CZ53797A3 - Process and apparatus for increasing tobacco volume - Google Patents

Process and apparatus for increasing tobacco volume Download PDF

Info

Publication number
CZ53797A3
CZ53797A3 CZ97537A CZ53797A CZ53797A3 CZ 53797 A3 CZ53797 A3 CZ 53797A3 CZ 97537 A CZ97537 A CZ 97537A CZ 53797 A CZ53797 A CZ 53797A CZ 53797 A3 CZ53797 A3 CZ 53797A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tobacco
channel
obloid
tower
transport channel
Prior art date
Application number
CZ97537A
Other languages
English (en)
Inventor
Barry E Fischer
Warren D Winterson
Original Assignee
Philip Morris Prod
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=23136261&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ53797(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Philip Morris Prod filed Critical Philip Morris Prod
Publication of CZ53797A3 publication Critical patent/CZ53797A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B3/00Preparing tobacco in the factory
    • A24B3/18Other treatment of leaves, e.g. puffing, crimpling, cleaning
    • A24B3/182Puffing

Landscapes

  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)
  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)

Description

Způsob a zařízení pro zvětšování objemu tabáku
Oblast techniky
Tento vynález se týká zvětšování objemu tabáku a konkrétněji způsobů a zařízení pro zahřívání tabáku,, jenž byl napuštěn rozpínacím činidlem.
Dosavadní stav techniky
Rozpínání je známým schopnosti na jednotku v jednotkách objemu na způsobem zlepšování plnivové váhy tabáku (obvykle měřenou gram tabáku). Jeden z více používaných způsobů zvětšování objemu tabáku obsahuje kroky napouštění dávky nařezaného plnícího tabáku pomocí nějakého rozpínacího činidla (či impregnátu) a potom jeho rychlé zahřívání za účelem odpaření tohoto rozpínacího činidla, což způsobuje rozpínání tabákové tkáně. Zahřívání může být příhodně prováděno prostřednictvím unášení tabáku v proudu horkého plynu (či věžového plynu) a směrování tohoto proudu skrze pneumatickou dopravní kolonu (věž). V mnoha systémech rozpínání je po proudu provozu této věže umístěn odlučovací cyklón, který odděluje tabák od věžového plynu.
Patent US č. 3 771 533 uvádí postup, v němž je tabáková náplň napouštěna amoniakem a kysličníkem uhličitým.
Napuštěný tabákový materiál je podroben rychlému ohřívání, například, pomocí proudu horkého vzduchu anebo vzduchu smíchaného s přehřátou párou, pomocí čehož se při přeměně napouštěcího prostředku v plyn daný tabák nadouvá.
Patent US č. 4 336 814 (PM 745) uvádí způsoby pro napouštění tabáku tekutým kysličníkem uhličitým, přeměnou části impregnátu do tuhé podoby a potom rychlým ohříváním napuštěného tabáku za účelem odpařování kysličníku uhličitého a nadouvání tabáku.
Patent US č. 4 235 250 a 4 258 729, každý uvádějí napouštění tabáku plynným kysličníkem uhličitým pod tlakem a potom, po uvolnění tlaku, podrobení tabáku rychlému ohřívání.
Patent US č. 4 366 825 uvádí způsob rozpínání tabáku věžového plynu, s oddělováním z tohoto proudu plynu v tangenciálním separátoru. Tento patent uvádí typickou předchozí konstrukci věže, ve které pneumatická dopravní kolona obsahuje vertikálně směrované, válcové potrubí.
Patent US č. 4 697 604 uvádí ještě jednu pneumatickou směrem nahoru sešikmený kanál v proudu ohřátého expandovaného tabáku typu uvedeného protože jejich dopravní kolonu, obsahující s obdélníkovým průřezem. Sešikmené kanály v tomto patentu se obecně neupřednostňujί, sešikmení zabírá extra prostor ve výrobních zařízeních, a protože sešikmené kanály dovoluj í gravitaci aby pudila částice tabáku směrem k nejnižší stěně daného kanálu. Obdélníkový tvar rovněž znamená rohy, v nichž má tendenci být lokálními víry tabák zadržován a přehříván. Oblasti rohů jiskření (vznícení) tabáku uvnitř dané zvyšují nebezpečí věže.
Tradičnější, válcové vlastní problémy. Největším tabáku pohybovat se podél pneumatické kolony mají své problémem je tendence unášeného jedné strany tradiční věže, namísto svého stejnoměrnějšího rozptylování se ve věžovém plynu. Tento fenomen proudění odporuje dosažení úplného a účinného rozepnutí tabáku a v příslušné technice se mu říká vytváření provazce. Omezená oblast podél věže, kde se tabák koncentruje či se provazcuje, se rovněž nazývá oblastí husté fáze. Když se vyskytuje vytváření provazce, podstatná část pneumatické kolony zůstává plynovou oblastí obsahuj ící velmi málo tabáku, a koncentrovaný tabák spolu reaguje pouze s omezenou částí proudu plynu procházejícího věží, takže ohřívání masy proudu tabáku není tak rychlé či efektivní jak by mohlo být očekáváno. Úplnějšího rozpínání (expanze) se dosáhne když je tabák stejnoměrně zahříván tak rychle, jak jen to je možné, počínaje ihned v dolních částech kolony.
Problém tabáku koncentrujíčího se podél stěny tradiční věže se zdá být více a více problematickým, když jsou věžové systémy vyráběny stále většími a/nebo když jsou rychlosti plynu v tradičních věžích omezené. Jinak existuje silné upřednostňování menších rychlostí plynu, protože tyto minimalizují vzduchové lámání tabákových pramenů.
Expanzní věže výrobního měřítka mohou trpět účinkem vytváření provazce podél celé své délky, pokud není podniknut určitý korektivní krok. Nyní máme za to, že provazcování se stává obzvláště problematickým u větších věží, kvůli vnímanému vzájemnému vztahu mezi průměrem válcové věže a stálostí režimu toku husté fáze. Průměr potrubí se zdá být úměrný s délkou potrubí, nezbytnou k rozptýlení toku husté fáze a pro to, aby znovu docházelo k míchání věžového plynu s tabákem. Válcová věž většího průměru může tudíž trpět provazcováním podél větší části své délky, než štíhlejší věž.
V minulosti se operátoři velkých tradičních expanzních věží pokoušel i omezit vytváření provazce uchylováním se ke zvýšeným rychlostem plynu, kterýžto přístup činí tabák náchylnějším lámání a omezuje dobu setrvávání tabáku v dané věži. Aby se přerušilo tvoření provazce, bylo také zkoušeno zavádění usměrňovačích přepážek uvnitř těchto věží (známých jako lyžařské můstky). Nicméně, taková deflekce může také zvyšovat lámavost a její účinnost v přerušování provazcového proudění se ukázala být omezenou. Bylo nalezeno lepší řešení a zde je uvedeno, které nepodporuje lámání a poskytuje jiné výhody, jež se stanou zřejmými z popisu, který následuje.
Podstata vynálezu
Podle toho je cílem tohoto vynálezu zajistit věžovou jednotku a způsob zpracování tabáku, které minimalizují či zcela předcházejí výskytu vytváření provazce uvnitř této věže tak aby se zlepšovala expanze a usnadnilo provozování při nižších rychlostí plynu, s menším lámáním tabáku a většími objemy válce (CV) při prosazováních materiálu na výrobní úrovni.
Ještě dalším cílem tohoto vynálezu je zajistit expanzní věžovou jednotku, v níž je tabák úplněji rozptýlen uvnitř proudu plynu skrze větší část věžové kolony tak, že je prováděno rychlejší a důkladnější ohřívání tabáku, zejména v dolní části věžové kolony.
Dalším cílem tohoto vynálezu je vyhnout se zachycování tabáku v rozích a podobně, když prochází věžovou jednotkou.
Ještě dalším cílem tohoto vynálezu je zajistit expanzní věž a způsob zpracování tabáku, v němž je objem válce (CV) rozepnutého tabáku po opuštění věžové jednotky komerční velikosti zvýšen (zušlechtěn).
Ještě dalším cílem tohoto vynálezu je zajistit expanzní věž a způsob zpracování tabáku, v němž jsou trvale dosahovány vysoké objemy válce (CV) v širším rozmezí měr prosazování tabáku.
Ještě dalším cílem tohoto vynálezu je zajistit expanzní věž a způsob, jež mohou fungovat v nižších poměrech toku masy plynu/tabáku, aniž by trpěly viditelnými ztrátami v objemu válce tabáku (CV).
Přehled obrázků na výkresech
Dalšího porozumění povahy a cílů tohoto vynálezu bude dosaženo z následujícího popisu, provedeného ve spojení s příslušnými doprovodnými výkresy, v nichž:
Obr. 1 - znázorňuje perspektivní pohled na věžovou (vertikální) jednotku, sestavenou v souladu s přednostním ztvárněním tohoto vynálezu.
Obr. 2 - znázorňuje pohled řezem provedený podél linie IIII na Obr. 1.
Obr. 3 - znázorňuje perspektivní pohled na obloidní dopravní kanál sestavený v souladu s přednostním ztvárněním na Obr. 1, spolu s označením míst podél obloidního dopravního kanálu, kde byly umístěny termoelektrické články k poskytování hodnot uvedených v grafické podobě na Obr. 7, 8 a 9.
Obr. 4a, 4b - znázorňují pohledy řezem kanály předchozí techniky, s průměrem 8 palců (20,32 cm) cm), v uvedeném pořadí, obsahující představu toho, jak jimi proudí tabákové částice a prameny.
na válcové dopravní znázorňující kanál a 24 palců (60,96
Obr. 5 - znázorňuje grafickou prezentaci variac í hodnot
měřených termoelektrickými články v každém různém
umístění podél dopravního kanálu, zobrazeného na
Obr. 4a.
Obr. 6 - znázorňuje grafickou prezentaci variací hodnot
měřených termoelektrickými články v každém různém
umístění podél dopravního kanálu zobrazeného na
Obr. 4b.
Obr. 7 - znázorňuje grafickou prezentaci variací hodnot
měřených termoelektrickými články v každém různém
umístění podél obloidního dopravního kanálu
přednostního ztvárnění na Obr. 3
Obr. 8 - znázorňuje grafickou prezentaci variací hodnot měřených termoelektrickými články v každém různém umístění podél dopravního kanálu věže předchozí techniky na Obr. 4a a těch v obloidním dopravním kanálu tohoto vynálezu na Obr. 3, pro různé hodnoty míry toku hmoty tabáku.
Obr. 9 - znázorňuje grafickou prezentaci objemu válce tabáku z věže předchozí techniky na Obr. 4a v porovnání s tou., jež má tento vynález na Obr. 3. jako funkci prosazování tabáku.
Obr. 10 - znázorňuje geometrický vzájemný vztah a vzorec užitečný při praktikování přednostního způsobu, jenž je aspektem tohoto vynálezu.
Příklady provedení vynálezu zařízení pro rychlé zvětšení jeho objemu
CV) je měřítkem relativní
Tento vynález uvádí způsob a ohřívání napuštěného tabáku za účelem (rozepnutí, expanze).
Pojem objem válce (dále plnivové schopnosti tabáku pro vyrábění tabákových výrobků. Tak jak se používají v této přihlášce, hodnoty používané ve spojení s CV jsou stanoveny následujícně:
tabáková náplň vážící 10,000 gramů je umístěna ve válci s průměrem 3,358 cm a stlačena pístem o váze 1 875 pěti minut. Výsledný gramů, s průměrem 3,335 cm, ob j em po dobu plnidla je zaznamenán jako jeho objem válce. Tento test je tradičně prováděn při standardních okolních podmínkách 75°F (23,8°C) a 60¾ relativní vlhkosti, a vzorek je v tomto prostředí předem kondicionován po 48 hodin.
Pojem obloidní, jak se používá v tomto popisu, se týká obecně těch tvarů, které jsou znázorněny na výkresech a dále obsahující takové jiné formy, které jsou uvažovány za rámce obecného pojmů: podlouhlý spadající do z následujících chápání jakéhokoli (odchylující se od kruhového tvaru jeho protažením); zploštělý (zmáčknutý či stlačený v pólech); elipsoidní (průřez povrchu, jehož všechny rovinné části jsou elipsy); oválný (obdélníková forma mající zaoblené rohy či zaoblená zakončení), či eliptický (vztahující se k anebo tvarovaný jako nějaká elipsa).
Odkazuje nyní na Obr. 4a a 4b a na patent US č. 4 366 825, předchozí technika obsahovala věžové jednotky mající válcové dopravní kanály 34.. Válcové kanály 34 a 341, znázorněné na Obr. 4a a 4b jsou s průměrem 8 palců (20,32 cm), respektive 24 palců (60,96 cm).
Odkazuje nyní na Obr. 4a, byla provedena analýza za účelem pokusu porozumět jaké podmínky toku (stav) vznikají v různých místech od A až do K uvnitř válcového dopravního kanálu 34 a průměrem 8 palců (20,32 cm). Každé místo označené písmenem se shodovalo s nějakou rovinou průřezu napříč kanálem 34.
Ačkoli se místa A-K mohou od číslice k číslici měnit mezi danými výkresy, v dopravním kanále s průměrem 8 palců (20,32 cm) 34 na Obr. 4a bylo stanoviště A umístěno podél horizontální části kanálu 34 před dolním ohybem 41a v kanálu 34. Stanoviště B-J byla od sebe stejně vzdálena a začala nad zakončením dolního ohybu 41a, s posledním umístěním J, ležícím hned pod začátkem horního ohybu 41b v kanálu 34 a stanoviště K bylo umístěno pod horním ohybem 41b. Analýza obsahovala umístění souborů čtyřech termoelektrických článků 36 , 37, 38 a 39., v každém umístění A-K. Ve většině umístění, jako v umístění B, byly termoelektrické články 36-39 od sebe stejně vzdáleny okolo válcového kanálu 34 tak, že poloha termoelektrického článku 36 je na straně 41c kanálu 34 distální od vstupu 35 . Toto uspořádání termoelektrických článků na Obr. 4a se opakuje podobným způsobem na všech ostatních stanovištích.
Podobná uspořádání byla učiněna pro kanál předchozí pro přednostní Obr . 3 . Avšak
34techniky ztvárnění na tohoto během provozu konkrétní věže je v extrémní teplotě v
Obr. 4b, stejně jako vynálezu, znázorněné na průřezová umístění skupin termoelektrických článků pro kanál Obr. 4a se liší od těch na kanálu 34.1.. ale jsou zkorelována v příslušných prezentacích údajů, uvedených na Obr. 5-9. Umístění termoelektrických článků v přednostním ztvárnění tohoto vynálezu se rovněž poněkud odlišuje, jak bude popsáno níže ve spojení s pojednáním o Obr. 3.
Vraceje se zpět k Obr. 4a, v každém průřezovém umístění A-K, bude použita každá skupina termoelektrických článků k vyvození toho, jak stejnoměrně je tabák distribuován napříč rovinou definovanou v každém umístění Protože plyn zaváděný do věže porovnání a relativně studeným tabákem, systém dobře smíchaného tabáku/plynu v konkrétním průřezovém stanovišti bude způsobovat přibližně stejné hodnoty mezi termoelektrickými články 36-39 v tomto umístění. Pokud se bude jeden nebo více termoelektrických článků lišit v hodnotách teploty od ostatních, pak by mohlo být vyvozováno špatné míchání a vytváření provazce v anebo okolo příslušného průřezového stanoviště.
Odkazuje opět specificky na Obr. 4a, tabák je dodáván skrze vstupní otvor 35 do 8 palcového (20,32 cm) válcového dopravního kanálu 34 při míře prosazování tabáku, která se pohybuje v rozmezí od asi 180 do 700 liber (81,6 až 317,7 kg) na hodinu, rychlosti toku plynu přibližně 85 stop (asi 25,9 m) za vteřinu, a teplotě plynového proudu ad asi 6 25°F (asi 329,4°Ci do 725°F (385°C).
Po průtoku skrze spodní ohnutou část 41a a s tendencí celkově směrem k zadní straně 41c válcového kanálu 34 , jsou tabákové částice 40 obvykle sbírány podél zadní strany 41c v anebo okolo místa B a formují to, čemu se říká tok husté fáze 42., či stav vytvoření provazce v něm, jež mají toku 44 v anebo okolo na Obr. 4a, je zachycen termoelektrických článků
Vznik fáze stanoviště G, jak graficky na Obr tendenci pokračovat podél zadní strany 41c až asi do umístění G. Hned za tímto místem G mají tabákové částice 40 tendenci se rozptylovat skrze celý proud plynu uvnitř kanálu 34 a formovat to, čemu se říká tok rozptýlené fáze 44, který se v podstatě udržuje po celý zbytek kanálu 34, vedoucí do horního ohybu 41b.
rozptýleného je znázorněno
5. Hodnoty v umístěních B-F. poskytly podstatné hodnoty pro standardní odchylku, naznačující provazcový stav podél nich. Hodnoty v umístěních G-J se přiblížily úrovním označujících fázi rozptýleného toku plynu.
Jak bylo výše pojednáno, tabák ve fázi hustého toku 42 se míchá pouze s přilehlou částí proudu horkého vzduchu, omezujíce tak míru (rychlost) tepelného přenosu do tabáku. Přítomnost fáze hustého toku 42 v dolních částech válcového kanálu 34 odporuje rychlému, stejnoměrnému zahřívaní daného tabáku, když tento vstupuje do věže.
Odkazuje nyní též na Obr. 4b a Obr. 6, v tradičním válcovém kanálu produkční velikosti 341 s průměrem 24 palců (60.96 cm), může být tok husté fáze podél protažen, v některých případech podél
34x , pokud nejsou podniknuta nápravná opatření. Provazcóvání 42 podél celé délky kanálu 341 je zachycováno graficky hodnotami daných termoelektrických článků prezentovaných v příslušných polohách podél kanálu 3_4r na Obr. 6. Ačkoli si nepřejeme být vázáni teorií, zvýšené přetrvávání provazcování ve věžích s větším průměrem se může v principu vztahovat k uznávanému vzájemnému vztahu v mechanice fluid, v němž délka potrubí potřebná k vytvoření daného režimu toku je úměrná průměru potrubí, jež je posuzováno. Tradičně pokusy řídit toto extenzivní provazcování ve velkém vyústily v to, že tradiční expanzní věže zvýšily vstupní rychlosti stěny kanálu 341 celé délky kanálu věžního plynu. Operátoři věží dávají přednost provozování expanzních věží výrobní velikosti při rychlostech plynu přibližně 85 stop (25,9 m) za vteřinu, ale za účelem boje s vytvářením provazců museli zvýšit rychlosti plynu na 150 stop (45,75 m) za vteřinu a více.
Tyto vyšší rychlosti fyzicky poškozují tabák a zvyšují lámání tabákových pramenů. Dokonce i při zvýšených rychlostech plynu kanály ve výrobním měřítku 341 stále ještě trpí podstatným provazcováním 421, dokonce i v horních částech dopravního kanálu 341.
Odkazuje na Obr. 1, přednostní ztvárnění tohoto poskytuje věžovou jednotku 10 , jež zahrnuje část pro přijímání proudu horkých plynů, proudu vstupu 12., který spolupracuje vynálezu vstupní d i f uzér trubky 12 16 po s rotačním, vstupním ventilem 18 a obloidní dopravní kanál po proudu difuzéru 16 udržována stejnou jako má 18 stejnoměrně rovnoměrně přes difuzérem 16 do zavádí v difuzéru 16 plynu prochází
Přednostně je šířka difuzéru 16 obloidní kanál 20. Rotační ventil dodávku tabáku šířku kanálu když proud obloidního dopravního kanálu 20.· Rotační ventil sám dostává přednostně dodávku tabáku z vibračního dopravníku 19 za účelem zajištění trvalého, stejnoměrného dodávání tabáku napříč difuzéru 16. Vyprazdňovac í výstup obdélníkový, s delšími stranami se napříč podstatné části šířky 20 vyprazdňuje proud jednotky separátoru 22 , z níž Tabák v rozepnutém stavu je ventil 26 z tohoto podavače je obdélníku protahuj ícími difuzéru 16 . Obloidní dopravní kanál plynu a strhávaného tabáku do je plyn odsáván kanálem 24. vyprazdňován skrze výstupní jednotky separátoru
22. Obloidní dopravní kanál 20 obsahuje přednostně přímou část 28 , umístěnou vertikálně, jež se může protahovat do výšky 20 až 25 stop (asi 6 až 7,6 m).
Ve výstupu 12 jsou zaváděny věžové plyny při teplotě
500° až 75O°F (260° až 339°C), přednostně do 650°F až 700°F (asi 343° až 371°C) a obsahuje páru kvality 75% až 85% s menším obsahem vzduchu a kysličníku uhličitého, se zbytkem plynu obsahujícím dusík, přibližně 10% až 15%. Avšak, běžně kvalifikované osobě v příslušné technice je snadno zřejmé na základě čtení tohoto sdělení, že tento vynález je provozovatelný s různými typy a variacemi věžových plynů a při různých teplotách plynů.
Odkazuje nyní na Obr. 1 a 2, obloidní dopravní kanál 20 je přednostně sestaven tak, aby měl obloidní tvar (jak byl definován výše) v průběhu celé své délky, ale alespoň skrze podstatnou část své vertikální části 28. Průřezový tvar obloidního dopravního kanálu 20 v jakémkoli stanovišti podél něho je přednostně v podobě oválové konfigurace, a nejpřednostněji obsahující, v průřezu, pár protilehlých semi-cirkulárních koncových částí 30 a 301, mezi nimiž jsou umístěny rozpěrné desky či rovinné díly 32 a 321. Rovinné díly 32 a 321 jsou přednostně uspořádány paralelně jeden k druhému a rozděleny od sebe vzdáleností D, jež má vyznačovat hloubku tohoto kanálu. Šířka kanálu se vyznačuje pomocí vzdálenosti W na Obr. 2, měřeno od laterálních nejzazších zakončení jedné cirkulární koncové části 30 ke druhé.
Odkazuje na Obr
3, termoelektrické články byly umístěny v každém z od sebe rozmístěných stanovišť A-H podél obloidního dopravního jenž kanálu 20 takovým způsobem, umožňuje snímání hodnot, jež mohou být interpretovány stejným způsobem jako ty pro válcové dopravní kanály 34. a 341. Odkazuje obzvláště na Obr. 2, v každém z umístění A-H přednostního ztvárnění byl článek na jedno koncové zakončení termoelektrické články byly umístěny na každou rovinnou část 32 a 32x · Odkazuje obzvláště ztvárnění, umístění A bylo proti umístěn termoelektrický 30 , 301, a alespoň dva na Obr. 3, v přednostním proudu dolního ohybu 41d obloidního dopravního kanálu 20 a umístění H bylo po proudu obloidní dopravní rozptýlenou fázi dopravního kanálu u stanoviště A obloidního 3 před dolním ohybem 41d. Za horního ohybu 41e obloidního dopravního kanálu 20.
Odkazuje nyní na Obr. 2, 3 a 7, obloidní dopravní kanál 20 byl sestaven v souladu s přednostním ztvárněním tohoto vynálezu a konfigurován aby zvládl stejné rozpětí prosazování tabáku jako 8 palcový (20,32 cm) válcový vodící kanál 34 na Obr. 4a. Informace experimentu naznačují, že kanál 20 iniciuje dostatečně dobře toku již na Obr.
dolním ohybem 41d byla znovuvytvořena fáze rozptýleného toku, a tabák zůstával v rozptýlené fázi 44 skrze podstatnou délku obloidního dopravního kanálu 20, jak potvrzují hodnoty termoelektrických článků, graf i cky uspořádaných pro obloidní dopravní kanál 20 na Obr. 7. Příslušné údaje naznačily, že dokonce i v dolních, vertikálních částech obloidního dopravního kanálu 20 a dokonce i v dolní, horizontální části 41 f obloidního dopravního kanálu 20., se tabákové částice smíchávaly s proudem plynu věže tak, aby se dosáhlo časného a rychlého zahřátí tabáku. Rychlé zahřátí tabáku zajištuje kompletnější a účinnější zvětšení jeho objemu (expanzi).
Schopnost přítomného vynálezu vytvořit časnější a více konzistentní rozptýlenou fázi toku je dále potvrzena na Obr. 8, ve kterém jsou poskytnuty hodnoty údajů termočlánků ve válcovém kanále 34 s průměrem 8 palců (20,32 cm), v porovnání s těmi u obloidního dopravního kanálu 20 v rozpětí měr prosazování tabáku od 3 do 10,5 libry (1,36 až 4,76 kg) za minutu. Ve všech těchto mírách prosazování materiálu tento vynález trvale dosahoval fáze rozptýleného toku v anebo okolo svého stanoviště C, zatímco válcový kanál 8 palců (20,32 cm) trpěl tvořením měření C. Informace z Obr. 4a s průměrem provazce daleko za své stanoviště zdůrazněné na Obr. 8 rovněž odhalují, kanál 20 tohoto vynález zajištuje že obloidní dopravní časnou iniciaci fáze rozptýleného toku v širokém rozpětí měr toku hmoty tabáku, kdežto zaznamenané hodnoty válcového kanálu 34 naznačují, že když se prosazování tabáku zvyšovalo, provazcování se stávalo více zdůrazněným. Významnou přednostní obloidního dopravního kanálu 20 je, že je efektivní v širším rozmezí prosazování materiálu.
Na Obr. 9 je porovnávána hodnota CV tabáku ošetřeného v obloidní věži (kanálu) 20, sestavené v souhlase s přednostním ztvárněním znázorněném na Obr. 1 a 2, v porovnání s CV tabáku zpracovaného v měřítku zaváděcího zařízení, válcové věže 34 s průměrem 8 palců (20,32 cm), jež byla zkonstruováno v souladu s předchozí technikou na Obr. 4a. Informace stanovené na Obr. 9 ukazují, že jak je prosazování tabáku v librách (0,45 kg) za minutu v tradiční válcové věži zvyšováno, hodnoty CV vypouštěného tabáku se významně zmenšují. V protikladu k tomu, obloidní kanál 20 přednostního ztvárnění dosahuje vyšší hodnoty CV ve všech hodnotách prosazování a hodnota CV v celém průběhu určitého
Bez přání být vázáni teorií, má se za to, že tato konzistenci CV v širokém rozmezí prosazování je důsledkem schopnosti obloidního dopravního kanálu 20 produkovat konzistentní iniciování toku rozptýlené fáze v anebo okolo dolního stanoviště A obloidního kanálu 20, právě před dolním ohybem 41d a znovuobnovení toku rozptýlené fáze do stanoviště C, hned za dolním ohybem 41d.
Je třeba rozumět, že těchto výhod tohoto vynálezu může být dosaženo pomocí zavedení dokonce desek (plechů) mezi semicirkulární kanálu. Podle toho, zvýšený CV a dřívější iniciování fáze rozptýleného toku mohou být dosaženy dokonce i u kanálů produkční velikosti s průměrem 24 palců (60,96 cm) anebo větším, prostřednictvím účelného změnění jejich konstrukce tak, aby obsahovala ploché desky mezi semicirkulárními díly, jak je zde učeno. Tyto ploché desky by mohly být krátké od zůstává dostatečně rozmezí prosazování konstantní materiálu. přednost materiálu i relativně tenkých poloviny válcového palců (127 cm) a více; cm) vytvářejí praktické dodáván ve vstupu způsob stanovení existující válcové hloubky D a věže anebo palců (7,62 cm) délky až do 50 avšak, desky nad 50 palců (127 problémy se zřetelem na to, jak je tabák věže.
Avšak, nyní uvádíme přednostní šířky W při přebudovávání navrhování nové věžové jednotky tak, aby se praktikovaly a využily přednosti tohoto vynálezu.
Pokud předpokládáme, že vybraná tradiční válcová věž funguje nebo je zamýšlena k fungování za rychlosti vstupního plynu Vi, a žádoucí, navrhované míře prosazování tabáku (Mi), první krok našeho způsobu přednostně obsahuje provozování vybrané věže v postupně nižších měrách prosazování tabáku, dokud nebude v tam zpracovaném tabáku obdržen přijatelný CV. Ve většině tradičních věží se CV bude zvyšovat když se zmenší prosazování materiálu. Míra prosazování materiálu, při němž se obdrží přijatelný CV se zde bude nazývat jako M.-,. Při provádění těchto chodů je věž přednostně provozována, experimentálně a/nebo analyticky, při mírných rychlostech plynu 60 až 100 stop (18,3 až 30,5 či přednostněji m) za vteřinu,
m) za vteřinu, (21,3 až 27,4 upřednostňovány, při asi 70 až 90 stopách kteréžto rychlosti jsou protože minimalizují lámání tabákových provazců při současném udržování si přiměřených dopravních charakteristik. upravena tak, stejném cílovém
Navíc, teplota věžového plynu (ti) je aby se tabák vyprazdňoval v podstatě ve výstupním OV či úrovni vlhkosti pro všechny tyto experimentální Chody.
Jakmile je vyřešena snížená míra prosazování Mcv, její hodnota, spolu s délkou věže Lt, dobou setrvávání tabáku délkou věže experimentálně v provazcovém stavu, jsou použity k vypočítání celkového objemu, jenž by tabák zaujímal, kdyby byl v provazcovém procházej ícího a přibližné či
Lt při prosazování Mcv, stanovené hustoty tabáku stavu podél délky Lt věže. Tento objem je zde dále nazýván jako Obiemi. Při provádění tohoto kroku je matematicky účelné a přednostní změřit Lt jako vzdálenost výhradně mezi dolním ohybem 41d a horním ohybem 41e.
Z hodnoty Ob jemui se provede výpočet k řešení výšky h kruhového segmentu podél délky objem rovnající veze jsou známy, je zjistitelný
Burington, Phd, 16). Hodnota pro ještě dalšího výpočtu věže LT, jež zajišťuje se Objemui. Protože průměr a délka vybrané výpočet výšky h takového kruhového segmentu pomocí řetězových výpočtů, používajících geometrické vzájemné vztahy stanovené na Obr. 10, v němž poměr Objemui k celkovému objemu daně věže podél délky Lt, známá hodnota, se rovná poměru průřezové plochy objemu provazce vůči průřezové ploše potrubí (viz., rovněž Příručka matematických tabulek a vzorců, R. S
McGraw-Hill Book Company, 4. vydání, str výšku h je tudíž vyřešena.
Příštím krokem je provedení k řešení hodnoty pro žádoucí šířku W obloidního dopravního kanálu 20. Fundamentálně tento výpočet řeší pro jakou hodnotu šířky W v obdélníkovém kanále mající výšku rovnající se hodnotě výšky h, zajišťuje Objeme, kde Objeme se rovná Objemu!, násobeno poměrem prosazení tabáku žádoucího designu Mi vůči druhé míře prosazení Mcv. Tento krok řeší hodnotu pro šířku W obloidního dopravního kanálu 20 v souladu s následujícími rovnicemi:
(W) (h) (Lt) = Objemx (Mi/M«=v);
a
W = Objemi (Bi/Hcv) / (h) (Lt).
Ve skutečnosti výše uvedený krok rozšiřuje kanál z cirkulárního průřezu na do části obloidního průřezu pomocí faktoru Hi/Mcv. Tento vzájemný vztah zakládá minimální ventil pro W.
Je třeba ocenit, že výše uvedený krok řešení W by mohl být proveden řešením jaký hypotetický obloidní kanál (namísto obdélníkového hypotetického kanálu),, majícího výšku rovnající se hodnotě h, zajišťuje Objem-:, kde Objem- se rovná Objemu! násobeno faktorem Ki/Mcv. Avšak, řešení šířky W pomocí odkazu na obdélníkový kanál je matematicky účelné, což se nezdá významně měnit konečný výsledek.
Posledním krokem je vyřešení hloubky obloidního dopravního kanálu 20., přednostně nastavením D tak, že D dohromady s již stanovenou W zajišťuje celkovou plochu přibližně se rovnající celkové kanálu, či žádoucímu několika zvětšení celkové plochy. Před fixováním designu obloidního dopravního kanálu 20 k takové hodnotě D je pro návrháře přednostní aby bylo vyřešeno, še zamýšlená hodnota pro hloubku D zajišťuje dostatečnou kapacitu k příjmu toku plynu dostatečně velkého, aby dosáhl žádoucího výstupního 0V či úrovně vlhkosti v tabáku pro zvolenou uvědomit, že nižších poměrech toku masy plynu/tabáku bez nepříznivého postižení výstupu CV tabáku, kvůli zlepšenému, účinnějšímu míchání a zahřívání tabáku pomocí věžového plynu.
Rovněž, zkušenosti naznačují, že pokud vypočtená hodnota pro hloubku D se bude přibližně rovnat standardní velikosti materiálu, je možno nastavit příslušnou hodnotu pro hloubku D podle toho tak, že výroba koncových částí 30 a 301 může být usnadněna prostřednictvím použití snadno dosažitelných materiálů.
Shrnujíce, pro vybranou válcovou věž mající navržené prosazování tabáku řeší výše uvedený způsob za prvé míru prosazování materiálu, jez sebou přináší přijatelný CV.
Jakmile je toto vyřešeno, předpokládá se konzervativně, že tvoření provazce stále ještě existuje podél celé délky dané ploše původního válcového procentnímu zmenšení či teplotu věžového současný vynález plynu. Nicméně, je třeba si nám umožňuje provoz při věže, a vypočítává se výška cirkulárního segmentu přibližně se blížící průřezovému tvaru takového provazcování. Tento způsob pak řeší jak široký takto provazcovaný tabák bude na rovinném povrchu při ne větší než stejné výšce, ale pro původní, větší míru prosazování tabáku. Tato šířka se pak použije k řešení šířky W obloidního dopravního kanálu 20. Hloubka D je pak řešena pomocí zpřibližnění plochy původního válcového kanálu, s úpravou pro zajištění vstupu dostatečného toku věžového plynu. Tato technika, ve skutečnosti, řeší šířku, která je dostatečná pro to, aby se tabák laterálně rozšiřoval když postupuje věží do takové míry, že provazcování tabáku je prořídnuto a/nebo přerušeno a CV tabáku zvýšen.
Ještě jedním způsobem řešení velikosti a poměrů průřezového tvaru obloidního dopravního kanálu 20 v souladu s přednostním ztvárněním je vyřešit analyticky nebo experimentálně počáteční hodnoty pro hloubku Di a šířku Wi obloidní věže 20, a na základě toho experimentálně vyřešit hodnoty CV pro tabák zpracovávaný v nějakém rozmezí prosazován í tabáku za stejné teploty věžního plynu a rychlosti plynu, přednostně při nebo asi 70 až 90 stopách (asi 21,4 až 27,5 m) za vteřinu. Pokud experimentální data budou naznačovat, že hodnoty CV jsou příliš nízké při míře prosazování tabáku Ri menší, než žádoucí specifikovaná míra prosazení Rs, pak je šířka W obloidního kanálu zvýšena, přibližně v proporcionálním vzájemném vztahu k poměru měr Rs vůči Ri. Tento experiment je pak zopakován s novými hodnotami pro hloubku D a šířku W k řešení toho, aby se obdržely přednosti tohoto vynálezu v hodnotě CV.
Ještě jeden aproximační způsob řešení rozměrů obloidní věže 20 v souladu s tímto vynálezem je stanovit poměr šířky
W obloidní věže k hloubce D obloidní věže v hodnotě v rozmezí přibližně 3 až S, přednostněji v hodnotě mezi asi
4,.5 až 6,5, při současném adekvátní průřezové plochy splnění požadavků na udržování pro tok věžového plynu. Tato technika je obzvláště vhodná pro navrhování věží, v nichž je asi 50 do 300 čtverečních palců (asi Jak bylo dříve poznamenáno, výhody se získají dokonce i se zavedením rovinných částí 32., 321 , jež jsou užší, než je zajištěno výše uvedeným způsobem, a někdo může upřednostňovat sestavení obloidního dopravního kanálu značně mimo rozmezí 3 až 8.
Válcové věže výrobních k průměrům blížícím se nebo v průměru ke zvládání měr toku 3500 do 5500 liber (1587,5 Přednostní ztvárnění tohoto z velikosti zaváděcího zařízení jak zvládání podobných měr toku tradiční palců (60,96 cm), prostřednictvím dalšího zvětšení šířky rovinné části 32 a :32.1 a zvýšením poloměru polocirkulárních částí 30 a 30x. Hloubka D, definovaná tímto vynálezem, by měla být přednostně udržována uvnitř rozmezí (10,1 až 50,8 cm), či přednostněji mezi 6 a a 35,5 cm). Při přebudovávání válcových věží by mohl být použit jakýkoli z výše uvedených způsobů designu, aby se k vhodným hodnotám pro šířky W a hloubky dopravního kanálu 20 v souladu s tímto ale přednostněji, návrhář by se vyhnul zařízení prostřednictvím aplikace prvního výše uvedeného způsobu.
Výše uvedená přednostní průřezová plocha od 332,5 až 1 935 cn2) měřítek mají tendenci směrem okolo 24 palců (60,96 cm) pohybujících se v rozmezí od až 2494,7 kg) za hodinu.
vynálezu může být je popsáno zmenšeno výše ke věží s průměrem 24 až 20 palců 14 palci (15,2 dospělo D obloidního vynálezem, modifikacím a zařízení pro zvětšování tabáku, který byl napuštěn ztvárnění se týkají postupů objemu (rozpínání, expanze) nějakým rozpínání indukujícím prostředkem jako je kysličník uhličitý, freon anebo jiný prostředek. Tento vynález je snadno přizpůsobitelný na jiné tabák zpracovávající operace jako je mžikové sušení vlhkostí zatíženého tabáku na předem stanovenou, konečnou úroveň vlhkosti, jaké popisuje patent US č. 3 357 436 pro Wrighta, a EPO 528 227 Al pro Kórber AG. U Wrighta je tabák sušen jeho zaváděním v umístění podél dráhy ohřátého vzduchu, jenž unáší tabák skrze válcový, vertikálně orientovaný kanál k provedení výměny vlhkosti mezi tabákem a proudem ohřátého vzduchu. System Kórber strhává (unáší) tabák do proudu zahřátého vzduchu a/nebo ohřáté páry anebo přehřáté páry, jenž je pak směrován skrze válcový kanál. Tyto systémy sušení, podobně jako expanzní věže, jsou náchylné k účinkům vytváření provazců uvnitř svých kanálů, kterým může být ulehčeno pomocí aplikace tohoto vynálezu, to jest, průchodem unášeného tabáku a zahřátého plynového media skrze obloidní kanál, který je sestavený v souladu a provozovaný z hlediska výše uvedených návodů.
Výše uvedená ztvárnění je třeba považovat za ilustrativní spíše než za omezující, a mělo by být pochopeno, že je možno provádět různé variace, změny a ekvivalenty a to aniž by se šlo za duch a rámec tohoto vynálezu, jak je tento def inován v příslušných připojených patentových nárocích.
Praxe v souladu s tímto vynálezem zajišťuje významné ekonomické výhody při provozování tabák rozpínajících zařízení. Obzvláště tento vynález zajišťuje vyšší objemy válce při vyšších měrách prosazování tabáku s menším lámáním tabáku, což vede k vyšší plnivové schopnosti tabáku a k jeho vyšš í výtěžnost i.

Claims (16)

  1. Zařízení pro tvorbu tabáku s dopravní kanál, do kterého jsou vyznačující se tím má obloidní průřez.
    plynným mediem obsahující tabák a medium dodávány; že tento dopravní kanál
    Zařízení podle nároku 1, podstatě oválný průřez.
    v němž obloidní dopravní kanál má v
  2. 3. Zařízení podle nároku 1, v němž obloidní dopravní kanál má svůj průřez definován od sebe rozmístěnými, paralelními rovinnými částmi, spojenými protilehlými semi-cirkulárními koncovými díly.
  3. 4. Zařízení podle nároku 1, 2 anebo 3, dále obsahující:
    - první kanál proti proudu obloidního dopravního kanálu, ve spojení se zdrojem zahřátého plynného media,
    - dodávací zařízení pro dodávání tabáku do prvního kanálu, obloidní dopravní kanál je uspořádán tak aby přijímal výstup z tohoto dodávacího zařízení a z prvního kanálu, a
    - separátor po proudu dopravního kanálu.
  4. 5. Zařízení podle nároku 4, v němž obloidní dopravní kanál má prvni ohnutou část v umístění přilehle dodávacímu zařízení, druhou ohnutou část v poloze přilehle separátoru a přímou, vertikální část mezi řečenou první a druhou ohnutou částí.
  5. 6. Zařízení podle nároku 4 nebo 5, v němž první kanál obsahuje difuzér a dodávací zařízení je přizpůsobeno k zavádění tabáku napříč difuzérem.
  6. 7. Zařízení podle nároku 6, ve kterém difuzér a obloidní dopravní kanál mají v podstatě stejnou šířku.
  7. 8. Zařízení podle nároku 4, 5 anebo 6, dále obsahující vibrační dopravník, uspořádaný k dodávání tabáku do daného dodávacího zařízení.
  8. 9. Zařízení podle jakéhokoli předcházejícího nároku, v němž dopravní kanál má poměr šířky k hloubce v rozmezí přibližně od 3 do 8.
  9. 10. Zařízení podle nároku 9, ve kterém má dopravní kanál poměr šířky k hloubce v rozmezí přibližně 4,5 až 6,5.
    11 . Věž sušičky nároků. tabáku podle jakéhokoli z předcházejících 12 . Věž rozpínání 10. objemu tabáku podle jakéhokoli z nároků 1 až
  10. 13. Expanzní věž podle dopravní kanál ve prosazování tabáku, dopravní kanál ve prosazování tabáku, nároku 12 s dopravním kanálem, tento válcové podobě má která dává první CV navrženou míru tabáku, řečený válcové podobě má druhou, menší míru která dává druhý větší CV tabáku, zdokonalení obsahuje rozšíření tohoto dopravního kanálu směrem k obloidní průřezové formě přibližně prostřednictvím faktoru obsahujícího poměr recene navrhované míry prosazování tabáku k druhé, menší míře prosazování tabáku.
  11. 14. Expanzní věž podle nároku 13, v níž řečené rozšíření vede k hloubce (D) obloidní průřezové formy menší, než je průměr řečené válcové formy.
    o o
  12. 15. Způsob ošetřování tabáku, obsahující:
    - vytvoření proudu zahřátého plynného media,
    - dodávání tabáku do proudu zahřátého plynného media,
    - rozptylování dodávaného tabáku v toku zahřátého plynného media prostřednictvím směrování toku zahřátého plynného media a dodávaného tabáku skrze obloidní dopravní kanál, a
    - oddělování tabáku od plynného media po proudu obloidního dopravního kanálu.
  13. 16. Způsob podle nároku 15, v němž krok dodávání obsahuje rozdělování tabáku v umístění přilehlém vstupu do dopravního kanálu, stejnoměrně přes šířku tohoto dodávacího kanálu.
  14. 17. Způsob podle nároku 15 anebo 16 pro rozpínání tabáku, ve kterém je tabák před dodáváním do zahřátého plynného media ošetřen rozpínacím prostředkem.
  15. 18. Způsob podle nároku 15 nebo 16 pro měnění obsahu vlhkosti tabáku.
  16. 19. Způsob podle nároku 18 pro sušení tabáku.
CZ97537A 1994-08-24 1995-08-24 Process and apparatus for increasing tobacco volume CZ53797A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/295,111 US5582193A (en) 1994-08-24 1994-08-24 Method and apparatus for expanding tobacco
PCT/US1995/010801 WO1996005742A1 (en) 1994-08-24 1995-08-24 Method and apparatus for expanding tobacco

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ53797A3 true CZ53797A3 (en) 1997-07-16

Family

ID=23136261

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ97537A CZ53797A3 (en) 1994-08-24 1995-08-24 Process and apparatus for increasing tobacco volume

Country Status (21)

Country Link
US (2) US5582193A (cs)
EP (1) EP0778738B1 (cs)
JP (1) JPH10507909A (cs)
CN (1) CN1158076A (cs)
AT (1) ATE167364T1 (cs)
AU (1) AU3372795A (cs)
BG (1) BG101336A (cs)
BR (1) BR9508768A (cs)
CA (1) CA2198374A1 (cs)
CZ (1) CZ53797A3 (cs)
DE (1) DE69503057T2 (cs)
FI (1) FI970736A (cs)
HU (1) HUT76843A (cs)
MY (1) MY113313A (cs)
PL (1) PL319020A1 (cs)
RO (1) RO118165B1 (cs)
SK (1) SK24297A3 (cs)
TR (1) TR199501051A2 (cs)
TW (1) TW290437B (cs)
WO (1) WO1996005742A1 (cs)
ZA (1) ZA957060B (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5582193A (en) * 1994-08-24 1996-12-10 Philip Morris Incorporated Method and apparatus for expanding tobacco
US5720306A (en) * 1996-05-17 1998-02-24 Brown & Williamson Tobacco Corporation Tobacco drying apparatus
US5908032A (en) * 1996-08-09 1999-06-01 R.J. Reynolds Tobacco Company Method of and apparatus for expanding tobacco
DE69817024T2 (de) * 1998-01-09 2004-02-05 British American Tobacco (Investments) Ltd. Einrichtung zum trocknen von tabak
CN100389689C (zh) * 2001-11-26 2008-05-28 日本烟草产业株式会社 粒状料气流干燥机
US7556047B2 (en) * 2003-03-20 2009-07-07 R.J. Reynolds Tobacco Company Method of expanding tobacco using steam
DE102004039098A1 (de) * 2004-08-11 2006-03-09 Hauni Primary Gmbh Einlauftrichter für einen Verteiler
EP1925218A1 (en) * 2006-11-23 2008-05-28 Philip Morris Products S.A. System for producing expanded tobacco
IT1400927B1 (it) * 2010-07-05 2013-07-02 Magg Consulting S R L Metodo di espansione del tabacco ed impianto per attuare il metodo.
EP2745716A1 (en) * 2012-12-20 2014-06-25 Philip Morris Products S.A. Method and Apparatus for Expanding a Product Containing Starch
TWI495832B (zh) * 2013-08-12 2015-08-11 Univ Nat Yunlin Sci & Tech 文氏管式自然通風裝置
US9518779B2 (en) * 2014-04-04 2016-12-13 Garbuio S.P.A. Drying plant for particulate materials
CN106839753B (zh) * 2016-12-30 2018-10-30 山东中烟工业有限责任公司 一种适用于气流式干燥机进料气锁的导料罩结构
CN115969079A (zh) * 2022-12-08 2023-04-18 江苏中烟工业有限责任公司 一种用于hxd系统的弯管结构及其清扫方法

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3771533A (en) * 1970-08-31 1973-11-13 Philip Morris Inc Process for puffing tobacco
US3964873A (en) * 1971-12-07 1976-06-22 Mitsubishi Jukogyo Kabushiki Kaisha Heating device having dumbbell-shaped reaction tubes therein
US3786573A (en) * 1971-12-27 1974-01-22 Helme Prod Inc Method of and a device for controlling the process temperature in an air stream drying system
US4336814A (en) * 1977-08-08 1982-06-29 Philip Morris Incorporated Process for expanding tobacco
US4235250A (en) * 1978-03-29 1980-11-25 Philip Morris Incorporated Process for the expansion of tobacco
US4258729A (en) * 1978-03-29 1981-03-31 Philip Morris Incorporated Novel tobacco product and improved process for the expansion of tobacco
US4258728A (en) * 1979-06-11 1981-03-31 Brown & Williamson Tobacco Corporation Process for improving the fill power of reconstituted tobacco
US4366825A (en) * 1979-11-21 1983-01-04 Philip Morris Incorporated Expansion of tobacco
US4315515A (en) * 1980-04-11 1982-02-16 Brown & Williamson Tobacco Corporation Tobacco drying apparatus
US4388932A (en) * 1980-12-31 1983-06-21 Philip Morris, Incorporated Process for improving filling power of expanded tobacco
USRE32095E (en) * 1981-02-18 1986-03-25 Philip Morris Incorporated Cooked flavors for smoking products
AU532158B2 (en) * 1981-02-26 1983-09-22 Jamestown Holdings Pty. Ltd. Hot gas treatment of cereal
GB2097468B (en) * 1981-04-28 1984-09-19 Yat Chuen Yuen Cleaning exhaust silencers for internal combustion engines
US4479920A (en) * 1981-06-29 1984-10-30 Torftech Limited Apparatus for processing matter in a turbulent mass of particulate material
US4494556A (en) * 1982-06-24 1985-01-22 Brown & Williamson Tobacco Corporation Pneumatic conveying tobacco drying apparatus
US4528995A (en) * 1983-10-13 1985-07-16 Brown & Williamson Tobacco Corporation Sealed pneumatic tobacco conveying and treating apparatus
GB8515217D0 (en) * 1985-06-15 1985-07-17 British American Tobacco Co Treatment of tobacco
US4677994A (en) * 1986-02-24 1987-07-07 Brown & Williamson Tobacco Corporation Process for treating, drying and expanding tobacco
DE3710677A1 (de) * 1987-03-31 1988-10-13 Bat Cigarettenfab Gmbh Vorrichtung zum expandieren von zerkleinertem tabakmaterial
EP0301217B1 (de) * 1987-07-29 1993-02-03 B.A.T. Cigarettenfabriken GmbH Abscheider zur Trennung von Tabak-Teilchen aus einem Tabak/Gas-Gemisch
JP3140039B2 (ja) * 1990-11-07 2001-03-05 日本たばこ産業株式会社 たばこ原料の気流乾燥方法およびその装置
US5582193A (en) * 1994-08-24 1996-12-10 Philip Morris Incorporated Method and apparatus for expanding tobacco

Also Published As

Publication number Publication date
JPH10507909A (ja) 1998-08-04
EP0778738B1 (en) 1998-06-17
FI970736A (fi) 1997-04-21
WO1996005742A1 (en) 1996-02-29
PL319020A1 (en) 1997-07-21
ATE167364T1 (de) 1998-07-15
AU3372795A (en) 1996-03-14
TW290437B (cs) 1996-11-11
CN1158076A (zh) 1997-08-27
TR199501051A2 (tr) 1996-06-21
US5582193A (en) 1996-12-10
BG101336A (en) 1997-09-30
RO118165B1 (ro) 2003-03-28
MX9701391A (es) 1998-03-31
DE69503057T2 (de) 1999-01-14
ZA957060B (en) 1996-06-20
SK24297A3 (en) 1997-09-10
MY113313A (en) 2002-01-31
EP0778738A1 (en) 1997-06-18
HUT76843A (en) 1997-11-28
BR9508768A (pt) 1998-01-06
US5865187A (en) 1999-02-02
FI970736A0 (fi) 1997-02-21
DE69503057D1 (de) 1998-07-23
CA2198374A1 (en) 1996-02-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ53797A3 (en) Process and apparatus for increasing tobacco volume
CA2165525C (en) Method of and apparatus for adjusting the moisture content of a fuel component for a smoking article
CN100389689C (zh) 粒状料气流干燥机
EP0823220B2 (en) Method of and apparatus for expanding tobacco
US4693264A (en) Treatment of tobacco
US4315515A (en) Tobacco drying apparatus
JPS5982426A (ja) ニューマチック式繊維原料搬送装置
CN101912146B (zh) 优化成品烟丝结构的方法
GB851160A (en) Improvements in or relating to insulating material
CN209251712U (zh) 一种快速分拣山核桃的装置
JPH05236927A (ja) タバコを膨張かつ乾燥させる方法
US2834059A (en) Apparatus for installing bulk insulation material
CA1158692A (en) Apparatus for prevention of material build-up in a conduit
CN101473996A (zh) 一种膨胀烟丝的方法及用于该方法的设备
JPH02219564A (ja) 刻み湿りたばこ材料の送風加工方法及び装置
US4646760A (en) Method and apparatus for the volume expansion of tobacco
US6684907B2 (en) Loose-fill insulation conditioning duct
JPH0231937B2 (cs)
MXPA97001391A (en) Method and apparatus for extending
KR960001006B1 (ko) 무기섬유 판상체의 압축강도 증진방법 및 그 장치
CN219934617U (zh) 一种辊道窑及其进气装置
JP3441436B2 (ja) タバコ乾燥装置
RU2287493C2 (ru) Конвекционный способ нагревания листов стекла посредством сжатого воздуха в сочетании с нагретым воздухом печи
US4113457A (en) Apparatus for supplying glass bodies to glass melters
JPH1062066A (ja) 気流乾燥機