HU204319B - Building body and method for producing same - Google Patents
Building body and method for producing same Download PDFInfo
- Publication number
- HU204319B HU204319B HU60188A HU60188A HU204319B HU 204319 B HU204319 B HU 204319B HU 60188 A HU60188 A HU 60188A HU 60188 A HU60188 A HU 60188A HU 204319 B HU204319 B HU 204319B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- plastic foam
- water
- volume
- mixture
- building body
- Prior art date
Links
Landscapes
- Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
- Finishing Walls (AREA)
Abstract
A találmány építőtest, főleg felületképzés, térelválasztás vagy épületfizikai feladatok, pl. akusztikai, hőszigetelési, tűzgátló stb. szerep betöltésére, amely építőtest utószilárduló kötőanyagot, vizet, továbbá szilárdságnővelő betétanyagot és hőszigetelő adalékot tartalmaz. Jellegzetessége, hogy az utószilárduló kötőanyagot gipszpor, a szilárdságnővelő betétanyagot erősítő szálanyag, a hőszigetelő adalékot pedig sztatikus feltöltődésre alkalmas — célszerűen szemcsézett — műanyaghab alkotja. Az építőtest szendvicsszerű inhomogén keresztmetszettel rendelkezik, melynek belsejét az erősítő szálanyagot és a szemcsézett műanyaghabot magában foglaló megszilárdult kötőanyag, határoló felületeit pedig az erősítő szálanyagtól és a szemcsézett műanyaghabtól mentes megszilárdult gipsz takaró réteg alkotja. A találmányhoz tartozik az eljárás is építőtest előállítására, főleg felületképzés, térelválasztás vagy épületfizikai feladatok, pl. akusztikai, hőszigetelési, tűzgátló stb. szerep betöltésére alkalmas építőtestek kialakítására, melyhez víz hatására kötésre képes utószilárduló kötőanyagot, vizet, szilárdságnövelő betétanyagot és hőszigetelő adalékot használunk, az A leírás terjedelme: 4 oldal, ábra nélkül összetevőkből keveréket készítünk, formatérbe helyezzük, megszilárdulni nagyjuk, majd kizsalúzzuk. Jellegzetessége, hogy a keveréket kötőanyagként gipszporből, hőszigetelő adalékként — előnyösen szemcsézett — műanyaghabból, vízből és szilárdságnövelő betétanyagként erősítő szálanyagból állítjuk össze. A keveréket két lépcsőben készítjük el, melynek során előbb a műanyaghabhoz fokozatosan adagoljuk a gipszport, a két összetevőt közben folyamatosan keverjük, miáltal a műanyaghab szemcséit statikus elektromossággal feltöltjük, a hozzájuttatott gipszpor szemcséivel pedig adhéziós úton a műanyaghab szemcséit körbevesszük. Ezt követően az így előkészített primér keveréket az erősítő szálanyaggal és vízzel kiegészítjük. A kiegészített szekunder keveréket további összedolgozással szekunder keverékké homogenizáljuk, majd a formateret magába foglaló sablonba töltjük, végül a sablont a gipsz megkötése közben enyhe rezegtetésnek vetjük alá, és ezáltal az építőtestnek a sablonnal érintkező felületei mentén az erősítő szálanyagtól és a szemcsézett műanyaghabtólmentes összefüggő gipsz takaró réteget hozunklétre. HU 204 319 B
Description
Atalálmány építőtest, főleg felületképzés, térelválasztás vagy épületfizikai feladatok, pl. akusztikai, hőszigetelési, tűzgátló stb. szerep betöltésére, amely építőtest utószilárduló kötőanyagot, vizet továbbá szilárdságnövelő betétanyagot és hőszigetelő adalékot tartalmaz.
Az adott területen ismert a 187587lajstromszámú, magyar szabadalmi leírás, amely szálerősítésű építőelemre és annak előállítására vonatkozik. Az építőelem réteges szerkezetű, kötőanyagba pedig egymással párhuzamos rétegekbe van a szilárd szemcsés adalékanyag és az erősítő szálanyag beágyazva. Az előállítás során a kötőanyagrétegekbe sűrített levegővel ágyazzák be külön-külön mind az adalékanyagot, mind pedig a szálanyagot. Ezért az alkotó elemek rétegesen helyezkednek el, a termék előállítása pedig igen bonyolult berendezést és eljárást igényel. A bonyolult berendezés miatt az elemek változatossága nehézkesen és drágán érhető el. Tagolt, domború, mintázatos, ornamentikus stb. felületek létrehozása ezzel a módszerrel csaknehezen oldható meg.
További hasonló megoldás található a 181 018 lajstromszámú ugyancsak magyar szabadalmi leírásban. Ennél olyan építőelemet hoznak létre gipszből, amelyek vastagságukban elosztott erősítőbetéteket tartalmaznak, és amelyekben az erősítőbetétek a vastagság egy meghatározott, a lap felületével párhuzamos sávjában vannak koncentrálva. Ez az építőelem nem tartalmaz könnyítő adalékot, benne a szálerősítés jellemző helyeken vonalszerűén van elhelyezve, a vékonylemezekmerevségepedighajtogatássalérhető el. Az elem létrehozása többfázisú, bonyolult gyártástechnológiát kíván. Hajtogatás nélkül az elem nem alkalmas burkolás céljára. A hajtogatás miatt azonban nagyobb vastagság szükséges, mint mikor ugyanazt a merevségetkönnyítő adalékkal, homogén, önmagában vastagabb lemezzel oldanák meg. A hőszigetelésről külön anyaggal kell gondoskodni, amit adott esetben újra burkolnikellfelületénekmegvédése érdekében.
A találmány célja olyan könnyen formázható, kis térfogatsúlyú, szívós, jól javítható álmennyezeti elem létrehozása, amely egyben oldalsó felületek burkolására is alkalmas. A találmány feladata ezen belül az volt, hogy az elem kedvező hőszigetelési és tűzgátlási tulajdonságokkal rendelkezzék, továbbá, hogy az adott anyagösszetétel megadott határokon belüli változtatásával esztétikai, hőszigetelési, tűzgátlási és akusztikai feladatok ellátására is legyen alkalmas.
A találmányi gondolat alapja az a felismerés, hogy száraz keverés során a keverési súrlódás következtében statikus feltÖltődésre képes műanyag gyöngy adalékhoz fokozatosan gipszport adagolva az rátapad a gyöngyök felületére, az így létrejött száraz keveréket szilárdságnövelő adalékkal és vízzel kiegészítve igen kedvező hőszigetelő értékű és kellően szilárd anyagot kapunk. Ezen anyagból előállítható építőtest fizikai tulajdonságai (pl. hőszigetelés, szilárdság, ütésállóság stb.) az alkotóelemek egymáshoz viszonyított arányának változtatásával adott célnak megfelelően kellően befolyásolhatóak.
A kitűzött célnak megfelelően a találmány szerinti építőtest, főleg felületképzés, térelválasztás, épületfizikai feladatok, pl. akusztikai, hőszigetelési, tűzálló stb. szerep betöltésére —mely építőtest utószilárduló kötőanyagot, vizet, továbbá szilárdságnövelő betétanyagot és hőszigetelő adalékot tartalmaz—olymódon van kialakítva, hogy az utószilárduló kötőanyagot gipszpor, a szilárdságnövelő betétanyagot erősítő szálanyag, a hőszigetelő adalékot pedig sztatikus feltőltő10 désre alkalmas — célszerűen szemcsézett — műanyaghab alkotja, az építőtest szendvicsszerű inhomogén keresztmetszettel rendelkezik, melynek belsejét az erősítő szálanyagot és a szemcsézett műanyaghabot magában foglaló megszilárdult kötőanyag, ha15 tároló felületeit pedig az erősítő szálanyagtól és a szemcsézett műanyaghabtól mentes megszilárdult gipsz takaró réteg alkotja.
Az építőtest további jellemzője, hogy az erősítő szálanyag legalább 10 mm, előnyösen 20 és 50 mm 20 közötti hosszúságú, legföljebb 800 mikron, előnyösen 40 és 400mikron közötti átmérőjű korrózióálló, hajlékony anyag, pl. üveg, fémüveg vagy műanyagszál, a műanyag habot pedig legfeljebb 5 mm, előnyösen 0,5 és 3,0 mmközöttí átmérőjű szemcsés anyag, pl. polisz25 tirolgyöngyalkotja.
A találmány további ismérve lehet, hogy az építőtest nyers keverékében a gipszpor legalább 10 tf%, előnyösen 17 és 40 tf% közötti mennyiségben, a víz legföljebb 50 tf%, előnyösen 10 és 45 tf% közöttimennyi30 ségben, a műanyaghab legalább 15 tf%, előnyösen 20 és 65 tf% mennyiségben, a szálanyag pedig legalább 0,31%, előnyösen 0,5.és 101% közötti tömegben van jelen. A megszilárdult gipsz takaró réteg 0,2 mm és 3,0 mm közötti, előnyösen 0,5 és 1,5 mm közötti vas35 tagságú.
A találmány szerinti eljárás építőtest előállítására, főleg felületképzés, térelválasztás vagy fizikai feladatok, pl, akusztikai, hőszigetelési, tűzgátló stb. szerep betöltésére alkalmas építőtest kialakítására—mely40 hez víz hatására kötésre képes utószilárduló kötőanyagot, vizet, szilárdságnövelő betétanyagot és hőszigetelő adalékot használunk, az összetevőkből keveréket készítünk, formatérbe helyezzük, megszilárdulni hagyjuk, majd kizsalúzzuk — azon alapul, hogy a 45 keveréket kötőanyagként gipszporból, hőszigetelő adalékként előnyösen szemcsézett műanyaghabból, , vízből és szilárdságnövelő betétanyagként erősítő szálanyagból állítjuk össze. Akeveréket két lépcsőben készítjük el, melynek során előbb a műanyaghabhoz 50 fokozatosan adagoljuk a gipszport, a két összetevőt közben folyamatosan keverjük, miáltal a manyaghab szemcséit statikus elektromossággal feltöltjük, a hozzájuttatott gipszpor szemcséivel pedig adhéziós úton a műanyaghab szemcséit körbevesszük, ezt követően az 55 így előkészítettprimér keveréket az erősítő szálanyaggal és vízzel kiegészítjük, a kiegészített primer keveréket további Összedolgozással szekunder keverékké homogenizáljuk, majd a formateret magába foglaló sablonba töltjük, végül a sablont a gipsz megkötése köz60 ben enyhe rezegtetésnekvetjük alá, és ezáltal az építő2
HU 204319 Β testnek a sablonnal érintkező felületei mentén az erősítő szálanyagtól és a szemcsézett műanyaghabtól mentes összefüggő gipsz takaró rétegethozunklétre.
Az eljárás egy előnyös foganatosítási módja szerint a primőr keverékhez az építőtest teljes térfogatára vonatkoztatva legalább 10 tf%, előnyösen 17 és 40 tf% közötti mennyiségű gipszport, valamint legalább 15 tf%, előnyösen 20 és 65 tf% közötti mennyiségű szemcsézett műanyaghabot, célszerűen polisztirol gyöngyöt, a szekunder keverékhez pedig az építőtest teljes térfogatára vonatkoztatva legföljebb 45 tf%, előnyösen 10 és 40 tf% közötti mennyiségű vizet, valamint legalább 0,3 t%, előnyösen 0,5 és 101% közötti tömegű szálanyagot, célszerűen műanyag- vagy üvegszálat használunk.
Előnyös tovább, ha a gipszport és a szemcsézett műanyaghabot tartalmazó száraz primér keveréket legalább egy percen át keverjük, valamint, ha a vizet és a szálanyagot is már tartalmazó nedves szekundér keveréket legföljebb két percig, célszerűen 50-80 másodpercig homogenizáljuk.
A f ormaterek kialakításához célszerűen tálca jellegű fekvő sablonokat használunk.
Végül előnyös, ha a formateret a gipsz — víz keverési arányhoz és a gipsz kötési idejéhez igazodó tárolási idő után zsalúzzuk ld, és a sablon rezegtetését eközben annak külső oldalára mért ütögetéssel végezzük. Az ütéseket a sablon valamennyi oldalára célszerűen külön-külön fejtjük ki, az ütögetést pedig maximum 10 másodpercig, előnyösen 2-6 másodpercig és másodpercenként legföljebb három ütéssel hajtjuk végre.
A találmány legfőbb előnye a hasonló feladatokat ellátó egyéb elemekkel szemben, hogy sokkal kisebb súlyú, mely a nagyobb szívósság és ütőszilárdság eredményeként létrejövő vastagságcsökkenésből adódik.
A találmány szerinti építőelem további előnye, hogy fizikai tulajdonságai az alkotók egymáshoz viszonyított arányának célszerű megválasztásával széles skálán változtathatók. A gipsz jó formázhatóságát, a sztatikus feltöltődésre képes kellően megválasztott átmérőjű műanyaghab — gyöngy könnyűséget, a megfelelő átmérőjű és hosszúságú erősítő szál pedig szívósságot és ütésállóságot eredményez. A felsorolt anyagokat és tulajdonságokat figyelembevéve álmennyezeti elemek, falburkoló elemek, valamint egyéb építő- és díszítő elemek egyaránt készíthetők, melyek épületfizikaiparaméterei azadott célnakmegfelelően alakíthatókki.
A találmány szerinti eljárást az általunk végzett kísérletek egy részének ismertetésével példák kapcsán mutatjuk be közelebbről.
1. példa tf% gipszport és 65 tf% — 1,0 mm átmérőjű — polisztirol gyöngyöt tartalmazó keveréket készítettünk. Ennek során a műanyag habhoz fokozatosan adagoltuk a gipszport, és közben a két összetevőt folyamatosankevertük.
Az így előkészített primér keveréket 0,51%, 50 mm hosszú és 400 mikron átmérőjű polipropilén erősítő szálanyaggal és 17 tf% vízzel egészítettük ki, és a keveréket további összedolgozással szekunder keverékké homogenizáltuk. A kapott anyagokat sablonba öntöttük, és a sablont 6 másodpercen át csekély számú ütogetésnek vetettük alá. Tizenöt perc eltelte után az elemet kizsaluztuk.
Ezzel a módszerrel igen jó hőszigetelő képességű építőelemet kaptunk.
2. példa
Az előbbi példa szerinti módon jártunk el, azzal a különbséggel, hogy 40 tf%, tehát nagyobb gipsz mennyiséget használtunk föl, és a polipropilén szál arányát 3 t%-ra emeltük. Agipsz kötési idejének megfelelően 17 perc után kellett az elemet kizsaluzni. A leírtak szerint elkészítve igen nagy ütőszilárdságú, szívós, térfogatsúlyához képest nagy húzó-hajlító szilárdságú (4,5 N/mm2) epítőtestet nyertünk. A tennék felületén jól érzékelhetően kialakult az összefüggő homogén gipszkéreg.
3. példa tf% gipsz, 23 tf% víz, valamint 50 tf% — 1 mm átmérőjű — polisztirol gyöngyből összeállított keverékhez 11% mennyiségben 140 μ átmérővel rendelkező, 50 mm hosszúságú polipropilén szálanyagot adagoltunk. Ezt a keveréket 6 másodpercen keresztül végzett, másodpercenként 2 ütést alkalmazva a formába „bejátszottuk”. A kizsaluzást 15 perc elteltével hajtottukvégre.
A fenti „inhomogén” keverékből készült elem mintázott volt, és felületén tökéletesen sima, vagyis szál-, gyöngy- és buborékmentes gipszkéreg alakult ki. A 10 mm vastagságúra készített lapok aránylag jó hőszigetelő tulajdonsággal is rendelkező, 1 óránál hosszabb tűzállósági értéket, 800kg/m3 térfogatsúlyt és kereken 3,0 N/mm2 húzó-hajlító szilárdságot mutattak.
A termék kedvező tűzállóságán túlmenően a szállítási, valamint szerelési igénybevételeket is jól tűrik, és elsősorban álmennyezetek kialakítására bizonyult alkalmasnak.
A találmány szerinti tennék és eljárás jelentősége abban van, hogy az elektrosztatikusán feltöltődött hah adalékanyag felületére rátapadó por alakú gipsz az anyag plasztikussága miatt igen jól bedolgozható és tökéletes kötésű. Ezáltal jól formázható, könnyű, szívós -- tehát szállítási, mozgatási, elhelyezési igénybevételeknek jól ellenálló — jó ütőszilárdságú, több célra felhasználható építőelem állítható elő.
Claims (13)
- SZABADALMIIGÉNYPONTOK1. Építőtest, főleg felületképzés, térelválasztás vagy épületfizikai feladatok, pl. akusztikai, hőszigetelési, tűzgátló stb. szelep feltöltésére, amely építőtest utószilárduló kötőanyagot, vizet, továbbá szilárdságnövelő betétanyagot és hőszigetelő adalékot tartalmaz, azzal jellemezve, hogy az utószilárduló kötőanyagot gipszpor, a szilárdságnövelő betétanyagot erősítő szálanyag, a hőszigetelő adalékot pedig sztatikus föltöltődésre al3HU 204319 Β kalmas — célszerűen, szemcsézett — műanyaghab alkotja, az építőtest szendvíesszerű inhomogén keresztmetszettel rendelkezik, melynek belsejét az erősítő szálanyagot és a szemcsézett műanyaghabot magában foglaló megszilárdult kötőanyag, határoló felületeit pedig az erősítő szálanyagtól és a szemcsézett műanyaghabtól mentesmegszilárdultgipsz takaró réteg alkotja.
- 2. Az 1. igénypont szerinti építőtest, azzal jellemezve, hogy az erősítő szálanyag legalább 10 mm, előnyösen 20 és 50 mm közötti hosszúságú, legföljebb 800 mikron, előnyösen 40 és 400 mikron közötti átmérőjű korrózióálló, hajlékony anyag, pl. üveg, fémüveg vagy műanyagszáí
- 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti építőtest, azzal jellemezve, hogy a műanyaghabot legföljebb 5 mm, előnyösen 0,5 és 3,0 mm közötti átmérőjű szemcsés anyag, pl. polisztírol gyöngy alkotja.
- 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti építőtest nyers keverékében a gipszpor legalább 10 tf%, előnyösen 17 és 40 tf% közötti mennyiségben, a vízlegföljebb 50 tf%, előnyösen 10 és 45 tf% közötti mennyiségben, a műanyaghab legalább 15 tf%, előnyösen 20 és 65 tf% mennyiségben, a szálanyag pedig legalább 0,3 tf%, előnyösen 0,5 és 101% közötti tömegben van jelen.
- 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti építőtest, azzal jellemezve, hogy a megszilárdult gipsz takaró réteg 0,2 mm és 3,00 közötti, előnyösen 0,5 és 1,5 mm közötti vastagságú.ő.EIjárás építőtest előállítására,főlegfelületképzés, térelválasztás vagy épületfizikái feladatok, pl. akusztikai, hőszigetelési, tűzgátló stb. szelep betöltésére alkalmas építőtestekkialakítására, melyhez vízhatására kötésre képes utószilárduló kötőanyagot, vizet, szilárdságnövelő betétanyagot & hőszigetelő adalékot használunk, az összetevőkből keveréket készítünk, formatérbe helyezzük, megszilárdulni hagyjuk, majd kizsalúzzuk, azzal jellemezve, hogyakeveréketkötóanyagként gipszporból, hőszigetelő adalékként—előnyösen szemcsézett —Qiűanyaghabból, vízből és szilárdságnövelő betétanyagként erősítő szálanyagból állítjuk össze, akeveréket két lépcsőbenkészítjük el, amelynek során előbb aműanyaghabhozfokozatosanadagoljuka gipszport, akét összetevőt közbenfolyamatosankeverjük, miáltal a műanyaghab szemcséit statikus elektromossággal feltöltjük a hozzájuttatott gipszpor szemcséivel pedig adhéziós úton a műanyaghab szemcséit körbeyisszük, ezt követően az így előkészített primér keveréket az erősítő szálanyaggal és vízzel kiegészítj ük, a kiegészített szekunder keveréket további összedolgozással szekunder keverékké homogenizáljuk, majd a formateret magába foglaló sablonba töltjük, végül a sablont a gipsz megkötése közben enyhe rezegtetésnek vetjük alá, és ezáltal az építőtestnek a sablonnal érintkező felületeimentén az erősítő szálanyagtól és a szemcsézettműanyaghabtólmentes összefüggő gipsz takaró rétegethozunklétre.
- 7. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a primer keverékhez az építőtest teljes térfogatára vonatkoztatva legalább 10 tf%, előnyösen 17 és 40 tf% közötti mennyiségű gipszport, valamint legalább 15 tf%, előnyösen 20 és 65 tf% közöttimennyisé15 gű szemcsézett műanyaghabot, célszerűen polisztírol gyöngyöthasználunk.
- 8. A6. vagy 7,igénypontszerintí eljárás,űZZű/ye/íemezve, hogy a szekunder keverékhez az építőtest teljes térfogatára vonatkoztatvalegfoljébb 45 tf%, előnyösen20 lö és 40 tf% közötti mennyiségű vizet, valamint legalább 0,3 t%, előnyösen 0,5 és 101% közötti tömegű szálanyagot, célszerűen műanyag vagy üvegszálat használunk.
- 9. A 6-8. igénypontok bármelyike szerinti eljárás,25 azzal jellemezve, hogy a gipszport és a szemcsézett műanyaghabot tartalmazó száraz primer keveréket legalább egy percen át keverjük.
- 10. A 6-9. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a vizet és a szálanyagot is már30 tartalmazó nedves szekunder keveréket legföljebb két pereid, célszerűen 50-80 másodpercig homogenizáljuk.
- 11. A 6-10. igénypontokbármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a foimaterek kialakításához35 tálca jellegű fekvő sablonokat használunk.
- 12. A6-11. igénypontokbármelyikeszerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a formatestet a gipsz-víz keverési arányhozés a gipsz kötési idejéhez igazodó tárolási idő után zsalúzzukki, asablonrezegtetésétpedigeköz40 ben annakkülsőoldaláramértütögetésselvégezzük.
- 13. A12. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az ütéseket a sablon valamennyi oldalára célszerűenkülön-különfejtjükki.
- 14. A12. vagy 13.igénypontokszerinti eljárás, azzal 45 jellemezve, hogy az ütögetést maximum 10 másodpercig, előnyösen 2-6 másodpercig és másodpercenként , legföljebbháromütésselhajtjukvégre.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU60188A HU204319B (en) | 1988-02-10 | 1988-02-10 | Building body and method for producing same |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU60188A HU204319B (en) | 1988-02-10 | 1988-02-10 | Building body and method for producing same |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT51706A HUT51706A (en) | 1990-05-28 |
HU204319B true HU204319B (en) | 1991-12-30 |
Family
ID=10950382
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU60188A HU204319B (en) | 1988-02-10 | 1988-02-10 | Building body and method for producing same |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
HU (1) | HU204319B (hu) |
-
1988
- 1988-02-10 HU HU60188A patent/HU204319B/hu not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HUT51706A (en) | 1990-05-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3111569A (en) | Packaged laminated constructions | |
US4075380A (en) | Construction panels | |
AU609233B2 (en) | Materials for and manufacture of fire and heat resistant components | |
US3929947A (en) | Process for manufacturing wallboard and the like | |
JPH07503191A (ja) | 廃プラスチックの芯材を持つ複合構造体およびその製造方法 | |
HU204319B (en) | Building body and method for producing same | |
JPS58110443A (ja) | 天然ガラス質発泡体複合板および製造法 | |
JP2009270380A (ja) | 60分耐熱建材およびその製造方法 | |
JPS62292663A (ja) | コンクリ−トおよびコンクリ−ト様材料の製造方法ならびに屋根用およびフアサ−ド用建築部材 | |
CN201133042Y (zh) | 免粉刷组合式轻质保温墙板 | |
GB1196301A (en) | An Improved Composite Building Material and its Manufacturing Method | |
JP3869252B2 (ja) | 軽量断熱瓦 | |
JPH0431036A (ja) | 石材貼り軽量セメント材及びその製造方法 | |
JP2009030288A (ja) | 建築用ボードおよびその製造方法 | |
JP2883586B2 (ja) | ガラス繊維強化石膏製品及びその製造方法 | |
JPH01168541A (ja) | 車輌用内装材及びその製造方法 | |
JPS5894414A (ja) | 被覆建築用ボ−ドの製造法 | |
JP2599225B2 (ja) | 合成樹脂被覆材、合成樹脂被覆水和硬化体及びその製造方法 | |
JP2631214B2 (ja) | 断熱壁の形成方法 | |
JPH07195621A (ja) | 鉱物質繊維成形体及びその製造方法 | |
JPS5918151A (ja) | セメント混和用の骨材 | |
JPS5826266Y2 (ja) | モルタル下地板 | |
JPH04284240A (ja) | 軽量複合パネル | |
EP0395743A1 (en) | FILLING MASS FOR CONSTRUCTION MATERIAL. | |
JP3752512B2 (ja) | 瓦下地用包装モルタル |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |