HU197824B - Device for protecting the working organ of harvesters against foreign metal bodies - Google Patents

Device for protecting the working organ of harvesters against foreign metal bodies Download PDF

Info

Publication number
HU197824B
HU197824B HU865044A HU504486A HU197824B HU 197824 B HU197824 B HU 197824B HU 865044 A HU865044 A HU 865044A HU 504486 A HU504486 A HU 504486A HU 197824 B HU197824 B HU 197824B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
poles
coils
magnetic field
transport path
support
Prior art date
Application number
HU865044A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT43462A (en
Inventor
Burkhard Weiss
Arthur Hauschild
Erich Hermann
Original Assignee
Fortschritt Veb K
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fortschritt Veb K filed Critical Fortschritt Veb K
Publication of HUT43462A publication Critical patent/HUT43462A/hu
Publication of HU197824B publication Critical patent/HU197824B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01VGEOPHYSICS; GRAVITATIONAL MEASUREMENTS; DETECTING MASSES OR OBJECTS; TAGS
    • G01V3/00Electric or magnetic prospecting or detecting; Measuring magnetic field characteristics of the earth, e.g. declination, deviation
    • G01V3/08Electric or magnetic prospecting or detecting; Measuring magnetic field characteristics of the earth, e.g. declination, deviation operating with magnetic or electric fields produced or modified by objects or geological structures or by detecting devices
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D75/00Accessories for harvesters or mowers
    • A01D75/18Safety devices for parts of the machines
    • A01D75/187Removing foreign objects

Description

A találmány tárgya szerkezet betakarítógépek munkaszerveinek fémanyagú idegen testek elleni védelmére, főként szecskázógépeknél, amelyek behordó egységébe egy felismerő egység van beiktatva, amelynek egy a terményszállítás útjának szélességére kiterjedő mágneses tér előállítására szolgáló mágnesestér-előállító egysége és egy a mágneses térhez hozzárendelt érzékelőtekercse van, amelyben fémanyagú idegen testnek a mágneses téren való áthaladásakor utánkapcsolt jelkiértékelő egységekhez továbbított felismerési jel indukálódik.
A 22 52 595 sz. NSZK-beli közrebocsátási irat alapján ismert egy szerkezet szecskázógépek terményáramba kerülő fémanyagú idegen testek elleni védelemre, amely olyan mágnesestér-előállító egységgel van ellátva, ahol egy a terményszállítás útjának szélességére kiterjedő és a mágneses erővonalak irányát tekintve a termény szállítási irányában húzódó mágneses teret állítanak elő. Ezen mágneses tér hatáskörzetében egy első és egy második érzékelő tekercs található két-két szimmetrikus tekercsszakasszal, amelyek egy-egy csomópontban egymást keresztező vezetőkkel vannak egymással összekötve. A két érzékelőtekercs úgy van egymáshoz képest elhelyezve, hogy csomópontjaik a másik érzékelőtekercs tekercsszakaszának tartományába esnek.
Az ilyen típusú szerkezet alapvető hátránya a két érzékelőtekercs előállításával kapcsolatos többletköltség, ami azonban működési okokból elkerülhetetlen, mivel egyetlen érzékelőtekercs alkalmazása esetén annak csomópontjában nem lenne felismerhető a fémanyagú idegen test. Ennek oka az, hogy mindkét tekercsszakaszban azonos nagyságú, de ellentétes irányú feszültség indukálódik, így nem jöhet létre felismerési jel. Ez az úgynevezett kompenzációs hatás a mágneses térhez közeledő szimmetrikus felépítésű saját Fémanyagú testek szempontjából pozitív, mivel az ilyen részeknél nem szabad felismerési jelnek indukálódnia, de a fémanyagú idegen testek felismerése szempontjából ez a hatás negatív, ha a fémanyagú idegen test mindkét tekercsszakaszra hatást gyakorol. A két egymáshoz képest eltoltan elrendezett érzékelőtekercs alkalmazása ellenére ez a szerkezet nem nyújt kielégítő védelmet fémanyagú idegen testek ellen, mivel a mágneses tér erővonalainak hatótávolsága, főként a jelenleg szokásos, a behordó egység elülső alsó hengerébe történő beépítés esetén, meglehetősen korlátozott.
A 24 30 147 sz. NSZK-beli közrebocsátási irat alapján ismertté vált egy további szerkezet is fémanyagú idegen testek elleni védelmére, ahol a mágnesestér-előállító egység két, a szállítás útjának szélességét tekintve egymás mellett elrendezett mágnesből áll, amelyek két egymás melletti, azonos térerősségű mágneses teret hoznak létre, ellentétes hatásiránnyal. A mágnesestér erővonalai itt 2 a termény szállítást irányában, illetve azzal ellentétes irányban húzódnak.
Ennek a szerkezetnek a hátránya az, hogy hasonlóan, mint a 22 52 595 sz. NSZK-beli iratban ismertetett érzékelőtekercs csomópontjánál, a két mágneses tér közötti határtartományban a fémanyagú idegen test nem tud felismerési jelet kiváltani. Ennek nagysága emellett mindaddig nem elégséges, amíg a fémanyagú idegen test mindkét mágneses tér hatáskörzetében tartózkodik. Ez a szerkezet azért sem biztosít kellő védelmet, mivel az előző megoldáshoz hasonlóan a két mágneses tér hatótávolsága korlátozott.
Az „Agrartéchnik International című szaklap 1983 áprilisi száma egy további szerkezetet ismertet fémanyagú idegen testek elleni védelemre, ahol a mágnesestér-előállító egység és a jelérzékelőtekercs rögzítetten a behordó egység alsó hengerén belül van felszerelve. A termény szállítási irányában eső mágneses teret egy állandó mágnes állítja elő, amelynél az északi pólus két déli pólusa között helyezkedik el. Az északi pólus körül van az egyszerű hurokként kialakított, több menetből álló érzékelőtekercs elhelyezve.
Ez a szerkezet sem biztosít kielégítő védelmet fémanyagú idegen testek ellen , mivel az állandó mágnes hatótávolsága a csekély pólustávolság és a pólus csekély kiterjedése következtében kicsi. E mellett a peremzónának a gyakorlatban megvalósított szerkezetnél a tekercsek méretezése és elrendezése következtében nagyon érzéketlenek. Az állandó mágnesek széles felépítése miatt ezek alsó hengerbe való beépítésénél nem lehetséges a mágneses teret a terményáramhoz nagyon közel hozni, ami a hatótávolság rovására megy. Az ilyen típusú, viszonylag hosszú és kis szélességű érzékelőtekercs tekercselése is nagyon bonyolult és időigényes és ezért a megvalósított megoldásnál nem is alkalmazzák, ami jelentős hátrányokhoz vezet a felismerési szélességben.
Mind a három ismertetett szerkezet közös hátránya az, hogy a már ismertetett mértéken túl nagy ráfordítást igényelnek, mivel a mágnesestér előállító egység és a jelérzékelőtekercsek a teljes felismerési tartományra ki kel, hogy terjedjenek, ha a szándékolt hatást el akarjuk érni.
Célunk a találmánnyal olyan szerkezet létrehozása fémanyagú idegen testek elleni védelemre, amely megbízható védelmet nyújt a betakarítógépek munkaszervei számára és amelynek előállítási ráfordításai az anyagfelhasználás és gyártási idő tekintetében kisebbek a jelenleg ismert megoldásokéhoz képest.
A találmány által megoldandó feladat olyan szerkezet kialakítása fémanyagú idegen testek elleni védelemre, amejy megközelítőleg azonos és a betakarítógép behordó egy: ségének teljes szélességére kiterjedő, nagy hatótávolságú felismerési lehetőséget biztosít
-2197824 nagy érzékenység mellett és amelynek érzékelőtekercseivel szemben nem kell magas követelményeket felállítani a gyártás során.
A találmány értelmében ezt azáltal érjük el, hogy a betakarítógépek, főként szecskázógépek munkaszerveinek fémanyagú idegen testek elleni védelmére szolgáló szerkezeténél, amely a gépbe bevezetendő termény közelében van elrendezve és amely egy a szállítási út szélességére kiterjedő mágneses tér előállítására szolgáló mágnesestér-előállító egységet, valamint a mágneses térhez hozzárendelt érzékelőtekercset tartalmaz, valamely fémanyagú idegen test mágneses téren keresztül való továbbításakor egy az utánkapcsolt jelkiértékelő egységekbe továbbított felismerési jel indukálódik. A mágnesestér előállító egység olyan mágnesből áll, amelynek egyik pólusa a szállítási út szélességét tekintve annak egyik felén helyezkedik el, míg a másik pólus a másik felén, így olyan mágneses tér jön létre, amelynek mágneses erővonalai a termény szállítási irányára merőlegesen húzódnak. Megközelítőleg mindegyik pólus középső tartományában ezek körül egy-egy érzékelőtekercs van elrendezve, amelyek egymás között úgy vannak sorba kapcsolva, hogy valamely fémanyagú idegen test közeledésekor a két érzékelőtekercsben létrejövő áramok összegződnek. Ha a termény szállítási útjának vizsgálandó szélessége egy bizonyos nagyságot elér, célszerű a mágnes minden pólusát két vagy több azonos polarítású egyedi mágnespólusból összeállítani. A gyakorlatban megmutatkozott, hogy például három egyedi mágnespólus alkalmazása esetén elégséges, ha mindig csak a középső egyedi mágnespólus körül csévélünk egy érzékelőtekercset. Ha felülről nézünk az egyedi mágnespólusok körül elhelyezett azonos felépítésű érzékelőtekercsekre, akkor a baloldali csatlakozókapcsokat kábelen keresztül a jelkiértékelő egységgel kötjük .össze, míg a két másik csatlakozókapcsot egymással villamosán vezető módon kapcsoljuk össze. Hasonlóképpen az is lehetséges, hogy a baloldali csatlakozókapcsokat kapcsoljuk össze egymással villamosán vezető módon és a többi csatlakozókapcsot kötjük össze kábelen keresztül a jelkiértékelő egységgel.
Egy viszonylag erős és a szállítási út teljes szélességében jelentkező felismerési jel létrehozásához célszerű, ha a pólusok méreteit úgy választjuk meg, hogy megközelítőleg a behordó egység oldalfalától annak közepéig érjenek.
Ha egy fémanyagú idegen test közelít a mágneses térhez, ennek hatására a mágneses tér erővonalai eltolódnak, illetve megszakadnak, miáltal az általánosan ismert indukciós elv szerint az érzékelőtekercsekben feszültségek indukálódnak, amelyek áramot indítanak meg. Az érzékelőtekercsek találmány szerinti soros kapcsolásának alkalmazásával ezúttal nem a két áram különbségét használjuk fel jel létrehozására a technika állásából ismert kompenzációs hatással működő megoldásoknál, hanem azok összegét. Ezáltal egy viszonylag erős jel jön létre, amely a szállítási út teljes szélességében megközelítőleg azonos erősséggel állítható elő. Ez a hatás akkor is jelentkezik, ha az érzékelőtekercsek csupán a mágnesek pólusainak középső tartományában vannak elhelyezve. Ez a jel akkor a legerősebb, ha a fémanyagú idegen test valamivel a behordó egység közepén kívül érkezik és csak közvetlenül a behordó egység oldalfala mellett esik le nullára. Egy-egy érzékelőtekercs alkalmazásával minden egyedi mágnespólus körül és annak analóg soros kapcsolásával a másik oldalon levő egyedi mágnespólusok körüli érzékelőtekercsekhez lehetséges ugyan a jelképzést az erősség és a nagyobb egyenletesség vonatkozásában pozitívan befolyásolni, azonban a gyakorlati üzemeltetés során kitűnt, hogy ez a ráfordítás szükségtelen.
A találmány szerinti, fémanyagú idegen testek elleni védelemre szolgáló szerkezet kifogástalan működésének feltétele azonban, hogy valamennyi, a felismerési tartományban található gépalkatrészek nemmágneses anyagból készüljenek. Ezért célszerű, ha az alsó elülső henger műanyagból van előállítva, míg a mögötte és fölötte levő henger nemmágnesezhető acélból vagy szintén műanyagból készül. Ez azonban a többi, eddig ismert megoldásnál is így van, mivel különben a mágnesek, illetve az érzékelőtekercsek aszimmetriájából adódó kondenzációs hatás ellenére is számos zavarjel keletkezne. A találmány egyik lényeges előnye, hogy megbízható védelmet nyújt fémanyagú idegen testek ellen, mivel a szállítási út teljes szélességében kellően nagy és csak nem állandó felismerési jelet hoz létre. Ehhez meghatározó jelentőségű, hogy a mágnesek viszonylag nagy átlagos pólustávolsága és nagy pólusszélesség révén a mágneses tér erővonalainak nagy a hatótávolsága. Ezenkívül a pólusok egy vonalon, a termény szállítási irányára keresztben való elhelyezkedése révén lehetséges, hogy ezeket a behordó egység alsó elülső hengerébe való beépítésekor egészen közel annak belső átmérőjéhez szereljük fel, miáltal a meglevő hatótávolság maximálisan kihasználható.
A találmány szerinti szerkezet egy további előnye, hogy a két érzékelőtekercs problémamentesen megoldható eltolása révén a termény irányára keresztirányban és/vagy a mágnesek pólusainak eltolásával,illetve felmágnesezésével gyakorlatilag abban a helyzetben vagyunk, hogy bármely kívánt görbelefutást létre tudunk hozni a felismerési jel számára a behordó egység szélességében. Az anyagráfordítást illetően a találmány szerinti szerkezet szintén előnyös, mivel az érzékelőtekercseknek a szállítási út szélességének csak egy részét kell kitölteniük. A mágnesek pólusainak sem kell a mágneses erővonalak ezen el3
-3197824 helyezkedése esetén a szállítási út teljes széles ségében beépítve lenniük.
A gyártási folyamatban sem jelentkeznek ennél a szerkezetnél nehézségek, mivel nem számít az érzékelőtekercsek és a mágneses terek pontos szimmetriája, mint a kompenzációs hatással működő ismert megoldásoknál. Olyan érzékelőtekercsek is felhasználhatók, amelyek a feltekercseléshez kedvező hosszúság-szélesség viszonnyal rendelkeznek.
A találmányt részletesebben kiviteli példa kapcsán, a csatolt rajz alapján ismertetjük. A rajzon.
az Lábra egy alsó adagolóhenger metszete, beépített, fémanyagú idegen testek elleni védelemre szolgáló találmány szerinti szerkezettel, a 2. ábra az 1. ábra szerinti szerkezet keresztmetszete, a 3. ábra a mágnesestér-előállító egység felülnézete, valamint az érzékelőtekercsek helyzete és kapcsolása, vázlatosan, míg a 4. ábra a H felismerési diagramja a behordó csatorna szélességének függvényében.
A kiviteli példában egy szecskázógép szecskázódobjának védelmére szolgáló szerkezetre hivatkozunk, amely szerkezet egy nem ábrázolt behordó egység műanyagból készült elülső alsó 1 hengerébe van beépítve. A behordó egység 2 oldalfalai között 3 tengely van rögzítve, amelyen 4 csapágyakban a behordó egységen kívül az alsó 1 henger 5 hengerteste van forgathatóan ágyazva. Az egyszerűség kedvéért ezt a 4 csapágyat az 1. ábrán csak egyik oldalon tüntettük fel. Az 5 hengertesten belül 6 mágnesestér-előállító egység van elrendezve, míg a 3 tengelyen 7 közdarabokon keresztül jó mágneses vezetőképességű 8 alaplemez van oldhatóan rögzítve. Ezen 8 alaplemezre egy 9 mágnes van oly módon felszerelve, hogy annak egyik 10 pólusa az 5 hengertest baloldali felén belül helyezkedik el, míg a másik 11 pólus a jobboldalin. Ezáltal olyan mágneses teret állítunk elő, amelynek mágneses erővonalai a termény szállítási irányára keresztirányban húzódnak. A kiviteli példányban a 10 pólus, északi pólusként kiképezve, három 10’, 10”, 10”’ egyedi mágnespólusból áll, míg a 11 pólus szintén három 11’, 11 ”, 11 ’” egyedi mágnespólusból van öszszeállítva. A 10” és 1 L’egyedi mágnespólusok körül több menetből álló 12; 13 érzékelőtekercsek vannak elrendezve. Ezek 15 és 17 csatlakozókapcsai egymással villamosán vezető módon vannak összekötve, míg a 14 és 16 csatlakozókapcsok 18 kábelen keresztül a rajzon fel nem tüntetett jelfeldolgozó egységhez vannak vezetve. Ahhoz, hogy a 10’, 10”, 10’”, II’, 11”, 11’” egyedi mágnespólusok és a 12; 13 érzékelőtekercsek helyzete a 8 alaplemezen egyértelműen rögzítve legyen, emellett az egész szerkezet nedvesség és szenynyeződés ellen védve legyen, valamennyi em4 lített alkatrész egy közös 19 műanyag házban van elhelyezve.
Ha a 6 mágnesestér-előállító egységhez egy fémanyagú idegen test közelít, a 12; 13 érzékelőtekercsekben feszültség indukálódik, amely 20; 21 áramot indít meg, amelynek nagysága a fémanyagú idegen test 12; 13 érzékelőtekercsektől való távolságától függ. A 12; 13 érzékelőtekercsek soros kapcsolása révén összeadódnak a 20; 21 áramok és ez az áram a jelkiértékelő egységre jut, amely a választott típusnak megfelelően a nyert jelet átalakítja, vagyis a fémanyagú idegen testet optikai vagy akusztikai úton kijelzi, vagy a behordó egység automatikus leállítását váltja ki. A felismerési profil a 4. ábrán van feltüntetve, amiből kitűnik, hogy a H felismerési lehetőség már igen közel a 2 oldalfalhoz is meg van, és a közép felé meredeken emelkedve a legveszélyeztetettebb tartományban, vagyis ahol a legtöbb termény érkezik, nagyon magas és csaknem állandó szinten marad.

Claims (5)

1. Szerkezet betakarítógépek, főként szecskázógépek munkaszerveinek fémanyagú idegen testek elleni védelmére, amely a gépbe behordandó termény szállítási útjának közelében van elrendezve és amely egy a szállítási út szélességére kiterjedő mágneses tér előállítására alkalmas mágnesestér-előállító egységet és a mágneses térhez hozzárendelt érzékelő-tekercset tartalmaz, azzal jellemezve, hogy a mágnesestér-előállító egység (6) olyan mágnesből (9) áll, amelynek egyik pólusa (10) a szállítási út szélességét tekintve annak egyik felén, míg másik pólusa (11) a szállítási út másik felén helyezkedik el, ahol megközelítőleg az egyes pólusok (10, 11) középső lartományában egy-egy, egymással sorba kapcsolt érzékelőtekercs (12,13) van elrendezve.
2. Az 1. igénypont szerinti szerkezet, azzal jellemezve, hogy a pólusok (10; 11) mindegyke legalább két, azonos polarítású egyedi mágnespólusból (10’; 10”; 11’; 11”) van kialakítva.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti szerkezet, azzal jellemezve, hogy a pólusok (10; 11) három-három megközelítőleg azonos hosszúságú és egymás közötti hézagaikkal együtt a szállítási út csaknem teljes szélességét lefedő egyedi mágnespólusból (10’; 10”; 10”’; 11’; 11”; 11’”) vannak kialakítva, ahol csupán a pólusok (10; 11) középső egyedi mágnespóiusai (10”; 11”) körül vannak érzékelőtekercsek (12; 13) elrendezve, amelyek csatlakozókapcsainak (15; 17) egyik része egymással villamosán vezető módon van összekapcsolva, míg többi csatlakozókapcsai (14; 16) jelkiértékelő egységgel állanak összeköttetésben.
4. A 3. igénypont szerinti szerkezet, azzal jellemezve, hogy az érzékelőtekercseknél (12;
-4197824
13) a csatlakozókapcsok (14; 16) másik része van egymással villamosán vezető módon öszszekötve és a csatlakozókapesok (15; 17) korábban egymással villamosán összekötött része van a jelkiértékelő egységre kapcsolva.
5. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti szerkezet, azzal jellemezve, hogy a pólusok (10; 11) mindegyike a szállítási út szélességét tekintve úgy van méretezve, hogy
5 megközelítőleg a behordó egység valamelyik oldalfalától (2) annak közepéig ér.
HU865044A 1985-12-24 1986-12-05 Device for protecting the working organ of harvesters against foreign metal bodies HU197824B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DD85285427A DD255432A3 (de) 1985-12-24 1985-12-24 Vorrichtung zum schutz vor metallischen fremdkoerpern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT43462A HUT43462A (en) 1987-11-30
HU197824B true HU197824B (en) 1989-06-28

Family

ID=5575232

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU865044A HU197824B (en) 1985-12-24 1986-12-05 Device for protecting the working organ of harvesters against foreign metal bodies

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4758788A (hu)
EP (1) EP0229991B1 (hu)
AT (1) ATE57580T1 (hu)
BG (1) BG51271A1 (hu)
CA (1) CA1269143A (hu)
CS (1) CS267696B1 (hu)
DD (1) DD255432A3 (hu)
DE (1) DE3674999D1 (hu)
DK (1) DK161005C (hu)
HU (1) HU197824B (hu)
PL (1) PL152588B1 (hu)
UA (1) UA5751A1 (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4788813A (en) * 1988-01-13 1988-12-06 Ford New Holland, Inc. Metal detection in the vicinity of ferrous boundaries
US5034690A (en) * 1988-04-01 1991-07-23 Taliaferro Sam W Method and apparatus for quantitatively determining whether at least one of two or more ferromagnetic components is missing from an assembly
US4866383A (en) * 1988-04-01 1989-09-12 Taliaferro Sam W Method and apparatus having load cell responsive to movement of a magnetic field generator for differentiating between materials
DE4301611C5 (de) * 1991-09-02 2008-09-25 Claas Kgaa Mbh Fremdkörpererkennungsvorrichtung einer Erntemaschine
DE4140812A1 (de) * 1991-12-11 1993-06-17 Claas Saulgau Gmbh Vorrichtung zum erkennen von ferromagnetischen fremdkoerpern, insbesondere bei erntemaschinen
US5349728A (en) * 1992-05-27 1994-09-27 Nippon Felt Co., Ltd. Magnetic position marker and control system for production of felt
US5504428A (en) * 1994-09-16 1996-04-02 Deere & Company Magnetic metal detector mounted in a feed roll of a harvisting machine
US5521514A (en) * 1995-01-03 1996-05-28 Loral Corporation Broken tine detector for agricultural machines
US5797250A (en) * 1996-09-27 1998-08-25 Deere & Company Forage harvester feed roll assembly designed for minimizing false tripping of a metal detector system
DE19742060B4 (de) * 1997-09-24 2005-02-03 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Fremdkörperrückführvorrichtung an Erntemaschinen o. dgl.
DE19843608C1 (de) * 1998-09-23 2000-03-16 Claas Selbstfahr Erntemasch Metallortungsvorrichtung in einem Erntegutförderer
DE19854562A1 (de) * 1998-11-26 2000-05-31 Claas Saulgau Gmbh Einrichtung zur Überwachung der Einzugsbaugruppe einer landwirtschaftlichen Erntemaschine
GB2438578A (en) * 2006-05-30 2007-12-05 Cnh Belgium Nv Metal object detection system for harvester
US7748206B1 (en) 2009-03-10 2010-07-06 Cnh America Llc Fruit harvester with system and method for detecting and reducing forces exerted against rigid standing objects
GB201121758D0 (en) * 2011-12-19 2012-02-01 Agco Int Gmbh Crop processing roller
CN113099823B (zh) * 2021-04-13 2022-12-23 河森堡(深圳)科技有限公司 一种用于庭院绿植修剪机器人的安全高效除草装置

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3889249A (en) * 1971-10-29 1975-06-10 Sperry Rand Corp Static magnetic field metal detector
US3964042A (en) * 1973-06-25 1976-06-15 Sperry Rand Corporation Static magnetic field metal detector
US3896608A (en) * 1973-06-25 1975-07-29 Sperry Rand Corp Static magnetic field metal detector
US3972156A (en) * 1975-02-24 1976-08-03 Sperry Rand Corporation Speed-independent static magnetic field metal detector
US4290255A (en) * 1980-10-01 1981-09-22 Sperry Corporation Feed roll apparatus
US4344074A (en) * 1981-04-02 1982-08-10 Sperry Corporation Magnetic field producing apparatus
US4433528A (en) * 1982-08-30 1984-02-28 Sperry Corporation Metal detector apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
HUT43462A (en) 1987-11-30
DD255432A3 (de) 1988-04-06
CS838486A1 (en) 1989-04-14
PL152588B1 (en) 1991-01-31
DK602286D0 (da) 1986-12-15
DK161005B (da) 1991-05-21
PL263161A1 (en) 1987-11-02
DK161005C (da) 1991-10-28
DK602286A (da) 1987-06-25
CA1269143A (en) 1990-05-15
ATE57580T1 (de) 1990-11-15
CS267696B1 (en) 1990-02-12
EP0229991A3 (en) 1988-02-24
EP0229991B1 (de) 1990-10-17
DE3674999D1 (de) 1990-11-22
BG51271A1 (en) 1993-04-15
US4758788A (en) 1988-07-19
UA5751A1 (uk) 1994-12-29
EP0229991A2 (de) 1987-07-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU197824B (en) Device for protecting the working organ of harvesters against foreign metal bodies
US5551306A (en) Magnetic flowmeter
US5504428A (en) Magnetic metal detector mounted in a feed roll of a harvisting machine
EP1538448A1 (en) Eddy current sensors
EP2843424B1 (en) Current transducer for measuring an electrical current flowing through a cable
WO1996018086A9 (en) Magnetic flowmeter
US9018942B2 (en) Position measurement using a variable flux collector
US5343676A (en) Device for recognizing ferromagnetic foreign bodies, in particular in respect of harvesting machines
AU1620502A (en) Measurement of stress in a ferromagnetic material
US5901534A (en) Metal detector for detecting metal in harvested product flow
EP0317497A3 (fr) Détecteur de position
FI870251A0 (fi) Foerfarande och anordning foer maetning av avstaondet mellan tvao motstaoende ytor, vilka roer sig i foerhaollande till varandra.
US6639398B2 (en) Magnetic sensor that concentrates magnetic flux in an air gap
US6252397B1 (en) Metal detecting device for a crop conveyor
JPH08266512A (ja) 外部障害磁場に対する補償装置を備えた磁気共鳴装置
DE60002706D1 (de) Stromsensor
JPS5833586Y2 (ja) 金属片検出装置
SU1221602A1 (ru) Способ измерени скорости движени электропровод щих изделий
SU481845A1 (ru) Магнитоэлектрический измерительный механизм
KR960001723A (ko) 자기저항센서
SU1033975A2 (ru) Устройство дл бесконтактного измерени переменных и выпр мленных токов
CA1091296A (en) Electromagnetic flow meter
FI79192C (fi) Sensor foer maetning av foeraendringar i magnetfaelt.
SU1126910A1 (ru) Устройство дл измерени относительной магнитной проницаемости слабоферромагнитных сыпучих материалов
WO1996027068B1 (en) Position detection devices

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: FORTSCHRITT ERNTEMASCHINEN GMBH,DE

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee