HU218736B - Szabályozott szemcseméretű és szemcseméret-eloszlású poliizocianát részecskék, eljárás előállításukra és felhasználásuk - Google Patents

Szabályozott szemcseméretű és szemcseméret-eloszlású poliizocianát részecskék, eljárás előállításukra és felhasználásuk Download PDF

Info

Publication number
HU218736B
HU218736B HU9802378A HUP9802378A HU218736B HU 218736 B HU218736 B HU 218736B HU 9802378 A HU9802378 A HU 9802378A HU P9802378 A HUP9802378 A HU P9802378A HU 218736 B HU218736 B HU 218736B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
particle size
polyisocyanate
particles
particles according
size distribution
Prior art date
Application number
HU9802378A
Other languages
English (en)
Inventor
Mark Levis Middleton
Robert James Munro
Raymond Oliver
Joseph Youngblood Stuart
Arend Jan Zeeuw
Original Assignee
Huntsman Ici Chemicals
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Huntsman Ici Chemicals filed Critical Huntsman Ici Chemicals
Publication of HUP9802378A2 publication Critical patent/HUP9802378A2/hu
Publication of HUP9802378A3 publication Critical patent/HUP9802378A3/hu
Publication of HU218736B publication Critical patent/HU218736B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C263/00Preparation of derivatives of isocyanic acid
    • C07C263/16Preparation of derivatives of isocyanic acid by reactions not involving the formation of isocyanate groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C265/00Derivatives of isocyanic acid
    • C07C265/14Derivatives of isocyanic acid containing at least two isocyanate groups bound to the same carbon skeleton

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Polyurethanes Or Polyureas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
  • Paper (AREA)

Abstract

A találmány olyan szilárd poliizocianátrészecskékre vonatkozik,amelyek részecskeméret-eloszlási indexe 1,5-nél kisebb, és gyártásköziszennyezésektől lényegében mentesek. Ezeket a részecskéket a találmányszerint úgy állítják elő, hogy poliizocianátömledéket egy vagy többfúvókán átvezetve cseppekké alakítanak, és a cseppeket nemizocianátreaktív hűtőközeggel lehűtik. ŕ

Description

A találmány szilárd poliizocianát [előnyösen diizocianát, különösen előnyösen difenil-metán-diizocianát (MDI)] részecskékre, azok előállítására és azok felhasználására vonatkozik.
A poliizocianátok szakember számára igen jól ismert vegyületek, amelyeket széles körben hasznosítanak például a poliuretángyártás nyersanyagaiként.
A „poliizocianátok” megjelölésen két vagy több izocianátcsoportot tartalmazó szerves vegyületek széles körét értjük. Ezek a vegyületek aromás és/vagy alifás csoportokat tartalmazhatnak. A széles körben felhasznált poliizocianátok közül példaként a következőket soroljuk fel: toulilén-diizocianátok (TDI), difenilmetán-diizocianátok (MDI), naftalin-l,5-diizocianát (ND1), hexametilén-l,6-diizocianát (HDI), p-feniléndiizocianát (PPDI), transz-ciklohexán-l,4-diizocianát (CHDI), izoforon-diizocianát (IPDI) és tetrametil-xililén-diizocianátok (TMXDI).
A poliizocianátok egyik legjelentősebb csoportját a difenil-metán-diizocianátok képezik.
Ismert az is, hogy a tárolási stabilitás javítása és a kívánt feldolgozási, kezelési és reakciójellemzők elérése céljából a poliizocianátok módosíthatók.
A módosított poliizocianátok általában elfolyósított termékek. Ilyenek például a poliizocianátok dimerizált és trimerizált formái, vagy a poliizocianátok izocianátreaktív csoportokat tartalmazó vegyületekkel képezett reakciótermékei.
A poliizocianátok egyes képviselői, így például a 4,4’-difenil-metán-diizocianát szilárd lemezkék formájában is kialakíthatók, ezek azonban könnyen képeznek füstöt, így használatuk egészségügyi és biztonságtechnikai problémákkal jár.
Finom eloszlású szilárd poliizocianátok, például MDI-porok is ismertek, amelyeket elsősorban kötőanyagokban és ragasztóanyagokban használnak (lásd például a 4 569 982 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírást). Ezeket a por alakú termékeket folyadékáram porlasztásával alakítják ki. Ezért a képződött cseppecskék részecskeméret-eloszlása széles, azaz polidiszperz termék képződik, ahol az egyedi részecskék összetapadásra hajlamosak. Az így kialakított porok egyedi részecskéinek átmérője rendszerint 1 mm-nél lényegesen kisebb, és a portermék szabálytalan alakú, széles méreteloszlású részecskékből áll.
Az 1 456 411 számú szovjet szabadalmi leírás eljárást ismertet szilárd, gömb alakú 4,4’-MDI granulátum előállítására oly módon, hogy a megömlesztett anyagot vízbe csepegtetik. Hűtés hatására a cseppecskék megszilárdulnak, és szilárd granulátumot képeznek. Az eljárás során azonban - a vízzel való reakció következtében - karbamidcsoportok képződnek, és a termék jelentős mennyiségben tartalmaz 4,4’-MDI dimereket, ami rontja a termék minőségét.
Munkánk során eljárást dolgoztunk ki olyan szabályozott szemcseméretű és szemcseméret-eloszlású szilárd poliizocianátszemcsék előállítására, amelyek kémiailag lényegében azonosak az előállításukhoz felhasznált kiindulási anyaggal.
A találmány szerinti poliizocianátrészecskék folyási jellemzői sokkal jobbak a kiindulási anyagénál, így a találmány szerinti termék az ismerteknél lényegesen könnyebben kezelhető és továbbítható. További előnyt jelent, hogy a találmány szerinti részecskék az ismerteknél sokkal kevésbé hajlamosak füstképzésre, és az esetlegesen képződött füst mennyisége az elfogadható szint alatt marad.
A találmány tehát olyan szilárd poliizocianátrészecskékre vonatkozik, amelyek részecskeméret-eloszlási indexe 1,5-nél kisebb, és gyártásközi szennyezésektől lényegében mentesek.
A „gyártásközi szennyezések” megjelölésen a kiindulási poliizocianát szemcsés termékké való alakítása során az izocianátcsoportok és izocianátreaktív csoportok reakciójával kialakult összes olyan reakcióterméket értjük, amelyek a kiindulási anyagban nem voltak jelen. Ilyen reakciótermékek például uretánok, allofanátok, karbamidok, biuretek, amidok, karbodiimidek vagy uretoniminek, vagy pedig izocianát dimerek vagy trimerek lehetnek.
A „részecskeméret-eloszlási index” (rövidítve RMEI) megjelölésen a tömeg szerinti átlagos részecskeméret és a szám szerinti átlagos részecskeméret hányadosát értjük. A tömeg szerinti átlagos részecskeméret a [EwjDJ: [ZwJ hányadosnak felel meg, ahol Wj a D, középátmérőjű részecskék tömegét jelenti; míg a szám szerinti átlagos részecskeméret a [Zn,DJ: [ZnJ hányadosnak felel meg, ahol n, a D; középátmérőjű részecskék számát jelenti.
Az „átmérő” megjelölésen a részecske fő keresztirányú dimenzióját értjük.
A poliizocianátrészecskék részecskeméret-eloszlási indexe előnyösen 1,3-nál kisebb, célszerűen legfeljebb 1,1 lehet.
A találmány szerinti poliizocianátrészecskék bármely alakúak lehetnek, a részecskék azonban előnyösen szferoidálisak, különösen előnyösen gömb alakúak.
A találmány szerinti poliizocianátrészecskék egy vagy több poliizocianátfajtából állhatnak. Ezek a részecskék előnyösen vagy egyetlen poliizocianátfajtából, vagy több azonos eredetű poliizocianátfajta elegyéből (például oligomerek elegyéből) állnak. Különösen előnyösek az egyetlen poliizocianátfajtából álló szemcsék. A szemcsék bármely szerves poliizocianátból kialakíthatók.
Alkalmas poliizocianátok például az alifás, cikloalifás, aralifás, heterociklusos és aromás poliizocianátok, amelyek közül példaként a hexametilén-diizocianátot, az izoforon-diizocianátot, a ciklohexán-l,4-diizocianátot, a diciklohexil-metán-4,4-diizocianátot és a pxililén-diizocianátot említjük meg.
A poliizocianátok előnyös képviselői az aromás poliizocianátok, például a fenilén-diizocianátok, a toulilén-diizocianátok és az 1,5-naftilén-diizocianát. Kiemelkedően előnyösek a difenil-metán-diizocianát (MDI) alapú poliizocianátok, így a 4,4’-MDI, a 2,4’MDI és keverékeik, valamint a 2-nél nagyobb izocianátfunkcionalitású MDI polimerek.
HU 218 736 Β
Kiemelkedően előnyös poliizocianáttípusnak bizonyult a „tiszta” MDI.
A „tiszta” MDI megjelölésen legalább 85 tömeg%, előnyösen legalább 95 tömeg%, különösen előnyösen legalább 99 tömeg% 4,4’-MDI-t tartalmazó poliizocianátkompozíciókat értünk.
A „tiszta” MDI általában erősen hajlamos a dimerizálódásra. A találmánnyal elérhető egyik igen fontos előny az, hogy a találmány szerinti „tiszta” MDI-részecskék gyártásközi dimer csoportokat egyáltalán nem tartalmaznak.
A találmány szerinti poliizocianátrészecskék átmérője rendszerint 0,1 mm és 5 mm közötti érték. Az előnyös szemcseméretet elsősorban a szilárd poliizocianátrészecskék felhasználási célja határozza meg. A legtöbb alkalmazási célra az 1-2,5 mm méretű, különösen az 1,0-1,5 mm méretű szemcsék a legalkalmasabbak. A nagyobb méretű részecskék pattogatott kukoricára emlékeztető aggregátumokká állhatnak össze, ezért kevésbé előnyösek.
A fenti poliizocianátrészecskéket oly módon állíthatjuk elő, hogy poliizocianátömledéket előnyösen vibráció közben szemcsézésnek vetünk alá.
A szemcsézési műveletek például a műtrágyagyártásból ismertek. Ilyen műveleteket ismertet többek között a 320 153, 542 545, 569 162, 569 163 és 570 119 számú európai szabadalmi leírás.
A találmány tárgyát képezi az az eljárás, ahol szemcsézési műveletben az ömledéket legalább egy (adott esetben rezegtetett) fúvókán átbocsátva cseppekké alakítjuk, és a cseppeket egy nem izocianátreaktív hűtőközegben lehűtjük. így az ömledékből szilárd gömböcskék vagy szemcsék alakulnak ki.
A hűtést rendszerint hűtőtoronyban végezzük, ahol a lefelé hulló szemcsékkel ellenáramban gázt áramoltatunk. A szemcsézéshez rendszerint több fúvókát használunk. A képződött cseppek mérete nagymértékben függ a felhasznált fúvókák méretétől és típusától, a szemcsézendő anyag jellegétől, és az anyag fúvókán való átáramoltatásának sebességétől.
Hűtőközegként izocianáttal nem reagáló anyagot használunk. Hűtőközegként bármely inért gázt, előnyösen nitrogént alkalmazhatunk. A felhasználandó hűtőközeget és a hűtési hőmérsékletet a kiindulási poliizocianát jellemzőinek megfelelően választjuk meg. Tiszta MDI szemcsézéséhez például a hőmérsékletet előnyösen -20 °C és -25 °C közötti értékre állítjuk be.
A szemcsézett termékek méreteloszlása a más részecskehalmazokéhoz viszonyítva igen szűk.
Noha a szemcsézési művelet általában nem rontja a termék minőségét, kívánt esetben a termék egyes tulajdonságainak, például tárolási és színstabilitásának vagy oxidációállóságának javítására az anyaghoz szokásos adalékokat, például stabilizátorokat, antioxidánsokat vagy pigmenteket adhatunk.
A találmány szerinti poliizocianátrészecskéket előnyösen használhatjuk fel poliizocianát poliaddíciós termékek, például habok, elasztomerek, bevonatok, ragasztóanyagok, lezáróanyagok, burkolóanyagok vagy kötőanyagok előállításához.
A találmány további részleteit a példákban ismertetjük.
1-4. példa
Félüzemi méretű szemcsézőtoronyban négy tétel szemcsés, tiszta MDI-t gyártottunk. A szemcsézési lényegében a 320 153 számú európai szabadalmi leírásban közöltek szerint végeztük, azonban az egyes műveleti körülményeket a 4,4’-MDI-gyártás követelményeinek megfelelően módosítottuk. Az ömledéket 25 kg/óra sebességgel tápláltuk be, és hűtőközegként folyékony nitrogént használtunk. A legtöbb esetben hatlyukas lemezt használtunk.
Mindegyik gyártási tételből mintát vettünk, és kiszámítottuk a termékek részecskeméret-eloszlási indexét (RMEI). Az eredményeket az 1-4. táblázatban közöljük.
1. táblázat
650 mikron lyukméretű lemezen, vibrációval gyártott termék
Szitamérct (mm) A szitán maradt anyag (tömeg%) Középméret (médián) Átlagos részecsketömeg (g) (médián) A részecskék száma sorrendben (összesen 1 kg) Szám szerinti % sorrendben
<0,3 0,01
0,15 0 61,34 5,2
0,3 2,81
0,65 0,13 211,85 17,95
1 0,19
1,09 0,63 3,04 0,26
1,18 90,18
1,29 1,04 869,75 73,68
1,4 5,69
1,55 1,8 31,64 2,68
HU 218 736 Β
1. táblázat (folytatás)
Szitaméret (mm) A szitán maradt anyag (tömeg%) Középméret (médián) Átlagos részecsketömeg (g) (médián) A részecskék száma sorrendben (összesen 1 kg) Szám szerinti % sorrendben
1,7 0,88
1,85 3,06 2,88 0,24
2 0
2,18 5 0 0
2,36 0
Összeg 99,76 1180,49
Tömeg szerinti átlagos részecskeméret: 1,33 mm. Szám szerinti átlagos részecskeméret: 1,24 mm. Részecskeméret-eloszlási index: 1,048.
2. táblázat
650 mikron lyukméretű lemezen, vibráció nélkül gyártott termék
Szitaméret, (mm) A szitán maradt anyag (tömcg%) Középméret (médián) Átlagos részecsketömeg (g) (médián) A részecskék száma sorrendben (összesen 1 kg) Szám szerinti % sorrendben
<0,3 0,01
0,15 0 61,34 3,99
0,3 5,01
0,65 0,13 377,7 24,58
1 36,02
1,09 0,63 575,86 37,47
1,18 48,01
1,29 1,04 463,04 30,13
1,4 10,09
1,55 1,8 56,1 3,65
1,7 0,8
1,85 3,06 2,62 0,17
2 0
2,18 5 0 0
2,36 0
Összeg 99,94 1536,66
Tömeg szerinti átlagos részecskeméret: 1,215 mm. Szám szerinti átlagos részecskeméret: 1,11 mm. Részccskcmérct-closzlási index: 1,1.
3. táblázat
520 mikron lyukméretű lemezen, vibrációval gyártott termék
Szitamérct, (mm) A szitán maradt anyag (tömeg%) Középméret (médián) Átlagos részecsketömeg (g) (médián) A részecskék száma sorrendben (összesen 1 kg) Szám szerinti % sorrendben
<0,3 0,01
0,15 0 61,34 3
HU 218 736 Β
3. táblázat (folytatás)
Szitamérct, (mm) A szitán maradt anyag (tömeg%) Középméret (médián) Átlagos részecsketömeg (g) (médián) A részecskék száma sorrendben (összesen 1 kg) Szám szerinti % sorrendben
0,3 7,89
0,65 0,13 594,83 29,12
1 80,54
1,09 0,63 1287,61 63,04
1,18 8,56
1,29 1,04 82,56 4,04
1,4 2,83
1,55 1,8 15,73 0,77
1,7 0,18
1,85 3,06 0,59 0,03
2 0
2,18 5 0 0
2,36 0
Összeg 100,01 2042,66
Tömeg szerinti átlagos részecskeméret: 1,1 mm Szám szerinti átlagos részecskeméret: 1,04 mm Részecskeméret-eloszlási index: 1,058.
4. táblázat
1040 mikron lyukméretű lemezen, vibrációval gyártott termék
Szitaméret, (mm) A szitán maradt anyag (tömeg%) Középméret (médián) Átlagos részecsketömeg (g) (médián) A részecskék száma sorrendben (összesen 1 kg) Szám szerinti % sorrendben
<0,3 0
0,15 0 0 0
0,3 0,71
0,65 0,13 53,53 15,36
1 0,75
1,09 0,63 11,99 3,44
1,18 1,02
1,29 1,04 9,84 2,82
1,4 3,92
1,55 1,8 21,79 6,25
1,7 64,57
1,85 3,06 211,14 60,58
2 20,13
2,18 5 40,23 3,41
2,36 8,9
2,52 7,73 11,51 0,98
Összeg 100 348,52
Tömeg szerinti átlagos részecskeméret: 1,92 mm. Szám szerinti átlagos részcskemérct: 1,8 mm. Részecskeméret-eloszlási index: 1,067.
HU 218 736 Β
5-6. példa
Szemcsézett tiszta MDI-tételek folyóképességét mértük úgy, hogy 250 g fagyasztott szemcsét tölcséren keresztül egy 42 mm átmérőjű hengerbe töltöttünk, és mértük az átfolyási időt. Az eredményeket az 5. és 6. táblázatban közöljük. A táblázatokban megadott értékek négy párhuzamos mérés átlagértékei.
Célzott szcmcscmérct: 1,25 mm. A célzott méretnek megfelelő méretű szemcsék tömcg%-a Átlagos átfolyási sebesség (g/s)
80-90 27,23
90- 27,15
5. táblázat
Miként az 5. táblázatból megállapítható, a szem10 cseméret csökkenésével jelentősen javul a folyóképesség.
A 6. táblázat adataiból megállapítható, hogy adott szemcseméret esetén a folyóképesség a szemcseméreteloszlás csökkenésével párhuzamosan nő. (Minél na15 gyobb a célzott méretű szemcsék tömeg%-os részaránya, annál szűkebb a szemcseméret-eloszlás.)
A folyóképesség növekedése révén az anyag gyorsabban és könnyebben tölthető tartályba, illetve üríthető ki.
7. példa
Kémiai elemzésnek vetettünk alá egy szemcsés, tiszta MDI gyártási tételt és a kiindulási, folyékony, tiszta MDI-t annak igazolására, hogy a szemcsézési eljárás során a kiindulási MDI kémiailag nem változik. Az eredményeket a 7. táblázatban közöljük, ahol a GPC rövidítés gélpermeációs kromatográfiát, a GC-ECD rövidítés elektronfogó detektorral végzett gázkromatográfiát jelent.
7. táblázat
A vizsgált anyag NCO % mól Dimer % (GPC) mól Oxidált MDI % (GC-ECD) mól
Folyékony tiszta MDI 33,21 0,034 3,69
Tiszta MDI-szemcsék 33,24 0,034 3,49
A kémiai elemzés szerint a tiszta MDI-szemcsék és a kiindulási, folyékony, tiszta MDI között gyakorlatilag nincs különbség. Ez azt igazolja, hogy a szemcsézési eljárás során a kiindulási MDI kémiailag nem változik. A szemcsés és a folyékony MDI gázkromatogramja azonos volt, ami azt igazolja, hogy a szemcsézési eljárás a kiindulási anyagba nem juttat be gyártásközi szennyezést.

Claims (14)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Poliizocianátrészecskék, azzal jellemezve, hogy részecskeméret-eloszlási indexük 1,5-nél kisebb, és gyártásközi szennyezésektől lényegében mentesek.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy részecskeméret-eloszlási indexük legfeljebb 1,1.
  3. 3. Az előző igénypontok bármelyike szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy szferoidálisak.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy gömb alakúak.
  5. 5. Az előző igénypontok bármelyike szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy a poliizocianát aromás poliizocianátot tartalmaz.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy az aromás poliizocianát egy diizocianátot tartalmaz.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy a diizocianát egy difenil-metán-diizocianátot tartalmaz.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy a difenil-metán-diizocianát 4,4’-difenil-metán-diizocianátot tartalmaz.
  9. 9. Az előző igénypontok bármelyike szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy átlagos átmérőjük 1-2,5 mm.
  10. 10. A 9. igénypont szerinti részecskék, azzal jellemezve, hogy átlagos átmérőjük 1,0-1,5 mm.
  11. 11. Eljárás az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti részecskék előállítására, azzal jellemezve, hogy leg6
    HU 218 736 Β alább egy poliizocianát ömledékét szemcsézésnek vetünk alá úgy, hogy a poliizocianátömledéket legalább egy fúvókán átbocsátva cseppekké alakítjuk, és a cseppeket egy nem izocianátreaktív hűtőközegben lehűtjük.
  12. 12. A 11. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy legalább az egyik füvókát vibrációban tartjuk.
  13. 13. All. vagy 12. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy hűtőközegként folyékony nitrogént használunk.
  14. 14. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti ré5 szecskék felhasználása poliizocianát poliaddíciós termé kék előállításához.
HU9802378A 1995-08-21 1996-08-13 Szabályozott szemcseméretű és szemcseméret-eloszlású poliizocianát részecskék, eljárás előállításukra és felhasználásuk HU218736B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP95113155 1995-08-21

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP9802378A2 HUP9802378A2 (hu) 1999-02-01
HUP9802378A3 HUP9802378A3 (en) 1999-03-29
HU218736B true HU218736B (hu) 2000-11-28

Family

ID=8219546

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9802378A HU218736B (hu) 1995-08-21 1996-08-13 Szabályozott szemcseméretű és szemcseméret-eloszlású poliizocianát részecskék, eljárás előállításukra és felhasználásuk

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP0846102A1 (hu)
JP (1) JPH11512082A (hu)
KR (1) KR19990044037A (hu)
CN (1) CN1077100C (hu)
AR (1) AR003317A1 (hu)
AU (1) AU710055B2 (hu)
BR (1) BR9610226A (hu)
CA (1) CA2227771A1 (hu)
CO (1) CO4560469A1 (hu)
EA (1) EA199800216A1 (hu)
HU (1) HU218736B (hu)
MX (1) MX9801357A (hu)
NO (1) NO310143B1 (hu)
NZ (1) NZ316485A (hu)
PL (1) PL325119A1 (hu)
TR (1) TR199800289T1 (hu)
TW (1) TW412552B (hu)
WO (1) WO1997007092A1 (hu)
ZA (1) ZA967039B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2002008173A1 (en) * 2000-07-20 2002-01-31 Huntsman International Llc Polyisocyanate particles of controlled particle size
CN101236150B (zh) 2007-02-02 2012-09-05 深圳迈瑞生物医疗电子股份有限公司 用于基于流式细胞术的仪器的光电传感器及其照射单元
EP3828213A1 (de) * 2019-11-28 2021-06-02 Covestro Deutschland AG Schüttgut enthaltend feste diisocyanate und daraus erhältliche urethangruppen-enthaltende prepolymere

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1456411A1 (ru) * 1986-12-03 1989-02-07 Предприятие П/Я Г-4302 Способ получени твердого дифенилметан-4,4 @ -диизоцианата
GB8728564D0 (en) * 1987-12-07 1988-01-13 Ici Plc Controlled break-up of liquid jets
DD297776A5 (de) * 1988-12-21 1992-01-23 Basf Schwarzheide Gmbh,De Vorrichtung zur strahlenfoermigen zerteilung von geschmolzenen 4,4 diphenylmethandiisocyanat
DD299528A5 (de) * 1988-12-21 1992-04-23 Basf-Schwarzheide Gmbh,De Verfahren zur konditionierung von 4,4-diphenylmethandiisocyanat

Also Published As

Publication number Publication date
PL325119A1 (en) 1998-07-06
MX9801357A (es) 1998-04-30
TW412552B (en) 2000-11-21
EP0846102A1 (en) 1998-06-10
AR003317A1 (es) 1998-07-08
CA2227771A1 (en) 1997-02-27
NO310143B1 (no) 2001-05-28
AU710055B2 (en) 1999-09-09
WO1997007092A1 (en) 1997-02-27
BR9610226A (pt) 1999-06-29
EA199800216A1 (ru) 1998-08-27
NO980735L (no) 1998-02-20
AU6872796A (en) 1997-03-12
HUP9802378A2 (hu) 1999-02-01
CN1200111A (zh) 1998-11-25
CN1077100C (zh) 2002-01-02
CO4560469A1 (es) 1998-02-10
KR19990044037A (ko) 1999-06-25
NZ316485A (en) 1999-05-28
HUP9802378A3 (en) 1999-03-29
TR199800289T1 (xx) 1998-05-21
NO980735D0 (no) 1998-02-20
ZA967039B (en) 1997-02-21
JPH11512082A (ja) 1999-10-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4661647A (en) Directly compressible granular mannitol and method for its manufacture
JP3006774B2 (ja) 改善された硫黄被覆尿素遅緩放出性肥料の製造方法
US5160680A (en) Method for the preparation of directly compressible granular manitol
US7452399B2 (en) Coating for fertilizer
WO2007071175A1 (en) Granulation of sulfate of potash (sop)
US20220144715A1 (en) Urea granulation process
HU218736B (hu) Szabályozott szemcseméretű és szemcseméret-eloszlású poliizocianát részecskék, eljárás előállításukra és felhasználásuk
JPH0240001B2 (hu)
MXPA98001357A (en) Particle size polyisocianate particles and particle size distribution controls
CN102480989A (zh) 用于全部或部分替换口香糖中滑石的方法
EP0386043A4 (en) Granular ammonium sulphate and process for the production thereof
US6045810A (en) Reinforced-resin coated plant food granules
CA2032717C (en) Process for improving the flowability of dimerized 2.4-tolylenediisocyanate
WO2002008173A1 (en) Polyisocyanate particles of controlled particle size
CA1178292A (en) Self-granulating reaction product of 4,4&#39;- diphenylmethane diisocyanate and resorcinol
JP3227682B2 (ja) パラフェニレンジイソシアネートの製造方法
US3719715A (en) Diphenylolpropane prills
RU2787084C2 (ru) Способ гранулирования мочевины
US20240002309A1 (en) Controlled release potassium chloride fertilizer
CA1333224C (en) Fertilizer impregnated with liquid agricultural treatment compositions, and method of impregnation
EP1142861B1 (en) Granules of 2-hydroxynaphthalene-3-carboxylic acid and method for preparing the same
US6015445A (en) Anti-caking solids
EP0327231A1 (en) Process for making aliphatic and cycloaliphatic polyisocyanates
EP0054294A2 (en) Process for converting isocyanato groups into carbodiimido and/or urethonimino groups
EP3181317A1 (de) Verfahren zur herstellung von feststoffpartikeln

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee