HU176126B - Endodentic paste - Google Patents

Endodentic paste Download PDF

Info

Publication number
HU176126B
HU176126B HU78LA935A HULA000935A HU176126B HU 176126 B HU176126 B HU 176126B HU 78LA935 A HU78LA935 A HU 78LA935A HU LA000935 A HULA000935 A HU LA000935A HU 176126 B HU176126 B HU 176126B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
weight
paste
tooth
composition
camphor
Prior art date
Application number
HU78LA935A
Other languages
English (en)
Inventor
Jacques Ducos
Jean-Pierre Duprez
Original Assignee
Spad Lab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Spad Lab filed Critical Spad Lab
Publication of HU176126B publication Critical patent/HU176126B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K6/00Preparations for dentistry
    • A61K6/80Preparations for artificial teeth, for filling teeth or for capping teeth
    • A61K6/884Preparations for artificial teeth, for filling teeth or for capping teeth comprising natural or synthetic resins
    • A61K6/887Compounds obtained by reactions only involving carbon-to-carbon unsaturated bonds
    • A61K6/889Polycarboxylate cements; Glass ionomer cements

Description

A találmány tárgya endodentikus fogkezelésre, különösen foggyökércsatorna tömésére használható paszta. A találmány szerinti paszta használható fertőzött és nemfertőzött fogak kezelésére. A kezelés kiterjedhet a foggyökércsúcs körüli területre is.
A foggyökércsatorna tömésére számos paszta ismeretes. Ilyen pl. a Walkhoff-féle paszta, amelynek legfontosabb komponense a para-klór-fenol-kámfor, ami antiszeptikus anyag. Főleg azért alkalmazzák, mert oldja az albuminokat, ennélfogva erőteljesen be tud hatolni a fog csatornácskáiba. A Walkhoff-féle pasztának azonban igen nagy hátránya, hogy mind a foggyökércsúcs kornyékéről, mind a fogcsatomából teljesen felszívódik. A gyakorlati tapasztalatok szerint egy évvel a fog tömése után még a legkedvezőbb esetben sem marad semmi nyoma a csatornába bevitt pasztának.
A felszívódás miatt kiújulhat a fertőzés, és a protézissel való fogpótlás sem lehetséges.
Egy másik, foggyökércsatoma-tömésre használható ismert paszta a Maisto-féle paszta, ami para-klór-fenol-kámfort, cink-oxidot, lanolint és jodoformot tartalmaz. A cink-oxid késlelteti ugyan a paszta felszívódását, hosszabb idő múlva azonban az ilyen pasztából készített tömés ugyanúgy haszontalanná válik, mint Walkhoff-féle pasztákból készített tömés.
Ismeretesek továbbá, hidrokqrtizon-tartalmú paszták. Á tódrokóífizon gátolja a gyulladásos saijszövetképződést. Áz immunválasz nem alakulhat ki a poli2 nukleáris stimuláció hiányában. Az akut állapot tehát krónikus sérüléssé fajul.
A 3 390 456. sz. USA szabadalmi leírás olyan folyékony kompozíciót ismertet, amely elsősorban lyukas fogak tömésére használatos, foggyökércsatoma-töméshez azonban nem alkalmas. Ez a készítmény felhasználás után igen gyorsan megszilárdul. A foggyökércsatomatöméshez éppen folyékony — azaz nem pasztás — halmazállapota, valamint túl gyors megszilárdulása miatt nem alkalmazható.
Az 1000 967. sz. NSZK szabadalmi leírásban olyan paszta ismertetése található, amelynek két legfontosabb összetevője az eugenol és a ZnO vagy MgO. A kompozíció szerves kötőanyagot is tartalmaz, ennek köszönhető krémszerű állapota. Ezt a készítményt fogtöméshez használják cementként, foggyökércsatoma-töméshez azonban az előbbihez hasonlóan alkalmatlan.
Számos olyan közhasználatú paszta ismeretes még, amely gyorsan, mintegy két órán, belül köt. Ha a paszta megkeményedik, a fertőtlenítő hatása is megszűnik. Ezeknek a pasztáknak tehát az a hátrányuk, hogy igen rövid ideig fertőtlenítenek. A csatomatömés (obturáció) előtt ezért ismételt antiszeptikus kezelésre van szükség. Az ehhez használt enyhén maró vagy izgató hatású szerek azonban károsíthatják a foggyökércsúcs körüli szöveteket.
A találmány célja, hogy az endodentikus fogkezeléshez olyan, jó fertőtlenítő hatású pasztát biztosítson, amely nem szívódik fel a foggyökércsatomából. A találmánnyal olyan keveréket kívánunk biztosítani, amely hosszabb idő, mintegy 6 hónap alatt teljesen megkeményedik, miközben az antiszeptikus anyagok lassan kiszivárognak belőle.
A gyakorlati tapasztalat szerint az endodentikus kezeléshez olyan pasztát kell használni, amely hosszú ideig megőrzi aktivitását. A fertőtlenítő hatás csökkenése idején ugyanis újra elszaporodnak a visszamaradó baktériumok. A fertőtlenítő hatás a paszta keményedésével csökken. A foggyökércsúcs körüli szövetek gyógyulása szempontjából tehát igen fontos a fogtöméshez használt anyagok fertőtlenítő hatása.
Az endodentikus fogkezeléshez, különösen a foggyökércsatoma töméséhez használható találmány szerinti paszta tartalmaz egy nem koaguláló antiszeptikus anyagot, a paszta kötését elősegítő anyagok keverékét, valamint egy olyan komponenst, amely késlelteti a paszta kötését és csökkenti a paszta végső keménységét.
Az antiszeptikus anyag előnyösen para-klór-fenol-kámfor. A kötést elősegítő anyag előnyösen eugenol és cink-oxid keveréke, míg a kötést késleltető anyag előnyösen dijód-timol.
A para-klór-fenol-kámfor a para-klór-fenolhoz hasonló fertőtlenítő hatással rendelkezik, ugyanakkor azonban — eltérőleg a para-klór-fenoltól — nem koagulál. A találmány szerinti paszta antiszeptikus komponensének igen lényeges sajátsága, hogy nem koagulál. A kámfor csökkenti a folyékony termék felületi feszültségét és növeli nedvesítőképességét, aminek következtében az jól tapad a fogcsatomák falához. A para-klór-fenol-kámfor további előnyös sajátsága, hogy meghosszabbítja a paszta kötési idejét, és mélyen behatol a másodlagos csatomácskákba.
Az eugenol a szegfűszegolaj hatóanyaga. A cinkoxidhoz való affinitása okozza a paszta kötését. A cink-oxid nem irritáló vivőanyag, ezért különösen előnyös.
A dijód-timol nem irritáló antiszeptikus anyag, amely folyékony állapotban tartja a pasztát, és megkönnyíti a pasztának a fogcsatomákba való behatolását. Igen hasznos azért is, mert késlelteti a paszta kötését, és csökkenti annak végső keménységét.
Ha a paszta valamiképpen fölöslegesen kerül a foggyökércsúcs környékére, akkor a dijód-timol által megnövelt oldékonyság lehetővé teszi a fölösleges paszta kioldódását.
A találmány szerinti paszta tartalmazhat továbbá porított kristályos mentolt is. A kristályos mentol erős fertőtlenítő hatással rendelkezik, ugyanakkor kíméli a vele érintkezésbe kerülő szöveteket. A kristályos mentol nem illékony, összehúzza az ereket és fájdalomcsillapító hatása van.
A találmány szerinti paszta tartalmazhat adott esetben ezüstport is, aminek következtében a paszta jobban látszik a röntgenképen. Az ezüstpor további előnye, hogy bakteriosztatikus hatása is van.
A találmány szerinti pasztát két kompozícióból készítjük. Az első kompozíció folyadék, amely 15— 25 súly% para-klór-fenol-kámfort, 78—85 súly% eugenolt és 2—8 súly% porított kristályos mentolt tartalmaz.
A másik kompozíció por, amely 69—80 súly% cink-oxidot, 17—25 súly% dijód-timolt és 1—2 súly% ezüstport tartalmaz.
A pasztát a felhasználáskor kell összeállítani. Oly módon kapjuk a pasztát, hogy 1 súlyrész folyékony kompozíciót alaposan összekeverünk 2/3 súlyrész poralakú kompozícióval.
Az ezüstpor megkönnyíti a kezelt fog röntgenezését, használata azonban nem szükséges minden esetben ahhoz, hogy kielégítő, tartós fogcsatornatömést érjünk el. Ugyanez vonatkozik a kristályos mentolra, aminek fájdalomcsillapító hatása szintén nélkülözhető. A találmány szerinti paszta összetétele a legegyszerűbb esetben tehát az első és második kompozíció összekeverése után súly%-ban kifejezve:
para-klór-fenol-kámfor 4—8% eugenol 24—22% cink-oxid 48—58% dijód-timol 12—18%
Abban az esetben, ha a paszta kristályos mentolt és ezüsport is tartalmaz, az összetétel alig tér el a fentitől mert:
a porított kristályos mentol 1,40—2,90 súly%-át, az ezüstpor pedig 0,70—1,45 súly%-át teszi csak ki a pasztának.
A gyakorlatban azt tapasztaltuk, hogy teljesen kielégítő eredményt kapunk, ha olyan pasztát használunk, amely a fent említett komponenseket az imént megjelölt százalékos mennyiség-tartomány átlagértékének megfelelő vagy attól alig eltérő mennyiségben tartalmazza.
A találmány szerinti paszta — konzisztenciáját tekintve — a fogcsatornába való behelyezés után 6—8 nap múlva masztixszerű lesz, majd 6—8 hónap múlva teljesen megkeményedik. A fogcsatorna-tomés után két héttel a paszta már annyira megszilárdul, hogy újra lehet fúrni a csatornákat, és a tömés egy részét el lehet távolítani fogpótlás céljából.
Fertőtlenítő hatásánál fogva a találmány szerinti paszta mindenekelőtt fertőzött fogak foggyökércsatorna-tömésére használható. Alkalmazhatjuk azonban fogbélgyulladás után vagy fogpótlás céljából végzett fogbélmetszéskor is.
A találmány szerinti paszta használatát a csatolt rajz alapján ismertetjük részletesebben.
A rajzon feltüntetett 2 fognak egy 3 koronája és fogbélkamrája van. Az utóbbiból indulnak ki az csatornák, melyek a 8 csúcsban végződnek abban a zónában, amely a 9 foggyökércsúcs körüli (periapikális) terület néven ismeretes. A 2 fog a 6 fogmedercsonton helyezkedik el, és a 7 szalagokkal van körülvéve. Az ábrán feltüntettünk egy 10 hólyagot is, amely kirajzolódik a fog röntgenképén.
Ha a fog nem fertőzött, akkor a csatornákat megfúrjuk és tömjük anélkül, hogy megkísérelnénk a 8 csúcs mögé való behatolást.
Ha a foggyökércsúcs sérült, és ez röntgenfelvételen is kimutatható (például a 10 hólyag alakjában), vagy ha a beteg fájdalmat érez, akkor általában úgy járunk el, hogy a fogkezelés első szakaszában megfúrjuk az 5 csatornákat, és a fogbélkamrában egy para-klór-fenol-kámforral enyhén átitatott vattadugót helyezünk el, lezárjuk és 4—10 napig bent hagyjuk a fogban. Ezután a fogkezelés második szakaszában elvégezzük a gyökértömést. A tömés a csúcs mögé is kiteijedhet attól függően, hogy mekkora a sérülés.
Ha a beteg nem érez fájdalmat, akkor a gyökértömést elvégezhetjük a kezelés első szakaszában. A tömés vége a sérülés méretétől függő mértékben teijed túl a 8 csúcson.
Nekrobiózis (a fogbél elhalása) esetén a kezelés első szakaszában elvégezzük a gyökértömést. Ha gennyes váladék van, akkor a tömés előtt meg kell várni ennek eltávozását.
A találmányt az alábbi példával világítjuk meg közelebbről, az oltalmi kör korlátozása nélkül.
Példa
Az alábbi táblázatokban közöljük azokat az eredményeket, amelyeket a találmány szerinti pasztával végzett klinikai kísérleti endodentikus kezelések során kaptunk.
Az 1. táblázat egy olyan vizsgálatra vonatkozik, amelyben 1171 beteget kezeltünk. Közülük 571-nek fertőzött volt a foga periapikális fókusz nélkül, 600nak pedig nem volt fertőzött foga.
A 2. táblázatban bemutatott kísérletet 549 betegen végeztük, akiknek fertőzött foguk volt diffúz fókuszszál.
A 3. táblázat olyan vizsgálatok eredményeit tartalmazza, melyeket 280 betegen végeztünk, akiknek fertőzött foguk volt körülhatárolt fókusszal.
A 4. táblázat tartalmazza az 1—3. táblázatban bemutatott eredmények elemzését.
Azokban az esetekben, amikor ugyanannál a fogtípusnál egymás fölött két szám van a táblázatokban, az első szám a felső a másik szám az alsó állkapocsban elhelyezkedő kezelt fogak száma.
Sikeresnek tekintettük a kezelést akkor, ha az alábbi feltételek teljesültek:
a) a fájdalom megszűnt,
b) a mozgó fogak megszilárdultak,
c) a fertőzött terület a röntgenkép szerint csökkent, egyidejűleg csont-retrabekuláció (csont-regenerálódás) volt megfigyelhető, továbbá
d) a kóros szalagszerű tér csökkent.
Az 1—4. táblázatban bemutatott eredmények azt mutatják, hogy a találmány jelentősen tökéletesíti az eddigi technikát. Ezek az eredmények véleményünk szerint annak köszönhetők, hogy a találmány szerinti paszta rendkívül lassan köt és hosszan tartó fertőtlenítő hatással rendelkezik. Emellett a találmány szerinti paszta előnyös számos egyéb szempontból is. így például könnyen bevihető a fogba, lehetővé teszi a foggyökércsúcs tömését és a foggyökércsatornák elzárását, jól tapad a csatornák falához, fizikai és kémiai változás nélkül megmarad a csatornákban, röntgenképen jól látható, nem veszélyezteti a foggyökércsúcs környékét és szükség esetén könnyen eltávolítható.
A találmány szerinti paszta jelentős időmegtakarítást tesz lehetővé. Használata esetén ugyanis egyetlen alkalommal rendbe lehet hozni a fogat, míg a szokásos módszerekkel ugyanez csak több alkalommal érhető el. (Ezért gyakran előfordul, hogy a fog eltávolítását javasolják gyökértömés helyett.)
Ugyancsak előnyös, hogy a találmány szerinti pasztával való kezelés után két héttel a fog koronája protézissel vagy anélkül helyreállítható.
Klinikai vizsgálatainkhoz olyan pasztát használtunk, amelyet közvetlenül a felhasználás előtt készítettünk el egy súlyrész alábbi összetételű folyékony kompozíció:
para-klór-fenol-kámfor 20 s% eugenol 80 s%; továbbá
2,5 súlyrész alábbi összetételű poralakú kompozíció cink-oxid 75 s% dijód-timol 21 s% kristályos mentol 2,5 s% ezüstpor 1,5 s% összekeverésével.
Az alapanyag összetétele annyiban tér el az előbb megadottaktól, hogy a porított kristályos mentol nem az első, hanem a második kompozícióban van. A fog töméséhez használt paszta összetételét azonban ez természetesen nem változtatja meg. A kristályos mentolt ugyanis a második keverékbe is bekeverhetjük; feltéve, hogy a további műveletek során elkerülhető a helyi felmelegedés. A kristályos mentolt igen finom, néhány mikron szemcsenagyságú por alakjában kell felhasználni. A kielégítően bensőséges keveredés biztosítása végett ezt a port együtt őröljük a többi poralakú komponenssel. Ha azonban a mentol felmelegedik, akár csak helyi felmelegedés révén is, akkor átkristályosodik, és szemcséi durvábbak lesznek.
Az előbb említett nehézség elkerülése végett tehát célszerű a porított kristályos mentolt a kizárólag folyadékokból álló, para-klór-fenol-kámfort és eugenolt tartalmazó első keverékhez hozzáadni. Ekkor a felmelegedés kockázata nélkül biztosíthatjuk a kellő homogenitást. A kis mennyiségű porított mentol nem változtatja meg a keverék halmazállapotát.
Mindezek alapján gyakorlati alkalmazás szempontjából az alábbi két kompozíciót találtuk legcélszerűbbnek:
első (folyékony) keverék: para-klór-fenol-kámfor 19 s% eugenol 76,3 s% porított kristályos mentol 4,7 s%;
második (poralakú) keverék:
cink-oxid 76,5 s% dijód-timol 22,5 s% ezüstpor 1 s%.
Felhasználáskor egy súlyrész folyékony kompozíciót alaposan, összekeverünk 2,3 súlyrész poralakú kompozícióval. Itt azért említünk 2,3 súlyrészt, a példában megadott 2,5 súlyrésszel szemben, mert a klinikai kísérletek során figyelembe vettük azt az összetétel-változást is, amely a kristályos mentolnak a második keverékből az első keverékbe való átviteléből adódott.
A fentiekből egyúttal az is következik, hogy a példában megadott összetétel a találmány körén belül változtatható.
I. táblázat
A fog fajtája ! i Kezelt I esetek Sikeres kezelés ízületi gyulladás Tökéletlen vagy sikertelen kezelés
nincs enyhe súlyos
Metszőfog 162 162 140 22 0 0
; 80 80 69 10 1 0
Szemfog j 78 78 64 12 2 0
i 56 56 55 1 0 0
Elözápfog 180 180 117 40 23 0
136 136 121 15 0 0
Zápfog 211 211 148 23 40 0
| 268 268 157 62 49 0
II. táblázat
A fog fajtája Kezelt esetek 1 Sikeres kezelés 1 ízületi gyulladás í Tökéletlen vagy sikertelen kezelés
nincs enyhe i | súlyos 1
Metszőfog 96 89 51 30 ! 8 9
42 40 28 9 i 3 1
Szemfog 31 29 20 7 1 2 2
16 16 6 8 2
Előzápfog 199 195 157 31 7 8
61 57 18 24 15
Zápfog 31 28 20 4 4 6
75 72 51 13 8
III. táblázat
ízületi gyulladás Tökéletlen
A fog fajtája Kezeit Sikeres vasv
esetek kezelés sikerte-
nincs súlyos
enyhe kezelés
Metszőfog 42 40 21 12 7 3
23 22 12 6 4
Szemfog 11 11 7 3 1 0
9 9 7 0 2
Előzápfog 62 60 21 20 19 7
37 · 32 13 12 7
Zápfog 26 24 11 10 3 5
40 37 191 7 11
IV. táblázat
A kezelt fogak típusa Esetek száma Sikeres kezelés %
Nemfertőzött fogak 600 600 100
r fókusz nélkül 571 571 100
Fertőzött fogak diffúz fókusszal körülhatárolt 549 524 95,44
fókusszal 280 265 94,64
Szabadalmi igénypontok

Claims (6)

1. Paszta endodentikus kezeléshez, különösen fog-
5 gyökércsatorna-töméshez, azzal jellemezve, hogy nemkoaguláló antiszeptikus anyagként 4—8 súly% para-klór-fenol-kámfort, kötést elősegítő anyagként 24— 22 súly% eugenolt és 48—58 súly% cink-oxidot, a paszta kötését késleltető és végső keménységét csökken10 tő anyagként 12—18 súly% dijód-timolt, továbbá adott esetben fájdalomcsillapító és érszűkítő anyagot, valamint radioopacitást növelő anyagot tartalmaz.
2. Az 1. igénypont szerinti paszta kiviteli alakja, azzal 15 jellemezve, hogy fájdalomcsillapító és érszűkítő anyagként porított kristályos mentolt tartalmaz.
3. Az 1. igénypont szerinti paszta kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy radioopacitást növelő anyagként
20 ezüstport tartalmaz.
4. Az 1. igénypont szerinti paszta kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy 1,40—2,90 súly% porított kristályos mentolt és 0,70—1,45 súly% ezüstport tartalmaz.
5. A 4. igénypont szerinti paszta kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy egy 15—25 súíy% para-klór-fenol-kámfort, 75—85 súly% eugenolt és 2·—8 súly% porított kristályos mentolt tartalmazó első kompozíciónak
30 és egy 65—80 súly% cink-oxidot, 17—25 súly% dijódtimolt és 1—2 súly% ezüstport tartalmazó második, az elsőtől külön elkészített kompozíciónak közvetlenül a felhasználás előtt 1:2,3 súlyarányban alaposan összekevert és elpépesített kombinációjából áll.
6. Az 5. igénypont szerinti paszta kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy egy 19 súly% para-klór-fenol-kámfort,
76,3 súly% eugenolt és 4,7 súly% porított kristályos mentolt tartalmazó első kompozíció és egy 76,5 súly%
40 cink-oxidot, 22,5 súly% dijód-timolt és 1 súly% ezüstport tartalmazó kompozíció kombinációjából áll.
HU78LA935A 1977-04-20 1978-04-18 Endodentic paste HU176126B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7712649A FR2387647A1 (fr) 1977-04-20 1977-04-20 Pate de traitement endodontique pour l'obturation canalaire de dents

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176126B true HU176126B (en) 1980-12-28

Family

ID=9189956

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU78LA935A HU176126B (en) 1977-04-20 1978-04-18 Endodentic paste

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4184879A (hu)
JP (1) JPS5940131B2 (hu)
AT (1) AT362072B (hu)
BE (1) BE866160A (hu)
CA (1) CA1107650A (hu)
CH (1) CH630523A5 (hu)
DK (1) DK170878A (hu)
ES (1) ES468925A1 (hu)
FR (1) FR2387647A1 (hu)
GB (1) GB1561565A (hu)
HU (1) HU176126B (hu)
IE (1) IE46619B1 (hu)
IT (1) IT1094464B (hu)
LU (1) LU79447A1 (hu)
NL (1) NL178654C (hu)
NO (1) NO149912C (hu)
PL (1) PL125420B1 (hu)
PT (1) PT67909B (hu)
SE (1) SE436683B (hu)
YU (1) YU88978A (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH01294609A (ja) * 1988-02-09 1989-11-28 Toyo Kagaku Kenkyusho:Kk 歯科用根管充填用シーラー
US5472684A (en) * 1993-06-02 1995-12-05 Colgate Palmolive Company Oral compositions for plaque and gingivitis
US6472454B1 (en) 1999-10-22 2002-10-29 Kerr Corporation Endodontic dental compositions
US6353041B1 (en) 1999-10-22 2002-03-05 Kerr Corporation Dental compositions
DE19962470A1 (de) * 1999-12-22 2001-07-12 Schulz Hans Herrmann Verwendung von Chemotherapeutika
US20040053201A1 (en) * 2002-09-17 2004-03-18 Dovgan Joseph S. Antibacterial sponges for use in endodontic procedures and methods of use
CL2009001747A1 (es) * 2009-08-20 2010-09-10 Galvan Gonzalez Tomas Bernardo Composicion farmaceutica que comprende 0,05-0,3% de peroxido de hidrogeno, 0,001-0,03% de eugenol, 0,001-0,01% de alcanfor, 0,001-0,5% de una sal de zinc u otros metales pesados definidos, 1-1,2% de fluoruro de sodio, 2-7% de xilitol y excipientes; metodo de preparacion; uso para prevenir y/o tratar enfermedades orales.
CA3095307A1 (en) * 2018-03-27 2019-10-03 Dentsply Sirona Inc. Methods of treatment of the dental pulp and filling root canals using anti inflammatory rinse solution and filling composition

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US987451A (en) * 1906-05-28 1911-03-21 Lucien Eilertsen Process for preparing and coloring plastic substances used as bases in dental prosthesis.
US1900237A (en) * 1929-07-22 1933-03-07 Vern S Harshman Dental cement and process of making dental cement
US2516438A (en) * 1947-05-26 1950-07-25 Norton L Wheeler Dental pulp capping preparation

Also Published As

Publication number Publication date
PL125420B1 (en) 1983-05-31
NL7803938A (nl) 1978-10-24
NO149912C (no) 1984-07-18
IE46619B1 (en) 1983-08-10
GB1561565A (en) 1980-02-27
PL206217A1 (pl) 1979-06-04
LU79447A1 (fr) 1979-05-25
SE7804435L (sv) 1978-10-21
NL178654C (nl) 1986-05-01
IT1094464B (it) 1985-08-02
AT362072B (de) 1981-04-27
NO781371L (no) 1978-10-23
NO149912B (no) 1984-04-09
PT67909A (fr) 1978-05-01
FR2387647B1 (hu) 1982-02-12
IT7822561A0 (it) 1978-04-20
FR2387647A1 (fr) 1978-11-17
ATA273678A (de) 1980-09-15
NL178654B (nl) 1985-12-02
JPS5940131B2 (ja) 1984-09-28
YU88978A (en) 1984-04-30
PT67909B (fr) 1979-10-15
CH630523A5 (fr) 1982-06-30
JPS549491A (en) 1979-01-24
DK170878A (da) 1978-10-21
SE436683B (sv) 1985-01-21
CA1107650A (fr) 1981-08-25
BE866160A (fr) 1978-10-19
ES468925A1 (es) 1978-12-16
IE780772L (en) 1978-10-20
US4184879A (en) 1980-01-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Nurko et al. Evaluation of a calcium hydroxide/iodoform paste (Vitapex) in root canal therapy for primary teeth
Thomas et al. Elimination of infection in pulpectomized deciduous teeth: a short-term study using iodoform paste
US4343608A (en) Compound and method for preserving dental pulp
US4407675A (en) Composition for preserving dental pulp
Chawla et al. Evaluation of a mixture of zinc oxide, calcium hydroxide, and sodium fluoride as a new root canal filling material for primary teeth
Albaker GINGIVAL RETRACTION-TECHNIQUES AND MATERIALS: A REVIEW.
Raldi et al. Treatment options for teeth with open apices and apical periodontitis.
JPS5932441B2 (ja) 歯科外科用歯根充填ペ−スト
Alasqah et al. Regenerative endodontic management of an immature molar using calcium hydroxide and triple antibiotic paste: a two-year follow-up
FR2618670A1 (fr) Preparation medicamenteuse a base d'huiles essentielles, ainsi que pate dentaire et gomme a macher la contenant
HU176126B (en) Endodentic paste
JPH0796486B2 (ja) 歯科用抗炎症剤組成物
Guzeler et al. Treatment of severe inflammatory root resorption in a young permanent incisor with mineral trioxide aggregate.
JP5390767B2 (ja) 細菌性口腔内疾患の治療用組成物、洗浄用処理液、止血用処理液、及び、細菌性口腔内疾患の治療方法
Rotstein et al. Apical closure of mature molar roots with the use of calcium hydroxide
Sockalingam et al. Maturogenesis of an immature dens evaginatus nonvital premolar with an apically placed bioceramic material (EndoSequence Root Repair Material®): an unexpected finding
JP5439642B2 (ja) 殺菌性根管充填用シーラー及び調製用キット
Kottapalli et al. Clinical and Radiographic evaluation of mixture of Zinc Oxide powder and Nanohydroxyapatite as an obturating material in primary molars
JP2005516032A (ja) 洗浄液とその使用法
JP2003286176A (ja) 水酸化カルシウム系根管充填材
Shah et al. Delayed repair of multiple perforations compounded with formocresol osteo-gingival necrosis
Machado et al. Surgical resolution of an aggressive iatrogenic root perforation in a maxillary central incisor: A case report with a 4-year follow-up
El-Sawy Endodontic Management of a Rare Abnormal Anatomy in Mandibular Second Molar: A Case Report
VIJAYAALAKSHMI COMPARISON OF FERRIC SULFATE AND GLUTERALDEHDYE AS A PULPOTOMY AGENT
SU833238A1 (ru) Состав дл лечени пародонтоза