HU206465B - Bolting work - Google Patents

Bolting work Download PDF

Info

Publication number
HU206465B
HU206465B HU894568A HU456889A HU206465B HU 206465 B HU206465 B HU 206465B HU 894568 A HU894568 A HU 894568A HU 456889 A HU456889 A HU 456889A HU 206465 B HU206465 B HU 206465B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
distance
screen
screen structure
systems
eccentric
Prior art date
Application number
HU894568A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT54928A (en
Inventor
Leander Ahorner
Original Assignee
Ife Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ife Gmbh filed Critical Ife Gmbh
Publication of HUT54928A publication Critical patent/HUT54928A/hu
Publication of HU206465B publication Critical patent/HU206465B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07BSEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
    • B07B1/00Sieving, screening, sifting, or sorting solid materials using networks, gratings, grids, or the like
    • B07B1/42Drive mechanisms, regulating or controlling devices, or balancing devices, specially adapted for screens
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07BSEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
    • B07B1/00Sieving, screening, sifting, or sorting solid materials using networks, gratings, grids, or the like
    • B07B1/46Constructional details of screens in general; Cleaning or heating of screens
    • B07B1/48Stretching devices for screens
    • B07B1/485Devices for alternately stretching and sagging screening surfaces

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Description

A találmány tárgya szitaszerkezet, amelyben legalább két, egymáshoz képest mozgatható keretrendszer van, és mindegyik keretrendszerhez rostélyrudak tartoznak, amelyek párosával egymásba kapcsolódnak, és hozzájuk rögzített, a rudak közötti távolságot áthidaló, flexibilis szitaelemekkel vannak összekötve, amelyek kizárólag a két rendszeren ágyazott és hajtómű által forgásba hozott excentertengely által létrehozott relatív mozgatásával a rendszereknek vannak megfeszítve és meglazítva.
Ilyen szitaszerkezetet ismertet a DE 1206372 sz. szabadalmi leírás. Ennél a megoldásnál az excentertengely a szita hosszának közepénél van elhelyezve és a két rendszer rugókkal van egymáshoz képest stabilizálva. Ez az ismert szerkezet azonban nem tölti be a hozzáfűzött reményeket.
A DE 13214943 sz. szabadalmi leírás olyan vibrációs szitát ismertet, amelynél egy, legalább egy szitafenékkel ellátott és végein rugalmasan ágyazott szekrény, lengésközéppontja tartományában, rezgésgerjesztővel van összekötve, amely a szekrény hosszanti középső síkjában elhelyezett és ellensúllyal ellátott tengelyből áll.
Ennek következtében egy egyenlőtlen vibrációs mező képződik mind hossz-, mind keresztirányban, ami a szitálandó termék intenzív fellazítását hozza létre. Ezt a felépítést azonban nem lehet a bevezetőben említett szitaszerkezetre átvinni, amelynél két egymás felé lengő keret van, amelyeknek rostélyrúdjait flexibilis szitaelemek kötik egymással össze.
A találmány feladata olyan szitaszerkezet létesítése, amely egyszerű felépítésű, olcsón üzemeltethető és nagy az élettartama. Mindenekelőtt azonban jó teljesítményt kell felmutatnia.
Ezt a feladatot a találmány értelmében azáltal oldjuk meg, hogy az excentertengely a két rendszer egyik végénél van elhelyezve és ezek a másik végen vagy ettől távolságban egy elem segítségével, amely a két rendszer egymáshoz képest lényegében lineáris mozgását biztosítja, mint pl. vezetőrúddal, tológumi-blokkokkal, van egymással összekötve.
Ha az excentertengelyt a szitának a termékbeadagoló végénél helyezzük el, akkor a vezetőrúd, illetve vezetőrúdszerű kapcsolat által elérhető, hogy a rendszerek kezdetben kör alakú lengéseket végezzenek, amelyeknek alakja általában ellipszis és a vezetőrudak tartományában lapos körív vagy egyenes alakot vesznek fel. A lengések kívánt csökkenése a találmány szerinti kivitelnél minden további nélkül elérhető. Ezáltal a fölösleges hajtóenergia is kiküszöbölhető úgy, hogy nagyobb teljesítmény és jobb hatásfok érhető el.
Ha a vezetőrudakat vagy az excentertengelyt közelítjük, akkor a keretrendszerek a szita termékleadó oldalán ismét elliptikus lengéseket végeznek, ami bizonyos szitálandó termék esetén kívánatos lehet.
Rendkívül előnyös, ha a vezetőrudak vagy hasonlók a lengőrendszer gyorsuláspólusának tartományában vannak elrendezve. A legtöbb esetben az excentertengely és a vezetőrudak közötti távolság a szitahossznak kb. 60-80%-a lehet.
A találmányt részletesebben a rajzok alapján ismertetjük, amelyek a találmány szerinti szitaszerkezet példakénti kiviteli alakját tüntetik fel.
Az 1. ábrán a szitaszerkezet látható oldalnézetben, részben metszetben.
A 2. ábra a szitaszerkezet keresztmetszetét mutatja.
A 3. ábra az 1. ábra III-III vonala mentén vett metszet.
A 4. ábrán egy test látható, amelyre excentrikusán egy erő hat.
A szitaszerkezet (1) keretrendszert tartalmaz, amely a (2) rugóelem segítségével a rajzon nem ábrázolt alapra vagy gépkeretre támaszkodik. A (3) excentertengely a (4) csapágy segítségével az (1) keretrendszerben és (5) excentere a (6) csapágyakban van vezetve, amely egy második (7) keretrendszerrel van összekötve. A 2. ábra szerint a (7) keretrendszer (8) rostélyrudakkal van összekötve, amelyek az (1) keretrendszeren lévő (9) nyíláson hatolnak át és a (7) keretrendszer gerincéhez vannak hozzácsavarozva. A (9) nyílás belülről a (10) tárcsával van lefedve, amely a (7) keretrendszerrel együtt mozog.
Amint a 2. ábrából látható, az (1) keretrendszer is (11) rostélyrudakkal van összecsavarozva, amikor is a (8) és (11) rostélyrudak váltakoznak.
Mind a két (1) és (7) keretrendszer a termékleadó végénél (12) vezetőrudak útján van egymással összekötve. Az (1) és (7) keretrendszernek a (3) excentertengely által létesített egymás felé lengése következtében a (8) és (11) rostélyrudak közötti (13) szitaelemek váltakozva megfeszülnek vagy meglazulnak. A (13) szitaelemek hosszirányában a kölcsönös relatív mozgás 2xe, ha e a (3) excentertengely excentricitásának mértékét jelöli.
Ha a (3) excentertengely re (14) súlyt helyezünk, akkor az (1) keretrendszer lengőmozgásának mértékét a (3) excentertengely tartományában befolyásolni lehet. így pl. elérhető, hogy a rendszer kizárólag közel párhuzamosan lengjen a szitafelülethez képest, és az (1) keretrendszer öntisztítási amplitúdója ehhez kielégítő.
A találmány még egy más változatban is kivitelezhető, amelynek fizikai alapjait a 4. ábrával kapcsolatban világítjuk meg.
A 4. ábrán K testet ábrázoltunk, amelynek súlypontja Po. A PF pontban F erő hat a testre, aminek következtében a K test tangenciális at gyorsulást és a P súlypont körül a szöggyorsulást kap.
A két gyorsulásra egy tetszőleges P| tömegpontban a következő képleteket lehet felírni:
M .. _ an=axr cc=— M=Fxs
HU 206 465 Β ahol r - a P, tömegpont távolsága a Po súlyponttól M -az F erő által létrehozott forgatónyomaték a P súlypont körül s - F erő távolsága a Po súlyponttól
Jo -a K test tehetetlenségi nyomatéka a Po súlypontra m -a K test tömege.
Az at tangenciális gyorsulás a K test valamennyi tömegpontjára azonos nagyságú és azonos irányú.
A tömegpontok normál gyorsulása a Po súlyponttól való távolsággal nő és merőleges a Po súlypontot a tömegponttal összekötő vonalra. Azokban a tömegpontokban, amelyek az F erőre merőleges és a Po súlyponton átmenő E síkban fekszenek, a normál gyorsulás párhuzamos az at tangenciális gyorsulással. A Po súlyponttól balra a normál gyorsulás azonos irányú, attól jobbra ellentétes irányú a tangenciális gyorsulással.
Ennek következtében az E síkban van egy olyan hely, ahol a tangenciális gyorsulás kiegyenlíti a normál gyorsulást. Ezen a helyen fekszik a PB gyorsuláspólus, amelynek távolsága a Po súlyponttól X:
ms
Amennyiben nyújtott testről van szó, amelynek keresztmetszete állandó és hossza 1, akkor
Ha az F erő távolsága a Po súlyponttól s-~, akkor X-7 2 o
Amennyiben a (12) vezetőrudakat vagy hasonlókat a gyorsuláspólus tartományában helyezzük el, akkor elmaradnak a hajtásra csillapítóan ható visszaállító erők, aminek következtében a hajtás teljesítménye csökken. A szita adagolóvégétől a gyorsuláspólusig a rendszer gyorsítóan hat a szitálandó termékre. A gyorsuláspólustól a szita végéig a szitálandó termék egyre növekvő késleltetése következik be úgy, hogy a szitálandó termék tartózkodási ideje hosszabb lesz a szitán, és ezáltal jobb szitáló hatást lehet elérni a szemcsék szitálásánál.
A gyorsuláspólus meghatározásánál a szitán lévő szitálandó termék tömegét is figyelembe lehet venni oly módon, hogy a tehetetlenségi nyomaték kiszámításához a közös súlypont körül a szitálandó tennék tömegét is be lehet vonni.

Claims (5)

1. Szitaszerkezet, amelyben legalább két, egymáshoz képest mozgatható keretrendszer van, és mindegyik keretrendszerhez rostélyrudak tartoznak, amelyek párosával egymásba kapcsolódnak, és hozzájuk rögzített, a rudak közötti távolságot áthidaló, flexibilis szitaelemekkel vannak összekötve, amelyek kizárólag a két rendszeren ágyazott és hajtómű által forgásba hozott excentertengely által létrehozott relatív mozgatásával a rendszernek vannak megfeszítve és meglazítva, azzal jellemezve, hogy az excentertengely (3) a két keretrendszer (1, 7) egyik végénél van elhelyezve, és ezek a másik végen vagy ettől távolságban, a két keretrendszer (1,7) egymáshoz képest lényegében lineáris mozgását biztosító elem mint pl. vezetőrúd (12), tológumi-blokk segítségével van egymással összekötve.
2. Az 1. igénypont szerinti szitaszerkezet, azzal jellemezve, hogy az excentertengely (3) a szitának a termékbeadagoló végénél van elhelyezve.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti szitaszerkezet, azzaljellemezve, hogy az excentertengely (3) súllyal (14) van felszerelve.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti szitaszerkezet, azzaljellemezve, hogy az excentertengely (3) és a két keretrendszer (1,7) egymáshoz képest viszonylagos lineáris mozgását biztosító elem, pl. vezetőrúd (12) közötti távolság megközelítőleg a keretrendszer (1, 7) gyorsuláspólusának (PB) az excentertengelytől (3) mért távolságának felel meg.
5. A 4. igénypont szerinti szitaszerkezet, azzaljellemezve, hogy a távolság 20-40%-kal kisebb, mint a szita hossza.
HU894568A 1988-09-05 1989-09-05 Bolting work HU206465B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0217888A AT390898B (de) 1988-09-05 1988-09-05 Siebvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT54928A HUT54928A (en) 1991-04-29
HU206465B true HU206465B (en) 1992-11-30

Family

ID=3529383

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU894568A HU206465B (en) 1988-09-05 1989-09-05 Bolting work

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5051170A (hu)
EP (1) EP0358632B1 (hu)
AT (1) AT390898B (hu)
CA (1) CA1327957C (hu)
CS (1) CS277461B6 (hu)
DE (1) DE58904135D1 (hu)
ES (1) ES2040504T3 (hu)
FI (1) FI91488C (hu)
HU (1) HU206465B (hu)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT175U1 (de) * 1994-05-20 1995-04-25 Eduard Mannsberger Ges M B H I Schwing- bzw. ruettelsiebanordnung
US6000554A (en) * 1996-05-13 1999-12-14 Comcorp, Inc. Reciprocating screening conveyor
AT411336B (de) * 2002-01-30 2003-12-29 Peytec Aschauer & Peyfuss Oeg Schwingvorrichtung
AT5816U3 (de) * 2002-09-19 2003-05-26 Binder Co Ag Siebvorrichtung
US7344032B2 (en) * 2004-06-14 2008-03-18 Action Equipment Company, Inc. Flexible sieve mat screening apparatus
US7654394B2 (en) * 2004-06-14 2010-02-02 Action Equipment Company, Inc. Flexible mat screening or conveying apparatus
US8757392B2 (en) 2011-11-23 2014-06-24 Action Vibratory Equipment, Inc. Flexible mat screening apparatus with offset supports
CN104624488B (zh) * 2015-02-02 2016-01-20 江苏鹏飞集团股份有限公司 直线弛张筛
CN107537767B (zh) * 2017-09-19 2023-09-15 安徽理工大学 两自由度摆动筛

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1204920B (de) * 1963-01-05 1965-11-11 Albert Wehner Sieb- oder Foerdermaschine
DE1206372B (de) * 1964-09-26 1965-12-09 Albert Wehner Siebrost
DE2158128C3 (de) * 1971-11-24 1980-06-04 Hein, Lehmann Ag, 4000 Duesseldorf Siebvorrichtung
DE2209721A1 (de) * 1972-03-01 1973-09-13 Albert Wehner Vorrichtung zum sieben, sichten, filtern o.dgl
DE2220070A1 (de) * 1972-04-24 1973-11-08 Albert Wehner Sieb-, sicht-, filter- oder waschmaschine
US4064051A (en) * 1972-06-02 1977-12-20 Hein, Lehmann Akt. Elastic transporting, sieving or filtering base with swinging drive
US4188288A (en) * 1972-11-30 1980-02-12 Hein, Lehmann Ag Screen with tubular frame systems coupled for rectilinear motion
DE3214943A1 (de) * 1982-04-22 1983-10-27 Naučno-issledovatel'skij i proektnyj institut po obogaščeniju i aglomeracii rud černych metallov "Mechanobrčermet", Krivoj Rog Vibrationssieb
DE3221344C1 (de) * 1982-06-05 1983-10-27 Hein, Lehmann AG, 4000 Düsseldorf Siebmaschine
DE3524895C1 (de) * 1985-07-12 1986-12-18 Hein, Lehmann AG, 4000 Düsseldorf Siebmaschine
DE8816250U1 (hu) * 1988-01-14 1989-03-02 Hein, Lehmann Ag, 4000 Duesseldorf, De

Also Published As

Publication number Publication date
ATA217888A (de) 1990-01-15
US5051170A (en) 1991-09-24
AT390898B (de) 1990-07-10
HUT54928A (en) 1991-04-29
FI894093A0 (fi) 1989-08-31
CS277461B6 (en) 1993-03-17
DE58904135D1 (de) 1993-05-27
EP0358632A3 (de) 1991-01-02
ES2040504T3 (es) 1993-10-16
EP0358632B1 (de) 1993-04-21
FI91488B (fi) 1994-03-31
CS510789A3 (en) 1992-10-14
FI894093A (fi) 1990-03-06
FI91488C (fi) 1994-07-11
EP0358632A2 (de) 1990-03-14
CA1327957C (en) 1994-03-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4272366A (en) Heavy duty two mass vibratory machine
US6029796A (en) Two way vibratory conveyor
EP0030961B1 (en) An excited frame, vibratory conveying apparatus for moving particulate material
US4356911A (en) Linear drive unit for vibratory conveyor
US4852848A (en) Pipe vibration reducer
US3954604A (en) Sifting machine
HU206465B (en) Bolting work
SU1194288A3 (ru) Вибромолот
WO2001094953A3 (en) Piezoelectric rotational accelerometer
US6508364B2 (en) Sieving device
US4581132A (en) Sifter apparatus
JPS6265780A (ja) 篩分け装置
US3396294A (en) Vibratory motor
JP2001512386A (ja) 振動アダプタ
HUE029301T2 (hu) Feszítõtengelyes szita
US3834523A (en) Conveyor guided by dynamic vibration absorbers
US5460259A (en) Conveyor support apparatus for straight-line motion
US3417630A (en) Vibratory apparatus
US5202134A (en) Oscillating device for a continuous casting mold
ATE124924T1 (de) Vibrationsförderer.
EP0642392A1 (en) Vibratory screening apparatus
SU1111838A1 (ru) Грохот
SU433927A1 (ru) Грохот
US2980254A (en) Resonant oscillatory screening device
SU1680370A1 (ru) Вибрационный грохот

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee