CZ31109U1 - Koš na spalování pelet - Google Patents

Koš na spalování pelet Download PDF

Info

Publication number
CZ31109U1
CZ31109U1 CZ2017-33779U CZ201733779U CZ31109U1 CZ 31109 U1 CZ31109 U1 CZ 31109U1 CZ 201733779 U CZ201733779 U CZ 201733779U CZ 31109 U1 CZ31109 U1 CZ 31109U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
box
basket according
perforated steel
basket
square
Prior art date
Application number
CZ2017-33779U
Other languages
English (en)
Inventor
Ľubomír Šooš
Zuzana Kovačková
Kamila Víchová
Original Assignee
Kamila Víchová
Ľubomír Šooš
Zuzana Kovačková
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kamila Víchová, Ľubomír Šooš, Zuzana Kovačková filed Critical Kamila Víchová
Publication of CZ31109U1 publication Critical patent/CZ31109U1/cs

Links

Landscapes

  • Solid-Fuel Combustion (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká konstrukce koše na spalování pelet, zejména v krbech a kamnech. Jedná se o tzv. košíky na pelety umísťované do ohniště krbů nebo kamen. Technické řešení patří do oblasti vytápění pevnými palivy.
Dosavadní stav techniky
K vytápění obytných prostor krby, kamny a sporáky se jako palivo od nepaměti používalo dřevo. Po ropné krizi roku 1973 počíná rozvoj topných zařízení na bázi obnovitelných zdrojů energie, mimo jiné i pelet, pro jejichž aplikaci byla vyvinuta speciální zařízení: kamna na pelety (pellet stowes) a krbové vložky na pelety (pellet fireplace inserts). Tato speciální zařízen vyžadují investice jednak do vlastního zařízení a dále do komína nebo jeho úpravy, do zásobníku paliva apod.
V domácnostech, chatách, společenských a rekreačních prostorách zůstala zachována celá řada původních krbů nebo kamen, ať již otevřených nebo opatřených dvířky. K hoření mohou využívat vzduch z místnosti a/nebo přívod vzduchu z venku, mohou vytápět jednu místnost nebo více místností, ať již rozvodem ohřátého vzduchu, anebo prostřednictvím vodního výměníku tepla. Tato topná zařízení jsou však způsobilá ke spalování pouze kusového dřeva, dřevního odpadu nebo briket. Takové vytápění klade nároky na fyzickou práci, vyžaduje značné skladovací prostory a je rovněž zdrojem nečistot při manipulaci a přikládání. Otevřené krby mohou být příčinou požárů v důsledku jisker vyletujících z ohniště do otevřeného prostoru před krbem. Aby se tomu zabránilo, jsou nutná dodatečná opatření.
V posledních letech začali někteří zahraniční výrobci nabízet koš na pelety (pelletbasket) na spalování pelet v krbech. Jedná se ale jen o jednoduchou nádobu s průduchy o různých tvarech ve stěnách a dně, do níž se nasypou pelety. V těchto koších na pelety není zajištěn dostatečný přívod vzduchu a nastává problém s efektivním hořením. Oka nebo škvíry průduchů se totiž ucpávají, jednak samotnými peletami, jednak popelem, a v důsledku toho se z ohniště kouří. Plocha průduchů je omezená, neboť se průduchy nacházejí jen ve stěnách a dně koše. Tento nedostatek výrobci řešili tak, že prostor koše QAITO miskového tvaru rozdělili jehlanovitou svislou vestavbou na dva sektory, přičemž i vestavba má průduchy s vertikálním přívodem vzduchu. Nedostatek tohoto řešení spočívá v tom, že neumožňuje regulaci přívodu vzduchu. Koš je omezen jen na pevně daný objem pelet a neumožňuje vytvořit modulární stavbu ke zvětšení objemu.
Ze stavu techniky není známo žádné zařízení, které by umožňovalo efektivní spalování pelet, i horší kvality, v krbech a kamnech. To vedlo původce k řešení problému vhodnými technickými prostředky.
Výsledkem jejich úsilí je dále popsaná konstrukce koše na spalování pelet v krbech a kamnech.
Podstata technického řešení
Výše uvedené nevýhody v podstatě odstraňuje předložená konstrukce koše na spalování pelet v krbech a kamnech. Originalita řešení spočívá v umístění horizontálních vnitřních kanálů k přívodu sekundárního vzduchu nacházejících se v objemu koše, což umožňuje efektivní spalování pelet v otevřených i uzavřených krbech, krbových kamnech nebo jiných topeništích určených ke spalování kusového palivového dřeva, dřevěného odpadu, briket apod. Požadovanou intenzitu hoření lze regulovat pomocí původních systémů regulace přívodu vzduchu a odvodu spalin umístěných na krbech nebo kamnech.
Podstata technického řešení spočívá v tom, že koš na spalování pelet je tvořen buď monolitickou nebo modulární hranatou nebo oválnou krabicovitou konstrukcí se stěnami z děrovaných ocelových plechů a se dnem. Přitom dno může být plné, např. z ocelového plechu, nebo vyrobené z děrovaného ocelového plechu, anebo může být zcela otevřené. Podstatným znakem řešení je horizontální provzdušňovací kanál z děrovaného ocelového plechu, který je osazen mezi protileh
- 1 CZ 31109 U1 lými stěnami krabicové konstrukce. Horizontální provzdušňovací kanál může být jeden, mohou být dva nebo jich může být i více, což závisí na výšce krabicovité konstrukce.
Na nej spodnější horizontální provzdušňovací kanál z ocelového děrovaného plechu zespodu navazuje alespoň jeden vertikální provzdušňovací kanál z děrovaného ocelového plechu ústící do otvoru ve dně. Obyčejně se použijí dva vertikální provzdušňovací kanály umístěné v 1/3 a ve 2/3 délky horizontálního provzdušňovacího kanálu. U některých provedení koše na spalování pelet v krbech a kamnech mají otvory ve dně regulační šoupátka nebo klapky k regulaci přívodu vzduchu. Vertikální provzdušňovací kanály umožňují přivádět mezi pelety sekundární vzduch k hoření a tím zajistit bezproblémové hoření i méně kvalitních pelet, případně pelet s obsahem kůry. Bezproblémové se též jeví spalování pelet z agrobiomasy.
Horizontální provzdušňovací kanál z děrovaného ocelového plechu je čtvercového nebo kosočtvercového průřezu a svými příčnými hranami je orientován vertikálně, přičemž má zcela nebo částečně uzavřenou spodní hranu. Alternativně lze použít i kruhový průřez. Pak má buď vespod štěrbinu, anebo je bez štěrbiny.
Horizontální provzdušňovací kanál má zcela nebo částečně otevřená čela. Je výhodné, pokud je čelo otevřeno jen v horní polovině světlého průřezu horizontálního provzdušňovacího kanálu.
Otvory v děrovaných ocelových plechách jsou kruhové nebo hranaté (čtverec, obdélník, kosočtverec, mnohoúhelník). Kruhové otvory mohou mít průměr 6 až 9 mm, hranaté otvory jsou např. 6x6 mm, 6x8 mm, 8x8 mm apod., tj. světlá plocha otvoru je 28 až 65 mm2. Přitom plocha otvorů představuje 30 až 60 % plochy stěn, dna a horizontálních provzdušňovacích kanálů i vertikálních provzdušňovacích kanálů.
Hranatá nebo oválná krabicovitá konstrukce má hrany zpevněny úhelníky, např. o profilu „L“, které tvoří rám, a má též krátké nohy určené k postavení na dno krbu nebo kamen. Nejvýše položená krabicovitá konstrukce v sestavě je k usnadnění manipulace s košem opatřena horní obrubou.
Za účelem pohodlného dosypání pelet je u alternativního provedení koše na spalování pelet v krbech a kamnech horní část stěny z děrovaného ocelového plechu opatřena odklopnými dvířky zajištěnými zámkem.
Namísto kotlových plechů lze použít i obyčejné plechy, případně nerezové materiály, tak aby to negativně neovlivnilo životnost zařízení. Koš na pelety je navržen v rozměrových řadách podle velikosti ohniště, ve kterém má být umístěn. Základní provedení má rozměry 330 x 230 x 235 mm (délka x šířka x výška), v provedení mini pak 200 x 150 x 175 mm, přičemž rozměry jsou variabilní podle přání zákazníka a rozměrů krbového ohniště.
Technické řešení lze provést jako monolitické, které je tvořeno jedinou hranatou nebo oválnou krabicovitou konstrukcí, jež má dno a nad sebou uspořádané dva horizontální provzdušňovací kanály a alespoň dva vertikální provzdušňovací kanály. Tato konstrukce umožňuje provozovat koš na spalování pelet s menším obsahem pelet, především v krbech a kamnech s menším ohništěm. Přitom je sice čas hoření kratší, ale toto provedení skýtá při pohledu na plamen lepší estetický zážitek.
Technické řešení lze rovněž provést jako modulární hranatou nebo oválnou krabicovitou konstrukci, která jev nejjednodušším případě tvořena spodním krabicovitým dílem s plným nebo děrovaným dnem a horním krabicovitým dílem s otevřeným dnem. Jak spodní krabicovitý díl, tak i horní krabicovitý díl mají horizontální provzdušňovací kanál. Modulární krabicovitá konstrukce může být hranatá nebo oválná. V rozšířeném provedení sestává ze spodního krabicovitého dílu s plným nebo děrovaným dnem a z horního krabicovitého dílu s otevřeným dnem. Jak spodní krabicovitý díl, tak i horní krabicovitý díl mají horizontální provzdušňovací kanál. Přitom mezi spodní krabicovitý díl a horní krabicovitý díl modulární hranaté nebo oválné krabicovité konstrukce je vložen alespoň jeden střední krabicovitý díl s otevřeným dnem. Tato konstrukce zvětšuje objem spalovaných pelet a tím prodlužuje dobu hoření a množství tepla uvolněného z jedné náplně.
-2CZ 31109 Ul
Zdokonalená konstrukce koše na spalování pelet v krbech a kamnech může být opatřena zapalovacím zařízením umístěným obyčejně vjednom rohu monolitické nebo modulární krabicovité konstrukce, vjednom provedení zevně na stěně z ocelových děrovaných plechů.
V jiném provedení je koš na spalování pelet v krbech a kamnech řešen tak, že otvorem ve stěně z děrovaných ocelových plechů v monolitické nebo modulární konstrukci je dovnitř vloženo zapalovací zařízení, které je výsuvné směrem ven. Zapalovací zařízení předsta^mje oddělený prostor ke vložení zápalné vsázky, která je překryta krytem. Další zdokonalení představuje ventilátor poháněný např. pružinovým systémem, přičemž ventilátor připojený k zapalovacímu zařízení může být navíc odnímatelný otvorem ve stěně krabicovité konstrukce.
Je-li monolitický spodní díl modifikován roštem, pak jej lze použít ke grilování nebo opékání.
Koš na spalování pelet se po naplnění peletami vloží do krbu, kamen nebo ohniště a při použití pevného podpalovače nebo třísek se na jedné straně na povrchu zapálí. Následně probíhá proces hoření regulovaný ovládacími zařízeními přívodu vzduchu a komínového tahu, která jsou součástí původního krbu nebo kamen. V případě otevřeného krbu lze regulaci hoření do určité míry provádět regulací komínového tahu. Hoření jedné náplně 6 až 7 kg pelet trvá 3 až 6 hodin v závislosti na regulaci hoření. Před dohořením náplně je možno palivo - pelety opakovaně doplňovat v objemu cca 40 až 50 % původní náplně. Koš na spalování pelet lze používat opakovaně až do konce doby životnosti.
Výhody navrhované konstrukce koše na spalování pelet v krbech a kamnech jsou zřejmé z účinků, kterými se projevuje. Všeobecně lze konstatovat, že umožňuje opakovaně používat pelety jako moderní palivo pocházející z obnovitelných zdrojů, které je snadno dostupné v 15 kg pytlích, s nimiž se pohodlně manipuluje. Konstrukce je použitelná v existujících zařízeních na spalování dřeva, a to v otevřených i uzavřených krbech, krbových a jiných kamnech nebo v jiných ohništích určených ke spalování kusového palivového dřeva, dřevěného odpadu a briket, a to bez zásahu do konstrukce těchto zařízení. Manipulace s peletami je čistá, přitom jedna náplň hoří poměrně dlouho bez nutnosti zásahu a manipulace. Před dohořením předchozí náplně lze palivo - pelety bezpečně doplňovat. Zařízení na spalování pelet, tzv. koš na pelety, jakožto ocelová konstrukce, poté, co byla vyhřátá hořícími peletami, vyzařuje ještě delší dobu teplo a plní tak funkci topného tělesa. Pelety je možno využívat bez dodatečných investic do speciálních peletových kamen, krbových vložek a do rekonstrukcí komínových těles, případně do stavby nových komínů.
Manipulace s palivem je snadná a čistá a jeho zabezpečení je jednoduché. Koš na spalování pelet se snadno instaluje, a to tak, že se ručně vyjme původní vložka z krbu nebo kamen a uchová se pro případ dalšího využití v původním režimu s původním palivem. Pokud k tomu má dojít, pak se koš na pelety pro toto období jednoduše uskladní s minimálními nároky na miste. Využití pelet v koši na pelety v otevřených ohništích, zejména krbech, zvýší bezpečnost těchto zařízení, neboť pelety nejiskří, nevyletují a nevypadávají z ohniště a po shoření části paliva se nerozpadávají. Koš na spalování pelet lze použít i ke grilování a opékání.
Koš na spalování pelet využívaný pro vytápění umožňuje spalovat biomasu při nízkých emisích a vysoké energetické účinnosti. Pro roztopení se může použít odnímatelný ventilátor nebo jednoduché ruční dmychadlo určené ke grilování. Provoz topení s košeni na spalování pelet je jednodušší, protože není třeba připravovat třísky a klást palivové dřevo do vrstev vhodných k rozdělání ohně, ačkoli úplné rozhoření si vyžádá poměrně delší čas. Pelety lze do koše doplňovat, ale tepelný výkon nelze zvýšit; ten je omezen rozměry koše a objemem v něm obsažených pelet.
Objasnění výkresů
Konstrukce koše na spalování pelet v krbech a kamnech bude dále objasněna pomocí výkresů, na nichž jsou vesměs axonometrické pohledy na jeho různá provedení. Obr. 1 představuje jedno provedení koše jako monolitickou krabicovitou konstrukci, na obr. 2 je táž kons trukce v jiném pohledu, na obr. 3 je modulární konstrukce s zapalovacím zařízením, na obr. 4 bez zapalovacího zařízení, obr. 5 představuje spodní krabicovitý díl A s plným dnem, obr. 6 spodní krabicovitý díl A s děrovaným dnem, na obr. 7 je spodní krabicovitý díl A se zapalovacím zařízením umístě-3CZ 31109 U1 ným uvnitř krabicovitého dílu, na obr. 8 je v nadhledu střední krabicovitý díl C se zcela otevřeným čelem horizontálního provzdušňovacího kanálu, na obr. 9 je v nadhledu krabicovitý díl C s částečně otevřeným čelem horizontálního provzdušňovacího kanálu, na obr. 10 je v podhledu střední krabicovitý díl C s částečně otevřeným čelem horizontálního provzdušovacího kanálu, na obr. 11 je v nadhledu homí krabicovitý díl B s částečně otevřeným čelem horizontálního provzdušňovacího kanálu, na obr. 12 je v podhledu homí krabicovitý dílB s částečně otevřeným čelem horizontálního provzdušňovacího kanálu, na obr. 13 je v nadhledu homí krabicovitý díl B se zcela otevřeným čelem horizontálního provzdušňovacího kanálu a na obr. 14 je kryt zapalovače.
Příklady uskutečnění technického řešení
Následující příklady uskutečnění užitného vzoru slouží pouze k objasnění předloženého technického řešení a nikterak neomezují rozsah ochrany. Odborníci znalí stavu techniky mohou nalézt prostřednictvím rutinních experimentů řadu řešení ekvivalentních k těm, jež jsou zde popsána.
taková řešení zůstávají v rozsahu následujících patentových nároků. Pro odborníky znalé stavu techniky není problém dimenzovat taková zařízení a zvolit pro ně vhodný materiál a konstrukční uspořádání, což jsou znaky, které zde nebyly detailně řešeny.
Příklad 1
Jedná se o provedení koše na spalování pelet v krbech a kamnech jako monolitické konstrukce podle obr. 1 a 2. Toto provedení je tvořeno monolitickou hranatou krabicovitou konstrukcí se stěnami 4 z děrovaných ocelových plechů a se dnem rovněž vyrobeným z děrovaného ocelového plechu. Jeho součástí jsou dva horizontální provzdušňovací kanály 2 z děrovaného ocelového plechu, které jsou osazeny nad sebou mezi protilehlými stěnami 4 krabicovité konstrukce. Horizontální provzdušňovací kanály 2 jsou čtvercového průřezu a svými příčnými hranami jsou orientovány vertikálně. Na spodní horizontální provzdušňovací kanál 2 z děrovaného ocelového plechu vespod navazují dva vertikální provzdušňovací kanály 3 z děrovaného ocelového plechu, které ústí do dvou otvorů ve dně umístěných v 1/3 a ve 2/3 délky horizontálního provzdušňovacího kanálu 2. Horizontální provzdušňovací kanály 2 mají otevřená čela a zcela uzavřenou spodní hranu. Děrované ocelové plechy mají čtvercové otvory 8x8 mm. Rohy hranaté krabicové konstrukce jsou zpevněny úhelníky ve tvaru „L“, které tvoří rám. Hranatá krabicová konstrukce je nahoře ukončena homí obrubou 8 ve tvaru „U“.
Alternativně lze vytvořit další provedení s podstatnými znaky obsaženými v nárocích na ochranu. Příklad 2
Tento příklad provedení koše na spalování pelet v krbech a kamnech v modulární modifikaci je znázorněn na obr. 3. Modulární hranatá krabicová konstrukce je trojdílná a sestává ze spodního krabicovitého dílu A s děrovaným dnem a z horního krabicového dílu B s otevřeným dnem. Mezi spodní krabicovitý díl A a homí krabicovitý díl B modulární hranaté krabicovité konstrukce je vložen jeden střední krabicovitý díl C s otevřeným dnem. Spodní krabicovitý díl A je tvořen hranatou krabicovitou konstrukcí se stěnami 4 z děrovaných ocelových plechů a se dnem. Dno je vyrobeno z děrovaného ocelového plechu, jak je znázorněno na obr. 6. Alternativně může být dno vyrobeno z plného ocelového plechu, jak je znázorněno na obr. 5. Koš podle obr. 5 je dále tvořen jedním horizontálním provzdušňovacím kanálem 2 z děrovaného ocelového plechu, který je osazen mezi protilehlými stěnami 4 krabicové konstrukce. Horizontální provzdušňovací kanál má čtvercový průřez a svými příčnými rameny je orientován vertikálně. Zespod na něj navazují dva vertikální provzdušňovací kanály 3 z děrovaných ocelových plechů, které ústí do dvou otvorů ve dně. Vertikální provzdušňovací kanály 3 jsou umístěny v 1/3 a ve 2/3 délky horizontálního provzdušňovacího kanálu 2. Horizontální provzdušňovací kanál 2 má zcela otevřená čela a jeho spodní hrana je zcela uzavřena. Děrované ocelové plechy mají obdélníkové otvory 8x6 mm. Rohy hranaté krabicové konstrukce jsou zpevněny úhelníky 1 ve tvaru „L“, které vytvářejí rám. Na stěně 4 z děrovaných ocelových plechů je zevně přestavitelně a odnímatelně upevněno zapalovací zařízení 5. Alternativně může být zapalovací zařízení 5 umístěno v rohu a uvnitř hranaté krabicovité konstrukce, jak je vidět na obr. 7.
-4CZ 31109 U1
Střední krabicovitý díl C je rovněž tvořen hranatou krabicovitou konstrukcí se stěnami 4 z děrovaných ocelových plechů, která má otevřené dno. Dále je tvořen jedním horizontálním provzdušňovacím kanálem 2 z děrovaného ocelového plechu, který je osazen mezi protilehlými stěnami 4 krabicovité konstrukce. Horizontální provzdušňovací kanál 2 je čtvercového průřezu, svými příčnými hranami je orientován vertikálně a jeho čela jsou částečně otevřená, a to trojúhelníkovými průchody v horní části ústí, jak je vidět na obr. 9. Alternativně může mít horizontální provzdušňovací kanál 2 zcela otevřená čela ve tvaru čtverce - viz obr. 8.
Horizontální provzdušňovací kanál 2 může mít jen částečně uzavřenou spodní hranu, čímž vzniká široká podélná štěrbina - viz obr. 10. Děrované ocelové plechy mají obdélníkové otvory 8x6 mm. Rohy hranaté krabicové konstrukce jsou zpevněny úhelníky 1 ve tvaru „L“, které tvoří rám.
Rovněž horní krabicovitý díl B je tvořen hranatou krabicovitou konstrukcí se stěnami 4 z děrovaných ocelových plechů a s otevřeným dnem. Dále je tvořen jedním horizontálním provzdušňovacím kanálem 2 z děrovaného ocelového plechu, který je osazen mezi protilehlými stěnami 4 krabicovité konstrukce. Horizontální provzdušňovací kanál 2 má čtvercový průřez a svými příčnými hranami je orientován vertikálně. Jeho čela jsou v horní části částečně otevřena ve tvaru trojúhelníku, jak je zřejmé z obr. 11 a 12. Alternativně může mít horizontální provzdušňovací kanál 2 zcela otevřená čela ve tvaru čtverce - viz obr. 13. Rovněž zde má horizontální provzdušňovací kanál 2 jen částečně uzavřenou spodní hranu, což vytváří širokou podélnou štěrbinu, jak je vidět na obr. 11 až 13. Děrované ocelové plechy mají obdélníkové otvory 8x6 mm. Rohy hranaté krabicovité konstrukce jsou zpevněny úhelníky 1 ve tvaru „L“, které tvoří rám. Hranatá krabicovitá konstrukce má horní obrubu 8. Horní část stěny 4 z děrovaného ocelového plechu má odklopná dvířka 9 zajištěná zámkem 10. Spodní krabicovitý díl A, střední krabicovitý díl C a horní krabicovitý díl B mají krátké nohy.
Alternativně lze vytvořit další provedení s podstatnými znaky obsaženými v nárocích na ochranu. Např. na obr. 4 je znázorněna konstrukce na spalování pelet v krbech a kamnech v podobě modulární hranaté krabicovité konstrukce bez zapalovacího zařízení. V tomto případě lze vsázku zapálit shora pomocí pevného nebo kapalného zapalovače pelet. Při tom se k rozdmýchání ohně použije ruční mechanické dmychadlo ohně používané při grilování, nebo klasický měchový fukar. Z konstrukčního hlediska spočívá rozdíl mezi konstrukcí podle obr. 4 a konstrukcemi podle obr. 12 a 13 jen v tom, že čela horizontálních provzdušňovacích kanálů 2 jsou zcela odkryta a obvod horizontálních provzdušňovacích kanálů 2 je po celé jejich délce nepřerušen.
Příklad 3 představuje doplněk k provedením podle předchozích příkladů. Na obr. 14 je speciálně řešené zapalovací zařízení 5, které je překryto krytem 6. V alternativním provedení může mít zapalovací zařízení 5 navíc ventilátor 7.
V jiném alternativním provedení je ventilátor 7 odnímatelný otvorem ve stěně 4 krabicovité konstrukce.
Popsané zařízení na spalování pelet najde využití především ve vytápěcí technice, zejména v krbech a kamnech.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (19)

1. Koš na spalování pelet v krbech a kamnech, vyznačující se tím, že je tvořen monolitickou nebo modulární hranatou nebo oválnou krabicovitou konstrukcí se stěnami (4) z děrovaných ocelových plechů a se dnem, které jez plného nebo děrovaného ocelového plechu, nebo je otevřené, přičemž mezi protilehlými stěnami (4) se nachází alespoň jeden horizontální provzdušňovací kanál (2) z děrovaného ocelového plechu.
2. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že na horizontální provzdušňovací kanál (2) navazuje alespoň jeden vertikální provzdušňovací kanál (3) z děrovaného ocelového plechu ústící do otvoru ve dně.
-5 CZ 31109 Ul
3. Koš podle nároku 2, vyznačující se tím, že otvory ve dně jsou opatřeny regulačními šoupátky nebo klapkami.
4. Koš podle nároku 1, vyznačující se (2) má čtvercový průřez a je svými příčnými hranami orientován vertikálně.
5. Koš podle nároku 1, vyznačující se (2) má zcela nebo částečně uzavřenou spodní hranu.
6. Koš podle nároku 1, vyznačující se (2) má zcela nebo částečně otevřená čela.
7. Koš podle nároku 1, vyznačující se hově nebo hranaté otvory.
tím, že horizontální provzdušňovací kanál tím, že horizontální provzdušňovací kanál tím, že horizontální provzdušňovací kanál tím, že děrované ocelové plechy mají kru-
8. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že plocha otvorů v děrovaných ocelových plechách činí 30 až 60 % plochy stěn (4), dna, horizontálních provzdušňovacích kanálů (2) a vertikálních provzdušňovacích kanálů (3).
9. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že hranatá nebo oválná krabicovitá konstrukce má hrany zpevněny úhelníky (1), které tvoří rám.
10. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že hranatá nebo oválná krabicovitá konstrukce je opatřena nohami.
11. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že hranatá nebo oválná krabicovitá konstrukce je opatřena homí obrubou (8).
12. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že stěna (4) z děrovaného ocelového plechu má odklopná dvířka (9) zajištěná zámkem (10).
13. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že je tvořen monolitickou hranatou nebo oválnou krabicovitou konstrukcí, v níž jsou nad sebou uspořádány dva horizontální provzdušňovací kanály (2).
14. Koš podle nároku 1, vyznačující se tím, že modulární hranatá nebo oválná krabicovitá konstrukce sestává ze spodního krabicovitého dílu (A) se dnem a horního krabicovitého dílu (B) s otevřeným dnem.
15. Koš podle nároku 14, vyznačující se tím, že mezi spodní krabicovitý díl (A) a homí krabicovitý díl (B) modulární hranaté nebo oválné krabicovité konstrukce je vložen alespoň jeden střední krabicovitý díl (C) s otevřeným dnem.
16. Koš podle některého z nároků lažl5, vyznačující se tím, že na stěně (4) z děrovaných ocelových plechů monolitické nebo modulární hranaté nebo oválné krabicovité konstrukce je zevně přestavitelně a odnímatelné upevněno zapalovací zařízeni (5).
17. Koš podle některého z nároků lažl5, vyznačující se tím, že stěna (4) z děrovaných ocelových plechů monolitické nebo modulární hranaté nebo oválné krabicovité konstrukce je opatřena otvorem ke vložení zapalovacího zařízení (5) výsuvného směrem ven.
18. Koš podle nároku 16 nebo 17, vyznačující se tím, že zapalovací zařízení (5) je opatřeno krytem (6).
19. Koš podle nároku 16 nebo 17, vyznačující se tím, že součástí zapalovacího zařízení (5) je ventilátor (7).
CZ2017-33779U 2016-07-01 2017-06-05 Koš na spalování pelet CZ31109U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK5040-2016U SK7775Y1 (sk) 2016-07-01 2016-07-01 Košík na spaľovanie peliet

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ31109U1 true CZ31109U1 (cs) 2017-10-23

Family

ID=56989671

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2017-33779U CZ31109U1 (cs) 2016-07-01 2017-06-05 Koš na spalování pelet

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ31109U1 (cs)
SK (1) SK7775Y1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
SK7775Y1 (sk) 2017-05-03
SK50402016U1 (sk) 2016-10-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU132530U1 (ru) Твердотопливный котел длительного горения
CN211650344U (zh) 一种以生物质为燃料的炉子
US4292933A (en) Furnace
CN201724256U (zh) 一种燃料灰垢易排出的环保型生物质能颗粒燃烧炉
KR101771983B1 (ko) 고기구이 불판을 갖는 화목 난로
CZ31109U1 (cs) Koš na spalování pelet
CN101581447A (zh) 一种燃料笼及具有该燃料笼的燃烧器
CN201539853U (zh) 一种燃料笼及具有该燃料笼的燃烧器
CN209782715U (zh) 一种燃烧生物质颗粒燃料的炊事炉
PL226498B1 (pl) Mechanizm napowietrzania komory paleniskowej w palniku peletów
US2291790A (en) Incinerator
KR20150006393A (ko) 로스톨
KR20150140881A (ko) 실내에 설치하는 화목보일러
JP2012145324A (ja) 薪ストーブ
KR20150118692A (ko) 화목 및 펠릿 겸용 이동식 구들보일러
KR102297258B1 (ko) 유해연소가스를 제거 가능한 펠릿 난로
KR20150070812A (ko) 화목난로용 연소기
SK50162016A3 (sk) Krbová ohnisková vložka na spaľovanie peliet
JP6756963B1 (ja) ペレット燃焼器、及びペレット用ストーブ
CN220436572U (zh) 一种生物质燃料炉
CN211476010U (zh) 一种以生物质为燃料的炉子
CN207247274U (zh) 高效环保煤柴多用炉
US10488050B2 (en) Wood stove insert
KR20110091960A (ko) 난로 겸용 보일러
CN200938789Y (zh) 养禽育雏用高效节能锯末炉

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20171023

MK1K Utility model expired

Effective date: 20210605