HU184166B - Method for producing pure alumina - Google Patents

Method for producing pure alumina Download PDF

Info

Publication number
HU184166B
HU184166B HU79MA3101A HUMA003101A HU184166B HU 184166 B HU184166 B HU 184166B HU 79MA3101 A HU79MA3101 A HU 79MA3101A HU MA003101 A HUMA003101 A HU MA003101A HU 184166 B HU184166 B HU 184166B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
hydrolysis
sulfuric acid
alumina
digestion step
digestion
Prior art date
Application number
HU79MA3101A
Other languages
English (en)
Inventor
Siegfried Ziegenbald
Gerhard Haake
Gunter Geiler
Original Assignee
Mansfeld Kombinat W Pieck Veb
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mansfeld Kombinat W Pieck Veb filed Critical Mansfeld Kombinat W Pieck Veb
Publication of HU184166B publication Critical patent/HU184166B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01FCOMPOUNDS OF THE METALS BERYLLIUM, MAGNESIUM, ALUMINIUM, CALCIUM, STRONTIUM, BARIUM, RADIUM, THORIUM, OR OF THE RARE-EARTH METALS
    • C01F7/00Compounds of aluminium
    • C01F7/02Aluminium oxide; Aluminium hydroxide; Aluminates
    • C01F7/20Preparation of aluminium oxide or hydroxide from aluminous ores using acids or salts
    • C01F7/26Preparation of aluminium oxide or hydroxide from aluminous ores using acids or salts with sulfuric acids or sulfates

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)

Description

A találmány felhasználási területe
A találmány tárgya nagyipari eljárás agyagok vagy agyagtartalmú ásványok kénsavas feltárására és ezáltal egy bázikus köztiterméken át tiszta alumínium-oxid előállítására.
Az ismert technikai megoldások jellemzői
Ismert, hogy az alumínium-oxid előállítható Al2fatartalmú ásványok kénsavas feltárásával nyomás és megnövelt hőmérséklet alkalmazásával, az oldhatatlan maradék elválasztásával, az oldatban keletkezett vas redukciójával a kicsapódás elkerülése érdekében, az alumínium-szulfát oldat hidrolízisével és a kicsapódott bázikus alumínium-szulfát (BAS) termikus hasításával (1 179 919. NSZK közzétételi irat).
Ezzel összefüggésben ismert, hogy a szilárd hidrolízistermék kitermelése erősen függ az oldat lúgosságától, melyet kifejezhetünk például a SO3 :A12O3 tömegaránnyal. A lehetőleg alacsony arány beállításához célszerű bázikus alumínium-szulfátot vagy timföldet adagolni. Ebből a célból vagy azt a bázikus alumínium-szulfátot használjuk, amely a túlnyomáson végzett feltárási lépésben keletkezett, vagy a termikus hasításkor keletkező timföldet. A tömegarány ilyen javításához a javaslat szerint a keletkezett bázikus szulfát vagy timföld 0—30%-át vezetjük vissza a körfolyamatba. A bázikus szulfát vagy a timföld részleges visszavezetése erősen megterheli az anyag-köráramot. Ennek következménye energetikai és szerkezeti többletráfordítás formájában jelentkezik, ami jelentősen drágítja az eljárást. Az oldat lúgosításának másik lehetősége alkálifém-hidroxidok vagy ezek sóinak adagolása. Ezen kemikáliák adagolása hosszabb időn keresztül meg nem engedhetően szennyezi a végterméket, vagyis az alumínium-oxidot. Ezért a terméket az olvadékelektrolízis előtt megfelelő tisztítólépcsőben meg kell tisztítani, ami a folyamatot energetikai és szerkezeti szempontból terheli. Agyagok vagy agyag tartalmú ásványok kénsavas feltárásának ismert módszerei a kapcsoló utólépcsőkkel nagy szerkezeti, energetikai és ezáltal nagy gazdasági ráfordítást igényelnek. Emiatt ezt a módszert nagyiparilag még nem realizálták. Az ismert eljárás további hátrányai a körfolyamat megterhelése a visszavezetéssel, vagy a végtermék ezzel egyenértékű szennyeződése és ennek kitermelést csökkentő hatása.
A találmány célja
A találmány célja, hogy egy' sor, részben lényeges változtatással az agyagtartalmú alumínium-oxid ásványokból kénsavas feltárással történő előállítás magas technikai és energetikai ráfordítását csökkentsük, és így egy nagyiparilag realizálható, egyszerű technológiájú, gazdaságilag hasznos eljárást dolgozzunk ki, amely olyan tiszta alumínium-oxidot eredményez, amely felhasználható a fém alumínium ismert előállításához.
A találmány lényegének ismertetése
A találmány feladata eljárást kidolgozni alumíniumoxid előállítására mechanikailag és/vagy termikusán élőké :elt agyagok vagy agyagtartalmú ásványok kétlépcsős nycmásalatti feltárásával kénsav segítségével megemelt hő mérsékleten, az oldhatatlan maradék elválasztásával, a vas redukciójával, sziláid bázikus alumínium-szulfát hidP rolsikus kicsapásával és ennek termikus hasításával, végül a savnak bomlási gázokból történő kinyerésével és visszavezetésével.
A találmány szerinti eljárás egy kevés lépcsőből álló, jól áttekinthető folyamatot eredményez, amelynek során „ az agyag kilúgozását, a bázikus alumínium-szulfát oldat előállítását, valamint a szennyezések elválasztását a kovasavmaradékkal együtt csak két lépésben, és a hidrolízis előtti oldat redukálását, az oldat hidrolízisét és- a szilárd bázikus alumínium-szulfát kristályosítását csak egy lépésben végezzük el. Ily módon először adódik lehetőség, hogy gazdaságilag és technikailag hasznos nagyipari eljárással végezzük az agyagok ásványisavas feltárását.
A találmány szerinti eljárás kitűnik azzal, hogy az egyes lépések közvetlenül egy körfolyamatban követik egymást, meghatározza továbbá a körfolyamatban mozgó folyadékok, zagyok és oldatok összetétele és jellemezhető fontos köztitermékek elvételével, illetve hozzáadásával a körfolyamat meghatározott helyein, valamint a reakció körül mén yeivef így a nyomással, hő25 mérséklettel és tartózkodási idővel.
A találmány szerinti eljárás a következő műveletekből áll:
A mechanikailag és/vagy termikusán előkezelt agyagot vagy agyagtartalmú ásványt az első feltárási lépcsőben elegyítjük a második feltárási lépcső szűrletével 110— 150 °C hőmérsékleten 15-60 perc tartózkodási idővel. Az első feltárási lépcsőben fontos követelmény, hogy az agyag lehetőleg magas fokú kilúgozása mellett elérjük, hogy a teljes vasmennyiség a savanyú közegben oldhatatlan vas(III)-szulfát komplexe formájában váljon le.
Az első feltárási lépcső (semleges lúgozás) esetén azt találtuk, hogy a szükséges hőmérséklettartományt az ismert eljárással ellentétben előnyösen 115-125 °C közötti hőmérsékletre kell csökkenteni, hogy minimális szennyező tartalmú bázikus szulfátot tudjunk előállítani a kitermelés csökkenése nélkül. Ennek a hőmérséklettartománynak 2-3 at. közötti munkanyomás felel meg. Az első feltárási lépcső maradékát leszűrjük, vízzel mossuk és 10-15% szabad kénsavtartalmú oldattal elegyítjük és 100-140 °C közötti hőmérsékleten 15-60 perc tartózkodási idő alatt a benne levő kilúgozható részeket szinte teljesen kilúgozzuk. A második feltárási lépcsőben dolgozhatunk normál nyomáson anélkül, hogy az A12O3 kitermelése, valamint a kilúgozott oldat összetétele felismerhetően megváltozna. Az első és második feltárási lépcső munkakörülményeit és eredményeit a következő adatok jellemzik:
lúgosítás ideje: 15-60 perc lépcsőnként hőmérséklet: 1. lépcső 115—125 °C 55 2. lépcső 100-140 °C
1. lépcső 5-7%
2. lépcső 10-15% majdnem 90% a nyersanyag AljOj -tartalmára vonatkoztatva.
A két feltárási lépcső fenti munkakörülményei lehetővé teszik a folyamat egyszerű foganatosítását. A következő hidrolízis során el kell kerülni a vas Fe3* formájában történő kicsapódását. Ehhez a hidrolízis előtt a g5 Fe3+-t Fe2+-á redukáljuk, előnyösen SOj-vel, amit ahidkénsav koncentráció:
A1»O3 kitermelés:
(1 +2. lépcső)
-2184 166 rolizálandó oldatba vezetünk 20-60 °C hőmérsékleten. Ellenkező esetben a túlnyomáson végzett hidrolízis folyamán a három értékű vas az alumíniummal analóg módon bázikus szulfát formájában leválik.
Az első feltárási lépcső 50—110 g/1 Al2O3-t tártál- 5 mazó hid rolizálandó szűrletét a kétértékű vas visszaoxidálódásának elkerülése érdekében oxigén kizárása mellett körülbelül 240° hőmérsékleten hidrolizáljuk.
A hidrolízishez szükséges hőmérsékletet lényegében berendezéstől és szerkezeti anyagtól függően gazdasági ,θ számítások alapján határozzuk meg. A számított tartomány előnyösen 220—280 °C közé esik. A túlnyomáson végzett hidrolízis lényeges adatait a következőképpen foglaljuk össze:
hidrolízisidő: 30 perc 15 súlyarány: SO3:A12O3 =2,0-2,86 hőmérséklet: 220-280°C kitermelés: 50—70%
A bázikus szulfát összetétele:
• 38,5 -38,7% A12O3 20
39,5 -40,0%'SO3 0,01-0,03% ; Fe2O3 0,01-0,02% TiO2 ; 0,01-0,015% K2O
0,01—0,02% f Na20 25 <0,01% SiO2 < 0,01% ’MgO
0,1-0,2% >CaO
Döntő jelentőségű a találmány szerinti eljárás szempontjából, hogy a fenti hidrolízis körülményei között nagy 30 kitermeléssel állítható elő az A12Ö3, timföld vagy más kemikália adagolása anélkül, ami az ismert eljárásoknál feltétlenül szükséges.
Azt találtuk, hogy 30—90 g/1 koncentrációjú magnézium-szulfát magnéziumionjai erősen növelik a hid- 35 rolízis kitermelését, anélkül, hogy a hidrolízis során keletkező szilárd bázikus alumínium-szulfátot szennyeznék, mint ezt a bázikus alumínium-szulfát fenti összetétele is bizonyítja. A találmány szerinti eljárás során tehát nincs szükség a hidrolízisoldat bázicitását emelő 40 adalékanyagokra. A gyakorlatban ez a folyamat lényeges egyszerűsödését jelenti, mivel elmarad az anyagáram terhelése a visszavezetett timfölddel vagy bázikus alumínium-szulfáttal, ami lényeges szerkezeti és energetikai megtakarítást tesz lehetővé.; 45
Ellentétben a kiindulási anyagban előforduló alkálivegyületekkel, melyeket nehezen oldódó vegyületek formájában kiszűrünk a lúgozási maradékból, a nyersanyagban lévő magnézium oldatban marad. Tekintettel a hidrolízisnél elérhető nagy kitermelésre,magnéziumtartalmú 50 nyersanyag felhasználása esetén a magnéziumvegyületek külön adagolása nem szükséges.
Magnéziummentes nyersanyag felhasználása esetén elegendő egyszeri magnéziumadagolás az optimális Mgtartalom beállításához. A Mg-szint emelkedése magné- 55 ziumtartalmú kiindulási anyagok felhasználása esetén kiküszöbölhető csekély mennyiségű oldat leválasztásával és ezt követő, szétválasztott feldolgozásával.
Azt találtuk, hogy kedvezőtlen hűtési viszonyok között a kivált bázikus alumínium-szulfát akár 25%-osan is 60 visszaoldódhat a hidrolíziszagyba. így a hidrolízis kitermelése jelentősen csökken, a körfolyamatban felhasznált oldat Al2 O3 -tartalma emelkedik, a berendezés térfogategységére vonatkoztatott Al2 O3-kitermelés csökken.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a lehűtés 65 során a visszaoldódás mértéke jelentéktelen, ha a 140-180°C hőmérséklettartományt gyorsan átlépjük. A visszaoldódás mértéke ha a lehűtés! idő >90 min, a képződött bázikus alumínium-szulfátra vonatkoztatva >18%; ha a lehűtés! idő <10 min, akkor <4%. A találmány szerinti eljárás során a túlnyomáson végzett hidrolízislépcsőben igen kicsi, körülbelül 10 perces lehűtési idő tartható be.
A nyomás alatt végzett hidrolízis után a szűréssel elválasztott bázikus alumínium-szulfátot lépcsőzetes hasítás és kalcinálás segítségével ,γ-Α12Ι03-οη keresztül a-Al2O3-dá alakítjuk 1100-1300 °C hőmérsékleten. A feltárósav visszanyerése érdekében a bázikus alumínium-szulfát termikus hasításakor keletkező gázokat levegővel történő intenzív elkeverés után a katalizátorként vasionokat tartalmazó hidrolízis-anyalúggal reagáltatjuk 60-80 °C, előnyösen 70 °C hőmérsékleten. Az ily módon kevés szerkezeti és technológiai ráfordítással nyerhető híg sav alkalmas a nyersanyag feltárására a leírt körülmények között. A második lúgosítási lépcsőben keletkező SiO2 maradék megfelelő feldolgozás után széleskörűen felhasználható, például a göngyölegüveg-iparban üveg-nyersanyagként, az építőanyag-iparban építőanyagok előállításához, öntödékben magkötőként, valamint különböző szervetlen vagy szerves termékek töltőanyagaként.
A találmány szerinti eljárás során mechanikusan és/vagy termikusán előkezelt agyagból indulunk ki. A mechanikus előkezelést úgy végezzük, hogy a nedves nyersagyagot egy őrlő-szárító berendezésben előnyösen 0-1 mm részecskeméretű és kevesebb, mint 3% nedvesságtartalmú termékké alakítjuk. A termikus előkezelés során az agyagot a savban oldhatatlan kaolin oldható metakaolinná történő átalakítása érdekében egy vagy több lépcsős folyamatban egy fluidizációs ágyon 600- 800 °C közötti hőmérsékleten hőkezeljük, vigyázva arra, hogy a megadott optimális hőmérséklettartományt se kisebb, se nagyobb hőmérsékletek irányába ne lépjük túl. A hőkezelést addig folytatjuk, míg a szerves szennyező anyagok oxidációs úton elbomlanak.
A találmány szerinti eljárást a mellékelt rajzon blokkvázlat formájában szemléltetjük és ennek alapján a következő példában közelebbről megvilágítjuk.
A megadott anyagértékek egy egyensúlyi állapotra vonatkoznak, melyben a körfolyamatban résztvevő oldatok és maradékok koncentrációja már nem változik.
Kiviteli példa
Nyersanyagként 1 tonna (1) és (2)-ben mechanikusan és termikusán előkezelt agyagot vezetünk az első feltárási lépcsőbe (3), melynek összetétele a következő:
Al2o3 362,0 kg TiO2 20,9 kg
Fe2 O3 23,0 kg SO3 1,7 kg
MgO 4,1 kg v205 0,3 kg
K2O 9,0 kg SiO2 +egyéb 551,1 kg
amelyben az Al2 O3-nak körülbelül 80%-a a jól kioldható metakaolin formájában van jelen. Az anyagot az alábbi összetételű, és a második feltárási lépcsőből (5) származó 3,9 m3 szűrletből és 0,5 ni3 mosóvízből álló keverékben szuszpendáljuk
MgO 129,8 kg
Na2 O 0,5 kg
K2O 1,6 kg
ΑΤΌ;, 233,0 kg
SO3 1246,0 kg
Fe2O3 47,8 kg és 120 °C hőmérsékleten túlnyomáson 0,5—1 órán ke-31
184 166 resztül kevertetjük. Eközben az agyagban lévő kioldható A12O3 61,3%-a feltárható, miközben az agyagban lévő szennyeződések, így a vas, kálium és nátrium nagy része az oldott alumínium egy kis részével együtt oldhatatlan bázikus szulfáttá alakul és az agyag fel nem tárható SíO2 és TiO2 tartalmával a szűrés (4) közben maradékként leválasztható.
A maradék után:
A1jO3 so3
Fe2 O3 összetétele 1 m3 vízzel történő mosás
187,4 kg
85,5 kg 40,0 kg
MgO
TiO2
V2OS
4,9 kg
26,0 kg
0,2 kg
Ez a maradék az utólúgosítás céljából 4 m3 alábbi összetételű savval elegyedik a második feltárási lépcsőben (5): AljOa 152,1 kg MgO 126,2 kg
SO3 1330,5 kg V2O3 0,2 kg
Fe2O3 43,0 kg ahol az első feltárási lépcsővel analóg módon a kioldható Aí2 O3-tartalom 38,7%-át 130 °C hőmérsékleten és túlnyomáson kilúgozzuk. A maradék szűrése és 4 m3 vízzel, melynek egy részét már a hidrolízis termék mosásához felhasználtuk, történő mosása után 4,4 m3 oldat, melyet, mint már írtuk az első feltárási lépcsőben felhasználhatunk, és 854,7 kg SiO2 -maradék keletkezik, mely utóbbit felhasználhatjuk példáu! az építőanyag-iparban és ennek összetétele:
A12O3 77,8 kg
SO3 51,5 kg
Fe2O3 23,0 kg
A visszamaradó 3,5 m3 tétele:
Na2O 0,14 kg V2O5 0,17 kg
SiO2 0,04 kg SnO2 0,07 kg
CaO 0,80 kg elválasztva
Ezt a kielégítő tisztaságú köztiterméket hasítás és 1100-1300 °C-on végzett kalcinálás után, mint aAl2O3 ban gazdag timföldet, melynek Á12O3-tart alma 99% felett van, közvetlenül felhasználhatjuk az alumínium kinyerésére szolgáló olvadékelektrolízishez. A bomlásgázokat, melyek körülbelül 3% SO2-í tartalmaznak, O2 : SO2_> 4 arányban levegővel elegyítjük a (6) és (8) szűrések mosóvizével 0,32 at. parciális vízgőznyomásnak megfelelően telítjük és megfelelő berendezésben (10) 4,2 m3 hidrolízis-anyaíúggai, melynek össze15 tétele a következő: A1jO3 123,4 kg 848,3 kg
5O3 Fe2 O3
30,3 kg
MgO
TiO2
V2O5
126,2 kg 04 kg 0,2 kg
MgO
TiOj v2o5 mosóvizet,
1,3 kg 25,7 kg 0,2 kg melynek össze30
Al303 16,2 kg S03 50,0 kg
MgO 2,8 kg felhasználjuk az első feltárási lépcső maradékának mosásához és azon vízveszteségek pótlására, amely a SO3-nak a hidrolízistermék bomlásgázaiból történő visszanyerésekor jelentkezik a még leírandó nedves katalízis lépcsőben (10).
Az első feltárási lépcső (4) csapadékának leszűrése és elegyítjük 70—80 °C hőmérsékleten. A SO2 oxidációja kénsavvá a vas(HI)-ionoknak a levegő oxigénjével képzett vegyületeinek katalitikus hatására közel 100%-os. A körfolyamatban használt sav szennyeződéseinek, különösen az MgO mennyiségének további csökkentésére a hidrolízis-anyalúg 3,3%-át elöntjük és külön dolgozzuk fel, ami az eljárás összes Al2 O3-kitermelését csak 1%-kal csökkenti,
A körfolyamat kénveszteségét, ami az anyalúg kiöntésekor és a SiO2-maradékban keletkezik, az oxoniumalunit hasításakor kén elégetésével vagy kénsav adagolásával pótoljuk.
Az eljárás ossz Al2 O3 -kitermelése 82%.
A hidrolízis kitermelése 66%.

Claims (4)

1. Eljárás tiszta alumínium-oxid előállítására mechanikailag és/vagy termikusán előkezelt agyagok vagy agyagtartalmú ásványok kénsavas feltárásával megemelt hőmérsékleten és nyomás alatt, az oldhatatlan maradék elválasztásával, a vas redukciójával, az alumínium-szulfát oldat szilárd bázikus alumínium-szulfáttá történő hidrolízisével és a hidrolízistermék álumíntum-oxiddá történő hasításával, azzal jellemezve, hogy a mechanikailag és/vagy termikusán előkezelt kiindulási anyagot az első feltárási lépcsőben 115—125 °C hőmérsékletén 15—60 percen keresztül a második feltárási lépcső 5-7% kénsavat tartalmazó szűrletével részlegesen feltárjuk, az első feltárási lépcső maradékát a második feltárási légcsőbe vezetjük és ott a kilúgozható részeket 100—140 v hőmérsékleten, körülbelül 15-60 perc alatt 1-3 atm. nyomáson 10-15% szabad kénsavat tartalmazó, körfolyamatban mozgatott oldattal közel teljesen feltárjuk, az első feltárási lépcső szűrletét, amely 30—90 g/1 MgSO4-t tartalmaz oxigén kizárása mellett, SO2 -dal elegyítjük előnyösen 20—60 °C hőmérsékleten és előnyösen 240 °C-os hidrolízishőmérsékletre melegítjük, a hidrolíziszagyot 140-80 °C hőmérséklettartományban 10 percen beiül hűtjük le, a keletkező bázikus alumínium-szulfátot 1100-1300 °C hőmérsékleten timfölddé kalcináljuk, a keletkező SO2/SO3 elegyet levegővel 60-80°C közötti, előnyösen 70 °C hőmérsékleten a hidrolízis szűrletével elegyítjük, mely szűrlet 2-5 térfogat%-át a körfolyamatból elvezetjük, és a keletkezett kénsavat adott esetben a SO2/SO3 veszteségek pótlására friss kénsav hozzáadása után a második feltárási lépcsőbe visszavezetjük.
184 166
2-12 g/1 Fe2O3-t, 0,1-0,3 g/1 Mn-t és 0,01 g/1 TiO2-t tartalmaz.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás fotanatosítási módja, azzalJellemezve, hogy az első feltárás, lépcsőben olyan kiindulási anyagot alkalmazunk, amelyjen a kilúgozható Alj O3-tartalomra vonatkoztatva 60-120%, előnyösen 80% Alj O3 felesleg van.
3. Az 1. és 2. igénypontok bármelyike szr inti eljárás foganatosítási módja/azzal· jellemezve, hogy a körfolyamatban olyan oldatot keringtetünk, amely 30—90 g/1
MgSO4-t, 5-50g/l Al2O3-t, 0,01-0,1 g/1 VjO5-t,
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás 5 foganatosítási módja, azzal jellemez ve, hogy a hidrolízist oxigén kizárása mellett, 2,0-2,86 közötti előnyösen 2,65 SO3 : Al2 O3 súlyaránynál és 50-110 g/1 Al2 O3 tartalomnál végezzük.
HU79MA3101A 1978-01-13 1979-01-12 Method for producing pure alumina HU184166B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DD78203210A DD140737A1 (de) 1978-01-13 1978-01-13 Verfahren zur herstellung von reinem aluminiumoxid

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU184166B true HU184166B (en) 1984-07-30

Family

ID=5511243

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79MA3101A HU184166B (en) 1978-01-13 1979-01-12 Method for producing pure alumina

Country Status (6)

Country Link
US (1) US4244928A (hu)
CS (1) CS215886B1 (hu)
DD (1) DD140737A1 (hu)
DE (1) DE2849555A1 (hu)
HU (1) HU184166B (hu)
SU (1) SU941291A1 (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4394368A (en) * 1981-12-04 1983-07-19 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Interior High temperature hydrolysis of aluminum sulfate solutions
US5997828A (en) * 1998-09-30 1999-12-07 Rendall; John S. Process for production of alumina from ore bodies containing aluminum
US6468483B2 (en) 2000-02-04 2002-10-22 Goldendale Aluminum Company Process for treating alumina-bearing ores to recover metal values therefrom
US6447738B1 (en) * 2000-08-24 2002-09-10 Solv-Ex Corporation Coproducing alumina, iron oxide, and titanium-dioxide from aluminum ore bodies and feedstocks

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2476979A (en) * 1945-08-21 1949-07-26 Erwin C Hoeman Process for preparing alumina from clays and other silicates of aluminum
US2566143A (en) * 1947-03-18 1951-08-28 State College Of Washington Re Production of aluminum compounds
US2958580A (en) * 1955-05-17 1960-11-01 Harvey Machine Co Inc Process for the production of aluminum sulfate
ES251629A1 (es) * 1958-08-21 1960-03-16 Commw Scient Ind Res Org Un procedimiento para la producciën de aluminas
GB883311A (en) * 1958-08-21 1961-11-29 Commw Scient Ind Res Org Improvements in and relating to the production of alumina
DE1179919B (de) * 1958-08-21 1964-10-22 Commw Scient Ind Res Org Verfahren zur Erzeugung von Aluminiumoxyd
US3079228A (en) * 1960-01-12 1963-02-26 American Cyanamid Co Production of aluminum sulfate
FR1558347A (hu) * 1967-10-25 1969-02-28

Also Published As

Publication number Publication date
DE2849555C2 (hu) 1987-01-29
US4244928A (en) 1981-01-13
DD140737A1 (de) 1980-03-26
SU941291A1 (ru) 1982-07-07
CS215886B1 (en) 1982-09-15
DE2849555A1 (de) 1979-12-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SU969670A1 (ru) Способ получени чистой окиси алюмини
JP7350754B2 (ja) リチウム・スラグからバリューを抽出するプロセス
AU713938B2 (en) Process for recovery of alumina and silica
CA2610918C (en) Processes for treating aluminium dross residues
CA2608973C (en) Processes for treating aluminium dross residues
US7090809B2 (en) Production of aluminum compounds and silica from ores
US4239735A (en) Removal of impurites from clay
US3983212A (en) Alumina production
KR20220131519A (ko) 알루미나 및 리튬염을 생산하는 방법
US4241030A (en) Continuous process for obtaining pure alumina from an acidic liquor originating from the chlorosulphuric attack of an aluminous ore and for the purification of the liquor which has been freed from alumina
GB1596484A (en) Production of alumina
JPH04227894A (ja) 硫化バリウム抽出処理の残渣の処理方法
US7534411B2 (en) Process for the preparation of pure silica
NO750859L (hu)
HU184166B (en) Method for producing pure alumina
EP0210236A1 (en) Process for the production of high purity zirconia
US4331636A (en) Method of producing pure alumina from alunite
US3389005A (en) Process for the decomposition of zircon sand
US5324500A (en) Method for processing residues of barium sulfide or strontium sulfide leaching
US4670231A (en) Continuous procedure of obtention of compounds of aluminum from aluminum silicates and other aluminum ores
US3193345A (en) Method of recovering mono-acidic aluminum sulfate hydrate
KR820000561B1 (ko) 순수 알루미나의 회수방법
US1948887A (en) Method of manufacturing alumina
GB2109356A (en) Method of isolating alkali metal and titanium values from red slime and similar materials
AU2002217404A1 (en) Production of aluminum compounds and silica from ores