HUT77571A - Csiszolóanyag és eljárás előállítására - Google Patents

Csiszolóanyag és eljárás előállítására Download PDF

Info

Publication number
HUT77571A
HUT77571A HU9800409A HU9800409A HUT77571A HU T77571 A HUT77571 A HU T77571A HU 9800409 A HU9800409 A HU 9800409A HU 9800409 A HU9800409 A HU 9800409A HU T77571 A HUT77571 A HU T77571A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
substrate
metal
abrasive
layer
cathode
Prior art date
Application number
HU9800409A
Other languages
English (en)
Inventor
Sandro Giovanni Giuseppe Ferronato
Original Assignee
Sandro Giovanni Giuseppe Ferronato
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sandro Giovanni Giuseppe Ferronato filed Critical Sandro Giovanni Giuseppe Ferronato
Publication of HUT77571A publication Critical patent/HUT77571A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B24GRINDING; POLISHING
    • B24DTOOLS FOR GRINDING, BUFFING OR SHARPENING
    • B24D3/00Physical features of abrasive bodies, or sheets, e.g. abrasive surfaces of special nature; Abrasive bodies or sheets characterised by their constituents
    • B24D3/02Physical features of abrasive bodies, or sheets, e.g. abrasive surfaces of special nature; Abrasive bodies or sheets characterised by their constituents the constituent being used as bonding agent
    • B24D3/04Physical features of abrasive bodies, or sheets, e.g. abrasive surfaces of special nature; Abrasive bodies or sheets characterised by their constituents the constituent being used as bonding agent and being essentially inorganic
    • B24D3/06Physical features of abrasive bodies, or sheets, e.g. abrasive surfaces of special nature; Abrasive bodies or sheets characterised by their constituents the constituent being used as bonding agent and being essentially inorganic metallic or mixture of metals with ceramic materials, e.g. hard metals, "cermets", cements
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B24GRINDING; POLISHING
    • B24DTOOLS FOR GRINDING, BUFFING OR SHARPENING
    • B24D18/00Manufacture of grinding tools or other grinding devices, e.g. wheels, not otherwise provided for
    • B24D18/0018Manufacture of grinding tools or other grinding devices, e.g. wheels, not otherwise provided for by electrolytic deposition

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Mechanical Treatment Of Semiconductor (AREA)

Description

Kivonat
A találmány szerinti csiszolóanyag fém betéteket tartalmaz, ahol a fém betétek egymástól meghatározott távolságra vannak elrendezve és porózus hordozóanyaghoz vannak erősítve oly módon, hogy az egyes fém betétek legalább egy része a hordozóanyagból kinyúlik, a fém betétek pedig elektrolitikus úton, áram mentes ülepítéssel vagy katódporlasztással vannak előállítva és a hordozóanyag egy részét is magukba foglalják, továbbá belsejükbe vagy felületükre koptató anyag van beágyazva, ahol a fém betétek (3) átnyúlnak a hordozóanyagon (2) és egy részük nyúlványokat (4) alkot a hordozóanyag (2) felületén, a nyúlványok között üregek (10) vannak, amelyekbe a hordozóanyag (2) felületére felvitt kötőanyag réteg (11) van beöntve, a nyúlványok (4) felülete (12) legalább kétszer kisebb, mint a fém betétek (3) felülete.
A csiszolóanyag előállítására szolgáló eljárás során fém betéteket készítünk hordozóanyagon elektrolitikus úton maszkot helyezünk a hordozóanyag egyik oldalára, katódot a másik oldalára oly módon, hogy a hordozóanyag egyik oldalán a fém betétek legalább egy részét szabadon hagyjuk és ugyanakkor a hordozóanyagot részben a fém betétekbe ágyazzuk be, és lokálisan szigetelt katódot alkalmazunk és a fém betéteken olyan részeket alakítunk ki, amelyek a hordozóanyagon átnyúlnak és annak másik oldalán üregeket alkotnak és a szabadon lévő katód szegmensek felületét legalább kétszer kisebb értéken tartjuk, mint a hordozóanyagnak a maszk által szabadon hagyott felülete, majd a hordozóanyag másik oldalán olyan kötőanyag réteget alakítunk ki, amely egyrészt benyúlik az üregekbe, másrészt folyamatos réteget alkot. (2 . ábra)
85498-1140 Er • · ·
KÖZZÉTÉTELI
PÉLDÁNY
CSISZOLÓANYAG ÉS ELJÁRÁS ELŐÁLLÍTÁSÁRA < TS”? oo kos
A jelen találmány tárgya olyan csiszolóanyag, amely többféle, egymástól meghatározott távolságra elhelyezett fém betétet tartalmaz, amelyek oly módon vannak egy hordozóanyaghoz kötve, hogy valamennyi fém betét legalább egy része a hordozóanyagból kinyúlik és csiszolóanyag van beágyazva a fém betétekbe vagy a felületükhöz kötve, ahol a fém betétek galvanotechnikai úton, áram nélküli ülepítéssel vagy vákuum gőzöléssel előállított fém rétegek. A találmány tárgya még eljárás a csiszolóanyag előállítására.
Ilyen jellegű csiszolóanyagot ismertet a GB 1,534,448 sz. szabadalom. Az itt leírt csiszolóanyag egy elektromosan vezető rétegből és ennek felületén lévő nemfémes csiszolóanyagból, valamint egy olyan maszkból áll, amely a vezető réteg fölött van elhelyezve és szabadon hagyja a réteg bizonyos részeit, amely részeken a csiszolóanyag van a fém rétegbe ágyazva. A csiszolóanyagot és a fém réteget gyakorlatilag egyidejűleg hozzák létre egy lényegében statikus galvanizálási eljárással, ülepítéssel vagy vákuum gőzöléssel.
A fém rétegeknél a vezető réteg teljesen beágyazódik a felhordott fém rétegbe. Ily módon olyan hordozóanyag alakul ki, amelynek egymástól elkülönített helyein a fém rétegbe ágyazott csiszolóanyag helyezkedik el.
Egy megfelelő csiszolóanyagnak kielégítő szilárdsággal kell rendelkeznie, ugyanakkor messzemenően rugalmas kell legyen. A csiszolóanyag szilárdságát egyfelől a fém réteg és a csiszolóanyag közötti kötés erőssége, másrészről magának a csiszolóanyagnak a szilárdsága határozza meg.
85498-1140 Er • ·
• · · · ·
A fém rétegeknek a hordozóanyaghoz történő kötődése azokon a helyeken a legerősebb, ahol a hordozóanyag tökéletesen összeágyazódik a fém réteggel. A tapadás a legkisebb a fém rétegek peremeinél, ahol az egyik oldalon a hordozóanyaggal összeépült fém réteg, a másik oldalon csakis a hordozóanyag helyezkedik el. Magának a hordozóanyagnak a szilárdsága kisebb, mint a hordozóanyag és a fém réteg együttes szilárdsága. Ha a csiszolóanyagot túlságosan nagy mértékben terheljük, a károsodás a hordozóanyagban fog fellépni, mégpedig leginkább a fém rétegek széleinél.
A jelen találmánnyal ezért olyan megoldás kidolgozása a célunk, amelynél a fém réteg és a hordozóanyag közötti kötés lényegesen erősebb, mint a hagyományos hordozóanyagok és csiszolóanyagok közötti kötés.
A kitűzött feladatot olyan csiszolóanyaggal oldottuk meg, amelyben a hordozóanyag egyik oldalán olyan kötőanyag réteget alkalmazunk, amely folyamatosan kitölti a fém réteg és a hordozóanyag közötti üregeket és réseket.
A réseket, amelyeket a kötőanyag réteg kitölt, fém betétek felhordása során alakítjuk ki egy olyan katód segítségével, amelynek felületén egymástól meghatározott távolságra kinyúló szegmensek vannak és a szegmensek között villamosán nem vezető anyag, például gyanta van.
A fém betétek felhordása során először a fémet visszük fel a katód szegmenseinek kinyúló felületeire. A fémet a hordozóanyag szabad felületének szálaira is felvisszük, amint azoknak egy kis része érintkezésbe kerül a katód kinyúló szegmenseinek felületével, mivel a hordozóanyagot elektromosan vezető porózus anyagból készítjük, aminek következtében maga a hordozóanyag is katódként működhet. Ezután egyre több fémet viszünk fel a már lerakodott fém felületre oly módon, hogy a fém réteg minden irányban bevonatot alkot a katód szegmensek felületein, beleértve a hordozóanyag katódként működő szálait, valamint a már lerakodott fém réteget is.
Végül a lerakodott részek egymásba nőnek a katódra merőleges irányban azon az oldalon, ahol a hordozóanyag helyezkedik el. Amikorra valamennyi lerakodott réteg összenő és egy újabb közös réteg alakul ki az eredeti egyedi lerakodott rétegek fölött bizonyos vastagságban, kialakulnak az un. fém betétek. A folyamat során az eredeti egyedi lerakodott részeknek megfelelő alakzat növekedése következtében a fém betéteknél olyan üregek alakulnak ki, amelyek a katód bevont felületei között, valamint azokon a helyeken vannak, ahol az eredeti egyes lerakodott rétegek egymásba nőttek.
A betétek által alkotott alakzatok növekedése szabályozható a katód kinyúló szegmensei segítségével, valamint a hordozóanyaghoz használt szálak vastagságával és egymáshoz képest történő elhelyezésével. Az alakzat kialakulásának függvényeiben különböző alakú üregek alakulhatnak ki.
Célszerű a katód kinyúló szegmenseit legalább kétszer kisebb felületűre kialakítani, mint a maszk által a hordozóanyagnak szabadon hagyott felületei. Egyébként nem lenne lehetséges csak betétenként egy-egy felület kialakítása, aminek következtében az eredeti külön lerakodott felületek egymásba növekedése nem volna megoldható és ennek megfelelően az üregek kialakulása sem történnék meg.
A hordozóanyagot készíthetjük elektromosan vezető vagy nem vezető porózus anyagból. Ha elektromosan nem vezető anyagot használunk, a lerakodott rétegek növekedési struktúrája különbözni fog a fentiekben leírttól, ahol a hordozóanyag elektromosan vezető anyagból készült, aminek következményeképpen ugyancsak kátédként működik az eljárás során.
Miután valamennyi kívánt fém betétet kialakítottuk és létrehoztuk az üregeket is, az elektrolízist befejezzük és a katódot eltávolítjuk. Ezután készítjük a kötőanyag réteget oly módon, hogy a hordozóanyagnak a katóddal korábban érintkező felületére terítjük, azaz arra a felületre, amelyen nincsenek fém betétek. Célszerűen a kötőanyag réteget műanyagból készítjük és folyékony állapotban visszük fel a hordozóanyag megfelelő oldalára. A kötőanyag réteg elkészítése során ügyelni kell arra, hogy az anyag teljes mértékben kitöltse az előállított üregeket. A kötőanyag réteg megkötése után erős és ugyanakkor rugalmas réteget kapunk, amely a hordozóanyag teljes felületét beborítja a fém betétekkel ellenkező oldalon.
Az így előállított csiszolóanyagot a hagyományos csiszolóanyagoknál lényegesen nagyobb terheléssel lehet használni. A kialakított kötőanyag réteg megnöveli az egész csiszolóanyag szilárdságát, különösen azokon a helyeken, ahol a hagyományos csiszolóanyagok csak hordozóanyagot tartalmaztak, míg a találmány szerinti megoldásnál a kötőanyag réteg szilárdan rögzíti a fém betéteket a kötőanyaggal kitöltött üregek segítségével.
A találmány további részleteit kiviteli példán, rajz segítségével ismertetjük. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti csiszolóanyag egy részletének alulnézetét mutatja, ahol a szemléletesség kedvéért a kötőanyag réteget nem tüntettük fel, a • ·
2. ábra a találmány szerinti csiszolóanyag egy részének metszete, azon a helyen, ahol egy fém betét helyezkedik el, abban a fázisban, amikor a fém betét éppen elkészült és a
3. ábra a 2. ábrán bemutatott csiszolóanyag kész állapotban.
Az 1. ábrán látható az elkészült 1 csiszolóanyag egy része. Az 1 csiszolóanyag 2 hordozóanyagból, 3 fém betétekből és 11 kötőanyag rétegből áll. A 11 kötőanyag réteg az 1. ábrán nem látható, de a 3. ábrán bemutatott módon a 2 hordozóanyagnak a 3 fém betétekkel ellenkező oldalán helyezkedik el.
Azokon a helyeken, ahol a 3 fém betétek vannak, mindegyik 3 fém betét 4 adhéziós pontok és 5 szálbenövések útján van a 2 hordozóanyaghoz rögzítve. Bármely fém alkalmazható, amely kátéd porlasztással, áram nélküli ülepítéssel vagy vákuum gőzöléssel 3 fémbetétként felvihető. Ilyen fém például a nikkel.
A 2 hordozóanyag lehet bármilyen szövött anyag, szita anyag vagy nem szőtt anyag. Az 1. ábrán látható 2 hordozóanyag például olyan háló, amely meghatározott szálkonfigurációból áll és ezek között nyílások vannak. A 2 hordozóanyag lehet elektromosan vezető vagy nem vezető porózus anyag is. Az 13. ábrákon bemutatott kiviteli alakoknál a 2 hordozóanyagot vezető anyagból készítettük. A 2 hordozóanyag lehet szerves vagy szervetlen anyag is.
A 2. ábrán az 1 csiszolóanyag előállításának azon szakaszában látható, amikor a lerakódás befejeződött. A bemutatott kiviteli alaknál a réteg képzés elektrolízissel történt. A 3 fém betéteket ismert módon 6 kátéd és 9 maszk segítségével állítottuk elő. A lerakódás olyan folyadékból történt, amelyből a fém a 9 maszknak megfelelő helyen rakódott le a 6 katódra. Sem ez a folyadék, sem a • · ····· · · berendezés más részei az 1-3. ábrákon nem láthatók, minthogy a technológia jól ismert és hagyományosan elterjedten alkalmazott.
A 6 katódon több kiugró 7 szegmens van kialakítva. Ezek között a 7 szegmensek között a tér 8 töltőanyaggal van kitöltve. Az elektrolitikus felvitel során elektromosan nem vezető töltőanyagot, például gyantát vagy műanyagot használtunk.
A 2 hordozóanyagot a 6 katódra helyeztük és ezen helyeztük el a 9 maszkot. A 9 maszk az elektrolitikus felvitel esetében elektromosan nem vezető anyagból készült. A 9 maszk a 2 hordozóanyag felületének bizonyos részeit leárnyékolja, így az elektrolitból fém ezekre a részekre nem rakódik. Amikor az elektrolízis során az anód és a katód között elektromos áramot létesítünk, a fém lerakódás a 2 hordozóanyagon csak a 9 maszk által nem árnyékolt helyeken történik.
A fém lerakódás a 6 katód 7 szegmenseinek 12 felületeire történik először. Az elektrolízis vége felé ezek a kezdeti lerakódások az 1. ábrán látható 4 nyúlványokként jelennek meg. Ezek után a fém lerakódások összenőnek 3 fém betétté a 2. ábrán látható módon. Az összenövés a 6 katód 7 szegmenseinek 12 felületeivel párhuzamosan vízszintes irányban történik, miután a növekedés erre az irányra merőlegesen, azaz a 2 hordozóanyag és a 12 felületek irányára merőlegesen indult meg. Fém rakódik a 2 hordozóanyag szálaira is, amikor azok vagy azok egy része érintkezésbe kerül a 12 felületekkel vagy az azokon képződött fém rétegekkel. A szálakra lerakodott fém réteg a 2. és 3. ábrákon 5 benövési helyekként látható.
• · ·
Az elektrolitikus réteg képzés eredménye a 3 fém betétek kialakulása oly módon, hogy beágyazódnak a 2 hordozóanyagba mégpedig oly módon, hogy a 3 fém betétek 4 nyúlványok és 5 benövési helyek között keletkező 10 üregek segítségével kapcsolódnak a 2 hordozóréteg üregeihez.
Az elektrolitikus rétegképzés végén a 6 katódot, a 8 töltőanyagot és a 9 maszkot eltávolítjuk és kialakítjuk a 11 kötőanyag réteget a 2 hordozóanyagnak a 3 fém betétekkel ellentétes oldalán. Ennek során a 11 kötőanyag réteg befolyik a 10 üregekbe. A 2. és 3. ábrákon jól láthatók a fecskefarok szerűen kialakult 10 üregek. A 10 üregek kitöltése után a 11 kötőanyag réteg befedi a 2 hordozóanyag teljes felületét. Ennek megfelelően az 1 csiszolóanyag szilárdsága jelentősen megnövekszik és ugyancsak megnövekszik a 2 hordozóanyag és a 3 fém betétek közötti kötés erőssége is.
* · «· »«· ··· • ♦ 9···· # * * · · · ·· · · ·· 8

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Csiszolóanyag, amely fém betéteket tartalmaz, ahol a fém betétek egymástól meghatározott távolságra vannak elrendezve és porózus hordozóanyaghoz vannak erősítve oly módon, hogy az egyes fém betétek legalább egy része a hordozóanyagból kinyúlik, a fém betétek pedig elektrolitikus úton, áram mentes ülepítéssel vagy katódporlasztással vannak előállítva és a hordozóanyag egy részét is magukba foglalják, továbbá belsejükbe vagy felületükre koptató anyag van beágyazva, azzal jellemezve, hogy a fém betétek (3) átnyúlnak a hordozóanyagon (2) és egy részük nyúlványokat (4) alkot a hordozóanyag (2) felületén, a nyúlványok között üregek (10) vannak, amelyekbe a hordozóanyag (2) felületére felvitt kötőanyag réteg (11) van beöntve, a nyúlványok (4) felülete (12) legalább kétszer kisebb, mint a fém betétek (3) felülete.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti csiszolóelem, azzal jellemezve, hogy a kötőanyag réteg (11) műanyag.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti csiszolóelem, azzal jellemezve, hogy az üregek (10) fecskefarok szerű kialakításúak.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti csiszolóelem, azzal jellemezve, hogy a hordozóanyag (2) elektromosan nem vezető anyag.
  5. 5. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti csiszolóelem, azzal jellemezve, hogy a hordozóanyag (2) elektromosan vezető.
  6. 6. Eljárás az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti csiszolóanyag előállítására, amelynek során fém betéteket készítünk hordozóanyagon elektrolitikus úton maszkot helyezünk a hordozóanyag egyik oldalára, katódot a másik oldalára oly ·»* módon, hogy a hordozóanyag egyik oldalán a fém betétek legalább egy részét szabadon hagyjuk és ugyanakkor a hordozóanyagot részben a fém betétekbe ágyazzuk be, azzal jellemezve, hogy lokálisan szigetelt katódot alkalmazunk és a fém betéteken olyan részeket alakítunk ki, amelyek a hordozóanyagon átnyúlnak és annak másik oldalán üregeket alkotnak és a szabadon lévő katód szegmensek felületét legalább kétszer kisebb értéken tartjuk, mint a hordozóanyagnak a maszk által szabadon hagyott felülete, majd a hordozóanyag másik oldalán olyan kötőanyag réteget alakítunk ki, amely egyrészt benyúlik az üregekbe, másrészt folyamatos réteget alkot.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kötőanyag réteget folyékony formában visszük fel.
  8. 8. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kötőanyagot massza formájában visszük fel.
  9. 9. A 6-8. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kötőanyagot felhordás után megszilárdítjuk.
HU9800409A 1994-09-21 1995-08-02 Csiszolóanyag és eljárás előállítására HUT77571A (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL9401528A NL9401528A (nl) 1994-09-21 1994-09-21 Schuurvoorwerp en werkwijze voor het maken daarvan

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HUT77571A true HUT77571A (hu) 1998-06-29

Family

ID=19864675

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9800409A HUT77571A (hu) 1994-09-21 1995-08-02 Csiszolóanyag és eljárás előállítására

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0783393B1 (hu)
JP (1) JP3817737B2 (hu)
AT (1) ATE173425T1 (hu)
AU (1) AU2991995A (hu)
CA (1) CA2200698C (hu)
DE (1) DE69506124T2 (hu)
HU (1) HUT77571A (hu)
NL (1) NL9401528A (hu)
WO (1) WO1996009139A1 (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0823311B1 (en) * 1996-08-08 2001-12-05 Sandro Giovanni Giuseppe Ferronato Flexible abrasive member
EP0961671B1 (en) 1997-02-18 2002-05-29 Sandro Giovanni Giuseppe Ferronato Method of forming a high precision flexible abrasive member
GB9721494D0 (en) * 1997-10-09 1997-12-10 Minnesota Mining & Mfg Abrasive articles and their preparations
US6200360B1 (en) * 1998-04-13 2001-03-13 Toyoda Koki Kabushiki Kaisha Abrasive tool and the method of producing the same

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1375571A (hu) * 1971-07-27 1974-11-27
GB1534448A (en) * 1977-06-22 1978-12-06 Wiana R Abrasive product
JPS60161070A (ja) * 1984-01-27 1985-08-22 Honda Motor Co Ltd 電着砥石の製造方法
NO873745L (no) * 1986-09-15 1988-03-16 Diabrasive Int Ltd Fleksibelt slipe-element og fremgangsmaate for fremstilling av slikt element.
US5203881A (en) * 1990-02-02 1993-04-20 Wiand Ronald C Abrasive sheet and method
GB2263911B (en) * 1991-12-10 1995-11-08 Minnesota Mining & Mfg Tool comprising abrasives in an electrodeposited metal binder dispersed in a binder matrix

Also Published As

Publication number Publication date
AU2991995A (en) 1996-04-09
CA2200698A1 (en) 1996-03-28
NL9401528A (nl) 1996-05-01
DE69506124T2 (de) 1999-04-15
DE69506124D1 (de) 1998-12-24
ATE173425T1 (de) 1998-12-15
EP0783393A1 (en) 1997-07-16
JPH10505797A (ja) 1998-06-09
WO1996009139A1 (en) 1996-03-28
EP0783393B1 (en) 1998-11-18
JP3817737B2 (ja) 2006-09-06
CA2200698C (en) 2006-04-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4256467A (en) A flexible abrasive coated article and method of making it
KR960040563A (ko) 건식 연마 및 광택 가공에 사용되는 연마 부재 및 이의 제조 방법
EP1077484A3 (en) Barrier layer for electroplating processes
US4405411A (en) Recess electrodepositing method, electrode assembly and apparatus
ES8406571A1 (es) Procedimiento de electroformar objetos metalicos y perfeccionamientos en los objetos metalicos electroformados
HUT77571A (hu) Csiszolóanyag és eljárás előállítására
US4302300A (en) Method of manufacture of abrasive tools having metal galvanic bond material
US5013409A (en) Electrodeposition process
US5240587A (en) Method of producing a filter material
JP2566259B2 (ja) 複合材料の表面処理方法
US2865973A (en) Storage battery plates
US5000826A (en) Method of joining metal member to resin member
US5328588A (en) Method of inlaying metals in non-conductive materials
CA1280896C (en) Flexible abrasive coated article and method of making it
DE3474572D1 (en) Electrodes based on nickel, cobalt, iron, with active coating, and process for their manufacture
JPS59197592A (ja) 工器具の電着方法
GB2223966A (en) Making flexible abrasive member
EP0823311B1 (en) Flexible abrasive member
JP2000239889A (ja) メッキ方法
CA1072493A (en) Reusable integrated cathode unit
KR100264140B1 (ko) 섬유망에서의 패턴 전착을 이용한 연마공구의 제조방법
US555158A (en) Lands
JPS6259885B2 (hu)
JP5665558B2 (ja) 固定砥粒ワイヤの製造方法
JPH0435419Y2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee