HU218166B - Eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására - Google Patents

Eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU218166B
HU218166B HU9400479A HU9400479A HU218166B HU 218166 B HU218166 B HU 218166B HU 9400479 A HU9400479 A HU 9400479A HU 9400479 A HU9400479 A HU 9400479A HU 218166 B HU218166 B HU 218166B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
granules
coating
membrane
release
amine
Prior art date
Application number
HU9400479A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT70289A (en
HU9400479D0 (en
Inventor
Horst Bürger
Michael Jaschkowitz
Bernhard Kloth
Wilhelm Kohl
Holger Wegener
Peter Wehr
Original Assignee
Aglukon Spezialdünger GmbH.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Aglukon Spezialdünger GmbH. filed Critical Aglukon Spezialdünger GmbH.
Publication of HU9400479D0 publication Critical patent/HU9400479D0/hu
Publication of HUT70289A publication Critical patent/HUT70289A/hu
Publication of HU218166B publication Critical patent/HU218166B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05GMIXTURES OF FERTILISERS COVERED INDIVIDUALLY BY DIFFERENT SUBCLASSES OF CLASS C05; MIXTURES OF ONE OR MORE FERTILISERS WITH MATERIALS NOT HAVING A SPECIFIC FERTILISING ACTIVITY, e.g. PESTICIDES, SOIL-CONDITIONERS, WETTING AGENTS; FERTILISERS CHARACTERISED BY THEIR FORM
    • C05G5/00Fertilisers characterised by their form
    • C05G5/30Layered or coated, e.g. dust-preventing coatings
    • C05G5/37Layered or coated, e.g. dust-preventing coatings layered or coated with a polymer

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Fertilizers (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumokelőállítására poliiziocianát és poliol keverékének rétegekben valófelvitelével, aminkatalizátor jelenlétében a rétegeknek mindig külön,folyékonyan köddé alakított aminnal való megszilárdításával. Atalálmány értelmében úgy járnak el, hogy az aminködöt hígítatlanaminból megfelelő körülmények közt előállítva, a keverék mennyiségénekmegválasztásával, 25–50 °C hőmérsékleten egyenként 10–30 µm vastagságúrétegeket visznek fel, és minden egyes réteg megszilárdítása után azaminkoncentrációt egy katalitikusan nem hatásos, 250 µm alatti szintrecsökkentik, mielőtt a következő réteget felvinnék. ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás a növények tápanyagszükségleteihez igazodó, membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására.
A modem, környezetbarát és a növények tápanyagszükségleteihez igazodó tápanyagbevitel napjainkban növekvő mértékben a nyújtott hatóanyag-leadású trágyázószereken alapul, amelyekre a tápanyagok kémiai módosítása vagy oldható trágyázószer-granulátumok bevonattal való ellátása jellemző.
A bevonatos, nyújtott hatóanyag-leadású trágyázószereket számos szabadalmi leírásban ismertetik; bevonóanyagként egyebek között karbamid-formaldehid gyantákat, polietilént, polipropilént, alkidgyantákat, epoxidgyantákat és az utóbbi időben poliuretángyantákat alkalmaznak (például 3 544 451 számú NSZK-beli, 3 264 088 számú USA-beli, 1 011 463 számú nagybritanniai, 0 276 179 számú európai, 2 834 513 számú NSZK-beli, 3 223 518 számú USA-beli, 129 279 számú holland szabadalmi leírások). A felsorolt rendszerekkel többé-kevésbé sikerült a hatóanyag-felszabadulás időbeli lefolyását módosítani úgy, hogy a felszabadulás időtartama igazodik a rövidebb vagy hosszabb tenyészidőkhöz.
Az ismert eljárások hátránya, hogy a növények szükségleteihez igazodó tápanyagbevitel paramétereit, mint például az egyedi magbevonat: homogenitását, a fizikai terhelhetőséget, a fagyással szembeni ellenálló képességet eddig nem vagy tökéletlenül sikerült beállítani. Mindenekelőtt ez idáig nem sikerült speciális sókeverékekből az egyes hatóanyagok felszabadulását úgy szabályozni, hogy például a kálium a nitrogénhez képest erősebben késleltetve szabaduljon fel.
Találmányunk célkitűzése az ismert hátrányok kiküszöbölése; sikerült egy gazdaságos, iparban alkalmazható előállítási eljárást kifejlesztenünk, mely lehetővé teszi az egyedi magbevonatok messzemenő homogenitása mellett olyan fizikailag terhelhető, fagyálló granulátumok előállítását, amelyekből a hatóanyag-felszabadulás célzottan késleltetve megy végbe a Fick-féle diffúziós törvények értelmében.
A nagy mechanikai terhelhetőség elérésének lényeges előfeltétele egy olyan nagy terhelhetőségű bevonóanyag alkalmazása, amely a trágyázószer-granulátumra felvive mechanikai sajátosságait érvényre juttatja.
A találmány szerinti bevonathoz megfelelőnek bizonyult egy oldószermentes, szobahőmérsékleten feldolgozható kétkomponensű poliuretángyanta-rendszer, amely aminkatalízis hatására igen rövid idő alatt megkeményíthető (vö. 3 544 451 számú NSZK-beli szabadalmi leírás).
A találmány szerinti bevonási eljárást egy dobban végezzük, amely speciális szerelvényekkel van ellátva. Egyrészt speciálisan kiképzett keverőlapátok biztosítják a keverék homogenitását, másrészt levegőcsatornák vezetnek a granulátumágyba, hogy azt intenzíven lehessen levegőztetni. A reakció zárt rendszerben zajlik le.
A bevonási eljárásnak alávetett granulátumoknak messzemenően kereknek, kevéssé porzónak, dörzsölésállónak, törésállónak kell lenniük, és a bennük levő tápanyagoknak messzemenően vízoldhatóknak kell lenniük. Célszerű, ha a granulátumok magméretspektruma szűk, mimellett kielégítő, ha a legkisebb és a legnagyobb granulátummagok közötti szorzófaktor 3.
A 3 544 451 számú NSZK-beli szabadalmi leírásban egy olyan bevonási eljárást írnak le, amelynek során a végtermékre vonatkoztatva 15 tömeg% bevonatot visznek fel a granulátum rétegezéses bevonása során, a bevonómassza poliizocianát és poliol, és ezt 3-szor 5%-os adagokban viszik fel, egyidejűleg állandó katalitikus gázbevezetést alkalmazva 20 °C-on aminnal telített nitrogéngázzal. Az ilyen típusú rétegezés eredménye egy 18%-ig terjedő kiindulási felszabadulás 24 óra után (1. példa).
Az elektrolitok felszabadulását műanyaggal bevont trágyázószerekből vizes közegben a vezetőképesség mérésével határozzuk meg.
Ehhez a vizsgálandó minta 10,0 g-jának 800 ml vízzel készített, 0,5 pS/cm-nél kisebb vezetőképességű oldatát alkalmazzuk. A vizet 25 °C-on t napig keverjük 300 fordulat/perc állandó fordulatszámmal. Az oldat sótartalmának megváltozását t nap elmúlta után konduktometriásan határozzuk meg.
Kalibrációs görbe felvételéhez a vezetőképességet mS/cm-ben mérjük 800 ml vízben feloldott 0,2; 0,4; 0,6; 0,8; 1,0; 2,0; 4,0; 6,0; 8,0, illetve 10,0 g minta esetében.
Az R leadási sebességet azután a kalibrációs görbe alapján állapítjuk meg, mimellett az átlagos napi leadási sebességet (Rm) az Rt2-Rtl/t2-tl egyenlet alapján határozzuk meg, ahol Rt, a leadási sebesség ti nap után és R,> a leadási sebesség t2 nap után.
Bár a kioldódási alapgörbén felismerhető a hatóanyag-felszabadulás késleltetése, ez a görbe nem mutatja egyértelműen egy valódi membrán meglétét. A membrán által szabályozott diffúzió (membránfunkció) bizonyítékának tekinthetők a következők:
a) mérhető membránaktiválási idő és
b) a Fick-féle diffúziós törvények alkalmazhatósága a következő differenciálegyenlet szerint:
ahol mi az i anyag moláris koncentrációja t idő
K konstans: R/(6N), ahol R = gázkonstans,
N = Loschmidt-szám n(T) membrán/oldat viszkozitás (a bevonat anyagi tulajdonsága jó kivitelezésnél) ci(T) az i anyag koncentrációgradiense (a magösszetétel anyagi tulajdonsága) f(ri) az r sugarú i részecskék sebességi tényezője F membránfelület (a granulátumok magméret-eloszlása és felületi szerkezete)
D membránerősség (felvitt tényleges lakkvastagság)
T hőmérséklet kelvinben így a tápanyag időegység alatti felszabadulása nem csak a teljes membránfelülettől, a membránerősségtől és a hőmérséklettől függ, hanem lényegében az egyes oldott anyagok koncentrációkülönbségétől is a bevona2
HU 218 166 Β tos granulátumon belül, a granulátumokat körülvevő oldatban.
Meglepő módon azt találtuk, hogy egy speciális eljárással olyan granulátumokat állíthatunk elő, amelyek felszabadulási jellemzői tartalmazzák egy membránszabályozott diffúzió valamennyi tipikus jellemzőjét. így a találmány szerinti eljárással olyan bevonatos granulátumokat állíthatunk elő, amelyeknek mérhető jellemző membránaktiválódási ideje van. Az ezt követő tápanyag-felszabadulás szintén a hatóanyagkészletnek a körülvevő oldattól való aktív elkülönülését támasztja alá.
Ennek a teljes, diffúziót szabályozó membránnak az előállítására a felviendő, poliizocianátból és poliolból álló bevonóanyagot úgy kell alkalmazni, hogy ne lépjük túl a 10-30 pm, előnyösen a 15-25 pm rétegvastagságot. Ez 2-4 mm mageloszlású és 3,0 mm átlagméretű granulátumok esetében körülbelül 1-3 tömeg%, előnyösen 2 tömeg% alatti mennyiséget jelent a bevonandó granulátum tömegére számítva.
Ezt a bevonóanyag-mennyiséget egy meghatározott eloszlási és bevonási idő után egy nagy koncentrációjú aminköddel mint katalizátorral spontán reakcióba visszük. A nagy koncentrációjú aminködöt a hígítatlan aminból közvetlenül, levegő kizárásával, 2-10 bar, előnyösen 3-5 bar nyomással, 10-30 ml/s térfogatárammal állítjuk elő.
A nagy koncentrációjú aminköd lehetővé teszi, hogy egy hígított amin-levegőgáz keverékkel való kezeléssel ellentétben a teljes felvitt bevonómassza valamennyi reakcióhelyén egyidejűleg olyan nagy katalizátorpotenciál alakuljon ki, hogy minden egyes szemcsén egyidejű, spontán megkeményedés menjen végbe. Ennek során a kívül érzékeny gélfázis, ami átmenetet képez a szabadon folyó gyantakeverék és a ragadásmentes lakkfelület között, különösen gyorsan és a kialakítandó lakkbevonat károsítása nélkül átalakul.
A ragadásmentesség elérése után az amint levegőztetéssel és szellőztetéssel a következő bevonatmennyiség felvitele előtt olyan mértékig eltávolítjuk, hogy a következő eloszlási és bevonási fázis előtt az idő előtti reakciót meggátoljuk. Az egyes reakciófázisoknak ez a találmány szerinti elválasztása lényeges az egyes szemcsék vastag membránjának kialakítása szempontjából. Az egyes szemcsék közbenső összetapadása a szemcsék elválasztásánál szakadások képződéséhez és a korábban kialakított felület sérüléséhez vezetne, és jelentősen csökkentené a bevonat minőségét.
A reakcióágy hőmérséklete befolyásolja mind a lakkeloszlást és -bevonást, mind a reakcióidőt. Azt találtuk, hogy a 25-50 °C, előnyösen 30-40 °C hőmérséklet-tartományban az eloszlást és a bevonást a viszkozitáscsökkenés kellően felgyorsítja, a reakcióidő egyidejű, azonos mértékű megrövidülése nélkül. A katalizátor mennyiségét a katalizátorpotenciál megőrzése mellett a növelt hőmérséklethez igazítjuk, azaz csökkentjük. A hőmérséklet-szabályozást a bevezetett levegő hőmérsékletének változtatásával végezzük, a felszabaduló reakcióhőtől függően.
Az amin-köd bevezetése és a megfelelő reakcióidő eltelte után a levegőztetést előnyösen közvetlenül a gi anulátumágy belsejébe való levegőbevitellel végezzük. Az ezáltal lehetővé tett gyors gázcsere megszabadítja a granulátumágyat az amintól, és így optimális időben előkészíti a következő bevonóanyag-felvitelre.
A kívánt membránerősség kialakítására a leírt bevonási eljárást többször megismételjük. Ezzel kapcsolatosan bebizonyosodott, hogy 30 °C granulátum-hőmérsékletnél az első bevonási ciklus kezdetén, például levegővel való felhevítéssel, körülbelül 80 °C-os levegő alkalmazásával, a harmadik bevonatfelvitel után a hőmérsékletet szoba-hőmérsékletű levegő alkalmazásával végzett hűtéssel a 30-40 °C-os optimális hőmérséklet-tartományban tarthatjuk. Ezzel párhuzamosan az amin mennyisége lépcsőzetesen csökken. így például dimetil-izopropil-aminnal az első bevonási menetben az alkalmazott bevonómasszára számított 2-5 tömeg%-ot viszünk fel. Ezt azután a további bevonási lépesekben 0,5 tömeg%-ig csökkenthetjük.
Az előállítási folyamat reprodukálhatóságát értelemszerűen folyamat-ellenőrzéssel és -szabályozással, SPS-en (tároló programozásos szabályozás) keresztül biztosítjuk.
1. példa
Membránbevonatos, 8 hónapos hatóanyag-felszabadítású műtrágya-granulátumok előállítása
450 kg NPK 16-10-20 gömb alakú granulátumot lezárható dobba helyezünk, és 80 °C-ra felmelegített levegő átáramoltatásával 30 °C granulátum-hőmérsékletre felmelegítünk. A dobot forgatva az első lépésben 8,8 kg poliol-poliizocianát keveréket csöpögtetünk a granulátumra, és összesen 2 percig összekeveijük.
Ezután további levegőbevezetés nélkül, zárt dobnál, levegő kizárásával 18,7 ml/s térfogatárammal és körülbelül 4 bar nyomással dimetil-izopropil-amint adagolunk két széles beáramlást biztosító fúvókán keresztül. 1 percig hatni hagyjuk, majd a levegőbe- és -kivezetés bekapcsolásával további 4 perc alatt az aminkoncentrációt a granulátumágyban célzottan 250 ppm alá csökkentjük.
A gyantaadagolás, keverési idő, aminadagolás, hatásidő és levegőztetés lépések egymásutánját hatszor megismételjük, amint az a következő táblázatban látható.
Táblázat
Lcpcs Gyanta Katali- zátor Levegő- bevezetési Granu- látum-
hőmérséklet (°C)
1. 8,8 kg 0,24 kg 80 30
2. 8,8 kg 0,20 kg 80 33
3. 8,8 kg 0,18 kg 80 35
4. 8,8 kg 0,16 kg 80 38
5. 8,8 kg 0,14 kg 20 38
6. 8,8 kg 0,14 kg 20 36
Összes 52,8 kg 1,06 kg
HU 218 166 Β
A bevonási eljárást a levegőbevezetési és a granulátum-hőmérséklet, valamint a katalizátorkoncentráció paramétereivel az 1. ábrán grafikusan is szemléltetjük.
Az így előállított gyantamembrán megfelel a Fickféle korábban ismertetett diffiiziókiegyenlítődés feltételeinek.
így mindenekelőtt egy mérhető membránaktiválódás figyelhető meg, ami különösen alacsonyabb hőmérsékleten a tápanyagleadás kezdetének egyértelmű késleltetésében nyilvánul meg, amint ez a 2. ábrából látható. Ezen az ábrán az 1. példa szerint előállított granulátumból való kumulatív tápanyag-felszabadulás a Fickféle diffúziós törvény alapján várható hőmérsékletfuggését mutatjuk be.
A diffúziós sebesség függése a granulátumot körülvevő bevonat erősségétől a 3. ábrán látható. Az itt mért granulátumokat az 1. példa szerint eltérő gyantamennyiségekkel állítottuk elő.
A 4. ábra egy NPK 16-10-20 műtrágya jellegzetes oldódási viselkedését mutatja az egyes tápanyagok zárt rendszerben való oldhatósága alapján, vízfelvétel és tápanyagleadás szimulálásával, ahogy az ideális esetben bevonatos műtrágyaszemcséknél várható lenne.
Az 5. ábra a leírásunk 1. példája szerint előállított műtrágya-granulátumokból való tápanyag-felszabadulás valódi arányait mutatja.
Az NPK-arányok változása a tápanyagleadás időbeli lezajlása során az 1. példa szerint bevont műtrágyagranulátumok esetében (5. ábra) megfelel az elméleti elvárásnak (4. ábra). Ez az analitikai eredmény azt mutatja, hogy az egyes bevont szemcsék belső terében jelenlevő telített oldat a membránon keresztül a külső oldatba átlépve azonos tápanyagarányokat eredményez.
A 6. ábra az egyes szemcsékre vonatkozó összehasonlító mérési eredményeket mutatja a találmány szerinti A granulátumok és egy B összehasonlító termék (OsmocoteR, gyártja a Sierra cég, Heerlen, Hollandia); a találmány szerinti eljárással (az 1. példával analóg módon, 4 bevonási lépéssel) előállított termék homogenitása nagy.
A bevonatos, a tápanyagot hosszú időn át leadó műtrágyák alkalmazásánál, amelyeket szubsztrátok tárolására alkalmaznak, a gyakorlatban a mechanikus összekeverés, a már tárolt szubsztrátok tárolhatósága általánosságban, de az előre nem látható fagyási hatások is fontos kritikus tényezők.
A 7. ábrán bemutatjuk, hogyan viselkedik a találmány szerint előállított granulátum más bevonatos termékekkel (OsmocoteR, gyártja a Sierra cég, Heerlen, Hollandia) összehasonlítva, ha tárolás során hosszabb fagyhatás fellép, illetve ha nem lép fel. Míg az összehasonlító termék a fagy hatására késleltetett tápanyagleadási tulajdonságát teljesen elvesztette, ez a tulajdonság a találmány szerint előállított granulátumoknál csak kismértékben változott.
A 8. ábrán bemutatjuk, hogyan viselkedik a találmány szerint előállított granulátum más bevonatos termékekkel (OsmocoteR, gyártja a Sierra cég, Heerlen, Hollandia) összehasonlítva a szubsztrátum előállításánál fellépő mechanikus terhelhetőség vonatkozásában. A találmányunk szerint előállított granulátumok tápanyagfelszabadítási jellemzői még erősebb - azaz többszöri, géppel végrehajtott - keverésnél is csak kismértékben növekednek, míg az összehasonlító termék esetében a sérült granulátumokból nem elfogadható közvetlen sófels zabadulás történik.

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONT
    Eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására poliizocianát és poliol keverékének rétegekben való felvitelével, aminkatalizátor jelenlétében, a rétegeknek mindig külön, folyékonyan köddé alakított aminnal való megszilárdításával, azzal jellemezve, hogy az aminködöt hígítatlan aminból közvetlenül, levegő kizárásával, 2-10 bar, előnyösen 5 bar nyomással, 10-30 ml/s térfogatárammal állítjuk elő, és a keverék mennyiségének megválasztásával 25-50 °C hőmérsékleten egyenként 10-30 pm vastagságú rétegeket viszünk fel, és minden egyes réteg megszilárdítása után az aminkoncentrációt egy katalitikusán nem hatásos, 250 ppm alatti szintre csökkentjük, mielőtt a következő réteget felvinnénk.
HU9400479A 1991-08-20 1992-08-18 Eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására HU218166B (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4127459A DE4127459A1 (de) 1991-08-20 1991-08-20 Verfahren zur herstellung von membranumhuellten duengemittelgranulaten
PCT/DE1992/000697 WO1993004017A1 (de) 1991-08-20 1992-08-18 Verfahren zur herstellung von membranumhüllten düngemittelgranulaten

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9400479D0 HU9400479D0 (en) 1994-06-28
HUT70289A HUT70289A (en) 1995-09-28
HU218166B true HU218166B (hu) 2000-06-28

Family

ID=6438646

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9400479A HU218166B (hu) 1991-08-20 1992-08-18 Eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP0599927B1 (hu)
JP (1) JPH07500560A (hu)
AT (1) ATE154341T1 (hu)
AU (1) AU652663B2 (hu)
CA (1) CA2115998C (hu)
CZ (1) CZ282958B6 (hu)
DE (2) DE4127459A1 (hu)
DK (1) DK0599927T3 (hu)
ES (1) ES2104939T3 (hu)
FI (1) FI114703B (hu)
GR (1) GR3024189T3 (hu)
HU (1) HU218166B (hu)
IL (1) IL102868A (hu)
NO (1) NO303908B1 (hu)
NZ (1) NZ244013A (hu)
PT (1) PT100787B (hu)
RU (1) RU2091357C1 (hu)
WO (1) WO1993004017A1 (hu)
ZA (1) ZA926284B (hu)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA2103903C (en) * 1991-02-14 2002-08-13 Alice P. Hudson Abrasion resistant coatings for fertilizers
JP3291077B2 (ja) * 1993-07-21 2002-06-10 旭化成株式会社 分解速度の異なる被膜材よりなる多層被覆粒状肥料
US5599374A (en) * 1994-09-23 1997-02-04 Rlc Technologies, L.L.C. Process for producing improved sulfur-coated urea slow release fertilizers
GB9504875D0 (en) * 1995-03-10 1995-04-26 Sherritt Inc A polymerically coated fertilizer
JPH09202683A (ja) * 1996-01-23 1997-08-05 Sumitomo Chem Co Ltd 被覆肥料の製造方法
TW349082B (en) * 1996-02-08 1999-01-01 Sumitomo Chemical Co Coated fertilizer
US6503288B1 (en) * 1996-12-30 2003-01-07 Bayer Corporation Process for the production of biodegradable encapsulated fertilizers
MY120571A (en) 1998-05-22 2005-11-30 Sumitomo Chemical Co Granular coated fertilizer and method for producing the same
EP1361792A4 (en) * 2001-01-22 2004-02-25 Unified Environmental Services PRODUCTION AND USE OF BIOSOLID GRANULES
US8105413B2 (en) 2005-02-23 2012-01-31 Vitag Corporation Manufacturing of bioorganic-augmented high nitrogen-containing inorganic fertilizer
US8192519B2 (en) 2005-03-09 2012-06-05 Vitag Corporation Beneficiated, heat-dried biosolid pellets
WO2007035513A2 (en) 2005-09-15 2007-03-29 Vitag Llc Organic containing sludge to fertilizer alkaline conversion process
US9695092B2 (en) 2006-02-23 2017-07-04 Anuvia Plant Nutrients Corporation Process for treating sludge and manufacturing bioorganically-augmented high nitrogen-containing inorganic fertilizer
CA2678548C (en) 2007-02-16 2013-04-23 Vitag Corporation Process for treating sludge and manufacturing bioorganically-augmented high nitrogen-containing inorganic fertilizer
JP5760357B2 (ja) 2009-10-06 2015-08-12 セントラル硝子株式会社 被覆水溶性粒状体の製造方法
WO2011082301A2 (en) 2009-12-30 2011-07-07 Vitag Holdings, Llc Bioorganically-augmented high value fertilizer
US11142488B2 (en) 2011-02-09 2021-10-12 Everris International B.V. Methods and systems for coating granular substrates
CN104245631A (zh) 2011-03-28 2014-12-24 维塔格控股有限责任公司 高价值有机增强的无机肥料
MA50738B1 (fr) 2018-08-16 2021-05-31 Anuvia Plant Nutrients Holdings Llc Revêtements inorganiques réactifs pour engrais agricoles
MX2021005655A (es) 2018-11-14 2021-09-10 Anuvia Plant Nutrients Holdings Inc Suministro de moléculas bioactivas en recubrimientos o capas superficiales de fertilizantes inorgánicos orgánicamente mejorados.

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3223518A (en) * 1961-08-18 1965-12-14 Archer Daniels Midland Granular fertilizer having a plurality of coatings and the process of making
NL292143A (hu) * 1962-05-01
US3264088A (en) * 1965-12-08 1966-08-02 Archer Daniels Midland Co Slow release fertilizer granule having a plurality of epoxy resin coatings
US3264089A (en) * 1965-12-10 1966-08-02 Archer Daniels Midland Co Slow release fertilizer granule having a plurality of urethane resin coatings
JPS603040B2 (ja) * 1978-01-09 1985-01-25 チツソ旭肥料株式会社 被覆肥料とその製造法
DE3544451C1 (de) * 1985-12-16 1987-01-15 Ashland Suedchemie Kernfest Verfahren zum Erzeugen einer wasserdurchlaessigen Umhuellung auf koernigen,wasserloeslichen Stoffen und seine Anwendung
US4711659A (en) * 1986-08-18 1987-12-08 Moore William P Attrition resistant controlled release fertilizers
IL81311A (en) * 1987-01-20 1990-11-29 Haifa Chemicals Ltd Method for the manufacture of slow release fertilizers

Also Published As

Publication number Publication date
NO940386L (no) 1994-02-07
GR3024189T3 (en) 1997-10-31
EP0599927B1 (de) 1997-06-11
AU652663B2 (en) 1994-09-01
IL102868A0 (en) 1993-01-31
CA2115998C (en) 2003-07-29
ES2104939T3 (es) 1997-10-16
NO303908B1 (no) 1998-09-21
RU2091357C1 (ru) 1997-09-27
CA2115998A1 (en) 1993-03-04
DE4127459C2 (hu) 1993-07-29
CZ36794A3 (en) 1994-07-13
FI940776A (fi) 1994-02-18
WO1993004017A1 (de) 1993-03-04
ZA926284B (en) 1993-05-18
PT100787B (pt) 1999-07-30
FI114703B (fi) 2004-12-15
FI940776A0 (fi) 1994-02-18
EP0599927A1 (de) 1994-06-08
AU2439992A (en) 1993-03-16
NZ244013A (en) 1995-02-24
IL102868A (en) 1995-10-31
PT100787A (pt) 1993-09-30
NO940386D0 (no) 1994-02-07
JPH07500560A (ja) 1995-01-19
DK0599927T3 (da) 1997-12-29
RU94015604A (ru) 1996-04-10
DE4127459A1 (de) 1993-02-25
HUT70289A (en) 1995-09-28
HU9400479D0 (en) 1994-06-28
ATE154341T1 (de) 1997-06-15
DE59208613D1 (de) 1997-07-17
CZ282958B6 (cs) 1997-11-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU218166B (hu) Eljárás membránbevonatú műtrágya-granulátumok előállítására
JP3158174B2 (ja) 硫黄被覆肥料およびその製造方法
CA2439388C (en) Controlled release products and processes for the preparation thereof
NZ268500A (en) Extended residual, controlled release, polymer topcoated, sulphur coated, urea cored fertilizer compositions
US4081264A (en) Slow release fertilizers and processes for preparing same
AU2002306599A1 (en) Controlled release products and processes for the preparation thereof
JP2015109849A (ja) 放出制御された肥料組成物の提供方法
US4011061A (en) Articles providing sustained release and method of making
EP0998435B1 (en) Controlled release fertilizer compositions and processes for the preparation thereof
Suardi et al. Slow-Release NPK Double-Coating Granules Using Bioblends Polystyrene–Polycaprolactone as a Coating Polymer
JP2982933B2 (ja) 肥料被覆用組成物及び被覆粒状肥料
CN112041288B (zh) 具有缓释氮化合物的肥料组合物及其形成方法
Abou-Zied et al. Diffusion Rate and Activity Index of Some Slow Release Nitrogen Fertilizer
Heikal et al. Coating Potassium Nitrate and Urea Fertilizers by some Organic and Inorganic Materials to Improve their Dissolution and Releasing Characteristics
JPS5930680B2 (ja) 粒状肥料
MXPA00000249A (en) Controlled release fertilizer compositions and processes for the preparation thereof

Legal Events

Date Code Title Description
DFC4 Cancellation of temporary protection due to refusal
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees