CZ302769B6 - Výztužná sít - Google Patents
Výztužná sít Download PDFInfo
- Publication number
- CZ302769B6 CZ302769B6 CZ20100299A CZ2010299A CZ302769B6 CZ 302769 B6 CZ302769 B6 CZ 302769B6 CZ 20100299 A CZ20100299 A CZ 20100299A CZ 2010299 A CZ2010299 A CZ 2010299A CZ 302769 B6 CZ302769 B6 CZ 302769B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- mesh
- lenses
- reinforcement
- reinforcement mesh
- adhesive
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04F—FINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
- E04F13/00—Coverings or linings, e.g. for walls or ceilings
- E04F13/02—Coverings or linings, e.g. for walls or ceilings of plastic materials hardening after applying, e.g. plaster
- E04F13/04—Bases for plaster
- E04F13/047—Plaster carrying meshes
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04C—STRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
- E04C5/00—Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
- E04C5/01—Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings
- E04C5/02—Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of low bending resistance
- E04C5/04—Mats
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04C—STRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
- E04C5/00—Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
- E04C5/07—Reinforcing elements of material other than metal, e.g. of glass, of plastics, or not exclusively made of metal
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04C—STRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
- E04C5/00—Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
- E04C5/16—Auxiliary parts for reinforcements, e.g. connectors, spacers, stirrups
- E04C5/20—Auxiliary parts for reinforcements, e.g. connectors, spacers, stirrups of material other than metal or with only additional metal parts, e.g. concrete or plastics spacers with metal binding wires
- E04C5/203—Circular and spherical spacers
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04G—SCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
- E04G23/00—Working measures on existing buildings
- E04G23/02—Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
- E04G23/0218—Increasing or restoring the load-bearing capacity of building construction elements
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Electrochemistry (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
- Buffer Packaging (AREA)
Abstract
Výztužná sít (1) zahrnuje nosné pletivo (2) z kovového nebo plastového materiálu, které je tvorené osnovou (3) a útkem (4) nebo pravoúhle svarovanou sítí a které je opatrené distancními prvky ve tvaru asymetrických cocek (5) z napeneného plastu, s výhodou polyuretanu, prípadne polystyrenu, opatrené na rubové strane adhezní vrstvou. Každá cocka (5) vykazuje ve svislém rezu oboustranný konstrukcní klenbový profil, který je vetší na rubu (7) výztužné síte (1). Cocky (5) v nosném pletivu (2) jsou rozmísteny rovnomerne, navzájem v pravidelných a/nebo nepravidelných odstupech, a mohou být s výhodou uchyceny mimo svuj horizontální i vertikální stred. Objemove vetší cást cocky (5) na rubu (7) výztužné síte (1) má povrch vrchlíku rubového klenbového profilu pokryt adhezní vrstvou (8) pro uchycení na stavební konstrukci (9).
Description
Oblast techniky
Vynález se týká výztužné sítě pro armování povrchových vrstev stavebních konstrukcí zahrnující nosné pletivo, opatřené distančními prvky ve formě čoček.
Dosavadní stav techniky
V DE patentu 51 158 z r, 1889 je popsán nosič omítky pro stropní a stěnovou omítku, známý dodnes podle majitele patentu jako Staussovo pletivo. Nosič omítky sestává zmřížkovitě prolomeného tělesa z pálené hlíny, jejímiž jednotlivými výztužemi kosočtverečného průřezu je vedena mřížkovitě se křižující drátěná vložka. Staussovo pletivo je tedy konstruováno jako nosič omítky, kdy kovová síť je zakryta keramickými tělísky tak, že jejich střed vyztužuje průsečíky osnovy a útku. Tím, že je síť zcela zakryta, stává se armaturou těchto keramických tělísek a proto nemá kontakt s omítkou. Keramické části po vypálení zkřehnou, lámou se a přehřátá kovová síť při vypalování při 400 až 800 °C ztrácí pevnost a koroduje. Toto Staussovo pletivo slouží jako nosič omítky, nikoliv jako prvek přímo armující omítku. Při aplikaci se ve skutečnosti omítka nedotýká kovové vložky.
Je známo technické řešení ze 60 let minulého století, které nahrazuje útek Staussova pletiva umělohmotnými tyčinkami a mění materiál keramických tělísek za takový, který nemusí být vystaven vyšší teplotě. Kovová osnova a umělohmotný útek je zalit, prochází do cementových či betonových tělísek. Plastové tyčinky mají snížit náklady na kovovou síť. Výhodou je využití plastu namísto kovu v útku pletiva. Tento výrobek se nemusí vypalovat. Nevýhodou je, že pletivo je těžké, křehké, neumožňuje přímo armování omítky.
V CZ užitném vzoru 1407, z r. 1993, je popsána výztužná síť, zahrnující nosné pletivo, nesoucí distanční prvky z napěněné odlehčené organické hmoty s výhodou z pěnového polystyrenu. Distanční prvky jsou umístěny od sebe v pravidelných roztečích a podle příkladů provedení jsou umístěny převážně na průsečících výztužné sítě. Distanční prvky mají dle výkresů pravidelný kruhový tvar. Výhodou je, že výztužná síť vzhledem ke stávajícímu stavu techniky je velmi odlehčená a umožňuje poměrně velmi jednoduchou manipulaci při aplikaci. Nevýhodou je, že hustota čoček vyžaduje speciální konzistenci malty, která umožní prohození síťovitou na podklad, nebo omítání ve dvou vrstvách tak, aby malta přilnula k podkladu. Další nevýhodou je kopírování nerovnosti omítaného podkladu stavební konstrukce. Vzhledem k umístění sítě ve středu čoček, musí vrstva malty přilnout přes síť k podkladu a zakrýt síť i čočky na lícní straně. Na nerovných podkladech se stává, že síť je vtažena do prohlubně, čímž se naruší pevnost omítkové vrstvy a zvýší se spotřeba malty.
V CZ užitném vzoru 19 930, z r. 2009, je popsána drátěná armovací síť, kde jsou distanční prvky vyrobeny z novoduru. Novodur má diametrálně rozdílné vlastnosti vzhledem k vápenným omítkám, k jejichž armování je určen. Změnou klimatu, tj. teploty a vlhkosti, bude zřejmě docházet k rozdílným dilatacím mezi novodurem a vápennou omítkou, a tím k praskání povrchu omítky.
V CZ užitném vzoru 20 515, z r. 2009, je popsána stavební armovací síť, která je tvořena drátěným pletivem, kde pletivo v místě spojů je opatřeno distančními prvky, zhotovenými z termoplastu. Podle výkresu je síť orientována úhlopříčně. Lze předpokládat, že toto pletivo je z hlediska technického řešení pro daný účel nevhodné. A to z toho důvodu, že distanční prvky jsou zhotoveny z termoplastu, který je pro přírodní minerální omítky nevhodný kvůli svým vlastnostem. Dále, situování pletiva úhlopříčně bude zřejmě zhoršovat armovací funkci v omítce.
-1 CZ 302769 B6
V CZ UV 5814 je popsán podklad pro omítku, zahrnující nosný prvek, kterým může být síť i skleněná, tkanina, či drátěné pletivo, který je spojen se spodním podkladovým prvkem, který je zhotoven ve tvaru desky, a to dřevěné desky, nebo desky s napěněného plastu, kterým může být recyklovaný polystyren. Na nosném prvku jsou umístěny distanční prvky ve formě tělísek z napěněného plastu, s výhodou vzájemně uspořádané v pravidelných odstupech. Distanční tělíska jsou pevně spojena s podkladovým prvkem, respektive do nej mohou být zapěněna. Distanční prvky mohou být tvar čoček oboustranně vypouklých.
Toto řešení obsahuje nutně navíc podkladový prvek pro omítku. V příkladných provedení je uvem děno, že k podkladovému prvku, např. ve tvaru desky z polystyrenu či dřeva, je nosný prvek s distančními tělísky, např. drátěné pletivo s napěněnými čočkami, upevněn většinou mechanickými prostředky, např. hřebíky, sponkami případně rozpěrkami se zapěno vací hmotou.
Řešení je určeno pro omítání stropů, zdí, podlah, profilovaných podkladů, stěn ze dřeva, dřevo15 cementových desek, při použití omítek z přírodních materiálů, jako je cement, písek, vápno atd. Jsou umožněny i náročné renovační práce, rekonstrukce a složité opravy povrchů poškozených stěn stavby, a tenkých stavebních příček. Řešení je též vhodné pro dodatečné zateplování staveb a jejich tepelnou izolaci.
2o Distanční tělíska např. z napěněné hmoty s oboustranně vypouklou klenbou, podle příkladů provedení, jsou sama o sobě prostorově symetrická, ve všech svých třech základních osách x, y, z ve své ose. Distanční tělíska např. z napěněné hmoty jsou umístěná v nosném prvku, tj. např. po ploše drátěného pletiva, podle příkladných provedení, rovněž symetricky umístěna ve svém geometrickém středu, tj. ve středu svých os x, y, z, tedy ve své podélné i svislé ose. Jedná se tedy o symetrický distanční prvek, symetricky umístěný v nosném prvku.Tato symetričnost distančních prvků má výhodu v jejím snadném zhotovení, a nenáročné technologii. Takže není problém orientace distančních tělísek v nosném prvku, při montáži, protože obě strany distančních tělísek jsou shodně vypouklé na obou stranách nosného prvku. Při nanášení omítkových směsí na tento nosný prvek s distančními prvky, je nutné počítat stím, že nanášená hmota musí proniknout m pokud možno do celého prostoru mezi nosným prvkem s distančními prvky a podkladovým prvkem - deskou. Pri nerespektování této podmínky, tj. úplného vyplnění tohoto prostoru omítkou, je plocha, ve které se spojí nanášená vrstva s podkladovým prvkem, a tedy i přídržná síla, menší.
Systém má omezené možnosti použití a může být realizován hlavně v případech stísněných pros35 torů, kde není možné pracovat s nosným prvkem s distančními prvky, např. pletivem s napěněnými čočkami, svinutým v dlouhých pásech. Aplikace je možno uplatnit pouze v těžko přístupných nebo Členitých prostorách staveb, s komplikovaným přístupem k ploše umístění desek. Další nevýhodou je, že pokud se realizovaná plocha skládá z většího množství podkladových desek, vytváří se na něj množství styčných ploch - přímek - u kterých nedojde ke spojení drátěného pletiva s distančními prvky v sousedících deskách. V těchto styčných plochách se mohou časem objevit praskliny vlivem malých pohybů stavební konstrukce, např. při sedání stavby čí změnou vlhkosti.
Podstata vynálezu
Uvedené nevýhody se odstraní nebo podstatně omezí u výztužné sítě podle tohoto vynálezu. Podstata tohoto vynálezu spočívá v tom, že nosné pletivo z kovového ěi plastového materiálu je tvořeno osnovou a útkem nebo pravoúhle svařovanou sítí, a je opatřeno distančními prvky ve tvaru čočky z napěněného plastu. Čočky jsou opatřeny na rubu adhezní vrstvou, pro uchycení na stavební konstrukci.
Hlavní výhodou tohoto vynálezu je všestranné využití pro veškeré známé stavební materiály a neprůsvitné stavební konstrukce. Výztužná síť je investičně nenáročná. Manipulace s ní je snad55 ná, rychlá, a bezpečná a výhodná pro většinu sanací povrchu fasád a stěn zavlhlých staveb.
. 7 CZ 302769 B6
Výztužná síť má větší kontakt s omítkou, čímž se zvyšuje její armovací schopnost. Nosné pletivo v pravoúhlém provedení vykazuje velmi dobrou armovací schopnost a pevnost ve směru namáhání výztužné sítě vlivem gravitace hmotnosti omítky. Čočky z napěněného plastu odlehčují výztužnou síť.
Každá čočka má ve svislém řezu oboustranný konstrukční klenbový profil, kterýje větší na rubu výztužné sítě, přivráceném při aplikaci stavební konstrukci. Klenbový profil čoček přispívá ke zvýšení pevnosti na tlak armované omítky. Vytváří se tak dostatečná distance nosného pletiva od stavební konstrukce.
io
Čočky v nosném pletivu jsou rozmístěny rovnoměrně v ploše, navzájem v pravidelných nebo nepravidelných odstupech. Rovnoměrné rozložení čoček v nosném pletivu zabezpečuje plošně lepší parametry vlastní výztužné sítě, např. vytváří armovací vrstvu ve stejné vzdálenosti od stavební konstrukce. V případě nerovnoměrného rozložení by mohlo docházet k lokálním závadám.
Čočky jsou tvarově asymetrické, v nosném pletivu mohou být výhodně uchyceny mimo svůj horizontální střed a/nebo vertikální střed. Jejich objemově větší část je situovánu na rubu výztužné sítě, čímž je výztužná síť udržována v optimální vzdálenosti od líce omítky.
Objemově větší část čočky na rubu výztužné sítě má povrch vrchlíku rubového klenbového profilu pokryt adhezní vrstvou pro uchycení na stavební konstrukci. Adhezní vrstva usnadňuje montáž výztužné sítě před mechanickým ukotvením.
Adhezní vrstva může být vytvořena z adhezi va vodou ředitelného, z důvodu zabránění poškození organické materiálu čoček.
Adhezivo může být elastické, což umožňuje opětovné přilepení výztužné sítě, případně umožňuje nanesení elastického lepidla v předstihu před montáží a aplikací výztužné sítě.
jo Adhezivo může být na cementové bázi, takže se nemusí nanášet na čočky, ale přímo na stavební konstrukci, čímž se adhezní plošky vytvoří až po přiložení na stavební konstrukci.
Čočky zhotovené z napěněného polyuretanu či polystyrenu, představují dostupný materiál pro zhotovení výztužné sítě.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález je podrobně popsán na připojených schematických výkresech, z nichž představuje obr. 1 pohled shora na výztužnou síť, obr. 2 svislý řez A~A výztužnou sítí z obr. 1, obr. 3 horizontální rez stavební konstrukcí při aplikaci výztužné sítě na nerovný podklad včetně omítky a obr. 4 horizontální rez při aplikaci výztužné sítě na stavebně konstrukční profil.
Příklady provedení vynálezu
Výztužná síť 1 je zobrazena v pohledu shora na obr. 1. Výztužná síť i je zhotovena z nosného pletiva 2, a to drátěného pletiva s antikorozní úpravou. Pletivo 2 je tvořeno osnovou 3 a útkem 4 v pravoúhlém uspořádání. Nosné pletivo 2 je vytvořeno z drátu např. o průměru 0,8 mm, a velikosti ok 12,5 x 12,5 mm. Nosné pletivo 2 může být vytvořeno též jako pravoúhle svařovaná síť z kovových drátů. Jako nosné pletivo může být využit i houževnatý plast.
Do nosného pletiva 2 jsou zapěněny čočky 5 z expandovaného plastu, např. z pěnového polystyrenu nebo polyuretanové pěny. Čočky 5 jsou rovnoměrně rozmístěny v nosném pletivu 2, ale nemusí být ve shodné osové vzdálenosti. V konkrétním příkladném provedení, znázorněném na obr. 1, mají Čočky 5 kratší vzdálenost ve směru útku 4 a delší vzdálenost ve směru osnovy 3.
> Jejich příčné vzdálenosti jsou různé, mohou být náhodné, ale vždy tak, aby rovnoměrně pokryly plochu nosného pletiva 2.
Na obr. 2 je tato výztužná síť zobrazena v řezu A-A z obr. 1, a to ve svislém řezu. V tomto svislém řezu jsou znázorněny čočky 5 a jejich konkrétní příkladné umístění v nosném pletivu 2. io V řezu je znázorněno vertikální umístění nosného pletiva 2 v čočkách 5, ve směru k líci 6 a k rubu 7 výztužné sítě 1. Z obrázků je patrné, že v řezu A-A jsou prostřídány čočky 5 v řezu a čočky 5 v pohledu. Líc 6 výztužné sítě i představuje její vnější stranu. Rub 7 výztužné sítě 7 představuje stranu, která je při aplikaci přivrácena stavební konstrukci 9. Z tohoto vyobrazení je patrný asymetrický tvar Čoček 5, které mají oboustranný konstrukční klenbový profil. Z lícové i? strany je tento profil na výšku nižší a má větší rádius klenby. Z rubové strany je konstrukční klenbový profil na výšku vyšší, s menším rádiusem klenby. Tedy část čočky 5 na rubové straně výztužné sítě 1 má objemově větší část čočky 5.
Čočky 5 jsou v nosném pletivu 2 uchyceny mimo svůj horizontální i vertikální střed.
Objemově větší část čočky 5 na rubu 7 výztužné sítě I má povrch vrch lí ku rubového klenbového profilu pokryt adhezní vrstvou 8, která při aplikaci slouží k přilepení výztužné sítě i ke stavební konstrukci. Adhezní vrstva 8 se vytvoří z adheziva, které může být disperzní vodou ředitelné adhezivum, nebo adhezivum akrylátové vodou ředitelné, případně tavné adhezivum např. poly25 ethylenové, nebo cementové adhezivum, sádrové adhezivum, nebo lze jako adhezivo využít též lepicí malty, stěrky a tmely. Adhezivo se může nanášet i těsně před aplikací výztužné sítě L Elastické adhezivum je stále pružné, což je důležité při aplikaci výztužné sítě L Adhezní vrstva 8 je důležitá zejména při aplikaci, protože usnadňuje manipulaci s výztužnou sítí 1 a zastává funkci dočasného fixačního prostředku.
.50
Aby nedocházelo k prohybům výztužné sítě i při montáži, je vhodné je umístit mimo střed čoček
5. Více vypuklá část čočky 5 se opatří adhezní vrstvou 8 a přiloží se na podklad, omítku 10. Adhezní vrstva 8, která přilne k podkladu, nedovolí kopírovat nerovný povrch stavební konstrukce 9. Místa nerovností letmo překlenuje. Po ukotvení výztužné sítě 1 sítě a její prohození např.
maltou, se nerovnosti podkladu vyplní. Excentricky umístěná výztužná síť 1 v napěněných plastových čočkách 5 ji oddálí od podkladu a udrží ji pod povrchem jádrové omítky JO. Provedená štuková vrstva pak může být téměř stejné tloušťky na celé ploše. Vytvořením armovací vrstvy ve stejné vzdálenosti od líce jádrové omítky 10 zaručuje správnou funkci výztužné sítě I. Umístění a tvar čoček 5 ovlivňuje správné funkce fasádní vrstvy z hlediska distance výztužné sítě 1, dilataee omítkového souvrství, snížení spotřeby malty, odlehčení omítky 10, udržení vlhkosti pro vyzrávání z vápennocementových malt, snížení tepelné propustnosti omítkové vrstvy. Rozmístění čoček 5 tak, aby pokrývaly stejnoměrné plochy a nevytvářely výrazné řady, umožňuje snadné prohazování malty a nevytváří pruhy s rozdílnou pevností.
Aplikace výztužné sítě 1 je znázorněna na obr. 3 a 4 pro dvě různá konkrétní provedení.
Na obr. 3 je znázorněna aplikace výztužné sítě f na nerovný podklad s rovným omítkovým povrchem. Aplikace je znázorněna v horizontálním řezu stavebním souvrstvím. Na nerovné stavební konstrukci 9, představované např. nerovným zdivém, se uchytí výztužná síť 1 tak, aby na svém líci 6 vykazovala rovinnost v plose. Fixace výztužné sítě 1 na stavební konstrukcí 9 se provádí pomocí adhezní vrstvy 8, která je funkční v místech dotyku čoček 5 se stavební konstrukci 9. Poté následuje běžné mechanickém kotvení, které se může provádět např. pomocí neznázorněnýeh síťových rozpěrek. Následně se prohodí výztužná síť 1 omítkou 10, např. vápenocementovou, nad úroveň tečen lícové strany výztužné sítě L Toto prohození omítkou 10 se provádí běž55 ným způsobem tak, aby se omítka JO uchytila na výztužné síti 1, mezi čočkami 5, pod i nad nimi.
-4CZ 302769 B6 a mezi nimi, a aby výztužná síť i byla překryta a vytvořila tak armovací prvek. Nakonec, po vyzrání jádrové omítky 10 se provede zarovnání vápenným štukem 11 do rovinné plochy. Tedy, vápenným štukem J_L se vytvoří rovinná konečná fasádní vrstva.
Další alternativní aplikace konkrétního příkladného provedení je vyobrazena na obr. 4, znázorňujícím horizontální řez při aplikaci výztužné sítě I na stavební konstrukci 9, kupř. na stavebně konstrukční profil. Stavebně konstrukční profil má zaoblený povrch. Na tento zaoblený povrch se aplikuje výztužná síť I tak, aby byla s ním byla v kontaktu na rubu 7 a v adhezních vrstvách 9 čoček, v maximální možné míře kontaktu. Následně se provede mechanické zajištění výztužné io sítě 1 ke stavebně konstrukčnímu profilu běžnými neznázoměnými kotvícími prostředky tak, aby líc 6 výztužné sítě 1 nekopíroval nerovnosti stavebně konstrukčního profilu, a aby líc 6 výztužné sítě I nebyl deformován, tj.aby byl plošně vyrovnaný. K dosažení takového stavu není nutno využít všech adhezních vrstev na rubu 7 výztužné sítě 1. Takto připravená výztužná síť 1 se prohodí omítkou 10, např. cementovou omítkou, popř. sádrovou omítkou, nebo lepicí maltou, podle potřeby. Konečná úprava se provede nanesením tenké vrstvy štuku 11, např. sádrou, minerální vrstvou, pastovou vrstvou apod. Případně se může povrch na štukovou omítku nebo místo ní, obložit dřevem, keramikou, obklady atp.
Při aplikaci výztužné sítě 1 podle tohoto vynálezu dochází k vytvoření stavebního souvrství, v němž čočky 5 působí jako konstrukční prvek. Čočky 5 snižují hmotnost omítkové vrstvy. Čočky 5 dále vyrovnávají dilatační rozdíly mezi použitými různorodými stavebními materiály, v případě změn teploty, vlhkosti apod. Dále čočky 5 vytváří distanční mezeru mezi nosným pletivem 2 výztužné sítě 1 a stavební konstrukcí 9 a stavebně konstrukčním profilem. Čočky 5 s ohledem na nízký součinitel tepelné propustnosti zvyšují tepelně izolační schopnost stavebního souvrství.
Nosné pletivo 2 s ohledem na optimální rozmístění čoček 5 dosahuje maximální armovací účinnosti v omítce j_0.
Průmyslová využitelnost
Řešení je určeno pro stavebnictví, zejména pro sanace povrchu jak běžných budov, tak historických a panelových, s využitím v interiérech i na vnějších fasádách. Dále je řešení vhodné pro zateplování budov.
Claims (7)
- 40 PATENTOVÉ NÁROKY1. Výztužná síť pro armování povrchových vrstev stavebních konstrukcí (9), zahrnující nosné pletivo (2) z kovového ěi plastového materiálu, které je tvořeno osnovou (3) a útkem (4) nebo45 pravoúhle svařovanou sítí, v jejíž průsečících jsou uspořádány distanční prvky ve tvaru čoček (5), kteréjsou rozmístěny rovnoměrně, navzájem v pravidelných a/nebo nepravidelných odstupech, vyznačující se tím, že- na nosném pletivu (2), v průsečících osnovy (3) a útku (4) nebo svařované sítě, umístěné distanční prvky ve tvaru čoček (5), zejména z napěněného plastu, kteréjsou opatřeny na rubu50 (7) adhezní vrstvou (8), kde- čočky (5) vykazují ve svislém řezu oboustranný konstrukční klenbový profil, přičemž- každá čočka (5) má ve svislém řezu konstrukční klenbový profil větší na rubu (7) výztužné sítě (1) přivrácené pri aplikaci ke stavební konstrukci (9).-5CZ 302769 B6
- 2. Výztužná síť podle nároku 1, vyznačující se tím, že Čočky (5) jsou v nosném pletivu (2) uchyceny mimo svůj horizontální střed a/nebo mimo svůj vertikální střed.
- 3. Výztužná síť podle nároku 1, vyznačující se tím, že objemově větší Část čočky5 (5) na rubu (7) výztužné sítě (1) má povrch vrchlíku rubového klenbového profilu pokryt adhezní vrstvou (8) pro uchycení na stavební konstrukci (9).
- 4. Výztužná síť podle nároku 3, vyznačující se tím, že adhezní vrstva (8) je vytvořena z adheziva vodou ředitelného.o
- 5. Výztužná síť podle nároku 4. vyznačující se tím, že adhezivo je elastické.
- 6. Výztužná síť podle nároku 3, vyznačující se tím, že adhezivo je na cementové bázi.
- 7. Výztužná síť podle nároku 1, vyznačující se tím, že napěněným plastem pro čočky (5) je polyuretan případně polystyren.
Priority Applications (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ20100299A CZ302769B6 (cs) | 2010-04-16 | 2010-04-16 | Výztužná sít |
PCT/CZ2011/000038 WO2011127876A2 (en) | 2010-04-16 | 2011-04-18 | Reinforcement netting |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ20100299A CZ302769B6 (cs) | 2010-04-16 | 2010-04-16 | Výztužná sít |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ2010299A3 CZ2010299A3 (cs) | 2011-10-26 |
CZ302769B6 true CZ302769B6 (cs) | 2011-10-26 |
Family
ID=44628554
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20100299A CZ302769B6 (cs) | 2010-04-16 | 2010-04-16 | Výztužná sít |
Country Status (2)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ302769B6 (cs) |
WO (1) | WO2011127876A2 (cs) |
Families Citing this family (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE102011057150B4 (de) * | 2011-12-29 | 2024-03-07 | Saati Deutschland Gmbh | Faden und Gewebe für Insektenschutzgitter, Insektenschutzgitter sowie Verfahren zum Herstellen von Geweben für Insektenschutzgitter |
DE102014115108A1 (de) * | 2014-10-17 | 2016-04-21 | Max Frank Gmbh & Co Kg | Brandschutzbewehrungsmatte und Verfahren zu deren Herstellung |
Citations (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE51158C (de) * | P. STAUSS in Cottbus | Putzträger für Decken- und Wandputz | ||
GB191126332A (en) * | 1911-11-24 | 1912-06-06 | Otto Rechnitz | Improvements relating to Lathing for Plaster-work and the like. |
US1822781A (en) * | 1930-03-29 | 1931-09-08 | Mcskimming James | Wire spacing and fastening device |
CZ930U1 (cs) * | 1993-08-31 | 1993-10-20 | Adamovič Peter - Lolypa | Zahradní postřikovač a přihnojovač |
CZ5814U1 (cs) * | 1996-12-06 | 1997-03-10 | Alois Palacký | Podklad pod omítku |
CZ6862U1 (cs) * | 1997-08-20 | 1997-12-08 | Antonín Hartinger | Pletivo s keramickými distančními prvky |
CZ20515U1 (cs) * | 2009-09-15 | 2010-02-15 | Stebel@Vladimír | Stavební armovací síť |
Family Cites Families (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE202006015852U1 (de) * | 2006-10-17 | 2006-12-21 | Vws-Befestigungstechnik Gmbh | Gittergewebestreifen |
-
2010
- 2010-04-16 CZ CZ20100299A patent/CZ302769B6/cs not_active IP Right Cessation
-
2011
- 2011-04-18 WO PCT/CZ2011/000038 patent/WO2011127876A2/en active Application Filing
Patent Citations (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE51158C (de) * | P. STAUSS in Cottbus | Putzträger für Decken- und Wandputz | ||
GB191126332A (en) * | 1911-11-24 | 1912-06-06 | Otto Rechnitz | Improvements relating to Lathing for Plaster-work and the like. |
US1822781A (en) * | 1930-03-29 | 1931-09-08 | Mcskimming James | Wire spacing and fastening device |
CZ930U1 (cs) * | 1993-08-31 | 1993-10-20 | Adamovič Peter - Lolypa | Zahradní postřikovač a přihnojovač |
CZ5814U1 (cs) * | 1996-12-06 | 1997-03-10 | Alois Palacký | Podklad pod omítku |
CZ6862U1 (cs) * | 1997-08-20 | 1997-12-08 | Antonín Hartinger | Pletivo s keramickými distančními prvky |
CZ20515U1 (cs) * | 2009-09-15 | 2010-02-15 | Stebel@Vladimír | Stavební armovací síť |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2011127876A2 (en) | 2011-10-20 |
CZ2010299A3 (cs) | 2011-10-26 |
WO2011127876A3 (en) | 2012-12-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US20180058074A1 (en) | High performance, lightweight precast composite insulated concrete panels and high energy-efficient structures and methods of making same | |
US20100236177A1 (en) | Solar/stud block | |
WO2024055622A1 (zh) | 一种装配式反打预制件及其生产工艺 | |
CZ302769B6 (cs) | Výztužná sít | |
CN211172529U (zh) | 一种防止蒸压加气混凝土砌块与钢柱接缝开裂的砌筑结构 | |
KR100619093B1 (ko) | 단열보드를 이용한 외장 시공 방법 | |
US10167638B2 (en) | Mixed stucco block | |
WO2011085447A1 (en) | A brick panel and method of forming a brick panel | |
KR100980567B1 (ko) | 고성능 단열을 구현하기 위한 구조물 외벽의 단열 마감 시공 방법 | |
JP3122800U (ja) | けい酸カルシウム板を用いた外断熱構造 | |
SK500432011U1 (sk) | Výstužná sieť | |
WO2008037834A1 (es) | Loseta estratificada termo-acústica de gran formato | |
SE454607B (sv) | Byggnadselement | |
RU124913U1 (ru) | Облицовочная панель | |
WO2015128786A1 (en) | A cast structural element | |
JP2004019179A (ja) | けい酸カルシウム板を用いた外断熱工法 | |
RU157703U1 (ru) | Многослойный двухпазогребневый замковый блок | |
CN221523977U (zh) | 预制外墙板系统和建筑 | |
RU47400U1 (ru) | Слоистая стена | |
CN101413331A (zh) | 一种高强度保温板 | |
RU2133193C1 (ru) | Способ изготовления элемента строительной конструкции и облицовочная керамическая плитка, используемая в способе | |
JP5568589B2 (ja) | モルタルボード | |
RU69534U1 (ru) | Теплоизоляционная панель | |
CN117868382A (zh) | 预制外墙板系统、建筑及外墙施工方法 | |
RU92049U1 (ru) | Стеновой блок |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20150416 |