CZ34029U1 - Přísada pro ztekucení zemin - Google Patents

Přísada pro ztekucení zemin Download PDF

Info

Publication number
CZ34029U1
CZ34029U1 CZ2020-37406U CZ202037406U CZ34029U1 CZ 34029 U1 CZ34029 U1 CZ 34029U1 CZ 202037406 U CZ202037406 U CZ 202037406U CZ 34029 U1 CZ34029 U1 CZ 34029U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
soil
weight
additive
water
mixture
Prior art date
Application number
CZ2020-37406U
Other languages
English (en)
Inventor
Vít Černý
Rostislav Drochytka
Magdaléna Michalčíková
Original Assignee
Vysoké Učení Technické V Brně
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vysoké Učení Technické V Brně filed Critical Vysoké Učení Technické V Brně
Priority to CZ2020-37406U priority Critical patent/CZ34029U1/cs
Publication of CZ34029U1 publication Critical patent/CZ34029U1/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B22/00Use of inorganic materials as active ingredients for mortars, concrete or artificial stone, e.g. accelerators, shrinkage compensating agents
    • C04B22/08Acids or salts thereof
    • C04B22/10Acids or salts thereof containing carbon in the anion
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B24/00Use of organic materials as active ingredients for mortars, concrete or artificial stone, e.g. plasticisers
    • C04B24/24Macromolecular compounds
    • C04B24/28Macromolecular compounds obtained otherwise than by reactions only involving carbon-to-carbon unsaturated bonds
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B28/00Compositions of mortars, concrete or artificial stone, containing inorganic binders or the reaction product of an inorganic and an organic binder, e.g. polycarboxylate cements
    • C04B28/02Compositions of mortars, concrete or artificial stone, containing inorganic binders or the reaction product of an inorganic and an organic binder, e.g. polycarboxylate cements containing hydraulic cements other than calcium sulfates
    • C04B28/04Portland cements

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Soil Conditioners And Soil-Stabilizing Materials (AREA)

Description

Oblast techniky
Předkládané technické řešení se týká přísady pro vytvoření samozhutnitelných zálivek na bázi zemin s výhodnou kombinací pevnosti, rozlití a smrštění. Samozhutnitelná zálivka je určena jako výplň pro geotechnické konstrukce, kde je vhodně využito schopnosti dokonale vyplnit prostor a samozhutňujícího efektu. Nejčastějším využitím jsou výkopy inženýrských sítí (IS).
Dosavadní stav techniky
V dnešní praxi existuje celá řada technologií pro úpravu či ošetření zemin tak, aby bylo možné jejich zpětné použití v geotechnických konstrukcích. Způsoby zlepšení vlastností zeminy lze rozdělit do dvou širokých kategorií, kterými je mechanická stabilizace (dosažena změnou fýzikálních vlastností půdních částic, např. vibrací, hutněním bariérami, přibíjením atd.) a chemická stabilizace (dosažena chemickou reakcí mezi stabilizátorem/pojivem a minerálními látkami v zemině).
Běžnou praxí je provádění zásypů inženýrských sítí pomocí technologie zhutňování zeminy. Mezi netradiční a zcela unikátní možnosti úpravy zemin patří jejich ztekucení do podoby samozhutnitelné zálivky. V České republice se jedná o dosud zcela nepoužívanou technologii. Samozhutnitelná zálivka by měla být schopna vyplnit veškerý prostor výkopu, a to i v těch nejméně přístupných místech, bez nutnosti hutnění a vibrace ve vrstvách. Proces vytvrzení zálivky by měl nastat během několika hodin.
Způsob úpravy zeminy formou ztekucení může umožnit zpětné využití téměř jakéhokoliv druhu zeminy z výkopových prací. Podmínkou je ovšem splnění požadovaných technických vlastností ztekucené zeminy.
Obecně je pojem samozhutnitelná zálivka výraz pro vysoce tekutou směs (někdy také „cementovou kaši“), která je složena ze zeminy (jemného kameniva), vody, pojiv (vápna, cementu), příměsí (alternativních typů surovin) a chemických přísad. Ve zvláštních případech to mohou být ještě další materiály, používané pro cílenou modifikaci některé z vlastností.
Známé jsou např. tzv. suché směsi složené z vytěžené zeminy, bentonitu, cementu apucolánově aktivních látek (křída, sádra) jako vodu vázajícího činidla (DE 102005056568).
Dále se jedná např. o stavební materiál podle dokumentu WO 2004065330 určený pro zpětné zásypy, složený ze směsi kameniva, štěrku, písku, jílu nebo hlíny, recyklovaného materiálu a/nebo vytěžené zeminy. Jako přísady je použito alespoň jedno pojivo (cement, vápno, sádra a/nebo přírodní nebo umělé pucolány) a přísada ekologicky odbouratelných látek ve formě směsi rostlinných a anorganických látek (celulóza, organická vlákna, látky s obsahem tenzidů).
Známá je také směs vrstvených minerálních materiálů podle dokumentu EP 1997959, která se po jejich stabilizaci, po přidání vody, používá zejména pro výkopy. Materiál je připraven hnětením přírodních minerálů s příměsí sodného nebo lítaného aktivačního činidla (vodní sklo), směs se přivádí do stavu sypké granulované volně tekoucí směsi.
Jinou alternativou je např. materiál na bázi zemin popsaný v JP 3210636, který obsahuje zpomalovač tuhnutí, jenž je tvořen 100 váhovými díly škrobu a 1 až 150 váhovými díly obsah vody snižující přísady, kde až 40 % hmota, tvoří maltóza k rozkladu škrobu. Jeden ze zde uvedených zpevňovacích materiálů je tvořen 100 váhovými díly cementu, 5 až 60 váhovými díly
- 1 CZ 34029 U1 jílovitých minerálů a 0,9 až 3,6 váhovými díly výše uvedeného zpomalovače tuhnutí. Výše uvedený zpomalovač tuhnutí může být též smíchán s vodním sklem pro zvýšení účinku.
Úpravy samozhutnitelných zálivek lze také dosáhnout pomocí alternativních typů surovin (popílků). Technologie popsaná v KR 101148655 B1 vedla ke způsobu výroby vysoce fluidizováných půdních zásypů, za použití popílků, jež umožňuje rychlé otevření provozu a výstavbu bez nutnosti hutnění. Společně je při této metodě míchána zemina s popílkem a voda se stabilizačními činidly.
Materiály podle stavu techniky mají nižší zpracovatelnost a poměrně vysokou objemovou hmotnost. Předkládané technické řešení si klade za cíl poskytnout přísadu pro ztekucení zemin, jejímž použitím lze připravit samozhutnitelnou zálivku na bázi zemin, která by na základě svého složení vykazovala zvýšenou hodnotu rozlití (schopnost tečení zálivky bez nutnosti vibrace či hutnění), sníženou hodnotu smrštění, a přitom si udržovala požadované parametry pevnosti v tlaku. Ve srovnání se stávající technologií zhutňování zemin a poznatcích ostávajících samozhutnitelných zálivkách by unikátnost nové přísady spočívala ve využitelnosti veškerých typů zemin pro výrobu samozhutnitelné zálivky.
Podstata technického řešení
Předmětem předkládaného technického řešení je přísada pro ztekucení zemin, obsahující:
- 18 až 60 % hmoto, hydroxidu vápenatého,
- 38 až 80 % hmoto, cementu,
- plastifikační přísadu na bázi polykarboxylátu v množství 0 až 2 % hmota., nebo ztekucující přísadu, kterou je uhličitan sodný, v množství 1,5 až 2 % hmota.
S výhodou obsahuje přísada dále 0,01 až 0,3 % hmota, superabsorpčního polymeru (kopolymer kyseliny akrylové a akrylamidu).
Přísada se přidává do zemin s cílem jejich ztekucení, čímž se vytvoří samozhutnitelná zálivka. V některých provedeních je vhodnou zeminou jílovitá zemina třídy F5-F8 podle ČSN EN ISO 14688-1 (2018), tedy s obsahem částic o velikosti méně než 0,063 mm alespoň 65 %. Lze ovšem využít zeminy jak jílovitého, tak jílovito-písčitého a písčitého typu. V případě přítomnosti nežádoucí frakce o velikosti částic > 22 mm je vhodné tuto frakci vytřídit. Obsah organických látek vyšších než 6 % hmoto, je nutné ze zeminy odstranit. Část zeminy (až 30 % hmota, zeminy) lze nahradit fluidním popílkem, v takovém případě se pak množství hydroxidu vápenatého v přísadě pohybuje u nižší hranice výše uvedeného rozmezí, neboť fluidní popílek obsahuje oxid vápenatý. Při smísení přísady se zeminou se přidá také záměsová voda.
Hydroxid vápenatý a cement jsou pojivá, přičemž hydroxid vápenatý (vápenný hydrát) dobře spolupracuje s jemnozmnou zeminou.
Plastifikační a ztekucující přísada jsou alternativní možnosti, může být přítomna jen plastifikační přísada, nebo jen ztekucující přísada. Plastifikační nebo ztekucující přísady se přidávají pro snížení vlhkosti a zvýšení parametru rozlití. Plastifikační a ztekucující přísady jsou komerčně dostupné. Plastifikační přísadou je plastifikační přísada na bázi polykarboxylátů. Ztekucující přísadou je uhličitan sodný. Zajištění vzájemného synergického působení ztekucujících či plastifikačních přísad s minerály, obsaženými v zemině, vede ke snížení obsahu vody, a tím i ke zlepšení dalších parametrů zálivek.
Přísada podle předkládaného technického řešení může být ve formě směsi všech složek, která je připravena pro smíchání se zeminou a zámě sovou vodou, čímž se vyrobí samozhutnitelná zálivka. Alternativně může být přísada podle předkládaného technického řešení ve formě sady
-2 CZ 34029 U1 jednotlivých složek, což umožňuje smíchávat jednotlivé složky se zeminou postupně. Pak lze samozhutnitelnou zálivku na bázi zemin připravit tak, že se nejprve zemina smíchá s hydroxidem vápenatým, k této směsi se přidá cement a popřípadě i fluidní popílek, poté se k suché směsi přileje suspenze obsahující plastifikační nebo ztekucující přísadu a 1 až 30 % celkového množství vody, směs se rozmíchá, a nakonec se ke směsi dolije zbývající množství vody. Zálivka se po přidání druhé části vody homogenizuje za intenzivního míchání po dobu alespoň 8 minut, výhodněji po dobu 10 min.
Příklady uskutečnění technického řešení
Měření parametrů samozhutnitelných zálivek na bázi zemin s přísadou podle technického řešení bylo prováděno podle následujících norem:
Sednutí - rozlitím - ČSN EN 12350-8 Zkoušení čerstvého betonu - Část 8: Samozhutnitelný beton - Zkouška sednutí - rozlitím, (2019)
Pevnost v tlaku - ČSN EN 12390-3 Zkoušení ztvrdlého betonu - Část 3: Pevnost v tlaku zkušebních těles, (2019)
Lineární smrštění - ČSN 72 1019 Laboratorní stanovení smršťování zemin, (1990)
Údaje uváděné v % znamenají hmotnostní %, není-li uvedeno jinak.
Není-li uvedeno jinak, byla přísada o složení podle příslušné Receptury připravena prostým smícháním všech uvedených složek.
Příklad 1
Receptura 1:
• 32,8 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 65,6 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 1,6 % uhličitanu sodného.
Použita zemina třídy F7 MH = Cl,
Použito 68 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 68 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,40 MPa Lineární smrštění po 28 dnech zrání: 3,0 %
-3 CZ 34029 U1
Příklad 2
Receptura 2:
• 26,8 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 71,4 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 1,8 % uhličitanu sodného.
Použita zemina třídy F7 MH = Cl s 30 % fluidního popílku (min. 15 % CaO), vztaženo na hmotnost zeminy,
Použito 78 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 78 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,7 MPa
Lineární smrštění po 28 dnech zrání: 2,5 %
Příklad 3
Receptura 3:
• 32,7 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 65,3 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 2,0 % plastifikační přísady na bázi polykarboxylátů.
Použita zemina třídy F6 Cl = saCl,
Použito 59 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 59 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
-4 CZ 34029 U1
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,4 MPa
Lineární smrštění po 28 dnech zrání: 1,9 %
Příklad 4
Receptura 4:
• 58,8 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 39,2 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 2,0 % uhličitanu sodného.
Použita zemina třídy F6 Cl = saCl,
Použito 55 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 55 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,30 MPa
Lineární smrštění: 2,3 %
Příklad 5
Receptura 5:
• 19,6 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 78,4 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 2,0 % uhličitanu sodného.
Použita zemina třídy F6 Cl = saCl s 10 % fluidního popílku (min. 15 % CaO), vztaženo na hmotnost zeminy,
Použito 56 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 56 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla
-5 CZ 34029 U1 naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,50 MPa
Lineární smrštění: 2,3 %
Příklad 6
Receptura 6:
• 58,7 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 39,1 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 1,9 % uhličitanu sodného, • 0,3 % superabsorpčního polymeru (kopolymer kyseliny akrylové a akrylamidu).
Použita zemina třídy F6 Cl = saCl,
Použito 60 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 60 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,60 MPa
Lineární smrštění: 1,8 %
Příklad 7
Receptura 7:
• 58,8 % hydroxid vápenatý (vápenný hydrát), • 39,2 % cementu CEM II/B-M (S-LL) 32,5 R, • 1,9 % uhličitanu sodného, • 0,1 % superabsorpčního polymeru (kopolymer kyseliny akrylové a akrylamidu).
Použita zemina třídy F6 Cl = saCl,
-6 CZ 34029 U1
Použito 57 % vody, vztaženo na celkovou hmotnost suchých složek.
Před experimentem byla zemina vysušena v laboratorní sušárně při teplotě 60 °C po dobu 24 hodin. Po této úpravě byla zemina míšena s přísadou po dobu 10 minut. Následně byla do směsi přimícháno 57 % (z hmotnosti suchých složek) vody. Množství vody přidané do směsi se řídilo hodnotou optimálního sednutí rozlitím (v rozmezí 680 až 750 mm). Konkrétně byla naměřena průměrná hodnota 700 mm. Míchání probíhalo minimálně 5, maximálně však 15 minut.
Veškeré míchání bylo prováděno v míchačce s nuceným oběhem při nastavených otáčkách na hodnotu 50 ot./minutu a laboratorních podmínkách (23±2 °C, 55±5% relativní vlhkosti vzduchu).
Z výsledné směsi byla vyrobena zkušební tělesa o rozměrech 100x100x100 mm, na kterých bylo následně provedeno stanovení rozhodujících parametrů.
Vlastnosti výrobku:
Pevnost v tlaku po 28 dnech zrání: 0,4 MPa
Lineární smrštění: 2,1 %

Claims (2)

NÁROKY NA OCHRANU
1. Přísada pro ztekucení zemin, vyznačující se tím, že obsahuje:
- 18 až 60 % hmoto, hydroxidu vápenatého,
- 38 až 80 % hmoto, cementu,
- plastifikační přísadu na bázi polykarboxylátu v množství 0 až 2 % hmota., nebo ztekucující přísadu, kterou je uhličitan sodný, v množství 1,5 až 2 % hmota.
2. Přísada podle nároku 1, vyznačená tím, že dále obsahuje 0,01 až 0,3 % hmota, kopolymeru kyseliny akrylové a akrylamidu.
CZ2020-37406U 2020-04-06 2020-04-06 Přísada pro ztekucení zemin CZ34029U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2020-37406U CZ34029U1 (cs) 2020-04-06 2020-04-06 Přísada pro ztekucení zemin

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2020-37406U CZ34029U1 (cs) 2020-04-06 2020-04-06 Přísada pro ztekucení zemin

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ34029U1 true CZ34029U1 (cs) 2020-05-26

Family

ID=70848242

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2020-37406U CZ34029U1 (cs) 2020-04-06 2020-04-06 Přísada pro ztekucení zemin

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ34029U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN108203281B (zh) 一种微膨胀注浆材料及其制备方法
EP3956273B1 (en) Shotcrete composition
JP5047745B2 (ja) 地盤改良材
KR101377475B1 (ko) 마사토와 마사토로부터 모래 분리에 따라 발생되는 슬러지를 이용한 황토 블록의 제조방법
HU228652B1 (en) Process for improving the engineering properties of soil
KR101096641B1 (ko) 지반 안정화 방법
CZ34029U1 (cs) Přísada pro ztekucení zemin
KR100230022B1 (ko) 토양고화제를 이용한 건축자재의 제조방법
KR101341103B1 (ko) 지반 경화용 조성물 및 그것을 포함하는 지반 경화체
KR0125466B1 (ko) 토양고화제
CZ2020196A3 (cs) Samozhutnitelná zálivka na bázi zemin
James et al. An appraisal on the parameters influencing lime stabilization of soils
JP4535793B2 (ja) 地盤注入材
KR101622257B1 (ko) 산업부산물을 이용한 말뚝 조성물 및 그를 이용한 철도용 연약지반 강화 말뚝
JP2018177896A (ja) 地盤の改良工法
CZ34653U1 (cs) Podkladní směs pod stavby
SK281711B6 (sk) Suspenzný injekčný prostriedok
KR102242173B1 (ko) 현장토를 사용하는 친환경성 다용도 유동화토 조성물
JP4798734B2 (ja) 水硬性組成物
RU2806607C1 (ru) Строительный материал
JP5645380B2 (ja) 地盤改良土及び地盤改良方法
CN117401938A (zh) 一种基于原状盾构渣土的预拌砂浆及其制备方法和应用
Harichane et al. EFFECT OF CaSO4· 2H2O ON THE PHYSICO-MECHANICAL PROPERTIES OF STABILIZED CLAYEY SOILS
CZ2005189A3 (cs) Zpusob výroby stavebních hmot a výrobku z popílkuzískaného fluidním spalováním tuhých fosilních paliv
JP2020164343A (ja) セメント組成物、固化処理方法、及び処理土の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20200526