PL199617B1 - Wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów - Google Patents

Wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów

Info

Publication number
PL199617B1
PL199617B1 PL364708A PL36470801A PL199617B1 PL 199617 B1 PL199617 B1 PL 199617B1 PL 364708 A PL364708 A PL 364708A PL 36470801 A PL36470801 A PL 36470801A PL 199617 B1 PL199617 B1 PL 199617B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
base plate
partition walls
insert
walls
packaging
Prior art date
Application number
PL364708A
Other languages
English (en)
Other versions
PL364708A1 (pl
Inventor
Stefan Davidsson
Original Assignee
Sapa Profiler Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sapa Profiler Ab filed Critical Sapa Profiler Ab
Publication of PL364708A1 publication Critical patent/PL364708A1/pl
Publication of PL199617B1 publication Critical patent/PL199617B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D5/00Rigid or semi-rigid containers of polygonal cross-section, e.g. boxes, cartons or trays, formed by folding or erecting one or more blanks made of paper
    • B65D5/42Details of containers or of foldable or erectable container blanks
    • B65D5/44Integral, inserted or attached portions forming internal or external fittings
    • B65D5/48Partitions
    • B65D5/48024Partitions inserted
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D2571/00Bundles of articles held together by packaging elements for convenience of storage or transport, e.g. portable segregating carrier for plural receptacles such as beer cans, pop bottles; Bales of material
    • B65D2571/00006Palletisable loads, i.e. loads intended to be transported by means of a fork-lift truck
    • B65D2571/00043Intermediate plates or the like

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Cartons (AREA)
  • Buffer Packaging (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Packaging Frangible Articles (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)

Abstract

Producenci wyt loczonych profili maj a dwa g lówne pro- blemy z obecnie istniej acym materia lem opakowaniowym, tj. zbyt ma la stabilno sc i fakt, ze profile nie s a oddzielone w opakowaniu. Wyt loczone profile s a cz esto produkowane w krótkich seriach, co nak lada wysokie wymagania na krótkie czasy przerobowe, równie z przy pakowaniu profili. Nast epnym wymaganiem jest, ze produkty powinny by c w ten sposób pakowane, aby zaj ac najmniejsz a mozliw a obj etosc. Wynalazek obecny rozwi azuje ten problem przez sk ladanie arkusza dla utworzenia scian przegrodowych (B), na których spoczywa druga wk ladka, tak ze ka zdy profil jest ca lkowicie oddzielony od innych i ka zda warstwa przenosi jedynie swój w lasny ci ezar. Arkusz mo ze by c z lo zony tak, ze przedzia ly przyjmuj a odmienn a wysokosc i szeroko sc, zarówno w obr ebie warstwy jak i pomi edzy odmiennymi warstwami. Stabilno sc jest uzyskana przez przy laczenie, korzystnie przez przyklejenie, scian przegrodowych lub alternatywnie, z lo zonego arkusza, na p lycie podstawowej (A), która mo ze by c wykonana z tego samego materia lu, co sciany przegrodowe. Wk ladka opakowaniowa jest wy- tworzona za pomoc a urz adzenia, w którym wymiary wk ladki s a ustawiane w sposób ci agly, tak ze produkty o rozmaitych rozmiarach mog a by c zapakowane w to samo opakowanie. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów przeznaczonej do pakowania podłużnych przedmiotów, takich jak wytłaczane profile, odznaczającej się dużą stabilnością i przystosowanej do rozmiarów przedmiotów.
Wytwórcy wytłaczanych profili mają dwa podstawowe problemy ze współczesnymi materiałami opakowaniowymi, na przykład zbyt mała stabilność oraz fakt, iż profile te nie są rozdzielone w opakowaniu. Prowadzić to może do odkształcenia i uszkodzenia powierzchni tych profili.
Wytłaczane profile są często wytwarzane w krótkich seriach, co stawia także wysokie wymagania dla krótkich czasów cykli przetwarzania, także podczas pakowania profili. Innym wymaganiem jest to, że produkty te winny być tak pakowane, aby zajmowały możliwie małą objętość.
W zgłoszeniu FR-1521839 wytwarzana jest wkładka dla butelek poprzez zagięcie arkusza tektury w celu uzyskania przedziałów o kształcie stożkowym. Wysokość przedziałów w jednej warstwie oraz objętość poszczególnych przedziałów są stałe.
Dokument US-3263894 opisuje pojemnik transportowy wykonany z tektury falistej, przeznaczony do pakowania owoców. Przedziały mogą mieć różne wysokości w różnych warstwach. Konstrukcja ta uzyskała pożądaną stabilność tylko dzięki jednej lub kilku pionowym przekładkom, umieszczonym wskroś zagiętych paneli przegród.
Żaden z powyższych dokumentów nie ujawnia sztywnej konstrukcji z równoległymi ścianami przegród i indywidualnie oddzielonymi warstwami pakowanych towarów. Nie ujawniono także tego, w jaki sposób uzyskać można różne rozmiary przedzia łów.
Niniejszy wynalazek rozwiązuje powyższy problem poprzez zastosowanie wkładki, w której przedziały przyjmują różne wysokości i szerokości, zarówno w obrębie jednej warstwy jak i pomiędzy różnymi warstwami.
Wkładka opakowaniowa do produktów, zawierająca przynajmniej jedną konstrukcję grzebieniową, która zawiera płytę podstawy z przymocowanymi na niej podłużnymi, równoległymi ścianami przegród, składającymi się z podwójnie zagiętego arkusza tworzącego na końcu stopkę o kształcie litery „T”, która jest przymocowana do płyty podstawy, tak iż ściana przegrody tworzy kąt 90° lub w przybliż eniu 90° z pł ytą podstawy, wedł ug wynalazku charakteryzuje się tym, ż e ś ciany przegród s ą pojedynczymi ścianami składającymi się z podwójnie zagiętego arkusza, posiadającego swoją dolną część zagiętą w przeciwnych kierunkach, tworząc klapki służące do przymocowania do płyty podstawy.
Druga postać wykonania wkładki opakowaniowej do produktów zawierającej przynajmniej jedną konstrukcję grzebieniową, która zawiera płytę podstawy z przymocowanymi na niej podłużnymi, równoległymi ścianami przegród, składającymi się z podwójnie zagiętego arkusza tworzącego na końcu stopkę o kształcie litery „T”, która jest przymocowana do płyty podstawy, tak iż ściana przegrody tworzy kąt 90° lub w przybliżeniu 90° z płytą podstawy, przy czym ściany przegród tworzą liczne przestrzenie przystosowane do umieszczenia w nich podłużnych przedmiotów, według wynalazku charakteryzuje się tym, że przestrzenie te mają różne rozmiary.
Odległości między ścianami przegród zmieniają się.
Wkładka korzystnie zawiera kilka konstrukcji grzebieniowych w kolejnych warstwach.
Wysokości ścian przegród w różnych warstwach konstrukcji grzebieniowej są odmienne.
Podwójnie zagięty arkusz jest arkuszem ciągłym.
Ściany przegród przymocowane są przy zastosowaniu kleju.
Wkładka jest wykonana z naturalnego materiału włóknistego.
Naturalnym materiałem włóknistym jest karton, bibuła, tektura pełna lub tektura papierowa.
Materiał włóknisty ma gramaturę 200 - 600 g/m2.
Wkładka opakowaniowa według wynalazku wykonana jest z tworzywa sztucznego lub jest laminatem.
Płyta podstawy ma szerokość 50 - 500 mm.
Sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów według wynalazku charakteryzuje się tym, że ściany przegród formuje się zaginając podwójnie arkusz, tak iż formowana jest ściana przegrody z dwoma równoległymi bokami, a zaginając dolną część arkusza w przeciwnych kierunkach, formuje się klapki przeznaczone do przymocowania do płyty podstawy.
PL 199 617 B1
Ściany przegród mocuje się do płyty podstawy poprzez klejenie.
Korzystnie umieszcza się kilka warstw konstrukcji grzebieniowych jedna na szczycie drugiej tak, iż powstają podłużne przedziały, a odległość między ścianami przegród tworzącymi przedziały zmienia się.
Sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej poprzez przymocowanie ścian przegród na płycie podstawy, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zmienia się odległości między ścianami.
Korzystnie umieszcza się kilka warstw konstrukcji grzebieniowych jedna na szczycie drugiej tak, iż powstają podłużne przedziały i zmienia się wysokości ścian.
Konstrukcję grzebieniową korzystnie umieszcza się w uchwycie, względnie w opakowaniu.
Urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej, zawierające jednostkę podającą dla materiału płyty podstawy oraz jednostkę podającą dla materiału ścian przegród, według wynalazku charakteryzuje się tym, że kierunek podawania jednostki podającej dla materiału płyty podstawy biegnie równolegle do kierunku podawania jednostki podającej dla materiału ścian przegród.
Na końcu taśmy jednostki podającej dla materiału ścian przegród znajduje się narzędzie tnące, służące do cięcia arkuszy na ściany przegród.
Regulacja szerokości jednostki podającej dla materiału ścian przegród jest ustawiona w sposób ciągły.
Regulacja podłużnego podawania jednostki podającej dla materiału płyty podstawy jest ustawiana w sposób ciągły.
Narzędzie tnące przeznaczone dla płyty podstawy jest usytuowane nad taśmą jednostki podającej dla materiału płyty podstawy.
Zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów, według wynalazku charakteryzuje się przeznaczeniem do pakowania przedmiotów podłużnych.
Przedmioty podłużne korzystnie stanowią wytłaczane profile aluminiowe.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na załączonym rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przykład wykonania, w którym wytworzono konstrukcję grzebieniową poprzez nałożenie odrębnych ścian przegród B na płytę podstawy A, fig. 2 - zastosowanie kilku warstw konstrukcji grzebieniowej z fig. 1, fig. 3 - urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej według wynalazku.
Ściany przegród B przymocowane są do płyty podstawy A, która podawana jest z jednostki wytwarzającej, służącej do produkcji wkładki. Gdy wkładka opakowaniowa posiada pożądaną liczbę ścian przegród lub ma pożądaną długość, płyta podstawy A jest cięta a wkładka umieszczana jest na swoim miejscu. Gdy wkładka zostanie załadowana materiałem we wszystkich przedziałach, na wierzchu pierwszej wkładki umieszczana jest druga wkładka. Procedura powtarzana jest do uzyskania pożądanej liczby warstw. W rezultacie, każdy profil jest całkowicie oddzielony od innych i każda warstwa we wkładce dźwiga swój własny ciężar.
Materiał zastosowany w ścianie przegrody B oraz płycie podstawy A może być organiczny, na przykład polimerowy, może być laminatem lub też może być na bazie włókien naturalnych, jak na przykład papier, tektura, sztywna bibuła lub podobny materiał. Sztywność uzyskiwana jest poprzez przymocowanie ścian przegród A na płycie podstawy B, która może być zbudowana z tego samego materiału, co ściany przegród A lub też z innego materiału. Ściany przegród A mogą być przymocowane przy zastosowaniu klejenia, zaciskania, zatrzaskiwania lub dowolną inną metodą.
Wynalazek dotyczy urządzenia do wytwarzania wkładki opakowaniowej, zawierającego jednostkę podającą 1 dla płyty podstawy B oraz jednostkę podającą 2 dla ścian przegród A. Kierunek transportu materiału płyty podstawy B jest równoległy do kierunku transportu ścian przegród A. Szerokość jednostki podającej 2 winna być regulowana w sposób ciągły, dzięki czemu można otrzymać ściany przegród A o różnych wysokościach.
Gdy wydana zostanie wystarczająca długość materiału ściany przegrody B i materiał ten uderzy w ustalone narzę dzie wstrzymują ce, materiał jest cię ty w narzę dziu tną cym. Na tył arkusza nakł adany jest klej, po czym arkusz ten jest zaginany w pół a klapy arkusza są zaginane w przeciwnych kierunkach, po czym klapy te są przyklejane do płyty podstawy A.
W sposób cią g ł y regulowana jest takż e jednostka podają ca 1, pł yty podstawy A, co pozwala uzyskać wkładkę o różnych odległościach między ścianami przegród B.
Gdy wkładka opakowaniowa ma zamierzoną długość, materiał jest cięty przez narzędzie tnące pomiędzy dwiema ścianami przegród B.
PL 199 617 B1
Zastrzegane urządzenie przystosowane jest do wytwarzania wkładek opakowaniowych posiadających naklejane poszczególne przekładki, ale może być także stosowane do arkuszy, które zostały zagięte w celu utworzenia większej liczby przekładek, które są później naklejane na płytę podstawy. Prędkość podawania materiału dla ścian przegród B może być regulowana w celu zmiany wysokości ścian przegród B, zaś cięcie materiału następuje tylko wtedy, gdy zagięty arkusz przyjmie pożądaną długość, odpowiadającą pełnej długości płyty podstawy A.
Korzystnie, materiał wkładki wykonany jest z tektury o gramaturze 200 - 600 g/m2. Szerokość końcowej konstrukcji grzebieniowej w kierunku ściany przegrody wynosi pomiędzy 50 a 500 mm. W zewnętrznym opakowaniu lub uchwycie złożonych może być kilka warstw, tak iż ciężar może zostać rozłożony wzdłuż zapakowanych przedmiotów.
P r z y k ł a d 1:
Paski stopionego kleju nanoszone są w liniach we wzajemnej odległości 50,5 mm na płycie podstawy z pełnej tektury o szerokości 200 mm i długości 800 mm. Odrębne ściany przegród wytwarzane są poprzez zagięcie arkusza bibuły o szerokości 71 mm i długości 200 mm wzdłuż linii środkowej. Ściany przegród są następnie przyklejane wzdłuż zagięcia za wyjątkiem ostatnich 5 mm. Nieprzyklejone części arkusza są zaginane na zewnątrz w celu utworzenia kąta 90° względem części przyklejonych, tak iż część arkusza tworzy stopkę o kształcie litery „T”. Zagięte stopki są dociskane na naniesiony klej i mocowane w miejscu, tak aby utworzyć wkładkę opakowaniową z przedziałami o szerokości 50,5 mm i wysokości 30,5 mm. Dwie z tych wkładek są następnie umieszczane w opakowaniu z odstępem między wkładkami w kierunku pakowanych przedmiotów, takiż ciężar może być częściowo rozłożony wzdłuż zapakowanych przedmiotów.
Do przedziałów wkładane są profile aluminiowe o wymiarach 50x30x200 mm. Inna wkładka opakowaniowa umieszczana jest na wierzchu pierwszej wkładki, tak iż górna warstwa spoczywa na ścianach przegród dolnej warstwy. Na wierzchu poprzedniej warstwy nakłada się kilka warstw wkładki opakowaniowej, aż do uzyskania pożądanej liczby warstw, przez co zamyka się zewnętrzne opakowanie. Wysokość i szerokość wkładek opakowaniowych może się zmieniać pomiędzy warstwami i w obrębie warstw, zaś liczba warstw moż e być wybierana dowolnie.

Claims (27)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wkładka opakowaniowa do produktów, zawierająca przynajmniej jedną konstrukcję grzebieniową, która zawiera płytę podstawy z przymocowanymi na niej podłużnymi, równoległymi ścianami przegród, składającymi się z podwójnie zagiętego arkusza tworzącego na końcu stopkę o kształcie litery „T”, która jest przymocowana do płyty podstawy, tak iż ściana przegrody tworzy kąt 90° lub w przybliżeniu 90° z płytą podstawy, znamienna tym, że ściany przegród (B) są pojedynczymi ścianami składającymi się z podwójnie zagiętego arkusza, posiadającego swoją dolną część zagiętą w przeciwnych kierunkach, tworząc klapki służące do przymocowania do płyty podstawy (A).
  2. 2. Wkładka opakowaniowa zawierająca przynajmniej jedną konstrukcję grzebieniową, która zawiera płytę podstawy z przymocowanymi na niej podłużnymi, równoległymi ścianami przegród, składającymi się z podwójnie zagiętego arkusza tworzącego na końcu stopkę o kształcie litery „T”, która jest przymocowana do płyty podstawy, tak iż ściana przegrody tworzy kąt 90° lub w przybliżeniu 90° z płytą podstawy, przy czym ściany przegród tworzą liczne przestrzenie przystosowane do umieszczenia w nich podłużnych przedmiotów, znamienna tym, że przestrzenie te mają różne rozmiary.
  3. 3. Wkładka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że odległości między ścianami przegród (B) zmieniają się.
  4. 4. Wkładka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że zawiera kilka konstrukcji grzebieniowych w kolejnych warstwach.
  5. 5. Wkładka według zastrz. 4, znamienna tym, że wysokości ścian przegród (B) w różnych warstwach konstrukcji grzebieniowej są odmienne.
  6. 6. Wkładka według zastrz. 2, znamienna tym, że podwójnie zagięty arkusz jest arkuszem ciągłym.
  7. 7. Wkładka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że ściany przegród (B) przymocowane są przy zastosowaniu kleju.
  8. 8. Wkładka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że jest wykonana z naturalnego materiału włóknistego.
    PL 199 617 B1
  9. 9. Wkładka według zastrz. 8, znamienna tym, ż e naturalnym materiałem włóknistym jest karton, bibuła, tektura pełna lub tektura papierowa.
  10. 10. Wkładka według zastrz. 8 albo 9, znamienna tym, że materiał włóknisty ma gramaturę 200 - 600 g/m2.
  11. 11. Wkładka opakowaniowa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wykonana jest z tworzywa sztucznego lub jest laminatem.
  12. 12. Wkładka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że płyta podstawy ma szerokość 50 - 500 mm.
  13. 13. Sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów według zastrz. 1 do 12, znamienny tym, że ściany przegród (B) formuje się zaginając podwójnie arkusz, tak iż formowana jest ściana przegrody z dwoma równoległymi bokami, a zaginając dolną część arkusza w przeciwnych kierunkach, formuje się klapki przeznaczone do przymocowania do płyty podstawy (A).
  14. 14. Sposób według zastrz. 13, znamienny tym, że ściany przegród mocuje się do płyty podstawy poprzez klejenie.
  15. 15. Sposób według zastrz. 13, znamienny tym, że umieszcza się kilka warstw konstrukcji grzebieniowych jedna na szczycie drugiej tak, iż powstają podłużne przedziały.
  16. 16. Sposób według zastrz. 13, znamienny tym, że umieszcza się kilka warstw konstrukcji grzebieniowych jedna na szczycie drugiej tak, iż powstają podłużne przedziały, a odległość między ścianami przegród tworzącymi przedziały zmienia się.
  17. 17. Sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej poprzez przymocowanie ścian przegród na płycie podstawy, znamienny tym, że zmienia się odległości między ścianami (B).
  18. 18. Sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej według zastrz. 2, znamienny tym, że umieszcza się kilka warstw konstrukcji grzebieniowych jedna na szczycie drugiej tak, iż powstają podłużne przedziały i zmienia się wysokości ścian.
  19. 19. Sposób według zastrz. 13 do 18, znamienny tym, że konstrukcję grzebieniową umieszcza się w uchwycie.
  20. 20. Sposób według zastrz. 13 do 18, znamienny tym, że konstrukcję grzebieniową umieszcza się w opakowaniu.
  21. 21. Urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej, zawierające jednostkę podającą dla materiału płyty podstawy oraz jednostkę podającą dla materiału ścian przegród, znamienne tym, że kierunek podawania jednostki podającej (1) dla materiału płyty podstawy biegnie równolegle do kierunku podawania jednostki podającej (2) dla materiału ścian przegród.
  22. 22. Urządzenie według zastrz. 21, znamienne tym, że na końcu taśmy jednostki podającej (2) dla materiału ścian przegród znajduje się narzędzie tnące, służące do cięcia arkuszy na ściany przegród.
  23. 23. Urządzenie według zastrz. 21 albo 22, znamienne tym, że regulacja szerokości jednostki podającej (2) dla materiału ścian przegród jest ustawiona w sposób ciągły.
  24. 24. Urządzenie według zastrz. 21 albo 22, znamienne tym, że regulacja podłużnego podawania jednostki podającej (1) dla materiału płyty podstawy jest ustawiana w sposób ciągły.
  25. 25. Urządzenie według zastrz. 22, znamienne tym, że narzędzie tnące przeznaczone dla płyty podstawy jest usytuowane nad taśmą jednostki podającej (1) dla materiału płyty podstawy.
  26. 26. Zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów według zastrz. 1 do 12, do pakowania przedmiotów podłużnych.
  27. 27. Zastosowanie według zastrz. 26, znamienne tym, że przedmioty podłużne stanowią wytłaczane profile aluminiowe.
PL364708A 2001-03-09 2001-12-21 Wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów PL199617B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE0100784A SE0100784D0 (sv) 2001-03-09 2001-03-09 Förpackninginlägg
PCT/SE2001/002873 WO2002072438A1 (en) 2001-03-09 2001-12-21 Packaging insert for product separation and protection

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL364708A1 PL364708A1 (pl) 2004-12-13
PL199617B1 true PL199617B1 (pl) 2008-10-31

Family

ID=20283256

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL364708A PL199617B1 (pl) 2001-03-09 2001-12-21 Wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów

Country Status (9)

Country Link
US (1) US20040112947A1 (pl)
EP (1) EP1365962B1 (pl)
AT (1) ATE440034T1 (pl)
DE (1) DE60139641D1 (pl)
ES (1) ES2332034T3 (pl)
NO (1) NO328376B1 (pl)
PL (1) PL199617B1 (pl)
SE (1) SE0100784D0 (pl)
WO (1) WO2002072438A1 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE535516C2 (sv) 2009-12-28 2012-09-04 Mastec Brodalen Ab Förpackningsinlägg samt metod och apparat avsedda för att tillverka nämnda förpackningsinlägg
US8938986B2 (en) 2011-01-04 2015-01-27 Sonoco Development, Inc. Modular system for thermally controlled packaging devices
US8991685B2 (en) 2011-11-09 2015-03-31 Rts Packaging Llc Partition
EP3418923A1 (en) 2017-06-19 2018-12-26 Dassault Systèmes Computer-implemented method of designing a supporting structure for the packaging of a solid object
CN116513628A (zh) * 2020-01-10 2023-08-01 肖特制药瑞士股份公司 用于药品次级包装运输的分隔层

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1475983A (en) * 1921-05-23 1923-12-04 Work Organizer Specialties Com Compartment tray
US1801998A (en) * 1928-10-15 1931-04-21 Waldorf Paper Prod Co Box
US2124808A (en) * 1936-09-14 1938-07-26 Kieckhefer Container Company Shipping container for canned goods or the like
US2174157A (en) * 1937-06-10 1939-09-26 Mitre Box Corp Cellular box
US2314491A (en) * 1942-05-22 1943-03-23 Eastern Corrugated Container C Inner packing of corrugated board
CH340762A (de) * 1956-03-28 1959-08-31 Rader Hermann Verpackungsmatte
US3263894A (en) * 1963-08-27 1966-08-02 Frederic C Matson Shipping container
US3489272A (en) * 1968-11-13 1970-01-13 Philip Morris Inc Cigarette carton
US3921891A (en) * 1975-02-24 1975-11-25 Hoerner Waldorf Corp One piece partition
DE7712842U1 (de) * 1977-04-23 1979-01-18 Ver Verpackungs Gmbh Flaschenbett zum Verpacken flachliegender Flaschen
IT8404998V0 (it) * 1984-07-31 1984-07-31 Brintazzoli Renato Elemento separatore di fiale e/o fialoidi per contenitore scatolare
US5034234A (en) * 1988-03-15 1991-07-23 Golden Valley Microwave Foods Inc. Microwave heating and serving package
US5143431A (en) * 1990-06-12 1992-09-01 Medique Products Co. Portable corrugated cardboard medicine cabinet
DE4140030C1 (en) * 1991-12-04 1993-05-19 C.P. Schmidt Verpackungs-Werk Gmbh & Co Kg, 6750 Kaiserslautern, De Foldable box with six walls and partitions - has one side wall coupled to single compartment bottom via fold line
CA2088731A1 (en) * 1992-03-16 1993-09-17 Erich Specker Packaging with integrated partitioning
DE4332943A1 (de) * 1993-09-28 1995-03-30 Manfred Haiss Schalenförmige Verpackung
US5533954A (en) * 1994-10-27 1996-07-09 Zogg; Alan R. One-piece corrugated tray

Also Published As

Publication number Publication date
EP1365962B1 (en) 2009-08-19
SE0100784D0 (sv) 2001-03-09
NO20033976L (no) 2003-09-09
NO328376B1 (no) 2010-02-08
ATE440034T1 (de) 2009-09-15
US20040112947A1 (en) 2004-06-17
WO2002072438A1 (en) 2002-09-19
EP1365962A1 (en) 2003-12-03
ES2332034T3 (es) 2010-01-25
NO20033976D0 (no) 2003-09-09
DE60139641D1 (de) 2009-10-01
PL364708A1 (pl) 2004-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6409077B1 (en) Display carton
US5785239A (en) Reduced material carton divider and method of producing same
KR20140138309A (ko) 포장 구조물 및 상기 포장 구조물을 제조하는 방법
US3233726A (en) Compartmented window cartons
JPH05246421A (ja) カートン及びその充填方法と装置
US5593755A (en) Accordion-folded paper sheet packing material and method
US20220033163A1 (en) Bound pad of expandable slit-sheet stock material
WO2016183306A1 (en) Convertible package assembly
PL199617B1 (pl) Wkładka opakowaniowa do produktów, sposób wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów, urządzenie do wytwarzania wkładki opakowaniowej do produktów i zastosowanie wkładki opakowaniowej do produktów
MX2013009925A (es) Caja de carton de pañuelos comprimidos.
CN104743264A (zh) 物品运输用包装用具
US5661955A (en) Case for expandable packing material
HU228658B1 (hu) Doboz dohányáruhoz
US6006983A (en) Blank for producing a container and a container produced therefrom
EP1843947A1 (en) A container made of corrugated cardboard, a blank and a use of the container
US11148849B2 (en) Cardboard blank for a box, method and system for creating a custom-sized cardboard blank for a box, and method and system for packaging shipment sets in a box
GB2494431A (en) Box divider
JP7519071B2 (ja) 梱包用緩衝材
JP2003312647A (ja) 段ボール箱
US20200376812A1 (en) Interleaved insulated foil sheets
CA3104378C (en) Tray and method for its assembly
WO2017081430A1 (en) Instantly erecting and lowering box for multiple usage
WO2023012740A1 (en) Method for forming a box with buffer, a box with buffer and a blank therefore
WO2021029846A2 (en) A box with removable layers
EP1772387A1 (en) Reinforced case for fruit and vegetable products