HRP20120208A2 - Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva - Google Patents

Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva Download PDF

Info

Publication number
HRP20120208A2
HRP20120208A2 HRP20120208AA HRP20120208A HRP20120208A2 HR P20120208 A2 HRP20120208 A2 HR P20120208A2 HR P20120208A A HRP20120208A A HR P20120208AA HR P20120208 A HRP20120208 A HR P20120208A HR P20120208 A2 HRP20120208 A2 HR P20120208A2
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
tank
activation tank
pump
waste water
treated water
Prior art date
Application number
HRP20120208AA
Other languages
English (en)
Inventor
Topol Jan
Original Assignee
Topol Jan
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Topol Jan filed Critical Topol Jan
Publication of HRP20120208A2 publication Critical patent/HRP20120208A2/hr
Publication of HRPK20120208B3 publication Critical patent/HRPK20120208B3/hr

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1236Particular type of activated sludge installations
    • C02F3/1242Small compact installations for use in homes, apartment blocks, hotels or the like
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1236Particular type of activated sludge installations
    • C02F3/1263Sequencing batch reactors [SBR]
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F2209/00Controlling or monitoring parameters in water treatment
    • C02F2209/42Liquid level
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Activated Sludge Processes (AREA)
  • Treatment Of Biological Wastes In General (AREA)
  • Aeration Devices For Treatment Of Activated Polluted Sludge (AREA)
  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)
  • Physical Water Treatments (AREA)

Abstract

Izum se odnosi na uređaje za obradu otpadne vode iz domaćinstva, gdje se otpadna voda obrađuje suspendiranim aktivnim muljem uz nestalni protok otpadne vode. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva sastoji se od uljevne komore (2) povezane s aktivacijskim tankom (4). U aktivacijskom tanku (4) smje®tena je cirkulacijska pumpa (18) za povlačenje otpadne vode u uljevnu komoru (2), te preljevna muljna pumpa (31) koja vodi do muljnog tanka (8). Uljev otpadne vode iz uljevne komore (2) u aktivacijski tank (4) teče u donjem dijelu prema dnu aktivacijskog tanka (4). Transportni sustav (12) za povlačenje obrađene vode iz aktivacijskog tanka (4) je povezan na odvojeni tank (10) pumpe obrađene vode (11), koja je povezana putem istisne cijevi (19) s tankom obrađene vode (13). U tanku obrađene vode (13) smje®tena je pumpa za punjenje (14), čija istisna cijev (20) je povezuje s odvojenim tankom (10) pumpe obrađene vode (11).

Description

Područje tehnike
Ova tehnološka zamisao se primjenjuje na male uređaje za obradu otpadne vode iz domaćinstva, gdje se otpadna voda obrađuje suspendiranim aktivnim muljem kod neravnomjernog protoka otpadne vode.
Stanje tehnike
Uređaji za obradu otpadne vode koji se koriste kod malih izvora zagađenja, kao što su obiteljske kuće, skupine kuća, kuće za goste, restorani i tako dalje, su različitih tipova. Najšire se koriste oni sistemi gdje se otpadna voda obrađuje aktivnim muljem, koji je smjesa mikroorganizama koji vitalno trebaju organsko zagađenje iz otpadne vode kao i kisik koji se uvodi u vodu aeratorom. Sama obrada se zbiva u aktivacijskom tanku, gdje otpadna voda obično teče nakon odstranjivanja krupnih nečistoća. Otpadna voda tu ostaje za vrijeme koje je potrebno s tehnološkog stanovišta, miješa se s aktivnim muljem i istovremeno aerira. Aktivni mulj je teži od vode, radi čega, kada se završi miješanje sadržaja aktivacijskog tanka, obrađena voda se odvaja od mulja, koji se taloži na dno tanka.
U praksi se koriste dva osnovna tipa uređaja za obradu otpadne vode, zavisno o primijenjenom postupku odvajanja mulja od obrađene vode: opremljen aktivacijskim tankom sa stalnim protokom i s nestalnim protokom. Kada se koristi stalni protok u aktivacijskom tanku, odvojeni nearerirani taložni tank stavlja se iza aktivacijskog tanka prema kojem se smjesa obrađene vode i mulja stalno povlači. Mulj se taloži na dno taložnog tanka, a obrađena voda, sada već bez mulja, istječe iz uređaja za obradu otpadne vode.
Uređaji za obradu otpadne vode s nestalnim protokom u aktivacijskom tanku ne sadrže tank za naknadno taloženje. Proces biološke obrade zbiva se istovremeno uz aktivacijski tank koji se puni od minimalne razine vode do maksimalne razine vode, ili čak nakon punjenja aktivacijskog tanka. Tome slijedi stupanj taloženja, kada tank nije niti aeriran niti izmiješan i zatim izvlačenje obrađene vode do izljeva. Postoje sustavi s tankom za izjednačavanje kod uljeva, gdje se otpadna voda akumulira za vrijeme taloženja mulja na dnu aktivacijskog tanka i za vrijeme kada se obrađena voda izvlači vani, i kada nije dobro da se dopusti uljev otpadne vode u aktivacijski tank. Uz to, postoje tehničke zamisli bez ikakvog tanka za izjednačavanje, gdje se uljevna otpadna voda usmjerava prema dnu aktivacijskog tanka čak za vrijeme taloženja, ili čak za vrijeme povlačenja obrađene vode, dok je izvlačenje obrađene vode zamišljeno na način da se spriječi miješanje sirove kanalizacijske i već obrađene vode. Postoje također tehničke zamisli gdje se otpadna voda povlači iz tanka za izjednačavanje prema dnu aktivacijskog tanka nakon taloženja i na taj način gura obrađenu vodu s površine prema izljevnom kanalu.
U smislu tehničke zamisli, postoje različiti načini za izvlačenje sloja obrađene vode prema izljevu, dok je točno da je manji uređaj za obradu otpadne vode teži za izgradnju jednostavnog, jeftinog i pouzdanog pumpnog sistema. Zahtjev je da se sloj obrađene vode povlači brzo bez miješanja istaloženog mulja. Uglavnom je točno da sloj mulja nakon taloženja dostiže debljinu od 30% do 60% sadržaja aktivacijskog tanka. Povoljno je da se vodu izvlači iz podpovršinskog, tako da plivajuće nečistoće ostaju na površini. U tu svrhu sistemi mogu koristiti npr. električne pumpe, smještene na plovku, gdje se plovak i pumpa spuštaju i dižu usporedno vodenoj razini u aktivacijskom tanku, ili savitljive cijevi završavaju plovkom. Kod drugih sistema, pumpe ili usis pumpi je čvrsto pričvršćen na stalnoj visini iznad sloja istaloženog mulja. Općenito je točno da su takvi pumpni sistemi, gdje se uljev obrađene vode pomiče s razinom vode povoljni, zahvaljujući izrazitom smanjenju vremena taloženja, a oni također daju unaprijeđenu sigurnost protiv povlačenja istaloženog mulja u izljev. Njihov je nedostatak obično niža radna raspoloživost, budući da otpadna voda sadrži otpad koji prodire u aktivacijski tank, ali nije biološki razgradiv, taj se tu akumulira i za vrijeme procesa aeracije začepljuje tehnološku opremu koja se koristi u aktivacijskom tanku. Sistemi s fiksiranim usisom su mnogo pouzdaniji, oni međutim traže značajno dulje vrijeme taloženja, i ako se mulj redovito ne odstranjuje iz aktivacijskog tanka, razina mulja nakon taloženja dosiže do usisa pumpi i tada se povlači ne samo obrađena voda, nego i mulj.
Drugi je veliki nedostatak poznatih zamisli za male uređaje za obradu otpadne vode teška regulacija kapaciteta zavisnog o stvarnoj količini otpadne vode, budući da trenutno opterećenje uređaja za obradu otpadne vode rijetko odgovara projektiranom kapacitetu uređaja za obradu otpadne vode i u smislu količine otpadne vode i u smislu koncentracije organskog zagađenja. Upravljanje koje se koristi u velikim postrojenjima za obradu otpadne vode nije primjenjivo za male uređaje za obradu otpadne vode, osobito iz ekonomskih razloga. Koriste se samo ručno podesivi kontrolni satovi za upravljanje radnim vremenom puhala, zasnovano npr. na broju ljudi koji koriste datu zgradu. U stvarnosti, ovo prvo rezultira gubitkom električne energije i drugo, kod niskog organskog opterećenja uređaja za obradu otpadne vode, a povrh svega kod isporuke kisika, postoji također opasnost kolapsa biološkog funkcioniranja uređaja za obradu otpadne vode, osobito nakon niskog ili nikakvog opterećenja uređaja za obradu otpadne vode.
Bit izuma
Gore navedeni nedostaci se prevladavaju uređajem za obradu otpadne vode iz domaćinstva koji se sastoji od uljevne komore povezane s aktivacijskim tankom u kojem je smještena cirkulacijska pumpa koja povlači otpadnu vodu u uljevnu komoru, preljevne muljne pumpe koja vodi do muljnog tanka i sistema koji povlači obrađenu vodu prema izljevu. Zavisno o tehničkoj zamisli, uljev otpadne vode iz uljevne komore u aktivacijski tank teče u donjem dijelu, pogodno prema dnu aktivacijskog tanka. Transportni sistem za povlačenje obrađene vode iz aktivacijskog tanka prema izljevu povezuje se na zasebni tank pumpe obrađene vode koja je povezana putem istisne cijevi s tankom obrađene vode. U tanku obrađene vode smještena je pumpa za punjenje, čija ju istisna cijev povezuje s tankom pumpe obrađene vode.
Otpadna vode teče u aktivacijski tank preko otvora u zajedničkoj stijenci uljevne komore i aktivacijskog tanka. Otvor u stijenci je izveden ispod ili na razini otpadne vode u uljevnoj komori i iznad i tada on stvara preljev u aktivacijski tank. Otvor u stijenci vodi prema cijevi smještenoj u aktivacijskom tanku. Cijev završava blizu dna aktivacijskog tanka. Otvor u zajedničkoj stijenci može također biti izveden blizu dna obadva tanka.
Uređaji za obradu otpadne vode iz domaćinstva, projektirani na ovaj način, su povoljni u smislu konstrukcije i sigurni pri radu uz smanjene troškove s minimalnim zahtjevima na operatore, gdje potrošnja električne energije odgovara stvarnom opterećenju uređaja za obradu otpadne vode. Druga je njihova prednost u brzini izvlačenja obrađene vode, uz udovoljavanje zahtjevima na kvalitetu obrađene vode.
Kratki opis crteža
Pridruženi crteži opisuju radne stupnjeve i alternativne zamisli uređaja za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema izumu. Slika 1 pokazuje stupanj punjenja reaktora uređaja za obradu otpadne vode, Slika 2 stupanj taloženja sa zasebnim muljnim tankom, a Slika 3 stupanj povlačenja obrađene vode iz uređaja za obradu otpadne vode iz domaćinstva. Slike 1, 4 i 5 prikazuju različite alternative povezivanja između uljevne komore i aktivacijskog tanka.
Opis pogodne izvedbe
Otpadna voda utječe putem ulaznog otvora 1 u uljevnu komoru 2 gdje se skupljaju grube nečistoće, a zatim prema dnu 6 aktivacijskog tanka 4. Istovremeno se izvodi aeracija aktivacijskog tanka 4 prvim aeratorom 24, povezanim na puhalo 25 putem razdjelnika 27 s prvim ulazom zraka 32. Razina vode u uljevnoj komori 2 i u aktivacijskom tanku 4 postepeno raste od minimalne razine vode 21 do maksimalne razine vode 23. Na početku ili tijekom cijelog vremena punjenja aktivacijskog tanka 4 transportni sistem 12 se također aerira putem prvog ulaza zraka 32 da se spriječi prodiranje nečistoća u aktivacijski tank 4 za vrijeme procesa aeracije.
Razina vode u uljevnoj komori 2 i u aktivacijskom tanku 4 se opaža pomoću, na primjer, senzora tlaka 26, koji se obično smješta u aktivacijski tank 4 u cijev 5, ali ga se također može smjestiti u uljevnu komoru 2, ako je otvor 3 ispod minimalne razine vode 21. Istovremeno radi cirkulacijska pumpa 18 s istisnom cijevi 17 koja vodi do uljevne komore 2. Otpadna se voda biološki obrađuje pomoću miješanja otpadne vode s aktivnim muljem u aktivacijskom tanku 4 u prisutnosti otopljenog O2. Za vrijeme aeracije aktivacijskog tanka 4 aktivacijska smjesa se djelomice izvlači iz aktivacijskog tanka 4 u uljevnu komoru 2, gdje se ona miješa sa sirovom kanalizacijskom vodom, što rezultira djelomičnom denitrifikacijom, a zatim se ona vraća u aktivacijski tank 4. Ova smjesa ulazi u aktivacijski tank 4 putem otvora 3 u zajedničkoj stijenci 9 uljevne komore 2 i aktivacijskog tanka 4, izvedenog ispod razine vode, kako je prikazano na Slikama 1, 2 i 3, ili na razini vode kao na Slici 5. Na Slici 4 otvor 3 je izveden blizu dna 6 aktivacijskog tanka 4. Na Slikama 1, 2, 3 i 5 otvor 3 vodi u cijev 5 smještenu u aktivacijskom tanku 4, a izlaz cijevi 5 je usmjeren prema dnu aktivacijskog tanka 4 da se spriječi miješanje sirove kanalizacijske i obrađene vode za vrijeme taloženja i u vrijeme kada se obrađena voda povlači iz aktivacijskog tanka 4. Da se bez manjkavosti osigura rad uređaja za obradu otpadne vode nužno je smještanje kraja uljeva otpadne vode u aktivacijski tank 4 uvijek ispod razine vode 29 mulja nakon što se on istaloži pri dnu 6 aktivacijskog tanka 4. Slika 5 prikazuje alternativu kada je ulaz 1 otpadne vode usmjeren u uljevnu komoru 2 koja istovremeno funkcionira kao primarni taložni tank, a obično i kao muljni tank. U ovom slučaju, uljevna komora 2 i aktivacijski tank 4 su povezani na maksimalnoj razini vode 23 ili blizu nje.
Nakon što se dosegne maksimalna razina vode 23 u aktivacijskom tanku 4 njegova se aeracija zaustavlja odmah ili nakon definiranog vremena odgode i aeracija se preusmjerava u uljevnu komoru 2, gdje započinje intezivno miješanje pomoću drugog aeratora 30, povezanog na razdjelnik 27 drugim ulazom zraka 33. Ovo također rezultira usitnjavanjem grubih organskih nečistoća. Kapacitet kompresora 25 se na taj način učinkovito koristi i u vrijeme kada se aktivacijski tank 4 ne aerira. U to vrijeme stupanj taloženja je u toku dok se mulj taloži na dnu 6 aktivacijskog tanka 4. Maksimalna razina vode 23 je postojana ili nastavlja rasti kao posljedica daljnjeg uljeva otpadne vode u uljevnu komoru 2. Aktivni se mulj postepeno taloži na dnu 6 do razine mulja 29. Za djelomičnog ili cijelog vremena taloženja tank 10 pumpe obrađene vode 11 se puni pumpom za punjenje 14 pomoću istisne cijevi 20 iz tanka obrađene vode 13. Ovo će dovesti do rasta razine obrađene vode u tanku 10 iznad maksimalne razine vode 23 u aktivacijskom tanku 4, što je nužno za naredni stupanj povlačenja obrađene vode iz aktivacijskog tanka 4 pumpom za obrađenu vodu 11, a uređaj za obradu otpadne vode je tako spreman za izvlačenje obrađene vode izvan njega. Ako je uređaj opremljen zasebnim muljnim tankom 8, preljevna muljna pumpa 31 s istisnom cijevi 7 također radi za vrijeme ovog stupnja. Uljev prema preljevnoj muljnoj pumpi 31 je smješten iznad dna 6 aktivacijskog tanka 4, kod 15 - 50% dubine 22 aktivacijskog tanka 4 pri maksimalnoj razini vode 23.
Nakon završetka taloženja slijedi stupanj izvlačenja obrađene vode. Pri stalnoj aeraciji uljevne komore 2 pumpa obrađene vode 11 se stavlja u rad, izvlačeći obrađenu vodu iz podpovršinskog sloja aktivacijskog tanka 4 transportnim sistemom 12 do tanka 10 pumpe obrađene vode 11 i odatle istisnom cijevi 19 u tank obrađene vode 13. Nakon toga se tank 13 napuni do razine drugog preljeva 15, obrađena voda teče do izlaza 16 iz uređaja za obradu otpadne vode ili u tank tercijarne obrade koji nije prikazan na slici, a koji obično uključuje pješčani ili membranski sistem filtriranja. Budući da je hidraulički izlazni učinak pumpe za punjenje 14 značajno niži od hidrauličkog izlaznog učinka pumpe za obrađenu vodu 11, obje pumpe mogu raditi istovremeno. Ako je to potrebno, preljevna muljna pumpa 31 može ostati u radu. Međutim, u smislu hidrauličkog opterećenja uređaja za obradu otpadne vode, povoljno je ako su pumpa za punjenje 14 i preljevna muljna pumpa 31 isključene već u stupnju izvlačenja obrađene vode. Kako izlazni učinak pumpe obrađene vode 11 omogućuje da se obrađena voda izvlači brže od potencijalnog novog uljeva otpadne vode u uređaj za obradu otpadne vode, voda u aktivacijskom tanku 4 pada od maksimalne razine vode 23 do minimalne razine vode 21. Kada se dosegne minimalna razina vode 21, pumpa obrađene vode 11 se isključuje i upravljačka jedinica 28 preusmjerava aeraciju iz uljevne komore 2 natrag u aktivacijski tank 4, te stupanj punjenja aktivacijskog tanka 4 ponovno započinje.
U uređajima za obradu otpadne vode iz domaćinstva treba prenositi male količine vode, zbog čega je pogodno koristiti air-lift pumpe povezane na centralnu raspodjelu zraka iz puhala 25, kako je prikazano na Slici 5. Air-lift pumpama se upravlja pomoću električnih ventila, što nije prikazano na slici, iz upravljačke jedinice 28. Na Slikama 1 do 4 primijenjene su električne pumpe.

Claims (10)

1. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva, koji se sastoji od uljevne komore povezane s aktivacijskim tankom u kojem je smještena cirkulacijska pumpa za povlačenje otpadne vode u uljevnu komoru, preljevne muljne pumpe, sistema za mjerenje razine vode i sistema za povlačenje obrađene vode u ispust, naznačen time, da je uljev otpadne vode iz ulazne komore (2) u aktivacijski tank (4) usmjeren u niži dio aktivacijskog tanka (4), a da je sistem transporta (12) koji izvlači obrađenu vodu iz aktivacijskog tanka (4) prema izljevu (16) povezan na zasebni tank (10) pumpe (11) obrađene vode koja je povezana svojom istisnom cijevi (19) s tankom obrađene vode (13) u kojem je smještena pumpa za punjenje (14), čija je istisna cijev (20) povezana s tankom (10) pumpe obrađene vode (11).
2. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnom zahtjevu 1, naznačen time, da se uljev otpadne vode u aktivacijski tank (4) sastoji od otvora (3) u zajedničkoj stijenci (9) uljevne komore (2) i aktivacijskog tanka (4), izvedenog ispod razine otpadne vode u uljevnoj komori (2).
3. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 2, naznačen time, da otvor (3) vodi prema cijevi (5) smještenoj u aktivacijskom tanku (4), a kraj cijevi (5) je smješten u donjem dijelu aktivacijskog tanka (4).
4. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 2, naznačen time, da je otvor (3) izveden u donjem dijelu aktivacijskog tanka (4).
5. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 3, naznačen time, da je otvor (3) u zajedničkoj stijenci (9) uljevne komore (2) i aktivacijskog tanka (4) izveden na maksimalnoj razini vode (23) i iznad nje.
6. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 5, naznačen time, da preljevna muljna pumpa (31) ima usis smješten iznad dna (6) aktivacijskog tanka (4) kod 15 - 50% dubine (22) aktivacijskog tanka (4) kod maksimalne razine vode (23).
7. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 6, naznačen time, da je u uljevnoj komori (2) smješten drugi aerator (30) koji je preko drugog ulaza zraka (33) povezan na puhalo (25) preko razdjelnika (27), a u aktivacijskom tanku (4) je smješten prvi aerator (24) koji je preko prvog ulaza zraka (32) povezan na puhalo (25) preko razdjelnika (27), dok je ulaz zraka (32) usmjeren prema transportnom sustavu (12).
8. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnom zahtjevu 7, naznačen time, da je puhalo (25) povezano s upravljačkom jedinicom (28) na isti način kao mjerač razine vode (26).
9. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 8, naznačen time, da su pumpa obrađene vode (11), pumpa za punjenje (14), cirkulacijska pumpa (18) i preljevna muljna pumpa (31), električne pumpe.
10. Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva prema patentnim zahtjevima 1 do 8, naznačen time, da su pumpa obrađene vode (11), pumpa za punjenje (14), cirkulacijska pumpa (18) i preljevna muljna pumpa (31), air-lift pumpe.
HRP20120208AA 2011-03-03 2012-03-02 Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva HRPK20120208B3 (hr)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201124011U CZ23611U1 (cs) 2011-03-03 2011-03-03 Domovní cistírna odpadních vod

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HRP20120208A2 true HRP20120208A2 (hr) 2012-09-30
HRPK20120208B3 HRPK20120208B3 (hr) 2013-08-31

Family

ID=45855114

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HRP20120208AA HRPK20120208B3 (hr) 2011-03-03 2012-03-02 Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva

Country Status (10)

Country Link
CZ (1) CZ23611U1 (hr)
ES (1) ES1076679Y (hr)
FR (1) FR2972188B3 (hr)
HR (1) HRPK20120208B3 (hr)
IT (1) ITMI20120085U1 (hr)
PL (1) PL67611Y1 (hr)
RO (1) RO201200018U1 (hr)
RU (1) RU123771U1 (hr)
SK (1) SK6337Y1 (hr)
UA (1) UA74190U (hr)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ308327B6 (cs) * 2019-02-26 2020-05-13 Jan Topol Způsob využití tepelné energie komunálních odpadních vod z obytných domů a kondominií a zařízení k provádění způsobu
CZ2022127A3 (cs) * 2022-03-17 2023-05-17 Jan Topol Způsob čištění komunálních odpadních vod a zařízení k provádění způsobu
CZ2022380A3 (cs) * 2022-09-07 2023-11-29 Jan Topol Způsob čištění odpadních vod a zařízení k provádění způsobu

Also Published As

Publication number Publication date
SK6337Y1 (sk) 2012-12-03
FR2972188B3 (fr) 2013-03-01
CZ23611U1 (cs) 2012-04-02
UA74190U (ru) 2012-10-25
ITMI20120085U1 (it) 2012-09-04
SK50102012U1 (sk) 2012-07-03
HRPK20120208B3 (hr) 2013-08-31
RU123771U1 (ru) 2013-01-10
PL67611Y1 (pl) 2015-02-27
ES1076679U (es) 2012-04-10
ES1076679Y (es) 2012-07-06
RO201200018U1 (ro) 2013-03-29
PL120800U1 (pl) 2012-09-10
FR2972188A3 (fr) 2012-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HRP20120208A2 (hr) Uređaj za obradu otpadne vode iz domaćinstva
CN210737654U (zh) 一种池塘淤泥清除设备
DE202008018149U1 (de) Vorrichtung zur biologisch-physikalischen Abwasserreinigung
CN206799289U (zh) 一种新型微动力净化槽污水处理设备
CN215756939U (zh) 一种用于垃圾渗滤液的处理装置
CN206188491U (zh) 一种污水污泥一体化处理的膜生物反应器
EP1712526B1 (en) Method and arrangement for wastewater purification
CN105923922A (zh) 养猪场污水处理系统及处理方法
US9205353B2 (en) Scum removal system for liquids
CN208327727U (zh) 一种包括旋流分离装置的处理聚酯多元醇合成废水的系统
JP6110276B2 (ja) 油分含有水の処理装置及び油分含有水の処理方法
US2883060A (en) Hood closed sludge channel
RU2620974C1 (ru) Биореактор для очистки сточных вод
JPH10296251A (ja) 汚水浄化槽の汚泥調整方法
US20240076220A1 (en) Method of Wastewater Treatment and Apparatus for its Realization
CN203877996U (zh) 机械搅拌澄清膜系统
EP2865652B1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Optimierung einer Kleinkläranlage durch Vermeidung oder Verminderung des Austrages von Schlammpartikeln aus dem Druckluftheber für den Klarwasserabzug
CN219186170U (zh) 一种污水处理箱
DE4434540C2 (de) Verfahren zur aeroben Hochleistungs-Abwasserreinigung unter Druck sowie starker Dynamik und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
CN211770665U (zh) 一种污水预处理系统
CN207769296U (zh) 用于地埋式污水站改造的二沉池泥水分离装置
EP2321227B1 (de) Grauwassernutzungsanlage mit belüftersteuerung
PL443902A1 (pl) Sposób oczyszczania ścieków komunalnych i urządzenie do oczyszczania ścieków komunalnych
CN108473350B (zh) 顺序生物反应器和使用该反应器的方法
CN115124111A (zh) 用于水池的污水抽取装置及煤泥水处理系统

Legal Events

Date Code Title Description
A1OB Publication of a patent application
AKOB Publication of a request for the grant of a patent not including a substantive examination of a patent application (a consensual patent)
PKB1 Consensual patent granted
ODRP Renewal fee for the maintenance of a patent

Payment date: 20180123

Year of fee payment: 7

PBKO Lapse due to non-payment of renewal fee for consensual patent

Effective date: 20190302