prie komutavimo įrenginio (9) komutavimo išvado (12), ir kad antrosios pirminės stiprinimo stiprinimo pakopos (1’) MOP-tetrodo (4’) ištakas (S') per antrąjį rezistorių (10) yra prijungtas prie to paties komutavimo įrenginio (9) komutavimo išvado (12).
  3. 3. Schema pagal 1 ir 2 punktus, besiskiriant i tuo, kad pirmosios pirminės stiprinimo stiprinimo pakopos (1) pirmasis įtampos daliklis (15), kuris įjungtas tarp maitinimo įtampos potencialo kontakto (5) ir bendrojo potencialo kontakto (6) , savo viduriniu tašku yra sujungtas su MOP-tetrodo (4) ištaku (S), o antrasis įtampos daliklis (14,16), kurio rezistorius (16) yra sujungtas su komutavimo įrenginio (9) komutavimo kontaktu (12), o rezistorius (14) yra sujungtas su bendrojo potencialo kontaktu (6), savo viduriniu tašku yra sujungtas su MOP-tetrodo (4) pirmąja užtura (GI).
  4. 4. Schema pagal 3 punktą, besiskirianti tuo, kad antrosios pirminės stiprinimo stiprinimo pakopos (!') pirmasis įtampos daliklis (15'), kuris įjungtas tarp maitinimo įtampos potencialo kontakto (5) ir bendrojo potencialo kontakto (6) , savo viduriniu tašku yra sujungtas su MOP-tetrodo (4') ištaku (S'), o antrasis įtampos daliklis (14', 16'), yra įjungtas prie maitinimo įtampos kontakto ir prie bendrojo potencialo kontakto (6), savo viduriniu tašku yra sujungtas su MOP-tetrodo (4') pirmąja užtura (Gl)..
  5. 5. Schema pagal 4 punktą, besiskirianti tuo, kad antrosios pirminės stiprinimo pakopos (1‘) pirmasis įtampos daliklis (15') yra sudarytas taip, kad MOP-tetrodo ištakas (S') turi neigiamą įtampą, kuri, viena vertus, yra pakankamai didelė, kad uždarytų MOPtetrode (4') susidariusį r-kanalą, c kita vertus, turi būti mažesnė už apsauginių diodų, kurie prijungti prie MOP-tetrodo (4) pirmosios užtūros (Gl) ir antrosios užtūros (G2), atsidarymo slenkstį.
  6. 6. Schema pagal 1-5 punktus, besiskirianti tuo, kad komutacinio diodo (17) katodas yra prijungtas prie pirminio stiprinimo pakopos (1') įėjimo kontakto (7'), o jo anodas per ryšio elementą (21) yra sujungtas su kontaktu (20), skirtu aukšto dažnio signalui paduoti, be to, komutacinio diodo (17) anodas per didelės varžos, palyginti su- pirminės stiprinimo pakopos (!') įėjimo impedansu, rezistorius (18) yra sujungtas su komutavimo įrenginio (9) komutaciniu išvadų (12), be to, numatytas trečiasis įtampos daliklis (19) , kuris įjungtas tarp maitinimo įtampos potencialo kontakto (5) ir bendrojo potencialo kontakto (6)', o daliklio vidurinis taškas yra prijungtas prie komutavimo diodo (17) anodo.
  7. 7. Schema pagal 1-6 punktus, besiskirianti 5 tuo, kad prie pirmosios pirminio stiprinimo pakopos (1) įėjimo kontakto (7) yra prijungtas komutacinio diodo (87) anodas, o jo katodas bent per ryšio elementą (21) yra sujungtas su kontaktu (20), be to, komutacinio diodo (87) anodas per didelės varžos, palyginti
    10 su pirminės stiprinimo pakopos (1) įėjimo impedansu, rezistorius (89) yra sujungtas su komutavimo įrenginio (9) komutaciniu išvadų (12), be to, numatytas trečiasis įtampos daliklis (19), kurio vidurinis taškas yra sujungtas su komutacinio diodo (87) katodu.
  8. 8. Schema pagal 1-6 punktus, besiskirianti tuo, kad aukšto dažnio virpamasis kontūras (70) turi:
    diodą su elektriškai valdoma talpa (44), kurio anodas
    20 yra prijungtas prie bendrojo potencialo kontakto (6), diodą su elektriškai valdoma talpa (44), kurio katodas
    25 yra prijungtas prie kondensatoriaus (45) , pirmosios ritės (42), antrosios ritės (43) ir antrojo
    30 kondensatoriaus (54), kuris prijungtas prie bendrojo potencialo kontakto (6), nuoseklaus jungimo, rezistorių (46), įjungtą tarp kontakto (62) ir diodo su elektriškai valdoma talpa (44) katodo, derinimo įtampai
    35 U paduoti, ketvirtąjį daliklį (49, 50), kuris yra įjungtas tarp bendrojo potencialo kontakto (6) ir maitinimo įtampos kontakto (5), o daliklio vidurinis taškas yra sujungtas su antrojo kondensatoriaus (54) ir antrosios ritės (43) sujungimo tašku, papildomą komutacinį diodą (47), kurio anodas yra prijungtas prie pirmosios ritės (42) ir antrosios ritės (43) sujungimo raško, o katodas iš vienos pusės yra prijungtas prie kondensatoriaus (48), prijungto prie bendrojo potencialo kontakto (6), o iš kitos pusės yra sujungtas su dalikliu (51,52), prijungtu prie maitinimo įtampos kontakto (5), daliklį (51, 52), kurio vidurinis taškas yra prijungtas prie komutavimo įrenginio (9) komutavimo išvado (13).
  9. 9. Schema pagal 8 punktą, besiskirianti tuo, kad aukšto dažnio virpamasis kontūras komutavimo įrenginio (9) vienu komutavimo išvadų (13) yra perjungtas iš žemesniojo dažnio diapazono į aukštesniojo dažnio diapazoną ir atvirkščiai.
  10. 10. Schema pagal 1-9 punktus, besiskirianti tuo, kad vienas iš komutavimo įrenginio (9) komutavimo išvadų (12, 13) gali būti prijungtas prie televizoriaus kanalų perjungiklio maišiklio ir/arba generatoriui (60) komutuoti.
LTIP1566A 1990-05-21 1993-12-08 Switching scheme for diapasons in the adjusting block LT3631B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP90109586A EP0457934B1 (de) 1990-05-21 1990-05-21 Schaltungsanordnung zur Bereichsumschaltung in Tunern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP1566A LTIP1566A (en) 1995-06-26
LT3631B true LT3631B (en) 1996-01-25

Family

ID=8204008

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1566A LT3631B (en) 1990-05-21 1993-12-08 Switching scheme for diapasons in the adjusting block

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5214399A (lt)
EP (1) EP0457934B1 (lt)
JP (1) JP3174088B2 (lt)
AT (1) ATE127970T1 (lt)
DE (1) DE59009659D1 (lt)
ES (1) ES2076989T3 (lt)
FI (1) FI912442A (lt)
LT (1) LT3631B (lt)
LV (1) LV10987B (lt)
PL (1) PL165189B1 (lt)
RU (1) RU2085025C1 (lt)
TR (1) TR25652A (lt)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3250785B2 (ja) * 1996-08-09 2002-01-28 アルプス電気株式会社 テレビチューナ
WO1998015055A1 (de) * 1996-09-30 1998-04-09 Siemens Aktiengesellschaft Mehrfach-vorstufenschaltung für fernseh-tuner
US6452645B1 (en) 1997-09-29 2002-09-17 Infineon Technologies Ag Multiple preliminary stage circuit for television tuner
DE19819544A1 (de) 1998-04-30 1999-11-11 Siemens Ag Schaltungsanordnung zur Bereichsumschaltung in Hochfrequenzempfängern
EP1265360B2 (en) * 2001-06-08 2012-08-15 Alps Electric Co., Ltd. Integrated television tuner with a band switching circuit

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS58166134U (ja) * 1982-04-28 1983-11-05 アルプス電気株式会社 電子同調チユ−ナ
US4442548A (en) * 1982-05-14 1984-04-10 Rca Corporation Television receiver tuning circuit tunable over a wide frequency range
DE3633384A1 (de) * 1986-10-01 1988-04-14 Telefunken Electronic Gmbh Fernsehtuner fuer drei unterschiedliche frequenzbereiche
NL8701641A (nl) * 1987-07-13 1989-02-01 Philips Nv Tv-hf ingangsschakeling.

Also Published As

Publication number Publication date
LV10987B (en) 1996-06-20
FI912442A (fi) 1991-11-22
TR25652A (tr) 1993-07-01
FI912442A0 (fi) 1991-05-20
EP0457934B1 (de) 1995-09-13
LTIP1566A (en) 1995-06-26
PL165189B1 (pl) 1994-11-30
JP3174088B2 (ja) 2001-06-11
ATE127970T1 (de) 1995-09-15
US5214399A (en) 1993-05-25
RU2085025C1 (ru) 1997-07-20
EP0457934A1 (de) 1991-11-27
LV10987A (lv) 1995-12-20
ES2076989T3 (es) 1995-11-16
DE59009659D1 (de) 1995-10-19
JPH04230113A (ja) 1992-08-19
PL290171A1 (en) 1992-02-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3980957A (en) Circuit arrangement for tuning and range or band switching of an RF resonant circuit
LT3635B (en) Switching scheme for diapasons in tuner
LT3631B (en) Switching scheme for diapasons in the adjusting block
KR960009970B1 (ko) 트랙킹 특성이 개선된 동조 장치
US7139039B2 (en) Input circuit of television tuner
KR100424691B1 (ko) Vhf대 및 uhf대 텔레비젼신호 수신튜너
EP0065013B1 (en) Tuner
US4731592A (en) Voltage controllable oscillator
US6900850B2 (en) Television tuner having simplified wiring for interconnection and having miniaturized integrated circuit
US20020158681A1 (en) High-frequency-signal switching circuit suppressing high-frequency-signal distortion
US7088984B2 (en) Electronic tuner
US6751449B1 (en) Circuit configuration for band changeover in high-frequency receivers
US6864925B2 (en) Television tuner having less distortion
US7289780B2 (en) Band switchable type tuning circuit of television signal
KR20000048755A (ko) 텔레비젼 튜너용 다중 전치 증폭기 회로
JP3924177B2 (ja) チューナ用集積回路
US3437934A (en) Series resonant circuit for coupling output of mixer to input of intermediate frequency amplifier
JP3713412B2 (ja) テレビジョンチューナの中間周波回路
JP3847122B2 (ja) テレビジョンチューナのバンド切替回路
US7209726B2 (en) Switch in UHF bandpass
JP3105564U (ja) テレビジョンチューナ
KR100314627B1 (ko) 고주파증폭부의 스위칭회로
JP2796115B2 (ja) 高周波スイッチ回路
KR890001666B1 (ko) 튜너
JP3101831U (ja) 段間結合回路

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 19971208