LT3143B - Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam - Google Patents

Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam Download PDF

Info

Publication number
LT3143B
LT3143B LTIP559A LTIP559A LT3143B LT 3143 B LT3143 B LT 3143B LT IP559 A LTIP559 A LT IP559A LT IP559 A LTIP559 A LT IP559A LT 3143 B LT3143 B LT 3143B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
board
conveyor
starting board
starting
conveyor device
Prior art date
Application number
LTIP559A
Other languages
English (en)
Inventor
Brian James Blackwell
Hendrik Pauw
Robertus Hendrikus Evers
Rudi Mortelmans
Original Assignee
Recticel Holding Noord Bv
Brian James Blackwell
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Recticel Holding Noord Bv, Brian James Blackwell filed Critical Recticel Holding Noord Bv
Priority to LTIP559A priority Critical patent/LT3143B/lt
Publication of LTIP559A publication Critical patent/LTIP559A/xx
Publication of LT3143B publication Critical patent/LT3143B/lt

Links

Landscapes

  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)

Description

Šis išradimas priklauso nenutrūkstamos poliuretaninio putopiasto plokščių gamybos įrenginiams, sudarytiems iš transporterio įrenginio, maišymo galvutės maišyti poliuretano reakcijos .komponentėms, į kurias įeina pūtimo agentas, priemonių minėtam reakcijos mišiniui iškrauti ant minėto transporterio įrenginio ir priemonių minėtam transporterio įrenginiui varyti.
Toks įrenginys iš esmės yra žinomas. Praktikoje naudojamos skirtingų tipų putopiasto mašinos su įprastais pasvirusiais transporteriais, su ar be plokščios atramos Maxfoam ir Varimax mašinoms. Šių žinomų nenutrūkstamos putopiasto gamybos mašinų trūkumas yra toks, kad norint gauti tinkamą priekinę ir galinę putopiasto plokštės dalį, jose yra reikalingas rankinis valdymas tiek prasidedant tiek baigiantis putopiasto gamybai. Be operatoriaus rankinio įsikišimo priekinė ir galinė putopiasto dalis gamybos metu lėtai mažėja, palyginus su staigiu putopiasto plokščių susidarymu, prarandant keletą putopiasto metrų.
Žinomose mašinose operatoriai lentą, pritvirtintą prie ilgo reakcijos mišinio dalies, transporterio, prilaikymui judėti, pradinė lenta, reakcijos mišinį, taip įrenginiu.
kol
Kai naudoja, pavyzdžiui, stiebo galo, pirmos ji stovi ant pirmo transporteris pradeda prilaikydama putopiasto pat juda transporterio
Gamybos proceso pabaigoje operatoriai pastumia paskutinę reakcijos mišinio dalį pirmyn ir gauna reikalaujamo aukščio galinę dalį.
Žinomų įrenginių trūkumai yra tokie, kad kai kuriais atvejais operatoriai turi įeiti į putopiasto gamybos mašinas tiek gamybos proceso pradžioje, tiek pabaigoje, ir suformuoti reikalaujamą putopiasto profilį. Aišku, kad tai gali būti pavojinga ir kenksminga jų sveikatai dėl nuodingų dujų susidarymo putopiasto gamybos proceso metu. Be to, gautas putoplasto profilis priklauso nuo operatoriaus kvalifikacijos ir patirties. Iš tikrųjų, operatorius neturi jokios tiesioginės putoplasto aukščio kontrolės, o putoplasto reakcijos mišinio rankinio reguliavimo efektas gali būti pamatytas tiktai po tam tikro laiko. reikalingo, kad putoplastas pasiektų savo galutinį aukštį. Be to, reakcijos mišinio išputojimo procesas priklauso nuo sudėties, ir labiausiai nuo pūtimo agento kiekio, tokiu būdu, į šią sudėtį reikia atsižvelgti manipuliuojant reakcijos mišiniu, norint gauti reikalaujamą putoplasto profilį.
Šio išradimo tikslas yra sukurti nenutrūkstamos putoplasto plokščių gamybos įrenginį, kuriame galima būtų reguliuoti putoplasto profilį nuo gamybos proceso pradžios iki jos pabaigos, operatoriui neįeinant į putoplasto gamybos mašiną, ir gaunant optimalų priekinį ir galinį putoplasto blokų profilį.
Pagaliau, įrenginys pagal išradimą pasižymi tuo, kad be to, į jį įeina pradinė lenta ir galinė lenta; priemonės minėtai pradinei lentai išdėstyti skersai ant transporterio įrenginio šalia minėto reakcijos mišinio iškrovimo vietos gamybos proceso pradžioje; priemonės suteikti pradinei lentai judesį išilgai transporterio įrenginio taip, kad pradinė lenta pirmojoje fazėje trukdytų reakcijos mišiniui judėti minėtu transporterio įrenginiu, tokiu būdu padidinant pagaminto poliuretaninio putoplasto plokštės priekinės dalies aukštį pagrindinai taip, kad ši priekinė dalis turėtų iš esmės tokį pat aukštį, kaip tolimesnė dalis po pilno išputojimo, ir taip, kad antrojoje fazėje ji judėtų iš esmės tokiu pat greičiu kaip minėtas transporterio įrenginys; priemonės atitraukti pradinei lentai nuo minėto transporterio įrenginio po to, kai priekinė pagaminto putoplasto dalis iš esmės išlaiko savo formą; priemonės galinei lentai išdėstyti skersai ant transporterio įrenginio prie minėto reakcijos mišinio iškrovimo vietos po to, kai reakcijos mišinio iškrovimas sustabdytas; priemonės suteikti galinei lentai judesį išilgai minėto transporterio įrenginio po to, kai minėta galinė lenta yra išdėstyta, pastumiant putoplasto reakcijos mišinį pirmyn minėto konvejerio Įrenginio atžvilgiu, tokiu būdu padidinant pagaminto poliuretaninio putoplasto bloko galinę dalį pagrindinai taip, kad ši galinė dalis būtų iš esmės tokio pat aukščio kaip prieš ją esanti dalis po pilno išputojimo.
Aukščiau apibrėžtos priemonės įrenginyje pagal išradimą leidžia mechaniškai kontroliuoti pagaminto putoplasto bloko priekinį ir galinį profilį, taip, kad šie profiliai nebepriklauso nuo operatoriaus rankinio manipuliavimo. Be to, svarbus tokios mechaninės kontrolės privalumas yra tas, kad jis leidžia kontroliuoti priekinį ir galinį profilius pilnai uždaroje putoplasto gamybos mašinoje, pavyzdžiui, mašinoje, pavaizduotoje to paties pareiškėjo PTC patentinėje paraiškoje Nr. PCT/EP 91/02176.
Pageidautiname įrenginio pagal išradimą variante minėtos priemonės suteikti pradinei lentai judesį yra pritaikytos palaikyti pradinei lentai minėtoje pirmojoje fazėje ramybės padėtyje ir pradėti varyti pradinę lentą iš esmės tokiu pat greičiu kaip minėto transporterio įrenginio, kai putolpasto reakcijos mišinys pasiekia nustatytą aukštį priešais pradinę lentą.
Konkrečiame įrenginio pagal išradimą pavyzdyje, minėtos galinės lentos išdėstymo priemonės yra pritaikytos išdėstyti minėtą galinę lentą 3 m atstumo ribose, o geriausiu atveju - 0,5 m atstumo nuo reakcijos mišinio iškrovimo vietos ribose.
Kitame konkrečiame (renginio pagal išradimą pavyzdyje minėtos pradinės lentos išdėstymo priemonės yra pritaikytos išdėstyti minėtą pradinę lentą 3 m atstumo ribose, o geriausiu atveju - 1,5 m ribose, o konkrečiu atveju - 0,5 m atstumo nuo iškrovimo vietos ribose.
Kitos išradimo detalės ir privalumai paaiškės iš tolimesnio kelių nenutrūkstamos poliuretaninio putoplasto plokščių gamybos (renginio pagal išradimą pavyzdžių aprašymo. Šis aprašymas yra pateiktas kaip iliustruojantis pavyzdys ir nepretenduoja apriboti šio išradimo apimti. Skaitmeninės nuorodos, panaudotos šiame aprašyme, susietos su pridedamais brėžiniais, kuriuose:
Fig. 1 schemiškai parodytas įrenginio pagal išradimą, apimančio pradinę lentą ir pradinės lentos valdymo priemones, išilginio pjūvio vaizdas;
Fig. 2 - scheminis įrenginio, parodyto Fig. 1, vaizdas iš viršaus;
Fig. 3 ir 4 - pradinės lentos varianto Fig. 1 vaizdas iš šono dviejose skirtingose padėtyse;
Fig. 5 - išilginis skerspjūvis, atitinkantis Fig. 1, bet parodantis galinę lentą ir galinės lentos valdymo priemones vietoje pradinės lentos ir pradinės lentos valdymo priemonių;
Fig. 6 yra scheminis įrenginio, parodyto Fig. 5, vaizdas iš viršaus; ir
Fig. 7 ir 8 schemiškai parodytas išilginio pjūvio vaizdas įrenginio, tokio, kaip įrenginys, parodytas Fig. 1 ir 5, tačiau kuriame pradinė ir galinė lenta yra viena ir ta pati lenta;
Fig. 9 ir 10 yra pirmojo apatinio transporterio dugninės juostos tvirtinimo mechanizmo dviejose skirtingose padėtyse išilginio skerspjūvio vaizdai.
Šiuose brėžiniuose vienos ir tos pačios nuorodos yra naudojamos tiems patiems giškiems elementams.
skaitmeninės arba analoNenutrūkstamos poliuretaninio putoplasto plokščių gamybos įreginį pagal šį išradimą sudaro, pagrindinai, transporterio įrenginys, maišymo galvutė maišyti poliuretano reakcijos mišinio komponentėms, į kurias įeina pūtimo agentas, priemonės minėtam reakcijos mišiniui iškrauti ant minėto transporterio įrenginio ir minėto transporterio įrenginio pavara. Šis įrenginys gali būti iš skirtingų tipų, įskaitant pasvirusio transporterio (su ar be plokščios atramos), Maxfoam arba Varimax tipą. Tačiau yra aišku, kad išradimas nėra apribotas kuriuo nors vienu iš šių tipų, nors brėžiniuose pateikta tik Maxfoam mašina.
Maxfoam mašinos transporterio įrenginys 1, parodytas brėžiniuose, yra sudarytas iš nuožulnios plokštės 2, pirmojo apatinio transporterio 3 ir dugninės juostos 4, patalpintos išilgai ant nuožulnios plokštės 2 ir pirmojo apatinio transporterio 3. Maišymo galvutė, parodyta pozicija 51, yra sujungta kanalu 5 su lovio 6 dugnu. Reakcijos mišinys, paduodamas į lovį 6 putoja ir teka ant dugninės juostos 4, nuo nuožulnios plokštės 2 pradžios. Jo transportavimo judančio transporterio įrenginiu 1 metu reakcijos mišinys toliau putoja ir polimerizuojasi sudarydamas putoplasto bloką.
Siekiant gauti reikiamą bloko profilį gamybos proceso pradžioje ir pabaigoje, t. y., gauti putoplasto bloką, kurio aukštis iŠ esmės būtų vienodas link bloko galų, įrenginį pagal išradimą sudaro pradinė lenta 7 ir galinė lenta 8 bei priemonės mechaniškai valdyti šių lentų 7 ir 8 judėjimą.
Šios valdymo priemonės yra sudarytos iš pradinės lentos 7 išdėstymo priemonių prie gamybos proceso pradžios skersai ant transporterio Įrenginio 1 prie reakcijos mišinio iškrovimo vietos, t. y. prie lovio 6. Pradinės lentos išdėstymo priemonės nebūtinai turi būti pilnai mechaninės, joms gali reikėti ir rankinio operatorių reguliavimo gamybos proceso pradžioje, kai dar nėra susidariusių nuodingų dujų, todėl operatoriai gali įeiti i putoplasto gamybos mašiną be jokios rizikos.
Be to, į valdymo priemones įeina priemonės suteikti pradinei lentai 7 judesį išilgai transporterio įrenginio 1 taip, kad pradinė lenta 7 pirmojoje fazėje trukdytų reakcijos mišiniui judėti transporterio įrenginiu 1 ir kad jos greitis antrojoje fazėje būtų iš esmės lygus transporterio įrenginio 1 greičiui. Šioje pirmojoje fazėje reakcijos mišinys pradine lenta yra sukaupiamas, padidinant pagamintos poliuretaninio putoplasto plokštės priekinės dalies storį, t. y. taip, kad ši priekinė dalis turėtų iš esmės tokį pat aukštį, kaip pilnai išputojusi tolimesnė dalis.
Pradinė lenta 7 gali trukdyti putoplasto reakcijos mišiniui, judėdama mažesniu negu transporterio įrenginio 1 greičiu. Tačiau pageidautiname variante pradinė lenta 7 palaikoma ramybės padėtyje minėtos pirmosios fazės metu. Antroji fazė, kurios metu pradinė lenta 7 juda tokiu pat greičiu, kaip transporterio įrenginys 1, prasideda, kai putoplasto reakcijos mišinys pasiekia iš anksto nustatytą aukštį prie pradinės lentos 7. Šis momentas gali būti apibrėžtas, tokiu būdu gamybos proceso pradžia gali būti kartojama kiekvieną kartą tuo pačiu būdu. Be to, minėtas iš anksto nustatytas aukštis taip pat gali būti sureguliuotas pagal reakcijos mišinio putojimo savybes. Pageidautina, kad transporterio įrenginys 1 pradėtų judėti sinchroniškai pradinės lentos 7 judėjimui.
Veikiančiame variante pradinės lentos išdėstymo priemonės yra pritaikytos išdėstyti pradinę lentą 7 3 m atstumo ribose nuo reakcijos mišinio iškrovimo vietos, t. y. nuo lovio 6 krašto. Pageidautina, kad pradinė lenta 3 būtų išdėstyta 0,5 m atstumo ribose nuo iškrovimo vietos. Tokiu būdu, reakcijos mišinys gali būti pradinės lentos 7 pagalba pakankamai sukauptas, kad gauti norimą storį.
įrenginys pagal išradimą taip pat turi priemones pradinei lentai 7 nuimti nuo transporterio Įrenginio 1 po to, kai pagamintas putoplastas Įgyja tinkamą formą arba, kitaip tariant, pakankamą matmenų stabilumą.
Pradinės lentos nuėmimo priemonės turi Įtaisą pagreitinti pradinę lentą 7 putoplasto judėjimo kryptimi ir Įtaisą pakelti pradinę lentą 7 po to, kai tarp putoplasto priekinės dalies ir pradinės lentos yra sudaromas pakankamas tarpas.
Gamybos proceso pabaigoje galinė lenta 8, jos išdėstymo priemonių pagalba išdėstoma skersai transporterio įrenginio, prie reakcijos mišinio iškrovimo vietos. Šios priemonės iš dalies yra pritaikytos išdėstyti galinę lentą 0,5 m atstumo ribose nuo reakcijos mišinio iškrovimo vietos. Tokiu būdu, reakcijos mišinio paskutinė porcija gali būti pastumta pirmyn transporterio įrenginiu, padidinant pagaminto putoplasto bloko galinės dalies aukštį. Pagaliau, Įrenginyje yra priemonės suteikti galinei lentai 8 judesį išilgai transporterio įrenginio greičiu, didesniu už transporterio įrenginio 1 greiti. Įprastoje pasvirusioje putoplasto mašinoje, transporterio įrenginys gali būti sustabdytas tuo momentu, kai yra sustabdomas reakcijos mišinio iškrovimas. Pageidautina, kad Maxfoam mašinoje transporterio įrenginio judėjimas būtų sustabdytas tada, kai reakcijos mišinio paskutinė porcija yra paduota ant pirmojo transporterio juostos 3.
ir
1.
Įrenginyje, parodytame Fig. 1 ir 2, pradinė lenta 7 pirmuoju jungiamuoju petimi 9 yra pritvirtinta prie atramos 10, kuri gali judėti pirmąja viršutine kreipiamąja 11 pirmojo kintamo greičio variklio 12 pagalba. Pirmoji viršutinė kreipiamoji 11 yra tiesi tęsiasi iš esmės išilgai transporterio įrenginio
Įgyvendintame variante, kuris neparodytas brėžiniuose, ši viršutinė kreipiamoji 11 gali būti iš esmės lygiagreti transporterio įrenginiui 1, taip pat ir virš nuožulnios plokštės 2, taip, kad pradinė lenta 7 ir pirmoji atrama 10 patiria iš esmės toki pat judesį aukštyn ir žemyn, kai pradinė lenta juda transporterio įrenginiu 1. Šiuo atveju, norint kompensuoti galimus atstumo skirtumus tarp transporterio įrenginio 1 ir pirmosios viršutinės kreipiamosios pirmojo jungiamojo peties 9 kryptimi, petys 9 gali būti šarnyriškai pritvirtintas tiek prie atramos 10, tiek prie pradinės lentos 7.
11, išmatuotus šis jungiamasis
Kai putoplasto mašina yra uždengta gaubtu, pavyzdžiui, slėgio reguliavimui putoplasto gamybos metu, kaip parodyta to paties pareiškėjo PCT patentinėje paraiškoje Nr. PCT/EP 91/02176, pageidautina, kad pirmoji viršutinė kreipiamoji 11 butų tiesi, taip, kad putoplasto mašinos aukštis būtų vienodas per visą ilgį. Šiuo atveju, pirmasis jungiamasis petys gali taip pat būti šarnyriškai pritvirtintas prie pirmosios atramos ir prie pradinės lentos 7. Tačiau, norint apsaugoti nuo to, kad pradinės lentos 7 greitis, kai ji juda nuožulnia plokšte 2, nebūtų per didelis atžvilgiu greičio dugninės juostos 4, judančios taip pat nuožulnia plokšte 2, dėl pirmojo jungiamojo peties 9 sukimosi prieš laikrodžio rodyklę aplink savo viršutinę šarnyro ašį 13, kampas a tarp pirmojo jungiamojo peties 9 ir pirmosios kreipiamosios 11 yra palaikomas pastovus judant žemyn nuožulnia plokšte 2. Tai yra realizuota pavyzdyje, parodytame brėž. 1, taip, kad pirmasis jungiamasis petys 9 yra pritvirtintas paslankiai tiek prie pirmosios atramos 10, tiek prie pradinės lentos 7.
Paslankūs ryšiai tarp jungiamojo peties 9 ir atramos 10 gali būti sudaryti tokiu būdu, kad pradinė lenta 7 galėtų judėti iš esmės aukštyn ir žemyn. Tačiau pageidautina, kad paslankūs ryšiai būtų sudaryti šiek tiek įžambiai, tokiu būdu dar šiek tiek labiau sumažinant pradinės lentos 7 greiti, kai ji juda nuožulnia plokšte 2, ir tokiu būdu dar šiek tiek geriau pritaikant pradinės lentos greitį prie judančios dugninės juostos 4 greičio, kompensuojant einančią žemyn pradinės lentos 7 greičio komponentę. Sumažinant iki minimumo greičio skirtumus tarp pradinės lentos 7 ir dugninės juostos 4, rizika sugadinti šią dugninę juostą yra žymiai sumažinama.
Siekiant dar labiau apriboti dugninės juostos 4 sugadinimo riziką, pageidautina, kad būtų priemonės pradinės lentos 7 slėgiui į dugninę juostą 4 sumažinti. Tai gali būti realizuota, pavyzdžiui, panaudojant atsvarą jungiamajam pečiui 9 atitraukti į slydimo sąlytį su atrama 10 arba sudarant pastovų hidraulinį slėgį šiame sąlytyje, įtempiant jungiamąjį petį 9 į viršų nukreipta jėga. Jungiamasis petys 9 tokiu atveju gali būti fiksuotai sujungtas su pradine lenta 7, arba gali būti panaudotos kitos analogiškos priemonės io slydimo sąlyčiui tarp pradinės lentos 7 ir jungiamojo peties 9, siekiant sukurti į viršų nukreiptą jėgą pradinei lentai 7 .
Pavyzdyje, parodytame Fig. 1, jungiamasis petys 9 yra šarnyriškai sujungtas su slydimo elementu 14 atramoje. Tačiau jungiamojo peties 9 riedėjimas žemyn yra apribotas kampo α arp jungiamojo peties I ir II padėčių Fig. 1.
II padėtyje putoplasto plėtimasis yra pasibaigęs ir yra iš esmės stabilus. Variklis 12 tada yra pagreitinamas taip, kad susidarytų tarpas tarp putoplasto bloko priekio ir pradinės lentos 7. Priemonėse, skirtose nuimti pradinei lentai 7 nuo transporterio įrenginio 1, yra iškyšulys 15, kuris mechaniškai pakelia jungiamąjį petį 9 ir pradinę lentą 7, kai šie praeina pro šį iškyšulį 15. Fig. 2, kuriame yra įrenginio pagal Fig. 1 vaizdas iš viršaus, parodyta, kad iškyšulys 15 yra pritvirtintas prie viršutinės kreipiamosios 11 ir kad jungiamajame petyje 9 yra du lygiagretūs pečiai, kurie abu yra pakeliami šio iškyšulio 15. Yra aišku, kad vietoj mechaninių pakėlimo priemonių gali būti panaudotos taip pat, pavyzdžiui, hidraulinės pakėlimo priemonės.
Fig. 3 stambesniu masteliu parodyta pradinė lenta 7, pateikta Fig. 1, tačiau sujungta vertikaliu jungiamuoju petimi 9 su atrama 10. Iš tikrųjų, jungiamasis petys 9 gali būti išdėstytas skirtingais kampais, priklausančiais pagrindinai nuo galimos erdvės skirtingiems komponentams, tokiems kaip viršutinė kreipiamoji 11 ir atraminė dalis 10. Pradinė lenta 7 yra su ritinėliu 16, skirtu riedėti transporterio įrenginiu 1, tokiu būdu dar sumažinant dugninės juostos 4 sugadinimo riziką. Kad putoplasto reakcijos mišinys nesiektų šio ritinėlio 16, prie pradinės lentos 7 pagrindo 18 yra šarnyriškai pritvirtinta apatinė užtvara 17.
Pradinė lenta 7, parodyta Fig. 3, dar turi viršutinę užtvarą 19, kuri taip pat yra šarnyriškai pritvirtinta prie pagrindo 18 ir kuri spyruokle 20 yra palaikoma stačioje padėtyje. Tokiu būdu, viršutinė užtvara 19 gali būti nulenkta žemyn, kaip parodyta Fig. 4, kai ji prisiliečia prie kokios nors vertikalios kliūties, pavyzdžiui, kai putoplasto mašina uždengta siauru gaubtu.
Fig. 5 ir 6 parodyta galinė lenta 8 ir mechanizmas šiai galinei lentai 8 suteikti judesį išilgai transporterio įrenginio 1 gamybos proceso pabaigoje. Kaip matyti Fig. 6, galinė lenta 8 yra sudaryta iš dviejų tarpusavyje paslankių plokščių 21, 22, iš dalies uždengiančių viena kitą, kad galima būtų keisti plotį. Kiekviena plokštė 21, 22 yra šarnyriškai pritvirtinta atitinkamai prie atskiros atramos 23 ir 24 alkūninio sverto pečiais 25 ir 26 atitinkamai. Kiekviena atrama 23 ir 24 gali judėti atskira viršutine kreipiamąja 27 ir 28 atitinkamai antrojo kintamo greičio variklio 29 pagalba. Kiekviena iš viršutinių kreipiamųjų 27 ir 28 apkabomis 32 ir 33 yra pritvirtinta prie šoninių nuožulniosios plokštės 2 sienelių 30 ir 31, taip, kad kintant putoplasto pločiui, galinės lentos 8 plotis automatiškai pakoreguojamas.
Priemonėse galinei lentai 8 išdėstyti ant transporterio įrenginio 1 yra stabdiklis 34, kuris palaiko galinę lentą ramybės padėtyje I, parodytoje Fig. 5. Galinei lentai 8 judant į II padėtį, leidžiama žemyn ant nuožulnios link III padėties, ji stumia mišinį 35 pirmyn, kol šis juda nuožulnia plokšte 2, sudarydama norimą bloko profilį.
ji automatiškai yra plokštės 2. Judėdama putoplasto reakcijos
Lygiai kaip ir galinė lenta 8, pradinė lenta 3 taip pat gali būti sudaryta iš dviejų tarpusavyje paslankių plokščių kad būtų galima automatiškai reguliuoti pradinės lentos plotį. Be tokio automatinio reguliavimo, pradinės lentos plotis turi būti pritaikytas prie gaminamo putopiasto pločio, perstumiant pradinę lentą.
Automatinis pločio reguliavimas taip pat yra įmanomas panaudojant pradinę lentą ir/arba galinę lentą, kurios turi centrinę dalį, dvi šonines užtvaras, šarnyriškai sujungtas su šia centrine dalimi, ir priemones, kreipiančias šias šonines užtvaras link šoninių sienų 30, 31. Šios kreipiančios priemonės gali būti suformuotos, pavyzdžiui, panaudojant elastingas šonines užtvaras. Be to, jos gali turėti spyruokles ar kitas stangrias priemones. Pati centrinė dalis gali būti sudaryta iš skirtingų elementų, pavyzdžiui, iš dviejų tarpusavyje paslankių plokščių 21, 22.
Nors aukščiau išdėstytame aprašyme yra nuoroda į pradinę lentą 7 ir galinę lentą 8, šių lentų funkcija gali būti atlikta viena ir ta pačia lenta 7,8. Toks variantas yra schemiškai parodytas Fig. 7 ir 8. Šiame variante lenta 7,8 yra pritvirtinta prie peties 9, šarnyriškai pritvirtinto prie atramos 10. Gamybos proceso pradžioje, lenta 7,8 yra leidžiama žemyn iš ramybės padėties I į padėtį II ant transporterio įrenginio 1, kaip parodyta Fig. 7.
Fig. 8 lenta 7,8 parodyta IlI-je padėtyje, kurioje ji yra pakelta virš pirmojo apatinio transporterio 3 galo. Iš šios padėties lenta 7,8 yra varoma išilgai viršutinės kreipiamosios 11 varikliu 12 atgal į transporterio įrenginio 1 pradžią prie lovio 6 ir yra leidžiama žemyn vėl į gamybos proceso galą, iš I padėties į II padėtį. Tada lenta 7,8 yra varoma išilgai transporterio įrenginio 1 pastumiant reakcijos mišinį pirmyn, padidinant pagamintos putoplasto plokštės galinės dalies storą. Šiame variante priemonės lentos 7,8 leidimui žemyn ir pakėlimui yra, pavyzdžiui, hidraulinės, neparodytos.brėž. 7 ir 8 .
Prieš prasidedant gamybai, dugninė juosta 4 yra nuvyniojama nuo maitinimo velenėlio 36, nukreipiama nuožulnia plokšte 2 ir pirmu apatiniu transporteriu 3, ir pritvirtinama prie pervyniojimo velenėlio 37. Šoninės juostos 38 yra nuvyniojamos nuo maitinimo velenėlių 39 ir pritvirtinamos dvigubomis lipniomis juostelėmis prie šoninių transporterių 40 ir 41 ir prie šoninių pervyniojimo velenėlių 42. Horizontalieji dugninės juostos 4 kraštai yra atlenkti šiek tiek aukštyn iki šoninių juostų 38.
Gamybos pradžioje pervyniojimo velenėlis 37 įtempia didele jėga dugninę juostą 4, kad traukti putoplasto bloko priekinę dalą nuožulnia plokšte 2. Dėl didelio dugninės juostos 4 ilgio, pavyzdžiui, apie 30 m, ši dugninė juosta gali susiaurėti (susispausti) horizontaliai taip, kad nebeuždengia viso transporterio įrenginio paviršiaus. Kad to neįvyktų, išradime pasiūlytos priemonės dugninei juostai 4 pritvirtinti gamybos proceso pradžioje prie nuožulnios plokštės 2 ant pirmojo apatinio transporterio 3.
Pirmajame variante šios tvirtinimo priemonės sudarytos iš plokščio svorio, turinčio tokį paviršių, kad jis negalėtų įkristi į tarpą tarp pirmojo juostinio transporterio 3 galo ir pervyniojimo velenėlio 37. Gali būti papildomos priemonės svorio pakėlimui, kai šis pasiekia minėtą tarpą.
Veikiančiame išradimo pavyzdyje minėtose tvirtinimo priemonėse yra skersinė eilė strypelių 43, pritvirtintų ant pirmojo apatinio transporterio 3 ir priemonės
1-4 automatiniam šių strypelių pasišalinimui apatinio transporterio 3 pirmojo apsisukimo metu. Šio pasišalinimo priemonės užtikrina dugninės juostos 4 atlaisvinimą nuo strypelių apatinio transporterio 3 gale.
Toks mechanizmas yra parodytas Fig. 9 ir 10. Apatinis transporteris 3 yra padarytas iš eilės skersinių dugninių plokštelių, tarpusavyje šarnyriškai sujungtų taip, kad galėtų judėti ratu aplink transporterio 3 pavaros krumpliaračius 44. Fig. 9 ir 10 parodytos dvi gretimos dugninės plokštelės 45 ir 46 atitinkamai plokščioje padėtyjeir padėtyje, kai šios dvi plokštelės yra sukamos aplink krumpliaratį 44.
Eilė strypelių 43 yra pasukamai pritvirtinta ant skersinės ašies 47, pritvirtintos prie plokštelės 46 taip, kad strypeliai 43 galėtų pasisukti iš pasišalinimo padėties, kurioje jie yra nusukti žemyn, žemiau už transporterio paviršių, į padėtį, kurioje jie yra pasukti atgal, kaip parodyta Fig. 10. Yra ir spyruoklės, neparodytos brėžiniuose, verčiančios strypelius 43 būti pasišalinimo padėtyje. Šios spyruoklės gali veikti tiesiogiai kiekvieną strypelį 43, arba ašį 47 tuo atveju, kai ašis 47 yra pasukamai pritvirtinta prie plokštelės 46.
Strypelių 43 apsaugojimui nuo pasukimo atgal, pratempiant dugninę juostą 4, mažiausiai vienas petys 48 yra pritvirtintas ant ašies 43, o tiksliau - prie strypelių 43, kurių peties 48 pasisukimas į plokščią padėtį yra apribojamas stabdikliu 49 ant gretimos plokštelės 45, kaip parodyta Fig. 9. Kai strypeliai pasiekia transporterio 3 galą, jie turėtų atpalaiduoti dugninę juostą 4. Kaip parodyta Fig. 10, dugninės juostos atpalaidavimas yra pasiekiamas strypelių 43 pasisukimu atgal. Pasisukimas atgal yra įmanomas dėl padidėjusio atstumo tarp abiejų plokštelių 45 ir 46, kai jos juda lanku aplink krumpliaratį 44, taip, kad petys 48 gali laisvai praeiti pro stabdiklį 49 ir plokštelę 45. Kai dugninė juosta 4 paleidžiama, spyruoklės nusuka strypelius 43 atgal į pasišalinimo padėtį. Šioje padėtyje jie guli išpjovose 50, po transporterio paviršiumi. Transporteriui 3 sukantis toliau, jie išlieka šioje padėtyje, kol rankiniu būdu nėra pakeliami įtvirtinant naują dugninę juostą 4 sekančio gamybos proceso pradžioje.
Aišku, kad išradimas nėra apribotas čia aukščiau pavaizduotais pavyzdžiais ir kad šie pavyzdžiai gali būti modifikuoti daugeliu būdų šios patento paraiškos apimtyje.
Visų pirma, pradinė lenta ir jos valdymo priemonės galėtų būti sukonstruotos taip, kad jas galima būtų naudoti ir priekinio ir galinio pagaminto putoplasto bloko profilio reguliavimui.
Be to, gali būti naudojama viena ir ta pati viršutinė kreipiamoji tiek pradinei, tiek galinei lentai. Pradinės ir/arba galinės lentos pločiui reguliuoti jos gali būti padarytos iš dviejų dalinai persidengiančių plokščių, kurios gali būti perstumiamos, pavyzdžiui, hidrauliniu būdu išilgai viena kitos arba, kaip aprašyta aukščiau, atžvilgiu galinės lentos, sujungiant šias plokštes su dviem skirtingomis perstumiamomis viršutinėmis kreipiamosiomis.
Pradinės ir/arba galinės lentos plotis gali būti taip pat pasirinktinai reguliuojamas šoninėmis šarnyriškai pritvirtintomis užtvaromis, kurios yra verčiamos pasisukti prie šoninių sienelių ar prie šoninių transporterių, pavyzdžiui, spyruoklių pagalba. Tokios šoninės užtvaros taip pat gali būti sukomponuotos su kitomis plotį reguliuojančiomis priemonėmis, kurios numatytos tiksliam pločio reguliavimui, o ne tokiai tiksliai kontrolei reikia kitokių plotį reguliuojančių priemonių.
Taip pat kaip ir galinė lenta, pradinė lenta gali būti sudaryta iš dviejų plokščių, kurios yra prijungtos prie dviejų atskirų viršutinių kreipiamųjų arba prie tos pačios viršutinės kreipiamosios kaip ir galinė lenta.

Claims (20)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1.Nenutrūkstamos poliuretaninio putoplasto plokščių gamybos įrenginys, sudarytas iš transporterio įrenginio (1), maišymo galvutės (51) maišyti poliuretano reakcijos komponentėms, į kurias įeina pūtimo agentas, priemonių (6) iškrauti minėtam reakcijos mišiniui ant minėto transporterio įrenginio (1) ir priemonių (44) varyti minėtam transporterio įrenginiui, b e s i s ki riantis tuo, kad minėtame įrenginyje be to yra pradinė lenta (7) ir galinė lenta (8), priemonės minėtai pradinei lentai išdėstyti skersai ant minėto transporterio įrenginio (1) prie minėto reakcijos mišinio iškrovimo vietos gamybos proceso pradžioje, priemonės suteikti pradinei lentai (7) judesį išilgai minėto transporterio Įrenginio (1) taip, kad pradinė lenta (7) pirmojoje fazėje trukdytų reakcijos mišiniui judėti minėto transporterio įrenginiu (1), tokiu būdu padidinama pagaminto poliuretaninio putoplasto plokštės priekinės dalies aukštį, o tiksliau - taip, kad ši priekinė dalis iš esmės turėtų tokį pat aukštį kaip pilnai išputojusi tolimesnė dalis, ir taip, kad ji antrojoje fazėje judėtų iš esmės tokiu pat greičiu, kaip minėtas transporterio įrenginys (1), priemonės atitraukti pradinei lentai (7) nuo minėtų transporterio priemonių (1) po to, kai pagaminto putoplasto priekinė dalis išlaiko savo formą, priemonės galinei lentai (8) išdėstyti skersai ant minėto transporterio įrenginio (1) prie minėto reakcijos mišinio iškrovimo vietos po to, kai reakcijos mišinio iškrovimas yra sustabdytas, priemonės suteikti galinei lentai (8) judesį minėtu transporterio įrenginiu po to, kai ši galinė lenta (8) yra išdėstyta putoplasto reakcijos mišinio pastūmimui pirmyn minėto transporterio įrenginio (1) atžvilgiu, tokiu būdu padidinant pagamintos poliuretaninio putoplasto plokštės galinės dalies aukštį, o tiksliau LT 3143 B taip, kad ši galinė dalis turėtų iš esmės tokį aukštį, kaip pilnai išputojusi prieš ją esanti dalis.
  2. 2. įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtos priemonės suteikti pradinei lentai judesį yra skirtos palaikyti pradinę lentą (7) minėtos pirmosios' fazės metu ramybės padėtyje, ir pradėti varyti pradinę lentą (7) iš esmės tokiu pat greičiu kaip minėto transporterio įrenginio (1), kai putoplasto reakcijos mišinys priešais pradinę lentą (7) pasiekia nustatytą aukštį.
  3. 3. įrenginys pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtame įrenginyje yra priemonės paleisti minėto transporterio pavarai (44) iš esmės tuo pačiu metu, kai pradinė lenta (7) pradeda judėti minėtu transporterio įrenginiu (1).
  4. 4. Įrenginys pagal bet kurį 1-3 punktą, besiskiriantis tuo, kad pradinės lentos atitraukimo priemonėse yra įtaisas pradinei lentai pagreitinti putoplasto judėjimo kryptimi, ir priemonės (15) pradinei lentai (7) pakelti po to, kai tarp putoplasto priekio ir pradinės lentos yra sudarytas reikiamas tarpas.
  5. 5. Įrenginys pagal bet kurį 1-4 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtos galinės lentos išdėstymo priemonės yra pritaikytos išdėstyti minėtai galinei lentai (8) 3 m. atstumo ribose, o dar geriau 0,5 m. atstumo ribose nuo reakcijos mišinio iškrovimo vietos.
  6. 6. Įrenginys pagal bet kurį 1-5 punktą, besiskiriantis tuo, kad pradinės lentos išdėstymo priemonės yra pritaikytos išdėstyti minėtą pradinę lentą (7).3 m. atstumo ribose, dar geriau - 1,5 m., o atskiru atveju - 0,5 m. atstumo ribose nuo iškrovimo vietos.
  7. 7. Įrenginys pagal bet kurĮ 1-6 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtos pradinės lentos išdėstymo priemonės ir minėtos priemonės suteikti pradinei lentai judesį turi pirmą viršutinę kreipiamąją (11), besitęsiančią iš esmės išilgai transporterio įrenginio (1), pirmą atramą (10), galinčią judėti minėta pirmąja kreipiamąja (11), pirmą kintamo greičio variklį (12) minėtai pirmajai atramai (10) varyti minėta pirmąja kreipiamąja (11), mažiausiai vieną pirmą jungiamąjį petį (9), sujungtą tiek su minėta pirmąja atrama (10), tiek su minėta pradine lenta (7), ir priemones pradinei lentai (7) leisti žemyn ant transporterio įrenginio minėto pirmojo jungiamojo peties (9) pagalba.
  8. 8. Įrenginys pagal 7 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtas pirmasis jungiamasis petys (9) yra paslankiai sujungtas su minėta pirmąją atrama (10) ir/arba su minėta pradine lenta (7) taip, kad minėtas paslankus sujungimas leistų kompensuoti tarpusavio atstumo tarp minėtos pirmosios viršutinės kreipiamosios (11) ir minėto transporterio priemonių (1) skirtumus, kai pradinė lenta juda minėtu transporterio įrenginiu (D ·
  9. 9. Įrenginys pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtame transporterio įrenginyje (1) yra nuožulni plokštė (2) ir pirmasis apatinis transporteris (3), ir tuo, kad minėtas paslankus sujungimas leidžia pradinei lentai (7), kai ši pradinė lenta juda nuožulnia plokšte (2) , judėti aukštyn-žemyn tokia kryptimi, kuri sumažintų galimus greičio skirtumus tarp pradinės lentos (7) ir judančio transporterio įrenginio (1) ant nuožulnios plokštės (2) dėl pradinės lentos (7) judėjimo žemyn nuožulniąja plokšte (2).
  10. 10. Įrenginys pagal bet kurį 1-9 punktą, besiskiriantis tuo, kad jame yra priemonės, skirtos sumažinti pradinės lentos (7) slėgiui i transporterio Įrenginį (1).
  11. 11. Įrenginys pagal bet kuri 1-10 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėta pradinė lenta (7) turi mažiausiai vieną ritinėli (16) riedėti minėtu transporterio įrenginiu (1) ir apatinę užtvarą (17), galinčią pasisukti aplink iš esmės horizontalią pradinės lentos (7) ašį ir skirtą kontaktuoti su transporterio įrenginiu (1) ir įžambiai patalpintą tarp minėto ritinėlio (16) ir putoplasto reakcijos mišinio.
  12. 12. Įrenginys pagal bet kurį 1-11 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėta pradinė lenta (7) turi viršutinę užtvarą (19), kuri yra šarnyriškai pritvirtinta prie pradinės lentos (17) pagrindo (18) taip, kad ji gali būti nulenkta žemyn, kai susiduria su kliūtimi, ir spyruoklę (20), verčiančią minėtą viršutinę užtvarą būti stačioje padėtyje.
  13. 13. Įrenginys pagal bet kurį 1-12 punktą, besiskiriantis tuo, kad bent jau minėta galinė lenta (8), o dar geriau - taip pat ir minėta pradinė lenta (7) turi priemones automatiniam jų pločio pritaikymui prie gaminamo putoplasto pločio.
  14. 14. Įrenginys pagal 13 punktą, besiskiriantis tuo, kad bent jau minėta galinė lenta (8), o dar geriau - taip pat ir minėta pradinė lenta (7) turi mažiausiai dvi tarpusavyje paslankias plokštes (21,22) ir priemones šių plokščių (21,22) tarpusavio pasislinkimui atitinkamos lentos pločiui pritaikyti prie gaminamo putoplasto pločio.
  15. 15. Įrenginys pagal 14 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtos paslankios plokštės (21,22) iš dalies viena kitą uždengia ir kiekviena iš jų yra pritvirtinta atskirais jungiamaisiais pečiais (25,26) prie atramos (23,24), judančios viršutine kreipiamąja (27,28) transporterio įrenginio (1) išilgine kryptimi, ir tuo, kad minėtas įrenginys turi pločio reguliavimo priemones atstumui tarp dviejų jungiamųjų pečių (25,26) reguliuoti, minėtas įrenginys atskiru atveju turi vieną atramą (23,24) ir vieną viršutinę kreipiamąją (27,28) kiekvienai iš minėtų dviejų plokščių (21,22), kiekviena minėta viršutinė kreipiamoji (27,28) yra pritvirtinta prie vienos iš dviejų skersai reguliuojamų šoninių sienų (30,31), išilgai pirmosios minėto transporterio įrenginio (1) dalies.
  16. 16. Įrenginys pagal 13 punktą, besiskiriantis tuo, kad bent jau minėta galinė lenta (8), o dar geriau - taip pat ir minėta pradinė lenta (7) turi centrinę dalį, dvi šonines užtvaras, šarnyriškai pritvirtintas prie minėtos centrinės dalies, ir priemones, kreipiančias minėtas šonines užtvaras link šoninių sienų (30,31), automatiškai pritaikant atitinkamos lentos plotį prie gaminamo putoplasto pločio.
  17. 17. Įrenginys pagal bet kurį 1-16 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėta pradinė lenta (7) ir minėta galinė lenta (8) yra viena ir ta pati lenta.
  18. 18. Įrenginys pagal bet kurį 1-17 punktą, besisk i r i n t i tuo, kad jame yra nuožulni plokštė (2), pirmasis transporteris (3) , einantis po minėtos nuožulniosios plokštės (2) ir priemonės įtvirtinti dugninei juostai, išdėstytai išilgai minėtos nuožulnios plokštės (2) ir minėto pirmojo transporterio (3), prie nuožulnios plokštės (2) ant pirmojo transporterio (3), prieš prasidedant gamybos procesui.
  19. 19. Įrenginys pagal 18 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtose įtvirtinimo priemonėse yra skersinė eilė strypelių (43), pritvirtintų ant minėto pirmojo apatinio transporterio, ir priemonės automatiniam šių strypelių (43) pasišalinimui pirmojo transporterio (3) pirmojo apsisukimo metu.
  20. 20. Įrenginys pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad minėtas pirmasis transporteris (3) yra padarytas iš eilės skersinių plokštelių, kurios yra šarnyriškai sujungtos viena su kita, tuo, kad minėta strypelių (43) eilė yra pasukamai pritvirtinta ant skersinės ašies (47), pritvirtintos prie vienos iš dviejų gretimų plokštelių (46) už šių dviejų plokštelių (45,46) pasukimo ašies, ir tuo, kad minėtos pašalinimo priemonės yra su spyruoklėmis, verčiančiomis strypelius (43) pasisukti iš padėties, kurioje jie yra pralindę per išpjovas tarp minėtų dviejų plokštelių (45,46) i pasišalinimo padėtį, mažiausiai vienas petys (48) yra pritvirtintas ant minėtos ašies (47) fiksuotu kampu minėtų strypelių (43) atžvilgiu, ir minėto peties (48) stabdiklis (49) yra patalpintas ant priešingos plokštelės (45) iš minėtų gretimų plokštelių (45,46) taip, kad minėtas stabdiklis (49) neleistų pasisukti atgal pralindusių strypelių (43), kada minėtos dvi plokštelės (45,46) yra iš esmės toje pačioje plokštumoje, apribodamas minėto peties (48) sukimąsi, bet leisdamas pasisukti atgal pralindusiems strypeliams (43), kada minėtos dvi plokštelės (45,46) yra pasuktos aplink pirmojo transporterio (3) krumpliaratį (44), taip, kad tarp minėtos ašies(47) ir minėto stabdiklio (49) susidarytų didesnis atstumas negu minėto peties (48) ilgis.
LTIP559A 1993-05-18 1993-05-18 Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam LT3143B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LTIP559A LT3143B (en) 1993-05-18 1993-05-18 Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LTIP559A LT3143B (en) 1993-05-18 1993-05-18 Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP559A LTIP559A (en) 1994-07-15
LT3143B true LT3143B (en) 1995-01-31

Family

ID=19721127

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP559A LT3143B (en) 1993-05-18 1993-05-18 Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT3143B (lt)

Also Published As

Publication number Publication date
LTIP559A (en) 1994-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2135902C (en) Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam
EP2025486B1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Querschneiden eines Porenbetonblocks
US5394722A (en) Apparatus for forming profiles on strip materials
GB2041321A (en) Freight Transporter with Load Shifting Mechanism
DE2650704A1 (de) Vorrichtung zum kontinuierlichen fertigen von polymer-schaumstoffstraengen
LT3143B (en) Device for the continuous manufacture of slabstock polyurethane foam
US3492703A (en) Apparatus for cutting a cast body of porous concrete in plastic state by means of a cutting device mounted on the apparatus
KR100196557B1 (ko) 슬래브스톡 폴리우레탄 발포재의 연속적인 제조 장치
EP1594783B1 (de) Anfahrschutz
US3728064A (en) Concrete plank production
US5018452A (en) Drive system for track mounted undercarriages and method for use thereof
SU1357329A1 (ru) Установка дл выгрузки сыпучих грузов из крытых вагонов
EP0335187B1 (de) Verformbare Dichtung des Spaltes zwischen einer Gebäudeöffnung und einem an diese herangefahrenen Fahrzeug
RU2043195C1 (ru) Технологическая линия для непрерывного формования строительных блоков из быстротвердеющих смесей
SU1470627A1 (ru) Установка дл стыковки и ремонта конвейерных лент
RU1786994C (ru) Широкозахватный агрегат дл уборки овощей
CN113979384A (zh) 基于举升车的u型型材安装方法
DE9315821U1 (de) Beschickungsvorrichtung für Schwingzuführgeräte
JPH052043B2 (lt)
DE2436569A1 (de) Vorrichtung fuer bituminoese abdichtungen bei unterirdischen bauwerken
PL190739B1 (pl) Odciąg gąsienicowy

Legal Events

Date Code Title Description
HK9A Rectifications: patent applications

Free format text: B29C 39/00, 19960616,

TK9A Rectifications: patents

Free format text: B29C 39/00, 19960616,

MM9A Lapsed patents

Effective date: 19960518