CZ307549B6 - Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace - Google Patents

Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace Download PDF

Info

Publication number
CZ307549B6
CZ307549B6 CZ2006-362A CZ2006362A CZ307549B6 CZ 307549 B6 CZ307549 B6 CZ 307549B6 CZ 2006362 A CZ2006362 A CZ 2006362A CZ 307549 B6 CZ307549 B6 CZ 307549B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
camera
vehicles
moving
traffic flow
vehicle
Prior art date
Application number
CZ2006-362A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2006362A3 (cs
Inventor
Libor Ládyš
Original Assignee
Ekola Group, Spol. S R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ekola Group, Spol. S R. O. filed Critical Ekola Group, Spol. S R. O.
Priority to CZ2006-362A priority Critical patent/CZ307549B6/cs
Priority to SK71-2007A priority patent/SK712007A3/sk
Priority to ATA872/2007A priority patent/AT503740B1/de
Priority to DE102007025849A priority patent/DE102007025849A1/de
Publication of CZ2006362A3 publication Critical patent/CZ2006362A3/cs
Publication of CZ307549B6 publication Critical patent/CZ307549B6/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08GTRAFFIC CONTROL SYSTEMS
    • G08G1/00Traffic control systems for road vehicles
    • G08G1/01Detecting movement of traffic to be counted or controlled
    • G08G1/04Detecting movement of traffic to be counted or controlled using optical or ultrasonic detectors

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Traffic Control Systems (AREA)

Abstract

Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace se provádí snímáním pohybujících se dopravních prostředků jedinou elektronickou kamerou. Výstupní video signál v elektronické podobě z kamery (1) obsahuje v rámci jediné snímané scény pohybující se dopravní prostředek (0) a referenční vzdálenost Lref o známé velikosti. Obraz měřeného dopravního prostředku (0) je zpracován v příslušném zařízení softwarem tak, že pohybující se dopravní prostředky (0) jsou rozpoznávány oproti statickému pozadí dle jejich rozměrů a jsou porovnáním s referenční vzdáleností Lref klasifikovány do jednotlivých nedefinovaných tříd. Referenční vzdálenost Lref může být také uspořádána ve směru snímání kamery (1) manuálně a je pak snímána současně se snímanou scénou při snímání měřeného dopravního prostředku (0).

Description

Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace
Oblast techniky :
Vynález se týká způsobu měření intenzity pohybujících se objektů, zejména dopravních prostředků, jejich klasifikace a měření dalších doplňujících informací o dopravním proudu.
Dosavadní stav techniky:
Dosavadní známé způsoby měření intenzity dopravy a sčítaní dopravy jsou:
Mechanicky - manuálně
Tento systém, jeho přesnost, spolehlivost je závislá na subjektivním přístupu člověka provádějícím sčítání v terénu. Nevýhodou tohoto přístupu jsou značné nároky na organizaci a zajištění pracovních sil. Výhodou je však vysoká mobilita.
Tlakový princip
Vozidlo přejíždí tlakové čidlo - pružnou trubku (hadici) nataženou přes komunikaci a zařízení na konci tohoto čidla vyhodnocuje počet náprav. Nevýhodou tohoto systému je nepřesnost následného vyhodnocení počtu vozidel a kategorií vozidel z údajů o počtech náprav. Další nevýhodou je poměrně krátká životnost těchto zařízení, jejich spolehlivost a nutnost zasahování do vozovky při stabilizaci tohoto systému na povrchu.
Indukční smyčka
Elektronický systém zaznamenává narušení elektromagnetického pole této smyčky a tím vyhodnocuje průjezdy vozidel přes tuto smyčku a klasifikuje vozidla dle kategorií - osobní, nákladní, atd. Nevýhodou tohoto systému je však zásah do povrchu komunikace a menší životnost smyčky zabudované do komunikace. Jedná se o stacionární zařízení a nevýhodou tohoto systému je tedy značná imobilita a zranitelnost.
Mikrovlnný systém
Tento systém využívá principu radarového snímání pohybujícího se objektu - měření rychlosti radarem - dooplerův jev. Radarový signál skenuje komunikaci a dle průjezdu vozidel vyhodnocuje odražené signály od projíždějících vozidel, které elektronické vyhodnocovací zařízení registruje jako průjezd vozidla a dle délky odezvy provádí klasifikaci do jednotlivých kategorií. Toto zařízení umožňuje za určitých definovaných podmínek umístění i nastavení i měření rychlosti vozidel. Nevýhodou systému je citlivost na počáteční nastavení, polohu radaru radarového paprsku vůči komunikaci a tedy náročnější kalibraci systému pro vyšší přesnost sčítání i měření rychlosti, především při vyšším počtu jízdních pruhů a rozlišení jednotlivých směrů. Další nevýhodou je i citlivost systému na odrazy elektromagnetických vln a vznik chybných odezev. Zařízení pro vyšší počet jízdních pruhů z důvodu vyšších nároků na nastavení - kalibraci neumožňuje rychlé mobilní přesuny a je náročné na kvalitní výběr měřicího místa a umístění systému. Nejvhodnější umístění je zpravidla přímo nad komunikací.
Ultrazvukový systém.
Tento systém využívá principu ultrazvukového snímání pohybujícího se objektu. Ultrazvukový signál je vysílán vysílačem na komunikaci, kde dochází kjeho odrazu a zpracování v přijímači tohoto signálu. Při průjezdu vozidla dochází k rozdílné odezvě, která se v elektronickém vyhodnocovacím zařízení registruje jako průjezd vozidla a dle délky odezvy provádí klasifikaci do jednotlivých kategorií. Toto zařízení umožňuje za určitých definovaných podmínek umístění a nastavení i měření rychlosti vozidel. Ultrazvukový systém má obdobné vlastnosti jako mikrovlnné systémy. Nejvhodnější umístění je také zpravidla přímo nad komunikací.
- 1 CZ 307549 B6
Optický systém
Tento systém využívá principu přerušení dopadajícího světla na světlocitlivý snímač, který je zpravidla nainstalován ve středu jízdního pruhu a po průjezdu vozidla nad tímto snímačem vysílá impulsy do sčítacího zařízení, kde jsou tyto impulsy vyhodnoceny nejen jako počet, ale dle jejich délky i jako kategorie vozidla. Nevýhodou tohoto systému je jeho instalace uprostřed jízdního pruhu, zranitelnost snímače a závislost na světelných podmínkách.
Do oblasti optických systémů patří i systémy využívající ke snímání průjezdu vozidla kamery. Systém podle patentu CZ 295326, který používá ke snímání průjezdu pohyblivého objektu měřicími stanovišti alespoň jednu kameru na každém stanovišti, potom vyhodnocuje časový interval průjezdu pohybujícího se objektu mezi měřicími stanovišti. Pro činnost tohoto systému musí tedy být nejméně dvě měřicí stanoviště. Z obrazu snímaného objektu, který se přivádí v elektronické podobě do vyhodnocovacího obvodu, se vyčlení charakteristické příznaky pohybujícího se objektu, vyhodnotí se čas průjezdu pohybujícího se objektu příslušným měřicím stanovištěm, přičemž tyto údaje se přenesou z měřených stanovišť, prostřednictvím komunikační sítě do centrální jednotky, ve které se provádí vyhodnocení časového intervalu průjezdu pohybujícího se objektu mezi jednotlivými měřicími stanovišti.
Za výhodu se u tohoto řešení považuje zmenšení objemu přenášených informací komunikační sítí tím, že se ze snímaného obrazu vyberou pouze typické příznaky pohybujících se objektů.
Za omezení však nutno považovat - nutnost instalace kamery nejméně na dvou stanovištích.
Všechny výše uvedené technické systémy nejsou tedy dostatečně mobilní a vyžadují zvýšené nároky na instalaci na komunikaci, zpravidla i zásah do vlastní komunikace, a na vlastní provoz. Neumožňují zpětnou kontrolu a případnou korekci naměřených dat za předpokladu, že není s tímto systémem nainstalovaná kamera, která však vyžaduje synchronizaci záznamu obrazu s ostatními zařízeními. Nicméně i tento záznam je pouze podpůrným podkladem pro dodatečné vyhodnocení. Systémy, které nejsou v kontaktu s povrchem komunikace, však vyžadují instalaci většinou nad komunikací a snímání ve směru komunikace. To zvyšuje nároky na instalaci těchto zařízení při normálním provozu a jejich imobilitu.
Známé řešení podle DE 41 28 312 využívá videokameru ke snímání hustoty dopravního provozu, vyhodnocení se však prování pouze porovnáním obrysů vozidel s dříve nasnímanými. Toto řešení nepodává reálné výsledky.
Známé řešení podle WO 03052715 využívá ke snímání dopravního proudu čidla, která mají jenom vymezenou možnost snímání vozidel. Toto řešení je složité, zejména na instalaci.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje navržený způsob a zařízení pro měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace, zejména intenzity provozu, kategorie dopravních prostředků a dalších doplňujících dopravně inženýrských parametrů, např. rychlost projíždějících vozidel, plynulost dopravního proudu a další, jehož podstata spočívá v tom, že snímání pohybujících se dopravních prostředků, je prováděno pouze jedinou elektronickou kamerou, a to nezávisle na její poloze vůči komunikaci, po které se dopravní prostředky pohybují. Je možné provádět snímání dopravních prostředků pohybujících se po komunikaci jak kolmo, tak i šikmo, ale i v ose pohybujícího se dopravního prostředku a to z libovolné vzdálenosti, která je omezena pouze technickými možnostmi a parametry snímacího zařízení, kamery, od komunikace, a to i vícepruhové.
-2CZ 307549 B6
Řešení podle vynálezu umožňuje přesnou klasifikaci dopravních prostředků i možnost měření rychlosti jejich průjezdu, respektive pohybujících se dopravních prostředků ve sledovaném profilu, a to včetně rozlišení jednotlivých pruhů a směrů pohybu v rámci jediné snímané scény.
Výstupní signál z elektronické kamery, který v rámci jedné snímané scény obsahuje statické pozadí a pohybující se dopravní prostředek, je v elektronické podobě přenesen prostřednictvím komunikační sítě do řídicí jednotky, zde je upraven a přenesen do záznamové jednotky, kde je ukládán na paměťové médium a zároveň je přiváděn i do vyhodnocovací jednotky.
Pomocí k tomuto účelu vytvořeného softwaru je ve vyhodnocovací jednotce signál zpracován tak, že pohybující se dopravní prostředky, jsou na obraze rozpoznávány oproti statickému pozadí dle jejich charakteristických příznaků, například dle jejich rozměrů na základě vzájemného statistického porovnávání podle obsluhou zařízení nadefinovaných hodnot pro danou scénu je následně vozidlo klasifikováno.
To probíhá tak, že např. rozměry jednotlivých kategorií dopravních prostředků jsou ve scéně nadefinovány obsluhou programu, podle dané snímané scény a jejího zkreslení vlivem umístění kamery, tzn., že při jejich identifikaci je obsluhou zařízení těmto dopravním prostředkům přidělena odpovídající kategorie, a systém následně podle těchto přidělených charakteristických rozměrů a kategorií již klasifikuje tyto dopravní prostředky vzájemným statistickým porovnáním již detekovaných a uložených vozidel v databázi systému.
Řešení podle vynálezu pracuje také v plně automatickém režimu, kdy se systém automaticky adaptivně kalibruje na základě porovnávání charakteristických příznaků jednotlivých pohybujících se dopravních prostředků mezi sebou, přičemž je možné ručním způsobem měření dokalibrovat, resp. korigovat a systém tak adaptivně clustruje - kategorizuje - snímané dopravní prostředky.
Řešení podle vynálezu provádí také vyhodnocení nasnímaného obrazu v jedné scéně porovnáním rozměrů pohybujících se dopravních prostředků vůči stanovené referenční vzdálenosti Lref., která se nadefinuje přímo ve vyhodnocovaném obrazu. Potom stačí pro jednotlivé kategorie dopravních prostředků nadefinovat jejich reálné rozměry, které jsou ve snímané scéně porovnávány s Lref.
Řešení podle vynálezu také pracuje v ručním kalibrovaném režimu, kdy kalibraci provádí obsluha zařízení při jeho instalaci nadefinováním referenční vzdálenosti Lref manuálně v rámci snímané scény, to znamená, že obsluha zařízení má možnost tuto vzdálenost definovat před vlastním měřením ve směru záběru kamery. Vyhodnocení pak probíhá porovnáním rozměrů pohybujícího se dopravního prostředku s referenční vzdáleností Lref, která je nasnímána a definována před vlastním měřením.
Řešení podle vynálezu v daném snímaném úseku pomocí jediné kamery měření rychlosti pohybujícího se dopravního prostředku v definovaném úseku, jehož délku systém vyhodnotí na základě definované referenční vzdálenosti Lref a času projetí této definované vzdálenosti vozidlem ve snímané scéně a v ní definovaném poli. Rychlost je určena z počtu video snímků, snímkovací frekvence.
Způsob měření je buď on-line nebo zpětně ze záznamu uloženém např. na paměťovém médiu.
Řešení podle vynálezu přenáší video signálu do centrální jednotky k dalšímu zpracování a vizualizaci.
Řešení podle vynálezu v jediném okamžiku snímá, případně vyhodnocuje více profilů synchronně, tj. z více měřicích míst najednou a to i dálkově.
-3CZ 307549 B6
Pro úsporu přenosových kapacit obrazového signálu a paměťového místa na záznamovém médiu z jednotlivých elektronických kamer se využije klasické komprimace videosignálu.
Způsob a zařízení pro měření intenzity a klasifikace dopravy podle tohoto vynálezu je velmi mobilní, velmi jednoduchý na instalaci u komunikace, bez zásahu do vlastní komunikace a vlastního provozu, umožňuje zpětnou kontrolu a případnou korekci i případné dodatečné vyhodnocení naměřených dat bez použití dalších zařízení.
Objasněni výkresu
Způsob a zařízení pro měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace jsou blíže objasněny na přiloženém výkrese, kde na obr. 1, schematicky znázorněno blokové schéma zařízení a profil komunikace zabíraný kamerou ve dvou variantách.
Příklady uskutečněni vynálezu
Způsob a zařízení pro měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace, například intenzity dopravy a skladba dopravního proudu včetně dalších doplňujících parametrů určení jízdního pruhu, směru pohybu, rychlosti jednotlivých dopravních prostředků 0 se provádí snímáním těchto dopravních prostředků 0 na daném profilu komunikace vždy pouze jednou elektronickou kamerou 1 a to nezávisle na její poloze vůči komunikaci, po které se pohybují dopravní prostředky. Snímání pohybujících se dopravních prostředků 0, pohybujících se po komunikaci je možné provádět jak kolmo, tak i šikmo, ale i v ose pohybujícího se vozidla 0 a to z libovolné vzdálenosti od komunikace, a to i vícepruhové. Vzdálenost kamery 1 od pohybujícího se vozidla Oje dána pouze jejími technickými parametry.
Snímaná scéna - digitalizovaný video signál je z elektronické kamery 1 přenesen prostřednictvím komunikační sítě 7 do řídicí jednotky 2, kde je upraven a přenesen do záznamové jednotky 3 a do vyhodnocovací jednotky 5.
Ve vyhodnocovací jednotce 5 je video signál, který obsahuje statické pozadí snímaného obrazu, pohybující se vozidlo a reálnou referenční vzdálenost Lref, zpracováván tak, že pohybující se dopravní prostředky 0 jsou rozpoznávány oproti statickému pozadí a jejich rozměry jsou porovnávány s referenční vzdáleností Lref. Na základě toho je každý pohybující se dopravní prostředek klasifikován do předem definovaných tříd. Současně je vypočtena i rychlost pohybujícího se vozidla z délky sledovaného a předem definovaného úseku, jehož délka je vyhodnocena z definované referenční vzdálenosti Lref, a času projetí dopravního prostředku 0 tímto definovaným úsekem. Referenční vzdálenost Lref je reálná, předem manuálně uspořádaná do směru snímání kamery, která je definována při vlastním vyhodnocení v daném obrazu manuální režim kalibrace.
Řídicí jednotka 2, záznamová jednotka 3, záznamové medium 4 a vyhodnocovací jednotka 5 mohou být umístěny i mimo stanoviště elektronické kamery 1.
Řídicí jednotka 2 slouží k ovládání vlastního měření, nastavení celého systému, ovládání kamery 1 a zpracování obrazového signálu z více měřených profilů.
Pomocí této jednotky může docházet také k volbě a preferenci zpracování jednotlivých synchronně snímaných profilů - video signálů z kamer 1 - In.
K výběru zpracovávaného signálu pro režim on-line nebo off-line dochází v záznamové jednotce 3.
-4CZ 307549 B6
Pro pozdější analýzu, případně dokladování naměřených dat je k této jednotce připojeno i záznamové médium 4, z něhož lze zpětně provést a reprodukovat vlastní měření - vyhodnocení off-line.
Vyhodnocovací jednotka 5 umožňuje vlastní vyhodnocení dle předem zvolených a požadovaných výstupních parametrů měření a jejich přenos do centrální jednotky 6 k dalšímu zpracování a vizualizaci.
Na centrální jednotku 6 může být připojen jeden, případně více systémů pro další zpracování naměřených dat, které lze z této centrální jednotky přes komunikační síť 7 ovládat a centrálně zpracovávat naměřená data.
Centrální jednotka 6 může být umístěna i odděleně od snímací kamery 1 a celého systému.
V případě, že vyhodnocovací jednotka 5, pracující v automatickém režimu, se dostane do nerozhodného stavu - neumožňuje rozhodnutí o klasifikaci vozidel, či jiného parametru, vydá a uloží chybové hlášení s přesnou identifikací a následně ze záznamu je možné zpětně rozhodnout o správném řešení.
Řídicí jednotka 2, záznamová jednotka 3, paměťové medium 4, vyhodnocovací jednotka 5 i centrální jednotka 6 mohou být realizovány standardními prostředky a technologiemi výpočetní techniky nebo mohou být realizovány i jedním zařízením na bázi PC.
Komunikační sítě 7 mohou být provedeny běžnými dostupnými prostředky a systémy mikrovlnné, optické, radiové a kabelové techniky.
Celý systém pracuje a je řízen speciálním softwarem.
Průmyslová využitelnost
Způsob a zařízení pro měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace je výhodné využívat především pro mobilní ale i stacionární sledování dopravy, pro dopravně inženýrské průzkumy. Systém umožňuje variabilitu a různé způsoby měření dopravně inženýrských parametrů - intenzita, skladba, rychlost dopravního proudu a detekci mimořádných událostí v dopravě v závislosti na požadované přesnosti měření. Umožňuje tedy maximální automatizaci a mobilitu i v tomto oboru.
Tento způsob měření lze použít pro měření intenzity, rychlosti vozidel a jejich klasifikace i jiných pohybujících se dopravních prostředků.

Claims (3)

1. Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace snímáním pohybujících se dopravních prostředků jedinou elektronickou kamerou, kdy vyhodnocení je nezávislé na její poloze vůči komunikaci, po které se pohybují vozidla, 1. Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace snímáním pohybujících se dopravních prostředků jedinou elektronickou kamerou, kdy vyhodnocení je nezávislé na její poloze vůči komunikaci, po které se pohybují vozidla, vyznačující se tím, že výstupní video signál v elektronické podobě z kamery (1) obsahuje v rámci jediné snímané scény pohybující se dopravní prostředek (0) a referenční vzdálenost Lref o známé velikosti, přičemž obraz měřeného dopravního prostředku (0) je zpracován
-5 CZ 307549 B6 v příslušném zařízení k tomuto účelu vytvořeným softwarem tak, že pohybující se dopravní prostředky (0) jsou rozpoznávány oproti statickému pozadí dle jejich rozměrů a jsou porovnáním s referenční vzdáleností Lref klasifikována do jednotlivých nadefinovaných tříd.
2. Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace, podle nároku 1, vyznačující se tím, že referenční vzdálenost Lref je manuálně uspořádána ve směru snímání kamery (1) a tento rozměr je nasnímán současně se snímanou scénou při snímání měřeného dopravního prostředku (0).
3. Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace, podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že v definovaném úseku záběru kamery (1), jehož délka je vyhodnocena na základě definované referenční vzdálenosti Lref a času, za který vozidlo (0) tuto definovanou vzdálenost ujede je měřena rychlost pohybujícího se vozidla (0).
CZ2006-362A 2006-06-02 2006-06-02 Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace CZ307549B6 (cs)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2006-362A CZ307549B6 (cs) 2006-06-02 2006-06-02 Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace
SK71-2007A SK712007A3 (sk) 2006-06-02 2007-06-01 Spôsob a zariadenie na meranie parametrov dopravného prúdu v danom profile komunikácie
ATA872/2007A AT503740B1 (de) 2006-06-02 2007-06-01 Verfahren und anlage zur messung der parameter des verkehrsflusses im angegebenen profil einer verkehrsstrasse
DE102007025849A DE102007025849A1 (de) 2006-06-02 2007-06-01 Verfahren und Anlage für die Messung der Parameter des Verkehrsflusses in dem angegebenen Profil der Verkehrsstrasse

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2006-362A CZ307549B6 (cs) 2006-06-02 2006-06-02 Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2006362A3 CZ2006362A3 (cs) 2007-12-12
CZ307549B6 true CZ307549B6 (cs) 2018-11-28

Family

ID=38777787

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2006-362A CZ307549B6 (cs) 2006-06-02 2006-06-02 Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace

Country Status (4)

Country Link
AT (1) AT503740B1 (cs)
CZ (1) CZ307549B6 (cs)
DE (1) DE102007025849A1 (cs)
SK (1) SK712007A3 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102012220337A1 (de) 2012-11-08 2014-05-08 Robert Bosch Gmbh System, Mobilfunkgerät, Server und Verfahren zur Bereitstellung eines lokalen Dienstes für jeweils von einem Straßenbenutzer mitgeführte Mobilfunkgeräte

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4128312A1 (de) * 1991-08-27 1993-03-04 Telefonbau & Normalzeit Gmbh Verfahren zum erkennen von fahrzeugbewegungen und verkehrsdichten in verkehrsueberwachungsanlagen
US5402118A (en) * 1992-04-28 1995-03-28 Sumitomo Electric Industries, Ltd. Method and apparatus for measuring traffic flow
DE19517031A1 (de) * 1995-05-10 1996-11-14 Bosch Gmbh Robert Verfahren zur Bestimmung der Länge eines Fahrzeuges mit Hilfe einer das Fahrzeug aufnehmenden Videokamera und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
WO2003052715A1 (de) * 2001-12-19 2003-06-26 Logobject Ag Verfahren und vorrichtung zur verfolgung von objekten, insbesondere zur verkehrsüberwachung
EP1306824B1 (de) * 2001-10-23 2004-12-15 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur Erfassung eines sich auf einer Fahrbahn, insbesondere einer Autobahn bewegenden Fahrzeugs sowie zur Ermittlung fahrzeugspezifischer Daten
CZ20031048A3 (cs) * 2003-04-14 2004-12-15 Camea, Spol. S R. O. Způsob měření doby průjezdu a zařízení k provádění tohoto způsobu

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4105809A1 (de) * 1991-02-23 1992-09-03 Industrieanlagen Betriebsges Dynamische verkehrsflussanalyse und -steuerung mittels bilderkennung
JP3435623B2 (ja) * 1996-05-15 2003-08-11 株式会社日立製作所 交通流監視装置
DE10239675B4 (de) * 2002-08-26 2009-10-15 Technische Universität Dresden Verfahren zur Ermittlung von Verkehrszustandsgrößen

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4128312A1 (de) * 1991-08-27 1993-03-04 Telefonbau & Normalzeit Gmbh Verfahren zum erkennen von fahrzeugbewegungen und verkehrsdichten in verkehrsueberwachungsanlagen
US5402118A (en) * 1992-04-28 1995-03-28 Sumitomo Electric Industries, Ltd. Method and apparatus for measuring traffic flow
DE19517031A1 (de) * 1995-05-10 1996-11-14 Bosch Gmbh Robert Verfahren zur Bestimmung der Länge eines Fahrzeuges mit Hilfe einer das Fahrzeug aufnehmenden Videokamera und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
EP1306824B1 (de) * 2001-10-23 2004-12-15 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur Erfassung eines sich auf einer Fahrbahn, insbesondere einer Autobahn bewegenden Fahrzeugs sowie zur Ermittlung fahrzeugspezifischer Daten
WO2003052715A1 (de) * 2001-12-19 2003-06-26 Logobject Ag Verfahren und vorrichtung zur verfolgung von objekten, insbesondere zur verkehrsüberwachung
CZ20031048A3 (cs) * 2003-04-14 2004-12-15 Camea, Spol. S R. O. Způsob měření doby průjezdu a zařízení k provádění tohoto způsobu

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
Dailey D J; Schoepflin T N: Dynamic camera calibration of roadside traffic management cameras for vehicle speed estimation, IEEE Transactions on Intelligent Transportation Systems, Nr. 2, Vol. 4, DOI:10.1109/TITS.2003.821213, 01.06.2003 *

Also Published As

Publication number Publication date
AT503740B1 (de) 2013-07-15
DE102007025849A1 (de) 2008-01-10
AT503740A1 (de) 2007-12-15
SK712007A3 (sk) 2008-09-05
CZ2006362A3 (cs) 2007-12-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN110085029B (zh) 基于轨道式巡检机器人的高速公路巡检系统与方法
CN103793978A (zh) 使用车辆传感器确定车库门的状态
KR101278024B1 (ko) 차종 구분 및 계수 장치와 그 방법
US10438482B2 (en) Method and system for remotely detecting a vehicle
CN103913600A (zh) 一种机动车测速仪测速误差检测装置及检测方法
CN110726683A (zh) 一种机动车尾气遥感监测系统远程校准的装置和方法
CN108303271A (zh) 辅助驾驶产品测试系统及测试方法
US20210042940A1 (en) Digital twin monitoring systems and methods
CN102141372A (zh) 基于测量光栅的运输车违规装载检测装置及方法
CN101131796A (zh) 一种道路交通参数检测装置及检测方法
Bello-Salau et al. Development of a laboratory model for automated road defect detection
CN111275087A (zh) 数据处理方法、装置、电子设备和机动车
CZ307549B6 (cs) Způsob měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace
JP4400258B2 (ja) 高さ制限超過検知装置
KR101907506B1 (ko) 하이패스로 진입하는 차량의 통행료의 이중 징수 방지가 가능한 안테나가 구비된 통행료 징수 시스템
CZ17152U1 (cs) Zařízení pro měření parametrů dopravního proudu v daném profilu komunikace
KR20230096539A (ko) 스마트 게이트 시스템
KR102484691B1 (ko) 스테레오 카메라 및 레이더를 이용한 차량 감지 시스템 및 차량 감지 방법
KR102112851B1 (ko) 비접촉식 자동 차량 감지시스템
CN112508916A (zh) 一种基于移动视频分析的道路井盖破损与丢失检测方法
CN112406700A (zh) 一种基于上下双目视觉分析测距的盲区预警系统
CN111540213A (zh) 一种车辆分类方法
CN111507427A (zh) 一种车辆分类方法
KR101849625B1 (ko) 교통 레이더 장치, 교통 상황 예측 시스템 및 교통 상황 측정 방법
KR100479905B1 (ko) 차량 식별 기기 및 이를 채용한 차량 식별 시스템

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20200602