HU222063B1 - Csőrögzítő szerkezet,főleg csapadékvizet elvezető csövekhez - Google Patents

Csőrögzítő szerkezet,főleg csapadékvizet elvezető csövekhez Download PDF

Info

Publication number
HU222063B1
HU222063B1 HU0000394A HUP0000394A HU222063B1 HU 222063 B1 HU222063 B1 HU 222063B1 HU 0000394 A HU0000394 A HU 0000394A HU P0000394 A HUP0000394 A HU P0000394A HU 222063 B1 HU222063 B1 HU 222063B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
pipe
clamp
clamping
end portion
tube
Prior art date
Application number
HU0000394A
Other languages
English (en)
Inventor
Tommy Andersson
Tonny Björklund
Örjan Fellert
Jan Hannson
Original Assignee
Lindab Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lindab Ab filed Critical Lindab Ab
Publication of HUP0000394A2 publication Critical patent/HUP0000394A2/hu
Publication of HUP0000394A3 publication Critical patent/HUP0000394A3/hu
Publication of HU222063B1 publication Critical patent/HU222063B1/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage ; Sky-lights
    • E04D13/04Roof drainage; Drainage fittings in flat roofs, balconies or the like
    • E04D13/08Down pipes; Special clamping means therefor
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L3/00Supports for pipes, cables or protective tubing, e.g. hangers, holders, clamps, cleats, clips, brackets
    • F16L3/08Supports for pipes, cables or protective tubing, e.g. hangers, holders, clamps, cleats, clips, brackets substantially surrounding the pipe, cable or protective tubing
    • F16L3/12Supports for pipes, cables or protective tubing, e.g. hangers, holders, clamps, cleats, clips, brackets substantially surrounding the pipe, cable or protective tubing comprising a member substantially surrounding the pipe, cable or protective tubing
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage ; Sky-lights
    • E04D13/04Roof drainage; Drainage fittings in flat roofs, balconies or the like
    • E04D13/08Down pipes; Special clamping means therefor
    • E04D2013/084Means for fixing down pipes to structure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)
  • Mechanical Operated Clutches (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Wire Bonding (AREA)

Abstract

A találmány tárgya csőrögzítő szerkezet, főleg csapadékvizet elvezetőcsövekhez, amelynek a rögzítendő csövet befogadó teste, a testbőlkinyúló és a testet tartó szerkezethez, például falhoz való rögzítésrerögzítőegysége van. A test rugalmas kialakítású, és két végrésze (10,11) van, ezek a kerület mentén egymás mellett és a testnek a rögzí-tőegységgel ellátott részével (9) átmérőirányban szemben vannakelrendezve. A találmány lényege, hogy a test olyan csőbilincsként (1)van kialakítva, amelynek a végrészei (10, 11) kapcsolóelemekkel vannakellátva. Ezek olyan kampókkal rendelkeznek, amelyek a csőbilincsnek(1) a cső (6) körüli illesztését és befogását biztosító kialakításúak. ŕ

Description

A találmány tárgya csőrögzítő szerkezet, amely csövek, főleg csapadékvízejtő csövek rögzítéséhez való. Az ilyen csőrögzítő szerkezetnek a testből kiálló rögzítőegysége van, amellyel az a falhoz vagy más szerkezeti részhez rögzíthető. A teste rugalmas kialakítású, és két olyan végrésszel van ellátva, amelyek a kerület mentén egymás mellett helyezkednek el, és a testnek attól a részétől átmérőirányban szemben helyezkednek el, amelyből a rögzítőegység kiáll.
Csapadékvizet elvezető csövekhez különböző csőrögzítő szerkezetek ismeretesek. Például ilyen a jelen bejelentő által 1995-ben publikált „Rainwater System” (magyarul „Esővízrendszer”) című prospektus, amely SVHA névvel jelölt csőrögzítő szerkezetet ismertet. Ennek lényegében hengeres teste van, amelyet a műszaki gyakorlatban „csőbilincs”-nek is neveznek, és amely alkalmas arra, hogy a csövet közrefogja és rögzítse. Ebből a csőbilincsből két nyelvként nyúlnak ki rögzítőelemek, amelyeknél fogva a csőrögzítő szerkezet például a falra rögzíthető. A csőbilincs föl van hasítva a cső befogadásához, és olyan különálló szárai vannak, amelyek axiálisan elmozdítva kapcsolódásba hozhatók a csőbilincs szemben fekvő végeivel. Az ilyen csőbilincs szerelése részletesen ismertetésre kerül a fentebb ismertetett nyomtatványban (7. oldal 6. és 7. bekezdés).
Ismert továbbá a jelen bejelentő 1994-ben „Takvággkatalogen” című kiadványából „SVHA” és „SVSTI” jelű csőrögzítő szerkezet. Az elsőként említett csőbilincs két füllel van a falra szerelve, míg a másodikként említett csőbilincset a falban csappal rögzítik, amely a csőbilincs testéhez kapcsolódik. Ezt a két hagyományos csőbilincset külön reteszelőelemek, például befogópofák révén a rögzítendő csőre szorítják, és ezek az ékhatás elvén összeszorítják a csőbilincs szemben fekvő végeit.
A fenti megoldások közös hiányossága, hogy azok valójában két szerkezeti részből állnak (csőbilincsből és befogópofából), valamint rendszerint külön szerszámra, például kalapácsra van szükség ahhoz, hogy a szerelő a csövet be tudja fogni a csőbilincs és befogópofa segítségével. A fenti hagyományos csőbilincsek szerelése a gyakorlati tapasztalatok szerint meglehetősen körülményes és időigényes.
További hagyományos csőrögzítő szerkezeteket ismertetnek például a DK-20166, DK-130196 és EP-79417 számú szabadalmi leírások; ezek mind kétrészes csőrögzítő szerkezeteket ismertetnek.
További publikációként utalunk az FR-2071357 számú szabadalmi leírásra, amelynek 1. és 2. ábráján feltüntetett csőrögzítő szerkezet műanyagból van kialakítva. Ez olyan műanyag csövek befogására való, amelyek különböző hőmérsékletű áramló folyadékokat fogadnak be. A csövekben áramoltatott és különböző hőmérsékletű folyadékoknak megfelelően a változó csőátmérőkhöz való alkalmazkodás céljából a körkörös csőrögzítő szerkezetnek a belső oldalán nyúlványai vannak. Ez a hagyományos csőrögzítő szerkezet azonban nem jöhet szóba csapadékvízejtő csövekhez, és a fenti francia iratban nem foglalkoznak azokkal a sajátos problémákkal, amelyek éppen a csapadékvízejtő csöveknél jelentkeznek.
A jelen találmánnyal célunk a fenti hiányosságok kiküszöbölése, azaz olyan tökéletesített csőrögzítő szerkezet létrehozása, amely jóval egyszerűbben és könnyebben szerelhető és kezelhető, mint a hagyományos megoldások. A jelen találmánnyal célunk továbbá olyan csőrögzítő szerkezet létrehozása, amely csapadékvízejtő csövekhez is problémamentesen alkalmazható.
A kitűzött feladat megoldásához a bevezetőben ismertetett típusú csőrögzítő szerkezetből indultunk ki, amelynek a rögzítendő csövet befogadó csőbilincsszerű teste, valamint a testből kinyúló, a testet tartó szerkezethez, például falhoz való rögzítésre rögzítőegysége van. Továbbá, a test rugalmas kialakítású és két végrésze van, ezek a kerület mentén egymás mellett és a testnek a rögzítőegységgel ellátott részével átmérőirányban szemben vannak elrendezve. A találmány szerinti megoldás lényege, hogy a test olyan csőbilincsként van kialakítva, amelynek végrészei kapcsolóelemekkel vannak ellátva, ezek olyan kampókkal rendelkeznek, amelyek a csőbilincsnek a cső körüli illesztését és befogását biztosítják.
Célszerű az olyan kiviteli alak, amelynél a kapcsolóelemek egymással bepattintható kapcsolatba hozható kialakításúak.
Előnyösen a végrész kapcsolóelemének olyan szélrésze van, amely a csőbilincshez képest axiális irányban helyezkedik el, és legalább egy, hosszúkás kampóval van ellátva amely a másik végrész kapcsolóelemével kapcsolatba hozható kialakítású, valamint ez utóbbinak legalább egy kampórésze van, amely a hosszúkás kampóval reteszelő kapcsolatba hozható.
Célszerűen a végrész kapcsolóeleme peremekkel van ellátva, ezek a kampókat a másik végrészen lévő kampórészekkel eltolhatóan megvezető kialakításúak.
Előnyös az olyan kivitel is, amelynél a végrész kapcsolóeleme két, egymástól távközzel elrendezett nyelvként van kialakítva. Ezek mindegyikének olyan kampórészei vannak, amelyek a szemközti végrész kampóival reteszelő kapcsolatba hozhatók.
Továbbá, célszerűen a csőbilincsnek a rögzítőegységekkel ellátott része axiális horonnyal van ellátva, amely kifelé hajlított, és a két végrésznek visszarugózó hatást biztosít.
Előnyösen a végrésznek axiálisan ívelt szakasza van, amely radiális irányban rugalmas kialakítású. De célszerű az olyan kivitel is, amelynél az ívelt szakasz a csőbilincshez képest kívüllevően hajlított kialakítású.
Előnyös lehet továbbá az olyan kivitel, amelynél az ívelt szakasznak belső axiális bordája van, amely a hosszúkás kampóktól távközzel van elrendezve, és amely a szerelési helyzetben a csövön felfekvő kialakítású.
Célszerűen a két végrész az összekapcsolt helyzetében egymást legalább részben átfedi.
Előnyösen a kapcsolóelemeknek legalább két kapcsolási helyzetük van, amelyek közül az egyik a teljesen összekapcsolt helyzet, ebben a csőbilincs szorosan felfekszik a befogott cső külső palástján és azt mereven befogja, a másik közbenső helyzetében viszont a csőbilincs a befogandó cső külső palástjától távközre helyezkedik el.
HU 222 063 Bl
Továbbá, célszerűen a csőbilincs kerületi irányban rugalmas kialakítású. De különösen előnyös az olyan kivitel, amely egyetlen darabból, előnyösen vékony fémlemezből van kialakítva. Ezzel különösen egyszerű és olcsó gyárthatóságot érünk el.
Adott esetben a rögzítőegység különálló szerkezeti elemként alakítható ki és kapcsolódhat a csőbilincshez.
A találmány szerinti csőrögzítő szerkezet tehát rendkívül egyszerűen és könnyen felszerelhető bármiféle csőre, mégpedig mindenféle szerszám nélkül, ami a használó számára jelentős előnyökkel jár a hagyományos megoldásokhoz képest. A találmány szerinti csőrögzítő szerkezet a csövet egyszerű befogóhatás révén rögzíti, és a célszerű kiviteli alaknál közbenső helyzetet is lehetővé tesz, amelyben a beállítás során a csőrögzítő szerkezet viszonylagosan elmozdítható a csőhöz képest. Ezzel a szerelés és pontos beállítás igen leegyszerűsödik.
A találmány szerinti csőrögzítő szerkezet a lehető legszélesebb körben alkalmazható, mégpedig a legkülönbözőbb típusú csövekhez, függetlenül a rögzítőegység kialakításától.
A találmányt részletesebben a csatolt rajz alapján ismertetjük, amelyen a találmány szerinti megoldás két példakénti kiviteli alakját tüntettük fel. A rajzon:
- Az 1. és 2. ábrákon a találmány szerinti csőrögzítő szerkezet első példakénti kiviteli alakját átlós perspektivikus nézetekben szemléltettük;
- a 3. és 4. ábrákon az 1. és 2. ábra szerinti csőrögzítő szerkezet látható, mégpedig a 3. ábrán a csőrögzítés előtti, a 4. ábrán pedig a csövön rögzített állapotban;
- az 5. ábrán az 1. ábra szerinti megoldás közbenső helyzetben látható felülnézetben;
- a 6. ábrán a találmány szerinti csőrögzítő szerkezet másik példakénti kiviteli alakja látható perspektivikus képben.
Amint az 1. és 2. ábrákon látható, a találmány szerinti bilincsszerű csőrögzítő szerkezet első példakénti kiviteli alakjának hengeres és kerületi irányban rugalmas teste van, amely egyetlen darabból van kialakítva, nevezetesen 1 csőbilincset foglal magában. Az 1 csőbilincsből rögzítőegységek nyúlnak ki, ezek a jelen kiviteli alak esetében 2 és 3 rögzítőfülekként vannak kialakítva. Ezek egy-egy nyílással vannak ellátva, például a
3. ábrán feltüntetett 4 falhoz rögzítéshez, amihez a jelen esetben 5 rögzítőcsavarokat alkalmaztunk.
A testként szereplő 1 csőbilincs úgy van kialakítva, hogy az szilárdan befogja a rögzítendő csővezetéket, például csapadékvíz-elvezető 6 csövet, amelyet a 3. ábrán vékony szaggatott vonallal jelöltünk.
Az 1 csőbilincsnek két, félkör alakú csőrögzítő 7 és 8 befogórésze van. A 7 befogórésznek 10 végrésze van, amely az 1 csőbilincs kerületi irányában tekintve szemben helyezkedik el a másik 8 befogórész 11 végrészével. Ezek a csőrögzítő 7 és 8 befogórészek visszarugózó hatásúak, azaz hajlamosak arra, hogy az 1. ábrán feltüntetett helyzetbe térjenek vissza, ha a 10 és 11 végrészeket egymás irányába mozdítjuk el, vagy ha azokat kissé széjjel nyitjuk.
A 10 és 11 végrészek az 1 csőbilincs kerülete mentén tekintve lényegében a hátsó 9 résszel szemben fekvőén helyezkednek el. Különösen a 2. ábrán jól látható, hogy az 1 csőbilincs 2 és 3 rögzítőfülei a hátsó 9 részből kétoldalt nyúlnak hátra. Ezáltal tehát az 1 csőbilincs szimmetrikus kialakítását étjük el, amellyel tovább javítjuk a rugalmas hatását, amire még alább térünk ki részletesebben.
A 7 befogórész 10 végrésze kapcsolóegységgel van ellátva, amely a jelen esetben két, axiális irányban egymástól távközzel elhelyezkedő 12 nyelvként van kialakítva. Ezek úgy vannak kiképezve, hogy kapcsolódjanak a 8 befogórész 11 végrészén kialakított kapcsolóegységekkel, amelyek a jelen esetben axiális peremként vannak kialakítva és hosszúkás 13 kampókkal vannak ellátva. A 13 kampók tehát alakzáró kapcsolódásba hozhatók a 12 nyelvekkel.
A 12 nyelv az 1 csőbilincs testéhez átvezető részénél két, egymással szemben fekvő 14 és 15 bevágással van ellátva, ezekből két, 16 és 17 perem nyúlik ki, mégpedig a 12 nyelv szabad végének irányába. A 16 és 17 peremeknek belső 18 kampórészük és külső 19 kampórészük van, amint az jól kivehető a 2. ábrán.
Továbbá, a találmány szerint a 8 befogórésznek a végén axiálisan ívelt 20 szakasza van, amely az 1 csőbilincshez képest kifelé ívelt kialakítású, de ennek szerepére alább térünk ki részletesebben.
A találmány szerinti csőrögzítő szerkezet fenti kiviteli alakjának alkalmazásmódját a 3-5. ábra kapcsán ismertetjük.
Először a csőrögzítő szerkezet 1 csőbilincsét a 2 és rögzítőfüleken keresztül csavarozással rögzítjük a falhoz, például az 5 rögzítőcsavarok becsavarásával. Ezt követően behelyezzük a rögzítendő 6 csövet az 1 csőbilincsbe úgy, hogy a rugalmas 7 és 8 befogórészek közrefogják a 6 csövet. A 6 cső behelyezhető az 1 csőbilincsbe axiális bevezetéssel, de adott esetben eljárhatunk úgy is, hogy a csőrögzítő 7 és 8 befogórészeket annyira szétfeszítjük, hogy a 6 cső a közöttük lévő hézagon keresztül bevezethető legyen a 10 és 11 végrészek között (lásd 3. ábra).
Ezt követően kézzel zárjuk az 1 csőbilincset, ehhez a 8 befogórész 11 végrészét bepattintásos kapcsolatba hozzuk a 7 befogórész 10 végrészével. Ezzel már az 1 csőbilincsben helyezkedik el a 6 cső.
A végleges rögzítési műveletnél a 8 befogóegység kapcsolóelemeit, azaz a jelen esetben a 13 kampókat kapcsolódásba hozzuk a másik 7 befogórész megfelelő kapcsolóelemeivel, nevezetesen a 12 nyelveivel, mégpedig úgy, hogy a 13 kampók alakzáróan kapcsolódjanak a 16 és 17 peremek belső 18 kampórészeivel. Ez a művelet mindenféle szerszám nélkül könnyen végezhető, és a 13 kampók és a 18 kampórészek közötti kapcsolódás létrehozható azáltal, hogy a szerelő kissé megnyomja az ívelt 20 szakaszt radiálisán a 6 csőhöz és az 1 csőbilincshez képest befelé, amint azt a 4. ábrán A nyíllal jelöltük.
A fenti műveletek teljes befejezése után a 13 kampók a 16 és 17 peremeken elcsúsznak lényegében az 1 csőbilincs kerületi irányába (a 4. ábrán az óramutató
HU 222 063 Β1 járásával megegyező irányban). Ha kellő erőt alkalmazunk A nyíl irányába, akkor a 13 kampók a belső 18 kampórészek mögött fognak elhelyezkedni, és igen szorosan fognak kapcsolódni azokkal. Ezt a szoros kapcsolatot segítik különösen a 7 és 8 befogórészek 10 és 11 végrészei, amelyek átlapolják egymást a teljesen összekapcsolt helyzetben (4. ábra).
Az 5. ábrán az 1 csőbilincs olyan közbenső helyzetét szemléltettük vázlatosan, amelyben a 13 kampók kapcsolódnak a 16 és 17 peremek külső 19 kampórészeivel. Ebben az állapotban az 1 csőbilincs belső oldala megfelelő távközzel helyezkedik el a 6 cső külső palástjától, ami annyit jelent, hogy az 1 csőbilincs és a 6 cső viszonylagosan eltolható, például a pontos beállítás céljából, mielőtt a végleges rögzítés megtörténne.
Az 1 csőbilincs végleges rögzítéséhez - amint azt fentebb már ismertettük - az A nyíl irányába nyomóerőt fejtünk ki az íves 20 szakaszra, aminek hatására a 13 kampók és a 16,17 peremek közötti megvezetésnek köszönhetően all végrész elmozdul B nyíllal jelölt irányba (azaz érintőlegesen), és ezzel éljük el a végleges reteszelt csőbefogó helyzetet (4. ábra).
A fenti műveleti lépésnél tehát az A nyíl irányába kifejtett eró hatására az ívelt 20 szakasz radiálisán kifelé rugalmasan deformálódik és ezzel egyidejűleg a kerületi irányba a hossza megnő. Ilyenkor a 13 kampók rápattinthatók a belső 18 kampórészekre. A nyomóerő megszüntetése után az ívelt 20 szakasz rugalmasan visszaáll az alaphelyzetébe, és ezáltal ráfeszíti az 1 csőbilincset a 6 cső külső palástjára. A 13 kampókat húzóerő szorítja rá a belső 18 kampórészekre és belső 21 bordára, amely az ívelt 20 szakaszon a 13 kampókkal szemben helyezkedik el, és az összezárt állapotban fölfekszik a 6 cső külső palástján.
Az 1 csőbilincs hátsó 9 része kifelé hajlított kialakítású és lényegében axiális 22 hornyot képez. Ez még inkább elősegíti a csőrögzítő 7 és 8 befogórészek visszarugózó hatását. Ez az axiális 22 horony azzal az előnnyel is jár, hogy a 6 cső visszahajtott 23 szegélyét befogadhatja.
A találmány szerinti csőrögzítő szerkezet fentebb ismertetett új típusú kivitelével igen racionális és gyors szerelést teszünk lehetővé, mindenféle kéziszerszám nélkül. Ez igen nagy előnyt jelent a csőgyártó számára is, hiszen ezáltal viszonylag vékony fémlemezből akár egyetlen darabból is gyártható a cső. Tehát a 6 cső kerülete mentén nincs szükség külön rögzítőfülekre a 6 cső biztonságos befogásához és rögzítéséhez.
Az 1 csőbilincs 10 és 11 végrészei közötti kapcsolat rendkívül szoros - amint arra fentebb utaltunk vagyis a gyakorlati tapasztalatok szerint az 1 csőbilincs kézzel alig oldható. Ha bizonyos okokból mégis oldani kell az 1 csőbilincset, erre a célra alkalmazhatunk külön nem ábrázolt csavarhúzót, amelyet ilyenkor 24 bevágásba kell illesztenünk (2. ábra). Ez a 24 bevágás a csőrögzítő 8 befogórész 11 végrészében van a jelen esetben kialakítva, amely kapcsolatban van a 13 kampókkal. Ezzel a csavarhúzóval tehát a reteszelés egyszerűen oldható.
Végül megjegyezzük, hogy a találmány értelmében sok más kiviteli alak és kombináció is lehetséges.
A 6. ábrán például olyan kiviteli változatot tüntettünk fel, amelynél az 1 csőbilincs rögzítóegysége 25 rögzítőcsapként van kialakítva, amelynek 26 része az 1 csóbilincs belsejébe nyúlik, nevezetesen a 22 horonyban helyezkedik el.
A találmány persze nem korlátozódik a fentiekben ismertetett bepattintásos kapcsolóegységekre, hanem számos más rögzítőkapcsolat is elképzelhető az igényelt oltalmi körön belül. Olyan kiviteli változat is lehetséges, amelynél a két végrész szélei megnyújtott kampóként vannak kialakítva, amelyek egymást átlapolják és ezzel éljük el a reteszelőhatást.

Claims (14)

1. Csőrögzítő szerkezet, főleg csapadékvizet elvezető csövekhez, amelynek a rögzítendő csövet befogadó teste, a testből kinyúló és a testet tartó szerkezethez, például falhoz való rögzítésre rögzítőegysége van, továbbá a test rugalmas kialakítású és két végrésze (10, 11) van, ezek a kerület mentén egymás mellett és a testnek a rögzítőegységgel ellátott részével (9) átmérőirányban szemben vannak elrendezve, azzal jellemezve, hogy a test olyan csőbilincsként (1) van kialakítva, amelynek a végrészei (10, 11) kapcsolóelemekkel vannak ellátva, ezek olyan kampókkal rendelkeznek, amelyek a csóbilincsnek (1) a cső (6) körüli illesztését és befogását biztosító kialakításúak.
2. Az 1. igénypont szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a kapcsolóelemek egymással bepattintható kapcsolatba hozható kialakításúak.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a végrész (11) kapcsolóelemének olyan szélrésze van, amely a csóbilincshez képest (1) axiális irányban helyezkedik el, és legalább egy, hosszúkás kampóval (13) van ellátva, amely a másik végrész (10) kapcsolóelemével kapcsolatba hozható kialakítású, és amely utóbbinak legalább egy kampórésze (18) van, amely a hosszúkás kampóval (13) reteszelő kapcsolatba hozható kialakítású.
4. A 3. igénypont szerinti csőrögzitő szerkezet, azzaljellemezve, hogy a végrész (10) kapcsolóeleme peremekkel (16,17) van ellátva, ezek a kampókat (13) a másik végrészen (11) lévő kampórészekkel (18) eltolható módon megvezető kialakításúak.
5. A 3. vagy 4. igénypont szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a végrész (10) kapcsolóeleme két, egymástól távközzel elrendezett nyelvként (12) van kialakítva, ezek mindegyikének kampórészei (18, 19) vannak, ezek a szemközti végrész (11) kampóival (13) reteszelő kapcsolatba hozható kiképzésűek.
6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzitó szerkezet, azzal jellemezve, hogy a csőbilincsnek (1) a rögzítőegységekkel - például rögzítőfülekkel (2,3) vagy rögzítőcsappal (25) - ellátott része (9) axiális horonnyal (22) van ellátva, amely kifelé hajlított és a két végrésznek (10,11) visszarugózó hatást biztosító kialakítású.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a végrésznek (11)
HU 222 063 Bl axiálisan ívelt szakasza (20) van, amely radiális irányban rugalmas kialakítású.
8. A 7. igénypont szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy az ívelt szakasz (20) a csőbilincshez (1) képest kívüllevően hajlított kialakítású.
9. A 7. vagy 8. igénypont szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy az ívelt szakasznak (20) belső axiális bordája (21) van, amely a hosszúkás kampóktól (13) távközzel van elrendezve, és amely a szerelési helyzetben a csövön (6) felfekvő kialakítású. 10
10. Az 1-9. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a két végrész (10, 11) az összekapcsolt helyzetben egymást legalább részben átfedi.
11. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a kapcsolóelemeknek legalább két kapcsolási helyzetük van, amelyek közül az egyik a teljesen összekapcsolt helyzet, ebben a csőbilincs (1) szorosan felfekszik a befogott cső (6) külső palástján, a másik pedig olyan közbenső hely5 zet, amelyben a csőbilincs (1) a befogandó cső (6) külső palástjától távközre helyezkedik el.
12. Az 1-11. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a csőbilincs (1) kerületi irányban rugalmas kialakítású.
13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy egyetlen darabból, előnyösen vékony fémlemezből van kialakítva.
14. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti csőrögzítő szerkezet, azzal jellemezve, hogy a rögzítő15 egység - például rögzítőcsap (25) - különálló szerkezeti elemként kapcsolódik a csőbilincshez (1).
HU0000394A 1996-12-18 1997-12-16 Csőrögzítő szerkezet,főleg csapadékvizet elvezető csövekhez HU222063B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9604645A SE508849C2 (sv) 1996-12-18 1996-12-18 Hållare för stuprör
PCT/SE1997/002103 WO1998027293A1 (en) 1996-12-18 1997-12-16 Pipe holder

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0000394A2 HUP0000394A2 (hu) 2000-08-28
HUP0000394A3 HUP0000394A3 (en) 2000-09-28
HU222063B1 true HU222063B1 (hu) 2003-04-28

Family

ID=20405013

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0000394A HU222063B1 (hu) 1996-12-18 1997-12-16 Csőrögzítő szerkezet,főleg csapadékvizet elvezető csövekhez

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0968340B1 (hu)
AU (1) AU5352798A (hu)
DE (2) DE69729486T2 (hu)
DK (1) DK0968340T3 (hu)
HU (1) HU222063B1 (hu)
NO (1) NO313249B1 (hu)
PL (1) PL195982B1 (hu)
SE (1) SE508849C2 (hu)
WO (1) WO1998027293A1 (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2820188B1 (fr) * 2001-01-30 2003-05-09 Faurecia Ind Systeme d'accrochage d'un organe sur une piece de support, notamment pour vehicule automobile
ITVI20020031A1 (it) * 2002-02-18 2002-05-20 Giorgio Bassanese Elemento antiintrusione applicabile a tubi pluviali.
SE530093C2 (sv) * 2006-11-03 2008-02-26 Plannja Siba Ab Stuprörssvep
SE530095C2 (sv) * 2006-11-03 2008-02-26 Plannja Siba Ab Stuprörssvep och sätt att montera sådant
GB2574671A (en) * 2018-06-15 2019-12-18 D Line Europe Ltd Conduit clip

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH643338A5 (en) * 1979-10-15 1984-05-30 Egli Fischer & Co Pipe clamp
EP0135698B1 (de) * 1983-07-21 1988-12-28 Egon Striedelmeyer Rohrbefestigungsschelle
IT213235Z2 (it) * 1987-01-30 1989-11-13 Cattani & C Spa Off Staffa di sostegno in particolareper tubi
ES2028415T3 (es) * 1988-07-18 1992-07-01 Egli, Fischer & Co. Ag Abrazadera tubular.
US5478033A (en) * 1994-04-19 1995-12-26 Hungerford, Jr.; Charles S. Pipe clamp

Also Published As

Publication number Publication date
SE508849C2 (sv) 1998-11-09
AU5352798A (en) 1998-07-15
HUP0000394A3 (en) 2000-09-28
SE9604645L (sv) 1998-06-19
DE69729486D1 (de) 2004-07-15
NO992722L (no) 1999-06-04
SE9604645D0 (sv) 1996-12-18
DE968340T1 (de) 2002-01-17
EP0968340B1 (en) 2004-06-09
PL195982B1 (pl) 2007-11-30
EP0968340A1 (en) 2000-01-05
NO313249B1 (no) 2002-09-02
PL334016A1 (en) 2000-01-31
WO1998027293A1 (en) 1998-06-25
DK0968340T3 (da) 2004-07-19
NO992722D0 (no) 1999-06-04
HUP0000394A2 (hu) 2000-08-28
DE69729486T2 (de) 2005-07-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5749603A (en) Holding device for a hose clip
US6749232B2 (en) Pipe clamp, in particular, pipe coupling
AU727437B2 (en) Clamp arrangement for clamping a hose fast on a pipe portion
US6394690B1 (en) Connection fitting with an attachment projection divided by slits into holding tongues
JP3237643B2 (ja) クリップ
SK283498B6 (sk) Rúrková objímka
HUE031124T2 (hu) Profilbilincs tömítõelemmel
CN109538853B (zh) 具有密封组件的型材夹具
US10710528B2 (en) Bracket and bracket assembly
WO2006138151A2 (en) Hose/clamp assembly with removable retaining device
JP2019519732A (ja) ホースクランプ
US6192555B1 (en) Hose clip of the self-holding type
HU222063B1 (hu) Csőrögzítő szerkezet,főleg csapadékvizet elvezető csövekhez
US5676339A (en) Easily removable cable strain relief device
HU218470B (hu) Csőbilincs
JP4296882B2 (ja) ホースクランプ
KR100223101B1 (ko) 스프링 밴드 클램프
HU220350B (hu) Csőrögzítő szerkezet és eljárás cső rögzítésére
EP0731889B1 (en) Pipe clip
JP2561820Y2 (ja) ホースクリップ
CA1260514A (en) Device for connecting a hose end to a connecting sleeve
CN215705266U (zh) 一种方便安装的活页线圈
RU26628U1 (ru) Зажимное устройство многократного использования (варианты)
KR19990013478A (ko) 파이프의 일부상에 고정된 호스를 클램핑하는 클램프 장치
KR200147627Y1 (ko) 자동차의 클러치 호스 단부 고정구조

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20030127

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees