CZ302103B6 - Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy - Google Patents

Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy Download PDF

Info

Publication number
CZ302103B6
CZ302103B6 CZ20080475A CZ2008475A CZ302103B6 CZ 302103 B6 CZ302103 B6 CZ 302103B6 CZ 20080475 A CZ20080475 A CZ 20080475A CZ 2008475 A CZ2008475 A CZ 2008475A CZ 302103 B6 CZ302103 B6 CZ 302103B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
reinforcement
mold
roller
fibers
weight
Prior art date
Application number
CZ20080475A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2008475A3 (cs
Inventor
Štepánek@Petr
Horák@David
Prokeš@Jan
Original Assignee
Vysoké ucení technické v Brne
Prefa Kompozity, A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vysoké ucení technické v Brne, Prefa Kompozity, A.S. filed Critical Vysoké ucení technické v Brne
Priority to CZ20080475A priority Critical patent/CZ302103B6/cs
Publication of CZ2008475A3 publication Critical patent/CZ2008475A3/cs
Publication of CZ302103B6 publication Critical patent/CZ302103B6/cs

Links

Landscapes

  • Reinforcement Elements For Buildings (AREA)

Abstract

Vynález se týká nekovové stavební výztuže, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, která obsahuje kotvicí teleso, které je tvoreno alespon jedním váleckem (2), který je tvoren v odnímatelné forme (3) usporádané kolem výztuže (1) umísteným termosetovým polymerem a/nebo termosetovou polymerní matricí s prímesí vláken a/nebo plniv. Vynález se také týká zpusobu úpravy nekovové stavební výztuže, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, pri kterém se na výztuži vytvorí kotvicí teleso. Na výztuž se nasadí forma (3) s jedním dnem, kterým prochází výztuž (1), nacež se otevrenou stranou (5) do formy (3) naplní polymer nebo polymerní matrice s prímesí vláken a/nebo plniv, nacež se nápln nechá ve forme vytvrdit, forma se odstraní a horní cást (6) válecku (2) se odstraní a nove vytvorená celní plocha válecku (2) se zabrousí.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká nekovové stavební výztuže, zejména pro předepjaté stavební konstrukce, která obsahuje kotvicí těleso.
Vynález se také týká způsobu úpravy nekovové stavební výztuže, zejména pro předepjaté stavební konstrukce, při kterém se na výztuži vytvoří kotvicí těleso.
Dosavadní stav techniky
U FRP stavebních výztuží, což jsou nekovové výztuže na bázi skleněných, čedičových, uhlíkových či jiných nekovových vláken spojených epoxidovou pryskyřicí, je pro řádné zakotvení výztuže třeba vytvořit místo pro přenos předpětí do betonové konstrukce nebo zvýšit přirozenou soudržnost výztuže s betonem. Vzhledem k nízké pevnosti FRP výztuží v tlaku není možno bez modifikací využít klasické metody kotvení výztuží pomocí kotevních objímek a kuželíků. Takových modifikací klasických kotvicích metod je známa celá řada.
Z US 2004250497 je znám spoj a způsob nastavení kompozitové kotvy, který představuje způsob dodatečného kotvení, při kterém se navíc užívá speciální vložky, do které se vkládá vlastní kotva.
Nevýhodou je nutnost použití speciální vložky a vrtání děr, čímž je dáno také výrazné omezení užívání v betonových konstrukcích.
Z WO 165023 je znám kotvicí systém pro předepjaté nebo zatížené členy, ve kterém jsou kotevní tělesa s kotevními kuželíky s upraveným podélným profilem a zubovaným povrchem pro pozvol30 né roznesení tlakových a tahových sil. Kotevní kuželíky jsou umístěny na koncích nekovové výztuže a jsou zality ve válcovém tělese. Nevýhodou je relativně složité provedení a potřeba vytvoření speciálně upraveného povrchu kuželíků,
Z WO 0037749 je známo vytvoření kotevního konce uhlíkového kompozitního lana, při kterém se lano na svém konci rozplete na středovou a několik obvodových částí, na středovou část se navlékne prstencovité oddělovací těleso, na jehož vnější obvod doléhají obvodové části rozděleného kompozitního lana. Takto vytvořený kuželovitý útvar konce lana se umístí do formy a zalije se vhodnou hmotou. Tím je i s formou vytvořen kotvicí konec lana. Nevýhodou je nutnost rozplétat lano, kdy hrozí jeho poškození a také možnost provedení této úpravy jen na konci lana.
Z JP 11324228 je znám systém kotveni, při kterém se skupina nekovových výztuží ukotvených ve společném tělese umístí do kuželíku s upraveným vnitřním povrchem, aby nedocházelo k velkému nárůstu síly působící na výztuž. Nevýhodou je možnost použití jen na koncích výztuže.
Z WO 9529308 je znám kotevní systém s pozvolným nárůstem smykových a tlakových sil v kotevní oblasti, který je dosažen proměnlivou tuhostí kotevního kužele umístěného na kompozitním výztužném kabelu. Nevýhodou je obtížné dosažení proměnlivé tuhosti kotevního kužele, zejména správné umístění a homogenita materiálů s rozdílnou tuhostí.
ZJP5118100je známo kotvení pomocí nekovového nálitku na výztužném laně, přičemž nálitek má kuželovou čelní plochu aje uložen v kovovém pouzdru se závitem a maticí pro vlastní ukotvení a dopínání.
Z JP 1163344 (EP 314 927) je znám systém kotvení, při kterém je na výztuži nalepena speciálně tvarovaná koncovka ze syntetické pryskyřice opatřené vroubkováním na vnějším obvodě pro
- 1 CZ 302103 B6 uchycení do předpínacího zařízení, táno se předepne a vzniklá mezera mezi koncovkou a tělesem, do kterého se kotví, se zalije dodatečnou hmotou.
Z DE 3640549 je známo kotvení nekovových výztuží, při kterém se na konci nekovové výztuže vytvoří těleso nebo nálitek většího průměru, než má kotvená výztuž, přičemž koncová část kotvené výztuže se zalije do matrice a zabezpečí se prstencem. Nevýhodou tohoto provedení je jeho značná složitost pro vytvoření kotvy.
Z US 4 837 995 je znám způsob mechanického kotvení, který spoléhá na tření mezi kotevními kuželíky, kotevní objímkou a výztuží. Kotvicí těleso je připevněno k výztuži přítlakem, čímž vzniká riziko rozdrcení výztuže. Další nevýhodou tohoto řešení je obtížnost nebo přímo nemožnost jeho použití i pro výztuže s drsným povrchem, typicky pro pískované výztuže, protože by zde docházelo k lokálnímu otlačení v místě pískových zrnek a ovinutého vlákna. Další nevýhodou je, že toto řešení potřebuje ke kotvení dva prvky a představuje vyšší náklady na pořízení. Toto řešení je také z hlediska tvaru a výroby vzhledem k popsanému způsobu použití tkanin spojených pryskyřicí velmi náročné. Další nevýhodou tohoto řešení je, že případná mírná odchylka tvaru kotvícího tělesa má negativní dopad na funkčnost kotvícího systému, který je navíc použitelný pouze pro dodatečné předpínání. Navíc je u tohoto řešení předpínací síla vnášena do systému postupně.
Z US 6 082 063 je znám mechanický způsob kotvení spoléhající na soudržnost mezi výztuží, kuželíkem a objímkou, kdy je soudržná síla vyvolána tvarem kuželíku. Tzn. výztuž je v kotevní objímce sevřena (stlačena). Rovnoměrného přítlaku (resp, omezení tlakové síly působící na výztuž) je dosaženo pomocí rozdílného sklonu kuželíku a objímky. V textu se mluví pouze o dodatečném předpínání konstrukcí. Výhody a nevýhody tohoto řešení jsou v podstatě stejné jako v případě řešení dle US 4 837 995.
Z JP 7 279 314 je spíše než samotné kotvení známo spojování výztuží, k čemuž je použit v podstatě jednoúčelový systém. Toto řešení přitom nespočívá ve slepení výztuže a spojky, ale jedná se o zalisování výztuže do spojky. Při takovém spojování však hrozí značné riziko tlakového porušení FRP výztuže. Navíc toto řešení nelze použít na výztuže s nerovným povrchem, jako jsou např. pískované výztuže, u kterých hrozí lokální porušení nebo přímo přetnutí ovíjeného vlákna do vmáčknutých zrnek písku atd. V tomto řešení jsou navíc spojka a napojení provedeny z kovu, čímž hrozí nebezpečí koroze a dalších jevů souvisejících s přítomností kovu ve spoji.
Z JP 9 207 117 je známo řešení s kovovou koncovkou, čímž u něj hrozí nebezpečí koroze a dalších jevů souvisejících s přítomností kovu ve spoji. Toto řešení využívá objímky. V podstatě se u tohoto řešení jedná o napodobeninu klasického mechanického způsobu kotvení výztuže. Pouze jsou vložené kuželíky nahrazeny kombinací vrstvy elastomerů a vrstvy fixační pryskyřice. Toto provedení (nejprve elastomer, potom pryskyřice) je značně složité a pracné. Další nevýhodou tohoto řešení je, že průměr koncovky je výrazně větší, než je průměr výztuže, takže i v případě, že by bylo možno použít tuto koncovku pro zlepšení kotvení předem předepnutých konstrukcí, tak by nutně docházelo k výraznému zvýšení tloušťky nutné krycí vrstvy betonu.
Cílem vynálezu je odstranit nebo alespoň minimalizovat nevýhody dosavadního stavu techniky.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu je dosaženo nekovovou stavební výztuží, zejména pro předepjaté stavební konstrukce, která obsahuje kotvicí těleso, jejíž podstata spočívá vtom, že kotvicí těleso je tvořeno alespoň jedním válečkem, kteiý je tvořen v odnímatelné formě uspořádané kolem výztuže umístěným termosetovým polymerem a/nebo termosetovou polymemí matricí s příměsí vláken a/nebo plniv.
. 9 .
Řešení dle vynálezu je jednoduché na provádění, a to jak v přípravě výroby tak i přímo na místě stavby dle potřeby. Je také výhodné, že řešení dle vynálezu je možno nejen vytvářet koncovky
FRP výztuží pro kotvení, ale také je možné spojovat FRP výztuže do delších celků. Zejména spoje FRP výztuží provedené dle vynálezu pak ani nemusí být uloženy v betonovém tělese, ale mohou být situovány i mimo betonové těleso, např. u volných FRP kabelů tažených mimo konstrukci.
Cíle vynálezu je také dosaženo způsobem úpravy nekovové stavební výztuže, zejména pro předepjaté stavební konstrukce, jehož podstata spočívá v tom, že na výztuž se nasadí forma s jedním dnem, kterým prochází výztuž, načež se otevřenou stranou do formy naplní polymer nebo polymemí matrice s příměsí vláken a/nebo plniv, načež se náplň nechá ve formě vytvrdit, forma se odstraní a horní část válečku se odstraní a nově vytvořená čelní plocha válečku se zabrousí.
Výhodná provedení vynálezu jsou předmětem závislých patentových nároků a jsou blíže popsána v příkladech provedení vynálezu.
Přehled obrázků na výkrese
2o Vynález je schematicky znázorněn na výkrese, kde ukazuje obr. 1 vytvoření jednoho kotvícího válečku na výztuži, obr. 2 vytvoření série 3 kotvicích válečků na výztuži, obr.3 spojení dvojice výztuží jedním válečkem a obr. 4 uspořádání pro vytvoření válečku na výztuži.
Příklady provedení vynálezu
Vynález se používá jak pro kotvení nekovové stavební výztuže I, např. FRP výztuže, tak i pro spojování konců výztuží 1 při potřebě prodloužení výztuže I.
io Vlastní úprava výztuže i spočívá v tom, že se na výztuži i vytvoří jeden nebo více válečků 2 většího průměru, přičemž váleček 2 či válečky 2 jsou tvořeny termosetovým polymerem nebo termosetovou polymemí matricí s příměsí vláken a/nebo jiných plniv. Příkladným termosetovým polymerem je epoxidová pryskyřice, polyesterová pryskyřice, vinylesterová pryskyřice, akrylátové pryskyřice, fenolícké pryskyřice, polyuretanové pryskyřice atd., včetně jejich směsí a modifi35 kácí. Příkladnými příměsovými vlákny do termosetové polymemí matrice jsou vlákna skleněná, čedičová a uhlíková. Příkladnými jinými plnivy do termosetové polymemí matrice jsou cement, křemičitý písek, jemně mletý vápenec, baryt, korund, čedič atd. Při použití termosetové polymerní matrice s příměsí vláken a/nebo jiných plniv se ukazuje, že výhodné je dávkování 5 až 300 hmotnostních dílů plniva na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice (optimálně 80 až
150 hmotnostních dílů plniva na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice) nebo dávkování 1 až
100 hmotnostních dílů vláken na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice (optimálně 5 až 50 hmotnostních dílů vláken na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice). Výhodné synergické vlastnosti lze pak získat současným použitím vláken i plniva v polymemí matrici, neboť plniva zvyšují pevnost a modul pružnosti v tlaku a vlákna zvyšují modul pružnosti v tahu a ohybu a také omezují dotvarování materiálu (creep).
Válečky 2 jsou vytvořeny, jak je znázorněno na obr. 4, pomocí formy 3, např. podélné dělené válcové formy s jedním dnem 4, které je opatřeno otvorem pro průchod výztuže I. Forma 3 se nasadí na výztuž 1 a otevřenou stranou 5 se do vnitřního prostoru nalije, v stříkne nebo za li suje některý z uvedených polymerů nebo polymemí matrice s příměsí vláken a/nebo plniv, načež se materiál válečku 2 nechá ve formě vytvrdit. Forma 3 může být dle potřeby bez vyhřívání nebo může být vyhřívaná, což zkracuje vytvrzovací časy materiálu vytvářených válečků 2. Pro zlepšení technologie je výhodné použití formy 3 s antiadhezivním povrchem, např. teflon, polyolefinové plasty atd., což usnadňuje odejmutí formy 3 po vytvrzení vytvářeného válečku 2 a zmenšuje to pravděpodobnost poškození formy 3 spojené s nemožností jejího dalšího použití. Po vytvrzení
-3CZ 302103 B6 materiálu válečku 2 ve formě 3 se forma 3 odejme. V případě potřeby se horní část 6 materiálu válečku 2, tj. v oblast otevřené strany 5 formy 3, kterým se forma 3 plnila materiálem, odstraní v délce cca 20 mm. Ukazuje se totiž, že v této oblasti nemusí být hmota válečku 2 zcela homogenní zejména kvůli zachyceným vzduchovým bublinám. Volbou chemického složení válečků je možno nutnost odstranění horního konce válečku minimalizovat nebo zcela eliminovat. Čelní plocha válečku 2 na jeho horním konci se zarovná, např. se zabrousí, kolmo k podélné ose válečku 2 a výztuže i. Takto vytvořený váleček 2 na FRP výztuži i lze využít při kotvení předem předepjaté FRP výztuže 1 v betonové konstrukci. U dodatečně předpínané FRP výztuže, pokud je kotevní systém umístěn vně betonu, i je třeba zajistit ochranu válečku 2 před podélným roztržeio ním.
V příkladu provedení na obr. 1 je znázorněna FRP výztuž opatřená v blízkosti svého konce jedním kotevním válečkem 2 vytvořeným dle vynálezu.
b V příkladu provedení na obr. 2 je znázorněna FRP výztuž 1 opatřená v blízkosti svého konce trojicí (obecně libovolným zvoleným počtem) kotevních válečků 2 vytvořených dle vynálezu.
V příkladu provedení na obr. 3 je znázorněno spojení konců dvou FRP výztuží 1 kotevním válečkem 2 vytvořeným dle vynálezu.
U příkladů provedení na obr, 1 až 3 jsou délky jednotlivých válečků 2, stejně jako jejich případné vzdálenosti mezi sebou určeny na základě materiálových charakteristik materiálu FRP výztuží 1, materiálu válečků 2, materiálu, do kterého mají být výztuž 1 s válečky 2 ukotveny apod.
Při potřebě dodatečného zesílení válečku 2 je podle jednoho příkladu provedení možno použít při tvorbě válečku 2 jednoúčelovou nekovovou formu 3, např. plastovou trubku nebo FRP trubku, která se i po vytvrzení válečku 2 ponechá na válečku 2. Podle jiného příkladu provedení je možno vytvrzený váleček 2 po odejmutí formy dodatečně ovinout tkaninou z FRP materiálu, která zůstává na válečku 2 i po jeho zalití do betonové konstrukce. Podle dalšího příkladu prove3o dění je možno jako formu i pro vytvoření válečku použít ocelovou trubku, $ výhodou tlustostěnnou, s příčnými otvory pro vytvoření hmoždinkového efektu a zlepšení soudržnosti trubky s betonem, přičemž trubka se i po vytvrzení válečku 2 ponechá na válečku 2. Použití ocelové trubky je však méně výhodné z důvodu přítomnosti ocelového prvku v kotvení, což je považováno za negativní efekt.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Nekovová stavební výztuž, zejména pro předepjaté stavební konstrukce, která obsahuje kotvicí těleso, vyznačující se tím, že kotvicí těleso je tvořeno alespoň jedním válečkem (2), který je tvořen v odnímatelné formě (3) uspořádané kolem výztuže (1) umístěným
    45 termosetovým polymerem a/nebo termosetovou polymemí matricí s příměsí vláken a/nebo plniv.
  2. 2. Nekoková stavební výztuž podle nároku 1, vyznačující se tím, že termosetovým polymerem je epoxidová pryskyřice nebo polyesterová pryskyřice nebo vinylesterová pryskyřice nebo akrylátová pryskyřice nebo fenolická pryskyřice nebo polyuretanová pryskyřice nebo směs
    50 pryskyřic nebo modifikace pryskyřic.
  3. 3. Nekoková stavební výztuž podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že příměsovými vlákny jsou vlákna skleněná a/nebo čedičová a/nebo uhlíková.
    -4CZ 302103 B6
  4. 4. Nekoková stavební výztuž podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že plnivy do termosetové polymemí matrice jsou cement a/nebo křemičitý písek a/nebo jemně mletý vápenec a/nebo baryt a/nebo korund a/nebo čedič.
  5. 5 5. Nekoková stavební výztuž podle kteréhokoli z nároků laž4, vyznačující se tím, že váleček (2) je tvořen termosetovou polymemí matricí s plnivem v dávkování 5 až 300 hmotnostních dílů plniva na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice.
  6. 6. Nekoková stavební výztuž podle nároku 5, vyznačující se tím, že dávkování io plniv je 80 až 150 hmotnostních dílů plniva na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice.
  7. 7. Nekoková stavební výztuž podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že váleček (2) je tvořen termosetovou polymemí matricí s příměsovými vlákny v dávkování 1 až 100 hmotnostních dílů vláken na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice.
  8. 8. Nekoková stavební výztuž podle nároku 7, vyznačující se tím, že dávkování vláken je 5 až 50 hmotnostních dílů vláken na 100 hmotnostních dílů polymemí matrice.
  9. 9. Způsob úpravy nekokové stavební výztuže, zejména pro předepjaté stavební konstrukce, při
    20 kterém se na výztuži vytvoří kotvicí těleso, vyznačující se tím, že na výztuž se nasadí forma (3) s jedním dnem, kterým prochází výztuž (1), načež se otevřenou stranou (5) do formy (3) naplní polymer nebo polymemí matrice s příměsí vláken a/nebo plniv, načež se náplň nechá ve formě vy tvrdit, forma se odstraní a čelní plocha válečku (2) se zarovná.
    25 10. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že forma (3) se během vytvrzování válečku (2) vyhřívá.
CZ20080475A 2008-08-07 2008-08-07 Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy CZ302103B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20080475A CZ302103B6 (cs) 2008-08-07 2008-08-07 Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20080475A CZ302103B6 (cs) 2008-08-07 2008-08-07 Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2008475A3 CZ2008475A3 (cs) 2010-02-17
CZ302103B6 true CZ302103B6 (cs) 2010-10-13

Family

ID=41668127

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20080475A CZ302103B6 (cs) 2008-08-07 2008-08-07 Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ302103B6 (cs)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ305071B6 (cs) * 2013-07-12 2015-04-22 Vysoké Učení Technické V Brně Fakulta Stavební Zařízení pro vytváření úprav výztuže z kompozitních materiálů
CZ305718B6 (cs) * 2014-08-15 2016-02-17 Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební Sestava prvků pro kotvení

Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4837995A (en) * 1987-05-13 1989-06-13 Mitsubishi Mining And Cement Co., Ltd. Anchoring device for a tension member of prestressed concrete
JPH07279314A (ja) * 1994-04-11 1995-10-27 Nippon Steel Corp 定着機構を有するコンクリート補強用連続繊維強化プラスチック製筋材
JPH08199733A (ja) * 1995-01-20 1996-08-06 Railway Technical Res Inst 繊維強化プラスチックロッド
JPH09207117A (ja) * 1996-01-31 1997-08-12 Nippon Steel Corp Frp補強材の端末定着用金具及び定着方法
US6082063A (en) * 1996-11-21 2000-07-04 University Technologies International Inc. Prestressing anchorage system for fiber reinforced plastic tendons
JP2002097746A (ja) * 2000-09-21 2002-04-05 Dps Bridge Works Co Ltd 定着具付きfrp補強材
WO2007074840A1 (ja) * 2005-12-27 2007-07-05 Toshiaki Ohta 繊維強化プラスチックロッド、炭素繊維強化プラスチック製構造体及びこの炭素繊維強化プラスチック製構造体で形成した躯体

Patent Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4837995A (en) * 1987-05-13 1989-06-13 Mitsubishi Mining And Cement Co., Ltd. Anchoring device for a tension member of prestressed concrete
JPH07279314A (ja) * 1994-04-11 1995-10-27 Nippon Steel Corp 定着機構を有するコンクリート補強用連続繊維強化プラスチック製筋材
JPH08199733A (ja) * 1995-01-20 1996-08-06 Railway Technical Res Inst 繊維強化プラスチックロッド
JPH09207117A (ja) * 1996-01-31 1997-08-12 Nippon Steel Corp Frp補強材の端末定着用金具及び定着方法
US6082063A (en) * 1996-11-21 2000-07-04 University Technologies International Inc. Prestressing anchorage system for fiber reinforced plastic tendons
JP2002097746A (ja) * 2000-09-21 2002-04-05 Dps Bridge Works Co Ltd 定着具付きfrp補強材
WO2007074840A1 (ja) * 2005-12-27 2007-07-05 Toshiaki Ohta 繊維強化プラスチックロッド、炭素繊維強化プラスチック製構造体及びこの炭素繊維強化プラスチック製構造体で形成した躯体

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ305071B6 (cs) * 2013-07-12 2015-04-22 Vysoké Učení Technické V Brně Fakulta Stavební Zařízení pro vytváření úprav výztuže z kompozitních materiálů
CZ305718B6 (cs) * 2014-08-15 2016-02-17 Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební Sestava prvků pro kotvení

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2008475A3 (cs) 2010-02-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3578219B2 (ja) 高性能繊維複合材料ワイヤの固定システム
JP6060083B2 (ja) 補強筋およびこれを製造するための方法
KR100671437B1 (ko) 지반 앵커리지
US9267286B2 (en) Hollow structure, and preparation method thereof
CN110469056B (zh) 一种用于纤维增强复合材料拉索的组合式锚具及制备方法
US2781658A (en) Post-stressed concrete structure
US20180370072A1 (en) Method for Producing a Textile-reinforced Construction Material Component, and Tensioning Device for Same
RU2605211C2 (ru) Способ и система для формирования опорной конструкции
CN111395335A (zh) 一种预应力锚杆用管柱、锚杆及施工工法
US11268280B2 (en) Anchorage of continuous fiber-reinforced polymer strands
CA2864257A1 (en) Device for introducing a force into tension members made of fiber-reinforced flat-strip plastic lamellas
CZ302103B6 (cs) Nekovová stavební výztuž, zejména pro predepjaté stavební konstrukce, a zpusob její úpravy
CA1302724C (en) Stressing element of fiber composites as well as process and device for the stressing and anchorage of such a stressing element
KR101346344B1 (ko) 콘크리트 내부에 긴장재 고정 정착부를 구비한 비부착식 psc i 빔 및 그 제조 방법
US10843378B2 (en) System and method for applying stress to a reinforcement member
KR20100069839A (ko) 프리캐스트 정착구 블록 및 이를 구비한 프리스트레스트 콘크리트 부재
CN104405964B (zh) 一种玻璃钢纤维混凝土复合管
JP2017025567A (ja) 高曲げ靭性pc杭
CZ19307U1 (cs) Nekovová stavební vyztuž, zejména pro předcpjaté stavební konstrukce
US9574349B2 (en) Post-tensioning concrete pipe wrap
JP6965404B1 (ja) プレストレストコンクリートポール、その製造方法及びプレストレストコンクリートポール製造用定着装置
KR101674103B1 (ko) 선제작 긴장재 정착부 및 이를 이용한 fcm 교량의 긴장 시공 방법
JP6022997B2 (ja) 緊張材の定着体及び引張部材
KR102146771B1 (ko) 쉬스마감판을 이용한 psc 빔 및 그 제작방법
JP2019527157A (ja) コンクリートの構成要素の製造方法および製造装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140807