HU205501B - Cabling device - Google Patents

Cabling device Download PDF

Info

Publication number
HU205501B
HU205501B HU882151A HU215188A HU205501B HU 205501 B HU205501 B HU 205501B HU 882151 A HU882151 A HU 882151A HU 215188 A HU215188 A HU 215188A HU 205501 B HU205501 B HU 205501B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cable
bottom plate
intermediate bottom
cable receiving
priority
Prior art date
Application number
HU882151A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT51420A (en
Inventor
Erich Kumpf
Original Assignee
Kumpf Ursula
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE8704051U external-priority patent/DE8704051U1/de
Application filed by Kumpf Ursula filed Critical Kumpf Ursula
Publication of HUT51420A publication Critical patent/HUT51420A/hu
Publication of HU205501B publication Critical patent/HU205501B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G1/00Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines
    • H02G1/06Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines for laying cables, e.g. laying apparatus on vehicle
    • H02G1/08Methods or apparatus specially adapted for installing, maintaining, repairing or dismantling electric cables or lines for laying cables, e.g. laying apparatus on vehicle through tubing or conduit, e.g. rod or draw wire for pushing or pulling
    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02BOPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
    • G02B6/00Light guides; Structural details of arrangements comprising light guides and other optical elements, e.g. couplings
    • G02B6/44Mechanical structures for providing tensile strength and external protection for fibres, e.g. optical transmission cables
    • G02B6/4439Auxiliary devices
    • G02B6/4459Ducts; Conduits; Hollow tubes for air blown fibres

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Optics & Photonics (AREA)
  • Details Of Indoor Wiring (AREA)
  • Light Guides In General And Applications Therefor (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)
  • Polyurethanes Or Polyureas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)
  • Endoscopes (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Insulated Conductors (AREA)
  • Flexible Shafts (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Ropes Or Cables (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Description

A találmány tárgya kábelvezető eszköz, különösen vörösrézkábelek vagy hasonlók, valamint világítási kábelek kombinált fektetéséhez és vezetéséhez, amely egy beton, kőanyag, műanyag vagy hasonló anyagból készült védőcsőből és egy, az üres védőcsőbe behúzható, műanyagból készült kábelvezető egységből áll, mely utóbbi két, egymással összekötött oldalsó kábelbefogadócsövet tartalmaz főleg világítási kábel részére.
Egy ilyen típusú kábelvezető eszköz például a 32 17 401 C2 számú német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírásból ismerhető meg. Ennél a kábelvezető egység két oldalsó kábelbefogadócsöve egy nagyobb átmérőjű középső kábelvezetőcső két oldalához flexibilisen van csatlakoztatva olymódon, hogy az egyes kábelbefogadócsövek egyszerre, köteg formájában húzhatók be az üres védőcsőbe. Emellett a védőcső belső tere lényegileg ki van töltve. Ezáltal ugyan elérhető az üres, azaz kábelt még nem tartalmazó védőcső kívánt módon való többszörös használata, azhonban az így a védőcsőben létrehozott kábelbefogadótér, illetve terek a kábelbevezető egység extrudálásakor meghatározott keresztmetszetei kapnak. Ez azt jelenti, hogy már a védőcső több kábelbefogadó térre való felosztásánál, meg kell határozni, hogy a későbbiekben majd lefektetendő kábelnek milyen maximális átmérője kell legyen. Ez főként akkor jelent problémát, ha utólag normál vörösrézkábelt kell befektetni, amely tavközlőkábeleknél az érpárok számától, illetve energiaátviteli kábelek esetében az átviendő feszültségtől, illetve teljesítménytől függően igen nagy sávszélességű átmérőszórás adódik.
A jelen találmány feladata olyan, a bevezetőben ismertetett típusú, kábelvezető eszköz létrehozása, amellyel a védőcső többszöri használata mellett változtatható kábelbefogadótereket lehet létrehozni, illetve biztosítani.
A feladatot a találmány értelmében úgy oldjuk meg, hogy a bevezetőben szereplő típusú kábelvezető eszköznél a két oldalsó kábelbefogadócső mereven össze van kötve egymással, s így egy közbenső fenéklemez jön létre, ahol ezen közbenső fenéklemez szélessége egy X értékkel kisebb, mint a védőcső belső átmérője, továbbá, hogy az X méret úgy van megválasztva, hogy a védőcső belsejében két, a közbenső fenéklemez mozgatása útján széles keretek között változtatható méretű kábelbefogadó tér van kialakítva, ahol azonban az egyik változtatható kábelbefogadó térbe utólag behúzható kábel védve van a védőcső belső fala és a közbenső fenéklemez megfelelő oldalsó kábelbefogadócsövének szomszédos külső szakasza közé való becsípődéstől.
A találmány szerinti kábelvezető eszköz segítségével lehetséges az, hogy a például világítási kábel részére szolgáló, meghatározott keresztmetszetű két kábelbefogadócső mellett a két további kábelbefogadó tér az utólag befektetendő kábel, illetve kábelek átmérőjéhez legyen hozzáigazítható. Az is lehetséges, hogy például a védőcsőnek a közbenső fenéklemez útján felső és alsó, illetve a közbenső fenéklemeznek a védőcsőben való helyzete szerint bal- és jobboldali kábelbefogadó térre történő felosztása akár egyforma átmérőjű kábeleket, akár eltérő átmérőjű kábeleket huzassunk be. A közbenső fenéklemez annak a védőcsövön belüli mozgási lehetőségéből adódóan megfelelően eltolható, s ezáltal rendelkezésre állhat a behúzandó kábel számára szükséges tér nagysága. Ezen a módon például az is lehetséges, hogy az egyik kábelbefogadó teret egy 50-60 mm átmérőjű vörösrézkábel részére alakítsunk ki egy szokásosan lefektetett 100 mm belső átmérőjű védőcsőben. További előnyt jelent, hogy ezek a kábelbefogadó terek egy kábelköteg, vagy egy további, vékony kábelekhez szolgáló kábelvezetőcső-köteg behúzásához is rendelkezésre állhatnak. Ezáltal a találmány szerinti kábelvezető eszköz igen széles alkalmazási körben felhasználható.
A 34 27 788 Cl számú német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírásból ugyan ismeretes az, hogy a két oldalsó kábelbefogadócsövet közbenső fenéklap kialakítása végett mereven összekötik egymással, azonban ezen ismert megoldásnál is csak az lehetséges, hogy a védőcsövön belül két, lényegileg fixen meghatározott keresztmetszetű kábelbefogadótér legyen kialakítható. Mivel ezen ismert közbenső fenéklemez arra a célra van kialakítva, hogy egy védőcsőbe, amelybe egy kábel már be van fektetve, betolható legyen, így ennek a közbenső fenéklemeznek hossz- és keresztirányban igen merevnek, ugyanakkor azonban a hossztengelye körül hajlíthatónak kell lennie, hogy a már befektetett kábel mentén a védőcsőben „kígyózni” tudjon és olyan műanyagból kell azt előállítani, amelynek viszonylag kicsi a súrlódási együtthatója, hogy így lehetségessé váljék annak nagyobb, többszáz méteres hosszakban való betolása. Ez azt jelenti, hogy a közbenső fenéklemezt egy különleges, viszonylag drága, s megfelelő falvastagságú műanyagból kell előállítani. Ezzel szemben a találmány szerinti kábelvezető eszköznél a közbenső fenéklemezt egy üres védőcsőbe húzzuk be, úgyhogy a hozzá felhasznált anyag mind a súrlódási együttható, mind pedig a merevség tekintetében, s ezzel együtt a szükséges falvastagság vonatkozásában sem támaszt magas követelményeket. Ez azt jelenti, hogy a közbenső fenéklemezt olcsóbb, szokványos műanyagból, vagy akár a visszanyerésből - recycling - keletkezett műanyagból is előállíthatjuk, lényegesen kedvezőbb költséggel.
A találmány értelmében a kábelvezető egység két oldalsó kábelbefogadócsövének összekötése, illetve az ehhez szükséges összekötőelem sokféle módon kialakítható. Egy különlegesen egyszerű összekötőelemnél a közbenső fenéklemez két oldalsó káhelbefogadócsöve egy borda útján van egymással összekötve. Egy másik kiviteli alaknál a közbenső fenéklemez két oldalsó kábelbefogadócsöve egy vagy több, felső és/vagy alsó oldali vastagításokkal ellátott borda útján vannak összekötve, ahol a vastagítások egymáshoz képest eltoltan is elrendezhetők. A bordán vastagítások helyett alul és felül függőlegesen kiálló lamellák is kialakíthatók. Ezen módokon elérhető, hogy az utólagosan behúzandó kábel(ek) a közbenső fenéklemez hosszában az összekötőelem környezetében jobban tudjon csúszni.
HU 205 501 Β
Olyan kiviteli alaknál, ahol a két oldalsó kábelbefogadócső legalább egy további, kisátmérőjű kábelvezetőcső útján van összekötve, vagy ahol az összekötésre két, egymástól távközzel elhelyezett lap szolgál, mely utóbbiak között legalább két távolabbi kábelvezetőcső van elrendezve, el lehet érni, hogy létrejöjjön még legalább egy további befogadótér egy világítási kábel számára, illetve lehetséges az, hogy egy vagy több ilyen világítási kábel a közbenső fenéklemez extrudálásakor azzal együtt, illetve a kábelvezetőcsőbe, illetve csövecskékbe bevihető legyen.
Végül az a kiviteli alak is kedvező, ahol az ősszekötőelem - borda - a két oldalsó kábelbefogadócső tengelysíkjához képest eltoltan helyezkedik el. Ez a kivitel lehetővé teszi a rendelkezésre álló változtatható kábelbefogadóterek optimális kihasználását.
A találmányt a továbbiakban annak példaképpeni kiviteli alakjai kapcsán ismertetjük, amelyek közül:
az· 1. ábra a találmány szerinti kábelvezető eszköz egyik kiviteli alakját keresztmetszetben mutatja;
a 2. ábra az 1. ábra szerinti kábelvezető eszköz által biztosított egyik lehetőséget látjuk metszetben;
a 3. ábrán az 1. ábra szerinti kábelvezető eszköz biztosította másik alkalmazási lehetőség látható, szintén metszetben, a 4A-4D. ábrákon az 1. ábra szerinti kábelvezető eszköz különféle változatait mutatjuk be vázlatos metszetben;
az 5A-5B. ábrán egy másik kiviteU alak, valamint annak egyik változata látható vázlatos metszetben;
a 6A. és 6B. ábránk egy további kiviteU alakot, valamint annak egyik változatát szemlélteti vázlatos metszetben.
Az ábrákon különféle kiviteli alakokban bemutatott kábelvezető eszközt 11/1-töl 11/3-ig jelöltük. Ez arra szolgál, hogy lehetővé tegye főleg a vörösrézkábelek vagy hasonlók és (13) világítási kábelek kombinált, utólagos befektetését, előnyösen vörösréz (12) kábelek esetében a változtatható (21,22) kábelbefogadótereknél, úgy, hogy a különböző átmérőjű (12) kábeleket utólag lehessen a 11/1-11/3 kábelvezető eszközbe bejuttatni.
A jelen találmány 1. ábrán látható első kiviteU alakjánál a 11/1 kábelvezető eszköz meghatározott belső átmérőjű (16) védőcsőből áll. Jelenleg az ilyen (16) védőcsöveket kizárólag műanyagból készítik, főleg földalatt egyenként vagy kötegekben fektetik le, aholis azoknak például 100 mm a belső átmérőjük. A már régebben lefektetett (16) védőcsövek lehetnek betonból, kőagyagból vagy hasonló anyagokból. Az ilyenfajta (16) védőcsövek például telefonkábelek részére több 10 m-től néhány 100 m-ig terjedő szakaszokban, leszállóaknák között vannak lefektetve. Egy ilyen (16) védőcső többszörös kihasználása érdekében a 11/1 kábelvezető eszköznek van egy kábelvezető-egysége (17) közbenső fenéklemez formájában, amely az üres, azaz kábelt még nem tartalmazó (16) védőcsőbe egy vonókötél, vagy hasonló segítségével behúzható.
A (17) közbenső fenéklemez műanyagból - mint például a PVC - vagy visszanyerésből származó műanyagból egydarabban való extrudálással készül. A (17) közbenső fenéklemeznek van két oldalsó (18) és (19) kábelbefogadócsöve, amelyek egy mindkét felén sík (20) borda útján lényegileg mereven vannak egymással összekötve. A (20) boda, amely lényegileg egy szalagalakú középső szakasz, a két oldalsó (18,19) kábelbefogadócső középső összekötőtengelyében helyezkedik el. JóUehet á (17) közbenső fenéklemez keresztirányban hajlításmentesen van kialakítva, hosszirányban előnyösen hajlékony, úgyhogy feltekerhető, tehát egy dobról lehet azt lehúzni, s így a (16) védőcsőbe történő behúzás befejeződése után megfelelően levágható.
A teljes hossza mentén egyforma szélességű (17) közbenső fenéklemez szélessége valamivel kisebb, mint a (16) védőcső belső átmérője. A méretviszonyok érzékeltetése érdekében az 1. ábrán a teljes vonallal kihúzott (17) közbenső fenéklemez a (16) védőcső közepében van elhelyezve, azonban magától értetődően a (17) közbenső fenéklemez - ezt pontvonallal rajzoltuk be - az üres (16) védőcső alsó szakaszában vízszintesen vagy enyhén lejtősen is felfeküdhet. Az 1, ábrán X méret, amivel a (17) közbenső fenéklemez szélessége kisebb, mint a (16) védőcső belső átmérője, úgy van megválasztva, hogy a (17) közbenső fenéklemez a (16) védőcsövön belül olymódon legyen mozgatható, hogy a (17) közbenső fenéklemez és a (16) védőcső (23) belső fala között kialakult két (21, 22) kábelbefogadótér tág határok között változtatható legyen, amint azt már az 1. ábrán a (17) közbenső fenéklemez pontvonallal rajzolt helyzete a (16) védőcsőben szemlélteti, s azt mutatjuk be a 2. és 3. ábra példája segítségével. Más szavakkal, a (17) közbenső fenéldemezt a behúzandó (12) kábel útján a (16) védőcsőben a kívánt helyzetbe lehet hozni és ott megtartani úgy, hogy az a (12) kábel behúzásakor megfelelően kitér, illetve a behúzott (12) kábelen felfekszik. Az X méretet ezenkívül az is meghatározza, hogy az előreláthatóan behúzásra kerülő (12) kábel legkisebb külső átmérője nagyobb legyen, mint az X méret, úgyhogy az ilyen (12) kábel becsípődését a (16) védőcső (23) belső fala, valamint a megfelelő oldalsó (18) vagy (19) kábelbefogadócső vele szomszédos külső szakasza közötti résbe megakadályozhassuk, a (12) kábel behúzása során. Az X méret például 10 mm és 25 mm közötti mérettartományba eshet.
A 2. ábra szerinti kiviteli példánál a 11/1 kábelvezető eszköz alsó (22) kábelbefogadó terébe egy igen nagy átmérőjű, lényegileg a telefonkábeleknél előforduló legnagyobb átmérőjű (12’) kábel van behúzva, úgyhogy a (17) közbenső fenéklemez egészen felnyomódott és (18,19) kábelbefogadócsöveivel a (16) védőcső (23) belső falának felső tartományára fekszik fel. Ezáltal a felső (21) kábelbefogadó tér igen kicsivé válik, úgyhogy csak egy viszonylag kis átmérőjű (12”) kábelt tud befogadni. EmeUett mindkét (18 iUetve 19) kábelbefogadócsőben egy-egy (13) világítási kábel van befektetve, illetve behúzva.
A 3. ábrán egy további kiviteli alak látható, amit ΙΙ/Γ-vel jelöltünk, s amelynél az X méret valamivel
HU 205501 Β kisebb azáltal, hogy a (16’) védőcső belső átmérője kisebb. Ennél a példaképpen! kiviteli alaknál a két (2Γ) és (22’) kábelbefogadó tér körülbelül egyenlő nagyságú, ami azáltal következik be, hogy először például az alsó (22’) kábelbefogadó térbe egy közepes átmérőjű (12’”) kábelt húzunk be, úgyhogy egy olyan felső (2Γ) kábelbefogadó tér marad meg, amely egy körülbelül ugyanolyan átmérőjű (12””) kábelt tud befogadni. Magától értetődő, hogy a (21’) és (22’) kábelbefogadó tereket tetszés szerinti módon lehet kihasználni és a (23’) belső falon belül szinte tetszés szerint lehet azokat változtatni, illetve variálni. A kisebb X méret miatt ez a változat vékony behúzandó kábelek esetén is alkalmazható.
A 4. ábra a (17) közbenső fenéklemez különféle kialakítására mutat be változatokat, amelyeket a 11/1 kábelvezető eszközzel kapcsolatban lehet alkalmazni, s amelynek szélessége ugyancsak az X mérettel kisebb, mint a (16) védőcső belső átmérője. Az egyik ilyen változatnál (lásd4A. ábrát) a (17’) közbenső fenéklemeznek (20’) bordája például középen, s kétoldaliól félköralakú (26,26’) vastagítással van ellátva, úgyhogy annak teljes hosszában végighúzódó, köralakú, illetve körkeresztmetszetű vastagítás adódik. Egy további változatot a 4B. ábrán a (20”) borda mutat, éspedig úgy, hogy a (17”) közbenső fenéklemez (20”) bordája két- azaz egy pár - ilyen, a (20”) borda szélességében elosztottan elhelyezkedő (26,26’) vastagítással van ellátva.
Ugyancsak egy változatként mutatjuk be a 4C. ábrán a (20’”) bordát, ami úgy adódik, hogy a (17”’) közbenső fenéklemez (20’”) bordája felső és alsó, nagyjából háromszögalakú (27,27’) vastagításokkal van ellátva, ahol a felső és alsó (27, 27’) vastagítások egymástól egyenlő távolságnyira vannak elhelyezve és a felső (27) vastagítások sora az alsó (27’) vastagítások sorához képest eltoltan van elrendezve.
Végül a 4D. ábrán a (20””) bordának egy még további változata látható, amely úgy jön létre, hogy a (17””) közbenső fenéklemez (20””) bordája mind a felső, mind az alsó oldalán kialakított (28,28’) lamellákkal van ellátva, amelyek egymással átellenben helyezkednek el, s amelyek vékonyabbak, mint a (18,19) kábelbefogadócsőnek és a (20””) bordának vastagsága.
A 4. ábrán látható valamennyi változatnál javított csúszósúrlódás adódik a kábelnek a (17) közbenső fenéklemez alá, vagy fölé történő behúzásakor, éspedig abban az esetben, ha ezen kábelek átmérője olyan, hogy a behúzandó (12) kábel külső köpenye érintkezésben van a (20) bordával.
Az 5A. és 5B. ábrán a 11/2 illetve 11/2’ kábelvezető eszközt láthatjuk, amely egyrészt a 16/2 védőcsőből áll, melynek átmérője egyenlő vagy különböző lehet az 1-3. ábrán bemutatott kiviteli alak (16) illetve (16’) védőcsövével, másrészt tartalmazza a (17/2) illetve (17/2*) közbenső fenéklemezt, amelynél a két, oldalt haladó (18,19) kábelbefogadócső mereven össze van kötve egy további (31) kábelvezetőcsővel. Amíg az 5 A. ábra szerinti változatnál ez a további (31) kábelvezetőcső a két oldalsó (18,19) kábelbefogadócsővel azonos tengelysíkban helyezkedik el, addig az 5B. ábrán bemutatott változat esetében a további (3Γ) kábelvezetőcső vízszintes tengelysíkja az azonos vízszintes tengelysíkban elhelyezkedő (18, 19) kábelbefogadócső tengelysíkjához képest el van tolva. Mindkét bemutatott változatnál lehetséges a további (31) illetve (3Γ) kábelvezetőcsőbe egy világítási kábel behelyezése. Az 5B. ábra szerinti változatnál emellett az alsó (22/2’) kábelbefogadótér adott esetben optimálisan kihasználható.
A 6A. és 6B. ábrán látható további két változatnál a (11/3) és (11/3’) kábelvezetőeszköz egyrészt (16/3) védőcsőből, másrészt a (17/3) illetve (17/3’) közbenső fenéklemezből áll, amely utóbbiaknál a két oldalt elhelyezkedő (18,19) kábelbefogadócső két, egymás mellett és egymáson fekvő járulékos (32,33) kábelvezetőcső útján van egymással összekötve. Amíg a 6A. ábra szerinti változatnál ez a két (32, 33) kábelvezetőcső ugyanabban a vízszintes tengelysíkban fut, mint a két oldalsó (18) és (19) kábelbefogadócső, addig a 6B. ábra szerinti kivitelnél a (32’) és (33’) kábelvezetőcső vízszintes tengelysíkja a két oldalsó (18) illetve (19) kábelbefogadócsőéhez képest felfelé el van tolva, továbbá egy felső (34) lappal s egy alsó (35) lappal vannak lefedve., A 6. ábrán bemutatott ezen kiviteli változatokat úgy állítjuk elő, hogy a (32,33) illetve a (32’, 33’) kábelvezetőcsövekkel együttesen extrudáljuk a (13/3) illetve a (13/3’) világítási kábelt úgy, hogy a (32, 33) illetve (32’, 33’) kábelvezetőcsövek egyidejűleg a világítási kábel védőköpenyének részét alkotják.
Magától értetődik, hogy az 5A., 5B. és a 6A., 6B. ábrák szerinti kiviteli alakoknál illetve változatoknál is a megfelelő X méret úgy van előre megadva, amint azt az 1. ábrán rajzban is feltüntettük, s így a változtatható nagyságú (21/2, 21/2’) és (22/2 és 22/2’) illetve (21/3, 31/3’) és (22/2 és 22/3’) kábelbefogadó terek alakulhassanak ki.

Claims (8)

1. Kábelvezető eszköz, különösen vörösrézkábelek $ vagy hasonlók, valamint világítási kábelek kombinált fektetéséhez és vezetéséhez, amely egy beton, kőagyag, műanyag vagy hasonló anyagból készült védőcsőből és * egy, az üres védőcsőbe behúzható, műanyagbólkészült kábelvezető egységből áll, amely utóbbi két, egymással összekötött oldalsó kábelbefogadócsövet tartalmaz, főlegvilágításikábelrészére, azzal jellemezve, hogyakét oldalsó kábelbefogadócső (18,19) mereven össze van kötve egymással, s így egy közbenső fenéklemezt (17) képez, ahol ezen közbenső fenéklemez (17) szélessége X mértékkel kisebb, mint a védőcső (16) belső átmérője, továbbá, hogy az X méret úgy van megválasztva, hogy a védőcső (16) belsejében két, a közbenső fenéklemez (17) mozgatása útján széles keretekközött változtatható nagyságú kábelbefogadőtér (21,22) van kialakítva, ahol azonban az egyik változtatható kábelbefogadótérbe (21,22) utólagbehúzandó kábel (12) a védőcső (16) belső fala (23) és a közbenső fenéklemez (17)
HU 205 501 Β megfelelő oldalsó kábelbefogadócsövének (18, 19) szomszédos külső szakasza közé való becsípődése meg van akadályozva. (Elsőbbsége: 1988.02.13.)
2. Az 1. igénypont szerinti kábelvezető eszköz, azzal j ellemezve, hogy a közbenső fenéklemez (17) két oldalsó kábelbefogadócsöve (18, 19) egy sík borda útján össze van kötve egymással. (Elsőbbsége: 1987. 03.18.)
3. Az 1. igénypont szerinti kábelvezető eszköz, azzal jellemezve, hogy a közbenső fenéklemez (17) két oldalsó kábelbefogadócsöve (18,19) egy vagy több, felső és/vagy alsó oldali vastagítással (26,27) ellátott borda (20) útján van egymással összekötve. (Elsőbbsége: 1987.03.18.)
4. A 3. igénypont szerinti kábelvezető egység, azzal jellemezve, hogy a felső és alsó oldalon kialakított vastagítások (27) egymáshoz képest eltoltan vannak elrendezve. (Elsőbbsége: 1988.02.13.)
5. Az 1. igénypont szerinti kábelvezető eszköz, azzal j ellemezve, hogy a közbenső fenéklemez (17) két oldalsó kábelbefogadócsöve (18,19) egy felső és/vagy alsó oldalán körülbelül függőlegesen Idálló lamellákkal (28) ellátott borda (20) útján van összekötve egymással (Elsőbbsége: 1988.02.13.)
6. Az 1. igénypont szerinti kábelvezető eszköz, azzal jellemezve, hogy a közbenső fenéklemez (17) két oldalsó kábelbefogadócsöve (18,19) legalább egy további, kisátmérőjűkábelvezetőcső (31,32,33) útján van egymással összekötve. (Elsőbbsége: 1988.02.13.)
7. Az 1. igénypont szerinti kábelvezető eszköz, azzal jellemezve, hogy a közbenső fenéklemez (17) két oldalsó kábelbefogadócsöve (18,19) két, egymástól távközzel elválasztott lap (34,35) útján van egymással összekötve, ahol a lapok (34,35) között legalább két további kábelvezetőcső (32, 33) van elrendezve. (Elsőbbsége: 1988.02.13.)
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti kábelvezető eszköz, azzal j el l emezve, hogy a két oldalsó kábelbefogadócső (18,19) között elhelyezkedő összekötőelem - borda (20) - a két oldalsó kábelbefogadócső (18, 19) tengelysíkjához képest eltoltan helyezkedik el. (Elsőbbsége: 1988.02.13.)
HU882151A 1987-03-18 1988-03-16 Cabling device HU205501B (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE8704051U DE8704051U1 (hu) 1987-03-18 1987-03-18
DE3804604A DE3804604A1 (de) 1987-03-18 1988-02-13 Kabelfuehrungsanordnung
PCT/EP1988/000209 WO1988007280A1 (en) 1987-03-18 1988-03-16 Cable guiding device

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT51420A HUT51420A (en) 1990-04-28
HU205501B true HU205501B (en) 1992-04-28

Family

ID=25864860

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU882151A HU205501B (en) 1987-03-18 1988-03-16 Cabling device

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5029815A (hu)
EP (2) EP0287148B1 (hu)
AT (1) ATE80505T1 (hu)
AU (1) AU608828B2 (hu)
DE (2) DE3804604A1 (hu)
DK (1) DK167831B1 (hu)
ES (1) ES2035239T3 (hu)
FI (1) FI91118C (hu)
GR (1) GR3006469T3 (hu)
HU (1) HU205501B (hu)
IL (1) IL85758A0 (hu)
NO (1) NO170048C (hu)
WO (1) WO1988007280A1 (hu)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2567757B2 (ja) * 1991-06-27 1996-12-25 未来工業株式会社 管内への配線・配管材の布設方法、これの布設装置及びこれに使用される配線・配管用の管
US5922995A (en) * 1992-07-02 1999-07-13 Vikimatic Sales, Inc. Partitioning device for a tubular conduit and method of installation thereof
US5442136A (en) * 1992-07-02 1995-08-15 Allen; Jerry L. Method of installation of partitioning device for a tubular conduit
US5587115A (en) * 1994-03-22 1996-12-24 Vikimatic Sales, Inc. Method of manufacturing a conduit assembly with a floating divider
US6304698B1 (en) 1999-09-22 2001-10-16 Milliken & Company Conduit insert for optical fiber cable
US6571833B1 (en) 2000-07-14 2003-06-03 Milliken & Company Optic cable conduit insert and method of manufacture
US6718100B2 (en) * 2002-03-28 2004-04-06 Milliken & Company Fire resistant conduit insert for optical fiber cable
AU2003268222A1 (en) * 2002-08-28 2004-03-19 Federal-Mogul Powertrain, Inc. Sleeve assembly for receiving elongated items within a duct
US7870666B2 (en) * 2007-06-15 2011-01-18 Scosche Industries, Inc. Wire routing tool and method
CH712869A2 (de) 2016-08-31 2018-03-15 Elektrizitaetswerk Der Stadt Zuerich Verfahren zum Einziehen von Rohren in belegte Kabelschutzrohre.
US10234649B2 (en) * 2017-07-03 2019-03-19 Wesco Distribution, Inc. Fabric encased micro tubes for air blown fibers

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5839832A (ja) * 1981-08-31 1983-03-08 Fuji Heavy Ind Ltd 3気筒エンジンのバランサ装置
DE3231027C2 (de) * 1981-09-15 1983-11-17 Erich 7300 Esslingen Kumpf Vorrichtung zum nachträglichen Einziehen von Kabeln in Kabelschutzrohre
DE3217401C2 (de) * 1982-05-08 1985-04-11 Dipl.-Ing. Dr. Ernst Vogelsang Gmbh & Co Kg, 4352 Herten Kabelführungsaggregat aus Kunststoff mit einer Mehrzahl von Kabelführungsrohen
AU581243B2 (en) * 1984-06-28 1989-02-16 Arnco Corporation Method for installing cable using an inner duct
DE3427788C1 (de) * 1984-07-27 1986-02-13 Erich 7300 Esslingen Kumpf Vorrichtung zum nachträglichen Einziehen von Kabeln in Kabelschutzrohre
US4793594A (en) * 1985-09-13 1988-12-27 Ursula Kumpf Apparatus for subsequent insertion of cables in ducts provided for this purpose
DE8704051U1 (hu) * 1987-03-18 1987-04-30 Kumpf, Erich, 7300 Esslingen, De

Also Published As

Publication number Publication date
HUT51420A (en) 1990-04-28
DK167831B1 (da) 1993-12-20
DK642288D0 (da) 1988-11-17
NO170048C (no) 1992-09-02
ES2035239T3 (es) 1993-04-16
FI894398A (fi) 1989-09-18
FI91118C (fi) 1994-05-10
IL85758A0 (en) 1988-08-31
EP0287148A1 (de) 1988-10-19
AU1485588A (en) 1988-10-10
DE3804604A1 (de) 1988-10-20
ATE80505T1 (de) 1992-09-15
WO1988007280A1 (en) 1988-09-22
AU608828B2 (en) 1991-04-18
FI894398A0 (fi) 1989-09-18
DE3874388D1 (de) 1992-10-15
NO885129L (no) 1989-01-17
EP0287148B1 (de) 1992-09-09
GR3006469T3 (hu) 1993-06-21
FI91118B (fi) 1994-01-31
DK642288A (da) 1989-01-10
EP0349561A1 (de) 1990-01-10
NO170048B (no) 1992-05-25
US5029815A (en) 1991-07-09
NO885129D0 (no) 1988-11-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AP1290A (en) Multiple channel duct assembly for cables.
US4565351A (en) Method for installing cable using an inner duct
HU205501B (en) Cabling device
US4952020A (en) Ribbon cable with optical fibers and electrical conductors
CA1217734A (en) Fiber optic duct insert
US5067830A (en) Indented tube for optical ribbon
US5442136A (en) Method of installation of partitioning device for a tubular conduit
US4741593A (en) Multiple channel duct manifold system for fiber optic cables
KR20160144356A (ko) 케이블 장치
US6845789B2 (en) High density fiber optic cable inner ducts
SK280748B6 (sk) Vodiace zariadenie na káble a spôsob jeho výroby
EP0188531B1 (en) Method for installing cable using an inner duct
DE4227464A1 (de) Leeres rohr mit abnehmbarer kabelanordnung
HU203822B (en) Apparatus for subsequently pulling cables in sleev pipes
JP2000287324A (ja) 光ケーブルの敷設方法及びガイドセパレータ
US6101303A (en) Junction configuration for a multi-conductor optical cable
JPS5854806A (ja) ケ−ブル布設装置
CN1351717A (zh) 接头分开装置
US5418877A (en) Method and apparatus for introducing a light waveguide into a tubular envelope
GB2258319A (en) Optical fibre cable
PL168721B1 (pl) Urzadzenie do prowadzenia kabli z co najmniej jedna rura prowadzaca kabel PL PL PL PL PL
JP2997855B2 (ja) 配線・配管装置及び配線・配管収納具
JP2733563B2 (ja) ケーブル等の床配線方法、ケーブル等の配線用床構造、ケーブル等の床配線装置、及び前記配線用床構造に使用される配線用床材、蓋体並びに布設ロープ
CN116148996A (zh) 一种具有彩色套管的层绞式光缆
CN111796372A (zh) 一种5g通信用层绞式光缆

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee