CZ300890B6 - Sestava strešního okna nebo zarízení na odsávání koure - Google Patents

Sestava strešního okna nebo zarízení na odsávání koure Download PDF

Info

Publication number
CZ300890B6
CZ300890B6 CZ20021224A CZ20021224A CZ300890B6 CZ 300890 B6 CZ300890 B6 CZ 300890B6 CZ 20021224 A CZ20021224 A CZ 20021224A CZ 20021224 A CZ20021224 A CZ 20021224A CZ 300890 B6 CZ300890 B6 CZ 300890B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
assembly
dome
longitudinal channel
concave
Prior art date
Application number
CZ20021224A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20021224A3 (cs
Inventor
Caoduro@Carlo
Caoduro@Paolo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of CZ20021224A3 publication Critical patent/CZ20021224A3/cs
Publication of CZ300890B6 publication Critical patent/CZ300890B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage ; Sky-lights
    • E04D13/03Sky-lights; Domes; Ventilating sky-lights
    • E04D13/0305Supports or connecting means for sky-lights of flat or domed shape

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Control Of Driving Devices And Active Controlling Of Vehicle (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Optical Radar Systems And Details Thereof (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Rešením je sestava (1) strešního okna nebo zarízení na odsávání koure s krytem (L) sestávajícím z rámu (T) a kopule (C), spojených spolu prostrednictvím svorky. Sestava (1) obsahuje první prvek (2) spojený s rámem (T), druhý prvek (3), jehož volný konec (4) dosedá vne na kopuli (C) nad rámem (T) a jehož protilehlý konec (5) je rozebíratelne spojen s prvním prvkem (2) prostrednictvím upevnovacího ústrojí. Upevnovací ústrojí sestává z alespon jednoho závesu (6), který tvorí osu (X) otácení prvního prvku (2) a druhého prvku (3) v podstate rovnobežnou s rovinou definovanou rámem (T), a upevnovací prostredky (11) pro zablokování druhého prvku (3) ke kopuli (C). Alespon jeden záves (6) je umísten odpovídajícím zpusobem k upevnovacím prostredkum (11) a obsahuje konkávní lužko (6a) s prícným profilem v podstate ve tvaru písmene C a cep (6b) mající prícný profil lícující s konkávním lužkem (6a). Cep (6b) a konkávní lužko (6a) jsou navzájem rozebíratelne spojeny zasunutím do sebe v axiálním smeru daném spolecnou osou (X) otácení.

Description

Sestava střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře
Oblast techniky s
Vynález se týká sestavy střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře s krytem sestávajícím z rámu a kopule spojených spolu prostřednictvím svorky, která obsahuje první prvek spojený s rámem, druhý prvek, jehož volný konec dosedá vně na kopuli nad rámem, a jehož protilehlý konec je rozebíratelně spojen s prvním prvkem prostřednictvím upevňovacího ústrojí, které sestává z alespoň jednoho závěsu, který tvoří osu otáčení prvního prvku a druhého prvku, která je v podstatě rovnoběžná s rovinou definovanou rámem, a upevňovací prostředky pro zablokování druhého prvku ke kopuli.
Dosavadní stav techniky
Je známé, že střešní okna a zařízení na odsávání kouře sestávají v podstatě z krytu, který je prostřednictvím jednoho nebo více závěsů spojen se základní částí, která ohraničuje otvor provedený v konstrukci budovy, sloužící ke spojení s vnějším prostředím.
Kryt obsahuje rám, který podpírá kopuli, která je v podstatě průhledná, a která je kolem celého obvodu k němu připevněna pomocí speciálních svorek.
Podle prvního provedení známého typu znázorněného na obr. 1 obsahuje svorka M první prvek
Ma, který má první konec Ea spojený s rámem T střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře a druhý prvek Mb, který má volný konec Eb dosedající na vnější stranu kopule C nad rámem T.
Oba prvky Ma a Mb jsou navzájem spolu spojeny pomocí upevňovacího ústrojí sestávajícího z vroubkování Za, Zb provedených na koncích každého prvku, která jsou vzájemně v kontaktu, a ze šroubu V procházejícího štěrbinou A v druhém prvku Mb a zašroubovaného do závitového otvoru F v prvním prvku Ma.
Tlak vyvozený utažením šroubu V a vzájemné působení vroubkování drží pohromadě oba prvky, Čímž je kopule C připevněna k rámu T nacházejícím se pod ní.
První nevýhodou této svorky výše popsaného typuje, že pro její upevnění musí obsluha působit manuálně tlakem na druhý prvek Mb, tlačit jej dolů ve směru šipky F a nechat klouzat vroubkování Za a Zb po sobě, dokud se nedosáhne mezi kopulí C a rámem T požadovaného přítlaku.
Potom obsluha provede dotažení šroubu V, který přidržuje prvky svorky pevně v požadované poloze.
Při tomto postupuje však obtížné zajistit stejný stupeň utažení všech svorek.
Další nevýhodou svorky výše popsaného typu je, že první prvek Ma je připevněn k rámu T pomocí závrtného šroubu Va, který připevňuje první konec Ea k horní desce P.
Připevnění svorky M proto vyžaduje vrtání prvního prvku Ma, vrtání rámu T ajejich vzájemné spojení s použitím závrtného šroubu Va.
Obsluha proto musí vyvrtat řadu otvorů na rámu a na svorce, které, jakmile byly vytvořeny, vyžadují, aby svorka byla umístěna vždy ve stejné poloze. Pří použití svorek známého typu je upevňovací poloha proto pevná a neměnná a je definována ještě před instalací střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře.
Další nevýhoda spočívá v tom, že první konec Ea prvního prvku Ma je na desce P rámu T, přičemž je zakryt těsněním S umístěným mezi kopulí C a rámem T. To znamená, že dochází k nerovnoměrnému rozložení tlaku po obvodu rámu, čímž může docházet ke vzniku deformace, která má za následek, že uzávěr není hermetický.
Spis DE-A1 509 096 obsahuje svorku pro střešní okno mající dva závěsy spojené navzájem šroubem, přičemž jeden z těchto zavěšuje připevněn k rámu střešního okna šroubem s maticí.
ío Spis US-A2 144 140 obsahuje svěrací zařízení upravené pro upevnění na elektrickém přepínači na střešní desce automobilu, které obsahuje pár čelisťových členů spojených navzájem pro pohyb k sobě a od sebe navzájem.
Úkolem vynálezu je odstranit výše uvedené nedostatky.
)5
Prvním úkolem vynálezu je zejména vytvořit svorku, která umožní obsluze regulaci utahovací síly kopule k rámu s větší přesností.
Dalším úkolem vynálezu je vytvořit svorku, která bude k sobě přidržovat kopuli a rám tvořící kiyt střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře, a která může být přiložena k rámu, aniž by vyžadovala vyvrtání otvoru do rámu.
Dalším úkolem vynálezu je vytvořit svorku, která, nasazená na rám, neporuší lineárnost a rovinnost těsnění vloženého mezi rám a kopuli.
Dalším úkolem vynálezu je vytvořit svorku, která může být na rám nasazena v jakékoli poloze.
Ještě dalším úkolem vynálezu je vytvořit svorku, jejíž poloha na rámu může být posunována podle potřeb obsluhy, a to dokonce i po instalaci střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře.
Podstata vynálezu
Uvedené úkoly splňuje sestava střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře s krytem sestá35 vajícím z rámu a kopule spojených spolu prostřednictvím svorky, která obsahuje první prvek spojený s rámem, druhý prvek, jehož volný konec dosedá vně na kopuli nad rámem, a jehož protilehlý konec je rozebíratelně spojen s prvním prvkem prostřednictvím upevňovacího ústrojí, které sestává z alespoň jednoho závěsu, který tvoří osu otáčení prvního prvku a druhého prvku, která je v podstatě rovnoběžná s rovinou definovanou rámem, a upevňovací prostředky pro zablokování druhého prvku ke kopuli, podle vynálezu, jehož podstatou je, že alespoň jeden závěs je umístěn odpovídajícím způsobem k upevňovacím prostředkům a obsahuje konkávní lůžko s příčným profilem v podstatě ve tvaru písmene C, vytvořené v prvním/druhém prvku, a čep vytvořený v druhém/prvním prvku mající příčný profil lícující s konkávním lůžkem, přičemž čep a konkávní lůžko jsou navzájem rozebíratelně spojeny zasunutím do sebe v axiálním směru daném společnou osou otáčení.
Podle výhodného provedení vynálezu obsahují spojovací prostředky alespoň jedno vybrání, které přidržuje odpovídající první vyčnívající okraj náležející podélnému kanálu a alespoň jeden hranatý patní díl na části protilehlé k uvedenému alespoň jednomu vybrání, který zaskočí do hranatého lůžka umístěného mezi druhým vyčnívajícím okrajem podélného kanálu a tvarovaným přívěskem rámu vyčnívajícím z podélného kanálu.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu obsahují upevňovací prostředky alespoň jednu matici upravenou na prvním/druhém prvku a alespoň jeden šroub spojený s touto maticí, jehož
-2CZ 300890 B6 konec protilehlý k ovládací hlavě spolupracuje s kontaktní plochou upravenou na druhém/prvním prvku.
Matice je s výhodou umístěna před čepem.
V uvedené alespoň jedné kontaktní ploše je s výhodou vytvořeno konkávní lůžko. Tato uvedená alespoň jedna kontaktní plocha má s výhodou jeden koncový okraj vytvořený jako profilovaný pro boční zachycení konce šroubu.
První prvek obsahuje s výhodou na jednom konci spojovací prostředky pro rozebíratelné spojení zaskočením do podélného kanálu umístěného v okraji na vnější boční stěně rámu.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu obsahuje první prvek na jednom konci spojovací prostředky pro rozebíratelné spojení zaskočením do podélného kanálu umístěného v okraji na vnější boční stěně rámu.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu má podélný kanál příčný průřez ve tvaru písmene C, jehož volné konce jsou tvořeny zmíněnými vyčnívajícími okraji směřujícími k sobě navzájem.
Hranatý patní díl je s výhodou upraven na tvarovaném profilu prvního prvku a dosedá na odpovídající tvarovaný profil tvarovaného přívěsku, když je první prvek vložen v podélném kanálu.
Sestava s výhodou obsahuje alespoň jeden ohebný prvek připojený otočně k volnému konci druhého prvku a upravený pro dosednutí na kopuli.
Ohebný prvek má s výhodou zakřivený profil s konkávní částí přivrácenou ke kopuli.
První prvek a druhý prvek mají s výhodou vždy alespoň jedno lůžko pro přidržování pojistného táhla.
Umístění upevňovacích prostředků odpovídá závěsu a upevňovací prostředky obsahují matici, upravenou na druhém prvku, do níž se zašroubuje šroub, jehož konec dosedne na kontaktní plochu upravenou na prvním prvku.
Závěs spojovacích prostředků a šroub upevňovacích prostředků, kterými je svorka opatřena, umožňují, aby obsluha mohla provést jemnou a extrémně přesnou regulaci stupně vzájemného přitlačení kopule a rámu k sobě.
Svorka podle vynálezu může být s výhodou nasazena na střešní okno nebo zařízení na odsávání kouře dokonce i tehdy, když střešní okno a zařízení na odsávání kouře byly již instalovány, a to v jakékoli poloze na vnějším okraji rámu.
Přehled obrázků na výkresech
Uvedené úkoly a výhody budou lépe pochopitelné podle následujícího popisu výhodného provedení vynálezu, které je pouze příkladné bez jakýchkoli omezení, podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje příčný řez svorkou podle dosavadního stavu techniky, obr. 2 v axonometrickém pohledu svorku sestavy podle vynálezu, obr. 3 příčný řez svorkou sestavy podle vynálezu, znázorněnou na obr. 2, obr. 4 v rozloženém stavu svorku sestavy podle vynálezu, znázorněnou na obr. 3, a obr. 5 detail svorky sestavy podle vynálezu pri jejím spojování s rámem.
-3CZ 300890 B6
Příklady provedení vynálezu
Svorka 1 sestavy podle vynálezu, která je znázorněna v axonometrickém pohledu na obr. 2 a v příčném řezu na obr. 3, je určena ke vzájemnému zablokování kopule C a rámu T, které společně tvoří kryt L střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře.
Jak je dále znázorněno na obr. 4, obsahuje svorka I první prvek 2 spojený s rámem T a druhý io prvek 3, jehož volný konec 4 dosedá z vnějšku na kopuli C nad rámem T, a jehož protilehlý konec 5 je spojen pomocí upevňovacího ústrojí s prvním prvkem 2.
Upevňovací ústrojí podle vynálezu sestává z alespoň jednoho závěsu 6, který tvoří osu X otáčení obou prvků 2,3, která je v podstatě rovnoběžná s rovinou definovanou rámem T.
Přesněji řečeno, závěs 6 obsahuje konkávní lůžko 6a, které má příčný profil v podstatě ve tvaru písmene C, a které je vytvořeno v prvním prvku 2, a čep 6b, kteiý je vytvořený v druhém prvku 3, a jehož příčný profil lícuje s konkávním lůžkem 6a.
Konkávní lůžko 6a a čep 6b mohou být navzájem spolu spojeny stabilním, avšak rozebíratelným, způsobem vzájemným zasunutím do sebe v axiálním směru určeném společnou osou X otáčení, jak bylo uvedeno výše, kterou spolu definují při vzájemném spojování.
Závěsu 6 dále odpovídají upevňovací prostředky 11, které, jak je podrobněji znázorněno v rozlo25 ženém stavu na obr. 4, obsahují matici 1 la upravenou na druhém prvku 3 a kontaktní plochu 11b upravenou na prvním prvku 2 a dále šroub 12, který se zašroubuje do matice 1 la, a který má ovládací hlavu 12a a konec 12b, který spolupracuje s kontaktní plochou 1 lb.
Dále je znázorněno, že matice 11a je umístěna před čepem 6b, a že v kontaktní ploše 11b je provedeno konkávní lůžko 6a, do něhož lícuje výše zmíněný čep 6b.
Jeden koncový okraj 1 lc kontaktní plochy 11b je vytvořen jako profilovaný a vyčnívá kolmo z kontaktní plochy 1 lb, přičemž bočně zachycuje konec 12b šroubu 12 a přidržuje jej u kontaktní plochy 11b.
První prvek 2 je na svém jednom konci 2a opatřen spojovacími prostředky 7 pro rozebíratelné spojení zaskočením do podélného kanálu 8 umístěného v okraji na vnější boční stěně 9 rámu.
Jak je znázorněno zejména na obr. 4, obsahují spojovací prostředky 7 vybrání 7a, které přidržuje první vyčnívající okraj 8a podélného kanálu 8, a hranatý patní díl 7b na části protilehlé k vybrání 7a, který zaskočí do hranatého lůžka 8b umístěného mezi druhým vyčnívajícím okrajem 8c podélného kanálu 8 a tvarovaným přívěskem 10 rámu T, vyčnívajícím z podélného kanálu 8.
Dále je rovněž znázorněno, že volný konec 4 druhého prvku 3 nese ohebný prvek J_3 s konkávní plochou 13a přivrácenou ke kopuli C, který je připojen otočně k volnému konci 4 pomocí závěsného prvku 14 v podstatě stejného provedení jako závěs 6, který tvoří upevňovací ústrojí mezi prvky 2 a 3.
Pokud se týká činnosti pro upevnění kopule C na rámu T, je především zapotřebí připojit první prvek 2 svorky 1 k rámu T.
Za tím účelem, jak je znázorněno na obr. 5, se první prvek 2 nakloní a přiloží k rámu T tak, aby se první vyčnívající okraj 8a podélného kanálu 8 zasunul do vybrání 7a. Potom se tlakem na
-4CZ 300890 B6 první prvek 2 v podstatě ve vodorovném směru, jak je naznačeno šipkou F, vtlačuje hranatý patní díl 7b do hranatého lůžka 8b, dokud do něj nezaskočí.
Tvarovaný profil 7c prvního prvku 2, na němž je hranatý patní díl 7b vytvořen, tak dosedne na odpovídajícím způsobem tvarovaný profil 10a tvarového přívěsku JO.
Potom ohebný prvek 13 zaskočí do volného konce 4 druhého prvku 3 a prvky 2 a 3 se vzájemně k sobě připojí tím, že čep 6b se ve směru osy X otáčení zasune do odpovídajícího lůžka 6a.
ío Pro přitlačení kopule C k rámu T ovládá obsluha hlavu 12a šroubu 12, přičemž šroub 12 zašroubuje do příslušné matice Ha, dokud jeho konec 12b nedosedne na kontaktní plochu lib.
Druhý prvek 3 se proto natáčí kolem osy X otáčení ve směru proti otáčení hodinových ručiček označeném šipkou R na obr. 3, čímž se kopule C přitlačí k rámu T.
Dále se s výhodou vloží těsnění G.
Obsluha může provádět jemnou regulaci přítlaku kopule C k rámu T dotahováním nebo povolováním šroubu 12 v matici 1 la.
Výhody svorky 1 podle vynálezu vyplývají z výše uvedených skutečností.
Především není nutno vyvrtat do rámu T nebo dokonce do prvků 2, 3, které tvoří svorku I, otvory, protože spojení je zaručeno zaskočením spojovacích prostředků 7.
To vede ke snížení počtu pracovních operací a umožňuje umístění svorky I v jakékoli poloze na rámu T, a to dokonce až na místě, když střešní okno nebo zařízení k odsávání kouře již byly instalovány.
Další výhoda spočívá při utahování obsluhou, protože uzavírací přítlak kopule C k rámu T může být regulován velmi přesně kroutícím momentem působícím na šroub 12, přičemž v případě potřeby je možno použít momentový klíč.
Uspořádání upevňovacího ústrojí svorky 1 na straně rámu T znamená, že kontakt mezi kopulí C a rámem T nastane rovnoměrně podél celé desky P rámu T. Rovnoměrného rozložení přítlaku je tímto způsobem dosaženo ve všech místech rámu T, což zaručuje stejný stupeň hermetického utěsnění v každém místě.
Pro větší bezpečnost má každý prvek 2 a 3, které tvoří svorku 1, příslušné lůžko 15,16, mezi nimiž může být upevněno pojistné táhlo 17, které zaručuje trvalou stabilitu sevření, a to dokonce i tehdy, když by došlo k neúmyslnému uvolnění šroubu 12.
Pojistné táhlo T7 může být tvořeno například šroubem procházejícím prvky 2, 3, přičemž prvky
2, 3 jsou k němu upevněny pomocí matic upravených na jeho koncích.
Podle dalšího provedení může pojistné táhlo 17 rovněž sestávat ze zaskakovacího kovového límce opatřeného vhodnými ovládacími prostředky pro jeho upevnění.
Je zřejmé, že svorka 1 podle vynálezu splňuje všechny výše uvedené úkoly.
Ačkoli svorka podle vynálezu byla popsána s odkazem na přiložené výkresy, může mít odlišný tvar a rozměry od znázorněných tvarů a rozměrů.
Rovněž prostředky pro spojování a upevňování mohou mít odlišný tvar a rozměry od znázorněných a popsaných tvarů a rozměrů.
-5CZ 300890 B6
Je zřejmé, že je možno provádět jakékoli změny v provedení svorky, které nejsou zmíněny ani popsány, pokud spadají do rozsahu pokrytého přiloženými patentovými nároky, které jsou chráněny tímto patentem.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY io 1. Sestava (1) střešního okna nebo zařízení na odsávání kouře s krytem (L) sestávajícím z rámu (T) a kopule (C) spojených spolu prostřednictvím svorky, která obsahuje
    - první prvek (
  2. 2) spojený s rámem (T),
    - druhý prvek (
  3. 3), jehož volný konec (4) dosedá vně na kopuli (C) nad rámem (T), a jehož protilehlý konec (5) je rozebíratelně spojen s prvním prvkem (2) prostřednictvím upevňovacího
    15 ústrojí, které sestává z alespoň jednoho závěsu (6), který tvoří osu (X) otáčení prvního prvku (2) a druhého prvku (3), která je v podstatě rovnoběžná s rovinou definovanou rámem (T),
    - upevňovací prostředky (11) pro zablokování druhého prvku (3) ke kopuli (C), vyznačující se tím, že alespoň jeden závěs (6) je umístěn odpovídajícím způsobem k upevňovacím prostředkům (11) a obsahuje konkávní lůžko (6a) s příčným profilem v podstatě
    20 ve tvaru písmene C, vytvořené v prvním/druhém prvku (2, 3), a čep (6b) vytvořený v druhém/prvním prvku (3, 2) mající příčný profil lícující s konkávním lůžkem (6a), přičemž čep (6b) a konkávní lůžko (6a) jsou navzájem rozebíratelně spojeny zasunutím do sebe v axiálním směru daném společnou osou (X) otáčení.
    25 2. Sestava (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že upevňovací prostředky (11) obsahují alespoň jednu matici (1 la) upravenou na prvním/druhém prvku (2, 3) a alespoň jeden šroub (12) spojený s touto maticí (11a), jehož konec (12b) protilehlý k ovládací hlavě (12a) spolupracuje s kontaktní plochou (11b) upravenou na druhém/prvním prvku (3, 2).
    30 3. Sestava (1) podle nároku 2, vy z n ač u j i c í se t í m , že matice (11 a) je umístěna před čepem (6b).
  4. 4. Sestava (1) podle nároku 2, vyznačující se tím, že v uvedené alespoň jedné kontaktní ploše (1 lb) je vytvořeno konkávní lůžko (6a).
  5. 5. Sestava (1) podle nároku 2, vyznačující se tím, že uvedená alespoň jedna kontaktní plocha (lib) má jeden koncový okraj (11c) vytvořený jako profilovaný pro boční zachycení konce (12b) šroubu (12).
    40
  6. 6. Sestava (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že první prvek (2) obsahuje na jednom konci (2a) spojovací prostředky (7) pro rozebíratelné spojení zaskočením do podélného kanálu (8) umístěného v okraji na vnější boční stěně (9) rámu (T).
  7. 7. Sestava (1) podle nároku 6, vyznačující se tím, že spojovací prostředky (7)
    45 obsahují alespoň jedno vybrání (7a), které přidržuje odpovídající první vyčnívající okraj (8a) náležející podélnému kanálu (8) a alespoň jeden hranatý patní díl (7b) na části protilehlé k uvedenému alespoň jednomu vybrání (7a), který zaskočí do hranatého lůžka (8b) umístěného mezi druhým vyčnívajícím okrajem (8c) podélného kanálu (8) a tvarovaným přívěskem (10) rámu (T) vyčnívajícím z podélného kanálu (8).
    -6CZ 300890 B6
  8. 8. Sestava (1) podle nároku 7, vyznačující se tím, že podélný kanál (8) má příčný průřez ve tvaru písmene C, jehož volné konce jsou tvořeny zmíněnými vyčnívajícími okraji (8a, 8c) směrujícími k sobě navzájem.
    5
  9. 9. Sestava (1) podle nároku 7, vyznačující se tím, že hranatý patní dít (7b) je upraven na tvarovaném profilu (7c) prvního prvku (2) a dosedá na odpovídající tvarovaný profil (10a) tvarovaného přívěsku (10), když je první prvek (2) vložen v podélném kanálu (8).
  10. 10. Sestava (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jeden to ohebný prvek (13) připojený otočně k volnému konci (4) druhého prvku (3) a upravený pro dosednutí na kopuli (C).
  11. 11. Sestava (1) podle nároku 10, vyznačující se tím, že ohebný prvek (13) má zakřivený profil s konkávní částí (13a) přivrácenou ke kopuli (C).
  12. 12* Sestava (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že první prvek (2) a druhý prvek (3) mají vždy alespoň jedno lůžko (15, 16) pro přidržování pojistného táhla (17).
CZ20021224A 1999-10-14 2000-10-09 Sestava strešního okna nebo zarízení na odsávání koure CZ300890B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1999VI000210A IT1307506B1 (it) 1999-10-14 1999-10-14 Morsetto per lucernari ed evacuatori di fumo.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20021224A3 CZ20021224A3 (cs) 2003-04-16
CZ300890B6 true CZ300890B6 (cs) 2009-09-02

Family

ID=11427185

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20021224A CZ300890B6 (cs) 1999-10-14 2000-10-09 Sestava strešního okna nebo zarízení na odsávání koure

Country Status (17)

Country Link
EP (1) EP1224364B1 (cs)
AT (1) ATE263879T1 (cs)
AU (1) AU1134301A (cs)
BG (1) BG64262B1 (cs)
CA (1) CA2386286C (cs)
CZ (1) CZ300890B6 (cs)
DE (1) DE60009736T8 (cs)
EG (1) EG22427A (cs)
ES (1) ES2220555T3 (cs)
IT (1) IT1307506B1 (cs)
PL (1) PL205650B1 (cs)
PT (1) PT1224364E (cs)
RU (1) RU2229572C2 (cs)
SA (1) SA00210491B1 (cs)
SK (1) SK287638B6 (cs)
TR (1) TR200201009T2 (cs)
WO (1) WO2001027407A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2566056B (en) * 2017-08-31 2021-11-03 Rickman Paul A roof window system and method

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2144140A (en) * 1938-01-24 1939-01-17 Standard Mfg Co Clamping device
DE1509096B1 (de) * 1963-03-06 1969-09-04 Esser Kg Klaus Klammer zum Befestigen einer ein- oder mehrschaligen Lichtkuppel auf einem Aufsetzkranz

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2144140A (en) * 1938-01-24 1939-01-17 Standard Mfg Co Clamping device
DE1509096B1 (de) * 1963-03-06 1969-09-04 Esser Kg Klaus Klammer zum Befestigen einer ein- oder mehrschaligen Lichtkuppel auf einem Aufsetzkranz

Also Published As

Publication number Publication date
PL205650B1 (pl) 2010-05-31
PT1224364E (pt) 2004-08-31
DE60009736T2 (de) 2005-03-31
SK287638B6 (sk) 2011-04-05
CA2386286A1 (en) 2001-04-19
CA2386286C (en) 2006-12-19
EP1224364B1 (en) 2004-04-07
ITVI990210A1 (it) 2001-04-14
PL356250A1 (en) 2004-06-28
AU1134301A (en) 2001-04-23
BG64262B1 (bg) 2004-07-30
ES2220555T3 (es) 2004-12-16
WO2001027407A1 (en) 2001-04-19
TR200201009T2 (tr) 2002-09-23
BG106573A (en) 2002-10-31
ATE263879T1 (de) 2004-04-15
DE60009736D1 (de) 2004-05-13
DE60009736T8 (de) 2006-01-12
CZ20021224A3 (cs) 2003-04-16
SA00210491B1 (ar) 2006-07-30
SK4852002A3 (en) 2003-10-07
IT1307506B1 (it) 2001-11-06
EP1224364A1 (en) 2002-07-24
RU2229572C2 (ru) 2004-05-27
EG22427A (en) 2003-01-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7114713B2 (en) Connector assembly for clamping tool and system utilizing same
JP2902389B2 (ja) 流体伝導アセンブリにおける二部品の接続手段
US20070084705A1 (en) Apparatus and methods for securing switch devices
EP1111249A3 (de) Klemmvorrichtung
CZ300890B6 (cs) Sestava strešního okna nebo zarízení na odsávání koure
US5481782A (en) Cabinet/furniture with snap-on device for quick assembly
US4742658A (en) Frame structure
JP3041544U (ja) パイプ支持具
US20070029399A1 (en) Fastening system for fixing and/or aligning at least one sensor element
JP3734991B2 (ja) 換気装置の取付装置
KR960008591Y1 (ko) 세탁기의 안전스위치
JPH07227788A (ja) マニピュレータ用補助グリップ
KR200292734Y1 (ko) 천정매입형 형광등 프레임의 장착장치
GB2247275A (en) An adjustable fitting
JPH0747524Y2 (ja) 建物における板状部材の取り付け金具
KR200172764Y1 (ko) 스프링쿨러 배관용 지지대 체결구
JPH0649817Y2 (ja) フロント用のアダプタ固定構造
JPH0336259Y2 (cs)
KR200163020Y1 (ko) 초소형 회로차단기의 단자고정장치
JP3028721U (ja) 床板型枠用支柱等の補強フレーム取付機構
JPH0516818Y2 (cs)
JPH0813949A (ja) 面格子取付装置
JP2006312845A (ja) 垂木の取付け構造
JPH0526914B2 (cs)
KR970058849A (ko) 조구용 정지구 및 조정공구

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20181009