HU222472B1 - Légrugórendszer - Google Patents

Légrugórendszer Download PDF

Info

Publication number
HU222472B1
HU222472B1 HU0101180A HUP0101180A HU222472B1 HU 222472 B1 HU222472 B1 HU 222472B1 HU 0101180 A HU0101180 A HU 0101180A HU P0101180 A HUP0101180 A HU P0101180A HU 222472 B1 HU222472 B1 HU 222472B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
air spring
section
hose
diameter
spring hose
Prior art date
Application number
HU0101180A
Other languages
English (en)
Inventor
Antonio Branco
Ulrich Sonnak
Michael Weber
Original Assignee
Phoenix Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Phoenix Aktiengesellschaft filed Critical Phoenix Aktiengesellschaft
Publication of HUP0101180A2 publication Critical patent/HUP0101180A2/hu
Publication of HUP0101180A3 publication Critical patent/HUP0101180A3/hu
Publication of HU222472B1 publication Critical patent/HU222472B1/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16FSPRINGS; SHOCK-ABSORBERS; MEANS FOR DAMPING VIBRATION
    • F16F9/00Springs, vibration-dampers, shock-absorbers, or similarly-constructed movement-dampers using a fluid or the equivalent as damping medium
    • F16F9/02Springs, vibration-dampers, shock-absorbers, or similarly-constructed movement-dampers using a fluid or the equivalent as damping medium using gas only or vacuum
    • F16F9/04Springs, vibration-dampers, shock-absorbers, or similarly-constructed movement-dampers using a fluid or the equivalent as damping medium using gas only or vacuum in a chamber with a flexible wall
    • F16F9/0436Springs, vibration-dampers, shock-absorbers, or similarly-constructed movement-dampers using a fluid or the equivalent as damping medium using gas only or vacuum in a chamber with a flexible wall characterised by being contained in a generally closed space

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Fluid-Damping Devices (AREA)
  • Diaphragms And Bellows (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Sealing Devices (AREA)

Abstract

A találmány tárgya légrugórendszer (1, 1'), amely a következőelemekből áll: egy elasztomer anyagból kiképzett, hosszmetszetbenmeghatározott kontúrral kialakított tömlőből (2), egy változótérfogatú légkamrából (10), ahol a tömlő (2) többnyire beágyazott,tartós szilárdságot biztosító elemekkel, előnyösen axiálisan futószálerősítésekkel van ellátva. Áll továbbá egy fedélből (3), amely egyD1 átmérőjű első rögzítési szakaszt (4) foglal magában, amelyen alégrugótömlő (2) egyik vége egy szorítógyűrű (5) vagy hasonló eszközsegítségével rögzítve van; valamint egy dugattyúból (6), amely egy D2átmérőjű második rögzítési szakaszt (7) foglal magában, amelyen atömlő (2) másik vége egy szorítógyűrű (8) vagy hasonló eszközsegítségével rögzítve van és egy D3 átmérőjű merülődugattyúból (9),ahol a tömlő a merülődugattyú (9) külső palástján egy visszahajtás(13) képződése közben legördül. Áll továbbá a tömlő (2) részére egykülső vezetékből (11), valamint a tömlő (2) egy statikus szakaszából(A), amely az első rögzítési helytől (4) növekvő külső átmérővel (D) akülső vezetékig (11) terjed. A kontúrral kialakított tömlő (2) egydinamikus szakaszt (B) foglal magában, amely szakaszon a visszahajtás(13) tartományában a be- és kirugózás során a tömlő (2, 2') változóátmérővel (D4) van a merülődugattyú (9) átmérőjéhez (D3) viszonyítvakialakítva. ŕ

Description

A leírás terjedelme 6 oldal (ezen belül 2 lap ábra)
HU 222 472 Bl
A találmány tárgya légrugórendszer, amely legalább a következő légrugó-szerkezeti elemekből áll: egy elasztomer anyagból kiképzett, hosszmetszetben meghatározott kontúrral kialakított légrugótömlőből, egy változó térfogatú légkamrából, ahol a légrugótömlő többnyire beágyazott, tartós szilárdságot biztosító elemekkel, előnyösen axiálisan futó szálerősítésekkel van ellátva; továbbá egy légrugófedélből, amely egy Dl átmérőjű első rögzítési szakaszt foglal magában, amelyen a légrugótömlő egyik vége egy szorítógyűrű vagy hasonló eszköz segítségével rögzítve van; továbbá egy légrugódugattyúból, amely egy D2 átmérőjű második rögzítési szakaszt foglal magában, amelyen a légrugótömlő másik vége egy szorítógyűrű vagy hasonló eszköz segítségével rögzítve van, valamint egy D3 átmérőjű merülődugattyúból, ahol a légrugótömlő a merülődugattyú külső palástján egy visszahajtás képződése közben legördülő helyzetben van; továbbá a légrugótömlő részére egy külső vezetékből; valamint a légrugótömlő egy statikus szakaszából, amely az első rögzítési helytől növekvő külső átmérővel (D) a külső vezetékig terjed.
Egy ilyen légrugórendszert ismertet a DE 197 19 505 Al közzétételi irat. Ennél a megoldásnál a légrugótömlő eltér a szokásos hengeres alaktól. A légrugótömlő kialakításánál átmérőváltozásokat eszközöltek, éspedig hengeres, kúpos és ívelt kontúrral kialakított szakaszok képzése útján.
A légrugótömlő továbbá többnyire el van látva beágyazott, tartós szilárdságot biztosító elemekkel, ahol a tartós szilárdságot biztosító elemek keresztezett elrendezésben helyezkedhetnek el, például két egymást keresztező korcszövésű betét alkalmazása esetén (DE 41 36460 Al; Fig. 2 és 3.). Az ilyen légrugótömlőt keresztbetétes tömlőnek nevezik. Egy további változat szerint a szilárdságot biztosító elemek lehetnek axiálisan futó szálerősítésként kialakítva (DE 3643 073 Al; Fig. 1.). Az ilyen légrugótömlőket axiális tömlőknek nevezik.
A légrugórendszereknél, ahol a légrugótömlő részére külső vezetés van elrendezve, és ahol különösképpen axiális tömlőket alkalmaznak, a nyomásmentes üzemi helyzetben bizonyos körülmények között nemkívánatos redők és törések lépnek fel, amelyek az élettartamot jelentősen csökkentik.
Fentiekre tekintettel a találmány feladata egy olyan légrugórendszer létrehozása, amely az említett kedvezőtlen hatásokat kiküszöböli, és a légrugótömlő részére a megkívánt élettartamot biztosítja.
A feladat találmány szerinti megoldása légrugórendszer, amely legalább a következő légrugó-szerkezeti elemekből áll: egy elasztomer anyagból kiképzett, hosszmetszetben meghatározott kontúrral kialakított légrugótömlőből, egy változó térfogatú légkamrából, ahol a légrugótömlő többnyire beágyazott, tartós szilárdságot biztosító elemekkel, előnyösen axiálisan futó szálerősítésekkel van ellátva; továbbá egy légrugófedélből, amely egy Dl átmérőjű első rögzítési szakaszt foglal magában, amelyen a légrugótömlő egyik vége egy szorítógyűrű vagy hasonló eszköz segítségével rögzítve van; továbbá egy légrugódugattyúból, amely egy D2 átmérőjű második rögzítési szakaszt foglal magában, amelyen a légrugótömlő másik vége egy szorítógyűrű vagy hasonló eszköz segítségével rögzítve van, valamint egy D3 átmérőjű merülődugattyúból, ahol a légrugótömlő a merülődugattyú külső palástján egy visszahajtás képződése közben legördülő helyzetben van; továbbá a légrugótömlő részére egy külső vezetékből; valamint a légrugótömlő egy statikus szakaszából, amely az első rögzítési helytől növekvő külső átmérővel a külső vezetékig teqed; ahol a kontúrral kialakított légrugótömlő egy dinamikus szakaszt foglal magában, amely szakaszon, a légrugórendszer vonatkozásában, a visszahajtás tartományában a be- és kirugózás során a légrugótömlő változó átmérővel van a merülődugattyú átmérőjéhez viszonyítva kialakítva. Ez esetben a berugózásnál az átmérő csökkenése, a kirugózásnál pedig az átmérő növekedése következik be.
Egy előnyös kiviteli alak esetében a légrugótömlő dinamikus szakasza kihajtott helyzetben, nyomás nélküli állapotban legalább részben egy kúpos szakasszal rendelkezik.
Ugyancsak előnyös, ha a légrugótömlő dinamikus szakasza kizárólag kúposán van kiképezve.
Előnyös, ha a légrugórendszer úgy van kialakítva, hogy a légrugótömlő dinamikus szakasza egy első kúpos szakasszal rendelkezik, amely egy közbülső hengeres szakaszba megy át, amely egy második kúpos szakasszal folytatódik, amely a második rögzítési helyen végződik.
Előnyös továbbá, ha az első kúpos szakasz nagyobb kiteqedésű, mint a közbülső hengeres szakasz.
Előnyös továbbá a légrugótömlőt úgy kialakítani, hogy a közbülső hengeres szakasz nagyobb kiteqedésű, mint a második kúpos szakasz.
A légrugórendszer légrugótömlőjének egy előnyös kialakításánál a dinamikus szakaszon belül a légrugótömlő külső átmérőjére - kihajtott helyzetben és nyomásmentes állapotban - a merülődugattyú átmérőjéhez viszonyítva, a következő paraméterek érvényesek:
D (maximum) = 1,2 χ D3
D (minimum)=D3.
A légrugótömlő előnyösen kialakítható oly módon is, hogy a dinamikus szakaszon belül a légrugótömlő külső átmérőjére — kihajtott helyzetben és nyomásmentes állapotban - a merülődugattyú átmérőjére vonatkoztatva, a következő paraméterek érvényesek:
D (maximum) = 1,15 χ D3
D (minimum)=1,05 χ D3.
Egy előnyös kialakítás esetén a légrugótömlő statikus szakasza hengeresszakasz-mentesen közvetlenül átmegy a légrugótömlő dinamikus szakaszába.
Előnyös, ha a találmány szerinti kiviteli alakot úgy képezzük ki, hogy a légrugótömlő statikus kúpos szakasza egy ugyancsak statikus közbenső hengeres szakaszba megy át, és a légrugótömlő dinamikus szakasza ehhez a közbenső hengeres szakaszhoz csatlakozik.
Ugyancsak előnyös, ha a légrugótömlő statikus szakasza az első rögzítési hely és a külső vezeték között előnyösen kizárólag kúpos kiképzésű. A találmány kedvező kiviteli alakjánál a külső vezeték a légrugótömlő kihajtott helyzetében előnyösen az egész dinamikus szakaszt magába fogadja.
HU 222 472 Bl
Előnyösnek tekinthető, ha az első rögzítési szakasz átmérőjét és a második rögzítési szakasz átmérőjét illetően a következő paraméter érvényes:
D1>D2.
A légrugótömlő dinamikus szakasza a kihajtott helyzetben nyomás nélküli állapotban legalább részben egy kúpos szakasszal rendelkezik. Ebben a vonatkozásban két előnyös változat alakítható ki.
Az első változatnál a légrugótömlő dinamikus szakasza lényegében kizárólag kúposán van kiképezve. Ennél a változatnál a légrugótömlő statikus szakasza közbenső hengeres szakasz nélkül közvetlenül átmegy a légrugótömlő dinamikus szakaszába.
A második változatnál a légrugótömlő dinamikus szakasza egy első kúpos szakasszal rendelkezik, amely egy közbülső hengeres szakaszba megy át, majd ez a hengeres szakasz ismét egy második kúpos szakaszhoz csatlakozik, amely a második rögzítési szakaszban végződik. Ennél a kiviteli alaknál az első kúpos szakasz nagyobb kiterjedésű, mint a közbülső hengeres szakasz. A közbülső hengeres szakasz pedig nagyobb kiterjedésű, mint a második kúpos szakasz.
Különösképpen ennél a változatnál a légrugótömlő statikus szakasza egy statikus közbenső hengeres szakaszba megy át, ahol ez a közbenső szakasz a légrugótömlő dinamikus szakaszához csatlakozik.
Függetlenül ezen két változattól, a légrugótömlő statikus szakasza az első rögzítési szakasz és a külső vezeték között különösképpen lényegében kizárólag kúposán van kialakítva.
Továbbá függetlenül ettől a két változattól, a külső vezeték a dinamikus szakaszt kihajtott állapotban lényegében teljes egészében magában foglalja.
A találmány első és második változatát kiviteli példák kapcsán rajzok alapján ismertetjük közelebbről. A mellékelt rajzokon az la. ábra az első változatnak megfelelő légrugórendszer kihajtott helyzetben, nyomás nélküli állapotban, az lb. ábra az 1. ábra szerinti légrugórendszer részben berugózott helyzetben, nyomás nélküli állapotban, a
2a. ábra a második változatnak megfelelő légrugórendszer kihajtott helyzetben nyomás nélküli állapotban, a
2b. ábra a második változatnak megfelelő légrugórendszer részben berugózott helyzetben nyomás nélküli állapotban.
Az 1 légrugórendszer 3 légrugófedele az la. ábra szerint magában foglal egy Dl átmérőjű 4 első rögzítési szakaszt, amelyen a 2 légrugótömlő egyik vége egy 5 szorítógyűrűvel rögzítve van. A 3 légrugófedéllel szemben lévő 6 légrugódugattyú egy D2 átmérőjű 7 második rögzítési szakaszból, amelyen a 2 légrugótömlő másik vége ugyancsak egy 8 szorítógyűrűvel van rögzítve, valamint egy D3 átmérőjű 9 merülődugattyúból áll. A 2 légrugótömlő egy változó térfogatú 10 légkamrát foglal magában. A két rögzítési szakasz Dl és D2 külső átmérője között a következő összefüggés érvényes: D1>D2.
A 2 légrugótömlö változó D külső átmérőjű A statikus szakasszal és egy B dinamikus szakasszal rendelkezik, ahol mindkettő kúposán van kialakítva. All külső vezeték 12 érintkezési szakaszában, ahol a 2 légrugótömlő a legnagyobb D külső átmérőjével rendelkezik, az A statikus szakasz hengeres közbenső szakasz nélkül megy át a B dinamikus szakaszba. A B dinamikus szakaszon belül a légrugótömlő D külső átmérőjére előnyösen a következő paraméterek vonatkoznak, éspedig a 9 merülődugattyú D3 átmérőjére vonatkoztatva:
D (maximum)=1,2xD3 (különösképpen l,15xD3)
D (minimum)=D3 (különösen 1,05 xD3).
Ezek a paraméterek kihajtott helyzetben nyomás nélküli állapotban érvényesek.
All külső vezeték, amely a légrugófedélen és/vagy egy karosszériához erősített szerkezeti elemen és/vagy a légrugótömlőn van rögzítve, lényegében a 2 légrugótömlő B dinamikus szakaszának legnagyobb részét magában foglalja.
Az la. ábra szerinti kihajtott helyzetben, nyomás nélküli állapotban a 2 légrugótömlő B dinamikus szakasza még nincs visszahajtva.
Az lb. ábra szerinti 1 légrugórendszemél a berugózás során a dinamikus szakaszon belül a 2 légrugótömlö kontúrváltozása mellett egy 13 visszahajtás jön létre, amely a 9 merülődugattyú külső falán le tud gördülni. Az A statikus szakaszon belül ezzel szemben az la. ábra szerinti állapothoz képest a 2 légrugótömlőn kontúrváltozás lényegében nem következik be.
A 2a. ábra szerinti Γ légrugórendszer 2’ légrugótömlője hosszmetszetben egy további előnyös külső kontúrral rendelkezik. Ennél a kiviteli alaknál az egész A statikus szakasz két Al és A2 szakaszból áll, ahol az Al szakasz kúposán van kiképezve, és a 1Γ külső vezetékkel való 12’ érintkezési szakaszától kezdődően egy hengeres A2 szakaszba megy át. A B dinamikus szakasz itt egy első Bl kúpos szakasszal rendelkezik, amely all’ külső vezetéktől a 6’ légrugódugattyú irányában szűkül, azután egy B2 közbülső hengeres szakaszba megy át, amely egy második B3 kúpos szakaszhoz csatlakozik, amely szűkülve a 7’ második rögzítési szakaszban végződik. Ennél a megoldásnál az első Bl kúpos szakasz nagyobb kiterjedésű, mint a B2 közbülső hengeres szakasz. A B2 közbülső hengeres szakasz pedig nagyobb kiterjedéssel rendelkezik, mint a második B3 kúpos szakasz.
A 2a. ábra szerint a kihajtott helyzetben, nyomás nélküli állapotban a 2’ légrugótömlő B dinamikus szakasza visszahajtás nélküli állapotban van.
A 2b. ábra szerint az 1 ’ légrugórendszemél a berugózás során a B dinamikus szakaszon belül a légrugótömlő külső kontúrjának változása mellett egy 13’ visszahajtás jön létre, amely a 9’ merülődugattyú külső fala mentén le tud gördülni. Az A statikus szakaszon belül ez esetben hasonlóképpen a 2a. ábrán szemléltetett állapottal a légrugótömlő külső kontúrján lényegében nem következik be változás.
Az 1 és 1’ légrugórendszer az lb. és 2b. ábra szerint a be- és kirugózás során a 13, illetve 13’ visszahajtás szakaszán a D4 átmérőjében változásnak van kitéve, és3
HU 222 472 Bl pedig a 9, illetve 9’ merülődugattyú D3 külső átmérőjére vonatkoztatva. Ez esetben a berugózásnál a 2 légrugótömlő D4 átmérője csökken, a kirugózásnál pedig a D4 átmérő növekszik.

Claims (13)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Légrugórendszer (1, Γ), amely legalább a következő légrugó-szerkezeti elemekből áll:
    - egy elasztomer anyagból kiképzett, hosszmetszetben meghatározott kontúrral kialakított légrugótömlőből (2,2’), egy változó térfogatú légkamrából (10, 10’), ahol a légrugótömlő (2, 2’) többnyire beágyazott, tartós szilárdságot biztosító elemekkel, előnyösen axiálisan futó szálerősítésekkel van ellátva;
    - egy légrugófedélből (3, 3’), amely egy Dl átmérőjű első rögzítési szakaszt (4, 4’) foglal magában, amelyen a légrugótömlő (2, 2’) egyik vége egy szorítógyűrű (5, 5’) vagy hasonló eszköz segítségével rögzítve van;
    - egy légrugódugattyúból (6, 6’), amely egy D2 átmérőjű második rögzítési szakaszt (7, 7’) foglal magában, amelyen a légrugótömlő (2, 2’) másik vége egy szorítógyűrű (8, 8’) vagy hasonló eszköz segítségével rögzítve van, valamint egy D3 átmérőjű merülődugattyúból (9, 9’), ahol a légrugótömlő a merülődugattyú (9, 9’) külső palástján egy visszahajtás (13, 13’) képződése közben legördülő helyzetben van;
    - a légrugótömlő (2, 2’) részére egy külső vezetékből (11,11 ’), valamint
    - a légrugótömlő (2, 2’) egy statikus szakaszából (A), amely az első rögzítési szakasztól (4,4’) növekvő külső átmérővel (D) a külső vezetékig (11, 1Γ) teljed;
    azzal jellemezve, hogy
    - a kontúrral kialakított légrugótömlő (2, 2’) egy dinamikus szakaszt (B) foglal magában, amely szakaszon a visszahajtás (13,13’) tartományában a be- és kirugózás során a légrugótömlő (2, 2’) változó átmérővel (D4) van kialakítva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a légrugótömlő (2,2’) dinamikus szakasza (B) kihajtott helyzetben, nyomás nélküli állapotban legalább részben egy kúpos szakasszal rendelkezik.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti légrugórendszer, azzaljellemezve, hogy a légrugótömlő (2) dinamikus szakasza (B) előnyösen kizárólag kúposán van kiképezve.
  4. 4. A 2. igénypont szerinti légrugórendszer, azzaljellemezve, hogy a légrugótömlő (2’) dinamikus szakasza (B) egy első kúpos szakasszal (Bl) rendelkezik, amely egy közbülső hengeres szakaszba (B2) megy át, amely egy második kúpos szakasszal (B3) folytatódik, amely a második rögzítési helyen (7’) végződik.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy az első kúpos szakasz (Bl) nagyobb kiterjedésű, mint a közbülső hengeres szakasz (B2).
  6. 6. A 4. vagy 5. igénypont szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a közbülső hengeres szakasz (B2) nagyobb kiterjedésű, mint a második kúpos szakasz (B3).
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a dinamikus szakaszon (B) belül a légrugótömlő (2, 2’) külső átmérőjére (D) - kihajtott helyzetben és nyomásmentes állapotban - a merülődugattyú (9,9’) átmérőjéhez (D3) viszonyítva, a következő paraméterek érvényesek:
    D (maximum)=1,2 x D3
    D (minimum)=D3.
  8. 8. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a dinamikus szakaszon (B) belül a légrugótömlő (2, 2’) külső átmérőjére (D) - kihajtott helyzetben és nyomásmentes állapotban - a merülődugattyú (9,9’) átmérőjéhez (D3) viszonyítva, a következő paraméterek érvényesek:
    D (maximum)=1,15 χ D3
    D (minimum)=1,05 χ D3.
  9. 9. Az 1 -8. igénypontok bármelyike szerinti, különösen a 3. igénypont szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a légrugótömlő (2) statikus szakasza (A) hengeresszakasz-mentesen közvetlenül átmegy a légrugótömlő (2) dinamikus szakaszába (B).
  10. 10. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti, különösen a 4-6. igénypontok bármelyike szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a légrugótömlő (2’) statikus kúpos szakasza (Al) egy ugyancsak statikus közbenső hengeres szakaszba (A2) megy át, és a légrugótömlő (2’) dinamikus szakasza (B) ehhez a közbenső hengeres szakaszhoz (A2) csatlakozik.
  11. 11. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a légrugótömlő (2, 2’) statikus szakasza (A, Al) az első rögzítési hely (4, 4’) és a külső vezetékkel (11, 1Γ) való érintkezési helye között előnyösen kizárólag kúpos kiképzésű.
  12. 12. Az 1-11. igénypontok bármelyike szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy a külső vezeték (11, 1Γ) a légrugótömlő (2, 2’) kihajtott helyzetében előnyösen az egész dinamikus szakaszt (B) magában foglalja.
  13. 13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti légrugórendszer, azzal jellemezve, hogy az első rögzítési szakasz (4, 4’) átmérőjét (Dl) és a második rögzítési szakasz (7,7’) átmérőjét (D2) illetően a következő paraméter érvényes:
    D1>D2.
HU0101180A 1999-01-21 2000-01-13 Légrugórendszer HU222472B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19902360 1999-01-21
PCT/DE2000/000102 WO2000043692A1 (de) 1999-01-21 2000-01-13 Luftfedersystem

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0101180A2 HUP0101180A2 (hu) 2001-08-28
HUP0101180A3 HUP0101180A3 (en) 2002-02-28
HU222472B1 true HU222472B1 (hu) 2003-07-28

Family

ID=7894991

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0101180A HU222472B1 (hu) 1999-01-21 2000-01-13 Légrugórendszer

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP1064474B9 (hu)
JP (1) JP2002535573A (hu)
AT (1) ATE268877T1 (hu)
DE (2) DE50006725D1 (hu)
HU (1) HU222472B1 (hu)
WO (1) WO2000043692A1 (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
HUP0200667A2 (en) 2000-02-17 2002-06-29 Phoenix Ag Pneumatic suspension system
DE10119363A1 (de) 2000-05-02 2001-11-08 Phoenix Ag Luftfederanordnung
EP1259743B2 (de) * 2000-10-24 2008-03-26 Vibracoustic GmbH & Co. KG Luftfederanordnung
DE10220528B4 (de) * 2001-05-18 2013-08-22 Carl Freudenberg Kg Luftfederanordnung
DE10216750A1 (de) * 2002-04-16 2003-10-30 Contitech Luftfedersyst Gmbh Schlauchrollbalg-Luftfeder
EP1424506B1 (de) 2002-11-29 2008-04-09 Carl Freudenberg KG Luftfederanordnung
DE102004011466A1 (de) 2003-04-03 2004-10-21 Phoenix Ag Luftfederanordnung
DE10319474B4 (de) * 2003-04-29 2008-10-16 Vibracoustic Gmbh & Co. Kg Luftfeder-Dämpfer-Einheit
DE10330198B4 (de) * 2003-07-03 2013-10-31 Vibracoustic Gmbh & Co. Kg Federung eines Fahrzeuges
DE102005045251A1 (de) 2005-09-22 2007-03-29 Phoenix Traffic Technology Gmbh Federvorrichtung, insbesondere für einen Fahrersitz
DE102007043277A1 (de) 2007-09-11 2009-03-12 Continental Aktiengesellschaft Luftfeder-Rollbalg
DE102008012044A1 (de) 2008-03-01 2009-09-03 Contitech Antriebssysteme Gmbh Elastischer Artikel, insbesondere Antriebsriemen, mit einer Folienschutzschicht und Verfahren zu seiner Herstellung
JP5429956B2 (ja) * 2008-08-22 2014-02-26 ギガフォトン株式会社 エキシマレーザ装置
JP5307486B2 (ja) * 2008-09-16 2013-10-02 株式会社ブリヂストン 空気ばね
DE102009003528A1 (de) 2009-02-24 2010-08-26 Contitech Ag Vulkanisierte Kautschukmischung mit abriebsbeständigen und medienbeständigen Eigenschaften unter Einsatz von abgebautem pulverförmigen Fluorkunststoff, insbesondere PTFE, bei geringer Partikelgröße
DE102011053948A1 (de) 2011-09-27 2013-03-28 Contitech Luftfedersysteme Gmbh Luftfederanordnung mit einem wärmespeichernden Abrollkolben

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1036072B (de) * 1955-09-12 1958-08-07 Daimler Benz Ag Pneumatische Ausgleichsfederung fuer Fahrzeuge
DE2750666C3 (de) * 1977-11-12 1980-07-10 Daimler-Benz Ag, 7000 Stuttgart Luftfeder, insbesondere für die Abfederung der ungefederten Massen von Fahrzeugen
HU180404B (en) * 1981-03-25 1983-03-28 Taurus Gumiipari Vallalat Rolling membrane for air springs
US4504079A (en) * 1983-07-25 1985-03-12 Paccar Inc. Sway bag suspension system
US4722516A (en) * 1986-09-24 1988-02-02 The Goodyear Tire & Rubber Company Air spring with fabric restraining cylinder
DE3643073A1 (de) 1986-12-17 1988-06-30 Phoenix Ag Luftfeder
US4763883A (en) * 1987-03-30 1988-08-16 The Gates Rubber Company Airspring and sleeve
JPH01182642A (ja) * 1988-01-14 1989-07-20 Bridgestone Corp ダイアフラム型空気ばね
DE4135900C2 (de) * 1991-10-31 1995-04-13 Bayerische Motoren Werke Ag Luftfeder, insbesondere für Kraftfahrzeuge
DE4136460A1 (de) * 1991-11-06 1993-05-13 Continental Ag Rollbalgluftfeder aus elastomerem werkstoff
DE19719505C2 (de) * 1997-05-09 2000-09-14 Mannesmann Sachs Ag Luftfeder mit gelenkiggelagertem Abrollrohr
US6199837B1 (en) * 1998-05-01 2001-03-13 Bridgestone/Firestone, Inc. Thermoplastic elastomer air spring

Also Published As

Publication number Publication date
EP1064474A1 (de) 2001-01-03
EP1064474B9 (de) 2004-11-10
WO2000043692A1 (de) 2000-07-27
DE50006725D1 (de) 2004-07-15
JP2002535573A (ja) 2002-10-22
EP1064474B1 (de) 2004-06-09
HUP0101180A2 (hu) 2001-08-28
HUP0101180A3 (en) 2002-02-28
DE10001018B4 (de) 2011-03-31
DE10001018A1 (de) 2000-07-27
ATE268877T1 (de) 2004-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU222472B1 (hu) Légrugórendszer
KR101426381B1 (ko) 공기 스프링 장치
WO2001026921A3 (de) Luftfederanordnung
KR970704592A (ko) 에어백 인플레이터용 파열가능한 플라스틱 하우징(a rupturable plastic housing for an air bag inflator)
US6070903A (en) Assembly of an inflator and a gas exit tube for a vehicle occupant restraint system
US6199837B1 (en) Thermoplastic elastomer air spring
WO1998026959A3 (de) Airbag, insbesondere seitenairbag
EP1529981A1 (en) Dual height airspring having adjusted spring rate
US5752712A (en) Gas bag module for a vehicle
US20020158380A1 (en) Pneumatic suspension system
US6783121B2 (en) Rolling-lobe spring
US20020014730A1 (en) Hydraulically damping rubber support
US6308984B1 (en) Gas generator and device for inflating a vehicle occupant restraint system
JP2019501818A (ja) エアバッグをインフレータに固定するためのクランプ装置
EP0788945A3 (en) Automotive air bag filter with support member
EP0686532A1 (en) Vehicle safety apparatus
ES2125755B1 (es) Tubo intermedio para un amortiguador de vibraciones con fuerza de amortiguacion variable.
US20030102612A1 (en) External guide from fiber-reinforced plastic for use in a pneumatic spring system
US20030151177A1 (en) Double rolling-lobe spring arrangement
US7226044B2 (en) Rolling-lobe air spring
US6357564B1 (en) Connection bearing with a line connection
US8240643B2 (en) Pneumatic suspension bellows
US20030100915A1 (en) Catheter balloon
DE19813901A1 (de) Luftfeder mit Abrollrohr
CA2358903A1 (en) Improved rear-view mirror for large vehicles

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20030528

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee