HU224316B1 - Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása antitumor hatású gyógyszerkészítmények elõállítására - Google Patents

Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása antitumor hatású gyógyszerkészítmények elõállítására Download PDF

Info

Publication number
HU224316B1
HU224316B1 HU9901360A HUP9901360A HU224316B1 HU 224316 B1 HU224316 B1 HU 224316B1 HU 9901360 A HU9901360 A HU 9901360A HU P9901360 A HUP9901360 A HU P9901360A HU 224316 B1 HU224316 B1 HU 224316B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
estrogen
extract
tamoxifen
cimicifuga racemosa
preparation
Prior art date
Application number
HU9901360A
Other languages
English (en)
Inventor
Cornelia Bodinet
Johannes Freudenstein
Thomas Nesselhut
Peter Schneider
Original Assignee
Schaper & Brümmer GmbH & Co. KG
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schaper & Brümmer GmbH & Co. KG filed Critical Schaper & Brümmer GmbH & Co. KG
Publication of HUP9901360A2 publication Critical patent/HUP9901360A2/hu
Publication of HUP9901360A3 publication Critical patent/HUP9901360A3/hu
Publication of HU224316B1 publication Critical patent/HU224316B1/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K36/00Medicinal preparations of undetermined constitution containing material from algae, lichens, fungi or plants, or derivatives thereof, e.g. traditional herbal medicines
    • A61K36/18Magnoliophyta (angiosperms)
    • A61K36/185Magnoliopsida (dicotyledons)
    • A61K36/71Ranunculaceae (Buttercup family), e.g. larkspur, hepatica, hydrastis, columbine or goldenseal
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P35/00Antineoplastic agents
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P5/00Drugs for disorders of the endocrine system
    • A61P5/24Drugs for disorders of the endocrine system of the sex hormones
    • A61P5/32Antioestrogens

Abstract

Ösztrogénfüggő tumorok kezelésére általánosan használt antiösztrogénhatóanyag hatását egy Cimicifuga racemosa extraktum egyidejű beadásamegnöveli, előnyösen naponként 5 mg és 500 mg közötti gyógyászatikészítmény adagolása esetén.

Description

A leírás terjedelme 8 oldal (ezen belül 3 lap ábra)
HU 224 316 Β1
A találmány Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazására vonatkozik olyan gyógyszerkészítmények előállításánál, amelyek ösztrogénfüggő tumorok kezelésére alkalmasak.
A poloskavész (Cimicifugae racemosae) gyöktörzséből (rhizoma) származó extraktumok ösztrogénszerű hatásokat mutatnak. Az extraktumokban olyan komponenseket találtak, amelyek specifikusan kötődnek az ösztrogénreceptorokhoz, és az ováriumuktól megfosztott patkányoknál a gonadotropinszintet csökkenteni tudják. Ennélfogva ezen extraktumok felhasználása klimakterikus panaszok és dysmenorrhoea kezelésekor alkalmasnak bizonyult.
Emlőkarcinómára nézve veszélyeztetett betegeknek tilos klimakterikus panaszok szabályozására ösztrogéntartalmú gyógyszereket beadni, mivel az ösztrogénfüggő tumorok növekedését az ösztrogénadagolás természetszerűleg erősíti. Mivel az ösztrogénanalóg vegyületek hatásmechanizmusa még nem tisztázott, ezen anyagok beadása az ösztrogénfüggő tumorokra kockázatos, ezért ellenjavallt.
Nemrég beszámoltak arról (Nesselhut és munkatársai, TW Gynokologie, 1993, 249-250), hogy a Phytopharmaka Rhaponticin és Cimicifuga extraktum alacsony koncentrációkban a karcinómasejtek szaporodását in vitro felgyorsítja, magasabb koncentrációkban ezzel szemben lehet, hogy akadályozza.
Ezen eredmények hitelesítését még nem közölték, éppen ezért az ösztrogénanalóg hatású Phytopharmaka beadása ösztrogénfüggő tumoros betegek számára továbbra is tilos.
Ismert, hogy az ösztrogénfüggő tumorokat antiösztrogén hatóanyaggal kezelik. Jelen esetben az erre alkalmazott hatóanyag a tamoxifen [(Z)-2-[4-(1,2-difenil-1 -butenil)-fenoxi]-N,N-dimetil-etil-aminj.
Azon betegek esetében, akiket ilyesfajta antiösztrogén anyaggal kezeltek, a fent említett okok miatt a klimakterikus panaszok ösztrogénnel vagy ösztrogénanalóg anyaggal történő szabályozása nem jöhet számításba.
Az emlőtumorsejtek szaporodásának akadályozása függ a tamoxifen koncentrációjától. Egy olyan környezetben, ahol a tumorsejtek szaporodása biztosan gátolt, a tamoxifen koncentrációjának növelése nem lehetséges, mivel a tamoxifen ilyen koncentrációkban már toxikus.
A jelen találmány abból a problémafelvetésből indul ki, hogy tumorterápia alacsony antiösztrogénkoncentrációval is lehetővé váljon.
A jelen találmány tárgya egy Cimicifuga racemosa extraktum és antiösztrogén hatóanyag kombinációjának alkalmazása.
Meglepő módon kiderült, hogy a Cimicifuga racemosa extraktum az ösztrogénfüggő tumorsejteket nemcsak hogy nem erősíti, hanem az antiösztrogén hatóanyaggal való kombinációjában a szaporodásgátló hatása egyértelműen erősödik, olyannyira, hogy teljes szaporodásgátlás érhető el anélkül, hogy az antiösztrogén hatóanyag a toxicitás határait túllépné.
Az antiösztrogén hatóanyag hatásának növelését a tamoxifen standard hatóanyag segítségével alaposabban megvizsgáltuk. Más kísérletek arra utalnak, hogy a Cimicifuga racemosa extraktum a genistein antiösztrogénhatását is erősíti. Az extraktum előnyben részesített hígításai a 10-3 és 10~5 tartományba esnek, mivel a 10~2 nagyságú hígítás in vitro toxikus hatásokat idézhet elő. Az előnyben részesített adagolás 5 mg és 500 mg gyógyászati készítmény/nap között van.
A Cimicifuga extraktum jelen találmány szerinti hatása, amely az ösztrogénfüggő karcinómasejtek, különös tekintettel az emlőkarcinóma-sejtek szaporodására vonatkozik, in vitro körülmények között MCF-7 sejtekből álló tesztrendszeren bekövetkezett.
Az MCF-7 sejtvonal egy bevált in vitro modell ösztrogénfüggő tumorokra, amely mind ösztrogénreceptorokkal, mind aromatázaktivitással rendelkezik. Az emberi emlőrákvonalat egy áttételes emlőtumor mellhártya effúzióból vezették le, és ez a sejtvonal szignifikáns mennyiségű 17-(i-receptort tartalmaz [Schwarte, A. (1994) Wirkspektrum ausgewáhlter Flavonoide auf die humáné Brustkrebslinie MCF-7: Eine in vitro Studie, azaz Kiválasztott flavonoidok hatásspektruma az MCF-7 humán emlőrákvonalra: Egy in vitro tanulmány. Witten Herdecke, Universitát, Bereich Medizin, Diss. 1994],
A Cimicifuga extraktum MCF-7 sejtek szaporodására gyakorolt befolyását radioaktívan jelzett timidin beépítésével határoztuk meg.
Anyagok és eljárások
Tesztvegyületek
17-p-Ösztradiolt (Sigma) és tamoxifen-citrátot (Sigma) 1 M koncentrációjú oldatot készítve DMSO-ban (dimetil-szulfoxid) feloldottunk és egy 1:10 hígítási sorozatban ennek megfelelően továbboldottunk a sejttenyészet-médiumban. A Cimicifuga extraktumot egy 1:10 hígítási sorozatban közvetlenül a sejttenyészet-médiummal hígítottuk.
A Cimicifuga racemosa extraktum előállítása
Az azonosság, tisztaság és tartalom megvizsgálása után 30 kg felaprított gyógyszerdrogot, a Cimicifuga racemosa gyöktörzset 10 napon keresztül 50 liter 40 V/V%-os izopropil-alkohollal maceráltuk. Az extraktumot leengedtük, és a gyógyszernyersanyagot kisajtoltuk. Az egyesített frakciókat 40 V/V%-os izopropil-alkohollal 35 liter végtérfogatra töltöttük fel.
MCF-7 sejt szaporodási assay
Az MCF-7 sejteket az ATCC-től (HTB 22) szereztük be, és Eagle MÉM táptalajba (Eagle minimális esszenciális médiuma) kultiváltuk, amelyben voltak nem esszenciális aminosavak, 1 mM nátrium-piruvát, 10 pg/ml inzulin és 10% magzati borjúszérum (FKS). Az MCF-7 sejteket a tesztelés előtt legalább egy alkalomra olyan Eagle MÉM táptalajba helyeztük, amely nem tartalmazott fenolvöröset, és tartalmazott nem esszenciális aminosavakat, 1 mM nátrium-piruvátot, 10 pg/ml inzulint és 5% magzati borjúszérumot (FKS). Ahhoz, hogy a tesztben ösztrogénmentes növekedési feltételeket kapjunk, a kiindulási tesztkeveréket úgy módosítottuk, hogy a sejttenyészet médiumából az inzulint eltávolítottuk, és a magzati borjúszérumot (FKS) 5% „Characoal stripped” magzati borjúszérummal (CSF) helyettesítettük.
HU 224 316 Β1
Egy 5* 104 sejt/ml koncentrációra beállított sejtszuszpenzióból 96 lyukú mikrotiterlemezek (Nunc) lyukaiba 200 μΙ-t pipettáztunk lyukanként, és 24 órán keresztül, 37 °C-on, 5% CO2-tartalom mellett inkubáltuk. Ezután óvatosan levettük a fedőlemezeket, és 150 μΙ friss sejttenyészet-médiumot pipettáztunk minden egyes lyukba.
A tesztvegyületeket feloldottuk, ezeket a sejtkultúra-médiummal hígítottuk, és négy párhuzamosban 50 μΙ-t pipettáztunk belőlük lyukanként. Kontrollként a sejtkultúra-médiumokat, valamint a szóban forgó oldószerhígításokat minden alkalommal együtt inkubáltuk.
2-3 napig tartó, 37 °C-on, 5% CO2 mellett történő inkubáció után a sejteket 25 μΙ/lyuk koncentrációban 6-33-timidinnel (Amersham, speciális aktivitású 2 Ci/mmol) 8 órán keresztül pulzáltattuk. Ezt követően ezeket standard módszerek szerint (Cell Harvester Inotech) üvegszálas szűrőn arattuk, és egy folyadékszcintillációs számlálóval (Wallac) leszámoltuk őket. Az eredményeket cpm (counts per minute, azaz percenkénti beütésszám) értékben fejeztük ki.
A „Characoal-stripped” magzati borjúszérum (CSF) előállítása tabletta „Dextran coated charcoal tablet”, azaz dextránbevonatú aktívszén-tablettát (Steranti Separe®) 10 ml FKS-ben feloldottunk. Ezután a szérumot 2*45 percen át 56 °C-os vízfürdőben inaktiváltuk, és ezt követően 3000 rpm fordulatszámmal 10 percen keresztül centrifugáltuk. A fedőlemezeket eltávolítottuk és 0,2 μιτι pórusméretű szűrőn szűrtük.
Toxicitási assay
Az egyes vizsgálandó anyagok toxicitásának meghatározásához Hela szuszpenziós sejtekkel fluoreszcens assay-t végeztünk.
A Hela-sejtkultúra sűrűségét 2,5* 105 sejt/ml médium (Eagle MEM+5% FKS) koncentrációra állítottuk be, és a szuszpenzióból 100 μΙ-eket pipettáztunk 96 lyukú mikrotiterlemezekbe (Nunc). 24 órás, 37 °C-os, 5% CO2 mellett történő inkubáció után a tesztvegyületek 1:2 hígítási sorának egyes tagjaiból a médiumba raktunk és minden egyes hígításból négy párhuzamosban minden lyukba 100 μΙ-t pipettáztunk. E kiindulási szuszpenziókat 48 órán át 37 °C-on és 5% CO2 mellett inkubáltuk. Ezt követően a mikrotiterlemezeket 800 rpm fordulatszám mellett centrifugáltuk, és a fedőlemezeket óvatosan eltávolítottuk. 0,1 mg/ml 4-methylumbelliferyl-heptanoát PBS-ben készített oldatának 200 μΙ-ét pipettáztuk minden egyes lyukba. 60 perc múlva egy mikrotiterlemez-fluoriméterben meghatároztuk minden lyuk fluoreszcenciáját (Fluoroskan II).
Eredmények
A vizsgálatok megkezdéséhez mindenekelőtt a tesztrendszer érzékenységét vizsgáltuk meg. Pozitív kontrollként a 17-[i-ösztradiolt 10-7,10-8, illetve 10-9 M dózisokban teszteltük.
Mindhárom tesztelt dózis esetében az MCF-7 sejtek szaporodásának fokozódását indukálta a 17-3-ösztradiol a kezeletlen kontrolihoz képest 80-100%-kal, mint ahogy az az 1. ábrán látható.
Egy oldószerkontrollt is végeztünk mindegyik teszttel párhuzamosan. A DMSO a tesztben alkalmazott maximális koncentrációjában a kezeletlen kontrolihoz képest nem okozott szignifikáns szaporodásnövekedést vagy szaporodásgátlást.
Egy további szakaszban a nem szteroid antiösztrogén tamoxifen tesztrendszerre gyakorolt befolyását vizsgáltuk.
A tamoxifen a 10-4 és 10-5 M-os koncentrációkban 100%-os, illetve 77%-os szaporodásgátlást okozott, ezzel szemben a 10-6 M dózis esetén a kezeletlen kontrolihoz képest a beépülési ráta 52%-os emelkedése következett be.
A tamoxifen szaporodást gátló hatása is megmutatkozott, amikor a tamoxifent egy konstans dózisú ösztradiollal együtt alkalmaztuk. Az ösztrogén által indukált szaporodás növekedését tamoxifennel dózisfüggő módon gátolni lehetett.
Ezen előkísérletek eredménye egyértelművé tette az MCF-7 tesztrendszer alkalmasságát a tesztvegyületek mind ösztrogén, mind antiösztrogén hatásának kimutatására.
Ennek ellenőrzésére a következő kísérletsorozatokat végeztük el médium- és oldószerkontrollok (negatív kontrollok) mellett, miközben minden alkalommal az ösztrogénhatásra vonatkozó pozitív kontrollvizsgálatot is végeztünk, amely 17-p-ösztradiolt tartalmazott 10~7 vagy 10-8 M dózisokban, valamint antiösztrogénhatásra vonatkozó pozitív kontrollt, amely 10-5 M tamoxifent tartalmazott.
Mielőtt a Cimicifuga extraktumot az MCF-7 rendszerbe tettük, ennek toxicitását mindenekelőtt egy Hela-sejtekkel végzett toxicitási assay-ben ellenőriztük.
Erre a sejtvonalra az extraktum 10~2-es hígításig mutatott toxikus hatásokat. 10_3-os hígítástól nem volt a médiumkontroll és a tesztkörülmény között különbség megállapítható (2. ábra). Nemspecifikus citotoxikus hatások kizárása érdekében ezt a hígítást maximális dózisként alkalmaztuk az MCF-7 sejtek tesztsorozataiban.
A 3. ábra a kontrollrendszer, egy 10-5 M tamoxifenoldat, egy 10-8 M ösztradiololdat, valamint egy tamoxifen és ösztradiol kombináció esetén megvalósuló szaporodás összehasonlításával megvilágítja, hogy az ösztrogénindukált szaporodások tamoxifen által okozott gátlása is igazolható.
A 3. ábrán továbbá látható a 10~5 M tamoxifenoldat Cimicifuga racemosából származó különböző 10-3 és 10-8 közötti 1:10 arányú hígítású extraktumokkal képzett keverékeinek hatására bekövetkező szaporodásgátlás is. Látható, hogy a 10~3-10-5 hígításokban egyértelműen felerősödik a tamoxifen szaporodást gátló hatása, ahol a 10~3 hígítás esetén a szaporodás teljesen, és a 10-4 hígítás esetén a szaporodás szinte teljesen vissza van szorítva. 10~6 és ennél magasabb hígítások esetében a tamoxifen szaporodást gátló hatása nem erősödik.
A tamoxifen 10-3 vagy 10-4 hígítású Cimicifuga extraktummal való kombinációjával a tumorsejtek szinte teljes szaporodásgátlása érhető el anélkül, hogy magasabb, például 10-4 M tamoxifenkoncentrációt kellene alkalmazni, ami már toxikus hatásokat mutatna.
HU 224 316 Β1

Claims (5)

1. Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása ösztrogénfüggő tumorok kezelésére szolgáló gyógyszerészeti készítmény előállításához, mely 5 antiösztrogén hatóanyagot tartalmazó gyógyszerészeti készítménnyel van kombinálva.
2. Antiösztrogén hatóanyaggal kombinált Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása ösztrogénfüggő tumorok kezelésére szolgáló gyógyszerészeti készítmény előállításához.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti extraktum alkalmazása tamoxifennel kombinálva.
4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti extraktum alkalmazása genisteinnel kombinálva.
5. Az 1-4. igénypontok valamelyike szerinti Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása naponként körülbelül 5 mg és körülbelül 500 mg közötti gyógyászati készítmény adagolásban.
HU9901360A 1996-12-14 1997-12-12 Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása antitumor hatású gyógyszerkészítmények elõállítására HU224316B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19652183A DE19652183C1 (de) 1996-12-14 1996-12-14 Verwendung eines Extraktes aus Cimicifuga racemosa
PCT/DE1997/002898 WO1998026791A1 (de) 1996-12-14 1997-12-12 Verwendung eines extraktes aus cimicifuga racemosa

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP9901360A2 HUP9901360A2 (hu) 1999-08-30
HUP9901360A3 HUP9901360A3 (en) 2000-02-28
HU224316B1 true HU224316B1 (hu) 2005-07-28

Family

ID=7814802

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9901360A HU224316B1 (hu) 1996-12-14 1997-12-12 Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása antitumor hatású gyógyszerkészítmények elõállítására

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6267994B1 (hu)
EP (1) EP0847755B1 (hu)
AT (1) ATE205721T1 (hu)
AU (2) AU730372B2 (hu)
CA (1) CA2245890C (hu)
DE (2) DE19652183C1 (hu)
DK (1) DK0847755T3 (hu)
ES (1) ES2163085T3 (hu)
HU (1) HU224316B1 (hu)
IL (1) IL125776A (hu)
NO (1) NO316106B1 (hu)
PL (1) PL187264B1 (hu)
WO (1) WO1998026791A1 (hu)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19812204A1 (de) * 1998-03-19 1999-11-04 Plantamed Arzneimittel Gmbh Verwendung von Extrakten aus Cimicifuga racemosa und Belamcanda sinensis als estrogenartiges organselektives Arzneimittel ohne uterotrope Wirkung
DK1200107T3 (da) * 1999-07-15 2006-01-16 Uinv Kobenhavns Præparater der har steroid östrogenvirkning, hvilke præparater ikke öger risikoen for brystcancer
DE10054641A1 (de) * 2000-11-03 2002-05-16 Schaper & Bruemmer Gmbh Verwendung einer Zubereitung von Cimicifuga racemosa
DE10127897B4 (de) * 2001-06-08 2006-04-20 Bionorica Ag Manteltablette mit Pflanzentrockenextrakten
DE10146159A1 (de) 2001-09-19 2003-04-10 Bionorica Ag Verwendung von Extrakten aus Cimicifuga-Arten als organselektives Arzneimittel zur Behandlung von sexualhormonabhängigen Erkrankungen des Urogenitaltraktes
DE10206390A1 (de) * 2002-02-15 2003-08-28 Bionorica Ag Verwendung von selektiv den Estrogenrezeptor beta modulierenden phytoestrogenhaltigen Extrakten
US20030224069A1 (en) * 2002-06-03 2003-12-04 Ven Subbiah Triterpene glycosides for hormonal therapy
US20030224068A1 (en) * 2002-06-03 2003-12-04 Ven Subbiah Compounds for hormonal therapy
EP1519717B1 (en) * 2002-07-05 2010-09-29 Temrel Limited Controlled release composition
US20090264377A1 (en) * 2002-12-27 2009-10-22 Linda Saxe Einbond Anti-neoplastic compositions comprising extracts of black cohosh
US7407675B2 (en) * 2002-12-27 2008-08-05 The Trustees Of Columbia University In The City Of New York Anti-neoplastic compositions comprising extracts of black cohosh
US20090186837A1 (en) * 2002-12-27 2009-07-23 The Trustees Of Columbia University In The City Of New York Anti-neoplastic compositions comprising extracts of black cohosh
JP2004307445A (ja) * 2003-04-02 2004-11-04 Pharmaton Sa Sermの副作用を改善する方法
US20040228931A1 (en) * 2003-05-12 2004-11-18 Pharmachem Laboratories, Inc. Novel composition for hormonal balance and uses thereof
ES2300783T3 (es) * 2003-07-01 2008-06-16 Max Zeller Sohne Ag Procedimiento de extraccion vegetal y extracto.
DE102005005276A1 (de) * 2005-02-04 2006-08-10 Peter Heger Verwendung von Hydroxystilben-haltigen Wirkstoffen zur Chemoprävention der Tumorgenese und/oder zur Inhibition der Tumorprogression bei endokrin-abhängigen und endokrin-unabhängigen Tumoren
AU2013285492B2 (en) 2012-07-03 2015-11-12 Max Zeller Soehne Ag Novel pharmacological use of Cimicifuga extract
EP3906040A1 (en) * 2018-12-31 2021-11-10 Max Zeller Söhne AG Combination of cimicifuga and petasites extracts for anticancer therapy and prophylaxis
IT201900000343A1 (it) 2019-01-10 2020-07-10 Herbal E Antioxidant Derivatives S R L Ed In Forma Abbreviata H&Ad S R L Composizioni per il trattamento della menopausa, osteopenia e osteoporosi, disturbi metabolici e vascolari legati al climaterio

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH02255622A (ja) * 1989-03-28 1990-10-16 Tsumura & Co 制癌補助剤
US5569459A (en) * 1995-02-15 1996-10-29 Bio-Virus Research Incorporated Pharmaceutical compositions for the management of premenstrual syndrome and alleviation of menopausal disorders

Also Published As

Publication number Publication date
NO975858L (no) 1998-06-15
DE59704654D1 (de) 2001-10-25
IL125776A0 (en) 1999-04-11
CA2245890A1 (en) 1998-06-25
AU5549098A (en) 1998-07-15
DE19652183C1 (de) 1998-02-12
NO316106B1 (no) 2003-12-15
ES2163085T3 (es) 2002-01-16
HUP9901360A2 (hu) 1999-08-30
ATE205721T1 (de) 2001-10-15
IL125776A (en) 2003-12-10
US6267994B1 (en) 2001-07-31
AU4830097A (en) 1998-06-18
EP0847755B1 (de) 2001-09-19
EP0847755A1 (de) 1998-06-17
NO975858D0 (no) 1997-12-12
PL323617A1 (en) 1998-06-22
PL187264B1 (pl) 2004-06-30
AU730372B2 (en) 2001-03-08
HUP9901360A3 (en) 2000-02-28
WO1998026791A1 (de) 1998-06-25
DK0847755T3 (da) 2001-11-12
CA2245890C (en) 2010-05-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU224316B1 (hu) Cimicifuga racemosából származó extraktum alkalmazása antitumor hatású gyógyszerkészítmények elõállítására
Chen et al. Melatonin protects against MPTP/MPP+‐induced mitochondrial DNA oxidative damage in vivo and in vitro
Akinyemi et al. Screening of some medicinal plants used in south-west Nigerian traditional medicine for anti-Salmonella typhi activity
US5679716A (en) Pharmaceutical composition for treating osteoporosis
Razak et al. Ameliorative effects of aquilaria malaccensis leaves aqueous extract on reproductive toxicity induced by cyclophosphamide in male rats
Beigh et al. Bleomycin-induced pulmonary toxicopathological changes in rats and its prevention by walnut extract
Zingue et al. Estrogenic effects of Ficus umbellata Vahl.(Moraceae) extracts and their ability to alleviate some menopausal symptoms induced by ovariectomy in Wistar rats
Piwowarski et al. Evaluation of the effect of Epilobium angustifolium aqueous extract on LNCaP cell proliferation in in vitro and in vivo models
Lestari et al. Supplementation with extract of pumpkin seeds exerts estrogenic effects upon the uterine, serum lipids, mammary glands, and bone density in ovariectomized rats
Kuriakose et al. Sub-acute toxicity assessment of taxol isolated from Fusarium solani, an endophytic fungus of Taxus brevifolia, in wistar rats and analyzing its cytotoxicity and apoptotic potential in lung cancer cells
Deepthi et al. Evaluation of cytotoxic potential of Digera muricata leaf extract on lung cancer cell line
Yang et al. Antrodia camphorata induces G 1 cell-cycle arrest in human premyelocytic leukemia (HL-60) cells and suppresses tumor growth in athymic nude mice
Mahmoud et al. Syzygium aqueum (Burm. f.) Alston prevents streptozotocin-induced pancreatic beta cells damage via the TLR-4 signaling pathway
Li et al. Dehydroepiandrosterone prevents H 2 O 2-induced BRL-3A cell oxidative damage through activation of PI3K/Akt pathways rather than MAPK pathways
Abou‐Elhamd et al. Effect of khat (catha edulis forsk) extract on testicular maturation in pre‐pubertal and pubertal rats: a morphological and biochemical study
Bigoniya et al. Radioprotective and in-vitro cytotoxic sapogenin from Euphorbia neriifolia (Euphorbiaceae) leaf
Rodrigues et al. Effects of estrogen-like plant compounds on the vaginal epithelium pituitary, adrenal glands, and uterus of rats
Zingue et al. Lupeol, the major compound of the dichloromethane extract of Millettia macrophylla Benth (Fabaceae), displays estrogenic effects in ovariectomized rats
Almasoud et al. Dose-dependent variation in anticancer activity of hexane and chloroform extracts of field horsetail plant on human hepatocarcinoma cells
Pokale et al. Piper longum (Linn.) restores ovarian function in Letrozole induced PCOS in Rats: Comparison with Metformin and Clomiphene citrate
US20130288989A1 (en) New use of chemical ingredients in cynomorium as phytoestrogen
Foudah et al. The Potential Hepatoprotective and Antioxidant Activities of Astragalus davisii against Paracetamol Induced Liver Damage in Rats
EP2931287A1 (de) Delphinidin zur bekämpfung von melanomzellen
Tanideh et al. Investigating the Effect of Hydroalcoholic Extract of Licorice Root to Prevent Ovariectomy-Mediated Complications
Ruhmann-Wennhold et al. An acute effect of estradiol on steroid hydroxylation by the rat adrenal

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20050613

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees