CZ86893A3 - Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu - Google Patents

Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ86893A3
CZ86893A3 CZ93868A CZ86893A CZ86893A3 CZ 86893 A3 CZ86893 A3 CZ 86893A3 CZ 93868 A CZ93868 A CZ 93868A CZ 86893 A CZ86893 A CZ 86893A CZ 86893 A3 CZ86893 A3 CZ 86893A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
staple
fibers
strands
fiber
long
Prior art date
Application number
CZ93868A
Other languages
English (en)
Inventor
Karel Machuta
Original Assignee
Karel Machuta
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Karel Machuta filed Critical Karel Machuta
Priority to CZ93868A priority Critical patent/CZ86893A3/cs
Publication of CZ86893A3 publication Critical patent/CZ86893A3/cs

Links

Landscapes

  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)

Abstract

Ke staplování jsou společně přiváděny sdružené prameny (10) přírodních dlouhostaplových vláken a/nebo kabely (9) chemických vláken odlišných vlastností, přičemž žádáný poměr směsi je zajištěn předložením určeného počtu jednotlivých komponent vlákenných materiálu s příslušnou jemností komponenty. Přiváděné prameny (7) nebo kabely (9) jsou kontrolovány a jejich přerušení je obsluze signalizováno včetně současných zastavení procesu řezání. Stroji (1) pro krácení vláken na požadovaný stapl je předřazen předlohový rám (2) pro vedení pramenů (7) a dále vypínací zařízení (3) pro vypnutí kabelů (9) vláken (20), přičemž předložený rám (2) a vypínací zařízení (3) jsou doplněny o signální ústrojí (4) a o hmotnostní a uzlovou zarážku (5). Prameny (7) a kabel (9) jsou odebírány z předlohového formátu (8) ku př. konve, kartonu, žoku a pod., přičemž pramen (10) je dle potřeby veden přes protahovací ústrojí (6). Stroj (1) tvoří soustava plochých nožů (11) vytvářející řezací kotouč (18) k němuž je přiřazen přítlačný válec (16). Ploché nože (11) jsou uchyceny v deskách (19) tak, aby ostří 1 (13) směřovalo k obvodu válcových desek (14) a to buď -( rovnoběžně ve směru rotační osy (15), nebo šikmo k rotační ■ ose (15).

Description

Oblast techniky.
Vynález se týká způsobu výroby směsových vlákenných surovin určených především pro zpracování předením,zejména k využití pro krátkostaplové technologie vypřádání.Způsob výroby zahrnuje současně operace rozvolňování a míšení vlákenných surovin.Předmětem řešení podle vynálezu je rovněž zařízení pro dělení pramenů dlouhostaplových vláken a/nebo kabelů vláken do formy střiže nebo vločky.
Dosavadní stav techniky.
Výrobní proces v krátkostaplových přádelnách využívá přírodní nebo chemická vlákna ve formě vlákenných vloček.Pro homogenní' výpad jakosti je nezbytné důkladné zamísení vláken. Jedním ze známých způsobů míšení je ruční lůžkování-vrstvení různých komponent materiálu,při následném příčném odebírání vrstev tak ,aby došlo k důkladnějšímu promísení.
Vedle ručního lůžkování-mísení,je známa řada mechanických způsobů míšení,kde jsou využívány v linkách sestavené nakládací,vážící,rozvolňovací, mísící stroje uspořádané ve složité agregáty,které jsou náročné na výrobní plochy,spotřebu elektrické energie,a jsou velmi nákladné investičně.Vedle toho dochází k značným časovým ztrátám při změně výrobního sortimentu,neboť zmíněné složité soupravy zařízení je nutno důkladně vyčistit,neboť příměs jiných afinitně odlišných vláken v následné směsi může způsobit značné ztráty pro odlišnou barvitelnost různých vláken.Stroj ní linky zpracovávají vlákenný materiál ve formě vločky.
Popsané způsoby míšení prováděné v krátkostaplových přádelnách mísí přírodní nebo chemická vlákna v nastaplovaném stavu.Míšení při stávajících způsobech v přádelnách je prováděno odběrem vlákna ze silně lisovaných balíků kde i jednotlivá vlákna nesou stopy silného slisování vlivem kterého jsou seskupena v soudržné chomáče,které je nutno intensivním procesem rozvolňovat což je dále příčinou jednak nežádoucího krácení vláken a vzniku nopků.
Charakteristickým rysem stává.)ících řezacích zařízení kterými jsou vlákna krácena na žádoucí stapl je ,že bezprostředně po nařezání jsou vlákna rozvolněna,nepropletena a jsou v optimálním stavu pro další přádní proces.Proto,že však výroba vláken je soustředěna odděleně od přádelen jsou vlákna intenzivně lisována pro ekonomickou dopravu a skladování . Vedle toho však nové technologie ,jako kupř.konvertorové technologie pro přímou přeměnu kabelů chemických vláken na prameny paralelisovaných staplových vláken schopných dalšího zpracování bez mykání si vynutily ,že kupř. chemický průmysl je schopen dodávat mimo střiže i kabely chemických vláken.
2.
Přes možnosti konvertorové technologie krátkostaplové přádelny tyto technologie nevyužívají , neboť jsou vhodnější pro dlouhostaplové přá delny.
V krátkostaplových přádelnách vedle klasické suroviny, jako je bavlna a staplově podobná chemická vlákena ,je však zájem zpracovávat i vlákna netradiční , jako kupř. vlnu či len, případně i jiná vlákna dlouhostaplového charakteru.Tato vlákna však je nutno staplově upravit pro možnost zpracování v krátkostaplové přádelně.Staplová úprava se provádí na řezacích zařízeních.
Vynález si klade za cíl vytvoření nové technologie pro získávání značně nehomogenního směsového vlákenného materiálu,zejména za účelem zpracování materiálu v krátkostaplových přádelnách.
Podstata vynálezu.
Vytčeného cíle bylo dosaženo způsobem výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin podle vynálezu,zejména střiže nebo vločky,jehož podstata spočívá v tom,že se společně přivádějí a rozřezávají sdružené kabely chemických vláken odlišných vlastností a/nebo prameny dlouhostaplových přírodních vláken odlišných vlastností,přičemž kabely a/nebo prameny se přivádějí ke krácení v požadovaném poměru směsi vlákenných materiálů.Vzniklá směs vláken se v kontinuálním procesu bud dopravuje k následným přádelnickým procesům nebo ukládá a lisuje do formy balíků.
S výhodou se prameny dlouhostaplových přírodních vláken přivádějí zušlechtěné ve formě česanců,mykanců,přástů nebo se přivádějí zbavené nežádoucích nopků,v případě lnu koudele,v případě vlny rostlinných příměsí,řapíků a jiných nežádoucích příměsí.Kabely chemických vláken a/nebo prameny dlouhostaplových přírodních vláken se před vlastním staplovánlm současně kontrolují za účelem včasného podchycení případných přetrhů,které by narušily požadovaný poměr složek ve směsi vláken, a také za účelem včasného odstranění na nich vzniklých uzlů.Zjištění závad a reakce na jejich výskyt musí být provedena v takovém předstihu,který vzhledem k setrvačnosti řezacího zařízení zajistí včasné zastavení dodávky.Při rychlosti řezání v rozmezí cca 10-lOOm/min. splní podmínku včasného zastavení známá zařízení s použitím známých konstrukcí vypínacích a uzlových zarážek.Využít je možno obvyklých konstrukcí použitých např.u protahovacích nebo konvertorových zařízení pro zracování pramenů nebo kabelů.Přípustné tolerance směsi vlákenných surovin by neměly překračovat rozmezí plus minus jedno procento vzhledem k dalšímu technologickému procesu v přádelně.
Další možností zajistit žádaný poměr komponent míšených materiálů je vložení operace protahování před operaci staplování.Protahování přiváděných pramenů chemických vláken a/nebo pramenů dlouhostaplových přírodních vláken se provádí regulovaně.Protahováním se upraví hmotnost poměru kabelů a/nebo pramenů vůči komponentům které průtahovým zařízením neprochází.Touto úpravou se zvyšuje operativnost a možnost dosáhnout větší počet obměn vlákenných směsí z výchozích předlohových pramenů respektive kabelů vláken.
3.
Pro dosažení optimální délky staplu a jeho rovnoměrnosti se přivádějí kabely respektive prameny vláken ke staplování napnuté v mezích možnosti jejich struktur.
Rozřezané kabely chemických vláken a/nebo prameny dlouhostaplových přírodních vláken metodou podle vynálezu se mohou alternativně v dalším přádelnickém procesu ještě mísit společně s dalšími vlákny nebo vločkou,předem upravenou na vhodný stapl,popřípadě s vlákny o vhodném staplu.Kabely respektive prameny přeměněné ve vlákna se tedy mísí při společném krácení v prvém stupni míšení a staplově nekrácená vlákna jsou s krácenými vlákny podle vynálezu míšena klasickým způsobem až v druhém stupni míšení.Tím se efekt nového způsobu získávání směsi vláken využívá pouze částečně podle podílu míšených krácených a nekrácených vláken.I při tomto kombinovaném způsobu působí pozitivně při homogenisaci směsi vláken krácená a již předmísená vlákna získaná podle vynálezu.
Krácená dlouhostaplová přírodní vlákna zbavená nežádoucích nopků,řapíků a případně jiných příměsí obsahující krátká vlákna,která již není třeba v následném technologickém procesu vylučovat z vlákenného materiálu a která vzhledem k povaze použití pro následný výrobek mohou být ve vlákenném materiálu ponechána,je výhodné mykat na mykacím stroji vybaveném pevnými nepohyblivými víčky či deskami,tzv.systémem cardmaster. Takovéto zpracování vlákenného materiálu vyhovuje pro výrobu řady kvalit zboží,u kterého není na závadu výskyt krátkých vláken.To vede k ekonomickému zhodnocení vlákenného materiálu a nejen k tomuto ekonomickému zhodnocení v případě směsových přízí s obsahem vlny,kdy se zlepší i vlněný omak zboží.
Řešení podle vynálezu předpokládá dodávku kabelů a dlouhostaplo vých pramenů do krátkostaplové přádelny,kde bude zajištěno vlastní řezání i míšení získaných vláken jako vstupní operace.
Sdružené kabely a/nebo prameny vláken se krátí na zvolený stapl prostřednictvím řezacího , stříhacího , sekacího , trhacího nebo obdobného zařízení.Podstatou řešení technického zabezpečení způsobu výroby podle vyná lezu je,že stroji pro krácení vláken na potřebný stapl je přiřazen předlohový rám pro družení kabelů vláken a/nebo pramenů dlouhostaplových vláken a dále je stroji pro krácení předřazen vypínací rám pro vedení kabelů vláken opatřený signálním ústrojím a/nebo předřazena hmotnostní a uzlová zarážka pro vedení pramenů dlouhostaplových vláken.
S výhodou stroj pro krácení vláken tvoří soustava rotujících plochých nožů,uspořádaných ve zvolených konstantních roztečích,odpovídajících požadovanému staplu vlákenného materiálu,přičemž ostří plochých nožů leží na válcové ploše a to ve směru rotační osy této válcové plochy.Jednotlivá ostří rotujících plochých nožů směřují od rotační osy a je k nim přiřazen přítlačný válec,výhodně otočný kolem své osy souměrnosti.Rotující ploché nože jsou bud uspořádány rovnoběžně s rotační osou válcové plochy nebo jsou uspořádány mimoběžně vůči rotační ose válcové plochy.
Pro možnost regulování složení vlákenné směsi a současně pro zvýšení operativnosti v zájmu získání většího počtu směsí vláken ze stejné jemnosti předlohových kabelů a/nebo pramenů vláken,je stroji pro krácení vláken předřazeno alespoň jedno protahovací ústrojí.Protahovací ústrojí je vřazeno mezi stroj pro krácení vláken na požadovaný stapl a předlohu protahováníschopných pramenů.
4.
Využitím řešení podle vynálezu je získaný nařezaný vlákenný materiál o požadovaném staplu,optimálně zamísen a ve značně rozvolněném nebo pro další ojednocení optimálním stavu ,takže je možno minimalisovat soustavu návazných zařízení na jeho další rozvolnění a zpracování,které se prakticky zúží na nakládací stroj s lehkým rozvolněním na př.do vločkových zásobníků mykacích strojů.
Nevylučuje se však míšení prováděné i mimo krátkostaplovou přádelnu ,pokud k tomu jsou obchodní nebo jiné důvody s tím,že dojde ke ztrátě optimálního rozvolnění vlákniny vlivem lisování před dalším zpracová ním .
Přehled obrázků na výkrese.
Příkladné schematické provedení řešení podle vynálezu je znázorněno na výkrese,na kterém značí obr.l cekové uspořádání zařízení pro dělení vlákenných kabelů a/nebo pramenů,obr.2 pohled shora na ústrojí stroje pro krácení vláken a obr.3 alternativní uspořádání plochých nožů stroje pro krácení vláken.
Příklady provedení vynálezu.
Zařízení podle obr.l je tvořeno strojem pro krácení vlákenných kabelů a pramenů,ke kterému je přiřazen předlohový rám_2,opatřený signálním ústrojím 2 a hmotnostními a uzlovými zarážkami_5.Nad předlohovým rámem 2 Je ustaven vypínací rám _3,který je opatřen rovněž hmotnostní a uzlovou zarážkou 5.. Jednotlivé prameny _7 dlouhostaplových přírodních vláken, např. o různých vlastnostech,barvě a složení,jsou odebírány z předlohového formátu £,kterým může být konev,cívka,bumbs,balík,karton a pod.,a po projití hmotnostní a uzlovou zarážkou _5 spojenou se signálním ústrojím vzájemně postupně sdruženy.Sdružený pramen 10 je veden přes protahovací ústrojí 6 (pokud se využívá) ke stroji _1_ pro krácení vláken. Jednotlivé prameny _7 dlouhostaplových přírodních vláken mohou mít samosebou shodné složení i vlastnosti.Kabel chemických vláken,uložený rovněž v předlohovém formátu 8jprochází přes hmotnostní a uzlovou zarážku_5 spojenou se signálním ústrojím 4_ a přes vypínací rám 3,. Dále je kabel 9^ veden pod vodicí váleček 17 a odtud společně se sdruženým pramenem 10 přiveden ke stroji 1 pro krácení vlákenných kabelů a pramenů.Kabel společně se sdruženým pramenem 10 jsou navíjeny na obvod rotujícího řezacího kotouče 18 stroje 1_,tvořeného plochými noži 11.
Ostří 13 plochých nožů 11 jsou uspořádána na válcové ploše 14 v konstantních nebo nekonstatních roztečích 12,které odpovídají žádanému staplu vláken 20 (obr.2),při čemž ostří 13 směřují od rotační osy 15.Ploché nože 11 jsou uspořádány rovnoběžně s rotační osou 15 a ukotveny ve dvojici desek 19.K ostřím 13 plochých nožů 11 je přiřazen volně otočný přítlačný válec 16?jehož vzdálenost od řezacího kotouče 18 stroje _1_ je seřídítelná.
Rotující návin na řezacím kotouči 18 kabelu 9 chemických vláken,provrstvený sdruženým pramenem 10 dlouhostaplových vláken,je tlakem přítlačného válce 16 protlačován přes ploché nože 11 směrem k ose rotujícího kotouče 18 a volně nebo za podpory podtlaku vzduchu nařezaná vlákna 20 odcházejí válcovou dutinou stroje_l_ k neznázorněnému přádnímu procesu nebo lisování.Poměr míšení vláken je zajištěn poměrem hmotností předkládaných
5.
pramenů T_ a kabelů ,9_ vláken.Např. pro směs 45% vlny a 55% polyesteru jsou předloženy tři vlněné prameny _7 o jemnosti 27 ktex,to je 27g/m,a jeden kabel 9, polyesterových vláken 99 ktex,to je 99 g/m.Pro jiné poměry směsí se žádaný poměr zajistí bud úpravou hmotnosti předkládaných délkových útvarů nebo družením.
Vedle míšení chemických vláken s vlákny přírodními je možno mísit pouze různé kabely 9 chemických vláken např. PES,PAN,VS,POP,PET a pod.Alternativně je možno mísit materiálově shodné kabely 9 při jejich různých barvách,kdy vznikají melanžové výsledné odstíny.
Rovněž je možno samostatně mísit i staplovat více různých nebo shodných druhů dlouhostaplových pramenů _7. vláken a to za účelem dosažení žádané barevnosti či homogenního promísení z hlediska následného barvení,pro které za účelen shodného výpadu barevnosti homogenisace většího počtu pramenů 7_ pozitivně přispívá.
Stroj pro krácení vláken podle obr. 3 se liší od stroje 1 podle obr. 1 tím,že ploché nože 11,uchycené v deskách 19,jsou upraveny vůči rotační ose 15 válcové plochy 14 mimoběžně,to znamená,že vůči rotační ose 15 svírají určitý úhel.Výhodou tohoto uspořádání je,že při řezání vláken větších staplů je přítlačný válec 16 vždy podepřen alespoň některým břitem plochého nože 11. a chod stroje 1 je rovnoměrnější,neprojevuje se negativně vliv konstantních roztečí 12 plochých nožů 11 na řezacím kotouči 18,dále vzniklý řez skupin vláken je šikmý což podporuje ojednocení vláken při následné operaci.
Vedle uvedeného řezacího zařízení _1_ je možné využít i další řezací,stříhací,sekací,trhací,drticí nebo obdobná staplovací zařízení,která jsou v sestavě zařízení viz výše situována jako stroj 1.
Průmyslová využitelnost.
Vynález bude s výhodou využíván v přádelnách krátkostaplových pro zpracování netradičních dlouhostaplových přírodních vláken samotných nebo ve směsi s vlákny chemickými,případně pouze pro vlákna chemická v případech kdy je výhodné mísit různé druhy chemických vláken různé barevnosti,jemnosti či jiných odlišných vlastností.
S výhodou bude vynález využíván rovněž pro optimální rozvolněnost pro staplování pro sortiment přízí,kde je jakákoliv nopovitost na závadu,neboť rozvolněnost dává předpoklad k výrobě méně nopovitých přízí kupř.v případě mikrovláken,melanží apod.
Vynálezu může být využito rovněž v chemickém průmyslu u výrobce vláken pro možnost zajistit dodávku materiálově nebo barevně promísených surovin kupř.ve formě melanže při společném řezání kabelů různé barevnosti,případně i nasměsování chemických vláken s vlákny přírodními a v podobných případech dodavatelského servisu přádelnám.Obdobně vynálezu lze využít v česárnách dlouhostaplových surovin stejným způsobem jak naznačeno v případě chemického průmyslu pro obchodnědodavatelský servis krátkostaplovým přádelnám,neboť lze předpokládat,že zavedení této technologie zpracování dlouhostaplových přírodních vláken samotných,případně ve směsi s vlákny chemickými,případně i s bavlnou,naleznou zvýšený odbyt pro produktivní a méně nákladný způsob výroby, ale i pro kvalitativní přednosti pro některé příze i výsledné zboží.
6.
Vyrobené příze a zboží z takto připravených surovin přírodních vláken ku př. vlny získávají pro vyšší počet konců vláken vlivem krácení staplu vlněnější omak,zvýšené tepelněizolační vlastnosti a při obvyklých jemnějších chemických vláknech,která jsou v krátkostaplových přádelnách běžně používána lze použiti rovněž i hrubších a zpravidla levnějších surovin dlouhostaplových přírodních vláken což ,v souhrnu zdůrazněno pro některé kvality zboží představuje velké přednosti.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin,zejména střiže a vločky,především pro zpracování předením,přednostně k využití pro krátkostaplové technologie vypřádání.popřípadě zahrnující operaci rozvolňování a míšení střiže nebo vločky ,vyznačený tím , že se společně přivádějí sdružené kabely chemických vláken odlišných vlastností a/nebo prameny dlouhostaplových přírodních vláken odlišných vlastností,a to v požadovaném poměru směsi vlákenných materiálů,a společně krátí na požadovaný stapl,načež se smísená a současně k ojednocení optimálně připravená vlákna v kontinuálním procesu bud dopravují k následným přádelnickým procesům nebo ukládají a lisují do formy balíků.
  2. 2. Způsob výroby podle -bodá- 1, vyznačený tím, že prameny dlouhostaplových přírodních vláken se přivádějí zušlechtěné ve formě česanců,mykanců,přástů a to zcela nebo částečně zbavené nežádoucích nopků.řapíků,koudele a jiných příměsí.
  3. 3. Způsob vyroby podle-bedu-1, v yznačený tím,že přiváděné kabely chemických vláken a/nebo prameny dlouhostaplových přírodních vláken ke staplovánl se kontrolují za účelem včasného podchycení případných přetrhů během jejich přivádění včetně eliminace narušení poměru složek ve směsi vláken a za účelem včasného odstranění na nich vzniklých uzlů.
  4. 4. Způsob výroby podle bodu 1,vyznačený tím,že kabely chemických vláken a/nebo prameny dlouhostaplových přírodních vláken se přivádějí ke staplovánl pod napětím za účelem dosažení optimální délky staplu a jeho rovnoměrnosti.
  5. 5. Způsob výroby podle feoě« 1,vyznačený tím,že alespoň některý ze společně přiváděných a protahování schopných pramenů dlouhostaplových vláken se před staplováním regulovaně protahují za účelem dosažení požadovaného poměru jednotlivých složek vláken ve směsi vůči vláknům ostatním.
    nároÁt
  6. 6. Způsob výroby podle bodu 1,vyznačený tím,že nastaplované vlákenné suroviny vzniklé ze sdružených kabelů chemických vláken a/nebo pramenů dlouhostaplových přírodních vláken se v dalším procesu ještě následně mísí a současně rozvolňují společně s dalšími vlákny nebo vločkou předem upravenou na vhodný stapl,příkladně s bavlnou.
  7. 7. Způsob výroby podle -bodu 2,vyznačený tím,že nastaplované vlákenné suroviny vzniklé ze sdružených kabelů chemických vláken a/nebo pramenů dlouhostaplových přírodních vláken se v dalším procesu zpracují mykáním s minimálním vyloučením krátkých vláken z vlákené suroviny,příkladně mykáním na mykacím stroji s pevnými nepohyblivými víčky či deskami.
  8. 8. Zařízení k provádění způsobu výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin zejména střiže a vločky podle JSeeS-1 až 7,obsahující stroj pro krácení vláken na zvolený stapl,např.řezací,stříhací,sekací,trhací,drticí
    8.
    nebo obdobný stroj.vyznačující se tím,že stroj i (1) pro krácení vláken na potřebný stapl je jednak přiřazen předlohový rám (2) se signálním ústrojím (4) pro družení kabelů vláken a/nebo pramenů dlouhostaplových vláken a jednak předřazen vypínací rám (3) se signálním ústrojím (4) pro vedení kabelů vláken a/nebo předřazena hmotnostní a uzlová zarážka (5) pro vedení pramenů dlouhostaplových vláken a/nebo kabelů vláken.
  9. 9. Zařízení podle -bodu 8,vyznačuj ící se tím, že stroj (1) pro krácení vláken tvoři rotující ploché nože(11),uspořádané ve zvolených konstantních nebo nekonstatních roztečích(12),jejichž ostří (13) leží na válcové ploše (14) ve směru rotační osy (15) této válcové plochy (14) a to bud rovnoběžně s rotační osou (15) nebo šikmo k rotační ose (15) při čemž ostří (13) rotujících plochých nožů (11) směřují od rotační osy (15) a je k nim přiřazen přítlačný válec (16).
  10. 10. Zařízení podle ^odu 8,vyznačuj ící se tím, že mezi stroj (1) pro krácení vláken a předlohový rám (2) pro družení kabelů a/nebo pramenů dlouhostaplových vláken je vřazeno alespoň jedno protahovací ústrojí (6).
CZ93868A 1993-05-12 1993-05-12 Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu CZ86893A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ93868A CZ86893A3 (cs) 1993-05-12 1993-05-12 Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ93868A CZ86893A3 (cs) 1993-05-12 1993-05-12 Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ86893A3 true CZ86893A3 (cs) 1995-01-18

Family

ID=5462379

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ93868A CZ86893A3 (cs) 1993-05-12 1993-05-12 Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ86893A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2010117514A (ru) Армирующие пучки волокон для изготовления армированных полимерных композитов
CN110055650B (zh) 高比例棉/锦混纺纱的生产方法
EP0744477A2 (de) Verfahren zur Entfaserung bzw. Entholzung von Bastfasergewächsen
EP0291547B1 (de) Reissmaschine
JP2010001588A (ja) 低率混紡糸の製造方法
US6254816B1 (en) Process and apparatus for the manufacture of composite fibrous strand comprising glass fibers
US2746091A (en) Method and apparatus for the manufacture of blended yarns
CZ343595A3 (en) Process of treating sclerenchyma fibers, particularly flax
CZ86893A3 (cs) Způsob výroby směsových přírodních a/nebo chemických vlákenných surovin, zejména střiže a vločky, především pro zpracování předením a zařízení k provádění tohoto způsobu
DE19756209A1 (de) Technische Grobgarne sowie Verfahren zur Herstellung derselben
CN103603091A (zh) 棉纺多组分差异化清花混合工艺
KR101370459B1 (ko) 닥나무를 이용한 솜 제조장치 및 이 제조장치를 이용한 닥나무 실 제조방법
US4519201A (en) Process for blending fibers and textiles obtained from the fiber blends
US2249083A (en) Process for stapling continuous artificial fiber
RU2079587C1 (ru) Способ получения хлопкольняной пряжи
DE1510391C3 (de) Verfahren und Anlage zur Herstellung von Asbestvliesen
EP0129724A2 (de) Verfahren zur Herstellung von feinen Jute- und juteartigen Garnen
US2584702A (en) Method and apparatus for the production of glass fiber mats
CA1144355A (en) Method of, and apparatus, for the binding of fibre bundles
JP2003089931A (ja) 少なくとも部分的に化学繊維から構成されたステープル繊維糸を製造するための方法および装置
FR2898140A1 (fr) Procede et dispositif de fabrication d'un ruban,meche, ficelle,fil ou tissu composite constitue avec des fibres naturelles, notamment du lin, du chanvre, du sisal..., produits obtenus.
US466457A (en) Art of manufacturing yarn from waste
CN1029749C (zh) 兔毛真丝混纺纱线的生产工艺
RU2132422C1 (ru) Способ получения котонизированного льняного волокна и поточная линия для его осуществления
JP3266646B2 (ja) 炭素繊維チョップの製造方法