HU189767B - Process for preparing beta-carboline derivatives - Google Patents

Process for preparing beta-carboline derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU189767B
HU189767B HU833710A HU371083A HU189767B HU 189767 B HU189767 B HU 189767B HU 833710 A HU833710 A HU 833710A HU 371083 A HU371083 A HU 371083A HU 189767 B HU189767 B HU 189767B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
alkyl
carboline
acid
yield
azadiene
Prior art date
Application number
HU833710A
Other languages
English (en)
Inventor
Helmut Biere
Original Assignee
Schering Ag,Wb De
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schering Ag,Wb De filed Critical Schering Ag,Wb De
Publication of HU189767B publication Critical patent/HU189767B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D471/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00
    • C07D471/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D471/04Ortho-condensed systems

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Treating Waste Gases (AREA)
  • Photoreceptors In Electrophotography (AREA)
  • Indole Compounds (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)

Description

A találmány az (1) általános képletű /5-karbolin-származékok előállítására szolgáló új eljárásra vonatkozik. Az (1) általános képletben
R jelentése hidrogénatom, vagy a gyűrűrendszer 5-,
6-, 7- vagy 8-helyzetében levő halogénatom, 1-4 szénatomos alkilcsoport, amely adott esetben 1—4 szénatomos alkoxicsoporttal lehet helyettesítve, cianocsoport, benzil-oxi-csoport vagy 1—4 szénatomos alkoxicsoport,
R3 jelentése fenilcsoport, továbbá valamely -COO-(1-3 szénatomos)-alkil, -PO3-(1_3 szénatomos)-alkilj-, -PO3H-(1—3 szénatomos)-alkil-, vagy 3-(1-4 szénatomos)-alkil-l ,2,4-oxadiazol-5-il-csoport.
A karbolinszármazékok, de különösen a helyettesített β-karbolinok iránt az utóbbi időben igen nagy érdeklődést lehetett tapasztalni a gyógyszerkutatás területén, mivel az említett vegyületek a központi idegrendszerre egy sor olyan hatást gyakorolnak, melyek terápiás célokra is használhatók. Ilyen hatás például a szóbanforgó vegyületek antikonvulzív, anxiolitikus, ízomreiaxáló és nyugtató hatása.
A vegyüJetcsaládnak nagy jelentőséget tulajdonítanak, ami a zabadalmak nagy számában is megmutatkozik. Ezek közül példaképpen a következőket említjük meg: DE-08 30 15 816, DE-OS 30 23 567, DE-OS 30 48 318 és US-PS3 202 667.
Az (I), illetve a (II) általános képletű vegyületek R helyettesitője az előbbi esetben a gyűrűrendszer 5-, 6-, 7- vagy 8-, az utóbbi esetben á 4-, 5-, 6- vagy 7-helyzetében állhat és az aromás gyűrű az R helyettesítővel egyszeresen lehet helyettesítve. R jelenthet hidrogénatomot, halogénatomot vagy tetszőleges szerves csoportot.
Halgénatomként a fluor-, a klór-, a bróm- és a jódatom jön szóba, míg szerves csoportként R előnyösen 1—4 szénatomos alkilcsoportot, alkoxí-alkil-csoportot vagy alkoxi-csoportot, továbbá benzil-oxl-csoportot, cianocsoportot jelent, ahol az alkilcsoportok mind 1-4 szénatomot tartalmaznak.
A szakirodalomban leírt és β-karbolinok előállítására szolgáló eljárások hátránya, hogy azok több reakciólépésből állnak. Abramovitch R.A. és Spenser J.D. Advances in Heterocycl. Chemistry, Vol, 3, 79. oldal, jellegzetes karbolinszintézist ismertet, amelyet a csatolt rajzon levő Folyamatábra szemléltet.
Eszerint indolbói (1) indulnak ki és ebből formaldehiddel és egy szekunder aminnal reagáltatva gramint vagy egy graminanalógot (2) állítanak elő, majd ezt bázisos katalizátor használata közben acetil-amino-malonésztcrrel reagáltatják és így egy triptofán-prekurzorhoz (3) jutnak.
Valamennyi védőcsoport lehasítása és dekarboxilezés után racém triptofánt (4) kapnak, amit észterezéssei egy triptofán-észterré (5) alakítanak át. Ebből az aminocsoport acilezésével, majd Bischler-Napieralski szerinti gyűrűzárási reakcióval egy 3,4-dihidro-j3-karbolínt (6a), illetve Pecet-Spengler' szerint egy tetrahidro-d-karbolint (6b) állítanak elő és ezekből dehidrogenezéssel kapják meg a kívánt (3-karbolinokat (7).
Eltekintve attól, hogy a szintézis több reakciólépésből áll, ami szükségképpen együtt jár bizonyos idő· és kitermelési veszteséggel, különösen a Bischler-Napieralski-, valamint a Pectet-Spengler-féle gyűrűzárási reakciókat csak mérsékelt kitermeléssel lehet megvalósítani, a tökéletesítésükre irányuló számos megoldás ellenére. Emellett még részben hidrogénezett, érzékeny köztitermékek is keletkeznek, ami különböző mellékreakciókhoz vezethet. A dihídro- és a tetrahidrokarbolinok dehidrogénezésére irányuló reakciók kitermelése is csak mérsékeltnek mondható a legtöbb esetben.
A kitermelés az egyes műveleteknél 80%-os (amely érték valószínűtlennek tűnik), igy a 0-karbolin-3-karbonsav-észter hozama körülbelül 16—27%, kedvezően számítva és ez az R szubsztituens jelentésétől függ, R jelentése halogénatom, alkilcsoport, alkoxicsoport, dialkil-amino-cscport és Ét jelentése etilcsoport.
A fentiek miatt eljárástechnikai szempontból különösen fontos előrelépést jelentene az, ha sikerülne telítetlen indolvegyületek _ mint amilyenek például a dehidrotriptofán-származékok - esetében egy gyűrűzárási reakciót megvalósítani, ennek előfeltétele azonban, hogy a szükséges dehidrotriptofán-származékok előállítására irányuló egyszerű módszer álljon rendelkezésre.
Eljárástechnikai szempontból további fontos előrehaladást jelentene, amennyiben a dehidrotríptofán-származékkal végzett gyűrűzárási reakciót sikerülne olyan módon véghezvinni, hogy a reakció 1,2-díhidro-karbolín-származék helyett aromás szerkezetű karbolin-gyűrűrendszert eredményezzen.
A karbolinok előállítására irányuló eljárások közül mindenesetre az lenne a legjobb, melynél sikerülne a fentiekben felsorolt követelményeket és célokat egyetlen reakcióban, összevontan kielégíteni, illetve teljesíteni, továbbá ha a reakció reglospeclfikusan menne végbe. Az utóbbi azt jelenti, hogy az ilyen feltételezett reakció például kizárólag a kívánt (3-karbo'íhiokat eredményezi, melyeket tehát másféle karbolinok nem szennyeznek.
Ázt találtuk, hogy a (II) általános képletű indulok és a (III) általános képletű aza-butadiének reagáltatása útján az előállítani kívánt (I) általános képletű /3-karbolinokat nagy kitermeléssel kapjuk meg.
A reakció — meglepő módon - reagiospecifikusan β-karbonilokat eredményez és mellékreakciókat, mint például γ-karbolinok keletkezését nem lehet észlelni.
A találmány szerinti rekacíőt valamilyen sav jelenlétében és 50-200 °C közötti hőmérséklet-tartományban, előnyösen 75—150 °C hőmérsékleten valósítjuk meg. A szóbanforgó reakciót például úgy végezzük, hogy az índolszármazékot és az aza-butadiént valamilyen szerves savban, így például hangysavban, ecetsavban, propionsavban vagy trifluor-ecetsavban, vagy pedig szervetlen reakcióközegben, mint például foszforsavban, polifoszforsavban, vagy foszfor-triklorid-oxidban (foszforoxikloridban) stb. melegítjük. Hígítószerként inért szerves oldószereket, így például toluolt, etil-acetátot, dioxánt, dimetoxi-etánt, acetonitrilt és ezekhez hasonlókat is alkalmazhatunk.
A fenti reakcióhoz azonban katalitikus mennyiségű ásványi savat, így kénsavat, sósavat, perklórsavat stb. is alkalmazhatunk és ilyenkor a fentiekben említett valamelyik inért oldószerben dolgozunk.
A reakció néhány óra alatt végbemegy. A reakció előrehaladását például vékonyréteg-kromatográfiás vizsgálattal lehet követni és ha a kiindulási anyag körülbelül 3-10 óra alatt átalakult, úgy a reakcióelegyet a szokásos módon feldolgozzuk.
Az így kapott helyettesített karbonifszármazékokat ismert kémiai eljárásokkal tovább szubsztituálhatjuk, illetve a már meglevő helyettesítőket tovább va-21
189.767
Hálhatjuk. Ilyen módon a találmány szerinti eljárással számos 0-karbolin-származékokat könnyűszerrel elő lehet állítani.
A (III) általános képletű azadiének előállítását az alábbiakban közelebbről ismertetjük:
1. ) 3-Dimetil-amino-2-(dimetil-amino-meti]én-amino)-akrilsav-etílészter (azadién 1)
A fenti vegyületet Kantlehner, W. és szerzőtársai szerint állítjuk elő, : Liebigs Ann. Chem. 1980, 344.
3,1 g frissen desztillált glicin-etilésztert 17,7 g dimetií-formamid-dietil-acetállal és 0,3 g kálium-terc-butiláttal elegyítünk, majd a reakcióelegyet előbb 80 °C hőmérsékletű fürdővel melegítjük. A fürdő hőmérsékletét ezután lassan és fokozatosan 160 °C-ra növeljük eközben a keletkezett alkoholt és a többi könnyen illó anyagot ledesztilláljuk. 5 óra múlva a maradékot igen nagy vákuumban frakcionáltan desztilláljuk, majd golyós csőben újból desztilláljuk. így 3,6 g terméket kapunk (54%-os kitermelés), melynek forráspontja 0,05 torr nyomáson 150—160 °C. Tisztasága (gázkromatográfiás vizsgálat): 97%, nz n = = 1,5550.
2. ) 3-Dimetil-amino-2-(dimetil)-amino-metilén-anüno)-krotonsav-etilészter (azadién 2)
4.7 g N-(dimetil-amino-metilén)-glicin-etil-észtert (Kantlehner, W. és szerzőtársai, Leibigs Ann. Chem. 1980, 344), 8 g dimetil-acetamid-dimetil-acetált és 0,4 g kálium-terc-butilátot az 1.) reakcióval analóg módon 8 óra hosszat melegítünk, miközben a keletkezett alkoholt ledesztilláljuk és ezt követően frakciónak desztillációt végzünk.
3. ) 2-Dimetíl-amíno-l-(dimstíI-amino-metilén-amino)-eténfoszfonsav-dietilészter (azadién 3)
3.7 g amino-metánfoszfánsav'díetilésztert és a terc-butoxi-N,N,N’,N’-tetrametil-metán-diamin amilglészteréből 15 g-ot 6 órán át körülbelül 160 °C-ra melegítünk. A maradékot golyós csőben frakcionáltan desztilláljuk és így 3,9997 Pa nyomáson, 160—165 °C között 4,2 g terméket kapunk, ami 69%-os kitermelésnek felel meg.
4. ) N2 -(2-DÍmetil-amino-l-fenil-vinil)-N11 -dimetil-formamidin (azadién 4)
A fenti vegyületet Kantlehner, W. és szerzőtársai módszerével állítjuk elő, 1.: Liebigs Ann. Chem.
1980,344.
5.) 1,4-bisz(Dimetil-amino)-3-(3-etil-l ,2,4)-oxa-diazol-5-il)-2-aza-l ,3-butadién (azadién 5)
a) 11,5 g 5-Amino-metil-3-etil-l,2,4-oxadiazol és ml dimetil-formamid-dimetíl-acetál elegyét 7 órán át 80 °C-on melegítjük, a keletkező 10 ml metanolt ledesztilláljuk. További 12 ml dimetil-formamid-dimetil-acetált adunk az elegyhez és 3 órán át visszafolyató alkalmazása közben forraljuk, ezt frakcionált desztillálás követi. A 155—160 °C-on és 0,03 Torr nyomáson desztilláló frakciót (azadién 5) 72%-os htommal kapjuk.
kiindulási anyagot a következőképpen állítjuk elő:
b) 3-Etil-5-(ftálimido-metil)-l ,2,4-oxadiazol 65,7 g ftálimido-ecetsav 500 ml vízmentes tetrahidrofuránnal készített oldatához 26,0 g karbonil-di55 ímidazo] 250 nú tetrahidro-furánnal készített szuszpenzióját adjuk. 1 óra múlva már nem észlelünk gázfejlődést. Ekkor 28,2 g propioamidoxim 50 ml tetrahidrofuránnal készített oldatát adjuk az elegyhez és szobahőmérsékleten 24 órán át keverjük. A keletkezett csapadékot leszűrjük. A szüredéket vákuumban betöményítjük és 500 ml vízmentes xilolt adunk hozzá. 6 órán át vízleválasztó és visszafolyató alkalmazása közben forraljuk. A még meleg oldatból elkülönítjük az olajos maradékot és vákuumban betöményítjük. Etanolból kíkristályosítjuk, így 31,5 goxadiazolt kapunk, (a hozam 76,5% a karbonil-diimidazolra számítva.)
Op.:106-107 °C,
5-Amíno-metil-3-etil-1,2,4-oxadiazol
32,2 g ftálimid 250 ml metanollal készített szuszpenzióját szobahőmérsékleten 4,5 g (140 mmól) hidrazinnal elegyítjük. A hidrazin gyorsan oldódik. A reakcióelegyet visszafolyató alkalmazása közben forraljuk 3 órán át, ezt követően a keletkezett csapadékot leszivatjuk, metanollal mossuk és a szüredéket betöményítjük. A maradékot dietílészterben szuszpendáljuk, ismét szüljük, a szüredéket betöményítjük és a keletkezett olajat golyós csőben ledesztilláljuk, 14,87 g (elméleti hozam 91,6%-a) cím szerinti terméket kapunk, amelynek forráspontja 3,9997 Pa nyomáson 90-100 °C. (n) 1,4691.
Az alábbi példákban a találmány szerinti eljárást közelebbről is megmagyarázzuk:
1. példa
0-Karbolin-3-karbonsav -etilészter
1,2 g indolt és 3,2 g 3-dimetil-amino-2-(dimetilamino-metilén-amino)-akrilsav-etilésztert (azadién 1) nitrogénatmoszféra alatt 17 ml tömény ecetsavban oldunk és a reakcióelegyet visszafolyató hűtő alkalmazása közben mindaddig forraljuk, amíg vékonyréteg-kromatográfiával indol kiindulási anyagot már nem lehet kimutatni (reakcióidő = 6 óra). Az oldószer legnagyobb részének ledesztillálása után az anyagot vízre öntjük és a kristálykását leszivatjuk. Aeetonitrilből végzett átkristályosítással 1,45 g cím szerint vegyületet kapunk, ami 60%-os kitermelésnek felel meg. A termék olvadáspontja: 234 °C.
2. példa
5-Metil-0-karbolin-3-karbonsav-etilészter ml trifiuor-ecetsav és 90 ml tömény ecetsav elegyéhez jeges hűtés közben hozzácsepegtetünk 22 g azadién 1 -et és a reakcióelegyet 15 percig nitrogénatmoszféra alatt keverjük. Ezután hozzáadagolunk 11,5 g 4-metil-indolt, majd az elegyet 17 órán keresztül szobahőmérsékleten keverjük, ezt követően 150 °C hőmérsékletű fürdővel· 2 órán át melegítjük. Az oldószer egy részének ledesztillálása után a megmaradt anyagot vizes káiium-karbonát-oldatra öntjük, a kristályokat leszivatjuk, vízzel és éterrel utánamossuk, majd megszárítjuk. Etanolból végzett átkristályositás után 17,35 g cím szerinti vegyülethez jutunk, ez 79%ps kitermelésnek felel meg, a termék olvadáspontja: 264 °C.
Analóg módon állítjuk elő az alábbi vegyületeket:
6-klór-0-karbolin-3-karbonsav-etilészter, 5-klór-indolból és azadién 1-ből, olvadáspontja: 292 °C (etanolból), a kitermelés 48%-nak felel meg,
5-metil-0-karbolin-3-foszfonsav-monoetilészter, 4-metil-indolból és azadién 3-ból,
5-ciano-0-karbolin-3-karbonsav-etilészter, 4-ciano-indolból és azadién-l-ből, olvadáspontja: 304 °C.
3. példa ~-6-Metil-0-karbolin-3-karbonsav-etilészter
A cím szerinti vegyületet ygy állítjuk elő, hogy 5-3-metil-indolból és azadién 1 -bő! indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el. A termék olvadáspontja: 254 -256 °C (etanolból). Akitermelés az elméleti hozam 55%-a,
4. példa
6-Fluor^-karbolin-3-karbonsav-etilészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy 5-íluor-indolból és azadién 1-ből indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el.
A termék olvadáspontja: 293—294 °C (acetonitrilből) A kitermelés az elméleti hozam 39%-a.
5. példa
8-Metoxi-0-karbolin-3-karbonsav -etilészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy 7-metoxi-indolból és azadién 1-ből indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el. A termék olvadáspontja: 273—274 °C, (toluol-tetrahidrofurán elegyből).
A kitermelés az elméleti hozam 47%-a.
6. példa
6-Benzil-oxi-0-karbolin-3-karbonsav-etilészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy 5-benzil-oxi-indolból és azadién 1-ből indulunk ki, majd az 1, példában leírtakkal analóg módon járunk el. A termék olvadáspontja: 262—263 °C (etanol-tetrahidrofurán elegyből).
A kitermelés az elméleti hozam 50%-a.
7. példa
-Benzil -oxi)?-karbolin-3 -karbonsav-etilészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy 4-benzil-oxi-indolból és azadién 1-ből indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el. A termék olvadáspontja: 281—283 °C (dimetil-formamidból).
A kitermelés az elméleti hozam 60%-a.
8. példa
5-Étoxi-metil-0-karbolin-3-karbonsav-etilészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy 4-etoxi-metil-indolból és azadién 1-ből indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el. A termék olvadáspontja 193—195 °C (etanolból), A kitermelés az elméleti hozam 20%-a.
9. példa
0-Karbolin-3-foszfonsav-dietiIészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő,hogy indolból és azadién 3-ból indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el.
A termék olvadáspontja 195 6C (izoproanolból).
A kitermelés az elméleti hozam 20%-a.
10. példa
3- Fenil-6-karbolin
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy lndolból és N2 -(2-dimetil-amino-l-fenil-vinil)-N‘ ,Ν1 -dimetil-formamidból (azadién 4) indulunk ki, majd az I. példában leírtakkal analóg módon járunk el.
A termék olvadáspontja 226-228 *C (izopropanolból).
A kitermelés az elméleti hozam 41%-a.
11. példa
4- Metilj3-karbolin-3-karbonsav-etilészter
A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy indolból és 3-dimetil-amino-2-(dimetil-amino-metilén-amino)-krotonsav-etílészterből (azadién 2) indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el.
A termék olvadáspontja: 237 °C (etanolból).
A kitermelés az elméleti hozam 23%-a.
12. példa
5-Benzil-oxi-0-karbolin-3-foszfonsav-dietilészter A cím szerinti vegyületet úgy állítjuk elő, hogy 4-benzil-oxi-indolból és azadién 3-ból indulunk ki, majd az 1. példában leírtakkal analóg módon járunk el. A termék olvadáspontja: 186—188 °C (benzin és etiléter elegyéből).
A kitermelés az elméleti hozam 38%-a.
13. példa |3-Karbolin-3-foszfonsav-monoetilészter A cím szerinti vegyületet a 9. példában leírtakkal analóg módon, katalitikus mennyiségű kénsav jelenlétében állítjuk elő.
A termék 310 °C fölött olvad bomlás közben (etanolból).
A kitermelés az elméleti hozam 28%-a,
14. példa
5-Metil-3-(3 -etil-1,2,4-oxadiazol-5-il)-0-karbolin 460 mg azadién 5-öt, l,4-bisz(dimetil-amino)-3-(3-etil)-l ,2,4-oxadiazol-5-il)-2-aza-l ,3-butadlén 1 ml diklór-metánnal készített oldatát -30 °C-on elegyítünk 0,5 ml trifluor-ecetsawal és 10 percig keveijük. Ezt követően 130 mg 4-metil-indol 1 ml diklór-metánnal készített oldatát adjuk hozzá és 24 órán szobahőmérsékleten keverjük. A diklór-metán lepárlása után a maradékot 1 ml jégecettel elegyítjük és 2 órán át 150 °C-on melegítjük, majd kálium-karbonát-oldatba öntjük és leszivatjuk. A nyersterméket kovasavgélen kromatografáljuk. 150 mg cím szerinti terméket kapunk (az elméleti hozam 54%-a), amelynek olvadáspontja 303 °C.

Claims (1)

  1. Szabadalmi igénypont
    Eljárás az (I) általános képletű (5-karboIin-származékok előállítására - ebben a képletben
    RJelentése hidrogénatom, vagy a gyűrűrendszer 5-, 6-, 7- vagy 8-helyzetében levő halogénatom, 1—4 szénatomos alkilcsoport, amely adott esetben 1-4 szénatomos alkoxicsoporttal lehet helyettesítve, cianocsoport, benzil-oxi-csoport vagy 1-4 szénatomos alkoxicsoport,
    R3 jelentése fenilcsoport, továbbá valamely -COO(1-3 szénatomos)-alkil-, -PO3-(l-3 szénatomos)alkilj, -PO3H-(1—3 szénatomos)alkil-, vagy 3-(1-4 szénatomos)-alkil-l ,2,4-oxadiazol-5-il-csoport azzal jellemezve, hogy valamely (II) általános képletű indolt, ahol R jelentése a tárgyi kör szerinti, egy (III) általános képletű aza-butadiénnel ebben a képletben A és B, valamint A’ és B’ 1—3 szénatomos alkilcsoportot képvisel, vagy pedig A és B, illetőleg A’ és B azzal a nitrogénatommal együtt, melyhez kapcsolódnak, pirrolidino-, piperidino-, morfolino- vagy piperazinocsoportot képeznek, míg R3 jelentése a tárgyi kör szerinti — valamilyen sav — előnyösen ecetsav - jelenlétében, 50-200 °C közötti hőmérsékleten reagáltatunk.
HU833710A 1982-10-29 1983-10-28 Process for preparing beta-carboline derivatives HU189767B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19823240511 DE3240511A1 (de) 1982-10-29 1982-10-29 Verfahren zur herstellung von ss-carbolinderivaten

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU189767B true HU189767B (en) 1986-07-28

Family

ID=6177151

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU833710A HU189767B (en) 1982-10-29 1983-10-28 Process for preparing beta-carboline derivatives

Country Status (13)

Country Link
US (1) US4705856A (hu)
EP (1) EP0110813B1 (hu)
JP (1) JPS5989677A (hu)
AT (1) ATE33650T1 (hu)
AU (1) AU565501B2 (hu)
DE (2) DE3240511A1 (hu)
DK (1) DK157755C (hu)
ES (1) ES526897A0 (hu)
FI (1) FI74002C (hu)
HU (1) HU189767B (hu)
IE (1) IE56203B1 (hu)
NO (1) NO160713C (hu)
ZA (1) ZA838075B (hu)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3240514A1 (de) * 1982-10-29 1984-05-03 Schering AG, 1000 Berlin und 4709 Bergkamen Ss-carboline, verfahren zu ihrer herstellung und diese enthaltende pharmazeutische praeparate
DE3322895A1 (de) * 1983-06-23 1985-01-03 Schering AG, 1000 Berlin und 4709 Bergkamen Neue ss-carboline, verfahren zur ihrer herstellung und ihre verwendung als arzneimittel (s)
DE3322894A1 (de) * 1983-06-23 1985-01-03 Schering AG, 1000 Berlin und 4709 Bergkamen Neue (beta)-carboline, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung als arzneimittel (h)
DE3335323A1 (de) * 1983-09-27 1985-04-04 Schering AG, 1000 Berlin und 4709 Bergkamen Substituierte ss-carboline, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung als arzneimittel
DK240084D0 (da) * 1984-05-15 1984-05-15 Ferrosan As New beta-carboline-3-oxadiazolyl derivatives
DK240184D0 (da) * 1984-05-15 1984-05-15 Ferrosan As Beta-carboline-3-carboxylic acid derivatives and method of preparing the same
DE3504045A1 (de) * 1985-02-04 1986-08-07 Schering AG, 1000 Berlin und 4709 Bergkamen Verfahren zur herstellung von ss-carbolinen durch dehydrierung
DE3535927A1 (de) * 1985-10-04 1987-04-09 Schering Ag 3-vinyl- und 3-ethinyl-ss-carbolinderivate, ihre herstellung und ihre verwendung als arzneimittel
DE3535928A1 (de) * 1985-10-04 1987-04-09 Schering Ag Tetrahydro-(beta)-carboline, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung als arzneimittel
DE3540653A1 (de) * 1985-11-13 1987-05-14 Schering Ag Neue 3-oxadiazol- und 3-carbonsaeure-ss-carbolinderivate, ihre herstellung und ihre verwendung als arzneimittel
DE3609699A1 (de) * 1986-03-20 1987-09-24 Schering Ag 5- oder 6-substituierte-(beta)-carbolin-3-carbonsaeureester
IL87563A (en) * 1987-08-28 1993-08-18 Schering Ag Isoxazole-b-carboline derivatives, processes for the preparation thereof and pharmaceutical compositions containing the same
US5331006A (en) * 1990-08-31 1994-07-19 Warner-Lambert Company Amino acid analogs as CCK antagonists
WO1992004025A1 (en) * 1990-08-31 1992-03-19 Warner-Lambert Company Amino acid analogs as cck antagonists
US5543519A (en) * 1991-06-15 1996-08-06 Schering Aktiengesellschaft 3-aryl or 3-hetaryl-β-carbolines, their production and use in pharmaceutical agents
DE4120109A1 (de) * 1991-06-15 1992-12-17 Schering Ag 3-aryl- oder 3-hetaryl-(beta)-carboline, deren herstellung und verwendung in arzneimitteln
US20040253891A1 (en) * 2000-09-12 2004-12-16 Schierenbeck Alan W. Composite structure for protective garment
US20050143371A1 (en) * 2003-07-23 2005-06-30 Pharmacia Corporation Beta-carboline compounds and analogues thereof as mitogen-activated protein kinase-activated protein kinase-2 inhibitors
US7730739B2 (en) * 2003-09-13 2010-06-08 Fuchs Mark D Portable cooler with built-in refrigerant cubes
PE20091717A1 (es) 2008-03-24 2009-11-25 Medivation Technologies Inc Pirido[3,4-b] indoles como moduladores de receptores de histamina

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2919891A1 (de) * 1979-05-17 1980-12-04 Bayer Ag Substituierte 4-amino-2-aza-1,3- butadiene, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung zur herstellung von heterocyclischen verbindungen
DE3240514A1 (de) * 1982-10-29 1984-05-03 Schering AG, 1000 Berlin und 4709 Bergkamen Ss-carboline, verfahren zu ihrer herstellung und diese enthaltende pharmazeutische praeparate

Also Published As

Publication number Publication date
EP0110813B1 (en) 1988-04-20
EP0110813A3 (en) 1985-05-15
NO160713B (no) 1989-02-13
NO160713C (no) 1989-05-24
EP0110813A2 (en) 1984-06-13
DE3240511A1 (de) 1984-05-03
FI74002C (fi) 1987-12-10
US4705856A (en) 1987-11-10
DE3376323D1 (en) 1988-05-26
AU2063283A (en) 1984-05-03
ES8405795A1 (es) 1984-07-01
ES526897A0 (es) 1984-07-01
IE832530L (en) 1984-04-29
DK495483A (da) 1984-04-30
DK157755B (da) 1990-02-12
AU565501B2 (en) 1987-09-17
FI833916A0 (fi) 1983-10-26
JPS5989677A (ja) 1984-05-23
FI74002B (fi) 1987-08-31
DK157755C (da) 1990-07-09
ZA838075B (en) 1984-06-27
FI833916A (fi) 1984-04-30
IE56203B1 (en) 1991-05-22
DK495483D0 (da) 1983-10-28
NO833943L (no) 1984-04-30
ATE33650T1 (de) 1988-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU189767B (en) Process for preparing beta-carboline derivatives
Manhas et al. Studies on lactams. part 84.. beta.-lactams via. alpha.,. beta.-unsaturated acid chlorides: intermediates for carbapenem antibiotics
US5468859A (en) Process for asymmetric total synthesis of camptothecin analogues
HU180905B (en) Process for preparing vincadifformine
JPH0772188B2 (ja) 新規3−オキサジアゾ−ル−および3−カルボン酸−β−カルボリン誘導体、その製法およびこれを含有する、不安解消および抗痙攣作用を有する薬剤
US3830823A (en) Process for the preparation of deethyleburnamonines
US4705857A (en) Indole derivatives, process for producing them and their use as intermediates
HU183015B (en) Process for preparing vincadifformine derivatives
US4315011A (en) 1-Alkyl-9-bromohexahydroindolo quinolizium salts and use thereof to increase blood flow
Chuang et al. Synthesis and mechanistic study of isoquinolinones from cinnamoyl azides
EP0015786B1 (fr) Imidazo et pyrimido-pyrido-indoles, leur préparation et médicaments les contenant
EP0050492B1 (en) 1,1-disubstituted-hexahydro-indolo(2,3-a)quinolizine derivatives and their use in the enantioselective synthesis of optically active 14-oxo-e-homo-eburnane derivatives
US4491664A (en) Process for the production of ergot alkaloids
EP0110496B1 (en) Improvements in keto intermediates, their use and preparation
HU200459B (en) New process for producing 7-bromo-beta-carboline compounds
HU223138B1 (hu) Új eljárás racém alkil-4,6,7,8,9,9a-hexahidro-2H, 3H-pirido-[1,2-a] pirazin-1-on-7-karbonsavészterek előállítására
Davion et al. Intramolecular hetero Diels-Alder with inverse electron demand: Synthesis of Pyrano [3, 2-b] indole derivatives
US3655647A (en) Azepinoindolones
US4428877A (en) Cis-10-bromo-E-homoeburnanes
US3547945A (en) 3-phenyloxindole derivatives
Walraven et al. Synthesis of 1, 5‐and l, 7‐naphthyridin‐4 (1H)‐ones
US4902794A (en) Triazolo-benzodiazepines
Adam et al. Synthesis of. alpha.-methylene. beta.-lactones, novel heterocycles
SU624575A3 (ru) Способ получени производных пиридо (2,3- )пиримидина
Amat et al. Cyclocondensation reactions of racemic and prochiral γ-oxo-acid derivatives with (R)-phenylglycinol

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee