HU201464B - Process for producing solution for rinsing mouth and comprising edta-sodium salt as active ingredient - Google Patents

Process for producing solution for rinsing mouth and comprising edta-sodium salt as active ingredient Download PDF

Info

Publication number
HU201464B
HU201464B HU86123A HU12385A HU201464B HU 201464 B HU201464 B HU 201464B HU 86123 A HU86123 A HU 86123A HU 12385 A HU12385 A HU 12385A HU 201464 B HU201464 B HU 201464B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
edta
solution
sodium salt
active ingredient
formation
Prior art date
Application number
HU86123A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT40324A (en
Inventor
Matti Haako August Tikkanen
Original Assignee
Lilius Kaj Rainer
Matti Haako August Tikkanen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8520072&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU201464(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Lilius Kaj Rainer, Matti Haako August Tikkanen filed Critical Lilius Kaj Rainer
Publication of HUT40324A publication Critical patent/HUT40324A/hu
Publication of HU201464B publication Critical patent/HU201464B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K8/00Cosmetics or similar toiletry preparations
    • A61K8/18Cosmetics or similar toiletry preparations characterised by the composition
    • A61K8/30Cosmetics or similar toiletry preparations characterised by the composition containing organic compounds
    • A61K8/40Cosmetics or similar toiletry preparations characterised by the composition containing organic compounds containing nitrogen
    • A61K8/44Aminocarboxylic acids or derivatives thereof, e.g. aminocarboxylic acids containing sulfur; Salts; Esters or N-acylated derivatives thereof
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61QSPECIFIC USE OF COSMETICS OR SIMILAR TOILETRY PREPARATIONS
    • A61Q11/00Preparations for care of the teeth, of the oral cavity or of dentures; Dentifrices, e.g. toothpastes; Mouth rinses
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K2800/00Properties of cosmetic compositions or active ingredients thereof or formulation aids used therein and process related aspects
    • A61K2800/40Chemical, physico-chemical or functional or structural properties of particular ingredients
    • A61K2800/51Chelating agents

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
  • Cosmetics (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Turbine Rotor Nozzle Sealing (AREA)
  • Optical Fibers, Optical Fiber Cores, And Optical Fiber Bundles (AREA)
  • Nonmetallic Welding Materials (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)
  • Detergent Compositions (AREA)
  • Silver Salt Photography Or Processing Solution Therefor (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás EDZA-nátriumsót tartalmazó 5,5-9,0 pH-jú fogkőképződést megelőző szájöblítő oldat előállítására.
A fogkő szilárd, kemény, a fogfelületeken képződő lerakódás, amely a nyálban levő baktériumflórának igen kiváló, védett környezetet biztosít. Ennek következtében érvényesülhet bizonyos baktériumok káros hatása, amely folyamat fogbetegségek, így fogszuvasodás és különféle fogínygyulladások kialakulásához vezet.
A fogkóképződés az első stádiumban úgy kezdődik, hogy egy úgynevezett folt megtapad a fogfelületen. Ez a folt szerves anyagokat tartalmazó porózus anyag, amelyben a nyálból bediffunáló kalciumés foszfát ionok különféle kalcium-foszfátok kialakulását okozhatják. A folt struktúrája megerősödik és megkeményedik, mert foszfátok kristályosodási reakciók következtében létrehozzák a fogkövet.
Mivel a fent említett fogbetegségek kialakulása bizonyos ártalmas baktériumok káros hatásának következménye, az erőfeszítések a baktériumhatás megelőzésére és megállítására irányulnak. Ez legközönségesebben szájöblítéssel érhető el, amikor is a száj öblítőszerekhez különféle baktériumölő szereket adnak. Bár bizonyos adalékanyagok, így például a klórhexidián, jó hatáúaknak bizonyultak, a probléma nem oldódott meg. Az elmúlt évtizedben fluortartalmú fogkrémekkel, száj öblítőkkel, az ivóvíz fluorozásával elég jelentősen sikerül lecsökkenteni a fogszuvasodás létrejöttét. De még ilyen módon sem lehet kielégítő mértékben megelőzni és megakadályozni a fogbetegségek kialakulását. Mint új lehetőség jött szóba a legtöbb fogbetegségért felelős baktérium, a Streptococcus mutáns elleni vakcina kifejlesztése. Ezek a kísérletek1^ azonban még csak kezdeti stádiumban vannak, így évekig még nem lehet tudni semmit az eredményességükről. Ezenkívül figyelembe kell venni azt is, hogy a fenti baktériumfaj nem egyedül felelős a fogbetegségek kialakulásáért: más baktériumfajok is kifejtenek káros hatást.
A találmány célkitűzése a fenti betegségeket okozó fő faktorok egyikének, a fogkőképződésnek megelőzésére szolgáló új készítmény előállítása, melyet hosszú időtartalmú kísérletek során vizsgáltunk, tekintettel a fogkóképződés elkezdődésének és kifejlődésének hosszú idejére.
A fogkőképződést megelőzi az úgynevezett folt kialakulása a fogfelületeken. Amint az előbbiekben megállapítottuk, ez a folt részben a szájüregben levő folyadék szerves proteinjeiből, részben pedig a foltban levő baktériumok által termelt poliszacharidok közvetítése révén jön létre /lásd fenti 1)/.
/1) Referencia = TIEDE 2000, 6/82 szám, 1722 .o./
Porózus struktúrájának köszönhetően a folt különféle baktériumokat és a szájüreg folyadékában levő oldható ionokat képes abszorbeálni: ezek közül az ionok közül leglényegesebb a kalcium és foszfát ionok szerepe. Megfelelő körülmények között a kálium ionok és a foszfát ionok reagálnak egymással és különféle kalcium-foszfátokat képeznek. Az első lépésben ezeknek a szilárd foszfátve gyületeknek a kialakulása foszfát magok létrejöttét követeli meg, amiután a foltra jellemző mineralizá2 ció, azaz makrofoszfátkristályok kialakulása indulhat meg.
A folt mineralizációja, azaz a fogképződés elkerülhető, ha az. előfeltételeket megteremtő foszfát magok és kristályos foszfát kialakulást megelőzhetjük.
Ezt az ötletet megemlíti az 50 054 számú finn szabadalmi leírás, de arra a megállapításra jut, hogy más egyebek mellett az EDTA tartalmú oldatok nem megfelelőek a kitűzött cél eléréséhez.
A 4.224.310 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás fogkrém és szájvíz előállítását ismerteti, mely eljárás kidolgozásánál a feltalálók célja az volt, hogy az Sr-EDTA képzésénél ne maradjon vissza kellemetlen ízű melléktermék az előállított szájápolószerekben. Nincs szó azonban arról, hogy a termékben lévő EDTA-vegyület megkötné a kálcium-ionokat, és ezáltal megelőzhető lenne a fogképződés.
A jelen találmány hosszú időtartamú in vitro kísérletek eredményein alapul: ezek a kísérletek olyan oldatok szájöblítőként való alkalmazásával, ezen oldatok tulajdonságaival és felhasználhatóságával foglalkoztak, amely oldatok hatóanyagként EDTA nátriumsókat tartalmaztak és amelyek pHja bizonyos meghatározott értéktartományban volt. A találmány célja olyan készítményösszetétel, pH és oldat-felhasználási mód kialakítása volt, amely hatékony a fogképződés megelőzésében, és amellett nem veszélyezteti a fogzománcot, sem a száj más felületeit, ismételt használat esetében sem.
Kísérleteink során azt találtuk, hogy a fenti célokra legmegfelelőbb az olyan etilén-diamin-tetraecetsav-nátriumsótartalmú készítmény, amely 5,59,0, előnyösen 6,5-8,5 pH értékű. Gyakorlati szempontból a 6,7-8,0 érték közötti pH tartomány a legelőnyösebb, két okból. Először: az EDTA vegyület kalciumkötő hatása erőteljesen lecsökken, ha a pH-t a 6,5 érték alá csökkentjük, s így ez a körülmény meghatározza az alsó pH hatást. Másrészről, a pH-érték felső határát az határozza meg, hogy a pH-t olyan tartományban kell tartani, amelynél az oldat semmiféle veszélyt nem jelent a szájüregre nézve. Ebből a szempontból az oldat még teljesen kockázatmentesen használható a pH = 8 érték esetén is. Az öblítőoldat hatóanyagtartalma 1-101%, előnyösen 5-71%.
Az oldat felhasználásával kapcsolatban meg kell jegyezni, hogy a szájöblítéseket nem célszerű megkezdeni addig, amíg valamennyi, korábban képződött fogkövet el nem távolították. A szájöblítő oldat hatása azon alapul, hogy a foltba diffundáló kalcium ionok komplex formában megkötődnek, és így foszfát magokat és kristályos foszfát fázist képeznének a foltban.
Az első kísérletek már 1979-ben megindultak, ekkor a feltaláló, miután a fogorvos alaposan eltávolította a fogköveit, megkezdte a reggeli és esti állandó szájöblítéseket. Ennek a kezdeményezésnek egy különlegesen erős fogkóképződés volt az oka, amely számos éven át jelentkezett és komoly fogínysorvadást eredményezett. Az 1979-től 1982ig tartó idő alatt a fogkóképződés teljesen abbamaradt. 1982 végén a feltaláló abbahagyta a szájöblítéseket, hogy új fogkóképződés indulhasson meg.
-2HU 201464 Β
Körülbelül 3 hónap múlva újra láthatóvá vált a kialakult fogkő, ennek eltávolítása után indult az újabb öblítések sorozata: ezután több fogkő már nem képződött.
Ezeknek az eredményeknek alapján a kísérletek klinikai vizsgálatokkal folytatódtak. Ezekben a vizsgálatokban 3 csoport vett rész, összesen 15 vizsgált személy.
Vizsgált anyagok:
1:5 t%-os nátrium-2-EDTA oldat, melynek pHja: 7,0. Az oldat 250 ppm nátrium-fluoridot is tartalmaz.
II: 5 t%-os nátrium-2-EDTA oldat, pH-ja: 7,0.
III: Intenzív tisztítási módszer fogpiszkálókkal és speciális fogtisztító cérnával.
A szájöblítő oldatokat úgy készítettük, hogy a megfelelő mennyiségű EDTA-nátriumsót vízben feloldottuk, hozzáadtuk a nátrium fluoridot és a pH-t NaOH-dal 7-re beállítottuk.
A klinikai kipróbálás előtt a fogkövet minden vizsgált személy fogairól eltávolítottuk. Az I. és II. csoport tagjai megkapták a kitanítást a vizsgálati anyagra vonatkozóan, a III. csoport tagjai pedig otthon tanulták meg a kezelést.
A vizsgálati anyag alkalmazása:
Az I. és II. csoport tagjai a szájöblítőből egyszerre körülbelül 15 ml-t használtak, ezzel reggel és este 1-2 percig alaposan átöblítették a szájukat, majd vízzel öblítettek. A III. csoport tagjai pedig a fent említett mechanikai módszerekkel tisztították alaposan a fogaikat.
Eredmények:
I. csoport:
Az 5 vizsgálati személynél, akik közül négy rendszeresen alkalmazta a szájöblítő oldatot, fogkóképződés nem következett be. Annál a személynél, aki nem használta rendszeresen a vizsgálandó anyagot, egy baktériumos folt kialakulása volt megfigyelhető, de ez a folt nem meszesedett el. A vizsgálati idő: 5 hét.
II. csoport:
személy, akik közül mindegyik rendszeresen alkalmazta a szájöblító oldatot. Fogkő egyiküknél sem képződött: két személynél kialakult vékony bakteriális folt. A vizsgálati idő: 4 hét.
III. csoport:
személy, akik a rendes fogkefés fogmosás mellett fogpiszkálókkal és speciális fogtisztító cérnával tisztították a fogukat. Három személynél az alsó fogsor frontfogain a fogak belső felületén fogkő képződött. Két személy esetében ezeken a helyeken éppen meszesedő folt volt megfigyelhető. A vizsgálati idő: 4 hét.
A csoportok tagjait A vizsgálati anyag vakpróbás felhasználásán alapuló módszerrel választottuk ki, ahol a korábbi kezelési kísérletek alapján fogkő mindig képződött a megfigyelési idő alatt. így mindegyik csoportban a fogkőképződés szempontjából különböző személyek voltak, mert nyál-vizsgálatok és más individuális különbségek nem voltak figyelembevéve a vizsgálatban.
Jól ismert tény, hogy a kevés fluorid jelenléte a szájban tisztító hatást fejt ki fogszuvasodás megléte esetén. Ez a hatás azonban lassú, mert a fluorid ionnak akadálytalanul érintkeznie kell a fog zománcos felületével. A gyakorlatban az a helyzet, hogy vagy folt, vagy mineralizálóüott folt, azaz fogkő van a fogfelületeken. Ezeknek a jelenléte természetesen megakadályozza a kielégítő kontaktust. Tehát nagyon előnyös a találmány szerinti szájöblítő oldatban a kevés fluorid adalékanyag jelenléte, mivel a szájöblítő oldat alkalmazása megakadályozza a fogakon a fogkőképződést. A fluorid adalékanyagok 100-300 ppm, optimális esetben 200-250 ppm mennyiségben lehetnek jelen.
Mivel a szájöblító oldatban levő EDTA hatóanyagnak a lehető leghatékonyabban kapcsolatba kell kerülni a foltban levő kalcium ionokkal előnyös, ha az oldatnak a foltba való penetrációját elősegítjük, célszerűen 0,1-0,5 t% lauroil-szarkozinsav-nátriumsóknak a szájöblítő oldathoz való adagolásával, mely igen hatásos és teljesen kockázatmentes detergens.
A találmány szerinti eljárással előállított vizes szájöblítő oldat tartalmazhatja azonban a hatóanyagot önmagában, adalékanyag nélkül is.
Az alábbi 1-3. példákban bemutatjuk azt, hogy mennyi és milyen töménységű NaOH oldat szükséges ahhoz, hogy a szájöblítő oldat pH-ját a kívánt értékre beállítsuk.
Törzsoldat készítése: 1,12 g Na2-H2-EDTA.2H2O volt felhígítva vízzel 100 ml-re
1. példa
Oldat hozzáadott Ín NaOH (ml) PH
1A 0 4,41
1B 0,1 4,69
IC 0,2 4,91
1D 0,3 5,07
1E 0,4 5,27
1F 0,5 5,37
1G 0,7 5,57
1H 0,7 5,57
2. példa
Oldat hozzáadott Ín NaOH (ml) pH
2A 0 4,44
2B 0,5 5,40
2C 0,7 5,60
2D 0,9 5,75
2E 1,1 5,89
2F 1,5 6,18
2G 1,71 6,31
2H 1,90 6,45
21 2,10 6,63
2J 2,30 6,83
2K 2,40 6,94
2L 2,50 7,06
-3HU 201464 Β adjuk a jelzett NaOH mennyiséget, miáltal az adott pH-jú oldatokat állítjuk elő.
3- példa
Oldat hozzáadott In NaOH (ml) PH
3A 0 4,49
3B 1 5,87
3C 2 6,60
3D 3 8,68
3E 3,2 9,16
Ezzel kapcsolatban megjegyezzük, hogy a találmány szerinti eljárással előállított oldatban a hatóanyag különböző só-formában lehet jelen az adott pH értéktől függően, mégpedig H4-EDTA -* NaOH Na-H3-EDTA— NaOH Na2-H2-EDTA rendszer szerint.
Az alábbiakban egy, a gyakorlatban jó eredménnyel alkalmazott, „Calcusan” nevű találmány szerinti készítmény előállítását részletesen is ismertetjük.
A készítmény összetétele: víz 8001
Na2-H2-EDTA.2H2O 40 kg
NaOH3,2 kg
NaF0,32 kg ízesítőanyag 0,35 1 festékanyag 11 Készítés módja:
- egy reaktorban öntünk 800 1 vizet és keverjük,
- hozzáadunk 40 kg Na2-H2-EDTA.2H2O-t, 0,3 kg NaF-ot, 3,2 kg NaOH-ot, ízesítő- é színezőanyagot,
- a keverést addig folytatjuk, amíg a folyadék kitisztul,
- mérjük a pH-t, melyet Na2-H2-EDTA.2H2O, vagy NaOH hozzáadásával ~ 7-32 állítunk be.
A fenti szájöblítő oldat az alábbi módon is előállítható:
- 10 kg NaOH-t és 320 g NaF-ot 760 1 vízben feloldunk,
- 31,4 kg H4-EDTA-t adunk hozzá, és erőteljesen keverjük, majd
- az oldatot semlegesítjük NaOH hozzáadásával ügy, hogy a pH 7 legyen (kb. 3,2 kg NaOH szükséges),
- hozzáadjuk az ízesítő- és festékanyagot is, és végül vízzel 8001-re kiegészítjük.
A készítménnyel végzett klinikai vizsgálatok azt mutatták, hogy a 3 hónapos vizsgálati periódus alatt a fogkőképződés annál a 32 páciensnél, akik nem használtak Calcusan oldatot, a fogkőképzédés 2,3szor gyakoribb volt, és a fogon kialakult fogkő terjedeme (mm-ben) 2,5-ször nagyobb volt mint annál a 28 páciensnél, akik naponta használták a szájöblítő oldatot.
Az alábbi táblázat tartalmazza néhány további, a találmány szerinti eljárással előállítható szájöblítő oldat összetételét és pH értékét. Az eljárás során az EDTA-nátriumsót vízben feloldjuk, majd hozzá-
Példa száma Na2-H2-EDTA mennyisége (t%) NaOH mennyisége (t%) Oldat pH-ja
4 1 0,28 5,5
5 10 2,8 5,5
6 1 0,37 7
7 5 1,9 7
8 10 3,8 7
9 1 0,41 9
10 10 4,5 9
Vizsgálataink arra is kiterjedtek, hogy a különböző koncentrációjú és pH-jú találmány szerinti szájöblítő oldatokat a páciansek „íz” és „elviselhetőség” szempontjából hogyan értékelték. Az ered20 ményeket az alábbi táblázat mutatja:
EDTA-nátriumsó pH
konc. (%) 4,7 7,0 8,7 10
1% + + + (-)
2% + + + (-)
5% + 0 0 (-)
10% - (-)
az Na2-H2-EDTA.2H2O volt az alkalmazott EDTA vegyület +: megfelelő íz 0: elfogadható íz (-): keserű íz
-: nagyfokú nyálkahártya irritáció

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    40 1. Eljárás fogkőképződés megelőzésére szolgáló, etilén-diamin-tetraecetsav (EDTA) nátriumsót tartalmazó szájöblítő oldat előállítására, azzal jellemezve, hogy 1-10t% mennyiségű EDTA-nátriumsót vízben oldunk, kívánt esetben gyógyászatilag
    45 alkalma adalékanyagot adunk hozzá, majd az ólat pH-ját - előnyösen NaOH hozzáadásával - 5,5-9,0 közötti értékre állítjuk be.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az oldat pH-ját 6,5-8,5 értékre állítjuk be.
    50
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az oldat pH-ját 7-8 értékre állítjuk be.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 2-10 t% mennyiségű EDTA nátriumsót oldunk vízben.
    55
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 5-7 mennyiségű EDTA nátriumsót olduk vízben.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy adalékanyagként 10060 300 ppm, előnyösen 200-250 ppm szervetlen fluoridot adunk az oldathoz.
HU86123A 1984-12-18 1985-11-28 Process for producing solution for rinsing mouth and comprising edta-sodium salt as active ingredient HU201464B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI845004A FI75734C (fi) 1984-12-18 1984-12-18 Munskoeljningsloesning.
PCT/FI1985/000095 WO1986003674A1 (en) 1984-12-18 1985-11-28 Mouth rinsing solution

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT40324A HUT40324A (en) 1986-12-28
HU201464B true HU201464B (en) 1990-11-28

Family

ID=8520072

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU86123A HU201464B (en) 1984-12-18 1985-11-28 Process for producing solution for rinsing mouth and comprising edta-sodium salt as active ingredient

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5032388A (hu)
EP (1) EP0205468B1 (hu)
JP (1) JPS62501145A (hu)
AT (1) ATE73320T1 (hu)
AU (1) AU584378B2 (hu)
BR (1) BR8507127A (hu)
CA (1) CA1264672A (hu)
DE (1) DE3585623D1 (hu)
DK (1) DK391086D0 (hu)
ES (1) ES8706026A1 (hu)
FI (1) FI75734C (hu)
HU (1) HU201464B (hu)
NO (1) NO863208D0 (hu)
WO (1) WO1986003674A1 (hu)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI75734C (fi) * 1984-12-18 1988-08-08 Lilius Kaj Rainer Munskoeljningsloesning.
FI862881A (fi) * 1986-07-08 1988-01-18 Suomen Calcusan Oy Munskoeljningsloesning.
JPS6445308A (en) * 1987-08-12 1989-02-17 Yasuhiro Asai Dental cleaning material
US6190642B1 (en) 1988-02-19 2001-02-20 Dentsply Research & Development Corp. Irrigating and lavage compositions
US5011679A (en) * 1989-05-30 1991-04-30 Nabisco Brands, Inc. Raw hide having a coating containing an inorganic pyrophosphate
US5000943A (en) * 1989-05-30 1991-03-19 Nabisco Brands, Inc. Canine biscuits containing an inorganic pyrophosphate
US5000940A (en) * 1989-05-30 1991-03-19 Nabisco Brands, Inc. Devices, compositions and the like having or containing an inorganic pyrophosphate
US5094870A (en) * 1989-05-30 1992-03-10 Nabisco Brands, Inc. Canine biscuits containing an inorganic pyrophosphate
DE4028957C2 (de) * 1990-09-12 1994-05-11 Oliver Bock Therapeutikum für den Mundbereich
US6099868A (en) * 1999-11-12 2000-08-08 Hodosh; Milton Method of using potassium nitrate for pain reduction
US6524623B1 (en) 1999-11-12 2003-02-25 Milton Hodosh Therapeutic compositions and methods of use thereof
US7897642B1 (en) * 2002-06-19 2011-03-01 Dr. Irvine Dubow Compositions and methods for dry eye syndrome
US8420699B1 (en) 2002-06-19 2013-04-16 Irvine L. Dubow Composition and methods of treatment using deionized and ozonated solution
US20040052736A1 (en) * 2002-09-12 2004-03-18 The Procter & Gamble Company Dentifrice compositions comprising talc
US20070016102A1 (en) * 2005-07-14 2007-01-18 Askin Daniel P Method for improved accuracy of blood testing
EP2392315B1 (en) 2010-06-03 2017-04-05 Straumann Holding AG Conditioning composition for treatment of dental implant surfaces
EP2392313B1 (en) * 2010-06-03 2017-05-03 Straumann Holding AG Conditioning composition for treatment of mineralised dental and dental implant surfaces
PT2844344T (pt) * 2012-05-03 2021-04-06 Bhushan Rajiv Tratamento de condições inflamatórias e melhoria da higiene oral usando moduladores metálicos com metilsulfonilmetano como melhoradores de transporte
EP2934694B1 (en) * 2012-12-20 2023-06-28 Rajiv Bhushan Anti-plaque oral compositions
US10888508B1 (en) * 2018-06-21 2021-01-12 Saied Mostafa Moazzami Multi-functional coolant for dentistry use

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL46892C (hu) * 1936-02-15
DE671334C (de) * 1936-02-15 1939-02-04 I G Farbenindustrie Akt Ges Zahnreinigungsmittel
DK81674C (da) * 1954-07-30 1956-08-27 Jens Gunnar Dr Hald Middel til tandpleje.
US3988434A (en) * 1972-08-07 1976-10-26 Schole Murray L Dental preparation
US4130638A (en) * 1976-11-03 1978-12-19 Richardson-Merrell Inc. Mouthwash compositions
US4224310A (en) * 1979-09-04 1980-09-23 Richardson-Merrell, Inc. Dentifrice compositions
US4283385A (en) * 1980-05-09 1981-08-11 Richardson-Merrell Inc. Dentifrices with improved soluble fluoride availability
US4357318A (en) * 1981-07-31 1982-11-02 Richardson-Vicks Inc. Dentifrices with improved soluble fluoride availability
ZA827192B (en) * 1981-11-18 1983-08-31 Richardson Vicks Inc Oral compositions containing strontium edta complex and soluble fluoride
CA1202187A (en) * 1981-11-25 1986-03-25 Niagara Blower Company Vacuum producing condenser
JPS59167509A (ja) * 1983-03-14 1984-09-21 Lion Corp 口腔用組成物
FI75734C (fi) * 1984-12-18 1988-08-08 Lilius Kaj Rainer Munskoeljningsloesning.

Also Published As

Publication number Publication date
BR8507127A (pt) 1987-07-14
JPS62501145A (ja) 1987-05-07
US5032388A (en) 1991-07-16
WO1986003674A1 (en) 1986-07-03
FI845004L (fi) 1986-06-19
NO863208L (no) 1986-08-08
ATE73320T1 (de) 1992-03-15
FI845004A0 (fi) 1984-12-18
EP0205468B1 (en) 1992-03-11
ES8706026A1 (es) 1987-06-01
AU584378B2 (en) 1989-05-25
ES550077A0 (es) 1987-06-01
DK391086A (da) 1986-08-15
CA1264672A (en) 1990-01-23
NO863208D0 (no) 1986-08-08
FI75734B (fi) 1988-04-29
EP0205468A1 (en) 1986-12-30
DE3585623D1 (de) 1992-04-16
DK391086D0 (da) 1986-08-15
FI75734C (fi) 1988-08-08
HUT40324A (en) 1986-12-28
AU5199886A (en) 1986-07-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU201464B (en) Process for producing solution for rinsing mouth and comprising edta-sodium salt as active ingredient
US6322773B1 (en) Tooth-bleaching compositions
US4716035A (en) Oral compositions and methods for treating gingivitis
EP0169888B1 (en) Dental rinse
US4556561A (en) Compositions and methods for topically fluoridating and/or mineralizing dental tissue
US5045305A (en) Oral hygiene composition
US5266306A (en) Oral composition
EP0423266A1 (en) Method and composition for treatment of periodontal disease
JP2006199702A (ja) 過飽和溶液中のカルシウムおよびリン酸イオンからなるうがい薬
Saxegaard et al. Kinetics of acquisition and loss of calcium fluoride by enamel in vivo
NO823144L (no) Antikariessammensetning.
US4915936A (en) Dental hygiene composition for reducing periodontal disease
EP0976380B1 (en) Method of recalcifying teeth
JP2548265B2 (ja) 口腔衛生用医薬
US4078053A (en) High-concentration fluoride preparations and use for preventing caries
EP1314419B1 (en) Tooth bleaching compositions
CA2098039A1 (en) Chewing gum mass, process for preparing same, and use
US11529295B2 (en) Oral care composition
US4151271A (en) Oral compositions
KR890000181B1 (ko) 치약 조성물
KR910002096B1 (ko) 항치석제를 함유하는 구강 액체 조성물
RU2179420C2 (ru) Способ профилактики кариеса зубов
AU2004202240B2 (en) Tooth bleaching compositions
JPH06501698A (ja) 口腔衛生調剤
JPH04275213A (ja) 口腔用剤

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee