PL187264B1 - Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatów farmaceutycznych do leczenianowotworów zależnych od estrogenu - Google Patents

Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatów farmaceutycznych do leczenianowotworów zależnych od estrogenu

Info

Publication number
PL187264B1
PL187264B1 PL97323617A PL32361797A PL187264B1 PL 187264 B1 PL187264 B1 PL 187264B1 PL 97323617 A PL97323617 A PL 97323617A PL 32361797 A PL32361797 A PL 32361797A PL 187264 B1 PL187264 B1 PL 187264B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
estrogen
pharmaceutical preparation
extract
tamoxifen
proliferation
Prior art date
Application number
PL97323617A
Other languages
English (en)
Other versions
PL323617A1 (en
Inventor
Thomas Nesselhut
Cornelia Bodinet
Peter Schneider
Johannes Freudenstein
Original Assignee
Schaper & Bruemmer Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schaper & Bruemmer Gmbh filed Critical Schaper & Bruemmer Gmbh
Publication of PL323617A1 publication Critical patent/PL323617A1/xx
Publication of PL187264B1 publication Critical patent/PL187264B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K36/00Medicinal preparations of undetermined constitution containing material from algae, lichens, fungi or plants, or derivatives thereof, e.g. traditional herbal medicines
    • A61K36/18Magnoliophyta (angiosperms)
    • A61K36/185Magnoliopsida (dicotyledons)
    • A61K36/71Ranunculaceae (Buttercup family), e.g. larkspur, hepatica, hydrastis, columbine or goldenseal
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P35/00Antineoplastic agents
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P5/00Drugs for disorders of the endocrine system
    • A61P5/24Drugs for disorders of the endocrine system of the sex hormones
    • A61P5/32Antioestrogens

Abstract

1 . Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatu farmaceu- tycznego do leczenia nowotworów zaleznych od estrogenu w polaczeniu z preparatem far- maceutycznym zawierajacym substancje o dzialaniu przeciwestrogenowym. 5. Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa w polaczeniu z substancja o dziala- niu przeciwestrogenowym do wytwarzania preparatu farmaceutycznego do leczenia nowo- tworów zaleznych od estrogenu. PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatów farmaceutycznych do leczenia nowotworów zależnych od estrogenu.
Ekstrakty z kłącza Cimicifugae racemosae mają działanie podobne do estrogenu. W ekstrakcie tym znaleziono składniki, które wiążą się selektywnie z receptorami estrogenu i mogą obniżyć poziom gonadotropin u szczurów z wyciętymi jajnikami. Podawanie tych ekstraktów, w celu leczenia dolegliwości klimakterycznych i bolesnego lub nieprawidłowego miesiączkowania okazało się skuteczne.
Pacjentkom o wysokim ryzyku złośliwego raka sutka zabronione jest przyjmowanie środków farmaceutycznych zawierających estrogen, w celu łagodzenia dolegliwości klimakterycznych, ponieważ rozprzestrzenianie się nowotworów zależnych od estrogenu, w naturalny sposób wzmacniane jest przez dawki estrogenu. Ponieważ mechanizm działania substancji analogicznych do estrogenu jest jeszcze niejasny, podawanie tych substancji uważane jest przezornie za przeciwwskazane przy ryzyku nowotworu zależnego od estrogenu.
Wprawdzie doniesiono już (Nesselhut i inni w TW Gynokologie (1993) strony 249 do 250), że lek roślinny Rhaponticin i ekstrakt z Cimcifuga w niskim stężeniu wzmacniają proliferację komórek nowotworu złośliwego in vitro, natomiast w wyższych stężeniach - być może - hamują.
Nie opublikowano weryfikacji tych rezultatów, w związku z czym utrzymywany jest zakaz podawania leków roślinnych o działaniu analogicznym do estrogenu, pacjentkom o wysokim stopniu ryzyka względem nowotworów zależnych od estrogenu.
Znane jest leczenie nowotworów zależnych od estrogenu substancjami przeciwestrogenowymi. Najbardziej znaną substancją tego rodzaju jest obecnie tamoksyfen ((Z)-2-[4-(1,2-difenylo-1 -butenylo)-fenoksy]-N,N-dimetyloetyloamina).
W przypadku pacjentek, leczonych tego rodzaju substancjami przeciwestrogenowymi, z powyżej podanych powodów nie wchodzi w rachubę regulowanie dolegliwości klimakterycznych estrogenem lub substancjami analogicznymi do estrogenu.
187 264
Hamowanie proliferacji komórek rakowych sutka jest zależne od stężenia tamoksyfenu. Niemożliwe jest podwyższenie stężenia do zakresu, w którym z pewnością zapobiegnie się proliferacji komórek rakowych, ponieważ tamoksyfen w tych stężeniach jest toksyczny.
Celem wynalazku jest zastosowanie takiego środka farmaceutycznego, który umożliwi leczenie nowotworów również przy niskich stężeniach substancji przeciwestrogenowych.
Nieoczekiwanie stwierdzono, że ekstrakt z Cimicifuga racemosa nie tylko nie wzmacnia proliferacji komórek nowotworowych zależnych od estrogenu, lecz w połączeniu z substancją prz.eciwestrogenową zwiększa wyraźnie jej działanie hamujące, w taki sposób, że osiągalne jest całkowite wyhamowanie proliferacji, bez konieczności stosowania toksycznych stężeń substancji przeciwestrogenowej.
Zatem przedmiotem wynalazku jest zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatu farmaceutycznego do leczenia nowotworów zależnych od estrogenu w połączeniu z preparatem farmaceutycznym zawierającym substancje o działaniu przeciwestrogenowym.
Kolejnym przedmiotem wynalazku jest zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa w połączeniu z substancją o działaniu przeciwestrogenowym do wytwarzania preparatu farmaceutycznego do leczenia nowotworów zależnych od estrogenu.
Korzystnie substancją o działaniu przeciwestrogenowym jest tamoksyfen albo genistein.
Korzystna dawka mieści się w zakresie pomiędzy około 5 mg a około 500 mg substancji na dzień.
Korzystnie preparat farmaceutyczny zawiera substancje o działaniu przeciwestrogenowym o stężeniu w ekstrakcie od 0,01 M do 1M.
Wzmacnianie działania substancji przeciwestrogenowej dokładnie zbadano na podstawie standardowej substancji czynnej tamoksyfenu. Inne doświadczenia wskazują na to, że także przeciwestrogenowe działanie genisteinu wzmacniane jest ekstraktem z Cimicifuga racemosa. Korzystne rozcieńczenie ekstraktu mieści się w zakresie między 10'3 i 10’5, ponieważ rozcieńczenie 10‘2 wywołuje in vitro efekty toksyczne.
Wpływ ekstraktu z Cimicifuga racemosa na proliferację komórek nowotworowych zależnych od estrogenu, zwłaszcza komórek rakowych sutka, badano in vitro układem testowym komórek MCF-7.
Komórki MCF-7 są uznanym w metodzie in vitro modelem nowotworu zależnego od estrogenu, posiadającym zarówno receptory estrogenu, jak i aktywność aromatazy. Komórki raka piersi u ludzi wywodzą się z wysięku opłucnowego przy dającym przerzuty raku piersi i mają znaczne ilości receptorów 17-β (Schwarte A. Wirkspektrum ausgewahlter Flavonoide auf die humane Brustkrebslinie MCF-7: Eine in vitro Studi. Witten-Herdecke, Universitat, Bereich Medizin, Diss. 1994).
Wpływ ekstraktu z Cimicifuga na proliferację komórek MCF-7 oznaczano wbudowując radioaktywnie znaczoną tymidynę.
Przykład
Materiały i metody. Substancje testowane
17p-Estradiol (Sigma) i cytrynian tamoksyfenu (Sigma) rozpuszczano w DMSO (dimetylosulfotlenku) i w serii rozcieńczeń 1:10 rozcieńczano je dalej pożywką do hodowli komórkowej. Ekstrakt z Cimicifuga w serii rozcieńczeń 1:10 bezpośrednio rozcieńczano pożywką do hodowli komórkowej.
Wytwarzanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa
Po sprawdzeniu identyczności, czystości i zawartości, 30 kg kłączy Cimicifuga racemosa macerowano przez 10 dni z 50 l alkoholu izopropylowego 40% (obj./obj.). Ekstrakt usunięto ze zbiornika, a kłącza wyciśnięto. Połączone frakcje dopełniono 40% (obj./obj.) alkoholem izopropylowym do końcowej objętości 35 l.
187 264
Test proliferacji MCF-7
Komórki MCF-7 pobrano z ATCC (HTB 22) i hodowano w pożywce podstawowej minimalnej Eagles MEM, z nie niezbędnymi aminokwasami, 1 mM pirogronianem sodu, 10 pg/ml insuliny i 10% FKS (płodowa surowica cielęca).
Przed poddaniem testom, komórki MCF-7 utrzymywano przynajmniej raz w pożywce Eagles MEM, bez czerwieni fenolowej z niezbędnymi aminokwasami, 1 mM pirogronianem sodu, 10 pg/ml insuliny i 5% FKS (płodowa surowica cielęca). W celu utrzymania bezestrogenowych warunków wzrostu hodowli, ze składu testowanej hodowli usuwano insulinę, a FKS zastępowano 5% FKS potraktowanym węglem drzewnym (CSF).
Do każdego wgłębienia 96 studzienkowej szalki mikrotitracyjnej (Nunc) dodano pipetką 200 pl zawiesiny komórek, w ilości 5 x 104 kom./ml i inkubowano w inkubatorze 24 godziny w 37°C i w atmosferze 5% CO2. Następnie wyrośniętą hodowlę ostrożnie zebrano i dodano pipetą po 150 pl pożywki hodowli komórkowej na wgłębienie.
Rozpuszczono badane substancje, rozcieńczono pożywką do hodowli komórkowej i pipetą umieszczono w 4 porównawczych wgłębieniach w ilości po 50 pl na wgłębienie. Jako kontrolę inkubowano jednocześnie pożywki hodowli komórkowej oraz odpowiednie rozcieńczenia rozpuszczalnika.
Po 2-3 dniach inkubacji w 37°C i w atmosferze 5% CO2 komórki napromieniowano 8 godzin za pomocą 25 pl/Napf (6-3H)-tymidyny (Amersham, aktywność właściwa 2 Ci/mmol). Następnie zebrano je standardowymi metodami (Celi Harvester Inotech) na filtrze z włókna szklanego i zliczono w płynie scyntylacyjnym w liczniku (Wallac). Wyniki wyrażono w jednostkach cpm (zliczenia na minutę).
Wytwarzanie FKS potraktowanego węglem drzewnym (CSF) tabletkę dekstranu powlekanego węglem aktywnym (Steranti Separe®) rozpuszczono w 10 ml FKS. Następnie surowicę inaktywowano 2 x 45 minut na łaźni wodnej w 56°C, po czym odwirowywano ją 10 minut przy 3000 obr./min. Roztwór zebrano i przesączono przez filtr o porach 0,2.
Test toksyczności
Do oznaczenia toksyczności poszczególnych badanych substancji przeprowadzono próby fluorescencji z zawiesiną komórek Hela.
Komórki Hela doprowadzono do gęstości komórek 2,5 x 105 kom./ml pożywki (Eagle's MEM + 5% FKS) i 100 pl zawiesiny nanoszono pipetą do wgłębień 96 studzienkowej szalki mikrotitracyjnej (Nunc). Po 24 godzinach inkubacji w 37°C w atmosferze 5% CO2, przygotowano szereg rozcieńczeń 1:2 substancji testowanych w pożywce i każde rozcieńczenie w ilości 100 pl na wgłębienie wkroplono pipetą do 4 porównawczych wgłębień. Szalkę inkubowano 48 godzin w 37°C, w atmosferze 5% CO2, po czym odwirowano ją przy 800 obr./min i pobrano ostrożnie hodowlę. Pipetką dodano po 200 pl na wgłębienie 0,1 mg/ml roztworu 4-metyloumbeliferyloheptanonu w PBS. Po 60 minutach oznaczono fluorescencję poszczególnych wgłębień w fluorymetrze do szalek mikrotitracyjnych (Fluoroskan II).
Wyniki
Na początku badań sprawdzono czułość układu testowego. Sprawdzono 17-3 estradiol w dawkach 10, 10’8 względnie 109
We wszystkich trzech przetestowanych dawkach 17-β estradiol wywoływał 80-100% wzrost proliferacji komórek MCF-7, w porównaniu do próbek kontrolnych, nie potraktowanych tym czynnikiem, co widoczne jest na fig. 1.
W każdym teście przeprowadzano pomiar kontrolny rozpuszczalnika. DMSO w maksymalnym, stosowanym w doświadczeniach stężeniu nie wywoływał żadnego znaczącego wzrostu lub hamowania proliferacji, w porównaniu do próbek bez tego rozpuszczalnika.
W dalszym doświadczeniu sprawdzono wpływ niesterydowego związku przeciwestrogenowego - tamoksyfenu na testowany układ.
Tamoksyfen w dawkach 104 i 10'5 mola wywoływał 100% względnie 77% hamowanie proliferacji, natomiast w dawce 10’6 przeciwnie, wywoływał 52% zwiększenie proliferacji, w porównaniu do próbek kontrolnych nie potraktowanych tym odczynnikiem.
187 264
Działanie przeciwproliferacyjne tamoksyfenu ujawniało się także przy stosowaniu razem ze stałymi dawkami estradiolu. Wywoływane estrogenem zwiększenie proliferacji mogło być hamowane przez tamoksyfen, w stopniu zależnym od dawki.
Wyniki tych wstępnych prób wykazały wyraźnie, że układ testujący MCF-7 nadaje się do badania zarówno działania estrogenu, jak i testowanych substancji przeciwestrogenowych.
Aby to zbadać, w następujących seriach doświadczeń obok sprawdzenia pożywki i rozpuszczalnika badano także działanie estrogenowe, przez dozowanie 17-β estradiolu w ilości 10'7 lub 10‘8 mola oraz działanie przeciwestrogenowe, przez dozowanie tamoksyfenu w ilości 10’6 mola.
Zanim dodano ekstrakt z Cimicifuga do układu z komórkami MCF-7, sprawdzono najpierw jego toksyczność w teście toksyczności z komórkami HeLa.
Do rozcieńczenia 10‘2 ekstrakt wykazywał toksyczność w stosunku do tego rodzaju komórek. Od rozcieńczenia 10‘3 nie stwierdzono żadnych różnic pomiędzy próbkami kontrolnymi z pożywką a próbkami z substancją testowaną (fig. 2). Aby móc wykluczyć niespecyficzny efekt cytotoksyczny, rozcieńczenie te traktowano jako maksymalną dawkę stosowaną w serii testów z komórkami MCF-7.
Wyniki przedstawione na fig.3 weryfikują hamowanie wzbudzanej przez estrogen proliferacji komórek, przez 105 molowy roztwór tamoksyfenu, 10‘8 molowy roztwór estradiolu, jak również przez połączenie tamoksyfenu i estradiolu, w porównaniu z proliferacją układu kontrolnego.
Na fig.3 widoczne jest również hamowanie proliferacji przez połączenie 10- molowego tamoksyfenu z ekstraktem z Cimicifuga racemosa w różnorodnych rozcieńczeniach 1:10, pomiędzy 10'3 i 10'8 Okazało się, że w rozcieńczeniach 10'3 do 10- hamujące działanie tamoksyfenu na proliferację jest wyraźnie wzmocnione, przy czym w rozcieńczeniu 10- proliferacja jest całkowicie stłumiona, a w rozcieńczeniu 104 prawie całkowicie stłumiona. W rozcieńczeniach 106 i wyższych hamujące działanie tamoksyfenu na proliferację nie jest wzmacniane.
Przez połączenie tamoksyfenu z ekstraktem z Cimicifuga w rozcieńczeniu 10- lub 10* osiąga się prawie całkowite hamowanie proliferacji komórek rakowych, bez konieczności stosowania wyższych stężeń tamoksyfenu, na przykład 10*, przy których obserwuje się wystąpienie efektu toksycznego.
187 264
Oznaczanie toksyczności
187 264
Wpływ ekstraktu Cimicifuga na wzbudzane tamoksyfenem hamowanie proliferacji komórek MCF-7.
187 264
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatu farmaceutycznego do leczenia nowotworów zależnych od estrogenu w połączeniu z preparatem farmaceutycznym zawierającym substancje o działaniu przeciwestrogenowym.
  2. 2. Zastosowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że substancją o działaniu przeciwestrogenowym jest tamoksyfen.
  3. 3. Zastosowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że substancją o działaniu przeciwestrogenowym jest genistein.
  4. 4. Zastosowanie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienne tym, że dawkuje się od około 5 mg do około 500 mg na dzień.
  5. 5. Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa w połączeniu z substancją o działaniu przeciwestrogenowym do wytwarzania preparatu farmaceutycznego do leczenia nowotworów zależnych od estrogenu.
  6. 6. Zastosowanie według zastrz. 5, znamienne tym, że substancją o działaniu przeciwestrogenowym jest tamoksyfen.
  7. 7. Zastosowanie według zastrz. 5, znamienne tym, że substancją o działaniu przeciwestrogenowym jest genistein.
  8. 8. Zastosowanie według zastrz. 5 albo 6, albo 7, znamienne tym, że dawkuje się od około 5 mg do około 500 mg na dzień.
PL97323617A 1996-12-14 1997-12-10 Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatów farmaceutycznych do leczenianowotworów zależnych od estrogenu PL187264B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19652183A DE19652183C1 (de) 1996-12-14 1996-12-14 Verwendung eines Extraktes aus Cimicifuga racemosa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL323617A1 PL323617A1 (en) 1998-06-22
PL187264B1 true PL187264B1 (pl) 2004-06-30

Family

ID=7814802

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97323617A PL187264B1 (pl) 1996-12-14 1997-12-10 Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatów farmaceutycznych do leczenianowotworów zależnych od estrogenu

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6267994B1 (pl)
EP (1) EP0847755B1 (pl)
AT (1) ATE205721T1 (pl)
AU (2) AU730372B2 (pl)
CA (1) CA2245890C (pl)
DE (2) DE19652183C1 (pl)
DK (1) DK0847755T3 (pl)
ES (1) ES2163085T3 (pl)
HU (1) HU224316B1 (pl)
IL (1) IL125776A (pl)
NO (1) NO316106B1 (pl)
PL (1) PL187264B1 (pl)
WO (1) WO1998026791A1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19812204A1 (de) * 1998-03-19 1999-11-04 Plantamed Arzneimittel Gmbh Verwendung von Extrakten aus Cimicifuga racemosa und Belamcanda sinensis als estrogenartiges organselektives Arzneimittel ohne uterotrope Wirkung
DK1200107T3 (da) * 1999-07-15 2006-01-16 Uinv Kobenhavns Præparater der har steroid östrogenvirkning, hvilke præparater ikke öger risikoen for brystcancer
DE10054641A1 (de) * 2000-11-03 2002-05-16 Schaper & Bruemmer Gmbh Verwendung einer Zubereitung von Cimicifuga racemosa
DE10127897B4 (de) * 2001-06-08 2006-04-20 Bionorica Ag Manteltablette mit Pflanzentrockenextrakten
DE10146159A1 (de) 2001-09-19 2003-04-10 Bionorica Ag Verwendung von Extrakten aus Cimicifuga-Arten als organselektives Arzneimittel zur Behandlung von sexualhormonabhängigen Erkrankungen des Urogenitaltraktes
DE10206390A1 (de) * 2002-02-15 2003-08-28 Bionorica Ag Verwendung von selektiv den Estrogenrezeptor beta modulierenden phytoestrogenhaltigen Extrakten
US20030224069A1 (en) * 2002-06-03 2003-12-04 Ven Subbiah Triterpene glycosides for hormonal therapy
US20030224068A1 (en) * 2002-06-03 2003-12-04 Ven Subbiah Compounds for hormonal therapy
EP1519717B1 (en) * 2002-07-05 2010-09-29 Temrel Limited Controlled release composition
US20090264377A1 (en) * 2002-12-27 2009-10-22 Linda Saxe Einbond Anti-neoplastic compositions comprising extracts of black cohosh
US7407675B2 (en) * 2002-12-27 2008-08-05 The Trustees Of Columbia University In The City Of New York Anti-neoplastic compositions comprising extracts of black cohosh
US20090186837A1 (en) * 2002-12-27 2009-07-23 The Trustees Of Columbia University In The City Of New York Anti-neoplastic compositions comprising extracts of black cohosh
JP2004307445A (ja) * 2003-04-02 2004-11-04 Pharmaton Sa Sermの副作用を改善する方法
US20040228931A1 (en) * 2003-05-12 2004-11-18 Pharmachem Laboratories, Inc. Novel composition for hormonal balance and uses thereof
ES2300783T3 (es) * 2003-07-01 2008-06-16 Max Zeller Sohne Ag Procedimiento de extraccion vegetal y extracto.
DE102005005276A1 (de) * 2005-02-04 2006-08-10 Peter Heger Verwendung von Hydroxystilben-haltigen Wirkstoffen zur Chemoprävention der Tumorgenese und/oder zur Inhibition der Tumorprogression bei endokrin-abhängigen und endokrin-unabhängigen Tumoren
AU2013285492B2 (en) 2012-07-03 2015-11-12 Max Zeller Soehne Ag Novel pharmacological use of Cimicifuga extract
EP3906040A1 (en) * 2018-12-31 2021-11-10 Max Zeller Söhne AG Combination of cimicifuga and petasites extracts for anticancer therapy and prophylaxis
IT201900000343A1 (it) 2019-01-10 2020-07-10 Herbal E Antioxidant Derivatives S R L Ed In Forma Abbreviata H&Ad S R L Composizioni per il trattamento della menopausa, osteopenia e osteoporosi, disturbi metabolici e vascolari legati al climaterio

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH02255622A (ja) * 1989-03-28 1990-10-16 Tsumura & Co 制癌補助剤
US5569459A (en) * 1995-02-15 1996-10-29 Bio-Virus Research Incorporated Pharmaceutical compositions for the management of premenstrual syndrome and alleviation of menopausal disorders

Also Published As

Publication number Publication date
NO975858L (no) 1998-06-15
DE59704654D1 (de) 2001-10-25
IL125776A0 (en) 1999-04-11
CA2245890A1 (en) 1998-06-25
AU5549098A (en) 1998-07-15
DE19652183C1 (de) 1998-02-12
NO316106B1 (no) 2003-12-15
HU224316B1 (hu) 2005-07-28
ES2163085T3 (es) 2002-01-16
HUP9901360A2 (hu) 1999-08-30
ATE205721T1 (de) 2001-10-15
IL125776A (en) 2003-12-10
US6267994B1 (en) 2001-07-31
AU4830097A (en) 1998-06-18
EP0847755B1 (de) 2001-09-19
EP0847755A1 (de) 1998-06-17
NO975858D0 (no) 1997-12-12
PL323617A1 (en) 1998-06-22
AU730372B2 (en) 2001-03-08
HUP9901360A3 (en) 2000-02-28
WO1998026791A1 (de) 1998-06-25
DK0847755T3 (da) 2001-11-12
CA2245890C (en) 2010-05-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL187264B1 (pl) Zastosowanie ekstraktu z Cimicifuga racemosa do wytwarzania preparatów farmaceutycznych do leczenianowotworów zależnych od estrogenu
Kuttan et al. Potential anticancer activity of turmeric (Curcuma longa)
Tuhin et al. Wound healing effect of Euphorbia hirta linn.(Euphorbiaceae) in alloxan induced diabetic rats
Brues et al. Effects of colchicine and related substances on cell division
Chan et al. Triptolide induced cytotoxic effects on human promyelocytic leukemia, T cell lymphoma and human hepatocellular carcinoma cell lines
Aravind et al. Curcumin-albumin conjugates as an effective anti-cancer agent with immunomodulatory properties
Razak et al. Ameliorative effects of aquilaria malaccensis leaves aqueous extract on reproductive toxicity induced by cyclophosphamide in male rats
Deepthi et al. Evaluation of cytotoxic potential of Digera muricata leaf extract on lung cancer cell line
Zingue et al. The antimammary tumor effects of ethanolic extract of propolis from Adamawa region (Cameroon) are by apoptosis via reactive oxygen species‐mediated mitochondrial pathway
Liehr et al. Inhibition of estrogen-induced renal carcinogenesis in male Syrian hamsters by tamoxifen without decrease in DNA adduct levels
Abbas et al. Study of resveratrol against bone loss by using in-silico and in-vitro methods
Banerjee et al. Protective and therapeutic efficacy of pomegranate extracts in combination with 2-methoxyestradiol (2-ME) on S-180 ascitic tumour cells
Chandra Evaluation of Methanolic Extract of Clitoria ternatea Hepatoprotective & Nephroprotective Activity in Rats
Oyedeji et al. Effect of Corchorus olitorius extract on reproductive functions in male albino rats
Volpato et al. Effectiveness of Persea major Kopp (Lauraceae) extract against Enterococcus faecalis: a preliminary in vitro study
Kumar et al. Cytotoxic And Anti–Tumour Properties of Ethanolic Extract of Bacopa Monnieri (L) Penn
Meles et al. Measurement of Alkaloids Achyranthes Aspera Linn Level Using Thin Layer Chromatography Method and High-Performance Liquid Chromatography
Satpathy et al. Antioxidant enriched fraction from Pueraria tuberosa alleviates ovariectomized-induced osteoporosis in rats, and inhibits growth of breast and ovarian cancer cell lines in vitro
Ilyas et al. Effect of Zanthoxylum acanthopodium methanol extract on CDK4 expression to cervical cancer
Maddi Preliminary Phytochemical Analysis and in vitro Anti-cancer Screening of Ethanolic extract of Roots of Bauhinia tomentosa L. against HUH-7 Human Liver cancer Cell lines
Chourasiya et al. Genomic stability and tissue protection of Clerodendron inerme (L.) Gaertn leaves
Charles et al. Prevention of doxorubicin-induce renal function abnormalities by turmeric in Wistar rats
Choudhuri et al. CYTOTOXIC EFFECT OF TRICHOSANTHES DIOICA WALL. LEAVES ON COLORECTAL CARCINOMA CELLS AND CELL CYCLE ARREST
Oyedeji et al. Effect of Metronidazole on Reproductive Parameters in Male Wistar Rats
Ekpenyong Effect of Cymbopogon citratus Decoctions on Gasoline Vapour-induced Reproductive Toxicity in Female Rats