CZ298046B6 - Elektrické univerzální spínací zarízení - Google Patents

Elektrické univerzální spínací zarízení Download PDF

Info

Publication number
CZ298046B6
CZ298046B6 CZ0157399A CZ157399A CZ298046B6 CZ 298046 B6 CZ298046 B6 CZ 298046B6 CZ 0157399 A CZ0157399 A CZ 0157399A CZ 157399 A CZ157399 A CZ 157399A CZ 298046 B6 CZ298046 B6 CZ 298046B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
switching
base
plinth
openings
illuminated
Prior art date
Application number
CZ0157399A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ157399A3 (cs
Inventor
Noe@Klaus-Peter
Original Assignee
N & L Elektrotechnik Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19750610A external-priority patent/DE19750610C2/de
Application filed by N & L Elektrotechnik Gmbh filed Critical N & L Elektrotechnik Gmbh
Publication of CZ157399A3 publication Critical patent/CZ157399A3/cs
Publication of CZ298046B6 publication Critical patent/CZ298046B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H11/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches
    • H01H11/0006Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches
    • H01H11/0018Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches for allowing different operating parts
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H11/00Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches
    • H01H11/0006Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches
    • H01H11/0031Apparatus or processes specially adapted for the manufacture of electric switches for converting electric switches for allowing different types or orientation of connections to contacts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Brushes (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Discharge Heating (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Devices For Use In Laboratory Experiments (AREA)
  • Relay Circuits (AREA)
  • Developing Agents For Electrophotography (AREA)
  • Motorcycle And Bicycle Frame (AREA)
  • Forging (AREA)
  • Control Of Throttle Valves Provided In The Intake System Or In The Exhaust System (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Power Conversion In General (AREA)

Abstract

Elektrické univerzální spínací zarízení, jako spínac nebo tlacítko, je provedeno s horní cástí (2) soklu, usporádanou v krytu, s dolní cástí (1) soklu, v níz jsou usporádány spínací komurky, kontaktní komurky a vstupní a výstupní otvory, které obsahují spínací a kontaktní prvky pro vytvorení elektricky vodivých proudových drah, a s pomocnou kolébkou (4). V dolní cásti (1) soklu jsou uvnitr spínacích a kontaktních komurek (7) umísteny a spojeny varianty zapojení, a sice vypnutí jednopólové, vypnutí jednopólové - osvetlené, vypnutí dvoupólové, kontrolní vypnutí jednopólové, vypnutí dvoupólové, vypnutí dvoupólové - osvetlené ve dvou variantách zapojení, prepnutí, prepnutí - osvetlené, kontrolní prepnutí, dvojité prepnutí, dvojité prepnutí - osvetlené, sériové zapojení, sériové zapojení osvetlené a tlacítko. Kazdé variante zapojení jsou prirazeny definované vstupy a výstupy v dolní cásti (1) soklu a v horní cásti (2) soklu. Prostrednictvímvolicích prvku (3) jsou definovány a zvoleny varianty zapojení, které se mají realizovat. Spínací akontaktní prvky (8a, 8b) mají pro realizaci proudové dráhy pomocnou kolébku (4) vytvorenou jako delenou.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká elektrického univerzálního spínacího zařízení, jako spínače nebo tlačítka, s horní částí soklu, uspořádanou v krytu, sdělní částí soklu, v níž jsou uspořádány spínací komůrky, kontaktní komůrky a vstupní a výstupní otvory, které obsahují spínací a kontaktní prvky pro vytvoření elektricky vodivých proudových drah, a s pomocnou kolébkou, přičemž v dolní části io soklu jsou uvnitř spínacích a kontaktních komůrek umístěny a spojeny varianty zapojení, a sice vypnutí jednopólové, vypnutí jednopólové osvětlené, vypnutí dvou pólové, kontrolní vypnutí jednopólové, vypnutí dvoupólové, vypnutí dvou pólové - osvětlené ve dvou variantách zapojení, přepnutí, přepnutí - osvětlené, kontrolní přepnutí, dvojité přepnutí, dvojité přepnutí osvětlené, sériové zapojení, sériové zapojení osvětlené a tlačítko, přičemž každé variantě zapojení jsou pri15 řazeny definované vstupy a výstupy v dolní části soklu a v horní části soklu.
Dosavadní stav techniky
Takové univerzální spínací zařízení je popsáno například ve spise DE-A-42 09 623.
Ze stavu techniky jsou známy všechny základní varianty spínačů. Pro každou variantu se zhotovují zvláštní spínače. To je velmi nákladné zejména při větších elektroinstalačních pracích v obytných budovách, domovech a kancelářích, neboť počet rozdílných variant zapojení se musí 25 realizovat podle požadovaného vybavení, které je opět podmíněno rozdílnými spínači. Foto množství spínačů, stejně jako velké množství různého materiálu, které se musí skladovat před započetím vlastních instalačních prací, je samo o sobě velmi nákladné, neboť musí být stále k dispozici velký počet spínačů.
Zc stavu techniky je známa celá řada variant zapojení spínačů, přičemž každému spínači je přiřazena odpovídající varianta zapojení. Zpravidla mají tyto spínače v závislosti na zapínání, které mají realizovat, dvě nebo více spínacích komůrek. Uvnitř spínacích komůrek se musí dodržet definované vzdálenosti, musí být zachováno symetrické uspořádání uvnitř dolní části soklu a odpovídajícím způsobem jsou definovány vzduchové mezery pro zabránění vzniku plazivých 35 proudů. Předpisy pro elektrická a geometrická provedení spínačů jsou pevně stanoveny v předpisech německých elektrotechniků, označených jako předpisy VDE nebo předpisy 1LC.
Zpravidla jsou tyto spínače vybaveny centrální pomocnou kolébkou pro vytvoření elektricky vodivé dráhy, jak je uvedeno ve spise EP 0 593 079.
Vycházeje z tohoto stavu techniky jc úkolem vynálezu vyvinout elektrické univerzální spínací zařízení, které v jednom stavebním dílu umožni realizovat všechny základní varianty zapojeni spínače, jako vypnutí jednopólové, vypnutí jednopólové - osvětlené, vypnutí dvoupólové. kontrolní vypnutí jednopólové, vypnutí dvoupólové. vypnutí dvoupólové - osvětlené, přepnutí, 45 přepnutí - osvětlené, kontrolní přepnutí, dvojité přepnutí, dvojité přepnutí - osvětlené, sériové zapojení, sériové zapojení osvětlené, jakož i pomocné funkce, jako například osvětlený spínač, přičemž odpovídající zvolené varianty zapojení mohou být volitelné jednoduše zvenčí.
5<i Podstata vynálezu
Uvedený úkol splňuje elektrické univerzální spínací zařízení, jako spínač nebo tlačítko, s horní částí soklu, uspořádanou v krytu, s dolní částí soklu, v níž jsou uspořádány spínací komůrky, kontaktní komůrky a vstupní a výstupní otvory, které obsahují spínací a kontaktní prvky pro 55 vytvoření elektricky vodivých proudových drah, a s pomocnou kolébkou, přičemž v dolní části
- 1 i JOVftl DO soklu jsou uvnitř spínacích a kontaktních komůrek umístěny a spojeny varianty zapojení, a sice vypnutí jednopólové, vypnutí jednopólové - osvětlené, vypnutí dvoupólové, kontrolní vypnutí jednopólové, vypnutí dvoupólové, vypnutí dvoupólové osvětlené ve dvou variantách zapojení, přepnutí, přepnutí - osvětleno, kontrolní přepnutí, dvojité přepnutí, dvojité přepnutí - osvětlené, 5 sériové zapojení, sériové zapojení osvětlené a tlačítko, přičemž každé variantě zapojení jsou přiřazeny definované vstupy a výstupy v dolní části soklu a v horní části soklu, podle vynálezu, jehož podstatou je, že prostřednictvím volicích prvků jsou definovány a zvoleny varianty zapojení, které se mají realizovat, přičemž spínací a kontaktní prvky mají pro realizaci proudové dráhy pomocnou kolébku vytvořenou jako dělenou.
Elektrickým univerzálním spínacím zařízením podle vynálezu jsou realizovatelné všechny vyjmenované varianty zapojení, přičemž volba požadované varianty zapojení se realizuje kombinací určitých vstupních otvorů a určitých výstupních otvorů, které se potom elektricky propojí prostřednictvím zvenku ovládaných volicích prvků.
Vstupy a výstupy pro všechny varianty zapojení jsou uspořádány v dolní části soklu a jim přiřazené elektrické přípoje jsou uspořádány v horní části soklu.
Prostřednictvím nejméně jednoho volicího prvku se zvolí a realizuje požadovaná varianta zápoje20 ní. Spínací a kontaktní prvky mají uvnitř spínacích a kontaktních komůrek, které slouží pro vytvoření vodivé dráhy, dělenou pomocnou kolébku.
Volicí prvky jsou vytvořeny ve tvaru pohyblivých prvků a během svého pohybu uzavírají a otevírají vstupní a výstupní otvory, uspořádané na čelních stranách dolní a horní části soklu.
Během pohybu volicích prvků uvnitř soklu, které jsou nutné pro realizaci zvolené varianty zapojení spínače, se současně otevřou v dolní části bloku a v horní části bloku, jen ty vstupní a výstupní otvory, které jsou určeny pro zvolenou variantu zapojení, zatím co další vstupní otvory a výstupní otvory se uzavřou,
To má tu přednost, že je vyloučeno nesprávné zapojení spínače, neboť pouze zvolení vstupní otvory a výstupní otvory jsou otevřené.
Pohyblivé volicí prvky, zvolené pro realizaci určené varianty zapojení spínače, jsou mezi dolní 35 a horní částí soklu uspořádány posuvně tak. že uvnitř soklu kloužou podél jeho čelních ploch, přičemž tyto čelní plochy mají otvory, které jsou shodné s otvory v v čelních stranách soklu a zvolené otvory uzavírají, nebo otevírají.
Pohyblivé volicí prvky, kterými jsou voleny různé varianty zapojení spínače, mohou být pohybli40 ve posuvně vytvořeny jak vůči vstupním a výstupním otvorům, tak také vůči sobě navzájem.
Volicí prvky mohou být vytvořeny ve svém nejjednodušším tvaru jako úhelníkové profily, které čelní stranu a části povrchu spínacích a kontaktních komůrek překrývají ve tvaru trojúhelníka, přičemž část, klouzající podél čelní strany, má otvory a část vodícího prvku, klouzající nad spínacími a kontaktními komůrkami, prochází horní částí soklu, a tvoří tak volicí páku. Pro stabilizaci 45 překlápění mohou být volicí prvky vytvořeny na způsob U—profilů, přičemž větší IJ—profil, který' současně překrývá vstupní a výstupní otvory, je stejně tak realizovatelný, jako více volicích prvků tvaru U-profilu, které jsou uspořádány uvnitř spínacích a kontaktních komůrek pro stabilizaci překlápění,
5o Volicí prvky jsou uspořádány uvnitř koncových poloh v soklu pohyblivě, přičemž pevné referenční body na pohybové dráze jsou přiřazeny určitým, pevnč stanoveným variantám zapojení,
Volicí prvky mohou na své pohy bové dráze uvnitř horní a/nebo dolní částí bloku procházet jimi lak. že vytvářejí volicí páku, nastavitelnou a měnitelnou z povrchu nebo čelní plochy soklu.
W LVOVW DD
Volicí prvek, uspořádaný pohyblivě v soklu, je vytvořen tak. Že v určitém bodu pohybové dráhy odpovídá zvolené variantě zapojení a současně této variantě zapojení přiřazené vstupní otvor}' v soklu, otevírá a všechny další vstupní otvory, které nejsou potřebné, uzavírá.
? Pro ovládání volicího prvku, který ve svém nejjednodušším tvaru může mít podobu rovinného posuvného prvku nebo kluzného prvku, vytvořený jako maska, má tento posuvný nebo kluzný prvek, volicí páku nebo rukojeť, která uvnitř povrchu horní částí bloku prochází drážkou a v této drážce je vedena, přičemž tato drážka je ohraničena koncovými polohami nebo narážkovými prvky.
Uvnitř spínacích a kontaktních komůrek v soklu jsou uloženy spínací a kontaktní prvky pro vytvoření elektricky vodivé proudové dráhy, přičemž prostřednictvím pomocné kolébky, která se uvede do styku se spínacími a kontaktními prvky, se realizuje tok proudu. Podle vynálezu je tato pomocná kolébka rozdělena ve více, výhodně dvě dílčí pomocné kolébky.
Pyto dílčí pomocné kolébky nejsou již uloženy centrálně na horní části soklu, nýbrž jsou uloženy odděleně každá ve své oddělené spínací a kontaktní komůrce. Jinými slovy, elektrický univerzální spínač podle vynálezu neobsahuje jen jednu, nýbrž, více dílčích pomocných kolébek, které jsou uloženy v oddělených spínacích a kontaktních komůrkách. Podle jednoho výhodného provedení 20 vynálezu jsou dvě dílčí pomocné kolébky uloženy vždy ve venkovních spínacích a kontaktních komůrkách, přičemž elektrický univerzální spínač podle vynálezu má čtyři spínací a kontaktní komůrky. Dochází k přeložení kontaktních prvků z ústřední střední oblasti do venkovních spínacích a kontaktních komůrek.
2? Horní část soklu je vytvořena tak, že jak spínací a/nebo dotykové funkce se mohou realizovat podle volby. S přeložením dílčích pomocných kolébek do venkovních spínacích a kontaktních komůrek se dosáhne velké výhody, která spočívá vtom, Žc část funkce spínače se realizuje na horní části soklu. Rozdělení funkce se může realizovat podle pravé strany spínače a podle levé strany spínače, přičemž na jedné straně se umístí tlačítko a na druhé straně kolébka, tedy celý spínač. Kromě těchto tak zvaných základních funkcí jsou realizovatelné také pomocné funkce, jako osvětlení.
Pře hled obrázk ů na výkresech
Vynález bude v dalším textu blíže vysvětlen na dvou příkladech provedení, znázorněných na výkrese.
Obr. I ukazuje ve schématickém znázornění univerzální spínací zařízení se všemi variantami 40 zapojení, sestávající z horní částí soklu a dolní části a ze spínacích a kontaktních komůrek.
Obr. 2 ukazuje univerzální spínací zařízení s volicími prvky, přičemž všechny vstupní otvory jsou otevřené.
4? Obr. 3 ukazuje univerzální spínací zařízení s volicími prvky, přičemž jsou dva vstupy otevřené a všechny další vstupy jsou zavřené.
Obr. 4 ukazuje varianty zapojení sériových spínačů.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 ukazuje ve schématickém znázornění univerzální spínací zařízení s dolní částí _[ soklu, s horní částí 2 soklu a s pohyblivým volicím prvkem 3, který prochází horní částí 2 soklu a tvoří 55 tak ovládací prvek, s pomocnou kolébkou 4, jejíž ovládací prvky jsou uspořádány na horní části 2
- 3 ve λ zimu ου soklu a se spínacími a kontaktními komůrkami 4, přičemž tyto jsou opět rozčleněny do čtyř spínacích a kontaktních komůrek 7a, 7b, 7c, 7d. V obr. 1 jsou znázorněny spínací a kontaktní prvky 8a a 8b venkovních pomocných kolébek ve spínacích a kontaktních komůrkách 7a a 7d.
Obr. 2 ukazuje univerzální spínací zařízení s dolní částí 1 soklu, horní částí 2 soklu a s volicím prvkem 3. Volicí prvek 3 je vytvořen jako pohyblivý posuvný prvek, který je uspořádán pohyblivě na čelní straně, tedy po straně na vstupní straně dolní části 1 soklu mezi touto dolní částí 1 soklu a horní částí 2 soklu rovnoběžně s čelní stranou, přičemž během pohybu po své pohybové dráze otevírá, případně uzavírá vstupní otvory 5, které jsou potřebné pro realizaci zvolených variant zapojení. Zde je viditelný pouze pohybový pomocný prostředek volicího prvku 3. který prochází skrz drážku v horní části 2 soklu. Volicí prvek 3 je pohyblivý rovnoběžně s venkovní hranou 9 uvnitř této drážky v horní části 2 soklu. Na vstupní straně v dolní části _[ soklu a na čelní straně v horní části 2 soklu je uspořádáno osm vstupních otvorů 5, přičemž tyto vstupní otvore' 5 na vstupní straně horní části 2 soklu musí lícovat s těmito vstupními otvory 5 na vstupní straně dolní části _[ soklu, jestliže tyto otvory na jejich čelních stranách na sebe navazují. Ve své poloze, znázorněné v obr. 2 nad vstupní otvory 5. jestliže tyto očíslujeme zleva směrem doprava, dostanou se vstupní otvory 5E3 a 5E4. volicí prvek 3 uvolní všechny vstupní otvory 5 v dolní části 1 soklu.
Obr. 3 ukazuje univerzální spínací zařízení s dolní částí 1 soklu, horní částí 2 soklu a pohyblivým volicím prvkem 3 ve tvaru posuvného prvku, přičemž volicí prvek 3, sloužící pro volbu varianty zapojení, prochází skrz horní část 2 soklu. Na vstupní straně je opět uspořádáno osm vstupních otvoru 5. V důsledku polohy volicího prvku 3 nad třetím dolním vstupním otvorem 5 při jejich počítání ve směru zleva doprava, se dolní vstupní otvory 5a, tedy dolní vstupní otvory 5E2 a 5E3 otevřou. Všechny další horní a dolní vstupní otvory 5 jsou uzavřeny .
Obr. 4 ukazuje příklad provedení, znázorněný na obr. 4a až obr. 4d, přičemž je znázorněna varianta zapojení sériových spínačů. V obr. 4a je znázorněna horní část 2 soklu zajištěná na dolní části 1 soklu. Pohyblivý volicí prvek 3 se nachází v pravé poloze uvnitř své pohy bové dráhy ]0.
Vstupní otvor 5E3 je napojen.
Obr. 4b ukazuje v pohledu ze shora horní část 2 soklu s volicím prvkem 3 nastaveným v pravé poloze a vstupní a výstupní otvory 5 a vstupní a výstupní otvory 5, přiřazené odpovídající variantě zapojení. Obr. 4 ukazuje univerzální spínací zařízení v pohledu na výstupní stranu. Pro realizaci variant sériového zapojení se použijí výstupní otvory 6Λ2 a 6A6.
Obr. 4b ukazuje zřetelně spínací a kontaktní prvky 8a, 8b dělených pomocných kolébek. Uvnitř sériového zapojení je uspořádáno osvětlení _H.

Claims (5)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Elektrické univerzální spínací zařízení, jako spínač nebo tlačítko, s horní částí (2) soklu, uspořádanou v krytu, s dolní částí (!) soklu, v niž jsou uspořádány spínací komůrky, kontaktní komůrky a vstupní a výstupní otvory, které obsahují spínací a kontaktní prvky pro vytvoření elektricky vodivých proudových drah, a s pomocnou kolébkou (4), přičemž v dolní části (l) soklu jsou uvnitř spínacích a kontaktních komůrek (7) umístěny a spojeny varianty zapojeni, a sice vypnutí jednopólové, vypnutí jednopólové - osvětlené, vypnutí dvoupólové. kontrolní vypnutí jednopólové, vypnutí dvoupólové. vypnutí dvoupólové - osvětlené ve dvou variantách zapojení, přepnutí, přepnutí osvětlené, kontrolní přepnutí, dvojité přepnutí, dvojité přepnutí - osvětlené, sériové zapojení, sériové zapojení osvětlené a tlačítko, přičemž každé variantě zapojení jsou přiřazeny definované vstupy a výstupy v dolní části (I) soklu a v horní části (2) soklu , vyznačující se tí m , že prostřednictvím volicích prvků (3) jsou definovány a zvoleny varianty zapojení, které se mají realizoval, přičemž spínací a kontaktní prvky (8a, 8b) mají pro realizaci proudové dráhy pomocnou kolébku (4) vytvořenou jako dělenou.
2. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároku l, vyznačující se t í ni. že volicí prvky (3) jsou vytvořeny ve tvaru pohyblivého prvku, který otevírá a uzavírá vstupní otvory (5) a výstupní otvory (6) dolní části (l) soklu a horní části (2) soklu.
3. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároků I a 2, v y z n ač u j í c í se t í m . že s volbou a definicí varianty zapojení, která se má realizovat, se pohyblivým volicím prvkem (3) současně otevřou vstupní otvory (5) a výstupní otvory (6) v dolní části (I) soklu, přiřazené zvolené variantě zapojení, a všechny další vstupní otvory (5) a výstupní otvory (6) se uzavřou.
4. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároků I až 3. vyznačující se tím, že pohyblivé volicí prvky (3) pro volení variant zapojení jsou uspořádány mezi dolní částí (I) soklu a horní částí (2) soklu a obsahují otvory, přičemž volicí prvky (3) jsou ve své poloze vzhledem ke vstupním otvorům (5) a/nebo výstupním otvorům (6) v dolní části (i) soklu a v horní části (2) soklu pohyblivé tak. že zvolené vstupní otvory (5) a/nebo výstupní otvory (6) uzavírají nebo otevírají.
5. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároku 4, vyznaču jící se tím, že volicí prvky (3) pro volení variant zapojení, pohyblivé mezi horní částí (2) soklu a dolní částí (!) soklu, jsou vytvořeny pohyblivě posuvně vůči vstupním otvorům (5) a/nebo výstupním otvorům (6), jakož i vůči sobě navzájem.
6. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároků I až 5, vyznačující se tím, že pohyblivé volicí prvky (3) jsou pohyblivé mezi koncovými polohami nezávisle na sobě a vůči vstupním otvorům (5) a/nebo výstupním otvorům (6) v dolní části (!) soklu a horní části (2) soklu, přičemž stacionárním vztažným bodům na dráze pohybu jsou přiřazeny vždy definované varianty zapojení.
7. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároků l až 6, vyznačující se tím, že pohyblivé volicí prvky (3) procházejí horní částí (2) soklu a/nebo dolní částí (I) soklu tak, že dráha pohybu je nastavitelná a měnitelná externě z povrchu horní části (2) soklu.
8. Elektrické univerzální spínací zařízení podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující s c t í in . že horní část (2) soklu je vytvořena tak, že může realizovat volitelně spínací a/nebo dotykové funkce.
- .s vl lju
9. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároku I a 2. vyznačující se t í m . že pohyblivé volicí prvky (3) jsou vytvořeny jako kluzné prvky ve tvaru písmene U s alespoň dvěma vedeními pro stabilizaci proti překlopení.
5 10. Elektrické univerzální spínací zařízení podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se t í m , že pomocná kolébka (4) je vytvořena z alespoň dvou částí (4a. 4b) a každá z těchto částí (4a, 4b) pomocné kolébky (4) je umístěna v oddělené spínací a kontaktní komůrce (7).
o 11. Elektrické univerzální spínací zařízení podle nároku 10. vyznačující se t í m , že obsahuje čtyři spínací a kontaktní komůrky (7a. 7b. 7c, 7d). přičemž části (4a, 4b) pomocné kolébky (4) jsou umístěny vždy ve vnějších spínacích a kontaktních komůrkách (7a. 7d).
CZ0157399A 1996-12-23 1997-12-16 Elektrické univerzální spínací zarízení CZ298046B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19654252 1996-12-23
DE19750610A DE19750610C2 (de) 1996-12-23 1997-11-14 Elektrisches Universalschaltwerk

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ157399A3 CZ157399A3 (cs) 1999-10-13
CZ298046B6 true CZ298046B6 (cs) 2007-06-06

Family

ID=26032768

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0157399A CZ298046B6 (cs) 1996-12-23 1997-12-16 Elektrické univerzální spínací zarízení

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0946955B1 (cs)
AT (1) ATE193959T1 (cs)
CZ (1) CZ298046B6 (cs)
ES (1) ES2149019T3 (cs)
GR (1) GR3034409T3 (cs)
HR (1) HRP970697B1 (cs)
HU (1) HUP0000545A3 (cs)
NO (1) NO317120B1 (cs)
PL (1) PL187356B1 (cs)
PT (1) PT946955E (cs)
WO (1) WO1998028761A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102010053291B4 (de) * 2010-12-02 2013-07-18 Abb Ag Installationsschaltgerät mit einer Federzugklemme

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4135208A1 (de) * 1991-10-25 1993-04-29 Giersiepen Gira Gmbh Elektrisches installationsgeraet

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4135208A1 (de) * 1991-10-25 1993-04-29 Giersiepen Gira Gmbh Elektrisches installationsgeraet
DE4209623C1 (de) * 1991-10-25 1994-01-13 Giersiepen Gira Gmbh Elektrisches Installationsgerät

Also Published As

Publication number Publication date
PL334056A1 (en) 2000-01-31
CZ157399A3 (cs) 1999-10-13
WO1998028761A1 (de) 1998-07-02
EP0946955B1 (de) 2000-06-14
PL187356B1 (pl) 2004-06-30
HRP970697B1 (en) 2001-08-31
GR3034409T3 (en) 2000-12-29
HRP970697A2 (en) 2001-02-28
NO993097D0 (no) 1999-06-22
NO317120B1 (no) 2004-08-16
HUP0000545A3 (en) 2000-07-28
HUP0000545A2 (hu) 2000-06-28
PT946955E (pt) 2000-09-29
NO993097L (no) 1999-08-17
EP0946955A1 (de) 1999-10-06
ATE193959T1 (de) 2000-06-15
ES2149019T3 (es) 2000-10-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2006231206B2 (en) Push-button switch
US6392170B1 (en) Manually movable sliding actuator for toggle switch actuator including position retention structure
CZ20001327A3 (cs) Stupňový spínač s předvoličem
US4688011A (en) Motor safety switch
ATE356418T1 (de) Modulare wahltaste
WO2001069632A2 (en) Auxiliary switch mounting configuration for use in a molded case circuit breaker
ITMI981161A1 (it) Interruttore elettrico munito di complesso modulare di contatti consente differenti dimensioni di moduli unipolari di interruzione
US3749870A (en) Elastomeric cover for a pendant switch with an untensioned intermediate position
CZ298046B6 (cs) Elektrické univerzální spínací zarízení
EA022811B1 (ru) Функциональная разделительная промежуточная вставка для картриджей в многополюсном распределительном устройстве и прерывателе цепи
US4928079A (en) Circuit breaker auxiliary switch assembly
US4225765A (en) Switch structure
FR2303363A1 (fr) Interrupteur de commande electrique a organe d&#39;actionnement separable du carter d&#39;element de commutation
GB2376799A (en) Multipole switching device
CA2552795A1 (en) Auxiliary contact configuration for switching device
ES2215206T3 (es) Aparato de conexion de baja tension.
CA1148996A (en) Solid state touch control snap switch
EP0500647B1 (en) Electrical device for switching on reserve power
US20230326695A1 (en) Shunt trip circuit interrupter
US20020121952A1 (en) Self-captivated pushbutton unit for circuit breakers
JP4693164B2 (ja) 回路遮断器
AU7398291A (en) Modular earth leakage circuit breaker
US3727013A (en) Interlocked push-button switch assembly with push button actuator indexing means
RU99116309A (ru) Электрическое универсальное коммутационное устройство
JPH0224176Y2 (cs)

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 19971216