HU214629B - Eljárás műtét utáni hányinger és hányás kezelésére szolgáló gyógyszerkészítmény előállítására - Google Patents

Eljárás műtét utáni hányinger és hányás kezelésére szolgáló gyógyszerkészítmény előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU214629B
HU214629B HU9502692A HU9502692A HU214629B HU 214629 B HU214629 B HU 214629B HU 9502692 A HU9502692 A HU 9502692A HU 9502692 A HU9502692 A HU 9502692A HU 214629 B HU214629 B HU 214629B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
vomiting
placebo
nausea
treatment
pharmaceutical composition
Prior art date
Application number
HU9502692A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT73502A (en
HU9502692D0 (en
Inventor
Philip Timothy Davey
Christopher Stuart Dott
Gareth John Sanger
Original Assignee
Smithkline Beecham Plc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=10732290&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU214629(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Smithkline Beecham Plc. filed Critical Smithkline Beecham Plc.
Publication of HU9502692D0 publication Critical patent/HU9502692D0/hu
Publication of HUT73502A publication Critical patent/HUT73502A/hu
Publication of HU214629B publication Critical patent/HU214629B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/33Heterocyclic compounds
    • A61K31/395Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins
    • A61K31/435Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins having six-membered rings with one nitrogen as the only ring hetero atom
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P1/00Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system
    • A61P1/08Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system for nausea, cinetosis or vertigo; Antiemetics

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Hospice & Palliative Care (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Otolaryngology (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás őperáció űtáni hányinger és hányás (PONV)kezelésére szőlgáló gyógyszerkészítmények előállítására. A találmánylényege, hőgy hatóanyagként önmagában ismert módőn előállítőttgranisetrőnt gyógyászatilag elfőgadható hőrdőzóval és kívánt esetbenegyéb, a gyógyszerkészítésben szőkásős adalék- és/vagy egédanyaggalőperáció űtáni hányinger és hányás kezelésére alkalmasgyógyszerkészítménnyé feldőlgőzzák. ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás operáció utáni hányinger és hányás (PONV) kezelésére szolgáló gyógyszerkészítmények előállítására.
A találmány lényege, hogy hatóanyagként önmagában ismert módon előállított granisetront gyógyászatilag elfogadható hordozóval és kívánt esetben egyéb, a gyógyszerkészítésben szokásos adalék- és/vagy segédanyaggal operáció utáni hányinger és hányás kezelésére alkalmas gyógyszerkészítménnyé feldolgozzák.
A leírás terjedelme 6 oldal
HU 214 629 B
HU 214 629 Β
A találmány tárgya eljárás műtét utáni hányinger és hányás (PONV) kezelése szolgáló gyógyszerkészítmények előállítására.
A PONV a betegek egy lényeges problémája, és a betegek szerint az operáció folyamatának az egyik legkellemetlenebb része, még a fájdalmat is megelőzi. Ennek következtében a betegek szempontjából ezen a területen szükség van egy hányinger elleni szerre. A PONV klinikai problémaként sok gondot okoz, és szükségessé teszi, hogy személyzet tartózkodjon a beteg körül, azzal a céllal, hogy biztosítsuk, hogy a beteg ne öklendezze vissza a hányadékot, aminek komoly klinikai következményei lehetnek. Vannak olyan operációs eljárások, amelyeknél klinikailag lényeges, hogy a beteg ne hányjon. Például a szemsebészetben, ahol a koponyaüregben/szemben levő nyomás olyan mértékig fokozódhat, hogy az öltések felszakadnak, és az operáció sikeressége emiatt jelentősen csökken.
Tehát a betegek és a klinikusok szempontjából is lényeges a PONV megakadályozása.
A PONV visszaszorítása pénzügyileg is lényeges. Például az Amerikai Egyesült Államokban számos műtétet végeznek ambuláns módon, ezért az, hogy a betegeket egy éjszakán át való kórházban tartózkodás nélkül tudják hazaküldeni, pénzügyileg nagyon lényeges. Más országokban az ambuláns sebészeti eljárás népszerűsége fokozódik, és 5-10 éven belül elérheti az 50%-ot.
A nyugati világban és Japánban évente körülbelül 65 millió operációt hajtanak végre. Számos altatóorvos jelenleg megelőző antiemetikumot alkalmaz, mint például alacsony dózisú metoclopramidot (10 mg) operáció előtt vagy alatt, de számosán egyáltalán nem használnak profilaktikus antiemetikumot, mivel a jelenlegi hatóanyagoknak alacsony a hatékonyságuk, és komoly mellékhatásuk is van, mint például disztóniás reakciók és álmosság. Tehát a biztonságosabb és hatékony antiemetikumra megvan az igény a PONV-ben.
Az EP-A-0200444 számú szabadalmi leírás (Beecham Group Plc) N-(endo-9-metil-9-azabiciklo[3.3.1]non-3-il)-metil-indazol-3-karboxamid-monohidro-klorid (granisetron) előállítását hja le, úgy, hogy 1-metil-imidazol-3-karbonsavkloridot endo-9-metil-9-azabiciklo[3.3.1]nonán-3-aminnal és trietil-aminnal kezelnek. A granisetron (vagy BRL 43694 monohidroklorid) az Egyesült Királyságban Kytril néven hozzáférhető gyógyszer, mely citotoxikus ágensekkel való kezelés által okozott émelygés és hányás elleni szer.
Az EP-A-0200444 számú leírásból ismert, hogy a granisetron hatásos a rákellenes terápia által okozott hányás kezelésében. Megállapításra került, hogy a rákellenes gyógyszer által okozott hányás oka az 5FT3 repetorok agonizmusa a bélben 5HT-re (szerotonin). Feltételezik, hogy a rákellenes gyógyszerek stimulálják az enterokromaffin sejteket a bélben, és a gyógyszer citotoxikus hatása következtében az 5HT szabaddá válik. Ezután az 5HT aktiválj a/érzékenyíti a bolygóidegi idegvégződéseket a bélben a hányás folyamatának kezdődésekor. A granisetron antagonizálja az 5HT3 receptorokat a bélben, az 5HT agonizmus modulálására.
Azonban, nem kézenfekvő a kapcsolat a PONV és a bél között. Semmi olyan ismeretanyag nem áll rendelkezésre, ami azt sugallná, hogy a PONV mechanizmusa analóg azzal, ami a rákellenes gyógyszer által indukált hányásé.
Felismerjük, hogy a granisetron jól használható a PONV kezelésében.
A jelen találmány tárgya tehát hatóanyagként - ismert módon előállított - granisetront tartalmazó, a PONV kezelésére (beleértve a megelőzést is) alkalmas gyógyszer előállítására.
Az „ismert módon előállított” kifejezés az elsőbbség napja előtt publikált előállítási eljárásokat öleli fel.
A granisetront ismert módokon adhatjuk be, például orális vagy parenterális úton.
Az előzőkben ismertetett rendellenesség kezelésére használható mennyiség a szokásos faktoroktól függ, azaz például a rendellenesség természetétől és az emlős testtömegétől. Az egységdózis azonban általában 0,5-10 mg, azaz például 1-3 mg granisetront tartalmaz. Az egységdózist általában operáció előtt adjuk be, azaz például az altatás megkezdése vagy az operáció előtt; és/vagy operáció után.
Az orális vagy parenterális beadás esetében nagyon előnyös, ha a granisetront egységdózis készítményekben adjuk be, azaz orális vagy parenterális egységdózis formájában.
Az ilyen készítményeket keveréssel állítjuk elő, és általában az orális vagy parenterális beadáshoz megfelelő módon alakítjuk ki, kiszerelési formájuk lehet tabletta, kapszula, orális folyadékkészítmény, por, granulátum, pasztilla, rekonstruálható por, injekciózható és infündálható oldat, szuszpenzió vagy kúp.
Az orális beadáshoz készített tablettákat és kapszulákat egységdózisként állítjuk elő, és szokványos töltőanyagokat tartalmaznak, mint például kötőanyagokat, hígítószereket, tablettázó anyagokat, csúsztatóanyagokat, dezintegráló anyagokat, színezőanyagokat, ízesítőanyagokat és nedvesítőszereket. A tablettákat a szakterületen ismert módszerekkel lehet beborítani.
Az alkalmas töltőszerek közé tartozik a cellulóz, a mannit, a laktóz és más hasonló ágensek. Az alkalmas dezintegrálószerek közé tartozik a keményítő, a polivinilpirrolidon és a keményítőszármazékok, mint például a nátriumkeményítő-glikollát. A megfelelő csúsztatószerek közé tartozik például a magnézium-sztearát. Az alkalmas, gyógyászatilag elfogadható nedvesítőszerek közé tartozik a nátrium-laurilszulfát.
Ezeket a szilárd orális készítményeket a keverés, töltés vagy tablettázás szokványos módszereivel lehet előállítani. Ismételt keverési eljárásokat lehet alkalmazni ahhoz, hogy a hatóanyagot nagy mennyiségű töltőanyagok használata esetén is egyenletesen elosszuk ezekben a készítményekben. Ezek az eljárások természetesen a szakterület szokványosán alkalmazott eljárásai közé tartoznak.
Az orális folyadékkészítmények formája lehet például vizes vagy olajos szuszpenzió, oldat, emulzió, szirup vagy elixír, de előállíthatjuk szilárd termék formájában is, amit vízzel vagy más megfelelő hordozó2
HU 214 629 Β val készíthetünk el felhasználás előtt. Ezek a folyadékkészítmények tartalmazhatnak szokványos adalékanyagokat is, mint például szuszpendáló ágenseket, azaz például szorbitot, szirupot, metilcellulózt, zselatint, hidroxietil-cellulózt, karboximetil-cellulózt, alumíniumsztearát gélt vagy hidrogénezett étkezési zsírokat; emulgeáló szereket, azaz például lecitint, szorbitán-monooleátot vagy mézgát; nem-vizes hordozók (amelyek közé tartozhatnak az étkezési olajok is) közé tartozhat például a mandulaolaj, frakcionált kókuszolaj, olajos észterek, azaz például a glicerinészterek, a propilénglikol vagy etilalkohol; tartósítószerek, azaz például a metil- vagy propil-p-hidroxibenzoát vagy a szorbinsav, és ha szükséges, akkor szokványos ízesítő vagy színező anyagok.
Az orális készítmények közé tartoznak a szokványos szabályozott felszabadulású készítmények, azaz például az enterális bevonattal rendelkező tabletták vagy granulátumok.
A parenterális beadáshoz folyékony egységdózisokat készítünk, amelyek granisetront és egy steril hordozót tartalmaznak. A vegyület, a hordozótól és a koncentrációtól függően lehet vagy szuszpendálva vagy feloldva. A parenterális oldatokat általában úgy állítják elő, hogy a vegyületet egy hordozóban oldják, majd szűréssel sterilezik, mielőtt megfelelő tartóba vagy ampullába töltik és lezáqák. Előnyös módon adjuváns szereket, azaz például helyi érzéstelenítőket, tartósítószereket és pufferelő ágenseket is feloldanak a hordozóban. A stabilitás fokozására a készítményt az ampullába való letöltés után le lehet fagyasztani és a vizet csökkentett nyomáson el lehet távolítani.
A parenterális szuszpenziókat lényegében ugyanígy lehet előállítani, azzal a különbséggel, hogy a vegyületet egy hordozóban szuszpendáljuk ahelyett hogy feloldanánk, majd mielőtt a steril hordozóval összekeveijük, etilénoxiddal sterilezzük. Előnyös, ha egy felületaktív vagy nedvesítő anyagot is beviszünk a készítménybe, hogy ezzel elősegítsük a találmány szerinti vegyület egyenletes eloszlását.
Amint az szokásos a gyakorlatban, a készítményekhez általában írott vagy nyomtatott utasításokat mellékelnek, a szóban forgó kezelésben való alkalmazáshoz.
Az alábbi klinikai eredmények illusztrálják a találmányt.
Klinikai vizsgálat ismertetése
Cím: Az intravénás granisetron kettős vak párhuzamos csoport placebó kontrollált dóziskereső vizsgálata az operáció utáni émelygés és hányás megelőzésére, nyi5 tott sebészeti beavatkozáson átesett betegek esetében.
Indikáció: Az operáció utáni émelygés és hányás megelőzése.
Cél: Az intravénás granisetron optimális dózisának meghatározása, az operáció utáni émelygés és há10 nyás megelőzésére.
Vizsgált 480 értékelhető beteg (120 per csoport), populáció: akik sebészeti beavatkozás miatt általános anesztéziának lesznek alávetve, nőgyógyászati beavatkozás vagy kolecisztektómia miatt.
Hatékonyság: Az elsődleges hatékonysági becslés azon alapul, hogy van-e hányás.
Paraméterek: arány, 0-6 és 0-24 óra alatt
A szekunder hatékonysági elemzés a következő idő elemzésén alapul:
i) teljes kontroll aránya (nincs émelygés, nincs hányás/öklendezés, nincs sürgősségi antiemetikum és nincs visszavonva) ii) kisebb mint teljes kontroll iii) az első hányás iv) az első émelygés
v) émelygés és hányás aránya a 0-6. napon.
Biztonsági A biztonságot az alábbiak alapján becs30 lik:
paraméterek: a Életjelenségek b Laboratóriumi paraméterek c Kedvezőtlen tapasztalatok d Együtt adott gyógyszerek
Dozírozás: A betegek randomizálva lesznek, hogy placebót kapjanak
Terv: 0,1 mg, 1,0 mg vagy 3,0 mg IV granisetront adunk 30 másodperces injekcióként az anesztézia indukálásakor
Hatékonyság: A 0. napon végzünk felmérést az 1 óra végén
Becslések: 2 órás, 6 órás és 24 órás émelygés (nincs, enyhe, közepes vagy súlyos) és hányás (nincs, 1, 2, 3 vagy több mint négy eset) a CRF-ben. Az 1-6.
napon az émelygésről és hányásról napi feljegyzések készülnek.
EREDMÉNYEK
Dóziskereső vizsgálat (PONV) Placebó és 0,1 mg-1,0 mg-3,0 mgIV
Nincs hányás
Kezelési csoport
Pia cebó 0,1 mg 1,0 mg 3,0 img
0-6 órás hányást helyzet n % n % n % n %
Hányás 67 50,38 55 41,67 29 21,64 30 23,44
Nincs hányás 66 49,62 77 58,33 105 78,36 98 76,56
0-24 órás hányást helyzet
Hányás 88 66,17 73 55,30 49 36,57 49 38,28
Nincs hányás 45 33,83 59 44,70 85 63,43 79 61,72
HU 214 629 Β
Konfidencia intervallumok
Minden egyes kezelési csoportra egy hozzávetőlegesen páros konfidencia intervallumot számoltunk a hányó reagálók arányában levő különbségre, a log-valószínűség négyzetes megközelítése alapján, a Bonfeironi korrekciót alkalmazva (hogy megtartsuk az 5% kétfarkú szignifikancia szintjét)
0-6 óra
Páros összehasonlítás Konfidencia intervallum p érték *sig
BRL 0,1 mg IV vs Placebő IV [-4,95%, 22, 37%] p=0,155 NS
BRL 1,0 mg IV vs Placebő IV [16,17%, 41,29%] p<0,001 SIG
BRL 3,0 mg IV vs 0—24 óra Placebő IV [14,11%,39,77%] p<0,001 SIG
Páros összehasonlítás Konfidencia intervallum p érték *sig
BRL 0,1 mg IV vs Placebő IV [-2,50%, 24,22%] p=0,07 NS
BRL 1,0 mg IV vs Placebő IV [16,51%, 42, 69%] p<0,001 SIG
BRL 3,0 mg IV vs Placebő IV [14,5 7%,41,19%] p<0,001 SIG
* A módosított Bonferroni korrekcióval kapott szignifikancia
Placebő és 0,1 mg —1,0 mg -3,0 mg IV
Nincs émelygés
Kezelési csoport
Placebő 0,1 mg 1,0 mg 3,0 mg
0-6 órás émelygést helyzet n % n % n % n %
Émelygés 87 65,41 81 61,36 49 36,57 55 42,97
Nincs émelygés 46 34,59 51 38,64 85 63,43 73 57,03
0-24 órás émelygést helyzet Émelygés 104 78,20 95 71,97 67 50,00 74 57,81
Nincs émelygés 29 21,80 37 28,03 67 50,00 54 42,19
Konfidencia intervallumok
Minden egyes kezelési csoportra egy hozzávetőlegesen páros konfidencia intervallumot számoltunk a hányó reagálók arányában levő különbségre, a log-valószínűség négyzetes megközelítése alapján, a Bonferroni korrekciót alkalmazva (hogy megtartsuk az 5% kétfarkú szignifikancia szintjét)
0-6 óra
Páros összehasonlítás Konfidencia intervallum p érték ♦sig
BRL 0,1 mg IV vs Placebő IV [-9,20%, 17,30%] p=0,494 NS
BRL 1,0 mg IV vs Placebő IV [15,73%, 41,97%] p<0,001 SIG
BRL 3,0 mg IV vs 0-24 óra Placebő IV [8,97%, 35,91% p<0,001 SIG
Páros összehasonlítás Konfidencia intervallum p érték *sig
BRL 0,1 mg IV vs Placebő IV [-5,64%, 18,10%] p=0,241 NS
BRL 1,0 mg IV vs Placebő IV [15,63%, 40,77%] p<0,001 SIG
BRL 3,0 mg IV vs Placebő IV [7,73%, 33,03%] p<0,001 SIG
* A módosított Bonferroni korrekcióval kapott szignifikancia
Teljes kontroll
Placebő vs 0,1 mg vs 1,0 mg vs 3,0 mg
0-6 órás teljes kontroll helyzet Kisebb mint teljes kontroll Teljes kontroll
Kezelési csoport
Placebő 0,1 mg 1,0 mg 3,C •mg
n % n % n % n %
91 68,42 83 62,88 49 36,57 58 45,31
42 31,58 49 37,12 85 63,43 70 54,69
0-24 órás teljes kontroll helyzet Kisebb mint teljes kontroll Teljes kontroll
109 81,95 97 73,48 68 50,75 74 57,81
24 18,05 35 26,52 66 49,25 54 42,19
HU 214 629 Β
Konfidencia intervallumok
Minden egyes kezelési csoportra egy hozzávetőlegesen páros konfidencia intervallumot számoltunk a hányó reagálók arányában levő különbségre, a log-valószínűség négyzetes megközelítése alapján, a Bonferroni korrekciót alkalmazva (hogy megtartsuk az 5% kétfarkú szignifikancia szintjét)
0—6 óra
Páros összehasonlítás Konfidencin intervallum p érték *sig
BRL 0, 1 mg IV vs Placebó IV [-7, 51%, 18,59%] p=0,342 NS
BRL 1,0 mg IV vs Placebó IV [18,87%, 44,83%] p<0,001 SIG
BRL 3,0 mg IV vs Placebó IV [9,74%, 36,48%] p<0,001 SIG
0-24 óra
Páros összehasonlítás Konfidencia intervallum p érték *szg
BRL 0,1 mg IV vs Placebó IV [-2,93%, 19,87%] p=0,097 NS
BRL 1,0 mg IV vs Placebó IV [18,99%, 43,43%] p<0,001 SIG
BRL 3,0 mg IV vs Placebó IV [11,84%, 36,44%] p<0,001 SIG
* A módosított Bonferroni korrekcióval kapott szignifikancia
Az első hányásig eltelt idő (24 órás periódus) beteg (33,83%) a placebó csoportban, 59 beteg (44,70%) a 0,1 MG csoportban, 85 beteg (63,43%) az 1,0 MG csoportban és 79 beteg (61,72%) a 3,0 MG csoportban nem hányt a 24 órás időtartam alatt. Bizonyíték volt, amely azt sugallta, hogy különbség van a túlélési eloszlás és az első hányásig eltelt idő között (χ2=30, 1666, df=3, p<0,001).
A módosított Bonferroni korrekciót használva a három páros összehasonlításra, nem volt elegendő bizonyíték, amely szignifikáns különbséget sugallt a placebó és a 0,1 MG között (χ2=1,5899, df=l, p=0,2073), de szignifikáns különbség volt a placebó és az 1,0 MG között (χ2=23,3685, df==l, p<0,001), valamint a placebó és a 3,0 MG között (χ2=13,9814, df=l, p<0,001), az első émelygésig eltelt idők túlélési eloszlásában.
A nem teljes kontroliig eltelt idő (kisebb mint 24 óra)
A placebó csoportban 24 beteg (18,05%), a 0,1 MG csoportban 35 beteg (26,52%), az 1,0 MG csoportban 66 beteg (49,25%) és a 3,0 MG csoportban 54 beteg (42,19%) teljes kontrollt mutatott a teljes 24 órás periódus alatt. Volt bizonyíték, amely azt sugallta, hogy szignifikáns különbség van a kisebb mint teljes ellenőrzés idejeinek túlélési eloszlásában (χ2=37,0051, df=3, p<0,001).
A három páronkénti összehasonlításra a módosított Bonferroni korrekciót használva nem volt elegendő bizonyíték, amely azt sugallta volna, hogy van különbség, a placebó és a 0,1 MG csoport között (χ2=2,7620, df=l, p=0,097), de szignifikáns különbség volt a placebó és az 1,0 MG között (χ2=29,5533, df=l, p<0,001), valamint a placebó és a 3,0 MG között (χ2=18,2882, df=l, p<0,001) a kisebb mint teljes ellenőrzés idejeinek túlélési eloszlásában.
Az első sürgősségi beavatkozás ideje (24 órás periódus)
A placebó csoportban 80 betegnek (60,15%), a 0,1 MG csoportban 89 betegnek (67,42%), az 1,0 MG csoportban 101 betegnek (75,37%) és a 3,0 MG csoportban 99 betegnek (77,34%) nem volt szüksége semmilyen sürgősségi beavatkozásra a 24 órás vizsgálati periódusban. Volt bizonyíték, amely azt sugallta, hogy lényeges különbség van az anti-emetikus terápia használata idejének túlélési eloszlásában (χ2=12,1904, df=3, p=0,007).
A három páronkénti összehasonlításra a módosított Bonferroni korrekciót használva nem volt elegendő bizonyíték, amely azt sugallta volna, hogy van különbség a placebó és a 0,1 MG csoport között (χ2=1,4836, df=l, p=0,223), de szignifikáns különbség volt a placebó és az 1,0 MG között (χ2=7,3467, df=l, p<0,007), valamint a placebó és a 3,0 MG között (χ2=9,0949, df=l, p<0,003) az első sürgősségi beavatkozás idejeinek túlélési eloszlásában.
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (5)

1. Eljárás hányinger és hányás kezelésére szolgáló hatóanyagként granisetront tartalmazó gyógyszerkészítmények előállítására, azzal jellemezve, hogy az önmagában ismert módon előállított hatóanyagot gyógyászatilag elfogadható hordozóval és kívánt esetben egyéb, a gyógyszerkészítésben szokásos adalék- és/vagy segédanyaggal operáció utáni hányinger és hányás (PONV) kezelésére alkalmas gyógyszerkészítménnyé feldolgozzuk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy intravénás felhasználásra alkalmas gyógyszerkészítményt állítunk elő.
3. Azl. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a granisetront 1 mg - 3 mg mennyiséget tartalmazó egységdózisokat állítunk elő.
4. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy operáció előtt, operáció közben vagy operáció utáni alkalmazásra szolgáló készítményformát állítunk elő.
5. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy operáció előtti alkalmazásra szolgáló készítményformát állítunk elő.
HU9502692A 1993-03-18 1994-03-15 Eljárás műtét utáni hányinger és hányás kezelésére szolgáló gyógyszerkészítmény előállítására HU214629B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB939305593A GB9305593D0 (en) 1993-03-18 1993-03-18 Pharmaceuticals

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9502692D0 HU9502692D0 (en) 1995-11-28
HUT73502A HUT73502A (en) 1996-08-28
HU214629B true HU214629B (hu) 1998-04-28

Family

ID=10732290

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9502692A HU214629B (hu) 1993-03-18 1994-03-15 Eljárás műtét utáni hányinger és hányás kezelésére szolgáló gyógyszerkészítmény előállítására

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5952340A (hu)
EP (1) EP0689437B1 (hu)
JP (2) JP3792251B2 (hu)
KR (1) KR100315606B1 (hu)
CN (1) CN1085079C (hu)
AP (1) AP511A (hu)
AT (1) ATE230596T1 (hu)
AU (1) AU676032B2 (hu)
CA (1) CA2158354C (hu)
CY (1) CY2427B1 (hu)
DE (1) DE69431986T2 (hu)
DK (1) DK0689437T3 (hu)
ES (1) ES2188611T3 (hu)
GB (1) GB9305593D0 (hu)
HK (1) HK1012237A1 (hu)
HU (1) HU214629B (hu)
IL (1) IL109059A (hu)
SG (1) SG46724A1 (hu)
TW (1) TW312622B (hu)
WO (1) WO1994021257A1 (hu)
ZA (1) ZA941844B (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9412995D0 (en) * 1994-06-28 1994-10-26 Prendergast Kenneth F Safety enhancing pharmaceutical compositions of an active indazole
WO2003100091A1 (en) * 2002-05-24 2003-12-04 Epidauros Biotechnologie Ag Means and methods for improved treatment using 'setrones'
SE0203410D0 (sv) * 2002-11-18 2002-11-18 Astrazeneca Ab New use
JO2735B1 (en) * 2003-01-30 2013-09-15 هيلسين هيلث كير أس ايه. Liquid pharmaceutical formations of balloonosterone
TWI355936B (en) 2003-02-18 2012-01-11 Helsinn Healthcare Sa Uses of palonosetron hydrochloride
GB0328186D0 (en) * 2003-12-05 2004-01-07 West Pharm Serv Drug Res Ltd Intranasal compositions
JP6081102B2 (ja) * 2012-08-10 2017-02-15 テルモ株式会社 安定なグラニセトロン含有水性製剤
GB201618425D0 (en) * 2016-11-01 2016-12-14 Acacia Pharma Ltd method
JP2017077484A (ja) * 2016-11-30 2017-04-27 テルモ株式会社 安定なグラニセトロン含有水性製剤の包装体
GB201702250D0 (en) 2017-02-10 2017-03-29 Acacia Pharma Ltd Method

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0200444B1 (en) * 1985-04-27 1992-11-11 Beecham Group Plc Azabicyclononyl-indazole-carboxamide having 5-ht antagonist activity
GB8525913D0 (en) * 1985-10-21 1985-11-27 Beecham Group Plc Compounds
GB8928837D0 (en) * 1989-12-21 1990-02-28 Beecham Group Plc Pharmaceuticals
US5225407A (en) * 1990-02-22 1993-07-06 Glaxo Group Limited 5-HT3 receptor antagonists for the treatment of autism
EP1082959A1 (en) * 1991-09-20 2001-03-14 Glaxo Group Limited NK1 Antagonists for the treatment of depression

Also Published As

Publication number Publication date
SG46724A1 (en) 1998-02-20
TW312622B (hu) 1997-08-11
JPH08507774A (ja) 1996-08-20
CN1122570A (zh) 1996-05-15
EP0689437A1 (en) 1996-01-03
HK1012237A1 (en) 1999-07-30
DE69431986T2 (de) 2003-11-06
JP2006083190A (ja) 2006-03-30
WO1994021257A1 (en) 1994-09-29
HUT73502A (en) 1996-08-28
EP0689437B1 (en) 2003-01-08
IL109059A (en) 1996-11-14
AU6377494A (en) 1994-10-11
AP511A (en) 1996-07-26
ZA941844B (en) 1995-09-18
DK0689437T3 (da) 2003-04-28
HU9502692D0 (en) 1995-11-28
JP3792251B2 (ja) 2006-07-05
CN1085079C (zh) 2002-05-22
CA2158354A1 (en) 1994-09-29
CY2427B1 (en) 2004-11-12
CA2158354C (en) 2004-07-13
GB9305593D0 (en) 1993-05-05
US5952340A (en) 1999-09-14
ATE230596T1 (de) 2003-01-15
ES2188611T3 (es) 2003-07-01
DE69431986D1 (de) 2003-02-13
IL109059A0 (en) 1994-11-28
AU676032B2 (en) 1997-02-27
KR100315606B1 (ko) 2002-04-24
AP9400626A0 (en) 1994-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU225534B1 (en) Pharmaceutical compositions comprising mirtazapine and one or more selective serotonin reuptake inhibitors
DE60009697T2 (de) Verwendung von 1-[4-(5-cyanoindol-3yl)butyl]-4-(2-carbamoylbenzofuran-5-yl)piperazin und dessen physiologisch akzeptablen salzen zur behandlung von bipolaren krankheiten und manie
JP2006083190A (ja) 手術後の悪心および嘔吐の治療のためのグラニセトロンの使用
KR20010015918A (ko) 안면홍조를 감소시키기 위한 플루옥세틴 히드로클로라이드
US5919804A (en) Use of levobupivacaine in facial surgery
EP1408977B1 (en) A combination therapy for the treatment of heart failure
Patel et al. The use of liquid formulation pentoxifylline and vitamin E in both established and as a prophylaxis for dental extractions “at risk” of osteoradionecrosis
HU224226B1 (hu) Levobupivacaine alkalmazása terhesség esetén használható érzéstelenítő hatású gyógyszerkészítmény előállítására
AU2003247568B2 (en) Stabilized formulations of alpha adrenergic receptor antagonists and uses thereof
AU713824B2 (en) Prevention of tooth loss by the administration of alendronate or its salts
EA000677B1 (ru) Способ предотвращения остеопороза
WO1998038997A1 (en) Use of levobupivacaine in combination with opiods or alfa2-agonists for providing anaesthesia or analgesia
Torrent Dose-response study of the analgesic activity of aceclofenac in odontalgia following extraction of the third molar
JP4766818B2 (ja) 妊娠時に特異的な腰痛、股関節痛及び鼠径部痛の改善・治療剤
Coulthard et al. The efficacy and safety of postoperative pain management with tramadol for day case surgery
UA146303U (uk) Спосіб симптоматичного лікування болю
MXPA99008055A (es) Uso de levobupivacaina en cirugia facial
JPH09136843A (ja) 血圧上昇薬
JP2005154367A (ja) プロパフェノン含有神経因性疼痛の鎮痛剤

Legal Events

Date Code Title Description
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: F. HOFFMANN-LA ROCHE AG., CH