CZ73294A3 - Apparatus and method of fastening worn-out parts to ends of tools or containers used in building facilities - Google Patents

Apparatus and method of fastening worn-out parts to ends of tools or containers used in building facilities Download PDF

Info

Publication number
CZ73294A3
CZ73294A3 CZ94732A CZ73294A CZ73294A3 CZ 73294 A3 CZ73294 A3 CZ 73294A3 CZ 94732 A CZ94732 A CZ 94732A CZ 73294 A CZ73294 A CZ 73294A CZ 73294 A3 CZ73294 A3 CZ 73294A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tooth
adapter
wedge
filling
filler material
Prior art date
Application number
CZ94732A
Other languages
English (en)
Inventor
Charles Pasqualini
Jean Marc Pasqualini
Sylvain Pasqualini
Original Assignee
Charles Pasqualini
Jean Marc Pasqualini
Sylvain Pasqualini
Afe Metal
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Charles Pasqualini, Jean Marc Pasqualini, Sylvain Pasqualini, Afe Metal filed Critical Charles Pasqualini
Publication of CZ73294A3 publication Critical patent/CZ73294A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02FDREDGING; SOIL-SHIFTING
    • E02F9/00Component parts of dredgers or soil-shifting machines, not restricted to one of the kinds covered by groups E02F3/00 - E02F7/00
    • E02F9/28Small metalwork for digging elements, e.g. teeth scraper bits
    • E02F9/2808Teeth
    • E02F9/2816Mountings therefor
    • E02F9/2833Retaining means, e.g. pins
    • E02F9/2841Retaining means, e.g. pins resilient
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02FDREDGING; SOIL-SHIFTING
    • E02F9/00Component parts of dredgers or soil-shifting machines, not restricted to one of the kinds covered by groups E02F3/00 - E02F7/00
    • E02F9/28Small metalwork for digging elements, e.g. teeth scraper bits
    • E02F9/2808Teeth
    • E02F9/2816Mountings therefor
    • E02F9/2833Retaining means, e.g. pins
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B3/00Key-type connections; Keys
    • F16B3/005Key-type connections; Keys the key being formed by solidification of injected material

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Component Parts Of Construction Machinery (AREA)
  • Revetment (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)
  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)
  • Snaps, Bayonet Connections, Set Pins, And Snap Rings (AREA)
  • Crushing And Grinding (AREA)
  • Vibration Dampers (AREA)
  • Telephone Set Structure (AREA)
  • Buckles (AREA)
  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)

Description

Zařízení a způsobVupevnění opotřebovávaných součaSLí ke koncům nástrojů nebo nádob používaných ve stavebních inženýrských zařízeních
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení a způsobu upevňování součástí vystavených opotřebení ke koncům rozličných nástrojů jako jsou naběráky, misky nebo jiné nádoby umožňující škrábání nebo hrabání různých materiálů za účelem jejich přesunu z jednoho daného místa do jiné provozní oblasti pomocí stavebních inženýrských zařízení.
Dosavadní stav techniky
Podle dosavadního stavu techniky je dobře známo jak nasazovat na naběráky nebo podobné nádoby stavebních inženýrských zařízení tvarované špičky, na které je možno namontovat snímatelné zuby o přizpůsobeném profilu. Zuby jsou v přímém styku s hrabaným nebo seškrabovaným materiálem a následkem toho podléhají rychlému opotřebení vlivem namáhání v pracovním procesu. Tvarované redukční špičky pro drapáky nebo naběráky jsou nasunuvatelné kusy na výstupky předem tvarovaného naběráku nebo nádoby a jsou vyrobeny jako samostatně montovatelné nebo jednotlivé kusy při tvorbě naběráku nebo nádoby.
Samostatně montované zuby jsou nasunutelné části přizpůsobené profilům redukčních špiček, se kterými jsou slícovány.
Potřeba vyměnit zuby jakmile se opotřebují vyžaduje spojení mezi opotřebovanými díly nebo zuby a příslušnou redukční špičkou. Toto spojení podle dosavadního stavu techniky je poskytováno četnými výrobci ve tvaru klínovité podélné vložky, která může být kovová nebo hybridní konstrukce a vykazuje pružnost způsobenou podajným materiálem.
Všechny existující systémy podle známého stavu techniky se vyznačují společnou vlstností : vykazují a zajišťuj £ rovnováhu mezi pevností odděleně montovaného zubu a redukční špičky. Při daném provozním namáhání totiž musí být pevné, konstantní spojení mezi zubem a redukční špičkou, kte ré by vydrželo tlaková a zpětně obrácená namáhání vyskytující se při vznikajících silách. V Obr. 1 je schematicky znázorněno, že ve spojení mezi dvěma díly musí být oblast přední opěry a zadní zbývající oblasti ve spojení existujícím mezi zubem a redukční špičkou.
Podle dosavadního stavu techniky tedy v prvním provedení je použito monolitické podélné vložky, která se hodí do otvorů v redukční špičce a příslušném zubu. Toto uspořádání je znázorněno v Obr. 2 a 3. Takové uspořádání je nicméně obtížné docílit, protože vyžaduje absolutně geometricky přesné uložení zubu vůči adaptoru, v němž není klín, jehož pracovní čelní plochy jsou rovnoběžné a není působilý k zasunutí do jeho zahloubení nebo nelze jím uskutečnit žádané utěsnění. Za účelem překonání tohoto nedostatku, bylo navrženo opatřit konec základny klínu úkosem, který by poskytl klínovitý účinek. Jestliže je zcela zasunut je nicméně jeho poloha náhodná a klín může částečně na jedné nebo druhé straně přečnívat, čímž překáží na zmontovaném celku. Kromě toho není zajištěno držení klínu a nemá dlouhé trvání a jakýkoli neúmyslný náraz na slabý konec klínu může způsobit jeho vysunutí nebo uvolnění v jeho zahloubení, což má za následek, že spojení zubu s ačaptorovcu špičkou se stane pochybené .
Za účelem odstranění této závady bylo navrženo přehnutí ztenčeného konce klínu podle Obr. 3, aby se zamezilo jeho uvolnění nebo v jiném provedení podle Obr. 4 byl navržen válcovitý klín s kruhovitou zadržovací zděří, která potřebovala vytvořit vybrání v adaptorové špičce nebo použít kovovou či gumovou zadržovací krytku znázorněnou v Obr. 5. Známý je také vícečlánkový klín znázorněný v Obr. 6, kterým je umožněna aretace klínovým účinkem následkem sešikmení protilehlých povrchů.
Při všech uvedených realizacích, aby bylo udrženo klínové spojení za provozu, je-li mechanické a přímo s momonolitickým klínem, musí se klín přizpůsobit síle, čímž je způsobeno znetvoření oblastí možnou deformací klínu způsobenou zubem.
Podle jiných řešení dosavadního stavu techniky je pro mechanické spojení klínem doporučován elastický klín. Uvedené spojení umožňuje současně zajistit zub a zadržovat klín. Rozmezí působností daných při této aplikaci různými články je poměrně malé a není možné zanedbat potřebu absolutní geometrické přesnosti v polohách zubu a špičky adaptoru.
Obr. 7 a 8 znázorňují kovové klíny, které jsou pružné a mají zakřivený tvar, který podléhá deformaci, když je klín přizpůsoben žádanému spojení. Uvedené klíny mohou být mechanického druhu nebo s pevným průřezem. Střední část klínů může být opatřena pružným prstencem.
Podle ostatních možností dosavadního stavu techniky obsahují klíny gumovou součást tvořící jeden celek sendvičové struktury (Obr. 9a) nebo je navržena samostatná kombinace s klínem (Obr. 9b). V posledním provedení obsahuje gumový blok vložky opatřené střídavě úžlabími a výčnělky od sebe vzdálenými a protilehle rozmístěnými podél dotyčného klínu tak, že zapadají do úžlabů a vyčnívajících tvarů uspořádaných na klínu. Spojení se docílí smontováním obou částí po předchozím zasunutí gumového bloku a následovným vtlačením do klínu. Gumový blok v tomto provedení předběžně umístěný v jeho úžlabech v adaptoru musí být přesně uložen se zřetelem na zub a klín; musí být možno zasunout klín mezi oddálené výčnělky gumového bloku, které musí potom zaskočit zpět do slícovaných úžlabin na klínu v jeho zasunuté posici.
Je-li těsnost nadbytečná, nelze klín zasunout a gumový blok může být přitom poškozen odřením. Je-li těsnost nedostatečná, klín lze snadno vsunout, avšak není zaručeno, že v provozu bude zajištěn.
Všechna provedení podle dosavadního stavu technixy vyKaz.uji určitý počet důležitých nedostatku jako jsou obtíže při slícování a násilné rozebírání, slabé uchycení v provozu a ztácení klínů a zubů, pohyblivost zubů v adaptorech, což způsobuje opotřebení špičky, které se postupně shoršuje jak jsou zuby vyměňovány, přičemž vznikající vůle přispívá k jejich lámání.
Spojení s opotřebovanými adaptory jsou mimo to nespolehlivá, protože spojovací články, klíny a gumové bloky předem určeného tvaru a rozměry přizpůsobené podle prvního slícování již se dále k sobě nehodí. Musí se použít někdy klínů se specielně kompenzovanými tvary a tím se podmínky použití podstatně komplikují.
V každém případě je požadována absolutní geometrická přesnost pro polohu zubu vůči adaptoru tak, že řada hledisek akce a reakce definovaná podložkami a zadními opěrami mezi zubem a adaptorem je v rozmezí možných geometrických mezí přijatého klínového systému.
Přesnost geometrického uložení při prvním slícování jakož i eventuelní dodatečné přizpůsobování zubů adaptorům ukazuje, že je obtížné docílit a zvládnout zaměnitelnost, která je v každém případě nákladná. Dosažené tvary jsou v některých případech komplikované a vyžadují nákladné výrobní postupy. Mimo to není snadné docílit seřízení, když je potřeba vyměnit zuby na adaptorech namístě, je-li uložení zubů příliš těsné.
Podle dosavadního stavu techniky je také známa možnost vložení těsnících pásků ze stlačitelného materiálu mezi zuby a adaptor, jež nejsou již dlouho v přímém styku.
- s Týká se to zejména patentu DE 3.538.156. Uvedené pásky ze stlačitelného materiálu nemohou vydržet mechanické namáhání přenášené na zub, takže jejich setrvání v poloze je problematické neb jsou postupně poškozovány při pohybu zubů.
Patent US 3.707.788 popisuje umístění předběžně tvarovaného elastomeru na dno zubu, na které dosedá konec a daptoru; tento materiiál splňuje funkci zadní opěry, neumož ňuje však spojení zubu a adaptoru.
Z patentu US 4.470.210 ESCO je také známo použi ti tekutého materiálu způsobilého po ochlazení vytvořit konečný obtisk umožňující upevnění podpěrné patky adaptorové špičky, na kterou je zub samostatně namontován a zajištěn upevňovacími prostředky. Jedinou funkcí tohoto předem definovaného obtisku je, že usnadňuje výměnu soustavy zubového adaptoru a umožní na základě obtisku další uložení za definovaného úhlového vztahu a orientačních podmínek pro novou soustavu.
Všechny dokumenty podle dosavadního stavu techniky neposkytují jednoduchý a rychlý způsob montáže a démon táže zubu na adaptoru, který by zaručoval pevnost smontovaného celku za všech okolností daných namáhání v průběhu pro vozu.
Úkol vynálezu proto spočívá v překonání shora uvedených nedostatků a v navržení nového jednoduchého typu účinného a rychlého upevnění zubů a adaptorů, který odstraň veškerá předchozí relativní omezení, na jedné straně, v závislosti na rozměrové přesnosti spojovacích oblastí a zařízení a na druhé straně zajistí, aby v průběhu práce zůstaly ve své poloze a zamezí jejich poškozování.
Jiným úkolem vynálezu je navržení nového způsobu upevnění, jež by mohla provádět obsluha bez zvláštních obtíží a zejména přímo v místě kde se nalézá stavební inženýrské zařízení.
Dalším účelem vynálezu byl návrh nového druhu upevnění mezi zubem nebo zuby a adaptorem nebo adaptory, naběráky, noži naběráků, výztužnými díly, kryty a jinými opotřebenými díly, který je dokonale spolehlivý v posici, kdy zařízení je v provozu a používáno bez jakéhokoliv risika, jestliže by vzniklo náhodné uvolnění následkem vnějšího nárazu.
Postata vynálezu
Předmětem vynálezu je zařízení a způsob upevnění opotřebovávaných součástí ke koncům nástrojů a nádob používaných ve stavebních inženýrských zařízeních jako odnímatelných zubů a adaptorů se zubovitým nebo obdobným tvarem s vnitřní dutinou a adaptorem nebo podobným zkoseným tvarem způsobilým k vložení do tohoto zubu, přičemž těsnící materiál jako výplň je umístěn v jedné nebo více oblastech mezi zubem a adaptorem k vytvoření pružného podkladu pro rozdělení namáhání a deformací, jehož podstatou je, že zub, adaptor a jiné kusy jsou zhotoveny nejméně s jedním z jejich stykových povrchů a/nebo v jejich tlouštce s jedním nebo více slícovanými tvary k vytvoření oblastí a prostorů pro plnění, přizpůsobení, upoutání a odstranění plnícího materiálu použitého po prvním sestavení zubu a adaptoru k tomu, aby se docílilo dokonalého styku, nejméně v jedné z těchto oblastí, mezi zubem a adaptorem, který tím vydrží namáhání a deformace ve větších povrchových oblastech, přičemž materiál je v tekutém tvaru schopném deformace s páatpůsobeným povrchem v blízkosti otvoru pro jeho plnění, který přituhnutí přebírá funkci upevnění a zajištění zubu, adaptoru a podobných dílů, v takto uspořádaných oblastech určených k plnění a obsahujících materiál s upevňovací schopností jedné nebo více pružných hmot o dostatečném objemu
- 7 který jjejzpŮBiásilýlikvstlačení a roztažení adaptoru při přenosu mechanickýh namáhání působících ve větším počtu směrů na zub a podobné díly v průběhu jejich činnosti.
Jiným znakem podle vynálezu je, že zub a adaptor jsou zhotoveny s lícovanými dutinami a osazeními, kte ré jsou umístěny v místech pro vlévání plnícího materiálu, přičemž slícované dutiny umožňují na jedné straně umístění tvarovaného klínu namontovaného na zub, jenž prochází adaptorem a na druhé straně, jejich plnění tekutým materiálem, který potom působí jako utěsňovací klín a také zabezpečuje klín naplněním upevňovacích a existujících oblastí mezi zubem a adaptorem.
Další znak podle vynálezu spočívá v tom, že slícované tvary nebo osazení obsahující tekutý plnící materiál jsou uspořádány v různých mezilehlých oblastech mezi zubem a adaptorem, aby bylo zajištěno utěsnění obsaženého materiálu
Charakteristickým znakem podle vynálezu je, že obsahuje klín dosedající na zub, ale s poměrnou vůlí k adaptoru, přičemž plnící materiál působí jako utěsňovací klína zajištuje jej po dobu provozu.
Jiným znakem je, že plnící materiál je výrobkem, který je tekutý při pokojové teplotě a jenž polymerizací tuhne jako pryskyřice s jednou nebo dvěma složkami nebo termosetová pryskyřice tuhnoucí po ochlazení.
Přehled obrázků na výkresech
Předmět předloženého vynálezu bude dále popsán podle příkladů na připojených výkresech :
Obr. 1 až 9A, 9B jsou různé známé spojovací systémy podle dosavadního stavu techniky,
Obr. 10 je perspektivní pohled na první alternativní provedení před montáží zařízení podle vynálezu,
Obr. 11A, 11B, 11C znázorňují lícování různých prostředků podle vynálezu v Obr. 10,
Obr. 12 je pohled znázorňující sestavu prostředků podle vynálezu na Obr. 10 a 11A, 11B, 11C,
Obr. 13 je půdorys provedení podle Obr. 12,
Obr. 14 je pohled zdola podle Obr. 12,
Obr. 15 je perspektivní pohled na druhé alternativní provedení před montáží upevňovacího zařízení podle vynálezu,
Obr. 16A, 16b, 16C znázorňují lícování různých prostředků podle vynálezu v Obr. 15,
Obr. 17 je pohled znázorňující sestavu prostředpodle vynálezu na Obr. 16A, 16B, 16C,
Obr. 18 je částečný pohled v řezu shora podle
Obr. 17,
Obr. 19 je perspektivní pohled před montáží upevňovacího zařízení v třetím alternativním provedení podle vynálezu,
Obr. 19A, 19B jsou ukázky znázorňující možné tvary vložek k upotřebení v Obr. 19,
Obr. 20A, 20B, 20C znázorňují lícování různých prostředků podle vynálezu v Obr. 19 při použití vložky podle Obr. 19A,
Obr. 21 je pohled znázorňující smontovanou soustavu podle Obr. 20A, 20B, 20C,
Obr. 22 je půdorys dílčího řezu podle Obr. 21,
Obr. 23A, 23B, 23C znázorňují lícování různých prostředků podle vynálezu v Obr. 19 za použití vložky podle Obr. 19B,
Obr. 24 znázorňuje ve čtvrtém alternativním provedení konstrukci zubu a adaptoru v perspektivním pohledu,
Obr. 25 je dílčí pohled na profil zubu podle
Obr. 24,
Obr.25B je půdorysná pohled shora ve směru šipkým Fl podle Obr. 25,
Obr. 25B je vnitřní pohled na zub podle Obr. 25 ve směru šipky F2,
Obr. 26A, 26B znázorňují lícování zubu na adaptoru,
Obr. 26C znázorňuje odstranění zubu z adaptoru,
Obr. 27 znázorňuje další alternativní vytvoření zubu a adaptoru,
Obr. 27A a 27B jsou příslušné půdorysy zubu a adaptoru podle Obr. 27,
Obr. 28A a 28B znázorňují slícování soustavy podle Obr. 27 a odstranění zubu z adaptoru,
Obr. 29A a 29B, 29C a 29D znázorňují alternativní zasazení dutého průbojníku podle vynálezu, zejména provedení dutého průbojníku umožňující rozebrání upevněného zubu na adaptoru odstraněním materiálu tvořícího upevnění,
Obr. 30 je perspektivní pohled na aplikaci vynálezu s přizpůsobovacím krytem na naběrákovém noži, což je často použité technické řešení podle vynálezu,
Obr. 31 je dílčí pohled podle Obr. 30 znázorňují cí sestavu a upevnění krytu na naběrákovém noži za použití mechanismu podle vynálezu,
Obr. 32 je dílčí půdorysný pohled podle Obr. 31 znázorňující zejména specifické tvary spojovacího klínu mezi krytem a okrajem naběráku,
Obr. 33 je alternativní pohled na další nástroje pro montáž zubu na adaptor znázorňující klín a specielní profil (Obr. 33A),
Obr. 34 je jiná varianta podle Obr. 33,
Obr. 35A, 35B a 35C představují různé tvary klínů přizpůsobené změně v Obr. 34,
Obr. 36 je perspektivní pohled před montáží jiné . alternativní aplikace vynálezu, jestliže upevnění adaptoru a zubu vyžaduje použití klínu tvaru U k zaklínování a splnění ochrany zadní stran adaptoru jakož i použití plnícího materiálu podle vynálezu,
Obr. 37 je půdorys podle Obr. 36,
Obr. 38 je vnější pohled ze strany podle Obr. 36
Obr. 39 je pohled na řez podle linie 39 v Obr.40
Obr. 40 je dílčí pohled na řez podle linie 40 v Obr. 38,
Obr. 41 je pohled znázorňující dvě protilehlé poloviny sekcí podle linií 41 a 42 v Obr. 38.
Předložený vynález bude dále vysvětlen podrobněji podle následujícího příkladového provedení se zřetelem k připojených výkresům.
Příklady provedení vynálezu
Vynález lze použít k montáži opotřebovaných dílů jako zubů a adaptorů, naběráků, klínů, naběrákových okrajů, výztužných částí, krytů a jakýchkoli jiných opotřebených dílů, jež jsou vhodné a používané v stavebních inženýrských zařízeních a v různých zařízeních užívaných pro materiálovou úpravu a jejich obsluhu.
Následující popis přihlášky vynálezu se týká zubů a adaptorů podle připojeých příkladů.
Upevňovací zařízení, které je předmětem vynálezu je původní v tom, že v každém případě odstraňuje všechna ome zení vztahující se na potřebu geometrické přesnosti rozměrů a uložení mezi zubem D a příslušným adaptorem A a též na při dávaný materiál M pro specielní účely, který sám nebo v kombinaci s klínem C vytváří upevnění mezi zubem a adaptorem.
Zařízení podle vynálezu uskutečňující upevnění mezi zuby a adaptory je zvláštní v tom, že zub a adaptor a podobné opotřebované díly jsou zhotoveny z jednoho nebo více slícovaných tvarů nejméně na jednom z jejich styčných povrchů a/nebo v jejich tlouštce, aby byly k disposici oblasti a prostory k plnění, upoutání, zadržení a odstranění nalitého plnícího materiálu do nich po předchozím smontování zubu na adaptor, přičemž materiál je v tekutém tvaru a způsobilý deformování. Slícovaný tvar nebo tvary jsou umístěny blízko a ve spojení s otvorem pro plnění plnícím materiálem. Plnící materiál při svém tuhnutí splňuje funkce upevnění a zabezpečení zubu a adaptoru. Uspořádání osazených prostorů je určeno k plněni a upoutání materiálu má funkci zpevnění jedné nebo více hmot pružného materiálu o dostatečném objemu k poskytnutí stlačení nebo roztažení v průběhu přenosu mechanického namáhání působících ve větším počtu směrů na adap tor zubu při provozu.
Uvedený materiál specielního účelu má deformační vlastnost za tím účelem, aby byl dokonale plnitelný po tlakem nebo tíží do jednoho nebo více předem definovaných prostorů V, jež jsou tvořeny mezi zubem a adaptorem osazením různého tvaru za předpokladu, že se potom na místě změní v tuhý stav, jedné nebo více těsnících hmot, jež se mohou chovat jako podpěra bez ohledu na polohu zubu vůči adaptoru, s nímž byly jednoduše umístěny do styku.
Materiál M specielního účelu může být například :
- tekutý výrobek při pokojové teplotě, který tuhne polymerizací jako pryskyřice o jedné nebo dvou složkách, elastomerový Silicon, termosetová pryskyřice,
- výrobek ve tvaru prášku nebo zrnek, které po použití tuhnou působením vnějšího činidla nebo vnitřní činidla,
- pastovitý výrobek nanešený pod tlakem a potom tuhnoucí vlivem polymerizace nebo tvrdnoucí jako pěnová pryskyřice nebo siliconový elastomer,
- tuhý výrobek jako duše schopná se roztahovat při plnění tekutou nebo plynou látkou do plastického nebo gumového pláště.
Tento specielně účelový materiál poskytuje důležité užitky, zejména v tom, že umožňuje dokonalý styk mezi zubem a adaptorem v předem určených oblastech a osazeních, racionální rozptýlení mechanického provozního namáhání, které působí na zub a adaptor, aby se zajistilo lepší rozdělespojovacích sil, čímž přispívá k větší odolnosti upevnění docíleného omezením, zejména rizik zlomenin.
Jak bude dále uvedeno, tento materiál může zajistit zub na samotném adaptoru aniž by byl použit klín.
Může také působit jako těsnící klín, je-li klínu použito také k zajištění jeho namáhání v provozu.
Podle řešení a originality vynálezu je tedy upevnění provedeno jak následuje :
- zub je umístěn na adaptor v jeho konečné posici, aniž by byl učiněn pokus docílit jakoukoliv lícovací úroveň,
- je-li použito klínu, je klín vsunut mezi zub a adaptor, který je připojen k zubu vlivem klínovitého účinku, přičemž klín je spojen se zubem aniž by se dotýkal adaptoru vzhledem k tomu, že není požadována žádná přesnost. Mezi těmito je značná vůle. Klín nepotřebuje také nutně být ve styku současně se zubem a adaptorem,
- mezi adaptor a klín nebo zub a adaptor se potom vlije materiál specielního účelu shora uvedeného druhu způsobilý deformování tak, že může vyplnit prostor vytvořený osazením za předpokladu, že bez ohledu na prostor zůstane v něm v tuhém stavu připravený ke splnění požadovaných blokovacích funkcí.
Vynález je zkoušen ve třech úrovních rovnocené důležitosti, lícování složek, chování v provozu a operace'·; JvýměnyHi opotřebovaných částí.
Lícování složek
Základní rozdíl mezi vynálezem a dosavadním stavem techniky spočívá v tom, že specielní víceúčelový materiál není nadále omezen geometrickým tvarem, který je od počátku omezujícím a může proto v každém případě jak je třeba kompenzovat bez výhrady blokovací prostor. Neexistuje již žádná snaha docílit absolutně geometricky přesné uložení zubu a adaptoru, nebot poloha zubu je jednoduše řízena, když je ve styku s adaptorem bez ohledu na polohu. Tím odpadá konečné seřizování a kontrolní operace geometrie, které jsou značně nákladné.
Je-li použito klínu, každá ze tří složek (zub, adaptor, klín) může mít specielní charakter s tím záměrem, že umožní průchod plnícího materiálu, kterým je zaplněn pros tor vyhražený k vytvoření žádané pružné složky. V protikladu k dosavadnímu stavu techniky jsou složky rychle slícovány bez vyvinutí nějaké síly ; specielněúčelový materiál tuhne velmi rychle a nezpůsobuje žádnou časovou ztrátu, ve které by zařízení nemohlo být použito.
Chování v provozu
Plnící materiál jako pryskyřice může po polymerizaci se sám o sobě chovat jako retenční článek a jeho hmota je uložena v osazení adaptoru. Je-li použito klínu, spinu je plnící materiál dvě další funkce tím, že se chová jako utěsňovací klín a zajišťuje klín v posici. Tato uspořádání zamezují jakémukoliv předčasnému vyražení klínu vlivem nárazu během provozu. Uspořádáná vybrání jsou určena pro tekutý plnící materiál do adaptoru, který má dvě specielní vlastnosti. První se projevuje na rozhraní s klínem v tom, že se vytvoří z materiálové hmoty pružný článek o dostatečném objemu, jenž umožní stlačení nebo roztažení vlivem mechanických namáhání ve větším počtu směrů přenášených na adaptor a působících na zub při jeho činnosti.
Druhá specielní vlastnost spočívá v tom, že nezávisle na vůli mezi zubem a adaptorem, která může vzniknout blízko oblasti kde je materiál plněn, lze vytvořit prostor úmyslným odebráním materiálu z adaptoru, takže je možno materiál snadno plnit. Tím je vytvořen dokonalý styk v této oblasti mezi zubem a adaptorem a zbrzděn relativní pohyb těchto dvou složek při jejich provozní činnosti, čímž je podstatně sníženo risiko, že se poškodí špička adaptoru.
Operace výměny opotřebených částí
Tato operace je přirozeně častá a proto musí být provedena snadno, rychle a zcela bezpečně. Uspořádání všech složek : adaptoru, zubu, klínu se provede specielním způsobem za účelem splnění těchto podmínek.
Zajištěno je úplné odmontování podmíněné tím, že je poskytnut přístup ke všem dotyčným složkám a pro potřebné práce k odebrání opotřebených dílů. Použije-li se klínu a vyskytující se materiál zadržuje zub, jsou zahloubené oblasti v materiálu blízko plnícího otvoru. Materiál proto lze odebrat tímto otvorem buá pomocí plamene nebo pomocí dutého vysekávače nebo jiných nástrojem.
Při použití klínu může být tento zpřístupněn a plnící materiál odstraněn ohřevem, nebo mechanickým zásahem na klín, aby se způsobilo rozdrobení a vyřezání materiálu.
Jedním z aspektů a výhod vynálezu je, že za předchozích pracovních podmínek byl způsoben vzájemný pohyb dílů a adaptor při uvolňování mohl být poškozen. Při každé výměně zubu nahražuje specielněúčelový materiál úlohu, která se mohla vyskytnout v průběhu předešlé operace. Tento aspekt je obzvláště důležitý, protože poskytuje spolehlivost a hlavní pevnost zařízení. Díky výběru, že je k diposici víceúčelový materiál a jeho pružnost a tvrdost, je upevnění zubu a adaptoru ideální s dokonalým stykem. Tím je možno snížit požadavek pevnosti na pouzdro zubu, následkem čehož je možno zredukovat jeho hmotu. Poměr využitelnosti zubu je tím zlepšen s menší ztrátou kovu při stejném opotřebení.
Zařízení podle vynálezu a způsob jeho zavedení jsou použitelné pro všechny tvary špiček a adaptorů a všechny opotřebovávané části ve stavebních inženýrských zařízeních a do všech prostorů, které tvoří definovaná vybrání mezi zubem a adaptorem k uložení víceúčelových materiálů. V následujícím popisu bude přihlíženo k různým možným obměnám uváděných příkladů provedení zařízení a způsobu podle vynálezu se zřetelem k Obr. 10 až 41.
První provedení znázorněné na Obr. 10 až 14 se týká zubu a jeho celku Dl tvořeného tvarem V, který sám o sobě je již znám, je uvnitř dutý a je opatřen profilovaným zaváděcím koncem Dl.a pro škrábání a základnou Dl.b umožňující přizpůsobit ji adaptoru. Horní povrch Dl.c je opatřen otvorem Dl.d čtvercového nebo obdélníkového průřezu, který například je prodloužen vpřed vykrojením Dl. e vytvářejícím komoru pro plnění materiálu M. Dolní povrch Dl.f je opatřen otvorem Dl .g menší velikosti a zejména se sešikmeným úkosem
Dl.h způsobilý kooperace s přizpůsobeným kuželovitým konco„ , má vým povrchem Cl.a klinu Cl. Adaptor Al zašpičatělý tvar přizpůsobený zubu. Adaptor Al je opatřen svislým otvorem Al.a umožňujícím zasunutí klínu Cl, přičemž otvor je větší než průřez klínu, což dovoluje rychlé sestavení s vůlí pro klín za účelem upevnění zubu na adaptor. Otvor Al.a je příčně umístěn ke každé stěně adaptoru a má výhodně konkávně zakřivený tvar Al.b na stejném konci špičky klínu. Nad kuželovitým koncem Cl.a klínu Cl je dutina Cl.b, která je otevřena na vrchu klí nu. Horní povrch Al.c špičky kromě toho má zahloubení Al.d kolem otvoru Al.a za účelem vytvoření vnitřního povrchu VI.a ve vztahu k zubu. Pokud se týká montáže sestavy podle Obr. 11a, 11b, 11c, zubu na adaptor a umístění příslušného klínu, je k disposici prostor nebo komora Vl pro uložení plnícího materiálu dříve definovaného druhu. Komora Vl je definována na jedné straně prostorem Vl.a vytvořeným v horní části špic ky a nadruhé straně prostorem Vl.b vytvořeným ve vnitřní ko moře adaptoru proti dutině Cl.b klínu. Konstrukce kuželovitého konce klínu umoňuje jeho umístění v dolním otvoru zubu do jeho vybrání působením tíže. Sešikmení přinutí klín, že se opře o zadní strany otvorů zubu, což je jeho užitečná pracovní poloha. Komora Vl je potom naplněna plnícím materiálem M, který při tomto lití je v kašovitém nebo tekutém sta vu a je skladován v jakékoli nádobě R. Pokud se týká Obr. 12 zaplňuje materiál úplně shora zmíněný prostor £ a po ztuhnutí zajistí celkové utěsnění zubu na adaptoru rovnoměrným rozdělením upevnění a tím způsobí těsné uzavření mezilehlého klínu. Za účelem demontáže zubu je výhodné, aby osa mezi zubem a adaptorem byla svislá, aby byl přístup k dolnímu povrchu klínu. Klín je možno odstranit mechanickým způsobem za použití kladiva k rozbití víceúčelového materiálu, jenž může být vyjmut též působením tepla za použití plamene tím, že je zaměřen na plnící prostor, který se tak zahřeje, že materiál se stane zase tekutým. Tuto operaci lze provádět aniž se klín před tím vyjme. Materiál může být předběžně ohřát bez doteku klínu, který se může potom vrátit do původního stavu pro další spoje.
Přihlédněme nyní k Obr. 15 až 18, které znázorňují jiná alternativní provedení upevnění sestavy. V tomto případě je vždy použit mezilehlý klín C2, který umožní upevnit zub D2 na adaptoru C2. V této realizaci je klín v horizontální poloze. Zub D2 je pro tento účel opatřen na svých bocích D2.a podlouhými otvory D2.b a D2.c, do nichž klín C2 zapadne. Otvor D2.b je stejného tvaru a průřezu jako klín tak, že umožňuje jeho vsunutí, zatímco otvor D2.c je konického tvaru s úkosem zajištujícím pevný styk se zubem na zadních stranách podlouhlých otvorů zubu. Klín má k tomu účelu tvarově přizpůsobený konec C2.a k zajištění dokonalého uložení v jeho výřezu. Horní povrch D2.d zubu je opatřen otvorem D2.e pro možné lití z venku víceúčelového materiálu. Střední část klínu má polokruhovou dutinu C2,b orientovanou kolmo k plnícímu otvoru vytvořeném v zubu, přičemž tato dutina potom přispívá k upevnění sestavy. Adaptor A2 je ve své horní části opatřen širokou příčnou drážkou A2.a umožňující průchod a zasunutí klínu. Konstrukce drážky je širší a vyšší než rozměry klínu za účelem definování plnícího prostoru nebo komory V2 pro materiál . Jak patrno z Obr. 17 a 19 plnící materiál zaplní celou komoru V2 k tomu definovanou. Zub může být odebrán podobným způsobem jako při shora uvedené operaci. Po ztuhnutí materiálu je získána velmi důležitá těsnící oblast mezi zubem, adaptorem a klínem s dokonalým rozdělením blokovacích a upevňovacích sil.
Zub D3 je opatřen na svém horním a dolním povrchu otvory pro průchod a vsunutí, jak patrno z výkresů, zadržovací desky P působící jako zátka podobu plnění komory V3 dotyčným zpevnovacím materiálem. Tato přidržovací deska je dočasně opatřena jakýmikoli příslušnými prostředky. Vložka je umístěna s vůlí v dotyčných otvorech. Adaptor A3 má ve své tlouštce otvor, který umožní volný průchod vložky. Vložky mohcu být uvnitř duté a na svých koncích, je-li to aplikovatelné, opatřeny řeznými kuželovitými profily tvořícími řez né hrany, jež mohou být užitečné při odebírání vložky, když je prováděna výměna zubů.
Pro tuto realizaci je montáž sestavy jak následuje. Adaptor se mírně skloní vzhledem k vodorovné poloze jak znázorněno v Obr. 20A k zasunutí do zubu, který přijde do styku s adaptorem působením jeho tíže. vložka se zasune a její základna je opatřena odděleně přimontovanou kovovou deskou P v dolním otvoru za účelem přidržení vložky a zablokování otvoru. Komora V3 je potom naplněna příslušným materiálem. Komora V3 je definována spodními prostory V3.a, které odpovídají vnitřní průchodné dutině vložky V3.b mezi vlož kou a protilehlými otvory adaptoru a zubu. Materiálem je zaplněn celý shora zmíněný prostor. Deska se odstraní poztuhnutí materiálu.
Použije-li se vložky druhu znázorněného v Obr. 19B, nasune obsluha zub na adaptor (Obr. 23A). Obsluha předběžně umístí zadržovací desku do dolení části spoje se záměrem zablokovat dolení otvor v zubu. Obsluha vlije materiál do dotyčné komory V3, aby dosáhl částečného zaplnění. Obsluha potom umístí a zasune vložku C3.2 do jejího vybrání (Obr. 23B) až se ponoří dolní část vložky a tím způsobí stoupnutí hladiny univesálního materiálu. Jakmile je vložka ve své posici, obsluha dokončí plnění materiálem, jenž utěsní a zaplní celý prostor přicházející v úvahu. Deska se potom odejme. Zub se sejme za použití obdobné techniky jak shora popsáno.
Odlišné provedení patrné z Obr. 24 až 28 je popsáno v následujícím textu.
V tomto specielním provedení není použit žádný mezilehlý kovový klín ke spojení zubu a adaptoru, jež jsou specificky tvarovány a k jejich upevnění je třeba pouze plní cí materiál. V prvním provedení na Obr. 24 až 26 má adaptor A4 na svém horním povrchu velmi širokou kruhovou nebo jinak tvarovanou dutinu A4.a poskytující první prostor pro zaplnění materiálem. Zub D4 má otvor D4a pro plnění materiálem smě řujícím do protilehlé dutiny A4 .a. Zub je také opatřen dovnitř zasahujícím výstupkem D4.b, který částečně proniká do prostoru tvořeném dutinou A4.a, čimž tvoří tvar vyčnívajícího hřebu, když plnící materiál se nalévá do shora zmíněného prostoru V4. Tento výstupek D4b tvoří vtisk a sám o sobě má na svém horním povrchu dutinu D4.c dovolující jak patrno z výkresů, ohřev materiálu vedením tepla tak, že konsistence materiálu se může změnit v tekutý nebo kašovitý stav, aby bylo možno sejmout zub.
V druhém provedení znázorněném na Obr. 27 a 28, to je adaptor A4 opatřený na svém horním povrchu zvýšeným výčnělkem A4♦b poskytující funkci čepu s kruhovou korunou A4 umožňující plení materiálem. Zub D4 má na své horní části vy výšenou oblast tvořící víčko D4.d snadno zakrývající shora zmíněný výčnělek s vůlí a ponechávající prostor pro plnění upevňovacího materiálu. Vrchní část čepičky je otevřena, aby bylo možno nalévat dovnitř plnící materiál. Zub je snímán jednoduše ohřevem materiálu a potom, za tekutého nebo kašovitého stavu, je zub sejmut s adaptoru.
Obr. 29A, 29B, 29C a 29A ukazují jiné alternativní provedení znázorňující upevnění mezi zubem a adaptorem bez klínu. Jak patrno z výkresů je otvor pro plnění materiálu umístěn v rovině nad pouzdrem vytvořeným na adaptoru, přičemž na pouzdru je vytvořen nákružek o větším rozměru než je otvor u středu výčnělku pro zachycení materiálu. V této realizaci je použit dutý vysekávací nástroj EP, který způsobilý k vysekávání ztuhlého materiálu a umožňuje oddělit zub od adaptoru, zatímco ponechává omezené přebytečné množství materiálu k následovnému odškrábnutí.
V Obr. 30 až 32 je k naběrákovému noži LG připevněn kryt B, který má na svém horním povrchu opěrnou plochu LGl s možností zasunutí do vnitřní dutiny Bl velkého rozměru a objemu vytvořeném na horní části krytu, přičemž dutina je spojena s otvorem B2 umožňujícím plnění univesálním materiálem. Shora zmíněná dutina je takového tvaru, že je možno vsunout průchozí klín C5 s výhodou kruhového tvaru s kuželovitým průřezem, přičemž klín je opatřen patkou C5a zapadající do výřezu vytvořeném v dutině. Plnící materiál upevní kryt na noži naběráku mezilehlým klínem ve vytvořených dutinách. Klín je uvolněn jednoduše rozbitím jeho tenčího konce, načež materiál je rozdroben, aby bylo možno klín vyjmout.
Přihlédněme nyní k Obr. 33, 33A, 34, 35A, 35B a 35C, které znázorňují vsunutí tvarovaného klínu mezi zub a adaptor do předem definovaných dutin s možností plnění universálním materiálem. Tyto klíny C6 lze opatřit v jejich střední části kruhovou drážkou C6.a s ukončujícími díly C6.b se šikmými plochami ke skluzu plnícího materiálu, když jsou odstraněny klíny.
Obr. 36 až 41 znázorňují jinou realizaci vynálezu, ve které jsou klíny připojeny k ochranné složce adaptoru pro vytvoření universální monolitické sestavy. Upevnění mezi zubem D7 a adaptorem A7 je provedeno klínem C7 tvaru U, přičemž sestava je konstruována tak, že umožní plnění a uložení upevňovacího materiálu třemi otvory v téže rovině a dovoluje tvorbu zakotvovacích oblastí mezi zubem a adaptorem v různých rovinách.
V tomto uspořádání zub D7 je opatřen dvěma podélnými výstupky D7.1 obdélníkového profilu, které jsou silnější než upevňovací část D7.2 tělesa zubu. Adaptor A7 je opatřen profilovanou špičkou A 7.1 vsunutelnou a zapadající s vůlí do tělesa zubu, přičemž špička adaptoru má mnohem menší průřez než těleso A 7.2 adaptoru a podélně definované prostory pro vsunutí a zapadnutí výstupků zubu.
Adaptorová špička podle vynálezu je ve svém tělese opatřena třemi dutými prostory tvořené výřezy A7,a, A7.b A7.c, z nichž jeden je v horní rovině a dva další ve svislých podélných rovinách po každá straně adaptorové špičky. Výřezy mají specifický objem a podélné výřezy jsou umístěny proti vystupujícím částím a oblastem kde je k zubu připevněna špička. Tímto způsobem jsou po uložení zubu do tělesa adap toru definovány tři dutiny, z nichž jedna je v horní vodorovné rovině nebo v zásadě vodorovné a zbývající ve svislých podélných rovinách. Takto tvarované prostory F umožňují rychlé a snadné zasunutí klínu C7 tvaru U se dvěma rameny C7a, C7b, jež volně vniknou do podélných dutin. Klín tvaru U kromě toho je opatřen mezi svými dvěma rameny a na svém spodním povrchu výčnělkem C7c, který zapadne do horního výřezu A7a vytvořeném na adaptorové špičce. Ramena klínu tvaru U mají výhodně zakřivený profil a zůstávají zasunuty za výstupky vytvořenými na zubu za účelem jeho přidržení.
Na základně horní části zubu a tělesa adaptoru jsou v podstatě vytvořeny tři osy CH1-CH2-CH3 nebo otvory, které otevírají výstupky vytvořené v dutinách pro plnění a uložení plnícího materiálu. Koncové části ramen klínu neprostupují tělesem adaptoru. Plnící materiál v tekutém stavu se rozloží do všech vzniklých dutin, čímž vytvoří dokonalé upevnění ve všech takto docílených rovinách.
Klín tvaru U je konstrován tak, že v místě kde jsou vytvořena jeho ramena je výhodně proveden zářez C7d, který umožní vsunout nástroj za účelem vyjmutí klínu.
Jelikož klín tvaru U se nerozevírá směrem k dolní části adaptoru, je tím dokonale chráněn proti tlakům způsobeným materiály, jež se snaží jej vytlačit. Horní část C7e klínu kromě toho tvořící malý můstek je slícována s profilem spodku A7b adaptoru a po usazení vytváří plynulou rovinu mezi zubem a adaptorem. Tlaky způsobené materiály na horní povrch klínu tvaru U mohou jen přispívat k zajištění jeho posice.
Blokování pružného materiálu zabraňuje jakémukoli přímočarému pohybu vytažení, které může být způsobeno jen úmyslným kruhovým pohybem vlivem profilu klínu. To umožňuje využít jen retenční sílu omezenou na exitenci materiálu na vydutém zakřivení klínů, což umožní jejich snadné vyjímání.
Slícování tvarů vrcholů a úžlabů na zubu a adaptoru může se lišit podle požadavků a aplikací aniž by to bylo nad oblastí vynálezu.
Výhody vynálezu jsou evidentní. Bez ohledu na provedení nevyžaduje sestava zubu na adaptoru žádné absolutně přesné geometrické usazování. Po nasunutí zubu na adaptor vlivem tíže nebo manuelním přidržením, jakmile je klín nebo vložka zasunuta, následuje plnění materiálem, který sám zaplní takto definované prostory V1-V2-V3-V4. Montáž je velice jednoduchá a odpadají dodatečně se vyskytující jakákoliv omezení. Navržené řešení mimo to umožní docílit dokonalého styku a upevnění mezi zubem a dotyčným adaptorem, dovoluje lepší retenci na všech úrovních a v žádaných oblastech. Síly působící na zub mohou být absorbovány větším povrchem oblastí při dokonalém styku s jejich podložkami a tím je možno značně snížit tlouštku stěn pouzder zubů, která jsou proto lehčí prodané čelní oblasti, které podléhají opotřebení.
Jiným aspektem je skutečnost, že k vyjmutí klínů je vyžadována úmyslná akce buá rozbít klín nebo ohřát plnící materiál po dobu než se podaří klín zcela vyprostit, zatímco podmínky k vynaložení tlaků pomocí venkovních materiálů jako skály, kamenů a podobně nemohou být uspokojivé. Síla potřebná k odebrání může se řídit konfigurací tvarů pro klíny.
Universální materiál podle vynálezu má trojí funkci :
Zabezpečuje zub na jeho adaptoru bez použití klínu nebo vložky,
V každém případě umožňuje docílit dokonalý styk mezi zubem a adaptorem ve tvaru styčných polštářů zaplněním jakékoli vůle mezi příslušnými povrchy zubu a adaptoru jakož i úmyslná vybrání provedená k jeho uložení. Vybrání lze realizovat na jakémkoliv z povrchů, jež je třeba slícovat nebo na všech podle přání.
Vynález je zaměřen na zařízení a způsob upevnění, jež dodrží svoji plnou platnost a zůstane aplikovatelné bez zřetele k tvarům přizpůsobeným pro špičku adaptoru a dutinu v příslušném zubu bez ohledu na to, zda je nebo není použito klínu nebo vložky a jestliže je tomu tak, bez ohledu na adoptovanou posici pro klín nebo vložku.

Claims (27)

  1. PATENTOVÍ NÁROKY
    1. Zařízení a způsobYupevnění opotřebovávaných součástí ke koncům nástrojů a nádob používaných ve stavebních inženýrských zařízeních jako odnímatelných zubů a adaptorů, přičemž zub nebo obdobný tvar s vnitřní dutinou a adaptor nebo podobný skosený tvar je způsobilý k vložení do tohoto zubu, přičemž těsnící materiál jako výplň je umístěn v jedné nebo více oblastech mezi zubem a adaptorem k vytvoření pružného podkladu pro rozdělení namáhání a deformací, vyznačující se tím, že zub, adaptor a jiné kusy jsou zhotoveny nejméně s jedním z jejich stykových povrchů a/nebo v jejich tlouštce s jedním nebo více slícovanými tvary k vytvoření oblastí a prostorů pro plnění, přizpůsobení, upoutání a odstranění plnícího materiálu použitého po prvním sestavení zubu a adaptoru k tomu, aby se docílilo dokonalého styku, nejméně v jedné z těchto oblastí mezi zubem a adaptorem, který tím vydrží namáhání a deformace ve větších oblastech, zatímco materiál je v tekutém tvaru, deformovatelný a lícující povrch je v blízkosti a ve spojení s otvorem pro plnění tekutého materiálu, jenž při tuhnutí přebírá funkci upevnění a zajištění zubu, adaptoru a jiných dílů v konfiguraci vyhloubených oblastí určených k naplnění a uložení materiálu s funkcí upevnit jednu nebo více hmot pružného materiálu v postačujícím objemu schopném stlačení a roztažení po dobu přenosu na adaptor mechanických namáhání ve větším počtu směrů působících na zub a podobné díly při jejich provozu.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se t í m, ž e zub a adaptor jsou opatřeny přizpůsobenými dutinami nebo výřezy umístěnými podle oblastí pro plnění plnícím materiálem, přičemž přizpůsobené dutiny umožní na jedné straně usazení tvarovaného klínu přimontovaného k zubu, že prochází adaptorem, a na druhé straně jejich naplnění tekutým materiálem, který potom působí jako těsnící klín a také zabezpečuje upevnění klínu plněním a uložením do prostorů mezi zubem a adaptorem.
  3. 3. Zařízení podle nároků la2, vyznačující se tím, že lícované tvary nebo výřezy obsahující tekutý plnící materiál jsou uspořádány v různých mezilehlých oblastech mezizubem a adaptorem pro zajištění zatmelení uloženého materiálu.
  4. 4. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1,2 a 3, vyznačující se tím, že obsahuje klín (C), který je usazen a spojen se zubem, ale s relativní vůlí vůči adaptoru, přičemž plnící materiál působí jako těsnící klín a zabezpečuje jej při provozu.
  5. 5. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že plnící materiál je výrobek tekutý při teplotě místnosti a který tuhne polymerizací jako pryskyřice o jedné nebo dvou složkách nebo termosetová pryskyřice tuhnoucí po ochlzení.
  6. 6. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4,v yznačující se tím, že plnící materiál je kašovitý výrobek nanesený pod tlakem a potom tuhnoucí polymerizací nebo jako pěnová pryskyřice nebo silikonový elastomer .
  7. 7. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že plnící materiál je tuhý výrobek jako bublina způsobilá expanse naplněním obalu z plastu nebo gumy tekutou nebo plynnou látkou.
  8. 8. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že plnící materiál je výrobek v práškovítém nebo zrnitém tvaru.
  9. 9. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 2 až 8, vyznačující se tím, že zub (Dl) a adaptor (Al) jsou konstruovány tak, že umožňují zasunutí klínu (.Cl) svisle nebo téměř svisle, přičemž klín je opatřen kuželovité ukončenou částí (Cl.a) zapadající do otvoru (Dl.g) s úkosem na spodním povrchu (Dl.f) zubu (Dl), zatímco klín je opatžaa.nahoře jeho kuželovitého konce dutinou (Cl.b), která je otevřena směrem vzhůru proti otvoru (Al.a) v horní části adaptoru a otvoru (Dl.d) v horním povrchu zubu, kde otvor (Al.a) na adaptoru je větší než průřez klínu a v horním povrchu (Al-c) adaptorové špičky je dutina(Al.d)kolem otvoru (Al.a) k definování prostoru (VI) pro uložení plnícího materiálu po spojení sestavy.
  10. 10. Zařízení podle nároku 8, vyznačujícího se tím, že prostor (VI) je definován na jedné straně prostorem (VI.a) vytvořeném v horní části špičky, a na druhé straně prostorem (Vl.d) tvarovaném ve vnitřní části adaptorové protilehlé dutiny (Cl.b) klínu.
  11. 11. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 2 až 8, vyznačujícího se tím, že obsahuje klín (C2) usazený vodorovně, což zajištuje upevnění mezi zubem (C2) a adaptorem (A2), přičemž zub je opatřen na jeho bočních stranách (D2.a) podélnými otvory (D2.b, D2.c), které umožní zapadnutí klínu, kde otvor (D2.c) má kuželovitý tvar s úkosem k zajištění a meznímu usazení klínu, jehož zadní konec (C2.a) je kuželovité přizpůsoben hornímu povrchu (D2.d) zubu s otvorem (D2.e) umožňujícím z venku lít universální materiál, zatímco adaptor (A2) má na své horní části širokou přič nou drážku (A2.a) umožňující volný průchod klínu (C2) a definovat plnící prostor nebo komoru (V2) pro materiál.
  12. 12. Zařízení podle nároku 11, vyznaču j ίο £ se tím, ž e zub (C2) je ve své střední části opatřen polokruhovou dutinou (C2.b) umístěnou kolmo na plnící otvor vytvořený u zubu, přičemž dutina přispívá k upevnění sestavy.
  13. 13. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 2 až 8, vyznačují se tím, že upevňovací vložka (C3) mezi zubem (D3) a adaptorem (A3) je konstruována a tvarována podle otvorů určených k plnění plnícím materiálem.
  14. 14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že vložka (C3.1) je ve své střední části vložka (C3.1) je opatřena vyhloubenou sekcí (C3.1a) s mezilehlým otvorem (C3.1b) umožňujícím průchod plnícího materiálu a retenční deskou (P) dočasně připojenou k dolnímu povrchu zubu k zajištění počátečního usazení vložky a působící jako kolík, je-li prostor naplněn při ukládání materiálu (M).
  15. 15. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím,že vložka (C3.2) má ve své střední části jednu nebo více drážek (C3.2a) umožňující průchod plnícího materiálu a retenční desku (P) dočasně připevněnou k dolnímu povrchu zubu k zajištění počátečního usazení vložky a působící jako kolík, je-li prostor naplněn při ukládání materiálu (M).
  16. 16. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1, 3 až 8,vyznačující se tím, že adaptor (A4) má na svém horním povrchu velmi velkoudutinu (A4.a) poskytující první oblast pro plnící materiál, zatímco zub (D4) má otvor (D4.a) pro plnící materiál proti dutině (A4.a) pro plnění materiálkem směřujícím do protilehlé dutiny (A4.a) jakož i dovnitř zasahující výstupek ve tvaru zátky (D4.b), která částečně zasahuje do prostoru tvarovaného dutinou (A4.a), přičemž touto sestavou je definován prostor pro plnící materiál .
  17. 17. Zařízení podle nároku 16, vyznaču j ίο í se t í m, ž e výstupek ve tvaru hřebu (D4.b) má na na svém horním povrchu dutinu (D4.c).
  18. 18. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1, 3 až 8, v yznačující setím, že adaptor (A4) je na svém horním povrchu opatřen zvýšeným výčnělkem (A4.b) s kruhovou korunou (A4.c) umožňující plnění materiálem, zatím co zub (D4) je na svém horním povrchu opatřen vyvýšenou oblastí tvořící víčko (D4.d) kryjící výčnělek (A4.b), přičemž je ponechán prostor k plnění upevňovacím materiálem, neboť horní část víčka je otevřená.
  19. 19. Zařízení podle kteréhokoliv z nároku 1, 3 až 8,vyznačující se tím, že zub a adaptor mají přizpůsobené úžlaby a vrcholy tvarující vnitřní prostor (s) s přístupem k otvorům umožňujícím plnění materiálem (M).
  20. 20. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se t í m, že na nůž (LG) naběráku je nasazen ochranný kryt, na jehož horním povrchu je je nosný zvýšený kruh (LGl) s možností zasunutí do vnitřní dutiny (Bl) velkého rozměru vytvořeném na horní části krytu, přičemž dutina je spojena s otvorem (B2), který umožňuje plnění universálním materiálem a je takového tvaru, že umožňuje vsunout kruhový průchozí klín kuželovitého průřezu, který je na konci opatřen patkou (C5.a) zapadající do výřezu v dutině.
  21. 21. Zařízení podle nároku 2,vyznačující se tím, že klín je ve své střední části opatřen kruhovou drážkou tvarovanou v koncových částích s úkosem pro skluz plnícího materiálu, když je odstraňován klín.
  22. 22. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 2 až 8, vyznačující se tí,že upevnění mezi zubem (D7) a adaptorem (A7) je provedeno pomocí klínu (C7) tvarovaného do tvaru U, přičemž sestava je konstruována tak, že umožňuje vsunutí a uložení plnícího materiálu třemi plnícími otvory, které jsou provedny v téže rovině a umožňují vytvořit zakotvovací prostory mezi zubem a adaptorem v různých rovinách.
  23. 23. Zařízení podle nároku 22, v y z nač u j ίο í se tím,že zub (D7) je opatřen dvěma podélnými výstupky (D7.1), které jsou silnější než upevňovací část (D7.2) tělesa zubu, přičemž adaptor s profilovanou špičkou (A7.1) menšího průřezu než je těleso (A7.2) adaptoru obsahuje duté prostory tvořené výřezy (A7a, A7b, A7c), z nichž jeden je v horní rovině a další dva ve svislých rovinách po každé straně špičky, přičemž podélné výřezy jsou umístěny proti vystupujícím částem a oblastem kde je připevněn zub, čímž jsou definovány dutiny nebo prostory (F) s možností zapadnutí klínu (C7) tvaru U se dvěma rameny (C7a, C7b) a na základně horní části zubu a tělesa adaptoru jsou vytvořeny osy (CH1, CH2, CH3) s otvory do dutin a prostorů (F) s možností plnění a ukládání plnícího materiálu, zatímco klín tva ru U je opatřen mezi svými dvěma rameny a svém spodním povrchu výčnělkem (C7.c), který zasahujedo horního výřezu (A7a) na adaptorové špičce.
  24. 24. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se t í m, že klín tvaru U se nerozevírá směrem k dolení části adaptoru a jeho horní část (C7e) je tvarována tak, že lícuje s opěrou adaptoru v plynulé rovině s příslušnými tvary zubu a adaptoru, přičemž ramena tvořící klín tvaru U mají výřez (C7d) s možností vsunutí nástroje k vyjmutí klínu.
  25. 25. Způsob upevnění zubů a adaptorů podle kteréhokoliv z nároků 1 až 19, vyznačující se tím, ž e zub (D, Dl, D2, D3, D4) je umístěn na svém adaptoru (A, Al, A2, A3, A4) ve styku se zubem, to je v jeho konečné poloze aniž by bylo třeba nějakého pokusu o docílení zvláštní lícovací úrovně.
    ·-* -·' ·-> -'ί-·· . U
    - Jestliže je použit klín, je zasunut mezi zub a adaptor, přičemž klín (C, Cl, C2, C3) je spojen se zubem a může nebo nemusí být v dotyku s adaptorem, neexistuje-li k tomu nějakým požadavek přesnosti.
    - Plnící materiál je tekutý nebo kašovitý a lije se mezi adaptor a klín nebo mezi zub a adaptor do prostoru (s) definovaného tak, že universální materiál je způsobilý deformování, aby se zaplnil k tomu určený prostor (s) bez ohledu zda tyto prostory zůstanou v tuhém stavu, aby plnily požadované blokovací funkce.
  26. 26. Způsob upevnění zubů a adaptorů podle kteréhokoliv z nároků 1 až 19, vyznačující se tím, ž e zub (D, Dl, D2, D3, D4) je umístěn na svém adaptoru (A, Al, A2, A3, A4) ve styku se zubem, to je v jeho konečné poloze aniž je třeba jakého koliv pokusu o docílení zvláštní lícovací úrovně, je-li použito vložky, je zasunuta před nebo v průběhu aplikace universálního materiálu, přičemž vložka splňuje funkci vyztužování universálního materiálu, který působí jako klín, zatímco vložka umožní odstranit materiál z prostoru pro přidržování zubu na adaptoru, když je třeba vyměnit zub.
  27. 27. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 25 a 26, vyznačující se tím, že rozebrání soustavy zubu s adaptorem se dosáhne ohřevem ve snaze změnit stav plnícího materiálu v tekutý nebo kašovitý za účelem uvolnění zubu a adaptoru nebo klínu a adaptoru nebo násilím pomocí mechanického zásahu.
    Cb * .¾ c? í t <_n * σ < ' I >c o > C; CT ť _
CZ94732A 1993-03-29 1994-03-29 Apparatus and method of fastening worn-out parts to ends of tools or containers used in building facilities CZ73294A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9304013A FR2708973B1 (fr) 1993-03-29 1993-03-29 Dispositif et procédé de liaison entre des dents amovibles et des adapteurs formés aux extrémités d'outils et réceptacles en usage sur les engins de travaux publics.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ73294A3 true CZ73294A3 (en) 1995-01-18

Family

ID=9445769

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ94732A CZ73294A3 (en) 1993-03-29 1994-03-29 Apparatus and method of fastening worn-out parts to ends of tools or containers used in building facilities

Country Status (13)

Country Link
US (2) US5579594A (cs)
EP (1) EP0618334B1 (cs)
JP (1) JPH06300020A (cs)
CN (1) CN1097130C (cs)
AT (1) ATE180530T1 (cs)
AU (1) AU671715B2 (cs)
BR (1) BR9401315A (cs)
CA (1) CA2120059C (cs)
CZ (1) CZ73294A3 (cs)
DE (1) DE69418642T2 (cs)
ES (1) ES2132361T3 (cs)
FR (1) FR2708973B1 (cs)
RU (1) RU2124148C1 (cs)

Families Citing this family (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6735890B2 (en) * 2001-07-06 2004-05-18 Esco Corporation Wear assembly
FR2708973B1 (fr) * 1993-03-29 1995-10-27 Pasqualini Charles Dispositif et procédé de liaison entre des dents amovibles et des adapteurs formés aux extrémités d'outils et réceptacles en usage sur les engins de travaux publics.
ZA946878B (en) * 1993-09-08 1995-04-24 Keech Castings Australia Hydraulic fastening device and method
US6709614B1 (en) * 1998-01-07 2004-03-23 Henniges Elastomer- Und Kunststofftechnik Gmbh & Co. Kg Method for producing a connection between a component and a structural element
US5956874A (en) * 1998-05-07 1999-09-28 Columbia Steel Casting Co., Inc. Tooth assembly and lock system
FR2792343B1 (fr) 1999-04-19 2001-06-22 Charles Pasqualini Dispositif de liaison entre des pieces d'usure aux extremites d'outils et receptacles en usage sur les engins et materiels de travaux publics
WO2002012642A1 (en) * 2000-08-04 2002-02-14 Shark Abrasion Systems Pty Ltd Attachment system
AU2001277401B2 (en) * 2000-08-04 2006-02-02 Sandvik Mining & Construction Australia (Production/Supply) Pty Ltd Attachment system
AU781530B2 (en) * 2000-09-25 2005-05-26 Afe Metal S.A. Connecting system between wearing parts mounted onto tools and receptacles in use on construction machinery and equipment
FR2815059B1 (fr) * 2000-10-11 2003-03-21 Charles Pasqualini Dispositif et procede de fixation de boucliers protecteurs des lames et flancs lateraux des bennes, godets et autres receptables d'engins de travaux publics
WO2003004782A2 (en) * 2001-07-06 2003-01-16 Esco Corporation Coupling for excavating wear part
US7266914B2 (en) 2001-10-09 2007-09-11 Peninsula Alloy Inc. Wear plate assembly
US6729052B2 (en) * 2001-11-09 2004-05-04 Esco Corporation Assembly for securing an excavating tooth
US8438760B2 (en) * 2002-03-26 2013-05-14 Sandvik Mining And Construction Australia (Production/Supply) Pty Ltd. Mechanical attachment system and associated failure mechanism
AUPS134802A0 (en) 2002-03-26 2002-05-09 Shark Abrasion Systems Pty Ltd Attachment system
CA2392643A1 (en) * 2002-07-01 2004-01-05 Pennsylvania Crusher Corporation Excavator teeth, apparatus and method
ES2294439T3 (es) * 2003-08-13 2008-04-01 Auger Torque Europe Limited Mejoras en relacion a un diente de barrena de barra desmontable.
GB0318995D0 (en) * 2003-08-13 2003-09-17 Digga Europ Ltd Improvements in or relating to an excavating tooth assembly
EP1819882B1 (fr) * 2004-12-02 2012-03-07 Predac Ensemble d'accouplement entre des pieces d'usure sur des outils supports pour equipements d'engins de travaux publics
FR2878870B1 (fr) * 2004-12-02 2008-12-05 Predac Sarl Ensemble d'accouplement entre des pieces d'usure sur des outils supports pour equipement d'engins de travaux publics
US7393488B2 (en) * 2005-05-25 2008-07-01 The Boeing Company Methods of joining structures and joints formed thereby
AU2012200752C1 (en) * 2006-02-17 2016-10-06 Esco Group Llc Wear Assembly
JOP20190303A1 (ar) * 2006-02-17 2017-06-16 Esco Group Llc تجميعة مقاومة للتآكل
WO2007129946A1 (en) * 2006-05-05 2007-11-15 Atlas Copco Rock Drills Ab Device for securing a loader bucket tooth, a loader bucket, a securing unit for securing a loader bucket tooth and a loader bucket tooth.
US7712993B2 (en) * 2007-11-30 2010-05-11 The Boeing Company Double shear joint for bonding in structural applications
DE102009034012B4 (de) * 2009-07-21 2011-09-29 Aktiebolaget Skf Verfahren und Vorrichtung zum axialen Sichern eines Maschinenelements
CA2845723A1 (en) * 2011-08-26 2013-03-07 Volvo Construction Equipment Ab Excavating tooth wear indicator and method
US9660235B2 (en) 2012-02-18 2017-05-23 Johnson Controls Advanced Power Solutions Gmbh Assembly with a first and a second component and method for producing such an assembly
EP2893201B1 (de) * 2012-09-05 2017-03-22 Ford Global Technologies, LLC Verfahren zum herstellen einer bördelnaht
KR101674151B1 (ko) * 2012-12-04 2016-11-09 미라이얼 가부시키가이샤 기판 수납 용기에서의 수지부재 간 체결구조
US20140331480A1 (en) * 2013-05-13 2014-11-13 Calvin H. WARNER Secure Mounting of Excavation Equipment Teeth
KR102426885B1 (ko) * 2015-08-27 2022-07-29 현대두산인프라코어(주) 투스 어셈블리
US10378188B2 (en) 2016-09-23 2019-08-13 Rockland Manufacturing Company Bucket, blade, liner, or chute with visual wear indicator
CN117646472B (zh) * 2024-01-29 2024-04-23 宁波禾顺新材料有限公司 一种单耳结构的斗齿固定系统和固定方法

Family Cites Families (42)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1563404A (en) * 1924-02-13 1925-12-01 Henry F Schulte Pivot pin
US1743890A (en) * 1926-10-29 1930-01-14 G H Williams Company Bucket-tooth mounting
US2064059A (en) * 1934-12-21 1936-12-15 Finkl & Sons Co Detachable dipper tooth
US2339128A (en) * 1942-03-11 1944-01-11 Electric Steel Foundry Digger tooth construction
US3330055A (en) * 1964-11-10 1967-07-11 Petersen Anita E Resilient retaining means for jacketed tooth
US3256622A (en) * 1964-12-24 1966-06-21 William Douglas Sellers Tooth retainer assembly
US3406471A (en) * 1966-08-11 1968-10-22 Duplessis Gerard Digger tooth locking pin
FR2072357A5 (cs) * 1970-11-23 1971-09-24 Garcia Jean Claude
US3707788A (en) * 1970-12-28 1973-01-02 Pengo Corp Locking means for cap-type tooth
SU449133A1 (ru) * 1972-05-19 1974-11-05 Государственный Научно-Исследовательский И Проектный Институт Угольной Промышленности Зуб к ковшу экскаватора
BR6308410D0 (pt) * 1972-10-31 1974-09-05 Poclain Sa Dente substituivel para instrumento de obras publicas, admitindo uma chaveta particular
JPS52107406A (en) * 1976-03-08 1977-09-09 Hitachi Ltd Vehicle plate fitting structure
GB2025557B (en) * 1978-05-30 1983-01-12 Fosroc International Ltd Adhesive anchoring of bolts etc
US4335532A (en) * 1980-04-28 1982-06-22 Esco Corporation Excavating tooth
JPS5710114A (en) * 1980-06-20 1982-01-19 Matsushita Electric Ind Co Ltd Telephone receiver for glasses-type bone conduction hearing aid
US4470210A (en) * 1983-05-25 1984-09-11 Esco Corporation Mounting for excavating implement and method
US4516340A (en) * 1983-06-06 1985-05-14 Launder Richard L Attachment assembly for excavation teeth
SE439333B (sv) * 1983-10-04 1985-06-10 Bofors Ab Laselement for slitdelar till grevskopor och liknande
AT379997B (de) * 1983-12-15 1986-03-25 Scharfenbergkupplung Gmbh Elastische anlenkung einer mittelpufferkupplung an einem insbesondere leichteren schienenfahrzeug
DE3538156C1 (de) * 1985-10-26 1986-07-24 Hoesch Ag, 4600 Dortmund Baggerzahn
DE3611493A1 (de) * 1986-04-05 1987-10-15 Orenstein & Koppel Ag Grabschaufel fuer bagger
JPS62245209A (ja) * 1986-04-18 1987-10-26 Olympus Optical Co Ltd プラスチツクレンズの保持装置
US4761900A (en) * 1986-12-04 1988-08-09 Esco Corporation Excavating tooth assembly
JPS6430679A (en) * 1987-07-27 1989-02-01 Yokohama Rubber Co Ltd Method for injecting hot-melt adhesive
JPS6458721A (en) * 1987-08-26 1989-03-06 Sumitomo Jukikai Chutan Kk Fitting of excavation blade
US4846685A (en) * 1988-04-06 1989-07-11 Howard Martin Perforated dental post system
JPH0227796A (ja) * 1988-07-15 1990-01-30 Matsushita Electric Ind Co Ltd 車載用制御回路のプリント配線基板とケースの固定方法
US4941711A (en) * 1988-07-20 1990-07-17 Kennametal Inc. Cemented carbide tip
AU4698689A (en) * 1988-12-21 1990-06-28 Hedweld Engineering Pty Limited Earthmoving equipment wear plates
JPH02140782U (cs) * 1989-04-28 1990-11-26
US4891893A (en) * 1989-04-28 1990-01-09 Lvi Group, Inc. Dredge cutterhead tooth assembly
JPH0339605U (cs) * 1989-08-29 1991-04-17
JPH03121204U (cs) * 1990-03-26 1991-12-12
US5068986A (en) * 1990-08-30 1991-12-03 Esco Corporation Excavating tooth point particularly suited for large dragline buckets
US5088214A (en) * 1991-01-17 1992-02-18 Esco Corporation Excavator wear edge
JPH04121174U (ja) * 1991-04-17 1992-10-29 日立電子株式会社 テレビジヨンカメラのコイルアセンブリ保持装置
JPH0517187A (ja) * 1991-07-02 1993-01-26 Kao Corp 高強度コンクリートの製造法
US5172500A (en) * 1992-02-21 1992-12-22 Caterpillar Inc. Pin retainer assembly
US5177886A (en) * 1992-03-16 1993-01-12 Caterpillar Inc. Tooth with clearances in socket
FR2708973B1 (fr) * 1993-03-29 1995-10-27 Pasqualini Charles Dispositif et procédé de liaison entre des dents amovibles et des adapteurs formés aux extrémités d'outils et réceptacles en usage sur les engins de travaux publics.
US5272824A (en) * 1993-05-10 1993-12-28 Caterpillar Inc. Tooth assembly with leaf spring retainer
ZA946878B (en) * 1993-09-08 1995-04-24 Keech Castings Australia Hydraulic fastening device and method

Also Published As

Publication number Publication date
US5778571A (en) 1998-07-14
DE69418642D1 (de) 1999-07-01
US5579594A (en) 1996-12-03
JPH06300020A (ja) 1994-10-25
CA2120059C (fr) 2005-01-11
CA2120059A1 (fr) 1994-09-30
AU5917094A (en) 1994-10-06
CN1097130C (zh) 2002-12-25
EP0618334A1 (fr) 1994-10-05
ATE180530T1 (de) 1999-06-15
BR9401315A (pt) 1994-11-22
EP0618334B1 (fr) 1999-05-26
CN1099835A (zh) 1995-03-08
RU2124148C1 (ru) 1998-12-27
FR2708973A1 (fr) 1995-02-17
DE69418642T2 (de) 1999-09-30
AU671715B2 (en) 1996-09-05
FR2708973B1 (fr) 1995-10-27
ES2132361T3 (es) 1999-08-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ73294A3 (en) Apparatus and method of fastening worn-out parts to ends of tools or containers used in building facilities
KR101256848B1 (ko) 무거운 구조의 기계류를 위한 지지용 공구들에 마모 부품을결합하는 조립체
US6354053B1 (en) Structural joint for slabs in moldable material
US20080184603A1 (en) Method and Device for Connecting a Wear Part to the Support Thereof on Material Handling Devices on Heavy Construction Machinery
AU2003301453B2 (en) Device for coupling wear pieces to reception tools of a public works machine
CA1234752A (en) Bonded, mechanically interconnected seal arrangement for a blowout preventer
US20090205227A1 (en) Shroud Assembly
US9187881B2 (en) Reliable connection system and assemblies and methods for using the reliable connections
RU2667173C2 (ru) Механическая система, содержащая соединительное приспособление между изнашиваемой деталью и ее держателем, и ковш строительной машины
US20040108637A1 (en) Refractory lining for metallurgical vessel
CN107075841A (zh) 用于工具的磨耗构件
CN107075842A (zh) 用于磨耗构件的安装基座
US4447929A (en) Scraper device and assembly tool
JP2000309954A (ja) 建設機械及び建設設備に用いられる工具及び収容器に装着される摩耗部材を連結するシステム
KR20160145025A (ko) 절삭 인서트 그린 바디로 분말을 압축하기 위한 방법 및 기기
CN115853157A (zh) 一种装配式墙体
US5570890A (en) Expandable compression ring
DE19956338C2 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Herstellen von verkleideten Formteilen
EP0647763B1 (en) Blowout preventer with removable packer
EP0701889A2 (en) Isostatic die for pressing ceramic tiles and method for manufacturing the tiles
US4349326A (en) Apparatus for manufacturing articles by pressing and sintering
US11446733B2 (en) One-piece feeder body for use while casting metals
US20100171239A1 (en) Systems and method for concrete forming
JP2004160360A (ja) ジョークラッシャの歯板
EP0059474A1 (en) Method and tool for manufacturing a spiral element for a scroll member used in scroll type fluid displacement apparatus