SK6337Y1 - Domestic waste water treatment plant - Google Patents

Domestic waste water treatment plant Download PDF

Info

Publication number
SK6337Y1
SK6337Y1 SK5010-2012U SK50102012U SK6337Y1 SK 6337 Y1 SK6337 Y1 SK 6337Y1 SK 50102012 U SK50102012 U SK 50102012U SK 6337 Y1 SK6337 Y1 SK 6337Y1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
pump
activation tank
treatment plant
tank
purified water
Prior art date
Application number
SK5010-2012U
Other languages
English (en)
Other versions
SK50102012U1 (sk
Inventor
Jan Topol
Original Assignee
Jan Topol
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jan Topol filed Critical Jan Topol
Publication of SK50102012U1 publication Critical patent/SK50102012U1/sk
Publication of SK6337Y1 publication Critical patent/SK6337Y1/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1236Particular type of activated sludge installations
    • C02F3/1242Small compact installations for use in homes, apartment blocks, hotels or the like
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/12Activated sludge processes
    • C02F3/1236Particular type of activated sludge installations
    • C02F3/1263Sequencing batch reactors [SBR]
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F2209/00Controlling or monitoring parameters in water treatment
    • C02F2209/42Liquid level
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Activated Sludge Processes (AREA)
  • Treatment Of Biological Wastes In General (AREA)
  • Aeration Devices For Treatment Of Activated Polluted Sludge (AREA)
  • Physical Water Treatments (AREA)
  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)

Abstract

Domestic waste water treatment plant consists of an inflow chamber (2) pipelined with an activation chamber (4). A circulation pump (18) for pumping waste waters into the inflow chamber (2) and a pump (31) of excess mud flowing into a sludge box (8) are set in the activation chamber (4). The supply of waste waters from the inflow chamber (2) into the activation chamber (4) is directed into the lower part of the activation chamber (4). The substance of the solution rests in a transport device (12) for withdrawing of purified water from the activation chamber (4) that is connected with a separate tank (10) of a pump (11) of cleaned water, where the pump (11) is connected through its delivery with a reservoir (13) of cleaned water. In the reservoir (13) of cleaned water, there is set a feeding pump (14) the delivery (20) of which is connected with the separate tank (10) of the pump (11) of cleaned water.

Description

Technické riešenie sa týka malých domových čistiarní, kde sa pôsobí na odpadové vody aktivovaným kalom vo vznose v režime diskontinuálneho prietoku odpadových vôd.
Doterajší stav techniky
Na čistenie odpadových vôd z malých zdrojov znečistenia, čo sú rodinné domy, skupiny domov, penzióny, reštaurácie a podobne sa používajú rozmanité typy čistiarní. Najrozšírenejšie sú systémy, kde sa odpadové vody čistia aktivovaným kalom, čo je zmes mikroorganizmov, ktoré ku svojmu životu potrebujú organické znečistenie z odpadových vôd a zároveň kyslík, ktorý sa do vody dodáva prevzdušňovacím zariadením. Na čistenie slúži aktivačná nádrž, do ktorej sa odpadové vody privádzajú obvykle po odstránení hrubých nečistôt. V nej sa odpadové vody zdržia po technologicky nutný čas a premiešavajú sa s aktivovaným kalom za súčasného prevzdušňovania. Hmotnosť aktivovaného kalu je väčšia než hmotnosť vody, a preto po ukončení miešania obsahu aktivačnej nádrže dochádza k oddeleniu vyčistenej vody od kalu a usadení kalu pri dne nádrže.
V praxi sa používajú dva základné typy čistiarní podľa spôsobu oddelenia kalu od vyčistenej vody. S kontinuálne pretekanou aktivačnou nádržou a s aktivačnou nádržou s diskontinuálnym prietokom. Pri spôsobe kontinuálneho prietoku aktivačnej nádrže je za aktivačnou nádržou umiestnená samostatná neprevzdušňovaná dosadzovacia nádrž, do ktorej sa bez prerušenia privádza z aktivačnej nádrže zmes vyčistenej vody s kalom. Kal sa usadzuje pri dne usadzovacej nádrže a vyčistená voda už bez kalu odteká do odtoku z čistiarne.
Čistiarne s diskontinuálnym prietokom aktivačnej nádrže neobsahujú usadzovaciu nádrž. Proces biologického čistenia prebieha počas plnenia aktivačnej nádrže z hladiny minimálnej na hladinu maximálnu, prípadne i po naplnení aktivačnej nádrže. Potom dochádza k fáze sedimentácie, kedy sa nádrž neprevzdušňuje ani nepremiešava a následne k fáze odčerpania vyčistenej vody do odtoku. Sú známe systémy s vyrovnávacou nádržou na prítoku, kde sa odpadové vody akumulujú počas sedimentácie kalu pri dne aktivačnej nádrže a počas odčerpávania vyčistenej vody, kedy nie je vhodné do aktivačnej nádrže privádzať odpadové vody. Ďalej sú známe technické riešenia bez vyrovnávacej nádrže, v ktorých prítok odpadových vôd je vedený ku dnu aktivačnej nádrže i počas sedimentácie, prípadne i v priebehu odčerpávania vyčistenej vody, pričom odčerpávanie vyčistenej vody je riešené tak, aby nedochádzalo k premiešavaniu surovej vody už s vyčistenou vodou. Sú známe aj technické riešenia, kedy sú odpadové vody z vyrovnávacej nádrže prečerpávané ku dnu do aktivačnej nádrže po fáze sedimentácie a vytláčajú tak od dna povrchovú vrstvu vyčistenej vody do odtokového žľabu.
Na odčerpávanie vrstvy vyčistenej vody do odtoku existujú rozličné technické riešenia, pričom platí, že čím je čistiareň menšia, tým ťažšie je skonštruovať jednoduché, lacné a spoľahlivé odťahové zariadenie. Požaduje sa rýchle odčerpanie vrstvy vyčistenej vody bez zvírenia usadeného kalu. Väčšinou platí, že vrstva kalu po usadení dosahuje hĺbku od 30 % do 60 % náplne aktivačnej nádrže. Výhodné je odčerpávať vyčistenú vodu z podpovrchovej vrstvy, takže plávajúce nečistoty zostávajú na hladine. Používajú sa napríklad ponorné elektrické čerpadlá umiestnené na plaváku, kde plavák s čerpadlom klesá a stúpa s hladinou vody v aktivačnej nádrži alebo flexibilné hadice ukončené plavákom. Inokedy sú čerpadlá alebo vtoky čerpadiel osadené pevne v konštantnej výške nad vrstvou usadeného kalu. Všeobecne platí, že odťahové zariadenia, kde sa vtok vyčistenej vody pohybuje s hladinou, majú výhodu vo výraznom skrátení času sedimentácie a zároveň poskytujú väčšiu bezpečnosť pred nasatím usadeného kalu do odtoku. Ich nevýhodou je obvykle nízka spoľahlivosť prevádzky, pretože v odpadových vodách sa vyskytuje odpad, ktorý prenikne aj do aktivačnej nádrže, ale biologicky sa nerozkladá, hromadí sa a pri prevzdušňovaní zanáša súčasti technológie použitej v aktivačnej nádrži. Zariadenia s pevným vtokom sú omnoho spoľahlivejšie, ale vyžadujú podstatne dlhšie časy sedimentácie a ak sa aktivačná nádrž pravidelne neodkaluje, hladina kalu po sedimentácii dosiahne až ku vtoku čerpadiel, a potom sa odčerpáva s vyčistenou vodou aj kal.
Ďalšou veľkou nevýhodou známych riešení pri malých čistiarňach odpadových vôd je ťažká regulácia výkonu podľa skutočného množstva odpadových vôd, pretože aktuálne zaťaženie čistiarne zodpovedá iba zriedka projektovanej kapacite čistiarne a to či už ide o množstvo odpadových vôd alebo o koncentráciu organického znečistenia. Regulácia používaná pri veľkých čistiarňach odpadových vôd nie je pri malých čistiarňach realizovateľná najmä z ekonomických dôvodov. Používajú sa len ručne nastavované časovače, ktorými sa reguluje funkčný čas dúchadla napríklad na základe počtu osôb, využívajúcich daný objekt. Tým v praxi dochádza jednak k plytvaniu elektrickej energie, a jednak pri nedostatočnom organickom zaťažení čistiarne a prebytku dodávaného kyslíka hrozí aj zrútenie biologickej funkcie čistiarne, najmä pri dlhšom období malého alebo nulového zaťaženia čistiarne.
SK 6337 Υ1
Podstata technického riešenia
Uvedené nedostatky odstraňuje domová čistiareň odpadových vôd, tvorená prítokovou komorou, spojenou s aktivačnou nádržou, v ktorej je umiestnené cirkulačné čerpadlo na prečerpávanie odpadových vôd do prítokovej komory, čerpadlo prebytočného kalu ústiace do kalojemu a zariadenie na odčerpávanie vyčistenej vody do odtoku. Podľa technického riešenia je prívod odpadových vôd z prítokovej komory do aktivačnej nádrže vedený do spodnej časti, výhodne ku dnu aktivačnej nádrže. Transportné zariadenie na odčerpávanie vyčistenej vody z aktivačnej nádrže do odtoku je pripojené k separátnej nádrži čerpadla vyčistenej vody, ktoré je spojené výtlakom so zásobníkom vyčistenej vody. V zásobníku vyčistenej vody je uložené plniace čerpadlo, ktorého výtlak je spojený s nádržou čerpadla vyčistenej vody.
Prívod odpadových vôd do aktivačnej nádrže je tvorený otvorom v spoločnej stene prítokovej komory a aktivačnej nádrže. Otvor v stene je vytvorený pod hladinou odpadových vôd v prítokovej komore alebo na úrovni hladiny odpadových vôd v prítokovej komore, a potom tvorí prepad do aktivačnej nádrže. Otvor v stene ústi do rúrky, umiestnenej v aktivačnej nádrži. Vyústenie rúrky je potom pri dne aktivačnej nádrže. Otvor v spoločnej stene môže byť rovnako vytvorený pri dne oboch nádrží.
Takto konštruované domové čistiarne sú konštrukčne jednoduché a bezpečné pri úspornej prevádzke s minimálnymi požiadavkami na obsluhu, kde spotreba elektrickej energie zodpovedá skutočnému zaťaženiu čistiarne. Ich ďalšou prednosťou je rýchlosť odčerpávania vyčistenej vody pri zachovaní požadovanej kvality vyčistenej vody.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Na priložených výkresoch sú uvedené jednotlivé fázy činnosti a varianty uskutočnenia domovej čistiarne podľa úžitkového vzoru. Na obr. 1 znázornená fáza plnenia reaktora čistiarne, na obr. 2 fáza sedimentácie s oddeleným kalojemom a na obr. 3 fáza odčerpávania vyčistenej vody z domovej čistiarne. Na obr. 1, 4 a 5 sú znázornené rôzne varianty prepojenia prítokovej komory a aktivačnej nádrže.
Príklady uskutočnenia
Odpadové vody natekajú prítokom 1 do prítokovej komory 2, kde sa zachytia hrubé nečistoty, a ďalej ku dnu 6 aktivačnej nádrže 4. Súčasne prebieha prevzdušňovanie aktivačnej nádrže 4 prvým prevzdušňovacím zariadením 24, pripojeným k dúchadlu 25 cez rozdeľovač 27 prvým prívodom 32 vzduchu. Hladina vody v prítokovej komore 2 a aktivačnej nádrži 4 postupne stúpa z minimálnej hladiny 21 na maximálnu hladinu 23. Na počiatku, prípadne po celý čas plnenia aktivačnej nádrže 4, sa prevzdušňuje prvým prívodom 32 vzduchu taktiež transportné zariadenie 12, aby doň nevnikli nečistoty v priebehu prevzdušňovania aktivačnej nádrže 4.
Výška hladiny vody v oboch nádržiach 2, 4 je snímaná napríklad tlakovým senzorom 26, ktorý je umiestnený obvykle v aktivačnej nádrži 4 v rúrke 5, ale rovnako tak môže byť umiestnený v prítokovej komore 2, pokiaľ otvor 3 leží pod minimálnou hladinou 21. Súčasne je v činnosti cirkulačné čerpadlo 18 s výtlakom 17, vedeným do prítokovej komory 2. Miešaním odpadových vôd s aktivovaným kalom v aktivačnej nádrži 4 za prítomnosti rozpusteného O2 dochádza k biologickému čisteniu odpadových vôd. V priebehu prevzdušňovania aktivačnej nádrže 4 sa časť aktivačnej zmesi prečerpáva z aktivačnej nádrže 4 do prítokovej komory 2, kde sa premiešava so surovou vodou a dochádza tak k čiastočnej denitrifikácii a potom sa vracia späť do aktivačnej nádrže 4. Do aktivačnej nádrže 4 sa táto zmes vracia otvorom 3 v spoločnej stene 9 prítokovej komory 2 a aktivačnej nádrže 4, vytvoreným pod hladinou, ako je znázornené na obr. 1, 2 a 3, alebo v úrovni hladiny odpadových vôd podľa obr. 5. Na obr. 4 je vytvorený otvor 3 pri dne 6 aktivačnej nádrže 4. Na obr. 1, 2, 3 a 5 otvor 3 ústi do rúrky 5, umiestnenej v aktivačnej nádrži 4 a vyúsťuje pri dne aktivačnej nádrže 4, aby nedochádzalo ku zmiešavaniu surovej a vyčistenej vody v čase sedimentácie a v čase odčerpávania vyčistenej vody z aktivačnej nádrže 4. Na zabezpečenie bezchybnej činnosti čistiarne je nutné, aby vyústenie vtoku odpadových vôd do aktivačnej nádrže 4 sa nachádzalo vždy pod úrovňou 29 hladiny kalu po jeho usadení pri dne 6 aktivačnej nádrže 4. Na obr. 5 je znázornený variant, kedy prítok 1 odpadových vôd je vedený do prítokovej komory 2, ktorá má súčasne funkciu nádrže primárnej sedimentácie a obvykle i kalojemu. V tomto prípade je prepojenie prítokovej komory 2 a aktivačnej nádrže 4 na úrovni, alebo v blízkosti, maximálnej hladiny 23.
Po dosiahnutí maximálnej hladiny 23 vody v aktivačnej nádrži 4 dôjde okamžite alebo po nastavenej prestávke k ukončeniu jej prevzdušňovania a prevzdušňovanie sa presmeruje do prítokovej komory 2, v ktorej sa začne intenzívne premiešavanie druhým prevzdušňovacím zariadením 30, pripojeným k rozdeľovaču 27 druhým prívodom 33 vzduchu. Tým taktiež dochádza k rozrušeniu hrubých organických nečistôt. Výkon kompresora 25 je tak efektívne využitý aj v čase, kedy sa neprevzdušňuje aktivačná nádrž 4. V aktivačnej nádrži
SK 6337 Υ1 v tom čase prebieha fáza sedimentácie kalu pri dne 6. Maximálna hladina 23 vody je stabilizovaná alebo naďalej stúpa v dôsledku ďalšieho prítoku odpadových vôd do prítokovej komory 2. Aktivovaný kal sa postupne usadzuje pri dne 6 do úrovne 29 hladiny kalu.
Po časť alebo po celý čas sedimentácie prebieha plnenie nádrže 10 čerpadla 11 vyčistenej vody plniacim čerpadlom 14 jeho výtlakom 20 zo zásobníka 13 čistej vody. Tým sa dosiahne zvýšenie hladiny vyčistenej vody v nádrži 10 nad úroveň maximálnej hladiny 23 v aktivačnej nádrži 4, čo je nutné pre následnú fázu čerpania vyčistených vôd z aktivačnej nádrže 4 čerpadlom 11 vyčistenej vody a čistiareň je tak pripravená na odťah vyčistenej vody. Pokiaľ je čistiareň vybavená samostatným kalojemom 8, je v tejto fáze v činnosti aj čerpadlo 31 prebytočného kalu s výtlakom 7. Čerpadlo 31 prebytočného kalu má nátok umiestnený nad dnom 6 aktivačnej nádrže 14 vo výške 15 - 50 % hĺbky 22 aktivačnej nádrže 4 pri maximálnej hladine 23 vody.
Po ukončení sedimentácie nastáva fáza odčerpávania vyčistenej vody. Pri stálom prevzdušňovaní prítokovej komory 2 sa uvedie do činnosti čerpadlo 11 vyčistenej vody, ktoré odčerpáva vyčistenú vodu z podpovrchovej vrstvy z aktivačnej nádrže 4 transportným zariadením 12 do nádrže 10 a následne z nej výtlakom 19 do zásobníka 13 vyčistenej vody. Po naplnení tohto zásobníka do úrovne druhého prepadu 15 odteká vyčistená voda do odtoku 16 z čistiarne a/alebo do neznázomenej nádrže terciálneho dočistenia, ktoré je obvykle tvorené pieskovou alebo membránovou filtráciou. Pretože hydraulický výkon plniaceho čerpadla 14 je podstatne menší ako hydraulický výkon čerpadla 11 vyčistenej vody, môžu obe čerpadlá pracovať súčasne. V prípade potreby je v činnosti aj naďalej čerpadlo 31 prebytočného kalu. Z hľadiska hydraulického zaťaženia čistiarne je však výhodnejšie, pokiaľ pri fáze odčerpávania vyčistenej vody sú plniace čerpadlo 14 a čerpadlo 31 prebytočného kalu už vypnuté. Pretože výkon čerpadla 11 vyčistenej vody umožňuje rýchlejšie odčerpávanie vyčistenej vody, než ako je prípadný nový prítok odpadových vôd do čistiarne, dochádza v aktivačnej nádrži 4 k poklesu vody z maximálnej hladiny 23 na minimálnu hladinu 21. Pri dosiahnutí minimálnej hladiny 21 sa vypne čerpadlo 11 vyčistenej vody a riadiaca jednotka 28 presmeruje prevzdušňovanie z prítokovej komory 2 späť do aktivačnej nádrže 4 a začne sa opäť fáza plnenia aktivačnej nádrže 4.
Pri domových čistiarňach odpadových vôd sa premiestňujú malé množstvá vody, a preto je možné výhodne využiť vzduchové čerpadlá, napojené na centrálny rozvod vzduchu z dúchadla 25, ako je znázornené na obr. 5. Vzduchové čerpadlá sú ovládané neznázomenými elektrickými ventilmi z riadiacej jednotky 28. Na obr. 1 až 4 sú použité elektrické čerpadlá.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (10)

1. Domová čistiareň odpadových vôd, tvorená prítokovou komorou, spojenou s aktivačnou nádržou, v ktorej je umiestnené cirkulačné čerpadlo na prečerpávanie odpadových vôd do prítokovej komory, čerpadlo prebytočného kalu ústiace do kalojemu, zariadením na meranie hladiny vody a zariadenie na odčerpávanie vyčistenej vody do odtoku, vyznačujúca sa tým, že prívod odpadových vôd z prítokovej komory (2) do aktivačnej nádrže (4) je vedený do spodnej časti aktivačnej nádrže (4), pričom transportné zariadenie (12) na odčerpávanie vyčistenej vody z aktivačnej nádrže (4) do odtoku (16) je pripojené k samostatnej nádrži (10) čerpadla (11) vyčistenej vody, ktoré je spojené svojím výtlakom (19) so zásobníkom (13) vyčistenej vody, v ktorom je uložené plniace Čerpadlo (14), ktorého výtlak (20) je spojený s nádržou (10) čerpadla (11) vyčistenej vody.
2. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku 1, vyznačujúca sa tým, že prívod odpadových vôd do aktivačnej nádrže (4) je tvorený otvorom (3) v spoločnej stene (9) prítokovej komory (2) a aktivačnej nádrže (4), vytvoreným pod hladinou odpadových vôd v prítokovej komore (2).
3. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku la 2, vyznačujúca sa tým, že otvor (3) ústi do rúrky (5), umiestnenej v aktivačnej nádrži (4), pričom vyústenie rúrky (5) je situované v spodnej časti aktivačnej nádrže (4).
4. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku la 2, vyznačujúca sa tým, že otvor (3) je vytvorený v spodnej časti aktivačnej nádrže (4).
5 sú elektrické čerpadlá.
5. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku la3, vyznačujúca sa tým, že otvor (3) v spoločnej stene (9) prítokovej komory (2) a aktivačnej nádrže (4) je vytvorený v úrovni maximálnej hladiny (23) a vyššie.
6. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku 1 až 5, vyznačujúca sa tým, že čerpadlo (31) prebytočného kalu má nátok umiestnený nad dnom (6) aktivačnej nádrže (4) vo výške 15-50 % hĺbky (22) aktivačnej nádrže (4) pri maximálnej hladine (23).
7. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku 1 až 6, vyznačujúca sa tým, že v prítokovej komore (2) je umiestnené druhé prevzdušňovacie zariadenie (30), ktoré je druhým prívodom (33) vzduchu pripojené k dúchadlu (25) cez rozdeľovač (27), pričom v aktivačnej nádrži (4) je umiestnené prvé prevzdušňovacie zariadenie (24), ktoré je prvým prívodom (32) vzduchu pripojené k dúchadlu (25) cez rozdeľovač (27), zatiaľ čo prívod (32) vzduchu je vedený do transportného zariadenia (12).
SK 6337 Υ1
8. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku 7, vyznačujúca sa tým, že dúchadlo (25) je pripojené k riadiacej jednotke (28), rovnako ako merač (26) hladiny vody.
9. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku 1 až 8, vyznačujúca sa tým, že čerpadlo (11) vyčistenej vody, plniace čerpadlo (14), cirkulačné čerpadlo (18) a čerpadlo (31) prebytočného kalu
10. Domová čistiareň odpadových vôd podľa nároku 1 až 8, vyznačujúca sa tým, že čerpadlo (11) vyčistenej vody, plniace čerpadlo (14), cirkulačné čerpadlo (18) a čerpadlo (31) prebytočného kalu sú vzduchové čerpadlá.
SK5010-2012U 2011-03-03 2012-03-01 Domestic waste water treatment plant SK6337Y1 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201124011U CZ23611U1 (cs) 2011-03-03 2011-03-03 Domovní cistírna odpadních vod

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK50102012U1 SK50102012U1 (sk) 2012-07-03
SK6337Y1 true SK6337Y1 (sk) 2012-12-03

Family

ID=45855114

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK5010-2012U SK6337Y1 (sk) 2011-03-03 2012-03-01 Domestic waste water treatment plant

Country Status (10)

Country Link
CZ (1) CZ23611U1 (sk)
ES (1) ES1076679Y (sk)
FR (1) FR2972188B3 (sk)
HR (1) HRPK20120208B3 (sk)
IT (1) ITMI20120085U1 (sk)
PL (1) PL67611Y1 (sk)
RO (1) RO201200018U1 (sk)
RU (1) RU123771U1 (sk)
SK (1) SK6337Y1 (sk)
UA (1) UA74190U (sk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ308327B6 (cs) * 2019-02-26 2020-05-13 Jan Topol Způsob využití tepelné energie komunálních odpadních vod z obytných domů a kondominií a zařízení k provádění způsobu
CZ309840B6 (cs) * 2022-09-07 2023-11-29 Jan Ing. Topol Způsob čištění odpadních vod a zařízení k provádění způsobu

Also Published As

Publication number Publication date
UA74190U (ru) 2012-10-25
ES1076679Y (es) 2012-07-06
SK50102012U1 (sk) 2012-07-03
CZ23611U1 (cs) 2012-04-02
HRP20120208A2 (hr) 2012-09-30
FR2972188B3 (fr) 2013-03-01
RO201200018U1 (ro) 2013-03-29
PL120800U1 (pl) 2012-09-10
FR2972188A3 (fr) 2012-09-07
HRPK20120208B3 (hr) 2013-08-31
ES1076679U (es) 2012-04-10
PL67611Y1 (pl) 2015-02-27
ITMI20120085U1 (it) 2012-09-04
RU123771U1 (ru) 2013-01-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20090065412A1 (en) Apparatus for waste water treatment
JP2007532297A (ja) 浸漬膜のスループット及び動作寿命を改善する方法および装置
JP2009154156A (ja) 嫌気性水処理装置
JP2013121588A (ja) 水質浄化装置、およびこの水質浄化装置を用いた水質浄化方法
SK6337Y1 (sk) Domestic waste water treatment plant
CN101734794B (zh) 利用侧流式膜生物反应器装置及利用其的污水处理方法
WO2015137386A1 (ja) 有機性排水の生物処理装置及び処理方法
CN202643437U (zh) 射流式气提超滤膜装置
EP1712526B1 (en) Method and arrangement for wastewater purification
WO2017033492A1 (ja) 有機性排水の生物処理装置及び処理方法
CN102502945A (zh) 污水处理用曝气生物滤池
CN106430582A (zh) 斜板式膜‑生物一体化废水处理装置及其处理方法
CZ2012227A3 (cs) Zpusob cistení odpadních vod s rízenou denitrifikací a zarízení k provádení zpusobu
CN104591480A (zh) 浸没式膜反应器处理生活污水方法
US20240076220A1 (en) Method of Wastewater Treatment and Apparatus for its Realization
CN208362131U (zh) 导向环绕式深度微滤多层污水处理装置
CN217297613U (zh) 一种人工湿地污水处理系统
CN207812650U (zh) 一种净水厂排污水回收利用装置
CN206494772U (zh) 一种畜禽养殖废水集成式好氧处理装置
NO128867B (sk)
CN108473350B (zh) 顺序生物反应器和使用该反应器的方法
KR20240037759A (ko) 활성슬러지 농도 조절기능을 구비하는 하수처리장치 및 이를 이용하는 하수처리방법
CN112158942A (zh) 一种用于污水处理的沉淀池
RU2417956C1 (ru) Станция очистки животноводческих стоков
CN111704327A (zh) 一种集成式污水处理系统