CZ298585B6 - Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby - Google Patents

Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby Download PDF

Info

Publication number
CZ298585B6
CZ298585B6 CZ20040816A CZ2004816A CZ298585B6 CZ 298585 B6 CZ298585 B6 CZ 298585B6 CZ 20040816 A CZ20040816 A CZ 20040816A CZ 2004816 A CZ2004816 A CZ 2004816A CZ 298585 B6 CZ298585 B6 CZ 298585B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
spatial
amplitude
shape
fixing insert
amplitude curve
Prior art date
Application number
CZ20040816A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2004816A3 (cs
Inventor
Lukáš Racek@Petr
Original Assignee
Servisbal Obaly S. R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Servisbal Obaly S. R. O. filed Critical Servisbal Obaly S. R. O.
Priority to CZ20040816A priority Critical patent/CZ298585B6/cs
Publication of CZ2004816A3 publication Critical patent/CZ2004816A3/cs
Publication of CZ298585B6 publication Critical patent/CZ298585B6/cs

Links

Landscapes

  • Buffer Packaging (AREA)

Abstract

Prostorová fixacní vložka, zejména prostorová fixacní vložka umístená v obalu za úcelem ochrany a zachování predepsané polohy balených predmetu, vyrobená z bežných obalových materiálu, zejména pak z vlnité lepenky nebo z polštárkové výplne tvorené dvema fóliemi jejichž meziprostor je vyplnen vzduchem, kde je její rohová hrana (1) vytvorena zlomením nejméne jednoho prolisu (2) ve tvaru amplitudovékrivky (4), vytvoreného v materiálu (3) prostorové fixacní vložky v jejím rozvinutém tvaru, a její steny (10) jsou prostorove deformovány v závislosti na tvaru amplitudové krivky (4). Zpusob výroby prostorové fixacní vložky spocívá v tom, že do materiálu (3) prostorové fixacní vložky v jejím rozvinutém tvaru je vytvoren nejméne jeden prolis (2) vetvaru amplitudové krivky (4), pricemž následne jemateriál (3) prostorové fixacní vložky podle tohoto prolisu (2) zlomen.

Description

(57) Anotace:
Prostorová fixační vložka, zejména prostorová fixační vložka umístěná v obalu za účelem ochrany a zachování předepsané polohy balených předmětů, vyrobená z běžných obalových materiálů, zejména pak z vlnité lepenky nebo z polštářkové výplně tvořené dvěma fóliemi jejichž meziprostor je vyplněn vzduchem, kde je její rohová hrana (1) vytvořena zlomením nejméně jednoho prolisu (2) ve tvaru amplitudové křivky (4), vytvořeného v materiálu (3) prostorové fixační vložky v jejím rozvinutém tvaru, a její stěny (10) jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky (4). Způsob výroby prostorové fixační vložky spočívá v tom, že do materiálu (3) prostorové fixační vložky v jejím rozvinutém tvaruje vytvořen nejméně jeden prolis (2) ve tvaru amplitudové křivky (4), přičemž následně je materiál (3) prostorové fixační vložky podle tohoto prolisu (2) zlomen.
Prostorová fixační vložka a způsob její výroby
Oblast techniky
Vynález se týká prostorové fixační vložky a způsobu její výroby, zejména prostorové fixační vložky umístěné v přepravním obalu za účelem ochrany a zachování předepsané polohy balených předmětů, vyrobené z běžných obalových materiálů, zejména pak z vlnité lepenky nebo z polštářkové výplně tvořené dvěma fóliemi, jejichž meziprostor je vyplněn vzduchem.
Dosavadní stav techniky
V současné době je známá celá řada fixačních systémů, které slouží k zajištění ochrany a stabili15 zace předmětů přepravovaných v přepravních obalech.
Známé jsou například přesné fixáže vyrobené z pěnových plastů. Fixáž je provedena jako přesný výlisek nebo třírozměrný (3D) frézovaný objekt, který přesně kopíruje balený předmět i vnitřní prostor krabice. Tato fixáž je obvykle vyrobena z polystyrenu (PS), polyethylenu (PE), popřípadě z polyuretanu (PUR) v pěnovém provedení a slouží například pro balení monitorů.
Tato fixáž je sice přesná, ale má také celou řadu nevýhod. Těmi jsou zejména vysoké náklady na potřebné strojní vybavení a popřípadě na výrobu příslušné lisovací formy. Nevýhodou je také to, že přeprava a skladování fixace probíhá ve 3D tvaru, což je prostorově náročné. Nevýhodná může být také poměrně velká tuhost fixáže, která umožňuje přenos mechanických rázů vznikajících při dopravě a skladování na balený předmět. Problematická je i likvidace odpadu z takovéto fixáže.
Dále jsou známé přesné fixáže z papírů a lepenek. Zde jde o přesný výsek, který je většinou složený do skládačky 3D tvaru, přesně obklopující balený objekt a vymezující prostor mezi ním a vnějším obalem. Nevýhodou takovéto fixáže je většinou její poměrně složitá konstrukce. To prodražuje výrobu jejího výseku a zvyšuje pracnost sestavení skládačky do 3D tvaru.
K fixaci se také používají volně sypané lupínky z pěnového PS. Jde o plastové výlisky ve tvaru housenek, piškotů a podobně. Nevýhodou lupínků je to, že balené výrobky o vyšších hmotnostech vlivem otřesů při dopravě propadávají často až na dno obalu. Vzhledem ktomu, že lupínky jsou po vyrobení ve 3D tvaru, je jejich nevýhodou zejména složitá přeprava a skladování. Nevýhodou lupínků je rovněž jejich náročná likvidace.
Mezi známé fixační materiály lze také zařadit bublinkovou PE fólii. Jde o dvou i vícevrstvou PE fólii s vrchní popřípadě prostřední vrstvou s uzavřenými komůrkami se vzduchem. Nevýhodou je opět její 3D provedení, které vzniká již při výrobě, a způsobuje problémy při skladování a přepravě.
K fixování při přepravě se také používá metrážová rohož z prosekané vlnité lepenky. Její hlavní nevýhodou je její vysoká prašnost, která neumožňuje balení citlivých zařízení.
Dále je také známo použití metráže ze speciálně namuchlaného balicího papíru. Pro jeho výrobu je však nutné speciální zařízení, což je nevýhodné. Vlastní balení je pak poměrně pracné.
Mezi dlouhodobě známé fixační materiály patří také nasávaná kartonáž. Jde o podtlakově lisovaný 3D objekt přesného tvaru z papíroviny. Vyrábějí se z něho například plata pro přepravu vajec. Nevýhodou je opět jejich 3D provedení, které vznikají již při výrobě, a způsobuje problémy při skladování a přepravě.
-1 CZ 298585 B6
Pro fixování se také používají dřevitá a papírová vlna. Nevýhodou obou těchto materiálů je opět jejich 3D tvar ihned po jejich vyrobení. Jejich hlavní nevýhodu je ovšem jejich vysoká prašnost.
V poslední době se také pro fixování různých předmětů používá pražená kukuřice. Její výhodou je ekologická likvidace, která probíhá prostým zkrmením drůbeží. Použití pražené kukuřice přináší i poměrně značné nevýhody, kterými jsou zejména nebezpečí napadení mikroorganismy, hmyzem a hlodavci.
Cílem vynálezu je vyvinutí takového fixačního systému, který zajistí bezproblémovou fixaci přelo pravovaných předmětů, bude účinně pohlcovat mechanické rázy, bude umožňovat levnou přepravu k uživateli, jednoduché skladování a bezproblémovou ekologickou likvidaci.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky do značné míiy odstraňuje a cíle vynálezu naplňuje prostorová fixační vložka, zejména prostorová fixační vložka umístěná v obalu za účelem ochrany a zachování předepsané polohy balených předmětů, vyrobená zběžných obalových materiálů, zejména pak z vlnité lepenky nebo z polštářkové výplně tvořené dvěma fóliemi, jejichž meziprostor je vyplněn vzduchem, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že její rohová hrana je vytvořena zlomením nejméně jednoho prolisu ve tvaru amplitudové křivky, vytvořeného v materiálu prostorové fixační vložky v jejím rozvinutém tvaru, a její stěny jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky.
Rohová hrana je prostorové spojení dvou stěn prostorové fixační vložky, které je definováno nejméně jednou amplitudovou křivkou vytvořenou v podobě prolisu v materiálu prostorové fixační vložky v jejím rozvinutém tvaru. Amplitudová křivka je periodicky se měnící křivka lomeného nebo sinusového tvaru, o určité amplitudě a délce vlny se stanovenou počáteční fází.
Ve výhodném provedení je rohová hrana vytvořena zlomením dvou prolisů ve tvaru symetricky umístěných amplitudových křivek. V tomto případě je rohovou hranou prostorové spojení, nebo jinak řečeno prostorová oblast prostorové fixační vložky, která se nachází mezi jejími dvěma stěnami.
Je výhodné, když je zlomení materiálu fixační vložky provedeno přibližně pod úhlem 90°.
V nej výhodnějším provedení má amplitudová křivka tvar sinusoidy. Výhodné může také být, když má amplitudová křivka lomený tvar.
Amplitudová křivka má v nej obvyklejším provedení pravidelnou a neměnnou výšku a délku svojí amplitudy.
Ve zvláštních případech může být amplitudová křivka provedena tak, že má proměnnou výšku a délku svojí amplitudy.
Výrobu výše popsané prostorové fixační vložky umožňuje způsob, jehož podstata spočívá v tom, že do materiálu prostorové fixační vložky je v jejím rozvinutém tvaru vytvořen nejméně jeden prolis ve tvaru amplitudové křivky, přičemž následně je materiál prostorové fixační vložky podle tohoto prolisu zlomen. Zlomením je vytvořena rohová hrana, přičemž stěny prostorové fixační vložky jsou po zlomení prostorově deformovány v závislosti na tvaru křivky.
Prostorová fixační vložka podle vynálezu má široké možnosti použití. V případě použití jednoho prolisu k vytvoření jedné rohové hrany vznikne po zlomení o 90° fixační vložka s ideální distanční ochrannou hranou. Prostorová fixační vložka tohoto provedení může být jako samostatná metráž.
-2CZ 298585 B6
Přidáním další rohové hrany lze vytvořit fixaci ve tvaru U. Samozřejmě lze vytvořit i zcela uzavřený profil například čtyřhranného průřezu.
V případě použití dvou prolisů na jedné rohové hraně vznikne po jejich zlomení o 2 x 90° „polštářová“ deska. Šířka desky se upravuje změnou velikosti amplitudových křivek.
Velkou výhodou prostorové fixační vložky podle vynálezu je to, že ji je možné vyrábět v podstatě v nekonečné délce. Polotovar s předlisovanými prolisy je možné skladovat buďto ve stozích ío v plochém tvaru, nebo stočený do rolí. Do místa použití je tak možné prostorovou fixační vložku přepravovat v takto rozvinutém tvaru. To umožňuje její efektivní skladování a jednoduchou, snadnou a tím i levnou přepravu.
Další z výhod je levná a jednoduchá výroba. Pro výrobu prolisu lze použít jednoduše upravené kruhové nůžky, které se ve výrobě kartonáže běžně používají. Výhodné je také to, že při výrobě není používáno žádné lepení a složení do funkčního tvaruje velice jednoduché a snadné.
Vzhledem k výše uvedenému je také velice jednoduchá likvidace prostorové fixační vložky v případě, že se stane odpadem.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí výkresů, na kterých obr. 1 znázorňuje prostorovou fixační vložku v rozvinutém tvaru s jedním prolisem vytvořeným ve tvaru amplitudové křivky tvořené sinusovkou s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, obr. 2 znázorňuje prostorovou fixační vložku v rozvinutém tvaru s jedním prolisem vytvořeným ve tvaru amplitudové křivky s lomeným tvarem s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, obr. 3 znázorňuje prostorovou fixační vložku v rozvinutém tvaru s dvěma symetrickými prolisy vytvořenými ve tvaru amplitudových křivek tvořených sinusovkami s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, obr. 4 znázorňuje prostorovou fixační vložku v rozvinutém tvaru s dvěma symetrickými prolisy vytvořenými ve tvaru amplitudových křivek s lomeným tvarem s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, obr. 5 znázorňuje v axonometrickém pohledu prostorovou fixační vložku z vlnité lepenky ve funkčním tvaru s jedním prolisem vytvořeným ve tvaru amplitudové křivky tvořené sinusovkou a pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, obr. 6 znázorňuje v čelním a horním pohledu prostorovou fixační vložku z vlnité lepenky ve funkčním tvaru s dvěma prolisy vytvořenými ve tvaru amplitudových křivek, které jsou tvořeny sinusovkami s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, obr. 7 znázorňuje v čelním pohledu prostorovou fixační vložku z vlnité lepenky ve funkčním tvaru s čtyřmi prolisy vytvořenými ve tvaru amplitudových křivek, které jsou tvořeny sinusovkami s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, a obr. 8 znázorňuje axonometrický pohled na prostorovou fixační vložku ve funkčním tvaru s dvěma páry rohových hran, které jsou tvořeny dvěma symetrickými prolisy vytvořenými ve tvaru amplitudových křivek, přičemž amplitudové křivky jsou tvořeny sinusovkami s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy.
-3CZ 298585 B6
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky je v jejím rozvinutém tvaru, podle obr. 1, vytvořen jeden prolis 2, tvořený amplitudovou křivkou 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Rohová hrana 1 prostorové fixační vložky je, podle obr. 5, vytvořena zlomením prolisu 2 o cca 90°. Stěny 10 jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4.
Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky je v jejím rozvinutém tvaru vytvořen jeden prolis 2, tvořený amplitudovou křivkou 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, přičemž následně je materiál 3 prostorové fixační vložky podle tohoto prolisu 2 zlomen.
Příklad 2
Prostorová fixační vložka podle příkladu provedení 1 s tím rozdílem, že je vyrobena z nekonečně dlouhého pásu polštářkové výplně. Prolis 2 je vyroben tepelným spojením fólií, které tvoří povrchovou vrstvu polštářkové výplně.
Příklad 3
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky nebo z nekonečně dlouhého pásu vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky je v jejím rozvinutém tvaru, podle obr. 2, vytvořen jeden prolis 2, tvořený amplitudovou křivkou 4, která má lomený tvar 6 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Pro zjednodušení zlomení jsou dále v materiálu 3 prostorové fixační vložky v jejím rozvinutém tvaru vytvořeny ve vrcholech amplitudové křivky 4 pomocné prolisy 7. Rohová hrana i prostorové fixační vložky je vytvořena zlomením prolisu 2 o cca 90°. Stěny 10 jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4.
Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky je v jejím rozvinutém tvaru vytvořen jeden prolis 2 ve tvaru amplitudové křivky 4, která má lomený tvar 6 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Ve vrcholech amplitudové křivky 4 jsou dále vytvořeny pomocné prolisy 7, přičemž následně je materiál 3 prostorové fixační vložky pod40 le prolisu 2 a pomocných prolisů 7 zlomen.
Příklad 4
Prostorová fixační vložka podle příkladu povedení 3 s tím rozdílem, že je vyrobena z nekonečně dlouhého pásu polštářkové výplně. Prolis 2 a pomocné prolisy 7 jsou vyrobeny tepelným spojením fólií, které tvoří povrchovou vrstvu polštářkové výplně.
-4CZ 298585 B6
Příklad 5
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru podle obr. 3 vytvořeny symetricky dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Rohová hrana i prostorové fixační vložky je vytvořena zlomením prolisů 2 o 2 x 90°. Stěny 10 jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4.
io Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru vytvořeny symetricky dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, přičemž následně je materiál 3 prostorové fixační vložky podle těchto prolisů 2 zlomen.
Příklad 6
Prostorová fixační vložka podle příkladu provedení 7 s tím rozdílem, že v materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru vytvořeny dvě řady dvojic prolisů 2. Prostorová fixační vložka je následně po zlomení použita podle obr. 8 pro polštářovou fixaci.
Příklad 7
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru v určité vzdálenosti od sebe vytvořeny dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Po zlomení prolisů 2 o cca 90° dojde, podle obr. 6, k vytvoření dvou rohových hran i. Stěny 10 jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4. Ve vnitřním prostoru 8 j e pak uložen balený předmět.
Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru v určité vzdálenosti od sebe vytvořeny dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, přičemž následně je materiál 3 prostorové fixační vložky podle těchto prolisů 2 zlomen.
Příklad 8
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru v určité vzdálenosti od sebe vytvořeny čtyři prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Po zlomení prolisů 2 o cca 90° dojde, podle obr. 7, k vytvoření čtyř rohových hran J_. Ve vnitřním prostoru 9 je pak uložen balený předmět. Stěny 10 jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4.
Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru v určité vzdálenosti od sebe vytvořeny čtyři prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, přičemž následně je materiál 3 prostorové fixační vložky podle těchto prolisů 2 zlomen.
-5CZ 298585 B6
Příklad 9
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru, podle obr. 4, vytvořeny symetricky dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4, které mají lomený tvar 6 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy. Rohová hrana i fixační vložky je vytvořena zlomením prolisů 2 o 2 x 90 °C. Stěny 10 jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4.
ío Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru vytvořeny symetricky dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4, které mají lomený tvar 6 s pravidelnou a neměnnou výškou a délkou amplitudy, přičemž následně je materiál 3 prostorové fixační vložky podle těchto prolisů 2 zlomen.
Příklad 10
Prostorová fixační vložka je vyrobena z desek vlnité lepenky. V materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru vytvořeny symetricky dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s nepravidelnou a proměnnou výškou a délkou amplitudy. Rohová hrana i fixační vložky je vytvořena zlomením prolisů 2 o 2 x 90°. Stěny Π) jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky 4.
Prostorová fixační vložka je vyrobena tak, že do materiálu 3 prostorové fixační vložky jsou v jejím rozvinutém tvaru vytvořeny symetricky dva prolisy 2, tvořené amplitudovými křivkami 4 ve tvaru sinusoidy 5 s nepravidelnou a proměnnou výškou a délkou amplitudy, přičemž následně je materiál 3 prostorově fixační vložky podle těchto prolisů 2 zlomen, čímž dojde k vytvoření polštářové fixace s nepravidelnou tloušťkou.
Průmyslová využitelnost
Prostorovou fixační vložku, podle vynálezu, lze využít všude tam, kde je potřeba zachovat v přepravním obalu předepsanou polohu balených předmětů a ochránit je tak proti mechanickému poškození.
-6CZ 298585 B6
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (8)

  1. 5 1. Prostorová fixační vložka, zejména prostorová fixační vložka umístěná v obalu za účelem ochrany a zachování předepsané polohy balených předmětů, vyrobená z běžných obalových materiálů, zejména pak z vlnité lepenky nebo z polštářkové výplně tvořené dvěma fóliemi jejichž meziprostor je vyplněn vzduchem, vyznačující se tím, že její rohová hrana (1) je vytvořena zlomením nejméně jednoho prolisu (2) ve tvaru amplitudové křivky (4), vytvořeného
    10 v materiálu (3) prostorové fixační vložky v jejím rozvinutém tvaru, a její stěny (10) jsou prostorově deformovány v závislosti na tvaru amplitudové křivky (4).
  2. 2. Prostorová fixační vložka podle nároku 1, vyznačující se tím, že rohová hrana (1) je vytvořena zlomením dvou prolisů (2) ve tvaru symetricky umístěných amplitudových kři15 vek (4).
  3. 3. Prostorová fixační vložka podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že zlomení materiálu (3) fixační vložky je provedeno pod úhlem 90°.
    20
  4. 4. Prostorová fixační vložka podle nároků l,2a3, vyznačující se tím, že amplitudová křivka (4) má tvar sinusoidy (5).
  5. 5. Prostorová fixační vložka podle nároků 1, 2 a 3, vyznačující se tím, že amplitudová křivka (4) má lomený tvar (6).
  6. 6. Prostorová fixační vložka podle nároků 1, 2, 3, 4 a 5, vyznačující se tím, že amplitudová křivka (4) má pravidelnou a neměnnou výšku a délku amplitudy.
  7. 7. Prostorová fixační vložka podle nároků 1, 2, 3, 4 a 5, vyznačující se tím, že
    30 amplitudová křivka (4) má proměnnou výšku a délku amplitudy.
  8. 8. Způsob výroby prostorové fixační vložky podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že do materiálu (3) prostorové fixační vložky je v jejím rozvinutém tvaru vytvořen nejméně jeden prolis (2) ve tvaru amplitudové křivky (4), přičemž následně je materiál
    35 (3) prostorové fixační vložky podle tohoto prolisu (2) zlomen.
    40 5 výkresů
    -7CZ 298585 B6
    -8CZ 298585 B6
    CO CM CO obr.4
    -9CZ 298585 B6
CZ20040816A 2004-07-15 2004-07-15 Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby CZ298585B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20040816A CZ298585B6 (cs) 2004-07-15 2004-07-15 Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20040816A CZ298585B6 (cs) 2004-07-15 2004-07-15 Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2004816A3 CZ2004816A3 (cs) 2006-07-12
CZ298585B6 true CZ298585B6 (cs) 2007-11-14

Family

ID=36975394

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20040816A CZ298585B6 (cs) 2004-07-15 2004-07-15 Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ298585B6 (cs)

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3752384A (en) * 1972-01-05 1973-08-14 Int Paper Co Resilient packaging spacer
FR2170779A5 (cs) * 1972-02-05 1973-09-14 Waddington Ltd J
DE7628460U1 (de) * 1976-09-11 1977-02-17 G A Glafey Verpackung fuer Wachslichte
CH588383A5 (cs) * 1975-12-30 1977-05-31 Migros
US4574999A (en) * 1981-12-15 1986-03-11 Meurer Nonfood Product Gmbh Container
US20030178338A1 (en) * 2002-03-22 2003-09-25 Gayle Vore Packaging insert

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3752384A (en) * 1972-01-05 1973-08-14 Int Paper Co Resilient packaging spacer
FR2170779A5 (cs) * 1972-02-05 1973-09-14 Waddington Ltd J
CH588383A5 (cs) * 1975-12-30 1977-05-31 Migros
DE7628460U1 (de) * 1976-09-11 1977-02-17 G A Glafey Verpackung fuer Wachslichte
US4574999A (en) * 1981-12-15 1986-03-11 Meurer Nonfood Product Gmbh Container
US20030178338A1 (en) * 2002-03-22 2003-09-25 Gayle Vore Packaging insert

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2004816A3 (cs) 2006-07-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11760555B2 (en) Temperature insulated packaging systems and related methods
US3559866A (en) Slotted triangle packaging material
US7731033B2 (en) Six-sided corrugated rollover cushion
GB2414728B (en) Packaging
US10351287B2 (en) Method for using a package insert for cushioning an object
US20120312716A1 (en) One compartment food tray
US10625918B2 (en) Foldable and biodegradable cushioning sheet
CZ298585B6 (cs) Prostorová fixacní vložka a zpusob její výroby
KR101757074B1 (ko) 광고 및 보강지주기능과 상품보호를 위한 포장상자용 칸막이
JP2004307063A (ja) クッション付紙箱及びクッション仕切板付紙箱
JP2006321494A (ja) 積層段ボールの圧縮成形緩衝材
CZ15144U1 (cs) Prostorová fixační vložka
KR20170065816A (ko) 엠보싱 골판지 및 그 제조방법
JP2009023667A (ja) コーナー用緩衝体
JP4060928B2 (ja) 緩衝機能付き包装体
CZ15365U1 (cs) Univerzální balicí prostředek
JP4176419B2 (ja) 緩衝体及びこれを用いた包装箱
PL199617B1 (pl) Wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów
JP2001355199A (ja) 抄造容器
CZ303775B6 (cs) Fixacní vlozka
NL2016317B1 (en) Foldable and Biodegradable Cushioning Sheet.
NL2017518B1 (en) Foldable and Biodegradable Cushioning Sheet
US20110062040A1 (en) Edge protector
US10822152B2 (en) Expandable corner cushion for protecting articles during transportation and related systems and methods
KR20230000902U (ko) 활용성을 높인 포장용 박스

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20150715