HU210728B - Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure - Google Patents

Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure Download PDF

Info

Publication number
HU210728B
HU210728B HU912931A HU293191A HU210728B HU 210728 B HU210728 B HU 210728B HU 912931 A HU912931 A HU 912931A HU 293191 A HU293191 A HU 293191A HU 210728 B HU210728 B HU 210728B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cannula
puncture needle
needle
needle according
syringe
Prior art date
Application number
HU912931A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT64703A (en
HU912931D0 (en
Inventor
Gyula Bottlik
Original Assignee
Bottlik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bottlik filed Critical Bottlik
Priority to HU912931A priority Critical patent/HU210728B/hu
Publication of HU912931D0 publication Critical patent/HU912931D0/hu
Priority to DE69210829T priority patent/DE69210829T2/de
Priority to CA002117066A priority patent/CA2117066C/en
Priority to PCT/HU1992/000035 priority patent/WO1993004723A1/en
Priority to JP5505085A priority patent/JP2636082B2/ja
Priority to US08/204,353 priority patent/US5417670A/en
Priority to EP92920582A priority patent/EP0603325B1/en
Publication of HUT64703A publication Critical patent/HUT64703A/hu
Publication of HU210728B publication Critical patent/HU210728B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61MDEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
    • A61M25/00Catheters; Hollow probes
    • A61M25/01Introducing, guiding, advancing, emplacing or holding catheters
    • A61M25/06Body-piercing guide needles or the like
    • A61M25/065Guide needles

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Anesthesiology (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Hematology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
  • Media Introduction/Drainage Providing Device (AREA)

Description

A jelen találmány tárgya olyan punkciós tű, elsősorban kanül bőrön át zárt rendszerben történő bevezetéséhez, amely tűszárból és csatlakozó részből áll és amely alkalmas adott esetben pacemaker elektródák, vezetődrótok vagy egyéb hasonló eszközök percután (bőrön át történő) bevezetésére is.
Súlyos állapotú betegek parenterális táplálására, vér pótlására, vér cseréjére, haemodialízésére stb. a beteg vénájába bevezetett kanülön keresztül kerül sor. Különösen fontos az ilyen kanülök megfelelő bevezetése a szívközeli nagyvénákba történő gyógyszer, táplálék, folyadék, vér stb. tartós adagolásához.
A kanülök bevezetése hagyományosan többféle módon történhet.
Az úgynevezett Branüle-típusú eszköz alkalmazása esetén a kanül behüvelyezi a punkciós tűt és a tűnek a vénába történő behatolása után ezt a hüvelyt tolják a tű által megvezetve a vénába. A tűt ezután a kanülből kihúzzák. A megoldás csak steril körülmények között alkalmazható, minthogy a kanül bevezetése teljesen nyíltan történik.
A másik ismert megoldás az úgynevezett Seldingermódszer, amelynek során a vénapunkció után a tűről a fecskendőt leválasztják és helyére vezetődrótot illesztenek. Ezt a tű lumenén át a vénába vezetik, majd a punkciós tűt a vezetődróton keresztül lehúzzák és a vezetődrótra a kanült húzzák rá. így a kanült a vezetődrót felületén tolják be a vénába.
A módszer előnye, hogy a vezetődrót segítségével viszonylag vastag kanül vezethető be kis vénanyíláson át a vénába. Hátránya azonban, hogy a fecskendő eltávolítása után a rendszer nyitottá válik és megnő a fertőzés veszélye. A fecskendő eltávolítása és a vezetődrót beillesztése során a tű hegye gyakran kicsúszik a vénából, ami melléksérülésekkel járhat. A vénából történő kicsúszás a szövetek közötti vérömleny képződéséhez is vezethet, ami a további szúrások esélyét csökkenti, vagy lehetetlenné teszi.
Alkalmaznak olyan megoldást is, amelynek során viszonylag vastag punkciós töt vezetnek a vénába, majd a fecskendő eltávolítása után közvetlenül a kanült vezetik be a vénába a tű lumenén át. Ezt követően húzzák ki a töt a vénából és távolítják el a kanülről (ez olyankor lehetséges, amikor a kanül végén nincs perem).
Ezen megoldásnak is hátránya, hogy a fecskendőt el kell távolítani, a rendszer nyitottá válik, továbbá, hogy a fogásváltások során a tű hegye könnyen kicsúszik a vénából, hasonlóan a Seldinger-féle megoldásnál ismertetetthez.
Valamennyi ismert megoldás hátránya a kanül bevezetésének nehézkessége, amelynek következtében a punkciós tű idő előtt kimozdulhat, a rendszer nyitottá válhat, illetve fertőzés veszélye állhat elő. Általában a punkciós tű kimozdulásának a veszélye az ismert megoldásoknál még gyakorlott kézben is mintegy 20-30%.
A 4 149 535 számú USA szabadalmi leírás leágazással ellátott kanülbevezető eszközt ismertet. Ennél a megoldásnál az elágazó kanülbevezető elem egy műanyag hüvely, amelyet a punkciós tűre ráhúzva a tű vénába történő bevezetése után a tű által vezetve tolnak be a vénába. A punkciós tűt ezután eltávolítják és a hüvely oldalán lévő csatlakozón keresztül vezetik be a kanült a vénába. A hüvelynek arra az ágára, amelyen át a punkciós tű bevezetése történt, vezetéket csatlakoztatnak, hogy a vénába egyidejűleg kétfajta közeget tudjanak bevezetni.
Ez a megoldás tehát punkcióra nem alkalmas, továbbá ugyanazokkal a hátrányokkal rendelkezik, mint a fent leírt megoldások: a rendszer a fecskendő, illetve a tű eltávolításakor nyitottá válik. További hátránya a megoldásnak, hogy a kanül bevezetése a hüvely tengelyével szöget bezáró oldalágból történik, ami a bevezetést az iránytörés miatt jelentősen megnehezíti és a bevezetéskor a súrlódást növeli. Ugyancsak a súrlódást növeli a bevezető ágban lévő rugalmas tömítőanyag is.
További problémát jelent a kanül perifériás végének rögzítése, amit általában több darabból álló kanülrögzítőkkel oldanak meg (lásd például a 4 149 535 számú USA szabadalmi leírást). Az ilyen kanülrögzítő szerkezetek alkalmazása kissé körülményes és általában nem eléggé biztonságos a több apró alkatrész kanülvégre történő szerelése miatt.
A 4 675 007 számú USA szabadalom ugyancsak katétervég csatlakoztatására szolgáló rögzítőt ismertet. Ezen megoldás hátránya hasonló az előző szabadalom szerinti megoldáséhoz: a katéter végének rögzítése nehézkes, ráadásul a rögzítő műanyag falán keresztülszúrt tűre kell a katéter végét felhúzni.
A jelen találmánnyal ezért olyan megoldás kidolgozása a célom, amellyel az ismertetett hátrányok kiküszöbölhetők és ami lehetővé teszi a kanülbevezetés zárt rendszerben történő egyszerű és biztonságos megoldását, majd a kanül megfelelő rögzítését.
A kitűzött feladatot olyan egyszer használatos punkciós tűvel oldottam meg, amely tűszárból és csatlakozó részből áll, és amely a találmány szerint két csonkot tartalmazó csatlakozó résszel van ellátva. Az egyik csonk a tű lumenéhez törés nélkül csatlakozó járat végén kialakított kanülcsonk, a másik pedig a tű lumenéhez a kanüljárattal szöget bezáró fecskendőjárattal kapcsolódó fecskendőcsonk. A csatlakozó részen ezenkívül a kanülcsonk és a két járat metszéspontja között záróelem van.
A találmány szerinti két csatlakozócsonkos punkciós tű egy célszerű kiviteli alakjánál a kanüljárat egyenes és középvonala egybeesik a tű lumenének középvonalával, a fecskendőjárat pedig ugyancsak egyenes és tengelye a kanüljárat, illetve a tű tengelyével hegyesszöget zár be.
Egy másik kiviteli alaknál a kanüljárat és/vagy a fecskendőjárat ívelt kialakítású lehet.
A punkciós tű csatlakozó része célszerűen lapos markolattal van ellátva.
A csatlakozó részen lévő záróelem lehet a kanüljáratban lévő csap vagy például a kanülcsonkban elhelyezett átszúrható membrán.
A punkciós tű célszerűen ismert módon levehető védőhüvellyel van ellátva.
A találmány szerinti punkciós tűhöz tartozó kanül2
HU 210 728 Β rögzítő olyan lapkákból áll, amelyek alsó részét infúziós csatlakozóval és hüvellyel egy darabból kialakított egyetlen lapka, felső részét pedig két behajtható lapka alkotja, ahol a behajtható lapkák az alsó lapka két oldalán, egymáshoz képest eltoltan vannak elhelyezve.
A találmány szerinti megoldás teljesen zárt kanülbevezetést biztosít azáltal, hogy a punkció során a kanülbevezető csonk zárt, a fecskendőt pedig a fecskendőcsonkról nem kell eltávolítani. Ez egyidejűleg azzal az előnnyel is jár, hogy a bevezetéskor elvégzendő műveletek száma csökken, ami a bevezetés biztonságát fokozza.
A találmány szerinti punkciós tű felhasználásakor mind a fecskendő, mind pedig a kanül már a bevezetés helyén van és a fecskendőt a vér megjelenése után nem szükséges eltávolítani, a következő műveletben csupán a záróelemet kell nyitni és a kanül bevezetését elvégezni.
Találmányom alapját az a felismerés képezi, hogy a kanül, vezetődrót vagy elektróda felvezetése akkor a legbiztosabb, illetve a punkciós tű idő előtti kicsúszása a vénából annál kevésbé valószínű, minél kevesebb művelet elvégzése szükséges a punkciós tűnek a vénába jutása után. Ilyen művelet például a fecskendő lecsavarása és a kanül, vezetődrót vagy elektróda beillesztése a fecskendő helyére. Ha tehát ezen műveleteket fölöslegessé lehet tenni, illetve a punkció előtt vagy a kanülbevezetés után lehet elvégezni, a kanülbevezetés a hagyományosnál lényegesen biztonságosabban történhet. Ily módon, ha két csonkkal ellátott punkciós tűt alkalmazunk, a kanülnek a kanülcsonkba történő bevezetése a punkció előtt, a fecskendő eltávolítása pedig a kanül bevezetése után történhet, vagyis a punkció és a kanül bevezetése között semmilyen műveletet nem kell végezni, így a tű kicsúszásának veszélye a minimálisra csökkenthető.
A találmány további részleteit kiviteli példákon, rajz segítségével ismertetem. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti punkciós tű egy célszerű kiviteli alakja részben metszetben, a
2. ábra az 1. ábrán bemutatott kiviteli alak egy részének oldalnézete, a
3. ábra egy másik kiviteli alak felső részének metszete, a
4. ábra a kanülrögzítő kinyitott állapotban és az
5. ábra a 4. ábrán bemutatott kanülrögzítő részben összezárt állapotban.
Az 1. és 2. ábrán látható kiviteli alaknál az 1 tűszár olyan 2 csatlakozó résszel van ellátva, amelynek alján 3 markolat, e fölött pedig 4 kanülcsonk és 5 fecskendőcsonk van kialakítva. Az 1 tűszárat 6 védőhüvely veszi körül a szokásos módon. Ezt a punkciós tű felhasználása előtt el kell távolítani.
Az 1 tűszár 7 lumene egytengelyű a 2 csatlakozó rész 8 furatával és a 4 kanülcsonk 9 kanüljáratával. A 7 lumen, a 8 furat és a 9 kanüljárat palástja azonos átmérőjű, így törés- és lépcsőmentes csatornát alkotnak.
A 9 kanüljárat végén kúpos átmeneti szakasszal csatlakozó 10 hüvely van kialakítva és ezt megelőzően a 9 kanüljáratban 11 záróelem van elhelyezve. Ennél a kiviteli alaknál a 11 záróelem elfordítható csapként van kialakítva.
A 2 csatlakozó rész 8 furatához a 9 kanüljárat torkolatánál 12 fecskendőjárat csatlakozik. A 8 furat és a 12 fecskendőjárat geometriai tengelyei egymással hegyesszöget zárnak be, átmérőjük célszerűen azonos vagy közel azonos.
Az 5 fecskendőcsonkban, a 12 fecskendőjárat végénél ugyancsak kúpos szakasszal csatlakozó 13 hüvely van kialakítva, amelybe fecskendő illeszthető.
A 3. ábrán a találmány szerinti punkciós tű egy másik kiviteli alakjának felső része látható. Ez az előző kiviteli alaktól annyiban különbözik, hogy az 1 tűszár 7 lumene és a 4 kanülcsonk 9 kanüljárata nem esik egy egyenesbe, hanem a 9 kanüljárat és a 12 fecskendőjárat szimmetrikusan, enyhe ívben csatlakozik az egyenes 8 furathoz.
A 9 kanüljáratban lévő 11 záróelem ennél a megoldásnál nem csap, hanem átszúrható membrán, amely a 4 kanülcsonk 4a és 4b csonkrészei között van befogva. A 4a és 4b csonkrészek összecsavarozhatók és a membrán a két rész között tömítetten zárja a 9 kanüljáratot.
A 4. és 5. ábrákon látható kanülrögzítő az ismert módon 14 infúziós csatlakozóval, 16 hüvellyel, valamint 15, 17a és 17b vályúkkal ellátott 18, 19 és 20 lapkákból áll. A 18, 19 és 20 lapkák 21 rugalmas szalagokkal vannak egymáshoz kapcsolva és zárt állapotban 22 patentkapcsokkal, illetve 23 patenthüvelyekkel rögzíthetők.
A 4. ábrán a kanülrögzítő teljesen nyitott állapotban látható, a 14 infúziós csatlakozóval és 16 hüvellyel, amelyek a 18 lapkával egy darabból készülnek. A 16 hüvely a merevített kanülvég befogadására szolgál. A 18 és 20 lapkáknak a 19 lapkára történő ráhajtásakor a 15 vályú rögzíti a kanül véget a 16 hüvelyben, a 17a és 17b vályúk pedig egy további kanülszakaszt vesznek körül és megakadályozzák, hogy a kanül járata megtörjék.
A találmány szerinti punkciós tű a következőképpen használható.
Az 1 tűszárról eltávolítjuk a 6 védőhüvelyt és az 5 fecskendőcsonkhoz fecskendőt csatlakoztatunk. Ezután egyik kézzel a 3 markolatot fogva, másik kézzel a fecskendőt szívás alatt tartva a vénát a megpungáljuk. A fecskendő dugattyúját elengedjük és ezen - most már szabad - kezünkkel a 11 záróelemet kinyitjuk. Ez az 1, és 2. ábrán bemutatott kiviteli alaknál a csap 90°-kal történő elfordítását, a 3. ábrán bemutatott megoldásnál a 10 hüvelybe illesztett kanülnek a 9 kanüljáratba történő betolását és egyidejűleg a membrán átszakítását jelenti.
A 9 kanüljárat szabaddá válásakor a kanült hüvelyéből a 8 furaton és az 1 tűszár 7 lumenén keresztül a vénába toljuk.
A kanülnek a vénába történő bevezetése után a punkciós tűt lehúzzuk a kanülről. A kanül perifériás végére felhúzzuk a 14 infúziós csatlakozót és a 18 lapkát a 19 lapkához erősítjük a 22 patentkapoccsal és
HU 210 728 B a 23 patenthüvellyel. Ezután felhajtjuk a 20 lapkát is és segítségével rögzítjük a kanül további szakaszát a 17a és 17b vályúk között. A külön-külön lehajtható 18 és 20 lapka lehetővé teszi, hogy a kanül puha végét könnyen beillesszük a 16 hüvelybe még a 18 lapka széthajtott állapotában, majd a lapkák egyenként történő lehajtásával külön műveletben lehet a merevítést elvégezni. Az összekapcsozott kanülrögzítőt a beteg bőréhez rögzítjük, majd zátjuk, illetve csatlakoztatjuk az infúziós csatlakozót.
A fentiekben a találmány szerinti punkciós tűnek a kanülbevezetés során történő felhasználását ismertettük. Nyilvánvaló, hogy ugyanilyen módon történhet vezetődrótok vagy pacemaker elektródák bevezetése is.
Ezekben az esetekben azonban a punkciós tűnek a vezetődrótról vagy elektródákról történő lehúzásával a rendszer nyílttá válik, ezért ilyenkor az eljárást steril körülmények között kell végezni.
A találmány szerinti megoldás alapvető előnye, hogy a punkciós tűt tartó kezünkkel nem kell fogást váltogatni, nem kell a fecskendőt eltávolítani és nem kell a kanült illeszteni. A bevezetés során vér nem jut ki a rendszerből és a kanül minimális számú művelettel a vénába jut. Mindezek eredményeképpen a punkciós tűnek a vénából történő kimozdulására lényegesen kisebb esély van, tehát a kanülbevezetés biztonsága jelentősen megnövekszik. A kanül végleges helyére történő bevezetése teljesen zárt rendszerben történik, így a fertőzés veszélye is minimális. Kényszerhelyzet esetén, például balesetekkor a művelet kesztyű nélkül is biztonsággal elvégezhető.
További előnye a megoldásnak, hogy a rendszer merev hossza jóval kisebb, mint a korábbi eszközöké. Ez a tény a vénapunkcióval kapcsolatos műveleteket egyszerűbbé teszi, ami különösen a véna subclavia punkciójánál jelentős. A perifériás kanülvég csatlakoztatása, megvezetése és kirögzítése az ismertetett kanülrögzítővel gyorsan, egyszerűen és biztonságosan elvégezhető.
A találmány szerinti megoldás tehát egyszerűbbé, könnyebbé és biztonságosabbá teszi az orvos munkáját a kanülbevezetés során és eközben lényegesen csökkenti a beteg kockázatát is.
Előnye a találmány szerinti megoldásnak az is, hogy az így kialakított punkciós tű segítségével a kanül bármely vénába (subclavia, jugularis intema vagy externa, nagyobb perifériás véna) vagy adott esetben (Seldinger-technikával) különböző artériákba is bevezethető. A tű készülhet egyszer használatos kivitelben vagy többszöri felhasználásra alkalmas változatban is
Természetesen a kiviteli példák a találmány szerinti megoldást csupán szemléltetik és nyilvánvaló, hogy a csatolt igénypontok által meghatározott oltalmi körön belül még számos változat kialakítható.

Claims (11)

1. Punkciós tű, elsősorban kanülnek bőrön át zárt rendszerben történő bevezetéséhez, amely tűszárból és csatlakozó részből áll, azzal jellemezve, hogy a csatlakozó rész (2) két csonkot tartalmaz: az egyik a tű lumenéhez (7) törés nélkül csatlakozó kanüljárat (9) végén kialakított kanülcsonk (4), a másik pedig a tű lumenéhez (7) a kanüljárattal (9) szöget bezáró fecskendőjárattal (12) kapcsolódó fecskendőcsonk (5), ahol a kanülcsonk (4) és a két járat (9, 12) metszéspontja között záróelem (11) van.
2. Az 1. igénypont szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a kanüljárat (9) egyenes és középvonala egybeesik a tűszár (1) lumenének (7) középvonalával.
3. A 2. igénypont szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a fecskendőjárat (12) egyenes és tengelye a kanüljárat (9), illetve a tűszár (1) tengelyével hegyesszöget zár be.
4. Az 1. igénypont szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a kanüljárat (9) és/vagy a fecskendőjárat (12) ívelt kialakítású.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a csatlakozó rész (2) lapos markolattal (3) van ellátva
6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a záróelem (11) a kanüljáratban (9) lévő csap.
7. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a záróelem (11) a kanülcsonkban (4) lévő átszúrható membrán.
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a tűszár (1) levehető védőhüvellyel (6) van ellátva.
9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy lapkákból (18, 19, 20) álló kanülrögzítővel van ellátva, amelynek alsó részét infúziós csatlakozóval (14) és hüvellyel (16) egy darabból kialakított egyetlen lapka (19), felső részét pedig két behajtható lapka (18,20) alkotja.
10. A 9. igénypont szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a kanülrögzítő behajtható lapkái (18, 20) az alsó lapka (19) két oldalán, egymáshoz képest eltoltan vannak elhelyezve.
11. A 9. vagy 10. igénypont szerinti punkciós tű, azzal jellemezve, hogy a kanülrögzítő lapkái (18, 19, 20) egymáshoz rugalmas szalagok (21) segítségével vannak csatlakoztatva.
HU912931A 1991-09-12 1991-09-12 Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure HU210728B (en)

Priority Applications (7)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU912931A HU210728B (en) 1991-09-12 1991-09-12 Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure
DE69210829T DE69210829T2 (de) 1991-09-12 1992-09-11 Punktionsnadeleinrichtung, insbesondere für eine geschlossenes system zum einführen eines katheters in ein blutgefäss
CA002117066A CA2117066C (en) 1991-09-12 1992-09-11 Puncture needle device, mainly for a closed system introduction of a catheter into a blood vessel
PCT/HU1992/000035 WO1993004723A1 (en) 1991-09-12 1992-09-11 Puncture needle device, mainly for a closed system introduction of a catheter into a blood vessel
JP5505085A JP2636082B2 (ja) 1991-09-12 1992-09-11 血管へカテーテルを閉鎖系で導入するための穿刺針装置
US08/204,353 US5417670A (en) 1991-09-12 1992-09-11 Puncture needle device, mainly for a closed system introduction of a catheter into a blood vessel
EP92920582A EP0603325B1 (en) 1991-09-12 1992-09-11 Puncture needle device, mainly for a closed system introduction of a catheter into a blood vessel

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU912931A HU210728B (en) 1991-09-12 1991-09-12 Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU912931D0 HU912931D0 (en) 1992-01-28
HUT64703A HUT64703A (en) 1994-02-28
HU210728B true HU210728B (en) 1995-07-28

Family

ID=10961740

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU912931A HU210728B (en) 1991-09-12 1991-09-12 Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5417670A (hu)
EP (1) EP0603325B1 (hu)
JP (1) JP2636082B2 (hu)
CA (1) CA2117066C (hu)
DE (1) DE69210829T2 (hu)
HU (1) HU210728B (hu)
WO (1) WO1993004723A1 (hu)

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7094220B2 (en) 2001-06-29 2006-08-22 Coloplast A/S Catheter assembly including a catheter applicator
US7311698B2 (en) 2001-09-24 2007-12-25 Coloplast A/S Urinary catheter assembly allowing for non-contaminated insertion of the catheter into a urinary canal
US7682353B2 (en) 2001-06-29 2010-03-23 Coloplast A/S Catheter device
US9585784B2 (en) 2011-08-29 2017-03-07 Coloplast A/S Catheter activation by handle removal

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5755709A (en) * 1996-04-25 1998-05-26 Cuppy; Michael J. Catheter system for percutaneously introducing a liquid
DE19729022C2 (de) * 1997-07-08 1999-07-22 Josef Magasi Doppellumenkanüle
US6979323B2 (en) * 2003-02-07 2005-12-27 Aragon Medical Corporation Closed system catheterization assembly and related methods
US20040181192A1 (en) * 2003-03-11 2004-09-16 Cuppy Michael John Vascular access device and method of using same
EP1820482A1 (en) 2006-02-17 2007-08-22 The Procter & Gamble Company Diaper closure elements
US7940100B2 (en) * 2007-09-24 2011-05-10 Qualcomm, Incorporated Delay circuits matching delays of synchronous circuits
US9597470B2 (en) * 2012-02-06 2017-03-21 Cook Medical Technologies Llc Manifold having rotatable ports
USD785795S1 (en) * 2015-05-22 2017-05-02 Olympus Corporation Puncture needle device
CN107281632A (zh) * 2017-07-31 2017-10-24 珠海金导医疗科技有限公司 一种卡扣式麻醉导管快速锁定接头
DE102022116995A1 (de) 2022-07-07 2024-01-18 Hani Al-Khazzan Punktionsinstrument, Drahtanordnung für das Punktionsinstrument, Medizinisches Set aus Punktionsinstrument und Drahtanordnung, Drainageeinheit

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3585996A (en) * 1968-07-11 1971-06-22 Levoy S Corp Arterial catheter placement unit and method of use
US3574306A (en) * 1969-01-13 1971-04-13 Deseret Pharma Needle protector
DE2256748A1 (de) * 1972-11-18 1974-06-06 Transcodan Kanuele zum einfuehren eines flexiblen katheters
US3920013A (en) * 1975-01-06 1975-11-18 Jason H Bodzin Subclavian vena puncture devices
AT355190B (de) * 1975-02-12 1980-02-25 Boehringer Sohn Ingelheim Hohle punktionsnadel zur verwendung in venenkathetergeraeten
US4224943A (en) * 1979-01-24 1980-09-30 Sorenson Research Co., Inc. Cannula and method for bidirectional blood flow
US5176697A (en) * 1989-04-06 1993-01-05 Hasson Harrith M Laparoscopic cannula
US5250040A (en) * 1989-12-21 1993-10-05 Medical Innovations Corporation Ferrule and enteral tube incorporating a ferrule
US5207648A (en) * 1990-12-14 1993-05-04 The Kendall Company Multilumen catheter
US5300046A (en) * 1992-03-30 1994-04-05 Symbiosis Corporation Thoracentesis sheath catheter assembly
US5290244A (en) * 1992-06-08 1994-03-01 Dilip Moonka Syringe and needle with guide wire for cannulation of central veins
US5350362A (en) * 1992-06-24 1994-09-27 Stouder Jr Albert E Selectable seal cannula

Cited By (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7094220B2 (en) 2001-06-29 2006-08-22 Coloplast A/S Catheter assembly including a catheter applicator
US7682353B2 (en) 2001-06-29 2010-03-23 Coloplast A/S Catheter device
US8066693B2 (en) 2001-06-29 2011-11-29 Coloplast A/S Catheter device
US10441454B2 (en) 2001-06-29 2019-10-15 Coloplast A/S Urinary catheter provided as a package
US7311698B2 (en) 2001-09-24 2007-12-25 Coloplast A/S Urinary catheter assembly allowing for non-contaminated insertion of the catheter into a urinary canal
US7922712B2 (en) 2001-09-24 2011-04-12 Coloplast A/S Urinary catheter assembly allowing for non-contaminated insertion of the catheter into a urinary canal
US9585784B2 (en) 2011-08-29 2017-03-07 Coloplast A/S Catheter activation by handle removal

Also Published As

Publication number Publication date
HUT64703A (en) 1994-02-28
HU912931D0 (en) 1992-01-28
DE69210829D1 (de) 1996-06-20
JP2636082B2 (ja) 1997-07-30
CA2117066C (en) 1999-01-19
WO1993004723A1 (en) 1993-03-18
DE69210829T2 (de) 1997-01-16
JPH07500978A (ja) 1995-02-02
CA2117066A1 (en) 1993-03-18
US5417670A (en) 1995-05-23
EP0603325A1 (en) 1994-06-29
EP0603325B1 (en) 1996-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4826492A (en) Medical probe
US5944695A (en) Multiple sheath catheter using multiple stages and method of use
US6863662B2 (en) Intravenous infusion needle with soft body
EP1113837B1 (en) Catheter introducer with clamping wings
US3782381A (en) Method for preventing skiving of a catheter
US5328480A (en) Vascular wire guiode introducer and method of use
US5098392A (en) Locking dilator for peel away introducer sheath
US4650473A (en) Suturing saddle
US7214215B2 (en) Puncture device with a flexible catheter tube for connecting to a medical infusion line
US5306253A (en) Winged catheter introducer with pre-bent wings
US5267971A (en) Catheter introducer with notched needle
JP3324108B2 (ja) カテーテル組立体
US5304144A (en) Catheter introducer with enhanced needle gripping
US5290244A (en) Syringe and needle with guide wire for cannulation of central veins
US4585437A (en) Introducer for an umbilical artery catheter
JPH02111376A (ja) カテーテル組立体
JP2002529156A (ja) 皮下注射針安全囲い容器
WO1982003778A1 (en) Peelable catheter introduction device
NO824320L (no) Kateter.
HU210728B (en) Needle for piloting of a catheter through the skin in closed structure
US5358490A (en) Apparatus for use in central vein cannulation
US3685513A (en) Indwelling catheter with breakaway needle and lanyard advancing means
US6524297B1 (en) Vein stabilizer for venous needle insertion
EP3273860B1 (en) Device for introducing and maintaining a port in an umbilical vessel
JPS6125490Y2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee